CDA en lijst Mangnus in college 50 Kwelgeest 'hoefde niet dood' van schietende Goesenaar Presentatie 'Nonnenmoer' in Hengstdijk genheid WEERMAN POLITIE rapport DAG klapper Beoogd wethouder van Algemeen Belang in Hontenisse voelt zich 'zwaar belazerd' Drie jaar geëist tegen zwaar verslaafde na poging tot doodslag 1 Hervormde kerk Hulst gehandicapten-vriendelijk Wisselvallig weer iculieren KORTING tot vlinder. ie Aal, i jou wel op de been i je weer te verwarmen Doral van Mascha, Iteunpuntjes. fefeliciteerd 19/3 Annie Bierings DE STEM ZEELAND C2 Abraham Selly Line start vrachtdienst naar Ramsgate uur Fotoservice W"-LY Onweerslag Zon Vastenmarkt Hulst voor Papoea's edankje, jubileum, elijk, verloving, restatie, examen, am, enz. lom 1.09 incl. BTW, verplicht. Foto of aat 35 x 40 mm Overige tarieven op o's worden niet urneerd. 2 of geef uw tekst atsing af bij één van chriftelijke opgaven geaccepteerd indien kend zijn, ook indien bijgevoegd is. het recht voor teksten redenen te weigeren, r klachten bereiken en tekst behoudt de cht voor om de naam ver bekend te maken. oneindig veel breder ban dat van een zijn wij weer paraat I met raad en daad. en wij alles weer aan edig achter jou staan oud nu om je heen i weer in onze armen. |Assenede, Cees de Bruin in Roosendaal, Hr. v.d. Berg in o Knook in Moerdijk, en in Koewacht enkel-, of dubbelspel, onzi Sarah wint ze wel. A.B.B.A. ZATERDAG 19 MAART 1994 Deze Bourgondiër ziet vandaag H.G. Jeanne. iling van: I ngen-Grafiek- en Boeken. oil. Architectuur deurwaarder F. Schaap. Kijkdagen 25 en 26 maart. s tot 15 april: tot toevoeging van N-ANTIQUITEITEN VOORWERPEN RVEILING 1994 irijgbaar: Voor BREDA bij Boekhandel nnekenweg330; voor ROTTERDAM bij g 'trich B.V., Nieuwe Binnenweg 29; voor I Tjerk de Boer, Springweg TA; voor del Libri, Hof van Holland 63 aldaar. I AK B.V. - DORDREOTT^ EN ANTIEKVEILINGEN SINDS 1Ö39 t 25 - Poslbus 483 - 13 33 44/13 34 12-Fax 078- 14 94 61 Van onze correspondente Middelburg - Een uit de hand gelopen oudejaarsvie- ring leidde vroeg in de avond van 31 december tot een schietpartij, waarbij een 19-jarige Goesenaar in een been gewond raakte. Gisteren werd voor de Middelburgse rechtbank achttien maanden, waarvan zes maanden voor waardelijk geëist tegen de 31-jarige dader M.R.R. Hij was die avond en nacht op bezoek bij zijn broer in 's-Heer Hendrikskinderen en had zich mateloos geërgerd aan het ge drag van een stel jongelui die met twee auto's ware wild-west- taferelen veroorzaakten in het anders zo rustige dorp. Vanuit de rijdende auto's werd vuur werk in de dorpstüntjes gegooid en toen er ook nog eens door de inzittenden in het tuintje van R.'s broer werd geplast, was voor de Goesenaar de maat vol. „We voelden ons met z'n allen door die gasten bedreigd en daarom pakte ik mijn geweer en schoot in de richting van de voorbijra- zendeauto", aldus R. Dwars door de achterbak heen werd een inzittende in het been geraakt, „Maar dood hoefde hij voor mij niet", zo verklaarde de schutter voor zijn rechters. Offi cier van justitie mr. Van den Lende was echter van oordeel dat R. als ervaren schutter en lid van een schietvereniging had moeten beseffen dat er doden hadden kunnen vallen toen hij met een zwaar kaliber wapen op de auto schoot en achtte dan ook een poging tot moord bewezen, van een door R. aangevoerde 'bedreigende situatie' was vol gens de officier geen sprake ge weest. Uitspraak over dertien dagen. 'Algemeen Belang, de grootste partij in de gemeente Hontenis se, is hiermee buiten de boot gevallen. Voor beoogd wethou der A. Roctus van Algemeen Be lang komt de klap hard aan. Hij verwachtte namelijk dat zijn partij met het CDA het nieuwe zou vormen. Van onze verslaggever Frank van Cooten Kloosterzande - Het CDA en de lijst L. Mangnus vormen ook de komende vier jaar het nieuwe college in de gemeente Hontenisse. De partijen werden het gistera vond eens over het beleidsprogramma en de portefeuille verdeling over beide wethouders B. Pauwels en L. Mangnus. er wel veel gesprekken geweest met Algemeen Belang maar uit eindelijk is er geen overeenstem ming bereikt over enkele belang rijke zaken. „We zijn er met Algemeen Belang niet uitgeko men. Bij alle partijen blijven vraagtekens bestaan. Roctus heeft bepaalde uitspraken ge daan die niet bij iedereen in goede aarde zijn gevallen. En daarnaast heeft hij een advies bureau. Als Roctus wethouder zou zijn is een verstrengeling van belangen niet ondenkbaar." Volgens Roctus zou er helemaal geen sprake zijn van verstrenge ling van belangen. „Op 1 april neem ik afscheid van het advies bureau. Dus daaraan ligt het niet. Ik weet niet wat de exacte redenen zijn. Maar ja, het blijft jammer dat we als grootste par tij niet in het college zijn geko men." Het CDA en de lijst L. Mangnus bezetten zes van de dertien ze tels. Toch wordt een meerder heid gevormd, omdat de lijst P. Mangnus (twee zetels) ook aan de coalitie meewerkt. Drie par tijen leveren dus twee wethou ders. Volgens Pauwels is de mo gelijkheid aanwezig dat de lijst P. Mangnus over twee jaar een wethouder levert. „Ik voel me zwaar belazerd. Als je als grootste partij aan de kant wordt gezet is dat pijnlijk. Ik wens het CDA en L. Mangnus veel succes maar door de groot ste partij aan de kant te schui ven neem je erg veel risico's. Want ik vind een college van CDA en Algemeen Belang nog steeds de meest logische. We hadden graag meegeregeerd. Het mag met zo zijn. Wellicht over vier jaar." Volgens B. Pauwels (CDA) zijn Van onze correspondent Viissingen - De Engelse veer- dienstmaatschappij Selly Line begint maandag met een dage lijkse vrachtdienst van Vlissin- gen-Oost naar het Engelse Ramsgate. Volgens sales-manager Kevin Miller had Selly al langer plan nen in die richting, maar werd een en ander versneld door de het opheffen van de veerdienst Vlissingen-Sheerness. De staking aan boord van de Olau Hollandia in Viissingen duurt nog onverminderd voort. In Hamburg onderhandelen de Seebetriebsrat, de Duitse vak bond OTV en de hoofddirectie van Olau, TT-lines over een af- vloeiingsre geling van 22,5 mil joen DM voor het scheepsperso- neel. Sober beleid Belangrijke speerpunten in het beleidsprogramma zijn gehandi captenbeleid en sportaecomoda- ties. Gekozen is voor voortzet ting van het sobere beleid. „We zijn begonnen met een tekort van een miljoen gulden. Klom men langzaam uit het dal en kwamen vorig jaar uit op een klein overschot. Dat beleid wil len we de komende vier jaar voortzetten," aldus Pauwels. De portefeuille-verdeling blijft ongewijzigd. Pauwels ontfermt zich over openbare werken en milieu. L. Mangnus houdt zich bezig met welzijn, sociale zaken en sport. Van onze correspondente Middelburg - Voor poging tot doodslag op een 26-jarige Axelaar is vrijdag voor de Middelburgse rechtbank tegen de 29-jarige G.G. uit Terneuzen een gevangenisstraf geëist van drie jaar. Het drama speelde zich af op 4 november van het vorig jaar toen de Axelaar in conflict kwam met de illegaal in een woning verblijvende G. en zijn vriendin. De man probeerde in eerste instantie G. uit de woning te verdrijven met behulp van een honkbalknuppel, waarop hij met een priem in de borststreek werd gestoken. G. vluchtte het huis uit, maar kwam even later het slachtoffer weer tegen, rijdend in een auto. Opnieuw volgde een confronta tie waarbij de Axelaar eerst een pistool trok om vervolgens zwaaiend met een honkbalknup pel op G. af te stormen. G., die zieh intussen met een geweer had bewapend schoot eerst een maal door de achterruit van de auto en vervolgens gericht op zijn aanvaller, die met (onder meer) een doorboorde lever in het ziekenhuis belandde, waar twee spoedoperaties hem het Ie-, ven redden. Tijdens een eerdere behandeling van de zaak in januari achtte de rechtbank een psychiatrisch on derzoek van de dader (die onder invloed van drugs en slaapmid delen zou hebben gehandeld) noodzakelijk. G., sinds '80 zwaar verslaafd aan de verdovende middelen en daardoor in het be zit van een lijvig strafblad, is nu echter vastbesloten van de drugs af te komen. Een therapeutische inrichting heeft zich intussen bereid ver klaard de man voor lange tijd ter behandeling te willen opnemen. Maar officier van justitie mr. Van Nooijen voelde niets voor onmiddellijke opname. „G. gaat eerst zijn straf maar eens uitzit ten en kan dan intussen alvast aan zichzelf gaan werken", zo vond de officier. Uitspraak over dertien dagen. (ADVERTENTIE) Wie maakt binnen 1 uur de helderste afdrukken op Kodak Royal Paper terwijl u winkelt? fuist FOTO VERSCHOORE lemetjzeti Noordstraat 6 01150 21575 iv.h. Foto B,.ti Hulst 's-Gravenhofplein 8 01140-16162 Van onze verslaggever Hulst - De aangepaste Ne derlands Hervormde kerk in Hulst is gisteren feestelijk heropend. Burgemeester A. Kessen verrichtte de ope ningshandeling middels het doorknippen van een lint en het openen van de deur. De kerk is de afgelopen maan den opgeknapt een aangepast voor gehandicapten. Die kun nen nu zonder problemen de diensten bijwonen. Zo is de vloer geëgaliseerd, is de opstel ling van de banken veranderd, zijn de deuren verbreed en is er een aangepast toilet gekomen in de consistorie. Ten behoeve van slechthorenden is er in de kerk een ringleiding aangelegd. Mensen die helemaal niet meer uit de voeten kunnen, hebben nu de mogelijkheid om vanuit de huiskamer toch de kerkdien sten te volgen via een aangeleg de kerktelefoon. Verder is het gebouw aangepast aan de eisen van brandveilig heid. Er is een waterslang aan gebracht, er zijn brandvrije plafonds gekomen en er is nu ook een noodverlichting. Napoleon De kerk dateert uit 1930 en is gebouwd nadat de protestanten zich door de katholieken lieten uitkopen uit de basiliek. De hervormden hielden bijna 300 jaar hun diensten in de basi liek. Aanvankelijk moesten de katholieken het veld ruimen, maar op last van Napoleon werd in 1807 de basiliek in twee stukken verdeeld. De her vormden lieten zich in 1929 voor 120.000 gulden uitkopen. Een luttel bedrag als dat wordt afgezet tegen de kosten van de verbouwing die net achter de rug is. De aanpassing van de hervorm de kerk heeft 92.000 gulden gekost. Ruim 50.000 gulden daarvan is bemachtigd via sub sidies van allerlei instellingen. Onder andere van het Natio naal Revalidatiefonds, dat 14.000 gulden schonk. De pro vincie Zeeland pastte 12.500 gulden bij en ook de gemeente Hulst bleef niet achter. Burge meester Kessen beloofde giste ren dat de gemeente nog dit jaar de stoep en straat voor de ingang van de kerk zal aanpak- •Het vernieuwde interieur van de hervormde kerk. FOTO WIM KOOYMAN ken zodat de toegang tot de kerk nog beter wordt voor in validen. Belangstellenden kunnen van daag de vernieuwde kerk ko men bekijken tijdens een open dag. Die begint om 11.00 en wordt om 16.00 uur afgesloten met een Vesperviering. Van onze correspondente Hengstdijk - Het kerkbestuur van Hengstdijk organiseert allerlei aktiviteiten om geld bijeen te zamelen voor de restauratie van de St. Catha- rinakerk in Hengstdijk. Gis teren werd het boek 'Non nenmoer' gepresenteerd. De opbrengst van de verkoop van het boek gaat volledig naar het restauratiefonds. In café 't Jagershuis werd het eerste exemplaar overhandigd door voorzitter E. Prince van het kerkbestuur aan de auteur van het boek: George Sponselee, die het verhaal belangeloos aan het kerkbestuur schonk. Ook illus trator Ronny Ivens werkte mee aan de realisering van het boek en burgemeester Th. Steenkamp nam tien boeken voor de ge meente Hontenisse in ontvangst en bestelde er nog eens tien bij. De gemeente Hontenisse kocht tien exemplaren voor het goede doel en tien boeken om nog eens te kunnen uitdelen bij gelegen heid. In 't Jagershuis waren B en W van Hontenisse aanwezig, het pastoraal team en de kopers van het boek. Sponselee die zeer in genomen was met de uitgave, signeerde de verkochte boeken. „Momenteel hebben we 250 exemplaren verkocht. We zijn dus uit de drukkosten. Het is nu een uitdaging om de andere 250 boeken aan de man te brengen. Voor het restauratiefonds is dit pure winst. De boeken zijn te koop bij het kerkbestuur," aldus Irene Kerckhaert-de Schepper die als informatiepost fungeert. •De films met alle teksten van het boek liggen uitgestald. Ook wordt geprobeerd wat exemplaren via de erkende boekhandels te verkopen. Intussen is de vieringtoren al van de kerk gehaald en achter het gebouw gezet. De werk zaamheden aan het dak zijn al een tijdje bezig. Het kerkbestuur zit echter nog met een tekort van 50.000 gulden. Mensen die het boek hebben be steld, maar gisteren niet aanwe zig waren, krijgen het thuisbe zorgd. „Op 11 april houden we in 't Jagershuis een vergadering voor alle verenigingen in Hengstdijk. We willen die avond proberen FOTO WIM KOOYMAN samen een dag te organiseren met allerlei activiteiten. Een nieuwe actie om de laatste vijftig duizend bij elkaar te krijgen," aldus een kerkbestuurslid. Het boek Nonnenmoer kan be steld worden bij Irene Kerckhae- rt (01148-1396) in Hengstdijk. Het boek kost ƒ24,50. Vandaag bewolkt en regen, morgen wat vriendelijker. Dat is de verwachting in grote lijnen voor dit weekeinde. Afgelopen nacht was het volop bewolkt en regende het. Vandaag heeft de bewolking grotendeels de overhand, al is de kans op een opklaring aanwezig. Nu en dan kan er wat regen vallen. Later op de dag krijgt die regen een meer buiig karakter. Het is in de hogere luchtlagen zelfs zo veel afgekoeld dat er wat natte sneeuw kan vallen. Komende nacht kan er zelfs vorst aan de grond ontstaan. Als u morgen erg vroeg op pad moet is het verstandig rekening te houden met gladde plekken op de wegen. Morgen wordt het weer iets vriendelijker. De onstabiele opbouw kan echter voor een enkele bui zorgen. Natte sneeuw is dan opnieuw niet uitgesloten. Dat is de meest sombere kijk op zondag. De wat meer optimistische vooruitblik biedt toch een redelijke dag. Zondagnacht wordt het opnieuw koud en kan het tegen de morgen op veel plaatsen 2 graden aan de grond vriezen. Na maandag wordt het warmer en dinsdag rekenen we zelfs op 12 graden. Zoals u weet begint de lente vanavond om twee minuten voor half tien. De verwachting in cijfers: Vandaag wisselend bewolkt, na de middag wat opklaringen en 's morgens nu en dan wat regen. Mogelijk valt er wat hagel en de kans op een onweerslag is niet uitgesloten. De maximum-temperatuur is 7 graden, komende nacht wordt het 3 graden en in de ochtenduren is er kans op vorst aan de grond. De wind is westelijk en vrij hard met 6 Beaufort. Morgen is er meer zon, een kleine kans op een bui met mogelijk wat natte sneeuw en de wind staat noordwest met een kracht van 3 Beaufort. Het wordt maximaal 5 graden en in de nacht kan het tot 2 graden vriezen. Maandag draait de wind naar het zuidwesten en wordt het overdag 7 graden. Het blijft dan droog en er zijn opklaringen. Die opklaringen zorgen voor een relatief koude nacht waarbij de thermometer opnieuw tot 2 a 3 graden onder nul kan dalen. Dinsdag wordt het zonniger, het wordt dan 12 graden en 's-nachts vriest het opnieuw 2 graden. De wind is zuidelijk met een kracht van 3 Beaufort. Hoe was het weer vorig jaar op 19 maart? Het werd overdag 14,9 graad, 's nachts 8,2, het regende niet en de zon scheen 5 uur en 30 minuten. De extreme temperaturen sinds de eeuwwisseling op die dag: op 19 maart 1961 werd het overdag 20,3 graad en in 1962 vroor het 's-nachts 4,4 graad. De weerspreuken: 'Op Sint-Geertruid komt de warmte uit de grond'. 'Meeuwen aan land, storm voor de hand'. Auto's beschadigd bij verkeersongeval Terneuzen - Bij een aanrijding op de kruising Burgemeester Geillstraat-Markt te Terneu zen werden donderdagavond bij een verkeersongeval twee personenauto's aanzienlijk be schadigd. Een 34-jarige auto mobilist kwam uit de richting Nieuwstraat en verlen geen voorrang aan een personen auto bestuurd door 24-jarige man uit Sas van Gent. Aanrijding Zandstraat - Zware schade was het gevolg van een aanrij ding donderdagmiddag op de Zandstraat in de gemeente Sas van Gent. Een 72-jarige auto mobilist uit Gent wilde vanaf een uitrit de provincialeweg oprijden. Op dat moment na derde een personenauto be stuurd door een 40-jarige man uit Philippine. Bij de aanrij ding die volgde werd niemand gewond. Vernielingen Middelburg - Onbekenden hebben in de nacht van don derdag op vrijdag voor enkele duizenden guldens schade be rokkend aan het in aanbouw zijnde belastingkantoor aan de Kousteensedijk in Middel burg. Overal in het drie ver diepingen tellende gebouw werden vernielingen aange bracht. Ook werden muren en ramen met spuitbussen verf beklad. Op het terrein moes ten bouwmaterialen het ont gelden en werden gereed schapskisten opengebroken. Niet bekend is of daaruit ook wat is ontvreemd. ZATERDAG CLINGE -Café De Gouden Kroon, 14 uur kaarting. EMMAHAVEN -Café Het Verdronken Land, 20 uur prijskaarting. HULST - Café De Kroon, 14.30 uur schie ting. KIELDRECHT - De Gouden Pluim, 15 uur schie ting. LAMSWAARDE - Café De Lamsoren, 14 uur bief- stukkaarting. ST.-JANSTEEN -Café Zondagsvermaak, 14 uur vleeskaarting. VOGELWAARDE - Café Ons Vermaak, 20 uur prijs kaarting. ZUIDDORPE - Café 't Gemeentehuis, 14 uur schieting. AXEL -De Boemerang, 19.30 uur kaar ting IZAAMSLAG - Café De Griete, 20 uur prijs kaarting. OSSENISSE -Hof ter Nesse, 19.30 uur club kampioenschap Ons Vermaak. SLUIS - 't Zoute Vestje, 20 uur toneelui tvoering Thalia. IJ ZEN DIJKE -Café Les Amies, 14 uur kaar ting. ZONDAG HULST - Café De Kroon, 14 uur kaarting. KIELDRECHT - Terminus, 15 uur schieting. OSSENISSE - Hof ter Nesse, 14.30 uur schie ting. 19.30 uur gaaibolling. ST.-JANSTEEN - Café Den Ouden Arend, 14 uur vleeskaarting. IJZENDIJKE - Café Les Amies, 15 uur schie ting. ZANDSTRAAT - De Straete, 14 uur kaarting. van onze correspondente Hulst - De opbrengst van de Vastenactie in Oost-Zeeuws- Vlaanderen gaat dit jaar naar ontwikkelingsprojecten in Irian Jaya, voormalig Nederlands Nieuw Guinea. Het project heeft als doel de levensvooruitzichten van de Papoea's te verbete ren. In de Willibrordusbasiliek in Hulst wordt vandaag een vasten markt gehouden. Deze markt vervangt het vroeger populaire 'Waterlooplein'. Deze activiteit vroeg een uitgebreide organisa tie en ook de grote markt in Hulst moest worden afgehuurd. De markt is nu beperkt tot de verkoop van tweedehands gram mofoonplaten en boeken en wat andere zaken zoals plantjes en kaarsen. De markt wordt op het plein en in de ingang van de basiliek gehouden van 10.00 tot 16.00 uur. De jeugd van Hulst heeft ondertussen al heel wat geld voor de actie bijeengegaard met de aktiviteit 'Heitje voor een karweitje'. Ten slotte worden de spaarpotjes die de onderbouw van de basisscholen heeft aange legd, geleegd en is er nog tussen 28 maart en 1 april de huis aan huis collecte. Gratis op bedevaart Van onze verslaggever Hulst - Zieken en gehan dicapten uit Zeeuws- Vlaanderen kunen ook dit jaar weer gratis op bedevaart naar Lourdes. Deze bedevaart staat ge pland voor de week van 9 tot en met 16 september. Voorwaarde voor deelname is dat men verzekerd moet zijn bij zorgverzekeraar AZWZ/ZHE. Na opgave - wordt nagegaan of men in derdaad voor deelname in aanmerking komt. De sluitingsdatum voor aanmelding is 15 mei. Opge ven kan bij G. de Loos, Schoutstraat 2 in Hulst, te lefoon 01140-16029.

de Stem | 1994 | | pagina 19