Swing van Deep River Quartet ier theater schrijvers exposities EN POPPODIA Johannes Passion in Middelburg Broadwaymusical 'Oklahoma' door Zoma Wilhelmus Schotse anarchpunk in De Piek in Vlissingen Ex-Mothers eren Zappa Belgian Bluesnight Beurshalle in Brugge Poëzieprijs DB STEM CULTURELE AGENDA Animatie in Terneuzen met 'Faulty Optie' Paul Clark in Brugge 'Kunstbende' slaat toe in Middelburg tVlUZIEK Concerten voor kinderen in Antwerpen Baudeloo-cyclus in Hulst Silesian Stringquartet Leon de Winter in de Grote Kerk in Terneuzen Jacques Klöters Willy van Driel Nog te zien 18 MAART 1994 loor het eerst in boekvorm bliceerd in het jaar vooraf d aan de prijsuitreiking I de eerste bekroning zijn a, Bels ingezonden. VoW b Brems, voorzitter vann was de keuze van de zeven f een nogal moeilijke taak' rwaliteit van de poëziepr» ie van het afgelopen jaa, pde hij kwalitatief 2eet de prijs wint wordt onthuld |ns een poëzieavond in De Hoed. Voorafgaande daar I houdt De Rode Hoed drié jaire avonden - 20, 27 mei en Jni - waar de genomineerde Iters uit hun werk voorlezen jury bestaat naast Brems Igleraar Nederlandse Letter- He aan de Katholieke Uni- pteit Leuven en de Katho- Universiteit Brussel) uit Kusters (hoogleraar alge- en Nederlandse letterkun- an de Rijksuniversiteit Lim- Huub Oosterhuis, Barber [de Pol (vertaalster, schrijf. critica) en Agaath Witte- (theaterregisseur). [op de markt staat te roepen: maakt me los?!! Honderd I vagevuur tegen slechts twee [en! Wie maakt me los?! Dui- jaar vagevuur tegen beta- van ene gulden vijftig!" Hoe je op de markt kwam, hoe [koper de aflaten natuurlijk den, net als nu de bloemen, de inleiding staat de vijftien bietten afgedrukt, links de |t met onderaan in kleine fers woordverklaringen. 'On- jaten' zijn mensen die je ver- ht bent te beschermen, 'Om [dt om Luyd ghebracht' - 'van vaderland, familie, |nden en onderdanen be- fd'. lekst is op de rechterbladzij- in beeld gebracht. Postma berde zich voor haar illustra- [erk op prenten en schilde- penningen en wandtapij- uit de tijd waarin het Wil- nus gemaakt werd. De tijd Pieter Bruegel. Postma te- de diens 'Dulle Griet' bij het couplet als symbool het tot wanhoop gedraven dat te lijden had onder 'dit tempeest' dat Willem voor wil keren. Heel mooi vind ik de plaat met de Slag bij tigerlee en die waarop een jepreker en zijn gehoor staat [beeld. Wilhelmus en de platen wor- gevolgd door een tekst [rin Wilmink de coupletten per uitlegt, waarom er staat er staat. Hij maakt daarbij Hapjes naar andere dichters, ha Bijns en Herman Gorter, lrna had het boek wat mij reft, mogen eindigen, het |tje waarin Wilmink in g de vraag wie was de dichter het Wilhelmus, vind ik wei Iressant, maar ik ben er niet |zeker van dat kinderen dat vinden. Wat echt overbodig I is het rijmverhaal over de [htigjarige oorlog, dat nu en erg veel weg heeft van Sin- [laasruimelanj. Tien juli vijf- vierentachtig/en daar wordt de deur geklopt/Het is jthasar Gerards, kinderen!/ [ooi onder de jas verstopt, kunt erom lachen, maar na doorwrochte Wilhelmus, is |wel heel simpel. Niettemin is Wilhelmus' een mooi en Jressant boek voor iedereen op zijn plaats in de bolbibliotheek. pet Wilhelmus', met tekst van im Wilmink en illustraties van i Postma. Uitg. Van Goor 45.-. M VRIJDAG 18 MAART 1994 pE ENGELSE poppenspelers Liz Walker en Gavin Glover (sa men 'Faulty Optie') zijn geliefde sasten in theaters in Engeland en Frankrijk en op diverse pop penspelfestivals in Europa. Met hun bijzondere voorstellingen weten ze hun publiek mee te nemen naar een droomwereld met soms morbide, soms humo ristische wendingen, gun produktie 'Snuffhouse- Dustlouse' is nu eindelijk ook in Nederland te zien. Op muziek DEZE WEEK zijn er in Brugge drie verschillende voorstellin gen. Op zaterdag 19 maart brengt performer Paul Clark in de Biecorf 'Memory Man'. Een solo in het Engels over een man die in een Londens antiquariaat een telefoonboek opdiept. Hij heeft meteen zijn levensdoel ge vonden: het telefoonboek van huiten leren. Een tragikomedie vol humor. In de Stadsschouwburg danst Claudio Bernardo uit Brazilië op woensdag 23 maart de choreo grafie Dilatatio. Een programma met moderne dansen waarin de medische en religieuze zaken worden uitgebeeld: hysterie, ex tase, neurose en totale zinsbe goocheling. In dezelfde zaal zet de musica lafdeling van het Ballet van Vlaanderen op donderdag 24 maart 'Hollywood by Night' op de planken. Een show van vijf dansers en vijf solisten met een aantal grote hollywoodhits. In de Rode Zaal van het Fakkel theater in Antwerpen brengen Bert Schuiling en Herman Boon hun compleet chaotische caba retprogramma Zindroom. Voor stellingen van dinsdag 22 tot en met zaterdag 26 maart. het CCB in Berchem speelt Theater Stap op 19 maart om 20.30 uur 'Medea' van Euripides in een uiterst sobere voorstelling waarin beweging, emotie en taal tot de grootst mogelijke naakt heid zijn teruggebracht. Aanvang om 20.00 uur, tenzij anders vermeld. van John Winfield brengen zij prachtig figurentheater met sub tiele humor en emoties voor ie dereen vanaf 10 jaar. Volgende week te zien in het Zuidland- theater in Terneuzen. Donderdag 24 maart; aanvang 20.00 uur. GISTEREN is een spectaculaire diefstal ontdekt in het Middel burgs Museum voor Jonge Kunst. Het museum, dat op zon dag 20 maart geopend zou wor den, is in één klap van vrijwel de gehele collectie beroofd. De Zeeuwse politie verdenkt een landelijke organisatie die be kend staat onder de naam 'De Kunstbende'. De geplande opening gaat wel gewoon door. Het was volgens de organisatie te laat om de uitgenodigde artiesten af te zeg gen. Daaronder bevinden zich de Goese popgroep 'Kamjehaar' en de Middelburgse rapper AK VII (binnenkort te horen op de nieu we cd van Hans Dulfer). Voor het herstel van de ont vreemde collectie heeft de mu seumdirectie de hulp ingeroepen van het uit Amsterdam afkom stige collectief 'De Witte Torna do', bestaande uit leden van de beroemde Dogtroep en acteurs van 'De Stijle...Want'. De Witte Tornado heeft verzekerd dat de opening van de eerste tentoon stelling gewoon door kan gaan. Alle Zeeuwse jongeren tussen de 14 en 18 jaar zijn dan ook vanaf 14.00 uur welkom in de Stads- danszaal aan de Beddewijkstraat in Middelburg. Behalve de genoemde artiesten treden cabaratier Martijn Prie- mis en de ballerina's Evelien Nuyten en Katja van Hoof op. Zij wonnen de Zeeuwse voorron de van de landelijke kunstwed strijd 'De Kunstbende'. Dat die naam grote gelijkenis vertoont met de verdachten van de kun- stroof, stelt de directie van het getroffen museum voor grote raadsels. Zeker gezien het feit dat de toegang tot het evene ment gratis is. FOTO A. MOOR Wilf, de drummer van Dog Faced Hermans DOG FACED Hermans is een Schotse anarchpunkband die al weer enige jaren bestaat. Met Amsterdam als uitvalsbasis treedt de band regelmatig op de Nederlandse podia op, maar ook in andere Europese landen, in de VS en in Canada. Het repertoire van de band is een mengeling van jazz, punk en noise. Morgen avond treden ze op in De Piek in Vlissingen. De aanvang is 22.00 uur en de entree bedraagt ƒ10,00. Het is een van de optredens in het kader van de actie 'De Piek moet blijven'. Ook vanavond is er een optreden. Vanaf 22.00 uur speelt de Walcherse powerrock- groep Wolfclan Sister. De entree tot dit concert is gratis. b de stadsschouwburg in Mid delburg is morgenavond om 20.30 uur een concert van de WC. Helder Band. Entree 18,00. Wilhelmus ZAPPA-Liefhebbers, Mothers- adepten, opgelet! Volgende week is er in de Vaartkapoen in Mo lenbeek (B) een heuse 'tribute' aan de overleden meester. En wie kunnen dat beter dan ex- 'uandleden? Met Don Preston voorop presenteren Bunk Gard ner, Sandro Olivia en Ener Bla- dezipper zich als The Grand mothers of Invention. Zelfs 'mother' van het eerste uur, Jim my Carl Black (I'm the Indian of the group) is erbij. Kaartjes voor het concert zijn te bestellen op telefoon nummer 09.3202-4141824. Donderdag 24 maart; aanvanq 20.30 uur. Melting Point De axelse rockband Melting Point speelt alle soorten roek, van rustige ballades van de 4 Non Blondes tot stevige rock van Rage against the Machine toe, maar ook eigen nummers staan op het repertoire. Acht Man/ Vrouw sterk, inclusief geluids technicus, staan ze op vrijdag 25 maart op de planken in Kloos- terzande. Vanaf 22.00 uur ver zorgen ze er een optreden in bar/disco Het Laantje. De toe gang is gratis. VOOR DE zevende editie van de Belgian Bluesnight, morgena vond in de Beurshalle in Brugge, worden twee groepen exclusief overgevlogen uit de VS: soul- blueslegende 'Mighty' Sam Mc- Clain en 'The blind giant of the blues' Bryan Lee. McClain maakte vorig jaar in de ogen van Rolling Stone de 'R&B-come-back' van het jaar met zijn cd 'Give it up on love'. Lee en zijn Jump Street Five vormen al vijftien jaar de huis band van de oudste bluesclub in New Orleans, maar er is meer: 'princes of the blues' Zora Young, Britse blues van pianist Diz 'Honeybear' Watson en zijn Doormen, countryblues van Roy Book Binder en harpist Rock Bottom en tenslotte The Healers met hun naar Texas riekende sound. Zaterdag 19 maart, vanaf 15.00 uur. Deep River Quartet FOTO HAN TER BEEK IN DE Concert- en Gehoorzaal in Middelburg wordt op zater dag 19 maart de Johannes Pas sion van Bach uitgevoerd door het koor van de Koninklijke Oratoriumvereniging 'Tot Oefe ning en Uitspanning', het Dordts Kamerorkest, continuo spelers Tijn van Eijk (orgel) en Caroline Dubbeld (cello) en gambiste Nellie Duin. De voca le solisten zijn onder anderen Ellen Bollongino (sopraan), Eleorora Volkert (alt) en Frank Fritschy (tenor). Het geheel staat onder leiding van musicus Jo Ivens uit Hulst, die al dertig jaar is verbonden aan de oratoriumvereniging uit Middelburg. Dit koor, dat dit jaar het 160-jarig bestaan viert, legt zich vooral toe op oratoria en grote koorwerken. Jeugdorkest Mathieu Meijs dirigeert het Zeeuws Jeugd Orkest (ZJO) en is solist tijdens een orgelcon cert op vrijdag 25 maart in de Koorkerk in Middelburg. Meijs is directeur van de Zeeuwse Muziekschool en leidt het ZJO al jaren. Dit orkest kent een symfonische bezetting en wordt gevormd door jeugdige musici uit geheel Zeeland. Het concert vrijdag bevat twee delen. Meijs speelt op het orgel eerst werken van Bach, Buxte- hude, Stubley en Dubois en twee bewerkingen van grego- riaanse melodieen door de Klerk en Maessen. In het twee de deel speelt het ZJO korte werkjes van onder anderen Purcell, Bach, Haydn en Sulli van. Beide concerten beginnen om 20.00 uur. DE NEDERLANDSE Jazz-zangeres Greetje Bij- ma heeft een verbijsterende stem, die vaak onmenselijk klinkt en waarmee ze murmelt, schreeuwt, jodelt en jankt op een manier die enkel met electronische middelen te imiteren zijn. Zij maakte een programma voor kleine kinderen vanaf drie jaar waarin ze de verbeel ding stimuleert. Het is op zaterdag 19 en zondag 20 maart om 15.00 uur te zien in de Singel in Antwerpen. Het Koninklijk Philharmonisch Orkest van Vlaanderen speelt op zaterdag 19 maart een KOM(Kinderen Ontdekken Muziek)-concert in de Elisabethzaal in Antwerpen. Dirigent Dirk Brosse en regisseur Herwig de Weerdt nemen de jongeren mee naar Rusland en Scandinavië. Gespeeld worden fragmenten uit de Petroesjka van Stravinsky en enkele stemmige delen uit de Peer Gynt van Grieg. Aanvang 15.00 uur. Kamermuziek In de kapel van het kunstcentrum Elzenveld in Antwerpen is op zondag 20 maart pianist Jan Michiels te gast in de reeks kapelconcerten van het Philharmonisch Orkest van Vlaanderen. Michiels won verschillende wedstrijden en was laureaat van het Elisabethconcours. Hij speelt werk van Haydn, Webern, Mozart (Ah vous dirai je), Van Beethoven (Eroica) en tenslotte de Litanie I van Goeyvaerts. Aanvang 11.00 uur. Maandag 21 maart treedt het Vlaams Kameror kest op in de Elisabethzaal in Antwerpen om 20.30 uur. Gastdirigent is de Koreaan Kyung- Soo Won. Het programma bestaat integraal uit Mozartcomposities: de Serenade Nocturno, de 29ste symfonie en het negende pianoconcerto (Jeunehomme). Solist is de bekende Belgische pianist André de Groote. Mercator In het kader van het Mercatorjaar wordt in Sint Niklaas een reeks concerten verzorgd onder de titel 'Muziek der sferen'. Donderdag 24 maart treedt in de Salons voor Schone Kunsten om Greetje Bijma zingt voor kinderen FOTOANKOC. WIERINGA 20.30 uur het Gemini Ensemble op met Due Boemi di Praha, het basklarinettenensemble van het conservatorium van Antwerpen. Gespeeld worden hedendaagse composities die raakpunten hebben met de astrologie. Op maandag 21 maart speelt het Nieuw Vlaams Symfonie orkest in de Bijloke festivalhal de Missa pro defunctis van Gossec. Medewerking verlenen het koor van het conservatorium Ant werpen en Kalliope uit Gent en de solisten Bernadette Degelin, Catherine VandeVelde (so pranen), Howard Crook (tenor) en Kurt Widmer (bas). In de Vlaamse Opera speelt het Nationaal Orkest van Belgie op 23 maart vanaf 20.15 uur werk van Sjostakovitsj en van Van Beethoven. Aanvang 20.00 uur, tenzij anders vermeld. PORTRAIT, het nieuwe vocale showprogramma van The Deep River Quartet, is een muzikale trip langs geestdriftige swing- klassiekers, ontroerende liefde sliedjes, onvervalste rhythm blues krakers en hier en daar een gospel-song. De zangers la ten zich inspireren door de gro te namen uit de show-bizz, zonder ze ooit te imiteren. Het kwartet heeft zich de laat ste jaren toegelegd op meer stemmige bewerkingen van gouden melodieën uit de ge schiedenis van de populaire muziek. Zij gaan terug in de tijd met nummers als 'Blue berry HUI', 'Into each life some rain must fall', 'Hit the road Jack' en 'Only You'. Op woens dag 23 maart vanaf 20.00 uur in het Zuidlandtheater in Ter- In de reeks 'Jazz behind the dikes' is er zondag weer een optreden van het Delta Quar tet. Pianist Frank Stagnita, Ka- rel Reys (fluit, alt-sax en clari net), Will Nieland (drums) en Aad Versteeg krijgen in De Mo lenhoek te Hoek versterking van 'special guest' zangeres Sil via Klein. Zondag 20 maart; van 15.00 tot 18.00 uur. IN HULST gaat zondagmiddag de Baudeloo-Kamermuziekcy- clus van start met een pianoreci tal door Joma Tan-Hollaardt en Ineke Canté. Het concert vindt plaats in de prachtige histori sche zaal van het Baudeloocom- plex, waarin sinds kort de Zeeuwse Muziekschool is ge huisvest. Tan en Cante verzor gen een afwisselend programma met solowerken en pianomuziek voor vier handen. Tan opent met de Impromptus 1 en 2 opus 90 van Schubert, de Klavierstücke 1 en 2 opus 118 en de Ballade opus 118 van Brahms en L'Isle Joyeuse van Debussy. Daarna spelen beide pianisten de Petite Suite van Debussy voor vier handen en vertolkt Ineke Cante de Sonate nr. 17 in d van L. van Beethoven. Het recital wordt besloten met het werk voor vier handen van Schubert: Fantasie in f. Toegangskaarten 20,00 zijn te verkrijgen in Den Dullaert. Zondag 20 maart, aanvang 15.00 uur. HET Silesian Stringquartet werd in 1978 opgericht door toenmalige studenten van het Szymanowski Conservatorium in Katowice. Sindsdien trad het kwartet op in alle grote Poolse zalen, maar maakte ook veel buitenlandse tournees, onder an dere naar Frankrijk, Grieken land en Japan. In Nederland tra den zij op in het Concertgebouw Amsterdam en in Muziekcen trum Vredenburg in Utrecht. Het repertoire van het ensemble is breed. Naast de klassieken staan er meer dan honderd he dendaagse strijkkwartetten op. De musici genieten faam als voorvechters en vertolkers van eigentijdse, Poolse muziek. Ze maakten al diverse plaatopna men. Twee violisten, een altvio list en een cellist sterk, treden ze morgenavon op in de Grote Kerk in Terneuzen. Voorafgaand aan het concert is er om 19.15 uur een inleiding in het nabijgelegen Porgy Bess. Zaterdag 19 maart; aanvang 20.00 uur. DE ZOMA (Zeeuws-Vlaamse Operette en Musical Amateurs) uit Oostburg presenteren zater dag 19 maart de musical Okla homa van Rodgers Hammer- stein. De première vindt plaats in het Ledeltheater en het spektakel wordt herhaald op dinsdag 22 en woensdag 23 maart. Vrijdag 25 maart staan de Oostburgse amateur musici op de planken van het Zuid landtheater in Terneuzen. De musical is in twee bedrijven die zich afspelen rond en op de boerderij van tante Eller Murp hy. Twee mannen zijn verliefd op haar nichtje Laurey: de sombere knecht Jud en de zin gende cowboy Curly. Er wordt een liefdadigheidsfeest gehou den en de farm van tante Eller blijkt een ontmoetingspunt voor de diegenen die dit feest willen meemaken. Na wat schermutselingen volgt het feest, waar de lunchmanden van de meisjes bij opbod ver kocht worden. De koper van de mand mag met de maakster ervan trouwen. Het bieden voor de mand van Laurey wordt een spannende strijd met een win naar en een verliezer die dat slecht kan verkroppen. Natuur- De hele groep van ZOMA lijk komt dan de climax. Het koor en de solisten van de Zoma worden muzikaal onder steund door het Belgisch In strumentaal Ensemble o.l.v. Tony Venneman. De regie is van Christianne Locufier en de choreografie van Greta Lintz. De solisten zijn: Gerda Flemm, Rina Marteijn, Fonnie Maas, Sjaak Nortier, Freddy Martens, Piet Faas, Christianne Locu fier, Frans Modde, Loes Heij- boer, Freddy Ploegaert, Ria Vandersteene, Elsie Tuyaerts, FOTO ARCHIEF DE STEM Elvi Marteijn en Paulinka de Regt. De voorstellingen beginnen om 20.00 uur. De toegangskaarten kosten 17,50 en zijn te verkrijgen bij Boekhandel Basting en Kapsa lon Carpentier in Oostburg, kapsa lon Marianne in IJzendijke en het VVV in Sluis. Leon de Winter 'ZOEKEN naar Eileen', 'Hoff- mans Honger' of, alweer wat langer geleden, 'De (ver)wording van de jongere Dürer'. Litera tuur- dan wel filmliefhebbend Nederland weet meteen over wie je het hebt: Leon de Winter. In 1954 geboren uit joodse ouders bezocht hij het gymna sium in zijn geboorteplaats Den Bosch en ging hij op 20-jarige leeftijd studeren aan de Neder landse Filmacademie in Amster dam. Het sterk ambachtelijke karakter van de opleiding beviel hem allerminst en met enkele geestverwanten zwaaide hij voortijdig af. Samen maakten ze 'Dürer', met de Italië-reis uit de schoollijst-klassieker 'Aus dem Leben eines Taugenichts' als lei tmotiv. De film werd een boek en het boek werd bekroond (Reina Prinsen Geerligsprijs 1979). De jonge, toen nog zwaar bebaarde schrijver bleek niet te stuiten en produceerde achtereenvolgens de roman 'Zoeken naar Eileen W.' en de novelle 'Place de la Bastille' (1981). Beide verfilmd, maar niet door hemzelf. Na 'Ka- plan' in 1986 volgde 'Hoffmans Honger'(1990), dat werd ver taald in het Engels, Duits en Frans. Vorig jaar verfilmde De Winter het voor de VPRO. „Boeken zijn niet te verfilmen, Je gaat toch ook geen schilderij verfilmen?", is desondanks zijn mening. Dat mag hij volgende week eens in Terneuzen komen FOTO GERRIT SERNE uitleggen. Op initiatief van de stichting voor literaire en cultu rele activiteiten Prometheus is er een avond belegd in de Grote Kerk in de Noordstraat in Ter neuzen, met De Winter als mid delpunt. Toegangskaarten kos ten 10,00. Donderdag 24 maart; aanvang 20.00 uur. NEERLANDICUS en cabaretier (ex-Don Quishocking) Jacques Klöters geeft volgende week een lezing in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg, op uitnodiging van de SLAZ. Klöters (48) maakte program ma's voor het theater (Bloemen- daal, Arean) en voor tv en radio. Hij heeft diverse boeken ge schreven over de geschiedenis van het amusement en een aan tal bloemlezingen. Momenteel is hij gastdocent aan de afdeling Theaterwetenschappen van de Universiteit van Amsterdam. Zijn lezing draagt de titel 'Het lied is de psychiater van de ge wone man'. Klöters wil samen met het publiek uitzoeken waar om er zoveel liedjes zijn over gevoelige onderwerpen, waar over mensen zich anders moei lijk uitlaten. En waarom die liedjes langer houdbaar lijken dan komische liedjes. De entree is 5,00. Dinsdag 22 maart; aanvang 20.00 uur. IN DE Raadskelder van het stadhuis van Sluis gaat morgen een expositie van start van werken van Willy van Driel. De tentoonstel ling wordt om 16.30 uur geopend door J. Boekhout. Van Driel (48) komt oorspronkelijk uit Terneuzen. Hij studeerde schilderkunst en vrije grafiek aan de Gentse Academie. Sinds 1972 is hij er docent vrije grafiek (litho/offset). De laatste jaren organiseert hij bovendien studenten-tentoonstellingen, theaterperformances en jazz-coneerten. Hij verzorgde diverse tentoonstellingen van zijn eigen werk in België en Nederland en nam twee keer deel aan de kunstmanifestatie A(rt)ssenede. In de raadskelder toont hij land schappen. Hij gebruikt de ets op zink en de acryl op doek-techniek. Tot 18 april. Dagelijks van 13.00 tot 17.00 uur, behalve op donderdag, 's Zondags van 14.00 tot 17.00 uur. BIERVLIET - Galerie Arthouse, Markt - 'Het Versierde Ei', werken van vijf Zeeuwse kunstenaars. Geop. ma. t/m vrij. 9-12 u. za. 9-12 en 13-16 u. zo. 27/3 en 4/4 13-17 u. (tot 5 apr.). CLINGE - Galerie Esprit, Gravenstr. - Schil derijen van Nelly van Nieuwenhuij- zen. Geop. do. t/m zo. 13.30-17.30 u. do. ook 19-21 u. (tot 27 mrt.). HULST - Galerie Rattenfanger - Jan Bruens: schilderijen. Geop. do. tot di. 13.15-17.15 u. zo. 14-17.30 u. (tot 3 apr.). - Galerie van Geyt, Steenstr. - Olie verfschilderijen en gemengde tech nieken van Erno Toth. Geop. tijd. winkeluren, di. gesl. (tot 25 apr.). - Meubelgalerie van Geyt, Gent- sestr. - Design en Stijlmeubelen van Mi Parti. Geop. tijd. winkeluren (tot 1 apr.). - Stadskantoor - Werken van Riet Korbee. Geop. ma. t/m vrij. 9-12 en 13-16.30 u. (tot 1 apr.). KRUININGEN - Gemeentehuis - Mia de Graaff- Aarts: diverse technieken. Geop. 8.30-17 u. (tot 1 apr.). OOSTBURG - ING-Bank (Publiekshal) - 'Bloe men', schilderijen van A. de Koster. Geop. ma. t/m vrij. 9-16 u. (tot 1 mei). OOSTKAPELLE - Zeeuws Biologisch Museum - 'Tot op het bot', over het werk van de preparateur (t/m 12 juni), (vanaf 16/3) 'Kreken en hun toekomst' (tot 18 apr.). SLUIS - Stadhuis, Raadskelder - Land schappen van Willy van Driel. Geop. dag. 13-17 u. zo. 14-17 u. do. gesl. (tot 18 apr.). VLISSINGEN - Gevangentoren - Joke Nederhand- Wijnbergen: aquarel, oliepastel, crayon en houtskool (t/m 18 mrt.). - Bellamy 19 - Ronald Mullié: aqua rellen. Geop. ma. t/m vrij. 10-17 u. za. en zo. 13-17 u. (tot 4 apr - Stedelijk Museum - Het Konink lijk Zeeuws Genootschap te Vlissin gen 1769-1801 en Ultramarijn van Ronald Mullié. Geop. ma. t/m vrij. 10-17 u. za. en zo. 13-17 u. (t/m 10 apr.). IJZENDIJKE - Streekmuseum, Markt - Werken van Jan de Prentenknipper. Geop. di. t/m vrij. 10-12 en 13-17 u. za. 13-17 u. (t/m 9 apr.). - Aurinhuis, Minnepoortstr. - Re cente olieverfschilderijen van Ma rianne Impens (tot 20 apr.). ANTWERPEN - Elisabethzaal (J.F. Looszaal) - 'De Wereld van Anne Frank'. Geop. tijd uren Zoo (tot 1 apr.). - ICC en Kon. Paleis, Meir - Aspec ten van de hedendaagse constructie ve beweging.' 70 Werken van 53 beeldende kunstenaars. Geop. di. t/m za. 10-17 u. (tot 21 mrt.). - Nationaal Scheepvaartmuseum - Schilderijen, aquarellen, schetsboe ken en scheepsmodellen van de Ant werpse marineschilders Henri en Maurice Seghers. Geop. dag. 10-15 u. ma. en 1 en 2 mei gesl. (tot 31 juli). - Kon. Museum voor Schone Kun sten - 'Beelden en denkbeelden' van Octave Landuyt. Geop. dag. 10-17 u. ma. en 1 en 2 mei gesl. (tot 15 mei). - Stedelijk Prentenkabinet Pren ten en tekeningen van Henri en Maurice Seghers. Geop. dag. 10-17 u. ma. en 1 en 2 mei gesl. (tot 31 mei). BRUGGE - Stedelijke Academie voor Schone Kunsten - Deducties van de werke lijkheid: Belgisch hyperrealisme in de jaren zeventig. Geop. do. 14-17 u vrij. 14-18 u. za. 10-12 en 14-17 u. (tot 26 mrt.). GENT - Arnold vander Haeghen Museum, Veldstr. - Permanente expositie van foto's en ander iconografisch mate riaal over het leven van de Gentse schrijver Maurice Maeterlinck. Ge op. dag. 9.30-17 u. ma. gesl. - Museum van Hedendaagse Kunst, Citadelpark - Modern werk met als thema 'Beeld-Peelp' (spiegelbeeld). Geop. dag. 9.30-17 u. ma. gesl. (tot 17 apr.). - Museum voor Sierkunst Jan van der Vaart en Johan van Loon: kera miek. 'Art is life', motorhelmen bij eengebracht door Vezio Tomasinelli Geop. di. t/m zo. 9.30-17 u. (tot 11 apr.). - KAPELLE - Galerie de Bock - Werk van Riet Jachmann, André Kramer, Ans en Tom Rijkers en Piet Visschers. Ge op. vrij. en za. (tot 3 apr.). ST. NIKLAAS Salons voor Schone Kunsten - Schilderijen van de 16de tot de 20ste eeuw, stijlmeubelen en sier voorwerpen. Geop. di. t/m za. 14-17 u. en zo. van 10-17 u. BELSELE Reinaert-Rozentuin - Permanente openluchttentoonstelling met beel den uit het Reinaertepos Geop. dag. 9.30-18 u. zo. tot 17 u.

de Stem | 1994 | | pagina 23