Zeeuwse Babbels Volleybalshort -iLifl r M" En het is onze foto! Kapper Therapie Verankerd Vuilpanne HÉ JA, DAT KEN I oghout 0pftee (mm de 'Potloodventer in Citroën maakte streek onveilig' IDE STEM ZEELAND perd? succes in svent 'koper (m/v) snst idEU:j:Jfj(Sr g- gemeenschap DIE KAN KLOTEN SI, DIEN OUWEN! PC-KERKDIENSTEN RK-KERKDIENSTEN PASTORIEDIENSTEN I tabak. Bekende merken 1 Clan, Sail en Neptune. Uvan de sigarenmerken If. I. T P. Export B. V. te mieteam in Frankrijk. Ie omzet bedraagt circa i ca. 23 jaar met ÏS danwel MEAO- ommerciële erva- bature in het rayon fceland, waarin pal ligt. Je bent bosendaal of ent bereid daar te luurlijk staat er een luto van de zaak andere Iden, waaronder (kostenvergoeding, Iten e.d. zijn prima. rmatie kun je bellen yan der Goot, Ver- prland, telefoon ollicitatiebrief kun t heer R.G. Ogterop, pel Organisatie, AA Groningen. j, als Europa's grootste particu- erzorgen. oelstellingen van ons Instituut efoon. pleiding die zich kan identifier zijn een voordeel maar nietver- wij u een optimale organisatie. i functienummer 51/DS/19-03, fENLO lerende jeugdigen in de behandeling en nazorg reali- en Zuidoost Noord-Brabant, cte omgeving aanwezige 1 plaatsen en heeft ruim tndslag. 1 september 1994 de togen; estendige collega. onachtig te zijn in de regio danwel bereid te zijn daar- verhuizen. De verhuis- 3AO voor het ziekenhuis- tankelijk van leeftijd en er- 0,= bruto per maand (FWG- is onregelmatigheids- de functie kan worden inge- maart a.s. tussen 13.00 heer drs. J.Groenendijk, telefoon 04998-93515. sn zullen worden gehouden lerzoek kan deel uitmaken ire. waarin uitvoerig wordt in- isen en het profiel, voorzien dienen uiterlijk op 2 april i van: .a.v. de heer P.Hüsstege Best. Olau line heeft zijn scheepjes bijna op het droge Axelse chefs onder elkaar: weet jij al wat je ze moet laten doen? Die burgemeester uit Sas van Gent heeft zich natuurlijk met de Restzetels bemoeid Axelse ambtenaren onder elkaar: hebben ze tegen jou al gezegd wat je moet doen? Duivenmelker: het geld vliegt er toch al uit Brandje in Chinees restaurant. Het gaat er toch altijd heet aan toe in de Oosterse keuken? Zeeland Rond verschijnt elke zaterdag in de Zeeuwse editie van dagblad De Stem. Bijdragen deze week van Ronald Verstraten, Camile Schelstraete, Jan Jonkman, Willy van Leeuwen, Peter Oggel en Eugene Verstraeten. De redactie stelt reacties op prijs. Geen anonieme inzendingen, en niet op rijm. Voor tips, wetenswaardig heden, op- en/of aanmerkingen belt u: 01150-18924. U kunt ook schrijven naar Postbus 145,4530 AC Terneuzen. TWEE kerels die deze week het ASLK-kantoor in Wilrijk bij Antwerpen wilden beroven kwamen van een koude kermis thuis. In plaats van een grote slag te slaan kregen ze zelf een stevig pak rammel. Het tweetal drong het kantoor binnen en spoot de filiaalhouder traangas in het gezicht. Die rende, achtervolgd door een van de twee, de trap op en schreeuwde zijn echtgenote toe dat ze de politie moest bellen. Echtgenote Daniëlla Somers dacht daar echter heel anders over. Ze beoefent al tien jaar vechtsporten en is zelfs Wereldkampioene kickboksen en full-contact. Ze liet zich het buitenkansje niet ontgaan om haar kennis nu eindelijk eens in de praktijk uit te testen. Eén droge rake klap was genoeg om de overvaller de trap te laten afbuitelen. Hij krabbelde overeind en koos samen met zijn kameraad, die beneden op de uitkijk was blijven staan, het hazepad. Toe, zeurt je vrouw of vriendin al weken, koop nou toch eens een boxershort! En met frisse tegenzin ga je dan eindelijk overstag. Da's toch effe wennen, dat vrije gevoel. Maar als je dan vervolgens naar je wekelijkse sportavond moet, dan vergeet je die onderkleding en merk je pas in de kleedkamer dat je pijpen van je sportbroek niet corresponderen met die van dat boxershort. Maar ach, wat kan het jou ook schelen. En dus stap je welgemoed die zaal in voor een potje bal. Laat daar nou toevallig een fotograaf zitten om dat nieuwe modebeeld vast te leggen. Je staat er weer mooi op! foto camile schelstraete Het was zijn vrienden al lange tijd een doorn in het oog. Lang haar, dat dateerde toch uit de jaren zestig. Niet meer van deze tijd. Geen gezicht. En dus be stookten ze hun maat met de regelmaat van de klok. Vooral in de stamkroeg in Driewegen. „Hé jongen, ga nou toch eens naar de kapper. Dat lange haar kan toch niet." Het slachtoffer, 29 jaar en vrij gezel, liet het verbaal geweld meestal langs de schouders af glijden. Maar na weer een fron tale aanval op zijn haartooi sprak hij bedachtzaam: „Oké, maar alleen in Amerika ga ik naar de kapper." Wie dacht dat het verhaal daar mee zou eindigen, die komt be drogen uit. Want de vrienden- schare liet deze uitspraak niet ongemoeid. Integendeel: „Ga dan maar op onze kosten," luid de het verrassende antwoord. En zij trokken de geldbeurs. Beduusd van dit spontane aan bod, moest de vrijgezel wel effe slikken. Niettemin werd in een vloek en een zucht een retour-ticket New York geregeld. Sponsors waren er genoeg. Zelfs de heen- en terugreis naar Schiphol was al in kannen en kruiken. Ook was er al geïnformeerd naar een kapper in New York, de stad waar het leven 24 uur per et maal bruist. De anticlimax kwam later. Met een variant op die bekende mop. Juist: die van Moos die naar Amerika ging. Hij ging niet. En dus vertrok ook de vrijgezel uit Driewegen niet. Vanwege een belangrijke reden: hij kreeg geen toestemming van zijn ouders. Sinds kort gaat onze collega naar de fysiotherapeut. Regel matig staat hij demonstratief met zijn arm te draaien en zegt dan dat hij trouw zijn oefenin gen doet. Vanwaar deze plichts getrouwheid vroegen we ons af. Heeft hij ineens zijn leven gebe terd? Dan komt de aap uit de mouw en wordt zijn plotselinge belangstelling duidelijk. Onze collega gaat volgens zijn zeggen niet naar de manuele-therapie, maar naar Manuela therapie. LAAT JE niets wijsmaken. Een boom heeft geen takken, een boom heeft vleugels. Dit exemplaar stond net klaar om weg te vliegen, maar dankzij snel ingrijpen werd dat voor komen. Hij is nu verankerd. In lucht. foto camile schelstraete Het leven van een pastoor gaat niet altijd over rozen. Het aan tal pastores loopt terug en dat betekent voor de gevestigde or de drukke dagen. Hoe in bij voorbeeld West- Zeeuws-Vlaanderen de rooms- katholieke parochies bemand moeten worden, dat is toch nog even de vraag. Toch zijn er ook andere zaken waar een pastoor zich mee bezig houdt, zo blijkt in een onlangs verschenen paro chie-contactblad. „Uw pastoor, die is (gelukkig) nog steeds celibatair, niet ge trouwd en zonder inwonende huishoudster," schrijft een West-Zeeuws-Vlaamse pastoor letterlijk in dagboeknotities. Hij ervaart dat nog steeds niet als negatief, zielig of gehandi capt. Toch blijkt de pastoor ook een man van vlees en bloed. Op een dag ontvangt ook hij een folder in de bus om gratis een nieuwe erotiek-catalogus te be stellen, waarin, zoals de pastoor het omschrijft, „hoog sexy ma teriaal." Vooral een geestelijke moet we ten wat er zoal in het leven te koop is. En dus reageert de pastoor vanuit de pastorie, nooit te oud om nog wat te leren. Hoewel? Want op de aan- vraagkaart, met daarop een reeds uitgeklede en verleidelijk ogende dame, schrijft hij als afzender: Jan Schunnig, Smeer lapstraat 982, BHCD 35, Vuil panne. Helaas, zo vervolgt de pastoor zijn dagboeknotities, nooit meer iets van gehoord. „Bedankt voor immorele commercie," besluit de pastoor. Immoreel? Het ero tisch postorderbedrijf ver schuilt zich niet, de pastoor met zijn adressering wel. Het is dui delijk dat de geestelijkheid an dere normen en waarden han teert en die ook tracht uit te dragen. Maar het is ook de vraag of de wijze van deze West-Zeeuws-Vlaamse pastoor wel de juiste is. „Gij vaog overal ouw vodden aon eeh Free? Gij lig nergest wakker van! Maor ik zit mee mijn schoonvader en da's rechtuit gezeed n'n echten tiran!" Alla si Liesebet, da's toch geen waoren zeker, zonen eerluken en oprechten vent. „Da docht'k jaoren t'rug ook Free, maor owee agge'm emaol goe kent! Ik pastegen nie in zijn kraom, ik was te min voor zijnen Andree, maor die ouwden zijnen poot stijf en ij zee: Gjèm of nie, ik trouw'r toch mee. Daor mostij zijn bij neerleggen en ogenschijn- luk gaftij zijn eigen gewonnen. We zijme getroud, mee im d'rbij oor, niks aon d'and, maor toen ist begonnen. Ik mag binnekommen oor, ij kijk mij wel t'rug buiten en zeggen doetij niks tege mij. „Zeg 's tegen ouw vrouw dank dit of da," zegtij tegen Andree en dan staon'k er zelf bij. IJ negeer mij zoveel tij kan. Nou loop'k zijn deur niet plat en ik zijn d'r al aon gewend, maor toen ons Mieleken geboren is, ist pas goed begost bij dienen aokeluken vent. En laoter bij onze Peter wier 't emaol top punt: eest aoik't nog nie in de gaoten. IJ gaf ze wel 's t'een en t'ander: ooh, docht'k, da durftij dan toch nie laoten. IJ zie ze toch wel gjèm al ettij dan ulder moeder niet zo vreed oog staon. Nou zin ze vier en vijf jaor, maor zootij mij nou terg, zo kant nie deur blijve gaon. Den enen geeftij iets, 'n autoken of zo, d'n anderen krijg niks dan! Thuis vechte ze makaor 't kot uit, ze jassen d'rop zoveel at maor kan. De jongsten kreeg van diene klai om mee te spelen mee zijne verjaordag. Leutug voor die gasten oor, maor voo mijn vloerbedekkuk wast de genaodeslag! D'n andren kreeg potjes mee vingerverf! Nou zit alles in uis onder d'n troep! Ze zijn vreed gjèm bij 'm, geen wonder: ij voer z'allebei ziek mee snoep! Ze kommen t'rug mee 'n trompetsjen, n'n trommel of d'een of d'andere fluit. Veel oefenen kinders ettij dan gezeed, maor ik ouw 't thuis geen uur meer uit! IJ doetta d'ammel ekspres eeh, maor da kreek overlest pas goed in de gaoten. Ze kwaomen mee 'n toeterken thuis, de kin ders waoren d'r echt mee in alle staoten. Maor e lawijt! De kat vloog te gerdijnen in en d'n ond kroop onder de kas. Gekregen bij de supermart, aotij gezeed, maor toen begreep'k't ammel pas. Sterk, docht'k, dan kik die dingers nie gezien èn en ik vroog d'r ekspres naor. „Toeters?" zeejen ze, afijn ge begrijp't wel al zeker? Ze wisten van geen toeters daor. IJ koop zukke rommel mee stuzie en: „Veel mee spelen," zegtij d'r dan bij. He jongers vinnen't wel leutug vaneigen, zone P't, maor in de passant klootij mij!" P.C. KERKDIENSTEN zaterdag 19 maart ZEVENDEDAGS ADVENTIS TEN Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. C. Betram. Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u. ds. H. Arduin. Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. ds. H. Arduin. zondag 20 maart HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg: (Ontmoetingskerk): 10.30 u. ds. H. Valk. Axel: 10 u. ds. J. Maasland. Biervliet: dienst te IJzendijke. Breskens: 9.30 u. ds. J. Leentfaar- v.d. Brug (SOW-dienst in Geref. Kerk). 'Groede: 11 u. dhr. L. Senf. Hoek: 9 en 17 u. ds. A.v.d. Maas. Hontenisse: 9.30 u. ds. A. de Meij Mecima. Hoofdplaat: dienst te IJzendijke. Hulst: 11 u. ds. A. de Meij Meci ma. Nieuwvliet: 9.30 u. dhr. A. Senf. Oostburg: 10 u. dienst te Zuid- zande. Philippine: dienst te Sluiskil. Retranchement: 11 u.. ds. Houwaart. Sas van Gent: dienst te Sluiskil. Schoondijke: 9.30 u. ds. J.v.d. Schee (SOW-dienst in Geref. Kerk). St. Kruis: 9 u. ds. H. Valk. Sluis: 9.30 u. ds. Houwaart. Sluiskil: 10 u. pr. M. Rouw. Terneuzen (Grote Kerk): 10 u. ds. C. Hoogendoorn. (Goede Herder kerk): 10 u. ds. D. de Best. 19 u. ds. M. Heijting. (Opstandings- kerk): 9 u. ds. M. Heijting. (De Honte): 17.45 u. ds. J. Boersma. Waterlandkerkje: 11 u. ds. Bos- ma. IJzendijke: 9.30 u. mevr. Bolsen- broek. Zaamslag: 10 u. ds. G. Grootjans. GEREFORMEERDE KERK DIENSTEN Axel: 10 u. ds. L. de Ruiter, Terneuzen, 17 u. ds. A. de Haan, Zaamslag. Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. D. de Best. (Opstan- dingskerk): 10.30 u. ds. A. Bosch. Zaamslag: 10 u. ds. A^' de Haan, 15 u. ds. L. de Ruiter. Aardenburg (Ontmoetingskerk)/ 10.30 u. ds. H. Valk. Breskens: 9.30 u. ds. Leentfaar, 17 u. dhr. G. Buyze. Oostburg: 9.30 u. ds. M. Lorier. Schoondijke: 9.30 u. ds. van de Schee (in NH Kerk). GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 u. ds. T. Bosma, 16.30 u. ds. G. de Kimpe (afscheidsdienst). Hoek: 9.30 en 15 u. ds. A. Sou- ,man. Terneuzen: 10 en 15 u. ds. P. Storm. Zaamslag: 9.30 en 15 u. ds. L. Leeftink. CHRISTELIJKE GEREFOR MEERDE KERK Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. van Ek. EVANGELISCHE GEMEENTE Hulsr ('t Kruisgebouw) 10 u. dhr. Cornelisse. Terneuzen (De Kandelaar): 10 u. dhr. Goudswaard. VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Breskens: 9 u. ds. D. Koelman Terneuzen. Nieuwvliet: 10.30 u. ds. D. Koel man. Retranchement: 10 u. ds. J. van de Hoek. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Goes: 10 u. dhr. J. Nienhuis, Zie- rikzee. Middelburg: 10 u. ds. T. van Dam. Vlissingen: 9.30 u. dhr. IJ Koop- WEST-ZEEUWS-VLAANDE- REN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat. 19 u., zond. 10.30 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zat. 19 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria Hemelvaartzat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemel vaart. zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 10 u. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Clinge - H. Henricus. zat. 19 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopne ming. zond. 10.30 u. St. Jansteen - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau- lus. zond. 9.30 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zond. 11.00 u. Heikant - H. Teresia. zond. 9 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 11.00 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jacobus, zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zond. 9.30 u. Nieuw-Namen - H. Joseph, zond. 9 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 9.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. -zat. 19 u. Sluiskil - St. Antonius. zond. 11.00 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 11.00 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemel vaart. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemel vaart. zat. 19 u. zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus (Tri- niteitskerk). zat. 19 u. zond. 9.30 u. Verrezen Christus: Maand. t.m. zat. 19 u. zond. 9.30 u. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 11 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemel vaart. zat. 17 u. zond. 9.45 u. Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pasto rie te bereiken. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. L. Mathijssen, Hulst, tel. 01140-14440. WEST-ZEEUWS-VLAANDE- REN Van zond. 12 u. tot maand. 20 u. pastor F. Buysse, tel. 01176-1407. (bgg. Ziekenhuis Oostburg: tel. 01170-59000). KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axel, Westdorpe, Sas van Gent, Zuid dorpe - Van zond. 12 u. tot cjinsd. 12 u. Past. W. Vervaet, tel. 01155-61532. zaterdag 19 maart 1994 C4 *EEN GROEPJE Vlaamse studentenwees deze week 'de politiekorpsen van enkele grensplaatsen de weg naar een exhibitionist die de streek al geruime tijd onveilig maakte. De leerlingen hadden de tegenwoordigheid van geest om het kenteken te noteren van 's mans auto, die in de omgeving vrouwen lastig viel. Hij kon thuis worden opgepakt en bekende exhibitionisti sche daden in enkele plaatsen. Vrouw De verdachte werd in één van deze stedekes 's morgens in alle vroegte opgemerkt door een vrouw in een auto. Vanuit zijn witte Citroën liet de potloodventer weten dat hij wel erg schaars gekleed achter het stuur van de auto zat. De vrouw waarschuwde een groep schoolkinderen op de fiets dat ze voor een dergelijke auto uit moesten kijken en waarom. Het waren die leerlingen die zich concentreerden op de nummerplaat van de Citroën en die doorgaven aan de plaatselijke politie. De scholieren hadden niet gezien dat de naaktrijder in zijn blote billen achter het stuur zat. Aflevering 347 Al vanaf het begin van deze rubriek ligt er een lied dat Ed Steijns in 1977 of '78 zelf schreef, zomaar om eens wat dialiectklanken bij elkaar te zetten. Het is altijd maar weer opzij gelegd, zo gaat dat meestal met brave mensen nietwaar? Eindelijk dus: K1ÖÖSTERS LATIJN Bij Sies ASi in de waai lag 'n pielenaai. 'oe kwam ta toar? Wie lee ta toar? 'oe kwam toch da' d'aai doar bij Aai in de waai? Al 'n piel die lee ta toar. Mijnen buur ree scharrele wiets boven op zijn wjêr, van vöör noar achter en wêêr va' jêr. Woarom ree t'êêne vént boven op zijn wjêr? 'ij Was z'oant knippen mee 'n schjêr. Overlest vroog mijne kezijn: Wannéér kom d's af? Kom 's last mee ouw vrouw. En ik zee: we kommem 's gauw. Kosnoadien zul d'o's wé zien Of strek a' messchien. Botskes kom'k's mee 'eur. Doar was n'n boer die oai 'n pjèrd moar da' was géén bozze wjêrd. Utem of êrem wou 't nie' en vooruit kreeg tij 'm nie'. t' wou êêlmoal nie' wêrreken, t' was nog luier a's 'n vérre ken, 't was 'ne mutten van 'n pjêrd. Röös is Bêrthoa doar ieverast? De piesters komme last! Ze zijn al lank begost, dus zeg'eur da s'eur 'oast of is z'op tees momènt doar nêrregest oantrènt? Zeg da' s'eur affeseert. Mijn vrouw die vroog: Zeg Ed, vroag 's om saloai a'tij t'et. 'k Vrooge kik 'm om saloai en 'ij zee: 'k wou da'k't oai. K'en allêênig moa piraai en pettetters uit de klaai; da's zöö lekker mee 'n aai. Mijnen buur oan d'n anderen kant, da' d'is n'n echten muziekant. 'êêle daogen speel t'êêne vént op t'êên of t'ander instremènt Zijn vrouw die öör doodziek van 'êêle doagen da' meziek, moar 'ij speel schallemaai of monnekoa. Pegam.,

de Stem | 1994 | | pagina 23