'Geen strijd Hulst-Terneuzen' Ook Groen Linies keurt actie Biervlietse huisarts Slingerland af Vertrouwen WD in college loopt deuk op POLITIE RAPPORT SPORT IN HET KORT Barbé wijst bij opening pand Neckermann op behoud van werkgelegenheid: 25 mille voor Verdronken Land van Saeftinghe DE STEM ZEELAND Zonnebloem houdt actie in Biervliet Humanistisch Verbond heeft nieuw bestuur Voorstelling Thalia Weer dorpsfeest in Sint-Jansteen VRIJDAG 18 MAART 1994 Van onze verslaggever Biervliet - Groen Links in Zeeuws- Vlaanderen kiest de zijde van de Zeeuwse patiëntenvereniging Sa men Beter. Ook de politieke partij is tegen de wervingsactie van de Bier vlietse huisarts Slingerland om het bejaardentehuis in die plaats met vrijwilligers open te houden. Groen Links noemt dat 'de omgekeerde wereld'. „Beroepskrachten inruilen voor vrijwilligers is een klap in het gezicht voor de ouderen, een nog grote re afhankelijkheid. Een klap in het gezicht ook voor de mensen die daar werken", aldus voorzitter Nel Florusse van de afdeling Zeeuws-Vlaanderen van Groen Links. Ook is de partij verbaasd dat de stich ting Welzijn in de gemeente Terneuzen medewerking heeft toegezegd om de vrijwilligers op te leiden. „Goed opge leide mensen komen in de ww terecht en vrijwilligers nemen hun plaats in. De afdeling Zeeuws-Vlaanderen van Groen Links keurt de actie van dokter" Slin gerland dan ook af. In het belang van de ouderen en het personeel." Groen Links is het er wel mee eens dat al het mogelijke in het werk moet worden gesteld om het Biervlietse be jaardenoord open te houden. „Je moet oude schoenen niet weggooien voor er nieuwe zijn", meent Groen Links. In die zin noemt de politieke partij de actie die de huisarts voert 'goed be doeld'. Terecht merkt Slingerland vol gens Groen Links ook op dat het twee jaar geleden genomen besluit Ter Walle dicht te gooien is genomen uit oogpunt 'van bezuinigingen. Van onze verslaggever Terneuzen - De verhuizing van Neckermann van Hulst naar Terneuzen heeft niets te maken met een regionale strijd tussen beide gemeenten. Met de komst van het postorderbedrijf in de Scheldestad is immers een be langrijk stuk werkgelegenheid voor Zeeuws-Vlaanderen behouden. Terneuzens burgemeester R. Barbé zei dat gisteren tijdens de officiële opening van het pand van Neckermann op het bedrij venterrein Handelspoort. „Het ging dus niet om Hulst of Ter neuzen. Het ging om Zeeuws- Vlaanderen of een ander deel van Nederland. En ja, als zoiets je als burgemeester van Terneu zen ter ore komt, dan blijf je niet stil zitten afwachten, dan ga je aan het werk," aldus Barbé. „Het is dan ook zeer zeker on juist de verhuizing van Necker mann van Hulst naar Terneuzen te bestempelen als regionale Van onze verslaggever Biervliet - De Zonnebloem houdt van 21 tot en met 25 maart een grote ledenwerfactie in Biervliet. Na een korte infor matieve brief over het Zonne- bloemwerk krijgen alle inwoners die nog geen lid zijn een tele foontje met de vraag of ze on dersteunend lid willen worden. Het lidmaatschap kost vijftien gulden per jaar. Een groot deel van de opbrengst gaat recht streeks naar het plaatselijke Zonnebloemwerk in Biervliet. De Zonnebloem is een vereni ging die zich inzet voor langdu rig zieken, lichamelijk gehandi capten en hulpbehoevende oude ren. De vrijwilligers van de plaatselijke afdeling Biervliet houden zich voornamelijk bezig met het regelmatig bezoeken van zieken en gehandicapten. Behalve veel nieuwe leden hoopt de plaatselijke afdeling Biervliet ook enkele nieuwe vrijwilligers op het spoor te komen. Van onze verslaggever Terneuzen - Het Humanistisch Verbond, afdeling Zeeuws- Vlaanderen, heeft een nieuw be stuur. Tot voorzitter werd geko zen F. Mackaay-Drop, Terneu zen. Secretaris is D. Quataert, Philippine en penningmeester C. Mooijer, Philippine. De afdeling houdt zich onder meer bezig met vormingsonder wijs, uitvaartbegeleiding en re- latievieringen. Voor 25 april is een thema avond georganiseerd. Dan spreekt het artsenechtpaar Ham mer in Porgy and Bess over zijn werk bij Artsen zonder Grenzen. De lezing gaat vergezeld van een dia-vertoning. Van onze verslaggever Sluis - Toneelvereniging Thalia uit Breskens treedt zaterdag op in 't Zoute Vestje in Sluis. Het betreft een extra voorstel ling van het toneelstuk 'Wat doen we met Jenny', dat Thalia eerder deze maand al twee keer op de planken bracht. De voor stelling in Sluis begint om 20.00 uur. Kaarten aan de zaal of via telefoon 01172-2013. strijd tussen gemeenten." Twee jaar geleden werd de ver huizing bekend gemaakt. De ruimte in Hulst bleek te krap en steeds meer medewerksters van de divisie klantenservice wonen dichter bij Terneuzen dan bij Hulst. „Bovendien konden wij in Hulst steeds minder voldoende aantallen medewerksters wer ven. Het grootste deel van onze medewerksters werkt maximaal vier uur per dag en dus is de woon/werk afstand van groot belang," zei directeur W. Amian van Neckermann Nederland bv. In minder dan negen maanden is het kantoorpand neergezet met meer dan vijfduizend vierkante meter vloeroppervlak. Het ge bouw vergde een investering van viertien miljoen gulden. Bij de Terneuzense vestiging werken 230 mensen. Hier wer ken de telefonistes die de bestel lingen opnemen. Op de postka mer komen alle bestellingen bin nen. Daarnaast zijn er onder steunende afdelingen als finan ciën, automatisering en perso neelszaken. Het hoofdkantoor voor Nederland, België en Frankrijk met ongeveer 330 me dewerkers bleef in Hulst. Vanuit deze vestiging worden de pak ketten verzonden. Barbé wees op het belang van de regionale werkgelegenheid. „Op de eerste plaats blijft door de Terneuzense vestiging een be langrijke hoeveelheid banen voor de regio behouden. En Neckermann zal het aantal ar beidsplaatsen in de toekomst nog uitbreiden." Arbeidsmarkt Barbé voegde eraan toe dat de komst van een dienstverlenend bedrijf voor een meer evenrich- tige verdeling op de arbeids markt zorgt. „In verhouding tot de landelijke cijfers is de dienst verlenende en administratieve sector in Terneuzen onderverte genwoordigd geweest." Ook levert Neckermann in de ogen van Barbé een belangrijke bedrage aan het arbeidsmarkt beleid van Treneuzen. Het scheppen van banen voor herin tredende vrouwen en parttimers. „En dat is iets wat in de indus triële sector, die in Terneuzen uitermate sterk vertegenwoor digd is, minder eenvoudig te rea liseren valt. Ik ben er daarom van overtuigd dat dit gebouw en deze organisatie een meerwaarde betekenen voor Terneuzen en dat wij daarmee sterker staan in onze strijd voor behoud en uit breiding van de regionale werk gelegenheid." W. Piotrowski, lid van de hoofd directie in Frankfurt, heeft on danks de hoge investering in het nieuwe gebouw hoop op de toe komst. „Het is zeker geen droomvoorstelling. We hebben vertrouwen in Europa en zeker Nederland. We zijn nu al meer dan 25 jaar met onze medewer kers op de goede weg." De opening werd verricht door Barbé en Piotrowski. Ze onthul den een uit graniet gehouwen catalogus door middel van het oplaten van een zeppelin. Het beeldhouwwerk is gemaakt door de Zeeuws-Vlaamse kunstenaar Luc Ingels. Sint-Jansteen - In Sint-Jansteen wordt ook dit jaar weer een dorpsfeest gehouden. De Stichting Evenementen Sint-Jansteen en omstreken is volop bezig met de organisatie van het evenement, dat nu voor de negende keer plaats vindt. Dit jaar is dat op vrijdag 10 en zaterdag 11 juni op het terrein van de Gebr. Dobbelaer in de Brouwerijstraat. Ieder jaar kan het feest rekenen op massaal bezoek door de bevolking. De populariteit van het feest is mede te danken aan het verieerde programma, waarin voor ieder wel iets te vinden is. Zo staat de vrijdagmiddag in het teken van activiteiten voor 50-plussers. eerst verrichten B en W van Hulst de officiële opening en vervolgens is er gelegenheid om mee te doen aan allerlei oude gezelschapsspelen. Ook is er bingo, volksdansen en een schieting op de liggende wip. De vrijdagavond begint met een disco voor de jeugd tot 15 jaar. Daarna is er voor volwassenen vanaf 21.30 uur live-muziek uit de jaren zestig. Zaterdagmiddag begint om 12.00 uur een zeskamp voor ploegen. Ter muzikale ondersteuning is een dweilorkest aanwezig. Zaterdagavond is de afsluitende feestavond met een orkest. Mewteen worden dan ook de prijzen uitgereikt. Verder is er non-stop muziek, een barbecue, een tapperij en een prijzenfestival. Het gehele dorpsfeest is gratis toegankelijk. »Na het onthullen van het kunstwerk konden de genodigden een kijkje nemen in het nieuwe Neckermann-gebouw. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Zeeuws Landschap krijgt donatie van Neckermann voor bezoekerscentrum Van onze verslaggever Terneuzen - Het Zeeuws Landschap kreeg gisteren van Neckermann Ne derland bv een donatie van 25.000 gulden voor het Verdronken Land van Saeftinghe. Het bedrag is bedoeld voor de realisatie van het bezoekerscen trum. Directeur W. Amian gaf de cheque aan vice-voorzitter C. Kostense van het Zeeuws Landschap ter gelegenheid van de opening van de nieuwe vestiging van Neckermann op het bedrijventerrein Han delspoort in Terneuzen. Kostense was zeer onder de indruk van deze schenking. Immers, vorig jaar gaf het postorderbedrijf een bedrag van veertig duizend gulden. „De 25 mille verrast ons daarom zeer. Het grappige is dat naast het Rijk en de provincie ook het Zeeuws- Vlaamse bedrijfsleven ons helpt bij onze taak." Het Zeeuws Landschap kocht er onlangs vijfhonderd hectare van het verdronken land bij. Deze aankoop kost 3,2 miljoen gulden. „De helft komt van het Rijk en de andere helft van de provincie. Maar de provincie zag door het krappe budget geen kans de maatschappelijke plicht na te komen en gaf acht ton. We bleven dus met een gat van acht ton zitten. De donatie van 25.000 gulden is een van de laatste bedra gen om het gat te dichten," zei Kostense content. Na felle discussie over meerkosten van nieuw stadskantoor Terneuzen HET VERTROUWEN tussen de WD in Ter neuzen en het college van burgemeester en wethou ders heeft een behoorlij ke deuk opgelopen. Aan leiding is de felle discus sie omtrent de meerkos ten van het nieuwe stads kantoor. Hoofdrolspelers zijn WD'er W. Broek- huysen en wethouder J. van Rooijen. Van onze verslaggever Frank van Cooten BROEKHUYSEN vroeg in ja nuari waarom het stadskantoor drie miljoen gulden duurder uit pakt. Van Rooijen beloofde met een specificatie te komen die deze week tijdens een commis sievergadering op tafel lag. Broekhuysen maakte van zijn hart geen moordkuil en was op zijn minst niet te spreken over de hele gang van zaken. „Mijn vertrouwen heeft een behoorlijke deuk opgelopen. Ik hoop dat zoiets dergelijks de komende raadsperiode niet meer voor komt." Broekhuysen staat niet alleen in zijn kritiek. Ook A. van Himme (Groen Links), J. van Mil (D66) en F. Hamelink (GPV/RPF) we zen op de gemaakte afspraken in oktober vorig jaar. Projectont wikkelaar Matser beloofde toen binnen het budget van twintig miljoen gulden te blijven. In ja nuari boog een gecombineerde commissievergadering zich over het dekkingsplan voor het nieu we stadskantoor, het stadsver nieuwingsplan Steenen Beer en de parkeergarage onder de Oost- kolk. Broekhuysen zag tot zijn ontsteltenis de drie miljoen meerkosten voor het stadskan toor. Kaartte de zaak aan maar voelde zich niet serieus genomen door wethouder Van Rooijen. Hiermee werd de toon gezet voor de verdere discussie. W. Broekhuysen: ...'onbegrij pelijk'... De wethouder vertelde toen dat er niets aan de hand was. De oorspronkelijke twintig miljoen was inclusief btw. Nu ging het om twintig miljoen exclusief btw. Het college gaat er immers vanuit dat de btw via een con structie niet ineens betaald hoeft te worden. Het stadskantoor wordt ondergebracht in een stichting. En dat levert een voor deel op van drie miljoen gulden. Dat geld wordt onder andere gebruikt voor de parkeergarage. „En dat is de meerwaarde," al dus Van Rooijen. Maar de WD prikte daar door heen en bleef ervan overtuigd dat de btw-constructie niets te maken heeft met de meerkosten. Het college gaf tijdens de raads vergadering in januari inder daad de meerkosten toe en kwam met een specificatie. De drie miljoen is vooral bedoeld voor apparatuur, inventaris en scheidingswanden. Broekhuysen is aan de ene kant tevreden over zijn 'persoonlijke' succes, maar aan de andere kant heeft hij een wrange nasmaak over de hele affaire. „Waarom heeft het college ons niet eerder hiervan op de hoogte gesteld," vroeg hij zich deze week samen met Van Mil en Van Himme af. „We gaven immers tonnen uit aan adviseurs. Was er niet eentje bij die het ons kon vertellen. Het is toch onbegrijpelijk dat geen enkele adviseur deze post heeft meegenomen. Mijn vertrouwen heeft daarom een behoorlijke deuk opgelopen." Geen hoge pet Ook Van Mil heeft geen hoge pet op van de adviseurs. „Voor twin tig miljoen zou een sober, maar efficiënt stadskantoor worden gebouwd. Hoe is het nu mogelijk dat het kantoor duurder uitpakt. Er lag toch een programma van eisen. We lieten ons toch advise ren door mensen die dat niet voor niets deden." Van Rooijen trekt de deskundig heid van de adviseurs niet in twijfel. „Het is niet terecht te veronderstellen dat de adviseurs nalatig zijn geweest. Want die hebben gezegd dat het budget van twintig miljoen te krap zou zijn." Hij vindt het wel jammer dat bepaalde raadsleden blijkbaar op het verkeerde spoor zijn ge zet. „Wij vragen niet om meer geld. Blijven binnen de eerder vastgestelde jaarlast van 1,4 mil joen gulden voor het totale pro ject. Geef ons het vertrouwen dat we de 1,4 miljoen op jaarba sis waarmaken." Van Himme is er niet gerust op. Hij voelt zich besodemieterd. „Wellicht komt er nog meer geld bij. Ik wil dat volstrekt duidelijk hebben voordat ik een besluit Jvan Rooijen: ...'schuiven met budgetten'... FOTO'S ARCHIEF DE STEM kan nemen. Want er zijn nog zoveel onzekerheden." Van Rooijen hamert nogmaals op de meerwaarde voor. het hele gebied. „We hebben niets anders gedaan dan geschoven met bud getten. Creatief omgaan met de financiën. Niets meer en niets minder. Nogmaals, voor het jaarlijkse bedrag van 1,4 miljoen gulden kunnen we het hele ge bied gestalte geven. De bouw van het stadskantoor, het project Steenen Beer en de parkeergara ge. En daar gaat het om." De PvdA en het CDA trekken het dekkingsplan niet in twijfel. „Voor ons is het dekkingsplan acceptabel," aldus W. van Wal raven (PvdA). „We bepalen im mers voor de komende vijftig jaar het aanzien van een belang rijk stuk van Terneuzen." Inbraak Axel - Tussen 15 en 17 maart is ingebroken in een sportkan tine aan de Sportlaan in Axel. De dader (s) ging (en) er van door met een grote hoeveel heid aan versnaperingen. Kop-staatbotsing Hulst - Bij een kop-staartbot- sing op de Absdaalseweg in Hulst werden gistermorgen twee auto's beschadigd. Nie mand liep enig letsel op. Een 35-jarige automobilist uit Zaamslag zag te laat dat een voor hem rijdende bestelbus bestuurd door een 26-jarige inwoner uit Goes afremde en botste tegen de achterzijde van dit voertuig. Auto rijdt tegen woning Kloosterzande - Woensdag middag raakte een 74-jatj- vrouw uit Kloosterzande op" Groenendijk in Kloosterza^ de macht over het stuur va. haar personenauto kwijt i botste vervolgens tegen de b vel van een woning, die evei als haar auto licht werd® beschadigd. Het ongeval t beurde doordat de vrouw t, haar voertuig wilde afremme( per ongeluk op het p trapte. Winkel-inbraak Sluis - In de nacht van woens. dag op donderdag werd ing, broken in een winkl aan hi Walplein in Sluis. Vermi; worden een cd wisselaar f drie radiocassettespelers t een totale waarde van ongi veer 4100 gulden. Men vet- schafte zich toegang door i vernielen van een etalageruit waardoor nog eens enkele g#. deren werden beschadigd. BeVoBo Terneuzen Terneuzen - Bij de start van de laatste competitieronde in de Terneuzense bedrijfsvolley- balcompetitie waren de trans fers niet van de lucht. Is het niet om kampioen te worden, dan in ieder geval om degra datie te voorkomen. Tweeklasser NHI versterkte zich met oud-divisiespeler Rob Lammerts en dat resul teerde direct in een 3-0-over- winning op koploper Deltan 1, dat tot dan toe de nog enige ploeg in de BeVobo was zon der puntenverleis (15-2, 15-3, 15-11). Eersteklasser Dees 1 trok na het vertrek van Roelof van Dorssen eveneens een oud-divisiespeler aan in de vorm van William Taalman. OVERIGE UITSLAGEN Eerste klasse A: Dow 1-SCharmga 1 2-1 (15-13, 4-15, 11-9). Eerste klasse B: De Pooter-ING 3-0 (17-16, 16-14, 8-3), PTT/Post-PSV 1 1-2 (16-14, 10-15, 7-10), Lichtland 2-Neelemans 2-1 (15-11, 15-13, 9-11). Tweede klasse A: Dees 2-VC Nota- bene 0-3 (4-15, 6-15, 8-15), Zeevla- Aster 3-0 (15-8, 15-11, 15-7). De Hoop-Beldo 1-2 (6-15, 15-10, 12-14). Tweede klasse B: Gemeente 1-PSV 2 1-2 (13-15, 15-5, 6-15), Bliek Vos-Rabo 0-3 (3-15, 5-15, 3-15). Derde klasse A: Ha venschap-VC Schelde 2 0-3 (1-15, 6-15, 13-15), Scharmga 2-Deltan 2 0-3 (1-15, 6-15, 13-15). Derde klasse B: Lichtland 3-WM 2-1 (9-15, 15-12, 15-10), B S- Lichland 4 1-2 (15-17,15-13, 0-15). STANDEN Eerste klasse A: Stuntmarkt 7-17, Lichtland 1 7-16, Dees 1 7-14, CIS 6-11, Dow 1 7-8, Scharmga 1 7-4, V V7-1. Eerste klasse B: De Pooter 7-17, Lichtland 2 7-12, Neelemans 7-12, PTT/Post 7-11, ING 7-10, Echo/Au dio 6-7, PSV 1 7-3. Tweede klasse A: Zee vla 7-16, Beldo 7-14, VC Notabene 7-12, De Hoop 7-10, Aster 7-9, Dow 2 6-6, Dees 2 7-3. Tweede klasse B: Deltan 1 7-18, NHI 7-14, Gemeente 1 7-12, Rabo 7-112, PSV 2 7-7, Bliek Vos 7-6, Philips 6-4. Derde klasse A: Deltan 2 7-20, Voorwaarts 6-13, Scharmga 2 7-12, Havenschap 7-10, Dow 3 6-5, ABN/ Amro 6-5, VC Schelde 7-1. Derde klasse B: Lichtland 4 7-19, Lichtland 3 7-13, B S 7-11, Ge meente 2 6-9, Deltan 3 6-7, WM 7-6, URS 6-4. Recreatief volleybal Sas van Gent - In de eerste klasse gemengd van de recrea tieve competitie in Sas van Gent boekte 't Kliekske een ruime 3-0-zege op Bode 2. In de tweede klasse liet Savok 2 van zich spreken. Het versloeg Philippine 2 met 15-10 en tweemaal 15-4. Bij de mannen kwam HAS tekort tegen Savok. In de eer ste set ging het gelijk op tot 13-15, maar de tweede set was duidelijk voor Savok met 2-15. In de laatste set was het nog even spannend, maar ver der dan 10-12 kwam Savok niet meer. UITSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: Gilderakkers-Savok 2 2-1 (15-8, 15-8, 11-12), Peters- Savok 1-2 (15-5, 7-15,9-11). Tweede klasse: Philippine 2-Place du Marche 0-3 (8-15, 3-15, 6-15), De Doorzetters-Savok 3 1-2 (2-15, 6-15, 16-14). Mannen: HAS-Savok 0-3 (13-15, 2-15. 10-12), Carioca-Wisse 1-2 (15-11,7-15,7-15). GEMENGD Eerste klasse: Bode 2-Kliekske 0-3 (6-15, 3-15, 11-15), Rabo-Savok 1-2 (12-15, 16-14, 4-15), Cromheecke- Acke 0-3 (11-15, 3-15, 12-15). Tweede klasse: Savok 2-Philippine 2 3-0 (15-10, 15-4, 15-4), Crom- heecke-Gilderakkers 2 2-1 (5-15, 15-5, 15-10), Bode-Knape/De Sterre 1-2 (6-15, 15-5, 11-15). Recreatief zaalvoetbal Oostburg - Een incident over schaduwde afgelopen week het West-Zeeuws-Vlaamse re creatieve zaalvoetbal. In het eerste-klasseduel tussen Oud Sluis en Rabo weigerde laatst genoemde ploeg acht minuten voor tijd bij een 5-3-stand voor Oud Sluis verder te spe len. Dit omdat scheidsrechter Huub de Loos Rabo-speler Boudewijn de Groote na her haaldelijk waarschuwen voor een grove overtreding weg stuurde. Twee teamgenoten verklaar den zich solidair, waarna 1 duel werd gestaakt en 0i Sluis een reglementair) 5-0-zege kreeg toegewezen, UITSLAGEN Eerste klasse: La Porte d'Or-Veten, nen 2-4, Rabo-Oud Sluis 0-5, OBS/ De Jonge-Francke Sport 6-2, Om. nisport/Boemerang-ABN/Amro 0-8 Albert Heijn-La Porte d'Or 12-4. Tweede klasse: Rode Leeuw-Dj Block 3-6, Bon Ami-'t Krikje 2-5, Gemeente Oostburg-Stekelinck 34 Derde klasse: Chez Rene-De Zwart 0-5. STANDEN Eerste klasse: Edah/Mijnders 15-24 Oud Sluis 16-23, Albert Heijn 18-21, Francke Sport 17-19, La Pot- te d'Or 13-14, Traas 15-14, ABN/ Amro 15-13, OBS/De Jonge 16-13, Veteranen 14-12, Rabo 14-8, OnW port/Boemerang 15-5. Tweede klasse: 't Krikje 16-24, De Block 15-22, Stekelinck 16-22, Bon Ami 14-18, Sunset Boulevard 14-16, Deltan 16-15, Gemeente Oos 15-12, Rode Leeuw 15-12, VanLooy 15-8, Telepost 14-7. Derde klasse: Groosman/Hof van Brussel 13-23, De Zwart 14-20, Meeusen 13-17, Wielewaal 14-lj' Riemens 12-12, WOD/St.-Pierre 13-10, Opties 13-10, Wolf 13-10, Van de Sande 14-9, Chez Rene 144. Ledenwerfactie Hontenisse Kloosterzande - De handbal vereniging Hontenisse houdt deze week een ledenwerfactii in de omgeving van Hontenis se en Axel. In Hontenisse j beurt dit omdat de vereniging daar vandaag komt, in Axel omdat er in de sporthal van Axel getraind en ges; wordt, zowel door dé jeugd als door de senioren. Er wordt een folder rond j bracht. Speciaal voor de jeugd is woensdag 23 maart een spel- middag van ongeveer twee uur, zowel in Hontenisse als in Axel. In Kloosterzande gebeurt dat in sportzaal De Hinde en ii Axel in 't Sportuus voor i' groepen 3 tot en met 8. 1 worden leden gezocht in alle leeftijdsklassen, jong en oud, vrouwen en mannen, jongens en meisjes. Bedrijfstennis Hulst - Jansenius heeft zijn tweede plaats in poule A van de bedrijfstermiscompetitie in Hulst verstevigd. Zelf speelde Jansenius weliswaar gelijk te gen hekkesluiter Lybeert Ver- straeten, maar De Boy verloor met 6-2 van kampioen Zaman Sport. Sophie van Dierendon- ck startte flitsend voor Janse nius met een 11-1-zege op Esmeralda Bral. Namens Ly beert Verstraeten bracht Stan- ny Verstraeten de balans in evenwicht door Guido van Poecke via 8-5 verrassend het nakijken te geven. Jansenius kwam opnieuw op voorsprong dankzij de mixed-combinatie Sophie van Dierendonck/ Jean-Loup van de Wiele die een 8-4-score boekte I Esmeralda Bral/Jean-Loup Deltour. De tegenpartij knok te zich echter opnieuw langs zij door een 5-4-winst van Stanny Verstraeten/Jean- Loup Deltour op Guido van Poecke/Jean-Loup van Wiele. UITSLAGEN Poule A: De Boy-Zaman Sport 2-6, Lybeert/Verstraeten-Jansenius 4-4. Poule C: Cretex-Benetton Hulst 6-2, Ine Fassaert-Reinaert 4-4, Messagie Goudgeel-Van Buuren/Van Swaay I 8-0. Poule D: CIS-Stuntmarkt 2 6-2, Eu- i rogroen-Fassaert 2-6. Poule E: Van Wesemael-Rudi Sa- man 0-8, Leeraert-Roctus 8-0, Bley- 1 ko-Wabeko 8-0, De Schrijver-Rabo Bank Kloosterzande 7-1, Van Seu- meren-Polydesign 7-1. STAND Poule A: Zaman Sport 8-52 (kam- pioen), Jansenius 8-32, De Boy 8-25, Lybeert Verstraeten 8-20. Poule C (onderaan): Messagie Goud- j geel 10-42, Ine Fassaert 10-36, Cre- j tex 10-35, Van Buuren/Van Swaay 10-32, Benetton Hulst 10-31 (degra- deert), Stuntmarkt 2 10-24 (degra deert). Poule D: CIS 9-56 (promoveert), Dagmarkt 9-48, Aquavia *9-43, Stuntmarkt 2 9-41, ING Bank 9-40, Fassaert 9-37, Vael 9-33, Rabo Bank Hulst 9-31, V.en K. 9-30, Eurogroen 10-22 (degradeert), Medico Fit 9-19 (degradeert). Poule E: HAS en Bleyko 9-55, Leeraert 9-54, De Schrijver 9-48, Rudi Saman 9-39, Roctus 9-37, Van Seumeren 9-36, Rabo Bank Kloos terzande 9-29, Wabeko 9-22, Poly- design 9-13, Van Wesemael 10-12.

de Stem | 1994 | | pagina 18