'Oostburg moet bezwaar naken Een huis kopen? Haal dan nu de VSB Informatievideo. modale Zeeuwse vrijwilliger is goed opgeleide middelbare man 'Het geeft voldoening als je iets verkoopt' Van droomhuis naar eigen huis PLAATSELIJK NIEUWS Meerderheid raad: De Feijter geridderd bij afscheid Oostburgse raad ZEELAND C4 litbreiden camping Cadzand is onzeker Informatie over het kopen van een eigen huis. VSB BANK VSB'BANK Kom snel langs of bel: 06-0704. 22 schoolteams schaken om Zeeuws kampioenschap Schoondijke Groede WEEKENDDIENSTEN 18 MAART 1994 QlLg g^EM VRIJDAG 18 MAART 1994 dag raakte een 74-jariw |Van onze verslaggever --w uit Kloosterzande op S enendijk in Kloosterzand! acht over het stuur van personenauto kwijt -te vervolgens tegen de ge van een woning, die even" haar auto licht werden hadigd. Het ongeval se de doordat de vrouw dié r voertuig wilde afremmen ongeluk op het gadpedaal nkel-inbraak is - In de nacht van woens- - op donderdag werd inge! ken in een winkl aan het plein in Sluis. Vermist I den een cd wisselaar en radiocassettespelers tot totale waarde van onge- 4100 gulden. Men ver- fte zich toegang door het ielen van een etalageruit i rdoor nog eens enkele goe- n werden beschadigd. zich solidair, waarna het 1 werd gestaakt en Oud is een reglementaire zege kreeg toegewezen LAGEN e klasse: La Porte d'Or-Vetera- 2-4, Rabo-Oud Sluis 0-5, OBS onge-Francke Sport 6-2, Om- ^rt/Boemerang-ABN/Amro 0-8 rt Heijn-La Porte d'Or 12-4. de klasse: Rode Leeuw-De 3-6, Bon Ami-'t Krikje 2*5 eente Oostburg-Stekelinck 3-6 e klasse: Chez Rene-De Zwart NDEN te klasse: Edah/Mijnders 15-24 Sluis 16-23, Albert Heiin 1, Francke Sport 17-19, La Por- 'Or 13-14. Traas 15-14, ABN/ o 15-13, OBS/De Jonge 16-13 ranen 14-12, Rabo 14-8, Omnis- Boemerang 15-5. de klasse: 't Krikje 16-24, De 15-22, Stekelinck 16-22, Bon 14-18, Sunset Boulevard 14-16, n 16-15, Gemeente Oostburg Rode Leeuw 15-12, Van Loov Telepost 14-7. ie klasse: Groosman/Hof van ;sel 13-23, De Zwart 14-20, - sen 13-17, Wielewaal 14-15' ens 12-12, WOD/St.-Pierre Opties 13-10, Wolf 13-10, e Sande 14-9, Chez Rene 14-8. enwerfactie ntenisse sterzande - De handbal- niging Hontenisse houdt week een ledenwerfactie e omgeving van Hontenis- n Axel. In Hontenisse ge- "t dit omdat de vereniging vandaag komt, in Axel at er in de sporthal van 1 getraind en gespeeld dt, zowel door de jeugd als de senioren. vordt een folder rond ge- ,ht. maal voor de jeugd is nsdag 23 maart een spel- dag van ongeveer twee zowel in Hontenisse als in "oosterzande gebeurt dat portzaal De Hinde en in 1 in 't Sportuus voor de pen 3 tot en met 8. Er den leden gezocht in alle ijdsklassen, jong en oud, wen en mannen, jongens eisjes. Middelburg - 'De Zeeuwse vrijwilliger' is een getrouwde Ln van middelbare leeftijd met kinderen, een meer dan gemiddelde opleiding en een betaalde (volledige) baan. Dat is de karikatuur van de mensen die onbetaald werk ver richten voor anderen en als zo danig actief zijn binnen de poli tiek, vakbonden en bedrijfsorga nisaties. In de zorgverlening bij voorbeeld, werken voornamelijk vrouwen van meer dan middel bare leeftijd met een lagere op leiding en zonder betaalde baan. De typeringen gaan uiteraard niet in absolute zin op, omdat vrijwilligerswerk en de mensen die zich ermee bezighouden te verschillend zijn. Het profiel van 'de Zeeuwse vrijwilliger' is ge schetst in het rapport 'Vrijwilli gers en hun organisaties', ge maakt door de stichting VMC (Volksgezondheid, Maatschappe lijke ontwikkeling en Cultuur) in opdracht van de provincie Zee land. Het rapport is gemaakt door B. van der Wouw en volgens het onderzoeksbureau voor Neder landse begrippen uniek van op zet. Er zijn 5665 Zeeuwse orga nisaties voor benaderd en tien duizend geselecteerde inwoners van de provincie. Uiteindelijk werkten 2349 organisaties en 3850 personen mee. Onderzoeker Van der Wouw koos voor twee invalshoeken: studie bij organisaties waar vrij willigers werken en bij inwoners die ervoor kiezen al dan niet vrijwilligerswerk te doen. De provincie wil met de resultaten van het onderzoek bekijken wel ke maatregelen genomen kunnen worden om het vrijwillligers- werk te ondersteunen en te be vorderen. Mjfstennis t - Jansenius heeft zijn de plaats in poule A van edrijfstenniscompetitie in t verstevigd. Zelf speelde enius weliswaar gelijk te- hekkesluiter Lybeert Ver ten, maar De Boy verloor 3-2 van kampioen Zaman ■- Sophie van Dierendon- artte flitsend voor Janse- met een 11-1-zege op |eralda Bral. Namens Ly- t Verstraeten bracht Stan- Verstraeten de balans in iwicht door Guido van :ke via 8-5 verrassend het jken te geven. Jansenius m opnieuw op voorsprong izij de mixed-combinatie lie van Dierendonck/ -Loup van de Wiele die 8-4-score boekte tegen eralda Bral/Jean-Loup our. De tegenpartij knok- ch echter opnieuw langs- door een 5-4-winst van ny Verstraeten/Jean- Deltour op Guido van ke/Jean-Loup van de e. LAGEN A: De Boy-Zaman Sport 2-6, /rt/Verstraeten-Jansenius 4-4. C: Cretex-Benetton Hulst 6-2, assaert-Reinaert 4-4, Messagie geel-Van Buuren/Van Swaay D: CIS-Stuntmarkt 2 6-2, Eu- en-Fassaert 2-6. E: Van Wesemael-Rudi Sa- )-8, Leeraert-Roctus 8-0, Bley- abeko 8-0, De Schrijver-Rabo Kloosterzande 7-1, Van Seu- i-Polydesign 7-1. ID A: Zaman Sport 8-52 (kam- Jansenius 8-32, De Boy 8-25, ?rt Verstraeten 8-20. C (onderaan): Messagie Goud- 0-42, Ine Fassaert 10-36, Cre- 3-35, Van Buuren/Van Swaay Benetton Hulst 10-31 (degra- Stuntmarkt 2 10-24 (degra- D: CIS 9-56 (promoveert), irkt 9-48, Aqua via *9-43, narkt 2 9-41, ING Bank 9-40, 'rt 9-37, Vael 9-33, Rabo Bank 9-31, V en K. 9-30, Eurogroen (degradeert), Medico Fit 9-19 deert), E: HAS en Bleyko 9-55, irt 9-54, De Schrijver 9-48, Saman 9-39, Roctus 9-37, Van ?ren 9-36, Rabo Bank Kloos- de 9-29, Wabeko 9-22, Poly- 9-13, Van Wesemael 10-12. (an onze verslaggever Oostburg - De gemeente Oostburg moet bezwaar maken tegen de weigering van Gedeputeerde Staten van Zee land een composteerinrichting op het bedrijf van de. Schoondijkse landbouwer S. de Feyter toe te staan. Dat is tegen de zin van burge meester en wethouders. Die I stemden in met de keuze van het elijks provinciebestuur de composteerinstallatie in beginsel i te keuren op het terrein Ivan reinigingsbedrijf Bron in Waterlandkerkje. Maar een meerderheid van de gemeenteraad stak daar gistera vond een stokje voor. Dat kwam doordat de CDA-fractie zich schaarde achter een motie die de Partij van de Arbeid en Dorps belangen en Toerisme in de I rondvraag van de raadsvergade ring indienden. Die twee fracties verwachten na- [melijk veel bezwaarschriften te- de aanleg van een compos- [teerinstallatie op het terrein van Bron. „Als het daar misgaat, is I er geen reserve-locatie meer voor [handen. Laten we de mogelijk heid in Schoondijke nu nog [open, dan is er nog altijd een s. Anders verwachten wij dat er veel tijdverlies zal optreden," motiveerde fractievoorzitter C. jBolijn-Hertzberger (Dorpsbelan gen en Toerisme) het indienen van de motie. Met de Pvda vond D&T het besluit van Gedeputeerde Staten dan ook 'voorbarig'. Om die re- I Van onze verslaggever I Oostburg - Het is hoogst onzeker Gedeputeerde Staten van I Zeeland akkoord gaan met de uitbreiding van camping De El zenhof aan de Badhuisweg te Cadzand-Bad. Burgemeester J. Kruize van de gemeente Oostburg 'gaf dat gis teravond tijdens de gemeente raadsvergadering in alle eerlijk heid toe. Hij kwam met die ontboezeming Mar aanleiding van vragen door het raadslid J. Quist (CDA). Die plaatste grote' vraagtekens bij het nemen van een voorberei- Umgsbesluit door de gemeente raad om de uitbreiding mogelijk te maken. De eigenaar van De Elzenhof wil zijn camping ver groten van 1,7 naar iets meer dan zeven hectare en in plaats 'an de 81 staanplaatsen die er »u zijn verblijf mogelijk maken op 310 staanplaatsen. Die forse uitbreiding had Quist aan het denken gezet. Zijn twij fel was gerezen door de kwestie zoals die zich rond de realisatie "an het kuuroord in hetzelfde gebied in de kustplaats afspeel de. De gemeente wilde de bouw daarvan mogelijk maken door middel van een simpele bestem- mingsplanwijziging, maar de Raad van State haalde daar een forse streep door. De Raad was van mening dat de gemeente voor een dergelijk omvangrijk Project een nieuw bestemmings plan moet maken. De kans is daarom groot dat dit ook bij de uitbreiding van De Elzenhof zo zal zijn, oordeelde de CDA'er. „En dan sla je als raadslid toch een modderfiguur 3ls je nu voor deze aanvraag dezelfde weg bewandelt." Burgemeester Kruize gaf hem geen ongelijk. „Ik denk niet dat dit een gelopen zaak is. En in ons meest recente overleg met Gedeputeerde Staten zijn wij in die verwachting gesterkt." Wel herinnnerde de burgemeester er aan dat de gemeenteraad er eer der raadsbreed voor had geko zen om toch die weg in te slaan. den mocht de bouw van de in stallatie in Schoondijke niet ge blokkeerd worden. Vandaar dus het verzoek bij de provincie be zwaar aan te tekenen tegen het genomen besluit. WD-fractievoorzitter A. Rosen- daal zei grote problemen te heb ben met de motie zoals die door de twee partijen was ingediend. Rosendaal herinnerde er aan dat Oostburg in overleg met de ge meentebesturen van Aardenburg en Sluis had gekozen voor een centrale plaats voor de aanleg van een milieupark in West- Zeeuws-Vlaanderen. Dat was Waterlandkerkje, en een com posteerinrichting zou daar deel van uitmaken. „Deze motie is een vreemd standpunt,,, aldus Rosendaal. „Want je hebt im mers nooit de zekerheid of een aanvraag wordt gehonoreerd.,, Ook het betoog van wethouder A. de Feijter om af te zien van de motie vond geen weerklank. De Feijter zei dat de partijen niet bang hoefden te zijn dat er een zekerheid achter de hand was in de vorm van een tweede locatie voor een composteerinrichting. „Alle berekeningen zijn door de provincie al getoetst. Men is van mening dat op basis daarvan de vestiging van een milieupark tot de mogelijkheden behoort,,, al dus de wethouder. „Er is dus een grote mate van zekerheid dat de bezwaren die mogelijk rijzen te gen de komst van een compos teerinstallatie op het terrein in Waterlandkerkje geen obstakel zullen vormen.,, De indieners van de motie lieten zich niet door De Feijter overtui gen. De stemming wees aan het eind van het debat uit, dat tien raadsleden er voor waren toch bezwaar te maken bij de provin cie. Alleen de WD-fractie en de wethouders De Feijter en Cuele- naere-Faes dachten daar anders FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Marianne Impens: 'Het gaat erom dat je je gevoelens kunt uiten'. Expositie van Marianne Impens in Aurinhuis in IJzendijke DE KUNSTENARES Marianne Impens (41) begon pas zo'n jaar of tien geleden met schilderen. Een cursus creativiteit in haar geboortedorp IJzendijke vormde het opstapje om een serieuze op leiding te gaan volgen. Nu zit ze in de 'finaliteit', het voorlaatste jaar van de opleiding aan de kunstacademie in Eeklo, waarin ze wordt geacht een eigen stijl te ontwikkelen. „Maar eigenlijk werk ik al een jaar of vijf in een bepaalde stijl. Ik heb het idee dat ik die wel heb gevonden", vindt ze. Vari onze verslaggever Ronald Verstraten VAN BOVEN naar beneden, of zo je wilt net andersom, hangen er veertien schilde rijen van Marianne Impens in het Aurin huis in IJzendijke. Recent en iets minder recent werk siert de hoge wanden van het statige pand. De doeken koesteren zich in het bleke voorjaarszonnetje dat door het raam naar binnenvalt. Enige afstand is geboden, maar dat valt soms niet mee. Twee treden achteruit, de trap op, is een uitkomst. 'Restful' (rustgevend) heet het schilderij dat je dan ziet. Het is het laatste van drie. vrouwelijke naakten tegen een abstracte achtergrond. Een serie? „Nee, niet bewust. Het is gewoon zo gegaan. Ze zijn natuur lijk in een zelfde periode, na elkaar ge maakt. Maar ze zijn niet als serie opgezet", vertelt Impens. Globaal zou je haar werk in blauwe en oranje periodes kunnen indelen, maar hier blijkt evenmin sprake van opzet of van een chronologische volgorde. Het kleurgebruik wisselt met haar stemmingen, al brengt ze de 'warme' kleuren ook doelbewust aan. Voorbeeld: een schilderij in haar woonka mer in Goedleven. Geïnspireerd door het oorlogsgeweld en de ellende in Joegoslavië. Op voorgrond, donker geschilderd, een man. Achter hem, met haar rug tegen hem aan, een vrouw: de toekomst. „Warme en lichte kleuren, anders wordt het te somber. Iets positiefs in het negatie ve proberen te zoeken. Ik trek me het wereldgebeuren nogal aan. Ben daar de hele tijd mee bezig. Daar ga je dan mee aan de gang. Het gaat erom dat je je gevoelens kunt uiten. De een doet dat met praten, of kan het anders kwijt. Voor mij is dit de manier." Zeggingskracht Ze signeert haar schilderijen met 'Mar' en voorziet ze steevast van Engelstalige titels, zoals 'Secret' (geheim), 'Unroot' (ontwor teld) of 'Meditation' (overpeinzing). „Het Engels heeft voor mij meer zeggingskracht. Ik vind het mooie woorden. Maar ik heb ze wel vertaald, omdat er anders steeds wordt gevraagd wat het betekent" Het is niet voor het eerst dat ze met haar werk naar buiten treedt. Ze nam deel aan een groepstentoonstelling in Den Hoekzak, exposeerde in het IJzendijkse streekmu seum en in een scholengemeenschap in Vlissingen. Als voorlopig hoogtepunt ziet ze de dubbeltentoonstelling in de raadskel- der in Sluis, waar ze vorig jaar samen met Trees de Vree exposeerde. „Dat was mijn eerste, serieuze tentoonstelling. Ook wel, denk ik, omdat ik er toen steeds zelf bijzat. Dat is dan toch anders dan wanneer je je werk alleen maar ophangt." Stijl Haar opleiding zit er bijna op. En hoewel ze er veel heeft geleerd ('vooral technisch, je leert goed kijken') en nog steeds bijleert, zal ze blij zijn als het afgelopen is. Zes jaar lang drie, vier keer per week naar Eeklo is natuurlijk ook een opgave. „Ik ben inder tijd meteen met schilderen begonnen. In de eerste jaren waren dat vooral stillevens, opdrachten. De laatste jaren kan ik vrijer werken, maar hoe langer je bezig bent, hoe. intensiever het wordt." Ze heeft, zoals ze zegt, haar eigen stijl gevonden. Abstract, vaak met figuratieve elementen, soms met neiging naar het kubisme. „Er zijn momenten waarop ik heel gelukkig ben met mijn manier van werken. Maar ook denk ik wel eens, waar ben ik in godsnaam mee bezig? Een schil derij komt niet zo maar tot stand. Het is altijd een hele strijd voor het voltooid is." Af en toe, maar niet zo vaak, verkoopt ze haar werk, maar ze is best tevreden. „Ik vind het al belangrijk om ermee naar buiten te treden. Als je dat niet doet, moet je helemaal niets verwachten. Maar het geeft wel voldoening als je wat verkoopt. Mensen zeggen wel vaak dat ze iets mooi vinden, maar als ze het ook nog willen hebben, heb je het gevoel dat je werk echt wordt gewaardeerd." De schilderijen van Marianne Impens zijn tot 18 april te zien in het Aurinhuis in de Minnepoortstraat in IJzendijke, dagelijks van 10.00 tot 20.00 uur. Het is aan te raden even van tevoren te bellen. (ADVERTENTIE) Nu verkrijgbaar voor maar f 12,50: onze video en het boekje "Van droomhuis naar eigen huis". Boordevol infor matie over alles wat er komt kijken bij het kopen van een eigen huis. Met Sylvia Millecam en Hans Böhm. Gratis Woon-waardecheques. Bij de video en bij al onze adviezen over wonen krijgt u bovendien tijdelijk gratis Woon-waardecheques. Met aan trekkelijke aanbiedingen van Vroom Dreesmann, PTT Post, De Telegraaf en de Erkende Verhuizers. Daar kom je verder mee. Van onze correspondent Oostburg - 22 teams uit heel Zeeland schaken zaterdag op de openbare basisschool van Oostburg om het Zeeuws kampioenschap voor basis scholen. De strijd brandt om 10.15 uur los en de prijsuit reiking zal ongeveer om 16.15 uur zijn. De teams bestaan uit viertallen die in totaal negen ronden moe ten schaken willen ze de titel in de wacht slepen. Uiteraard is de ontvangende school weer toren hoog favoriet. Toch verwacht or ganisator Jan Cruson nog een spannende strijd. In zijn ogen maken de Drieklank uit Oost burg, De Warande uit Axel, De Vlissingse Schoolvereniging en zijn eigen tweede team van de obs ook goede kans. „Zij eindig den vorig jaar allemaal binnen de top vijf. Een verrassing ligt altijd op de loer,", vertelt hij. Alle schakertjes krijgen zaterdag een medaille als herinnering. Voor de tospscorers is er nog een extra medaille. De organisatie is weer ln handen van de Sluise Toren en de Schaakvereniging West-Zeeuws-Vlaanderen. RANGERS - De jeugdafdeling van het Wereldnatuurfonds knot samen met de stichting Landschapsverzorging Zee land wilgen in Waterland kerkje. Dat gebeurt zaterdag 19 maart tussen 10.00 en 15.00 uur. Zowel leden als niet-le- den van de Rangers, zoals de jeugdafdeling van het WNF heet, mogen meehelpen. Aan melden is mogelijk bij coördi natrice Lilian de Wever, 01173-1774. EHBO - Veertien cursisten van de EHBO-afdeling Groede hebben hun diploma behaald. Kaderinstructeur Fons Poppe had ze goed voorbereid. Het examen werd afgenomen door dokter M. de Meijer en E. de Smit. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter P de Bruyc- kere, Zuidwal 8, Oostburg, tel. 01170-55555. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter W. Fraanje, Voorburcht 2, Zaamslag, tel. 01153-1244. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij ke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter N.v.d. Maas, Beursstr. 6, IJzendijke. tel. 01176-1266. Clinge, Koewacht en St.-Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter K. Kerckhaert, Kon. Julia- nastr. 23, Clinge, tel. 01140-12361. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter A. Hermanides, Dorpsstr. 17, Bres kens, tel. 01172-1566. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cadzand, tel. 01179-1366 of autotel. 0652746001. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter J. de Graaf/J. Geldof, Kor- teweg 23, Driewegen, tel. 01195-5275. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 18 u. tot zat. 19 u. dokter H. Slager, van Dusseldorpstr. 3, tel. 21344. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. dokter Schut, van Dusseldorpstr. 3, tel. 52114. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter W. ter Burg, Cloosterstr. 29, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Spreekuur spoedge vallen zat. óm 11.30 u. in prak tijk: Groenendijk 52. Heinkenszand - Dokter J. Fortrie, Zangvogelstraat 86, Heinkens zand, tel. 01106-3074. Heinkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nieuwdorp en Wolp- haartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarn- outse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter A.v.d. Vlugt, Veerweg 6, Wolphaarts- dijk, tel. 01T98-1231. (boodschap pen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 17 u. tot zond. 24 u. dokter J. Lips, Gr. Bagij- nestr. 16, Hulst, tel. 01140-13373. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter M. Dierick, Graaf Jansdijk A 185, Westdorpe. Visites aanvragen 9-10 u. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter M. Jongsma, Julianastr. 2, Hoek, tel. 01154-1356. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter P. Vercaute- ren, Beethovenhof 3b, tel. 01150-13768. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter N. Waale wijn, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 01150-94000. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. VERLOSKUNDIGEN Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Mevr. H. Haak, Anth. v. Dijckstr. 32, Axel, tel. 01155-63982. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130-1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. West-Zeeuws-Vlaanderen - Tel. 01170-53139. Dag en nacht be reikbaar. (dringende boodschap pen inspreken op antwoordappa raat). Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht be reikbaar onder tel. nr. 01140-83500 (boodschap inspre ken op antwoordapparaat). Kanaalzone Zeeuws-Vlaanderen - Thuiszorg, afdeling wijkverple ging en gezinszorg: tel. 01150-74500. U kunt naam en telefoonnummer inspreken, zodat de dienstdoende wijkverpleeg kundige u kan bereiken. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland - Dierenarts H.v. Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Hengstdijk en Hulst - Dierenarts R. Versol en J. Versol-Ten Hoopen, Plevierstr. 18, Hengst dijk, tel. 01148-2365. Zaterdags preekuur te Hengstdijk van 13-14 u. Verder vlgs. afspr. Hulst - Dierenartsen Aerts- Bosch, Dullaertstr. 43, tel. 01140-14015. Spreekuur za. 10-11.30 u. en volgens afspraak. Breskens, Aardenburg, Sluis - Dierenarts G. de Bruijckere en E.v. Bruinessen-Kapsenberg. Za. en zo. spreekuur gezelschapsdie ren in Aardenburg, (Romanlaan 28), van 11.30-12.00 u. en in Oost burg (Brouwerij str. 8) van 13.00-13.30 u., verder vlgs. tel. afspr. tel. 01177-2398 of 01172-2769. Axel, Terneiizen, Zaamslag en Hengstdijk - Vanaf zat. 12.00 u. dierenarts M. Schaub, Bastionstr. Axel, tel. 01155-61488. Zat. spreekuur: 11-12 u. en vlgs. af spraak. Dierenarts R. Versol, Ple vierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01155-61488. Spreekuur Axel: za. 11-12 u. en vlgs. afspr. Sas van Gent - Dierenarts E. David, Westdam 54, tel. 01158-3800, bgg. 01157-1319. Spreekuur za. 11-12 u. en na afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Polikliniek voor kleine huisdieren 'De Steenberghe', v. Steenbergen laan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P de Vos en A. Burm, Kliniek van kleine huisdieren en bijzon dere dieren, v. Diemenstr 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30-14 u. en na telefonisch overleg. Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vij ver, Sirius 1, tel. 01170-52103. Spreekuur zat. en zond. na tel. afspr. Bgg. Dierenkliniek IJzen dijke, 01176-1388. St.-Jansteen e.o. - Dierenarts A. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jan steen, tel. 01140-12701, bgg. 01140-10546. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en vlgs. afspraak, huisbezoek ook na afspraak. Praktijk IJzendijke - Dierenarts M.v.d. Vijver, tel. 01176-1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkli niek te IJzendijke, en volgens af spraak. TANDARTSEN West-Zeeuws-Vlaanderen Tandarts A. Bracké, Burg. v. Zuijenstr. 81, Breskens, tel. 01172-2714, privé: Wulpenlaan 6, Breskens, tel. 01172-2931. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Tand arts E. Neve, Koninginnelaan 22, Terneuzen, tel. 01150-17667. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts R. Laumen, Clara's Pad 71, Heinkenszand. In het week einde tel. nr. 06-52771398. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-62888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uit sluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Zeeuwse apotheek, Grote Markt 10, tel. 01100-15255. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 Voor spoedgevallen buiten ope ningstijden is de dienstdoende apothekersassistente thuis be reikbaar tel. 01140-14255. Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWS- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen. Hulst - Buitenpolikliniek De Honte, tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniuszieken- huis, tel. 01170-59000. Terneuzen - Streekziekenhuis De Honte tel. 01150-88000. AMBULANCE EN BRAND WEER Zeeuws-Vlaanderen - Tel. 01184-14444. Oostburg - Bij zijn afscheid als wethouder van de gemeente Oostburg is A. de Feijter (60) gisteravond na afloop van zijn laatste vergadering als raadslid benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester J. Kruize speldde De Feijter de bijbehorende ver sierselen op en ging in een korte toespraak in op de indrukwek kende politieke- carrière van de Cadzandse landbouwer. Bram de Feijter maakte 22 jaar deel uit van de gemeenteraad van Oostburg en was 12 jaar wethouder in die gemeente. Daarnaast vervulde hij tal van functies op maatschappelijk ge bied. Hij was onder meer oprich ter en twaalf jaar voorzitter van de landbouwstudieclub Cad zand, voorzitter van de overkoe pelende Zeeuws-Vlaamse vereni ging op dat gebied, en mede-op richter en acht jaar vice-voorzit- ter van de proefboerderij De Rusthoeve op Noord-Beveland. Verder is hij onder andere al negentien jaar lid van het dage lijks bestuur (voorzitter en vice- voorzitter) van de landbouw- praktijkschool te Schoondijke. De gemeenteraad van Oostburg V-<r Bram de Feijter, geridderd. FOTO ARCHIEF DE STEM nam verder nog afscheid van wethouder J. Thomaes em de raadsleden W. Vermeulen en J. Carels. Zij keerden niet terug in de nieuwe gemeenteraad. I V

de Stem | 1994 | | pagina 19