Asielzoekers moeilijker land binnen 59,75 Snelle trein langs Breda naar België nieuws gebeu in 11950,- Albert Heijn mededeling BRUIDS MODE SHOW terij I luisman iap Forum tuatie Albert Heijn haalt vervuilde melk terug [maart 1994 d4 le stopt ►roadway 'Koppen rollen in iRT-affaire' ■VAC temt ook iFriese 'furie' fenkatha kreeg |ocumentaire er Yolanda RTL 5 !versum (anp) - RTL 5 zendt laf 8 april een documentaire wier afleveringen uit over het bstslachtoffer Yolanda van B. I vrijdag 6 mei zendt de eom- frciële zender een discussie- |gramma uit waarin kijkers gen kunnen stellen aan Yo- da en een aantal deskundi- hulp politie blijft Niets mis met links Europese invloed bij Afrika Cup Controle grenzen verscherpt Minister toost met vervuild drinkwater [Effectenbeurs Imoet fors terug Politie waakt «ver zigeuners Fiscaal extraatje buitenlandse investeerders 'Aantal wao'ers stabiel' LAMEL PARKET Toplaag 4 mm!! lUROPA 'ARKET zondag 20 maart TUIN- MEUBELSH0W literpak ah halfvolle melk albert heijn b.v. 8 "710311"000225 zaterdag 19 maart 1994 Voorkeurstraject kabinet Showroom verbouwd: 200 keukens opgesteld! wereld e.o..! DIT WEEKEND OPEN HUIS Sasss» JANSEN'TUINMtlüMN 3TSS«« Yeel banen door Westerschelde oeververbinding Vredesoverleg Midden-Oosten wordt hervat ie Theaterprodukties ftno' op Broadway in h wegens de tegenval- bedrijf in Aalsmeer llden gekost. Ongeveer 5 f Van den Ende, de rest Ijftig financiers. In het fety werden de tekorten van Cyrano te zien zijn bezocht Van den [ïuld van de tegenvallen- van de theaterbezoekers Ook gevestigde produk- i de winter moeilijk. arvan u vindt, dat er een kleine gerubriceerde Xertentie voor geplaatst moet worden? Plaats dat ci intie" dan beslist in De Stem. Tien tegen een dat uw advertentie gelezen wordt. Immers 9 van de 10 m-lezers en lezeressen pluizen week in week uil 80 Kleintjes '-rubrieken na. Dat zijn elke dag vele nZ tienduizenden Kleintjes-lezers. 134e JAARGANG VANDÜVAG IN DE WEEKEND-BIJLAGE DE STEM agaten Op 24 maart presenteert de commissie-Wierenga haar rapport over het opheffen van het Inter regionaal Recherche I Team Noord-Holland/ Utrecht. De bevindingen zijn nog geheim, maar deskundigen denken dat er koppen zullen rollen. ZIE WEEKEND- DEEL E Lerenveen - NAC heeft tradi tiegetrouw de uitwedstrijd bij peerenveen met een positief re- jiiltaat afgesloten. Uit de voor tgaande drie ontmoetingen met le'Friese furie' haalde NAC vijf (tinten. Gisteravond wonnen de Bredanaars met 1-3, na een ll-O-ruststand. ZIE SPORT-B2 \inie Huisman foto dijkstra let hebben opgenomen met I ministerie van justitie. Irmee had niet onaanzienlij- Ihade kunnen worden voor- In", aldus Kosto. pestuur van de loterij heeft pdels besloten de actie af te n. RTL 4 zou vanaf 24 t de show van Henny Huis- Ivijf weken lang op de tele- uitzenden. Ook de speciale ne-campagne wordt beëin- [ministerie de subsidiekraan tdraait. akbonden en de onderne- israad hebben zich steeds let tegen het op grote schaal assen van deeltijdwerk. Te medewerkers worden zo de de reorganisatie. Het ar- Isbureau komt op grond van arbeidsrecht tot dezelfde lusie. Igrammamaker Hilde Soeters Ift tijdens de geruchtmakende fitszaak over de Eper in- [taffaire gesprekken gevoerd Yolanda. Die interviews en gebeurtenissen tijdens de htszaak staan centraal in de lumentaire. gal H - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. [ricking distance, tal 12 - 14.30 en 17 u. Aladdin, en 22.30 u. The fugitive. ial 13 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. )bin Hood: Men in tights. ial 14 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. r. Jones. 'al 15 - 14.30 en 17 u. Beetho- ti II. en 22.30 u. Joy Luck Club. 'al 16 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. ie real McCoy. lal 17 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. lol runnings. ial 18 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. the name of the father. 19 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Doubtfire. Pal 20 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. mains of the day. ial 21 - 14.30, i7, 20 en 22.30 u. ie piano. lal 22 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. ie ice runner. iENT ïcascoop 30, 17, 20 en 22.30 u. Philadel- lia. ■30, 17, 20 en 22.30 u. Man's best iend. u. The piano. •30, 17, 20 en 22.30 u. In the ime of the father. :^30, 20 en 22.30 u. Schindler's 30 u. Ice runner. ■30, 17, 20 en 22.30 u. Remains the day. •30, 17 en 20 u. Cool Runnings. -30, 17 en 20 u. Free Willy •30, 17, 20 en 22.30 u. Mrs. oubtfire. en 22.30 u. Striking distance. 30, 20 en 22.30 u. The three usketeers. 1 en 22.30 u. The real McCoy. en 22.30 u. Mr. Jones. •30 u. A perfect world. •30 en 17 u. Aladdin (Ned. ver- theater h7lst 'en Dullaert - 20.15 u Luk vyns met 'Ijstijd'. Jietoria - Hoge Zuidafrikaanse lolitie-generaals zijn betrokken lij een rechts komplot om de Matha Vrijheidspartij, de partij Ëan de Zulu's, van wapens te Ivoorzien. Bovendien hebben po litiemensen doodseskaders van lie Inkatha opgeleid, blijkt uit leen rapport. President De Klerk Iteeft inmiddels twee generaals (eschorst. ZIE BUITENLAND - A4 dMÊbi Er wordt wel eens ge dacht dat linkshandigen iets mankeren en er zijn onderzoekers geweest die dat hebben proberen te bewijzen. Tegenwoor dig concluderen weten schappers dat er niets mis is met links. zie weekend - deel e SPORT Bij het voetbaltoernooi om de Afrika Cup, dat van 26 maart tot 10 april in Tunesië wordt gehou den, zal de invloed van Europa merkbaar zijn. Bijna 100 Afrikanen in dienst van Europese clubs nemen er aan deel. zie sport-b1 INHOUD 5 KATERNEN Binnen-/Buitenland Binnenland Buitenland Economie Beurs Sport Zeeland Ragazzi Weekendgids A2 A3 A4 A5/A6 A6 deel B deel C deel D D2 RTV-programma's D3/D4 Weekendbijlage deel E Van onze Haagse rëdactie Den Haag - Meer vreemdelingenpolitie en een reeks nieuwe wetten moeten de stroom van asielzoekers indammen. Dat heeft het kabinet besloten. Eerst maartse buien Vandaag veel bewolking met maartse buien. Een stevige wind, gevolgd door een koude nacht. Zondag overwegend droog, i perioden met zon en een matige wind. [Amsterdam - Op de internatio- effectenbeurzen zijn de lobligatiekoersen gisteren in el- aar geklapt. Dat werd de aan- celenmarkten noodlottig. Ook Amsterdam moest fors terug. De koersen daalden over een breed front. Alleen Wall Street deed het goed en steeg flink. «ZIE BEURS -A6 Amsterdam - Zowel in Amster dam als in Nieuwegein heeft de politie extra agenten ingezet om ce daar verblijvende zigeuners te beschermen. Onder de zigeuner bevolking is grote onrust ont staan na de moord op twee zi geuners en aanslagen op ande ren. In Ede zijn alle daar wonen de zigeuners inmiddels gevlucht. Den Haag - Het wordt voor buitenlandse ondernemingen fis- caal aantrekkelijker in Neder land een dochterbedrijf te vesti gen. Het kabinet heeft besloten dat de moederbedrijven binnen kort minder dividendbelasting boeven te betalen. Op stations zal de vreemdelin genpolitie treinreizigers die uit het buitenland komen, scherp ga$n controleren. Voor automo bilisten die uit het buitenland komen, geldt hetzelfde. Die con trole is er nu ook al, maar zal worden geïntensiveerd. Om dat mogelijk te maken komt er meer vreemdelingenpolitie. Het kabinet trekt daar extra geld voor uit. Hoeveel is nog niet duidelijk. Maar Lubbers zei gis teren wel: „Het beleid gaat voor het geld." De meeste asielzoekers die via de grenzen met Duitsland en België Nederland binnenkomen worden teruggestuurd. Dat was al een tijdje geleden afgesproken toen het parlement akkoord ging met het Verdrag van Schengen. Tot nu toe is het er echter niet van gekomen. Twee nieuwe wetten moeten zor gen dat afspraken uit dat ver drag ook uitgevoerd worden. Eén wetsvoorstel is al in februari naar de Tweede Kamer gestuurd. Volgens dat voorstel moeten asielzoekers uit 'veilige' landen meteen teruggestuurd kunnen worden. Asielzoekers uit Oost- Europa bijvoorbeeld zijn niet langer welkom en worden met een teruggestuurd. De Duitse re gering werkt al met een lijst van veilige landen. De andere wet die Lubbers aan kondigt, verplicht asielzoekers in het eerste veilige land waar ze na hun vlucht terecht komen, asiel aan te vragen. De nieuwe vreemdelingenwet die al vanaf begin maart- geldt, zal volgens. Lubbers eveneens mi granten die geen echte vluchte ling zijn, weerhouden om in Ne derland asiel aan te vragen. Volgens die wet moet het moge lijk worden om mensen die om economische redenen naar Ne derland, komen, sneller het land uit te wijzen. Om dit mogelijk te maken, stelt het kabinet extra geld beschik baar voor meer vreemdelingen politie en meer justitie-ambtena- ren. Volgens Lubbers wordt het ille galen in Nederland extra moei lijk gemaakt, doordat bestanden van allerlei voorzieningen aan elkaar gekoppeld worden. Daardoor slagen illegalen er niet langer in om bijvoorbeeld een bijstandsuitkering te krijgen of gebruik te maken van een ande re voorziening. Op deze regel gelden twee uit zonderingen. Illegalen die drin gend medische zorg nodig heb ben mag die niet geweigerd wor den. En kinderen van illegalen mogen in Nederland naar school. Maar op het moment dat hun ouders vanwege hun illegaliteit het land uitgezet worden, moe ten die kinderen ook weg. Het kabinet vreest dat er, zonder nieuwe maatregelen, dit jaaf 80.000 mensen asiel in Neder land zullen aanvragen. (ADVERTENTIES) exclusieve 800 m2 exclusieve tuinmeubelshow. Wij presenteren de nieuwe col lectie '94. •breda-noord belcrumweg 34-36, breda i Den Haag - Volgens premier Lubbers komt de groei van het aantal wao'erp tot staan. Hèt aantal arbeidsongeschikten sta biliseert zich momenteel, wat de Premier 'een prachtig resultaat' noemt. Als gevolg van enkele klachten van consumenten heeft Albert Heijn besloten om met onmiddellijke ingang het zuivelprodukt met de uiterste houdbaarheidsdatum 'THT 23-3' verspreid in de provincies Limburg en Noord-Brabant en de plaatsen Geldermalsen en Zaltbommel uit haar winkels terug te halen. De verpakkingen, verspreid in deze regio's, zijn daarnaast ook herkenbaar aan de code SH4-02. In de literpakken halfvolle melk kan een uiterst geringe hoeveelheid reinigingsmiddel (natronloog en stabilon) in de melk terecht gekomen zijn. De desbetreffend.e melk is makkelijk herkenbaar voor de consument doordat er een visachtige lucht door het produkt wordt afgegeven. Wij verzoeken consumenten vriendelijk doch dringend bo vengenoemd produkt terug te brengen naar onze winkels, waar u gebruik kunt maken van onze Onvoorwaardelijke Kwaliteitsgarantie. Dit betekent dat u daar zonder enig probleem uw aankoopbedrag krijgt terugbetaald. Voor nadere inlichtingen kunt u zo nodig gebruik maken van onze gratis servicelijn: 06-0305. Wij bieden onze verontschuldigingen aan voor het ongemak. I I I I I LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 1,75 - ZATERDAG: 2,00 Van onze Haagse redactie Den Haag - Het kabinet heeft gekozen voor een hogesnel heidslijn (HSL/TGV) tussen Rotterdam en Antwerpen langs de rijksweg A16 via Breda. Voor het traject Rotterdam-Am- sterdam kiest het kabinet voor een tracé door het Groene Hart, ten oosten van Zoetermeer. Ministers Alders (Milieu) brengt een toost uit met een glas vervuild water. In livrei gestoken milieu-activisten boden hem dat gisteren aan bij het betreden van de Tweede Kamer. foto anp Breda - Opnieuw blijkt, na de Nutricia-affaire, een consump- tieprodukt met schoonmaakmid del te zijn verontreinigd. Albert Heijn heeft gisteren klan ten opgeroepen recent gekochte literpakken halfvolle melk van Campina naar de winkels terug te brengen. De melk is na een produktiesto- ring in de fabriek te Eindhoven vervuild met een lage concentra tie reinigingsmiddelen. Na het drinken ervan kan een brandend gevoel in mond en keel ontstaan. De melk is door een menselijke fout niet vernietigd, maar ver voerd naar winkels in Brabant en Limburg en een deel van Gelderland. Het gaat om een partij melk met een uiterste houdbaarheidsda- "4S~%ffe-i.Tr f Gi ploos e'n smaakvol. Zo noemen we deze [opper. Design van absolute top-klasse, leverbaar in 10 (tien!) kleurkombinaties. Met keramische kookplaat, afzuigkap, 160 liter koelkast, combi-magnetronoven, luxe spoelunit, luxe mengkraan, Duropal werkblad, verlichting. Amerikastraat 14, Kaatsheuvel, Industrieterrein de Kets, Telefoori 04167-81410. (Maand.1 gesloten, vnjdag koopavond) turn van 23 maart. Ahold zal Campina aansprakelijk stellen voor de geleden schade. Het incident met de melk is het zoveelste schandaal rond voed- selprodukten. Recent bleken on der meer pakken Brinta vervuild met salmonellabacteriën, com pote van Zonnatura en Heine- kenbier bevatten glassplinters en ook babyvoeding van Nutricia en partijen saté bleken veront reinigd. (ADVERTENTIES) Maandag 21 maart a.s. in de Bussel Oosterhout Nog een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar. Kaarten a 15.- reserveren bij Jenny's Bruidsmode 076-228173 Alles voor uw tuin: tfakn7?" tuinhuisies, lampen,lender speeltoestellen enz...» tel. 01606-1636 Minister Bukman (Landbouw), die het HSL-besluit vorige week tegenhield vanwege doorsnijding van een kassengebied bij Pijnacker, gaf zijn verzet giste ren op. Tuinders krijgen in de nabijheid andere grond toegewe zen om hun kassen neer te zet- ten. De totale kosten voor het TGV- spoor in Nederland, van Amster dam tot de Belgische grens, wor den geraamd op 5,7 miljard gul den. De uitgaven zullen zeker hoger uitvallen, omdat de Belgen 1,3 miljard gulden verlangen voor aanleg van het spoor tussen Antwerpen en de grens. Minister Maij-Weggen (Verkeer) is optimistisch over de onder handelingen met België. Volgens haar zijn de extra kosten voor België echter niet hoger dan 500 tot 700 miljoen gulden. Het kabinet heeft gekozen voor de aanleg van nieuw spoor, om dat de capaciteit van het be staande spoor te klein zou zijn. De NS willen vier TGV's per uur gaan inzetten. Tussendoor komt ruimte voor het inzetten van diverse shuttle-treinen. Die ma ken het mogelijk om vanuit Bre da snel naar Rotterdam, Amster dam en Antwerpen (15 minuten) te reizen. Middelburg - Werk voor en kele honderden Zeeuwen. Dat levert de aanleg van de Scheldetunnel tussen Borsele en Terneuzen op volgens de bouwer van de Westerschelde Oeverver binding (WOV). De Kombinatie Middelplaat Westerschelde, een samenwer kingsverband van zes Neder landse, Belgische en Duitse be drijven verwacht dat het twee duizend manjaren kost om de tunnel te maken. Drie kwart van de werkgelegen heid komt in de regio terecht. Tijdens de drukste jaren van de bouw werken er zo'n vijfhonderd man de tunnel. De aanleg duurt vijfjaar. B ZIE ZEELAND -C1 BOVEN de Noordzee wordt een éénmotorig Nederlands sportvliegtuig met één inzittende vermist. Het Kustwachtcentrum in IJmuiden heeft het scheep vaartverkeer op de Noordzee verzocht naar het toestel uit te kijken. Inmiddels is bij alle Ne derlandse en Duitse vliegvelden .navraag naar het toestel gedaan. Bestaande spoorlijn S -Globaal voorkeurstracé HSL 94 DeStem/ANP New York (rtr/dpa) - Israël, de PLO, Syrië, Jordanië en Libanon hervatten spoedig de vredeson derhandelingen over het Mid den-Oosten. Dat heeft de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken Christopher vannacht gezegd. Hij deed dat nadat de VN-Vei- ligheidsraad eerder het bloedbad in Hebron fel had veroordeeld. De raad vraagt in de resolutie ook tijdelijk internationaal toe zicht om de bewoners in de door Israël bezette gebied te bescher men. De Palestijnse bevrijdingsorga nisatie PLO, die samen met Ara bische landen meteen na het bloedbad elk vredesoverleg met Israël opschortte, had een ver oordeling van de aanslag als uit drukkelijke voorwaarde gesteld om weer plaats te nemen-aan de onderhandelingstafel. (ADVERTENTIE) DRINKEN Dit woord is vandaag in het nieuws. Een van de vele. Een krant vol. Nu de daad bij het woord: een echte Parker Roller-pen voor u, met uw woord(en) naar keuze erin gegraveerd, als u een nieuwe abonnee opgeeft. U de pen, de nieuwe abonnee om te beginnen twee weken de krant gratis. Noteer als nieuwe abonnee: Naam:1 Adres: Postcode:..,Plaats: Telefoon (voor controle bezorging): De nieuwe abonnee betaalt per: (prijzen v.a. 1 januari 1994) d kwartaal acceptgiro87.20 d kwartaal automatisch84.70 maand automatisch 29.05 bank/gironr De Parkerpen zenden aan: Naam:1 Adres: Postcode:Plaats:. In de pen moet komen te staan: (max. 15 letters) De pen wordt opgestuurd zodra wij het eerste abonnementsgeld ontvan gen hebben. Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, 4800 VB Breda. DE STEM. EEN KRANT DIE JE WAT ZE6T l-J

de Stem | 1994 | | pagina 1