DE STEM PER 1 O INI E E L IN DE SALES LIGGEN KANSEN VOOR EEN JONGE MDS/MEA0-ER M/V MET COMMERCIËLE AMBITIE DecoSol Zeeuwse All rounder Onderhoudsloodgieter m/v KONINKLIJKE THEODORUS NIEMEYER BY VERKOPER OCCASIONS Adr. v.d. Ven Tilburg B.V. t Hooghout Kick Kapper AXEL HONDEN CONTROLEUR M/V leidster verkoop binnendienst Nederland (m/v) Instituut ScheidEgsjer TEAMLEIDER (M/V) DBSTEM Voel jij voor een zelfstandige job? De vacature Geïnteresseerd? (rond 30 jaar) f Opleidingen garanderen succes in privé- en beroepsleven! Opleidingsadviseur-verkoper (m/v in de buitendienst J Uw dealer voor Volkswagen en Audi opvoed ings gemeenschap DIE KAN KLOTEN DE STEM ZATERDAG 19 MAART 1994 ALGEMENE ROOSENDAALSE WONINGBOUWVERENIGING De ARWON is een moderne sociale woningbouwvereniging. Ons woningbezit wordt beheerd, vernieuwd en uitgebreid door een team van zo'n 70 medewerk(st)ers. Onze organisatie is volgens het woon dienstmodel opgebouwd en bestaat uit de afdeling Woonservice, Projectontwikkeling, Bedrijfseconomische Zaken, Algemene Zaken en het Onderhoudsbedrijf. Als bedrijf hechten wij veel waarde aan het na streven van een klantvriendelijke en marktgerichte werkwijze. Wegens toename van de werkzaamheden is bij het Onderhoudsbedrijf een full-time vacature ontstaan voor de functie van: De functie is voorlopig voor de periode van een jaar met de mogelijkheid voor verlenging. Functie-inhoud Onze nieuw aan te stellen medewerk(st)er zal worden belast met alle voorkomende loodgieters-, c.v.- en electra-werkzaamheden. Voorts zal hij/zij eenvoudige onderhoudswerkzaamheden dienen te verrichten, zoals timmer-, metsel-, schilder- en dakbedekkingswerk. Functie-eisen - een relevante opleiding op LTS-niveau; - ruime ervaring op het gebied van woningonderhoud en- verbetering is vereist; - een gedegen kennis van materialen en dragende constructies; - kennis van geldende veiligheidsvoorschriften; - in staat zowel zelfstandig als in teamverband te werken; - aanspreekbaar op de kwaliteit en wijze waarop u uw werkzaamheden verricht; - een klantgerichte instelling; - in het bezit van een rijbewijs BE. ARWON biedt u: - een zelfstandige functie binnen een dynamisch bedrijf; - een 36-urige werkweek, vrijdagmiddag vrij; - mogelijkheden tot het verder volgen van opleidingen; - mogelijkheden voor kinderopvang; - een premiespaarregeling; - een salaris van minimaal 3.105,- en max. 3.739,- bruto per maand. Informatie Voor meer informatie over de inhoud van de functie en/of de organisatie kunt u contact opnemen met de heer W. Miltenburg, hoofd van het onder houdsbedrijf, telefoon 01650-80341 Sollicitatieprocedure Degenen, die menen te voldoen aan de gestelde functie-eisen, kunnen binnen 10 dagen een schriftelijke sollicitatiebrief met c.v. zenden aan de ARWON ter attentie van mevr. E. Vinckx, hoofd afd. Algemene Zaken. Op de enveloppe dient u te vermelden: vacature AR/OHB. POSTBUS 231 4700 AE ROOSENDAAL TELEFOON 01650 - 80300 TELEFAX 01650 - 80370 GEMEENTE De gemeente Axel Is een aantrekkelijke woongemeente, ge legen in Zeeuwsch- Vlaartderen, en telt ruim 12.0U0 inwo ners. Voorts biedt de gemeente ruime mo gelijkheden op het gebied van sport en onderwijs, en liggen steden als Antwerpen en Gent op korte al stand van Axel. Op de afdeling Financiën van de gemeente Axel is een vacature opengesteld voor een voor'20 uur per week Functie-informatie: De aan te stelten medewerker zal worden belast met: - controle op de naleving van de Algemene Plaatselijke Verordening, in hoofdzaak met betrekking tot de be palingen ten aanzien van honden; - het waarschuwen en, zo nodig verbaliseren van over treders van deze bepalingen; - het toezien op de naleving van de verordening Hondenbelasting; - het geven van voorlichting over de mogelijkheden tot beperking van overlast, veroorzaakt door honden. Functie-eisen: - opleiding op tenminste L.B.O.-niveau; - bereidheid tot studie voor buitengewoon opsporings ambtenaar; - goede contactuele eigenschappen; - zelfstandig kunnen werken; - bereidheid om buiten kantooruren te werken. Salaris: Het salaris is afhankelijk van opleiding en ervaring en bedraagt maximaal f 1.774,- bruto per maand. Bijzonderheden: Gehandicapten en personen uit etnische minderheids groepen zijn ondervertegenwoordigd in de gemeente lijke organisatie. Kandidaten uit deze voorkeursgroepen die menen aan de functie-eisen te voldoen, worden daarom uitdrukkelijk verzocht te solliciteren. Informatie en sollicitatie: Informatie over deze functie kunt U verkrijgen bij de chef van de afdeling, de heer J.J. Lambert, tel. 01155-62220, toestel 50. Belangstellenden worden uitgenodigd binnen 14 da gen na verschijning van deze publicatie hun sollicitatie te richten aan burgemeester en wethouders van Axel, Postbus 17, 4570 AA Axel. Koninklijke Theodorus Niemeyer B.V. is producent van shag en pijptabak. Bekende merken voor shag zijn Samson, Javaanse Jongens en Jakobs; voor pijptabak Clan, Sail en Neptune. Daarnaast is Niemeyer verantwoordelijk voor de marketing en sales van de sigarenmerken Schimmelpenninck en Corps Diplomatique. Niemeyer is gevestigd te Groningen, heefteen dochtermaatschappij R.I.T.P. Export B.V. te Amsterdam met een vestiging in Rijswijk en een verkoop- en promotieteam in Frankrijk. In totaal werken bij Niemeyer en dochters ongeveer 675 mensen en de omzet bedraagt circa 275 miljoen gulden per jaar. De mensen in de sales-organisatie van Niemeyer onderhouden de persoonlijke contacten met de afne mers: speciaalzaken, levensmid- delenbedrijven en de horecasector. Ze gaan op pad met een zeer ge varieerd assortiment merkartikelen. Ze bezoeken relaties, leveren produkten, zorgen ervoor dat displays een goede plek krijgen, houden de afnemers op de hoogte van promotionele acties etc. etc. Natuurlijk letten ze er ook op wat er in de markt gebeurt. Ze signaleren verschuivingen en proberen voortdurend nieuwe afzetkanalen aan te boren. Kortom: de sales-mensen bepalen in niet geringe mate het succes van onze produkten en dus van onze onderneming. Als er een baan is waarin je je zelf standig kunt waarmaken, dan is het die van vertegenwoordiger wel. Wat niet wil zeggen dat je puur en alleen op jezelf bent aangewezen. Je brengt regelmatig rapportages uit aan de districtsleider en periodiek wissel je ervaringen uit met col lega's en ontvang je informatie over nieuwe ontwikkelingen door medewerkers van onze marketing afdeling. Maar je eigen ondernemers geest, je talent om relaties op te bouwen en mensen te overtuigen van de kwaliteit van de produkten, je gevoel voor service, die bepalen stuk voor stuk je succes in deze baan. Momenteel is er plaatsingsmoge lijkheid voor een ambitieuze verte genwoordiger van ca. 23 jaar met een opleiding MDS danwel MEAO- CE, en ai enige commerciële erva ring. Er is een vacature in het rayon West-Brabant/Zeeland, waarin Roosendaal centraal ligt. Je bent woonachtig in Roosendaal of omgeving of je bent bereid daar te gaan wonen. Natuurlijk staat er een representatieve auto van de zaak klaar. En ook de andere arbeidsvoorwaarden, waaronder het salaris, de onkostenvergoeding, de studiefaciliteiten e.d. zijn prima. Voor meer informatie kun je bellen met de heer A. van der Goot, Ver koopleider Nederland, telefoon 050-664911. Je sollicitatiebrief kun je sturen naar de heer R.G. Ogterop, afdeling Personeel Organisatie, postbus 41,9700 AA Groningen. Allpac International B.V. is fabrikant/distributeur van een programma "vensterdekoratie klaar om zelf op te hangen", bestaande uit DECOSOL topclass rolgordijnen, DECOSTORE allure vertikale lamellen en DECOBLIND deluxe jalousetten. Dit programma wordt met veel sukses via de grote non-food zelfbedieningsketens in West-Europa op de markt gebracht. In verband met promotie van de huidige medewerkster zoeken wij op korte termijn een Wij denken aan een commerciële persoon lijkheid met een opleiding op een relevant HBO-niveau en een stevige ervaring in een soortgelijke job. Vloeiende kennis van tenminste Nederlands en Engels (kennis van het Frans, Duits en/of Spaans is een pre) zijn onontbeerlijk voor het met sukses vervullen van deze funktie. Naast een kompleet beloningspakket en een pragmatische oplossing voor eventuele vervoerskosten bieden wij een zelfstandige job in een internationale ambiance. Sollicitaties graag sturen aan: ALLPAC INTERNATIONAL B.V. t.a.v. Brigitte Willemsen Postbus 149, Lissenveld 49 4940 AC Raamsdonksveer Tel. 01621 -14900* Fax 01621 -14951 Telex 54160 maral Brigitte Willemsen is bereikbaar voor telefoni sche informatie: ma t/m do 10.00 -12.00 uur. Denkt u er ook zo over? Ja, net als onze klanten, omdat wij, als Europa's grootste particu liere onderwijsinstelling, al tientallen jaren opleidingen verzorgen. Wij zoeken een die bereid is door middel van bijzondere prestaties de doelstellingen van ons Instituut waar te maken en die in het bezit is van eigen auto en telefoon. Wij zoeken een sterke persoonlijkheid met middelbare opleiding die zich kan identifice ren met de opleidingsmarkt. PC-kennis en verkoopervaring zijn een voordeel maar niet vet- eist. U krijgt bij ons een grondige opleiding. Tevens bieden wij u een optimale organisafe Uw sollicitatiebrief, graag met pasfoto en vermelding van functienummer 51/DS/19-03, richt u aan: Kaldenkerkerweg 88,5915 AD VENLO Adr. van de Ven Tilburg B.V. wordt gevormd door 2 werkmaatschappijen Adr. v.d. Ven Automobielbedrijf B.V. en Adr. v.d. Ven Leasing B.V. Sinds kort behoort Adr. v.d. Ven Tilburg B.V. tot de Bongers-groep. Het automobielbedrijf richt zich op de particuliere, alsmede op de zakelijke markt voor personen- en bedrijfsauto's in de regio Tilburg voor zowel nieuwe als gebruikte auto's. De lease-onderneming richt zich op geheel Nederland, waarbij alle merken in het leasepakket zitten. Voor onze afdeling Verkoop zijn wij op zoek naar een: (m/v) Onder zijn verantwoording moet de occasionafdeling de doelen halen die gesteld zijn, namelijk het behalen van de vereiste aantallen tegen een redelijke winst met een hoge mate van klanttevredenheid. Hij legt verantwoording af aan de verkoopleider. Tot zijn takenpakket behoren dan ook: de verkoop van occasions en het begeleiden van collega's daarbij: het begeleiden van het technisch en optisch klaarmaken; de kostenbewaking; de wekelijkse occasionadvertenties; het bewaken van de sta-tijden; de inrichting van de occasionafdeling. Van de kandidaat verwachten wij dat hij enthousiast is voor het vak, maar vooral de occasionverkoop als een uitdaging ziet. Hij moet niet alleen voor 100% betrouwbaar zijn, maar dit ook uitstralen. Zijn leeftijd kan liggen tussen de 28 en 35 jaar. Hij heeft na een opleiding zoas IVO of MTS Apeldoorn voldoende aantoonbare ervaring opgedaan. Heeft u interesse, stuur dan zo snel mogelijk een brief met c.v. aan onderstaand adres t.a.v. de directie. Na een eerste selectie zullen wij een aantal kandidaten uitnodigen voor een nadere kennismaking. Een geschiktheidsonderzoek zal deel uitmaken van de procedure. Ringbaan-Noord 65, 5046 AA Tilburg Tel. 013-321411 Fax 013-355920 Stichting 't Hoog hout te Best is een orthopedagogisch instituut voor moeilijk lerende jeugdigen in de leeftijd van 6 tot 21 jaar, dat de functies diagnostiek, opvang, begeleiding, behandeling en nazorg rei seert, veelal in residentieel verband. De huizen zijn verspreid over Midden- en Zuidoost Noord-Brabait Er wordt door jeugdigen zoveel mogelijk gebruik gemaakt van de in de directe omgeving aanwezige maatschappelijke voorzieningen. De Stichting heeft een erkenning voor 108 plaatsen en heeft ruim 100 medewerkers in dienst. 1 Hoog hout heeft een algemeen christelijke grondslag. In het leefgroephuis te Kaatsheuvel, waar 12 jeugdigen verblijven, komt per 1 september 1994 de functie vacant van (voor 40 uur per week' De teamleider heeft de dagelijkse leiding van het team van zes groepsopvoeders en twee huishoudelijk medewerkers. Hij/zij is verant woordelijk voor zorgorganisatie en zorgcoördinatie in het leefgroephuis door invoe ring en uitvoering van het instellingsbeleid op operationeel niveau. De teamleider legt verant woording af aan de coördinerend pedagoog met betrekking tot alle hulpverleningsinhou- delijke zaken. Functie-inhoud - Verantwoordelijk voor een professionele uit voering van opvang, begeleiding, behandeling en nazorg van jeugdigen, door observatie en rapportage. ,- Onderhouden van contacten met ouders, scholen, werkgevers, plaatsende instanties en gemeentes. - Leidinggeven aan het team en beheren van diverse budgetten. - Deelnemen aan diverse interne overleg- verbanden. - Uitvoeren van sociaal- en personeelsbeleid. - Beheren van gebouw en inventaris. Functie-eisen - Opleiding HBO-J of HBO-IW, aangevuld met relevante managementopleiding. - Tenminste drie jaar ervaring in een vergelijk bare functie; - Ervaring in het werken met licht verstandelijk gehandicapte kinderen. - Goede uitdrukkingsvaardigheid in woord en geschrift. Profiel van de functionaris - Zelfstandig werkende, naar oplossingen zoekende (team)leider. - Open persoonlijkheid met zakelijke inslag. - Goed organisatievermogen; - Enthousiaste, stressbestendige collega. De teamleider dient woonachtig te zijn in de regio Midden Noord-Brabant, danwel bereid te zijn daar naar op korte termijn te verhuizen. De verhuis kostenregeling van de CAO voor het ziekenhuis wezen is van toepassing. Het salaris bedraagt, afhankelijk van leeftijd en er varing, maximaal f 5670,= bruto per maand (FWG schaal 55). In dit bedrag is onregelmatigheids toeslag inbegrepen. Nadere informatie over de functie kan worden inge wonnen op dinsdag 22 maart a.s. tussen 13.00 uur en 15.00 uur bij de heer drs. J.Groenendijk, coördinerend pedagoog, telefoon 04998-93515. De sollicitatiegesprekken zullen worden gehouden op 13 en 15 april. Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selectieprocedure. Schriftelijke sollicitaties, waarin uitvoerig wordt in gegaan op de functie-eisen en het profiel, voorzien van een uitgebreid CV dienen uiterlijk op 2 april 1994 in het bezit te zijn van: Stichting 't Hooghout, t.a.v. de heer P.Hüsstege (directie-assistent), postbus 40, 5680 AA BEST. Olau line heeft zijn scheepjes bijna Axelse chefs onder elkaar: weet jij Die burgemeester uit Sas van Ge Restzetels bemoeid Axelse ambtenaren onder elkaar: h je moet doen? Duivenmelker: het geld vliegt er to Brandje in Chinees restaurant. He in de Oosterse keuken? Zeeland Rond verschijnt elke zat dagblad De Stem. Bijdragen dez Camile Schelstraete, Jan Jonkman en Eugene Verstraeten. De redac anonieme inzendingen, en niet op heden, op- en/of aanmerkingen b schrijven naar Postbus 145,4530 A TWEE kerels die deze week he Antwerpen wilden beroven kwame plaats van een grote slag te slaa rammel. Het tweetal drong het filiaalhouder traangas in het gezi( een van de twee, de trap op en scl ze de politie moest bellen. Echtgei echter heel anders over. Ze beoefe zelfs Wereldkampioene kickboksei buitenkansje niet ontgaan om haa praktijk uit te testen. Eén droge overvaller de trap te laten afbuit koos samen met zijn kameraad, blijven staan, het hazepad. Het was zijn vrienden al lange tijd een doorn in het oog. Lang haar, dat dateerde toch uit de jaren zestig. Niet meer van deze tijd. Geen gezicht. En dus be stookten ze hun maat met de regelmaat van de klok. Vooral in de stamkroeg in Driewegen. „Hé jongen, ga nou toch eens naar de kapper. Dat lange haar kan toch niet." Het slachtoffer, 29 jaar en vrij gezel, liet het verbaal geweld meestal langs de schouders af glijden. Maar na weer een fron tale aanval op zijn haartooi sprak hij bedachtzaam: „Oké, maar alleen in Amerika ga ik naar de kapper." Wie dacht dat het verhaal daar mee zou eindigen, die komt be drogen uit. Want de vrienden- schare liet deze uitspraak niet ongemoeid. Integendeel: „Ga dan maar op onze kosten," luid de het verrassende antwoord. En zij trokken de geldbeurs. Beduusd van dit spontane aan bod, moest de vrijgezel wel effe slikken. Niettemin werd in een vloek en een zucht een retour-ticket New York geregeld. Sponsors waren er genoeg. Zelfs de heen- en terugreis naar Schiphol was al in kannen en kruiken. Ook was er al geïnformeerd naar een kapper in New York, de stad waar het leven 24 uur per et maal bruist. De anticlimax kwam later. Met een variant op die bekende mop. Juist: die van Moos die naar Amerika ging. Hij ging niet. En dus vertrok ook de vrijgezel uit Driewegen niet. Vanwege een belangrijke reden: hij kreeg geen toestemming van zijn ouders. „Gij vaog overal ouw vodden Gij lig nergest wakker van! Maor ik zit mee mijn schoon rechtuit gezeed n'n echten tiran Alia si Liesebet, da's toch geen zonen eerluken en oprechten vei „Da doeht'k jaoren t'rug ook Fr agge'm emaol goe kent! Ik pastegen nie in zijn kraom, voor zijnen Andree, maor die ouwden zijnen poot Gjèrn of nie, ik trouw'r toch me Daor mostij zijn bij neerleggen luk gaftij zijn eigen gewonnen. We zijme getroud, mee im d'rbi d'and, maor toen ist begonnen. Ik mag binnekommen oor, ij kij buiten en zeggen doetij niks teg „Zeg 's tegen ouw vrouw dai zegtij tegen Andree en dan stao IJ negeer mij zoveel tij kan. deur niet plat en ik zijn d'r al ai maor toen ons Mieleken gebo goed begost bij dienen aokelukt En laoter bij onze Peter wier punt: eest aoik't nog nie in de g IJ gaf ze wel 's t'een en t'ande 1 da durftij dan toch nie laoten. IJ zie ze toch wel gjèrn al moeder niet zo vreed oog staon. Nou zin ze vier en vijf jaor, n nou terg, zo kant nie deur blijvt

de Stem | 1994 | | pagina 22