de Stem I Ff 2.295; w Jos Verstappen maakt debuut in Grand Prix Feyenoord hofleverancier Oranje Hockeyploeg al na een duel onder druk TUWELIERSHUIS I Levenslange schorsing Harding UITSLAGEN standen J arendstraat 20 oosterhout telefoon 01620-60129 WAROVSKI KRISTAL (Collectors Society) j cGS Ajax-doelman Edwin van der Sar enige debutant in selectie Nederlands elftal nter komt iog goed weg li Amerikaanse kunstrijdster bekent schuld B Steun voor John van Loen Cees van Schilt (44) overleden sportnieuws KORT BASKETBAL VOETBAL BIATHLON BILJARTEN WATERPOLO SCHAKEN SKIËN TENNIS SPORTPRIJSVRAGEN x 52 P .fZSÏIAROttr^ Mo m i I L o A MIWELIERS - DIAMANTAIRS - BEEDIGD TAXATEUR Sport i': •-ni'i'iif Londen - Jos Verstappen maakt volgende week zondag zijn de buut in de Formule I. De Lim burgse autocoureur vormt met de Duitser Michael Schumacher bet team van Benetton. De Engelse renstal maakte giste- ten bekend dat het tweetal in afwachting van het volledig her stel van de aan de nekwervels geblesseerde Fin J.J. Lehto is aangewezen om de eerste Grand Dujardin Vieux, q Uit de tijd datpr nog tijd was ZZBf GECONSIGNEERDE GELDSOMMEN In de Nederlandse Staats courant van 10 februari 1994 is ingevolge de Wet op de consignatie van gel den een opgave gepubli ceerd van geldsommen die in de loop van het jaar 1989 in de consignatiekas zijn opgenomen en die nog niet aan de rechthebben den zijn uitgekeerd. Exemplaren van genoem de Staatscourant zijn ver krijgbaar bij de SDU, Christoffel Plantijnstraat 1 2515 TZ Den Haag. Telefoon 070-3789880. ministerie van Financiën LJ Pubiikatie van het o o O idje sL mrl"-1' 1 '"I ft "i-sül •ESIGNJGOMO keuken met honzontale mat- 222 cm. Ook leverbaar in wit Ivapparatuur en GRATIS INTERIEUR WAARBORG BEVERWIJK. Parallelweg 95 j-HT. Archimedesstraat 10. 078- (Meubelboulevard). 050-250553. itrale), 058-130383 MUIDEN. 18. UTRECHT. Hollantlaan 14 evard Eijerkamp). 05750-17025. *g geopend. ROOSENDAAL IRECHT ZOETERWOUDE Prix van het seizoen in Brazilië te rijden. De race wordt zondag 27 maart op het circuit van In- terlagos, bij Sao Paulo, gereden. Vierentwintig maanden minus twee dagen na zijn debuut op het circuit van Zandvoort is Ver stappen de elfde Nederlandse coureur in de 44-jarige historie van de Formule 1. Een komeetachtige carrière van de man die vorig jaar op onna volgbare wijze het Duitse For mule 3-kampioenschap verover de en vervolgens de Formule 1-teams voor hem in de rij wist. Verstappen werd en wordt er koud noch warm van. Zoals al tijd reageert de Limburger koel en nuchter. In de TV-studio's van Hilversum, waar hij zowel voor de camera's van RTL 5 als het Sportjournaal van de NOS verscheen, vraagt hij: „Het is toch niet erg, dat het zo snel gaat? Ik vind het perfect. Super. Ik heb nooit aan carrièreplan ning gedaan. De bedoeling was in de Formule I terecht te ko men. Nou, dat lukte al als testrijder. Door het ongeval van Lehto debuteer ik eerder dan aangenomen. Nou en." Sinds het ongeluk van Lehto hield Verstappen rekening met een start in de GP van Brazilië: Over de volgende Grote Prijs, de GP Pacific in Japan drie weken later, is nog niet gesproken. De Limburger zegt zich nu volledig te concentreren op Brazilië. „Wat daarna gebeurt zie ik wel", zegt hij onverstoorbaar. „Ik ben vanaf het begin voorbereid dat ik in Brazilië aan de bak moest. Onzeker was ik niet, want ik merkte aan alles en iedereen dat ik als vervanger aangewezen zou worden. Het moest alleen nog officieel bekrachtigd worden. „Ik maak me verder niet druk. Ik kan goed met de spanning om gaan. Maandag vertrek ik naar Brazilië. Daar moet ik tijdens de trainingen een goede tijd maken en in de race zo goed mogelijk presteren. Zo simpel is dat." I)n onze verslaggevers Zeist - Feyenoord heeft Ajax verdrongen als hofleverancier mor de nationale voetbalselectie. Door de terugkeer van Rob Witschge en Gaston Taument telt de Rotterdamse club vijf vertegenwoordigers in de zestien spelers tellende groep voor oefenwedstrijd tegen Schotland, die woensdag in Glasgow jordt gespeeld. Van de andere Feyenoorders is De Goey de vaste doelman en !ijn Van Gobbel en De Wolf sandidaat voor een van de man- iekker-plaatsen. Ajax levert frank de Boer, Rijkaard, Over- nans en de nieuwe reservedoel- ,an Van der Sar. eb Witschge (27) neemt de ilaats over van Erwin Koeman 32), die bij PSV midden in de ores zit. De oudste van de Wit- i-broers speelde eind april rorig jaar op Wembley tegen ingeland zijn 18e en tot nu toe aatste interland. Voor de daar- ipvolgende duels met Noorwe- si-en San Marino kwam hij set van de reservebank af om «volgens helemaal uit beeld te lerdwijnen. laston Taument (23) heeft in Jranje pas twee invalbeurten chter zijn naam staan. Ruim wee jaar geleden nam hij in aro tijdens een oefenwedstrijd igen Portugal na rust de plaats van Witschge. In september 82 mocht hij in de WK-kwalifi- .atwwedstrijd tegen Noorwegen »r de laatste tien minuten op- raven. Daarna maakte Tau- lent geen deel meer uit van de electie. 'oor de wedstrijd in Schotland noesten Snelders, Wouters en d de Boer afzeggen wegens lessures. Edwin van der Sar is weede doelman achter titularis )e Goey. Bondscoach- Advocaat uimde voor beide Feyenoord- erdedigers Van Gobbel en De folf een plaats in. Dat ging ten ;oste van Danny Blind. k afwezigheid van John Bos- oan is van korte duur geweest. (anp/sid) - Twee doel punten van Wim Jonk, twee reken geleden gemaakt in luitsland, hebben Interna tionale uit Milaan een plaats t de halve finales van het JEFA-bekertoernooi be zorgd. Inter verloor gistera- 'ond thuis in de kwartfinales net 2-1 van Borussia Dort- nund. Uit was met 3-1 ge ronnen. frainer Marini had weer eens (egoocheld met de opstelling. De 'eld van Dortmund, Wim Jonk, at nu op de tribune. Als buiten- anders waren Bergkamp, de Rus sjalimov en de Uruguayaan So- sopgesteld. lortmund startte vol op de aan- rel op het slechte veld. Dat le- 'erde voor rust een doelpunt op, 'ffl aanvoerder Zore vijf minu- en voor rust. fet 17-jarige talent Rieken ;e twee minuten na rust '•2. waarmee Dortmund één Jrelpunt verwijderd was van de lalve eindstrijd. Uitgerekend de reormalige Oostduitser Sammer, mislukte bij Inter en terug- rde naar Duitsland, was dichtbij 0-3. In de 72e minuut schoot hij tegen de onderkant fan de lat. oen uur schoot Bergkamp, na solo, tegen de paal. Pas tien "tauten voor tijd zorgde Mani- cone voor opluchting, 1-2, waar mee Inter zeker was van plaat- WERNAZIONALE (ITA) - BO- "tlSSIA DORTMUND (DUI) 1-2 40. Zore 0-1, 47. Rieken 0-2, 51- Manicone 1-2. Scheidsrechter: praux (Bel). Toeschouwers: 35.000. kaarten: Ferri en Bergkamp gnter), Schulz en Zelic (Dortmund), perste wedstrijd: 3-1. Inter naar Jalve finales. herder plaatsten zich Salzburg ^°s), Cagliari (Ita) en Karlsruhe l°Ui). Advocaat had de Anderlecht- spits vier dagen voor het oefen duel in Tunesië uit de selectie gegooid, omdat diens clubtrainer Jan Boskamp zijn mond voorbij had gepraat. Boskamp had de afspraak met Advocaat om Bos man in Tunesië op de reser vebank te houden wereldkundig gemaakt. Misverstandje Edwin van der Sar kreeg gister middag na de training van een tv-ploeg te horen dat hij geselec teerd is voor Oranje. Een misver standje, eigenlijk had trainer Louis van Gaal de mededeling moeten doen. Echt verrast toonde de 23-jarige Voorhouter zich niet door zijn eerste uitverkiezing in de selec tie. „AI een half jaar hoor ik van allerlei mensen dat ik bij Oranje hoor. Toen Theo Snelders ge blesseerd raakte aan zijn sleutel been, wist ik wel dat de kans groter werd." Uit de keuze van Van der Sar mogen ongetwijfeld conclusies worden getrokken. Het ligt voor de hand dat Advocaat in de Ajacied ook de derde doelman van Oranje ziet voor de wereldti telstrijd dit jaar in de Verenigde Staten. Met de Ajax-doelman is het snel gegaan. Tenslotte is hij pas een jaar eerste doelman bij zijn club. „Binnen een jaar bij het Neder lands elftal zitten is natuurlijk snel. Natuurlijk sta je als doel man van Ajax altijd meer in de belangstelling, maar je moet het toch zelf op het veld laten zien." Voor Van der Sar was de selectie gisteren een aardige opsteker na de speciaal voor hem vervelende uitschakeling door Parma. On der het toeziend oog van bonds coach Dick Advocaat was hij debet aan de eerste Italiaanse treffer. „Ik zat helemaal fout. Ik wist dat Minotti zou schieten, maar net toen hij de bal raakte, deed ik een stapje opzij. Ik weet echt niet waarom ik dat deed, ik wilde nog even controleren of de muur goed stond ofzo. Maar daardoor stond ik wel helemaal verkeerd." Edwin van der Sar speelde tot nu toe driemaal in een vertegen woordigend elftal. In 1992 was hij doelman van het Olympisch elftal en maakte ook de uitscha keling voor de Spelen van Bar celona mee. „Een drama, die wedstrijd tegen Australië. We waren er zo enorm dichtbij en toch ging het nog fout." De selectie: Doel: Ed de Goey (Feyenoord) en Edwin van der Sar (Ajax); Verdediging: Ulrich van Gobbel en John de Wolf (Feyenoord), Ronald Koeman (Barcelona), Frank de Boer (Ajax); Middenveld: Frank Rijkaard (Ajax), Wim Jonk (Inter), Aron Winter (La- zio), Arthur Numan (PSV), Rob Witschge (Feyenoord); Aanval: Mare Overmars (Ajax), Dennis Bergkamp (Inter), Bryan Roy (Foggia), John Bosman (Anderlecht), Gaston Taument (Feyenoord). Tonya Harding ondertekent haar verklaring tijdens de rechtzaak in Portland. foto a Portland (dpa/afp) - De schaatscarrière van Tonya Harding is voorbij. De we ken lang durende 'soapserie' over de aanslag op kun strijdster Nancy Kerrigan eveneens. Harding bekende woensdag voor de recht bank in Portland schuldig te zijn aan de aanslag tij dens de Amerikaanse kam pioenschappen op 6 januari op haar concurrente Kerri gan. Met de bekentenis van haar medeplichtigheid voorkwam de 23-jarige nummer acht van Lil- lehammer een gevangenisstraf. De boete van 200.000 gulden nam ze voor lief, het feit dat ze nooit meer voor haar land uit mag komen, deed meer pijn. Harding ontsnapte door haar bekentenis aan een gevange nisstraf van vijf jaar. Ze be weerde woensdag pas enkele dagen na de aanslag gehoord te hebben dat haar ex-man Jeff Gillooly daarbij betrokken was geweest. „Wij hadden genoeg bewijzen om aan te tonen dat Harding wél van tevoren op de hoogte was gebracht," beweerde aan klager Norman Frick. „Toch zijn we over deze uitspraak ook tevreden. Het positieve is, dat Harding zich nu eindelijk rea liseert dat haar eigen carrière niet het allerbelangrijkste op de wereld is, maar het respect voor mensen." Paralympics Naast de geldstraf van 200.000 gulden moet Harding 100.000 gulden overmaken aan de or ganisatie van de Paralympics, die momenteel in Lillehammer plaatshebben. Daarnaast is ze veroordeeld tot het betalen van de justitiële kosten, moet ze zich onderwerpen aan een psy chologisch onderzoek en dient ze als alternatieve straf 500 uur onbetaald werk voor de sociale dienst te verrichten. Harding moet door haar le venslange schorsing voor inter nationale wedstrijden afzien van deelname aan het WK, dat volgende week in Japan gehou den wordt. „Ik kan alleen maar zeggen dat het me spijt dat ik een rol in de aanslagzaak heb gespeeld," luidde het korte commentaar van de kunstrijd ster op de uitspraak. Lahore (anp) - Het zestiende toernooi om de Champions Trophy is amper een dag oud of de Nederlandse hock- eyselectie staat onder druk. De 4-4 tegen Spanje in de openingswedstrijd werd door iedereen in Lahore als een regelrechte nederlaag ervaren. „Balen," zei Jacques Brinkman kort en krachtig. De middenvelder, met 154 in terlands één van de vier routiniers in het elftal van coach Oltmans, keek terug op een slechte wedstrijd. „Wij hebben abso luut niet gehockeyd, maar toch veel kan sen gecreëerd. Na de 3-1-voorsprong had de wedstrijd gelopen moeten zijn. Maar er sloop onbewust een vorm van onder schatting in de ploeg." Van onderschatting wilde Oltmans niet spreken. „Natuurlijk niet," bromde hij ontgoocheld. „Elke eerste wedstrijd is moeilijk voor ons. Kijk de boeken er maar op na." Vorig jaar in Kuala Lumpur won Oranje moeizaam met 2-1 van Maleisië, het jaar ervoor met dezelfde cijfers van Frankrijk. „Maar met dit verliespunt," gaf de Oegstgeestenaar eerlijk toe, „had ik geen rekening gehouden. We staan nu voor een heidens karwei. Wij hebben veel meer in huis dan wij tegen Spanje hebben laten zien. Ondanks ons slechte spel had den wij met ruim verschil moeten win nen." Door de 2-1 van Duitsland op Australië en de 4-1 van Pakistan op Groot-Brittan- nië kan Oranje zich in de tweede wed strijd tegen Australië geen tweede teleur stelling veroorloven. „Bij verlies tegen Australië zijn we uitgeschakeld," blikte Brinkman vooruit. NEDERLAND - SPANJE 4-4 (2-1). 4. Arnau 0-1, 10. Veen 1-1, 14. Van den Honert 2-1 (sc), 42. Van den Honert 3-1, 45. Arnau 3-2, 49. Arnau 3-3 (sc), 52. Bovelander 4-3 (sc), 61. Arnau 4-4. Scheidsrechters: Beider (Aus), Amin (Pak). Toeschouwers: 500. Strafcorners: Nederland 7, Spanje 8. NEDERLAND: Looije; Van Pelt, Bovelander, Jazet en Smolenaars; Brinkman, Delissen en Poortenaar; Veen, Van den Honert en Van Wijk. Vliegende wissels: Van Meer en Van Hout. SPANJE: Barrena; Guerrero, Amat, Sala en Ejarque; Usoz, Garcia Maurino, Pujol; Escar- re, Freixa en Arnau. DUITSLAND - AUSTRALIË 2-1 (1-1). 11. Becker 1-0, 19. Birmingham 1-1 (sb), 38. Dorflinger 2-1. PAKISTAN - GROOT-BRITTANNEË 4-1 (2-1). 5. Ashraf 1-0, 21. Shabaz 2-0, 25. Garcia 2-1, 58. Shabaz 3-1, 67. Ashraf 4-1. Stand: Pakistan 1-2 (4-1), Duitsland 1-2 (2-1), Nederland 1-1 (4-4), Spanje 1-1 (4-4), Au- strallië 1-0 (1-2), Gr.Brittannië 1-0 (1-4). VRIJDAG 18 MAART 1994 DEEL Zeist (anp) - Feyenoord laat Van Loen niet vallen. Voor zitter Van den Herik zei het donderdagavond letterlijk zo in Zeist. De hoofdrolspelers in 'de affaire' waren daar aanwezig, omdat Van Loen zich voor de tucht- commissie moest verantwoorden voor zijn rode kaart in het duel met FC Twente. Van den Herik verleende morele steun. Van Loen was niet de enige Feyenoorder die een mondelinge zaak bij de tuchtcommissie had lopen. Blinker ging hem voor. De linkerspits zou vorige week in de bekerwedstrijd tegen NAC Kou mans hebben geslagen. Tijdens de wedstrijd FC Twente-Feye- noord van zondag constateerde de scheidsrechter dat Van Loen zijn tegenstander Polley van FC Twente in het gezicht sloeg. Bei de spelers beweerden slechts ge duwd te hebben. De uitspraak volgt vandaag. Minstens zo belangrijk voor Van Loen was wat zich eerder op de dag had afgespeeld. Ter herinne ring: na het incident in Enschede werd hij door de clubleiding fors beboet (gesproken wordt van 10.000 gulden), waarna de aan valler de spelersvakbond (WCS) in de arm nam om iets tegen de straf te doen. Feyenoord en Van Loen, het leek nooit meer goed te komen. Maar de vrij nerveuze Van Loen was, voor zover mogelijk, in Zeist enigszins opgelucht. Na een gesprek tussen hem en Feye noord bleek de kwestie tot het verleden te behoren. Een onder onsje met de spelersraad leerde Van Loen dat de selectie hem voor 'honderd procent' steunt. „De jongens hebben mij verze kerd, dat ik heel goed lig in de groep. Daar ben ik trots op. Met deze reactie ben ik hartstikke blij." John de Wolf blijft nog twee seizoenen bij Feyenoord. De Schiedammer en de clubleiding zijn overeengekomen gebruik te maken van de optie het contract te verlengen. Behalve De Wolf behoorden ook Henk Fraser, Dean Gorré, Or lando Trustfull en Errol Refos tot de eersten met wie de club leiding over nieuwe contracten sprak. De 27-jarige Fraser kreeg een aanbieding voor drie jaar onder de neus geschoven. Oud Gastel - Deze week is in Roosendaal als gevolg van een ziekte Cees van Schilt uit Oud Gastel overleden. Van Schilt, ei genaar van een tegelhandel, was jarenlang actief als sponsor in de wielerwereld, aanvankelijk al leen bij de amateurs. Later stond hij mede aan de basis van wat nu de TVM-Bison-profploeg onder leiding van Cees Priem is. Cees van Schilt werd 44 jaar. Nieminen als eerste over 200 meter Planica - Toni Nieminen heeft tijdens trainingen voor de wereldbekerstrijd skivliegen in Planica als eerste in de geschie denis meer dan 200 meter overbrugd. De 19-jarige Fin, die zich niet wist te kwalificeren voor de Olympische Spelen van Lillehammer, landde na 203 meter. De afstand van Nieminen, tweevoudig Olympisch kampioen van Albertville, is geschat. Volgens de reglementen van de wereld bond FIS mogen de prestaties maar tot 191 meter worden gemeten. Het officieuze wereldrecord stond sinds 1987 op naam van de Pool Piotr Fijas, die, eveneens in Planica, 194 meter sprong. 1 UITSLAGEN Vail. Wereldbeker vrouwen, super-G: 1. Roffe-Steinrotter (VSt) 1.24,93, 2. Seizinger (Dui) 1.25,07, 3. Wachter (Oos) 1.25,09, 4 Eder (Oos) 1 25,46, 5. Zurbriggen (Zwi) 1.26,00, 6. Lee-Gartner (Can) 1.26,16, 7. Ertl (Dui) 1.26,22, 8. Schneider (Zwi) en Koren (Slv) 1.26,39, 10. Cavagnoud (Fra) 1.26,43. Eindstand WB Super-G (na zes wedstrijden): 1 Seizinger 416, 2. Perez (Ita) 266, 3. Hilde Gerg (Dui) 200, 4. Dovzan (Slv) 198, 5. Wiberg (Zwe) 189. Algemeen klassement: 1. Schneider 1476, 2. Wiberg 1343, 3. Seizinger 1150, 4. Wachter 985, 5. Compagnoni (Ita) 841. Groningen en trainer Vonk uit elkaar Groningen - De eredivisieclub FC Groningen en trainer Theo Vonk zijn donderdagmiddag definitief uit eikaar gegaan. Vonk meldde dinsdag met ingang van het nieuwe seizoen bij AZ als technisch directeur aan de slag te gaan. Het bestuur van Groningen en Vonk kwamen woensdagavond niet tot overeenstemming over een onmiddellijk vertrek van de trainer. Struikelblok was een clausule in het contract van de trainer, die bepaalde dat bij een ontslag tijdens het seizoen een schadevergoeding van 150.000 gulden zou moeten worden betaald. Zowel Groningen als Vonk wilde gisteren geen medede ling doen of de schadevergoeding is betaald. Assistent-trainer Wim Koevermans, volgend seizoen werkzaam bij RBC, neemt tot het einde van het seizoen de training en coaching Groningers waar. Zandstra schaatst twee afstanden Heerenveen - Falko Zandstra komt tijdens de World Cup-finale van komend weekeinde in Heerenveen in ieder geval uit op twee afstanden. Morgen rijdt de 22-jarige Heerenvener de 5000 meter en zondag de 1500 meter. Na de mijl wordt beslist of Zandstra lichamelijk in staat zal zijn de afsluitende 10.000 meter van de wereldbeker-serie te volbrengen. Dat besluit valt zondagmiddag na overleg tussen coach Ab Krook, ploeg-arts Frank Nusse en de schaatser zelf. Belova voor vier jaar geschorst Monte Carlo - De Russische atlete Irina Belova, die vorig jaar maart in Toronto wereldkampioene op de vijfkamp werd, is door de internationale atletiek federatie (IAAF) voor vier jaar geschorst wegens doping. Bij de controle tijdens het WK indoor in Canada werden in haar urine sporen aangetroffen van het verboden spierversterkende hormoon testosteron. Seles krijgt Amerikaans paspoort Miami - Monica Seles, die al bijna een jaar niet te zien is in het tenniscircuit nadat ze in Duitsland door een fan van haar concurrente Steffi Graf in de rug was gestoken, heeft woensdag, evenals haar moeder Ester, de Amerikaanse nationaliteit gekre gen. Selectie toch in Olympia's Ronde Amsterdam - De nationale amateur-wielerselectie van bonds coach Piet Hoekstra neemt toch deel aan Olympia's Ronde van Nederland (20 tot en met 29 mei). Hoekstra wilde aanvankelijk, net als in 1993, niet meedoen. De ronde zou voor zijn renners in opleiding niet selectief genoeg zijn. Den Haag. Europa Cup I, mannen Kwartfinales (best-of-three), derde wedstrijd: Istanbul - Barcelona 62-76 (23-38). Stand: 1-2. Panathinaikos (Gri) - Limoges (Fra) 87-73 (46-33). Stand: 2-1. Olympiakos Piraeus (Gri) - Bologna (Ita) 65-62 (37-29). Stand: 2-1. Joventut Badalona (Spa), Barcelona, Panathinaikos en Olympiakos zijn gekwalificeerd voor de finaleronde in Tel Aviv (19-21 april). Parma. Finale Ronchetti-beker, vrouwen, return: Parma (Ita) - Cese- na (Ita) 68-66. Eerste wedstrijd: 65-78. Cesena wint Cup. Casablanca. Mannen 400.000 gulden Tweede ronde: Furlan (Ita/1) - De la Pena (Arg) 4-6 6-2 6-1, Carbonell (Spa) - Solvès (Fra) 7-6 6-2, Polja- kov (Rus) - Jonsson (Zwe) 1-6 7-5 6-4, Alami (Mar) - Arrese (Spa/5) 6-2 7-6, Sinner (Dui) - Gaudenzi (Ita/6) 6-2 3-6 6-2, Schalier (Oos/3) - Filippini (Uru) 6-3 2-6 6-2, El Aynaoui (Mar/2) - Nydahl (Zwe) 6-2 7-6, Martinez (Spa) - Davin (Arg) 7-6 3-6 6-4. Kontiolahti (Fin). EK Mannen, 20 km: 1. Kristiansen (Noo) 59.55 (1 strafminuut), 2. Muf- fat-Joly (Fra) 1.00.20 (2), 3. Raikkö- nen (Fin) 1.00.21. Vrouwen, 15 km: 1. Piton (Pol) 52.36 (1), 2. Jasikowa (Slw) 53.34 (3), 3. Micheltsjina (Rus) 55.47 (5). Backnang (Dui). GP driebanden Kwalificaties, tweede ronde: Gies- kens (Ned) - Randow (Dui) 3-0 (15-6 15-11 15-5/0,714 en 0,360), Weijen- burg (Ned) - Von Schmidt (Dui) 3-0 (15-6 15-6 15-7/1,184 en 0,513), Ha- braken (Ned) - Van de Berg (Ned) 3-0 (15-9 15-1 15-9/1,500 en 0,655), Burgman (Ned) - Djula (Dui) 3-0 (15-1 15-9 15-11/1,666 en 0,807). Derde ronde: Emek (Tur) - Dielis (Bel) 3-2, Bitalis (Fra) - Havermans 3-1 (5-15 15-11 15-8 15-12/1,020 en 0,958). OEFENDUELS FC TWENTE - HALMSTAD BK 2-3 (2-2). Doelpunten Twente: Arts en Boerebach, Halmstad: R. Andersson, Bertilsson en Karnebeek (eigen doelpunt). Rode kaart: T. Anders son. VITORIA SETUBAL (POR) - NIGE RIA 3-1 (0-1). 23. Amokachi 0-1, 51. Araujo 1-1, 59. Rui Carlos 2-1, 84. Ribeiro 3-1. BEKER ZUID-AMERIKA Groep 1: Medellin: Independiente (Col) - Cerro Porteno (Par) 3-0. Groep 2: Buenos Aires: Boca Juniors (Arg) - Cruzeiro (Bra) 1-2. Groep 5: Caracas: Maritimo (Ven) - Minerven (Ven) 4-1; La Paz: The Stongest (Bol) - Bolivar (Bol) 0-0. Palermo. EC landskampioenen, vrouwen Groep B: Orrizonte (Ita) - Nereus (Ned) 6-2 (0-1 1-1 2-0 3-0). Doel- puntenmaaksters Orrizonte: Virzi 2, Pinceroli 2, Miceli en Malato; Ne reus: Van de Water en Verdam. Groep A: Vasutas Budapest (Hon) - Saloet Nisjnij-Novgorod (Rus) 8-8 (1-1 1-3 1-1 5-3). Ter Apel. Klooster-toernooi Vierde ronde: Dautov (Dui) - Van der Sterren (Ned) V2-V2, Khalifman (Rus) - Andersson (Zwe) V2-V2, Nico tic (Bos) - Portisch (Ned) 1-0. Stand: 1 Dautov 2V2, 2. Andersson, Khalifman, Van der Sterren en Ni- colic 2, 6. Portisch 1 V2. Key Biscayne, 6,5 miljoen gulden Mannen, achtste finale: Agassi (VSt) - Pioline (Fra/8) 6-4 6-2. Kwartfinale: Sampras (VSt/1) - Korda (Tsj/9) 6-2 3-6 6-1, Courier (VSt/5) - Ivanisevic (Kro/6) 6-3 7-5, Agassi (VSt) - Edberg (Zwe/2) 7-6 6-2. Vrouwen, kwartfinale: Graf (Dui/1) - Date (Jap/5) 6-1 6-1. Halve finale: Graf (Dui/1) - Davenport (VSt/7) 6-0 7-6. Mannen, dubbel, kwartfinales: El- tingh/Haarhuis (Ned/3) - Muller/ Visser (ZAf) 6-3 7-6. Vrouwen, dubbel, achtste finales: Bollegraf/Sukova (Ned/Tsj) - Ha- lard/Tauziat (Fra) 3-6 6-3 6-3. Vail. Wereldbeker mannen Super-G: 1. Thorsen (Noo) 1.15,82, 2. Kjus (Noo) 1.16,26, 3. Knauss .'(Oos) 1.16,40, 4. Aamodt (Noo) 1.16,42, 5. Mahrer(Zwi) 1.16,45. Eindstand WB super-G (na 6 wed strijden): 1. Thorsen 280, 2. Girar- delli 275, 3. Moe 242, 4. Aamodt 2Q7, 5. Mader (Oos) en Skaardal 202. Algemeen klassement (na 34 van 36 wedstrijden): 1. Aamodt 1292 (win naar), 2. Girardelli 1007, 3. Tomba (Ita) 804, 4. Mader 791, 5. Trinkl (Oos) 701. Midlotto 10-A: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs één winnaar, bruto 63.082,30; derde prijs: 80 win naars, bruto 1.182,70; vierde prijs: 3.834 winnaars, 24,60; vijfde prijs: 58.134 winnaars, vijf gulden. Cijferspel (vaste prijzen): eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: drie winnaars; derde prijs: 21 win naars, vierde prijs: 213 winnaars; vijfde prijs: 2071 winnaars.

de Stem | 1994 | | pagina 9