Sport Brenda Schultz zorgt voor stunt JS. INC. Van Gaal komt met verrassing DB STEM 1.22 ;el. I KNVB dreigt RKC met intrekken van licentie TTTiï^l E N D11K Giorgio Furlan in spoor van Fondriest UITSLAGEN standen Heemsteedse komt terug uit bijna geslagen positie Europa Cup op televisie [adetablet. Opstelling tegen de gewoonte in al op maandag bij de spelers bekend Waalwijkse ploeg moet haast maken met renovatie 'stadion' Baandag is in een ziekenhuis 111 Leuven de Belgische oud- '•'lelrenner Georges Claes overle- °'n. Hi] werd 74 jaar. B sportnieuws KORT HOCKEY SCHAKEN VOETBAL BASKETBAL 1994 J1 'N T O O R D E S I O N Tramsingel 88—Breda—Tel. 076-201200 tÉropËlke vierkante meter }f hazelnoot/melk. Tablet 200 gram Samen 2.98 Samen 7.48 al bon ontvangt u ILETPAPIER. Lekker zacht. Pak a 12 rollen Key Biscayne (anp) - Brenda Schultz zorgde gisteren voor dé stunt van de dag, ijdens het met 6,5 miljoen gulden gedo leerde tennistoernooi van Key Biscayne. ji de kwartfinales versloeg de Neder- andse de Spaanse Arantxa Sanchez-Vi- :ario: 1-6 7-6 6-3. In de halve finales speelt de 22-jarige Heemsteedse legen Natalie Zvereva uit Wit Rusland, die de Tsjechische Jana Novotna, Wimbledon-finaliste ian vorig jaar, met 7-6 7-6 versloeg. Paul Haarhuis werd bij het mannentoernooi in de achtste finales uitgeschakeld door Stefan Edberg: 7-6 6-1. Voor Schulz zag het er aanvankelijk uiterst somber uit. De eerste set verloor ze kansloos en in de tweede leek de Spaanse nummer twee van de wereldranglijst de tie-break met speels gemak te winnen. Door onverklaarbare oorzaak gaf de toer- nooiwinnares van vorig jaar vier matchballen uit handen bij een stand van 6-2. Het Nederlandse service-kanon boog de hopeloos lijkende achter stand in een setwinst van 7-6 om. Sanchez-Vicario was kennelijk dusdanig aangeslagen, dat ze haar ritme kwijt raakte en fout op fout stapelde. Schultz, 42e op de WTA-ranking, bereikte gemak kelijker dan verwacht de laatste vier van het toernooi in Key Biscane, ook wel het vijfde Grand Slam-toernooi ter wereld genoemd. „Ik heb één van de beste speelsters van de wereld verslagen. Ik kan niet ontevreden zijn, maar het is ongelooflijk," zei Schultz na haar opzienbarende overwinning. „Na de eerste set gaf ik me geen schijn van kans meer. In de tie-break evenmin." Voor Haarhuis duurde de confrontatie met Edberg nauwelijks anderhalf uur. De Nederlander dwong in de eerste set weliswaar nog een tiebreak af, maar in de tweede gaf de Scandinaviër de wereld kampioen dubbelspel, en met Eltingh ook winnaar van de Australian Open voor dubbels, geen schijn van kans: 6-1. Key Biscayne, 6,5 miljoen gulden Mannen: derde ronde: Sampras (VSt/1) - Wheaton (VSt) 6-0 5-7 6-1, Courier (VSt/4) - Tsjerkasov (Rus) 6-3 7-5, Krickstein (VSt) - Ferreira (ZAf/14) 4-6 7-6 6-3; achtste finales: Edberg (Zwe/2) - Haarhuis (Ned) 7-6 6-1, Korda (Tsj/9) - Black (Zim) 6-1 6-4, Rafter (Aus) - Chang (VSt) 6-2 6-7 6-2, Ivanisevic (Kro/5) - Yzaga (Per) 6-4 6-4, Grabb (VSt) - Krickstein (VSt) 5-7 6-4 7-5. Vrouwen: achtste finales: Sabatini (Arg/3) - Garrison (VSt/10) 6-4 6-2, Zvereva (WRu/9) - Coetzer (ZAf) 7-6 6-4; kwartfinales: Schultz (Ned) - Sanchez-Vicario (Spa/2) 1-6 7-6 6-3, Davenport (VSt/7) - Sabatini (Arg/3) 6-2 6-1, Zvereva (WRu) - Novotna (Tsj/4) 7-6 7-6. Casablance. Mannen, 420.000 gulden. Eerste ronde: Martinez (Spa) - Steeb (Dui) 3-6 6-1 7-5, Jonsson (Zwe) - Rehmann (Dui) 6-2 6-3, Nydahl (Zwe) - Naewie (Dui) 6-1 6-2, Sinner (Dui) - Pozzi (Ita) 6-2 3-6 7-5, Younes El-aynaoui (Mar/2) - Dusan Prchlik (Tsj) 6-1 6-4, Carbonnel (Spa) - Dosedel (Tsj/7) 6-3 6-1 Filippini (Uru) - Santoro (Fra) 6-3 6-3, Gaudenzi (Ita/6) - Orsanic (Arg) 6-3 6-3, Alami (Mar) - Riadoui (Mar) 6-4 6-2, Davin (Arg) - Skoff (Oos/8) 6-4 7-5. Van onze verslaggever Bussum - De NOS-televisie besteedt vanavond uitgebreid aan dacht aan het Europa-Cup-voetbal. Op Nederland 2 zijn twee rechtstreekse verslagen te zien: Parma-Ajax (17.40-19.35 uur) voor Europa Cup II en Barcelona-Spartak Moskou (20.20-22.20 uur) voor de Champion League. Op Nederland 3 is voorts van 22.15 tot 22.30 uur een naqbeschouwing van beide wedstrijden. Monte Urano (anp) - Een jaar geleden terroriseerde Maurizio fondriest de Tirreno Adriatico. De voormalige wereldkampi- ien won twee ritten en veroverde de eindzege. Drie etmalen de slotdag, op de dag dat zijn dochtertje Vittoria werd [eboren, boekte hij de mooiste triomf uit zijn loopbaan: de .erwinning in de openingsklassieker Milaan-San Remo. )it jaar heeft Giorgio Furlan de ml van heerser overgenomen, isteren liet hij zijn derde zege rteren. Na een rit over 167 ilometer van Montegranaro nar Monte Urano was de i-jarige klassementsleider na Him vier uur Stefano Colage en ajn ploeggenoot Evgoeni Berzi- le in een sprint bergop te snel Het was de vijfde dagprijs dit seizoen voor Furlan. De eindzege de Tirreno lijkt hem nauwe- lijks nog te kunnen ontglippen, tadanks het feit dat de verschil len met Berzine (0.47) en Colagé klein zijn. De Italiaanse pers heeft Furlan inmiddels al lot topfavoriet uitgeroepen voor ie 'Primavera' van aanstaande aterdag. „Het doet me niks. Ik ben in goede vorm, maar Mil- ian-San Remo is iets anders dan ieTirreno-Adriatico," temperde tij de hooggespannen verwach- ingen. De zevende etappe kwam tot leven, nadat halverwege een p van vijf, onder wie Frans Maassen, Bo Hamburger uit de ploeg van Cees Priem en de Rus Dimitri Konisjev, de vroeg ont snapte Artunghi hadden gepas- Iseerd. De vijf koplopers verwier pen een maximale voorsprong »an 1.35 en dat was .de pech voor de vluchters, want Konisjev stond op slechts 1.43 van leider furlan. |Diens ploeg zette de achtervol- ging in en vlak voor het ingaan 'an de laatste van de drie plaat selijke ronden kwam een einde san de uitbraak. Tijdens de jacht kwam Fondriest ten val. Hij klaagde na afloop over pijn aan ajn knie, kuit en pols en beslist woensdagmorgen - met het oog °P Milaan-San Remo - of hij nog deelneemt aan de laatste etappe, furlan gaf in de finale dusdanig 'et tempo aan, dat niemand hem »eer voorbijkwam en hij zijn derde dagprijs kon afhalen, hans Maassen moest zijn in spanningen enigszins bekopen. Jij kwam bijna drie minuten na. de winnaar binnen. „Geen ramp, ik wilde me vandaag testen, nog eens diep gaan. Het was jammer W Konisjev zo hoog in het klassement staat, anders had de 'lucht kans van slagen gehad. Ik 'J'st het niet," zei de Nederlan der. „In vergelijking met drie dagen geleden toen ik last van een verkoudheid had, voel ik me 'u stukken beter. Vorige week 'Tijdag dacht ik nog aan afstap pen." Wno Adriatico «vende etappe, Montegranaro- «Mmte Urano: 1. Furlan (Ita) 167 km ~415.41, 2. Colagé (Ita), 3. Berzine ™s), 4. Delia Santa (Ita) 0.03, 5. «"sagrande (Ita) 0.06, 6. Elli (Ita), 7. Uelti (Ita), 8. Chiappucci (Ita) 0.11, Massi (ita), 10. Sörensen (Den), Books 0 20, 53. Mulders 2.51, 54. Furlan, die aan een sterk voor seizoen bezig is, foto ap Theunisse, 57. Cordes, 58. Maas, 59. Den Bakker, 115. Fondriest (Ita) 6.40, 122. Voskamp 11.19, 125. Van Bon, 153. en laatste Rampollo (Ita). Algemeen klassement: 1 Furlan 30.13.07, 2. Berzine 0.47, 3. Colagé 0.53, 4. Elli 1.07, 5. Casagrande 1.10, 6. Sörensen 1.21, 7. Chiappucci 1.22, 8. Massi, 9. Delia Santa 1.23, 10. Gelfi 1.26, 18. Rooks 2.08, 48. Fond riest 8.21, 62. Cordes 13.32, 72. Theunisse 17.25, 77. Den Bakker 19.29, 95. Mulders 25.40, 96. Maas sen, 121. Van Bon 38.32, 137. Vos kamp 45.08, 153. en laatste Artung hi 1.11.18. Door Jaap van Essen Parma - Louis van Gaal was gisteravond niet echt tevre den over de laatste trainingen die zijn ploeg afwerkte voor het tweede kwartfinaleduel, dat Ajax vandaag speelt te gen Parma. „Ik zag niet wat ik graag wilde zien," sprak de trainer. „Het inspelen van de bal, het juiste moment kiezen om te vertrek ken, dat soort zaken was niet goed." Dat Parma-trainer Scala daar gisteravond hoogstpersoonlijk getuige van was, maakte Van Gaal mjnder uit. „Het gaat al leen maar om de uitvoering op de dag van de wedstrijd." De Amsterdamse formatie train de gisteren twee maal ais laatste voorbereiding op het treffen in het toernooi om de Europa Cup II. 's Ochtends was Ajax te vin den op een veld in het nabij Parma gelegen küroord Salso- maggiore Terme, 's avonds in het Parma-stadion. Alle zestien meegereisde spelers werkten bei de trainingen volledig af, maar het werd wel duidelijk dat Van Gaal in principe Menzo, Kreek, Ronald de Boer (niet fit), Peter sen en Kanu op de bank houdt. De spelers weten al sinds maan dag wie er vanavond beginnen tegen Parma. Normaal geeft Van Gaal pas in een later stadium opening van zaken aan zijn se lectie, zodat wel zeker is dat er verrassingen in de Ajax-formatie zitten. Opvallend is dat zowel Seedorf als Davids lijkt te spe len. Dat levert tal van mogelijkheden op, met name omdat de positie van Litmanen (nummer tien) in gevuld zal moeten worden. Op de vacante plaats kunnen Van den Brom, Van Vossen en See dorf spelen. Rijkaard, Seedorf en Van den Brom kunnen ook allen als vrije verdediger acteren en bovendien kan zowel Rijkaard als Seedorf als rechtshalf funge ren. Dooddoeners Nevio Scala, trainer van Parma, kwam gisteren na de laatste training van zijn ploeg weer niet verder dan -een forse lading dooddoeners, waarbij hij zich wel redelijk zelfverzekerd toon de. Dat is niet zo vreemd, want zijn elftal heet in vorm te zijn. In de tweede helft van het laatste Louis v.an Gaal (rechts) en Edwin van der Sar tijdens een van de twee trainingen van gisteren. FOTO ANP competitieduel tegen Inter voer de Parma een ware show op, die eindigde in een 4-1-zege. Na de voorstelling bleef echter de vraag hangen of Parma nu zo sterk was of Inter zo uiterst zwak. In de eerste helft namelijk ging er ook bij Parma nauwelijks iets goed. Scala kan vanavond bijna zijn sterkste elftal weer laten spelen. Alleen verdediger Luigi Apollini ontbreekt, omdat hij in Amster dam zijn derde 'Europese' gele kaart kreeg. Drie andere verde digers - Benarrivo, Minotti en Di Chiara - die in Amsterdam nog geschorst waren, zijn nu wel van de partij. Daardoor kan Gabriële Pin, twee weken geleden nog libero, zijn normale positie als midmidden weer innemen. Voor in verdwijnt Melli en krijgt Asprilla gezelschap van Gianfra- nco Zola. Stadio Ennio Tardini zal van avond met 29.150 toeschouwers uitverkocht zijn. Er worden on geveer 2200 Ajax-fans verwacht, van wie het merendeel vandaag met vijf speciale chartervluchten wordt aangevoerd. De Belg Van den Wijngaert fluit Parma-Ajax. Bij Parma kent men hem; hij floot vorig seizoen nog het uit- duel van de Italianen bij Ujpest Dosza, dat eindigde in 1-1, vol doende voor Parma om de derde ronde te bereiken. Vermoedelijke opstellingen: PARMA: Bucci; Benarrivo, Minotti, Sensini, Maltagliati, Di Chiara; Bro- lin, Pin, Crippa; Asprilla, Zola. AJAX: Van der Sar; Silooy, Blind, Rijkaard, F. de Boer; Seedorf, Van der Brom, Davids; Van Vossen, Pet- tersson, Overmars. ielrennen Van onze verslaggever Waalwijk - RKC krijgt van de KNVB geen dispensatie meer voor zijn ac commodatie, die volgens de voetbal bond vooral op veiligheidsgebied niet langer geschikt is voor betaald voet bal. Acht seizoenen op rij kneep de KNVB een oogje toe voor het krakke mikkige stadionnetje van de Waal wijkse ploeg. Na dit seizoen kan het niet langer meer, is RKC vanuit Zeist meegedeeld. De club heeft tot 1 april aanstaande de tijd om een ingrijpend verbeteringsplan op tafel te leggen. Als RKC in gebreke blijft, krijgt het geen licentie voor vol gend seizoen. Anderhalf jaar geleden stond de vergun ning betaald voetbal voor RKC ook al ter discussie. De club kon toen geen sluitende begroting overleggen bij de KNVB. Een reddingsactie van hoofdsponsor Mande- makers en de businessclub bracht op het laatste nippertje redding voor de huidige hekkesluiter van de eredivisie. Met de eerste divisie voor RKC in zicht zwaait de KNVB nu weer met de licentie van de Waalwijkse club. Manager Hans Verel heeft uit Zeist te horen gekregen dat het met de accommodatie zo niet langer meer kan in Waalwijk, waar een haalbaarheidsonderzoek voor de bouw van een nieuw stadion door het ontbre ken van financiële middelen inmiddels van de baan is. Verel zegt alle begrip op te kunnen bren gen voor het standpunt van de KNVB. „Uit veiligheidsoogpunt schort er inder daad nogal wat aan. Op tribune zuid, waar tweeduizend mensen kunnen staan, is een klein uitgangetje. Wat als er iets gebeurt? Dan moeten alle toeschouwers door dat ene poortje. En we weten alle maal wat er kan gebeuren als er paniek uitbreekt," zegt Verel. De KNVB heeft RKC gesommeerd dat het aantal toegangspoorten tot de staantribu- nes moet worden uitgebreid en dat er bok extra vluchtwegen moeten komen. De club zoekt naar de mogelijkheden om het stadionnetje in fasen te verbeteren. „Want de verbeteringen die de KNVB wil, kosten ook ettelijke tonnen," zegt Verel. „Dan kun je net zo goed proberen het meteen goed te doen." Grootste probleem is vooralsnog de fi nanciële invulling van de plannen, waar in het Waalwijkse stadionnetje moet uit groeien naar een kuipje met zes- tot zevenduizend zitplaatsen. Voor 1 april zal RKC dan ook zeker niet kunnen voldoen aan de eisen van de KNVB. De club zal de voetbalbond wel vragen 'een licentie met een ontbindende clausule' te verstrekken. „We zijn nu hard aan het werk, ik ben ervan overtuigd dat we de KNVB straks een goed plan kunnen voorleggen," zegt Verel. „We hopen dat ze in Zeist een klein beetje meer speelruimte willen verstrek ken." WOENSDAG 16 MAART 1994 DEEL Verrassende debutant bij Schotland Glasgow - De voorlopige selectie van het Schotse voetbalelftal kent voor de oefenwedstrijd tegen Nederland, op 23 maart in Glasgow, één nieuweling. Een verrassende nog wel. John McGinlay (30) van Bolton Wanderers, waarvoor hij dit seizoen 24 scoorde. t De Schotse selectie: Goram (Rangers), Gunn (Norwich), Leighton (Hibernian), McKimmie (Aberdeen), McLaren (Hearts), Robertson (Rangers), Boyd (Celtic), Hendry (Blackburn), Levein (Hearts), Irvine (Aberdeen), McStay (Celtic), McCall (Rangers), McAllister (Leeds), Ferguson (Rangers), Collins (Celtic), O'Donnell (Motherwell), McKinlay (Dundee United), McCoist (Rangers), McGinlay (Bolton), Jess (Aber deen), Durie (Rangers), Booth (Aberdeen), Nevin (Tranmere). Wereldrecord Chinese Xiuyu Bai Malmö - De Chinese zwemster Xiuyu Bai heeft gisteren tijdens de wereldbeker-meeting in Malmö een wereldrecord gevestigd op de 50 meter rugslag: 27,60. Malmö. Wereldbeker. MANNEN 100 m vrij: 1. Bludau (Dui) 48,91; 50 m school: 1. Havrlant (Tsj) 28,71; 400 m wissel: 1. Malinski (Pol) 4 12,40; 100 m rug: 1. Harris (GBr) 54 01; 200 m vlinder: 1. Galka (Pol); 400 m vrij: 1. Zesner (Dui) 3.45,79; 200 m school: 1. Jarzyna (Pol) 2.11,99; 100 m wissel: 1. Sei (Est) 56,47; 50 m vlinder: 1. Karlsson (Zwe) 24,23; VROUWEN 50 m rug: 1. Xiuyu (Chi) 27,62 (wereldrecord); 100 m vlinder: 1. Jacobsen (Den) 59,39; 100 m school: 1. AustevolUfNoo) 1.09,69; 200 m vrij: 1. Van Almsick (Dui) 1.57,00; 200 m wissel: 1. Vestergaard (Den) 2.11,23; 50 m vrij: 1. Van Almsick (Dui) 25,38; 800 m vrij: 1. Hase (Dui); 200 m rug: 1. Vigarani (Ita) 2.09,28. Derde medaille Marjorie van de Bunt Lillehammer - Marjorie van de Bunt heeft gisteren haar derde medaille veroverd in Lillehammer tijdens de Winterparalym- pics. Na een gouden en bronzen plak behaalde de Reeuwijkse tijdens de 5 kilometer skilopen vrije stijl weer brons. RW Essen terug naar amateurs Frankfurt am Main - Rot-Weiss Essen, de club uit de tweede Bundesliga die de Duitse bekerfinale bereikte, moet met ingang van het volgende seizoen bij de amateurs spelen omdat het met de financiële bescheiden heeft gemanipuleerd. In geval Rot-Weiss de bekereindstrijd tegen Werder Bremen wint, zal de club normaal mee mogen doen aan het toernooi om de Europese beker voor bekerhouders. Papin heeft genoeg van AC Milan Milaan - Jean-Pierre Papin wil AC Milan aan het eind van het seizoen verlaten, omdat hij bijna niet opgesteld wordt in competitiewedstrijden. De leiding van AC Milan wil voorlopig nog niets weten van een vroegtijdig einde van het contract met Papin, dat pas in juni 1995 afloopt. Josip Weber is sinds gisteren officieel Belg. De 29-jarige spits is nu speelgerechtigd voor België op het WK in de VS. Samenwerking Feyenoord en Go Ahead Deventer - Feyenoord gaat talenten stallen bij Go Ahead Eagles. De IJslandse broers Gunnlarsson en Goree zijn kandidaten om tijdelijk naar Deventer te verhuizen. Eerder huurde Go Ahead Eagles van de Rotterdammers Kammeron. Toshack wil alweer weg bij Wales Cardiff - Bondscoach John Toshack heeft bij de voetbalbond van Wales zijn ontslag aangeboden. Toshack, oud-coach van ondermeer Real Madrid, heeft er pas één wedstrijd opzitten, een vriendschappelijk duel met WK-deelnemer Noorwegen, dat met 3-1 verloren ging. Geen come-back Alain Prost Parijs - Het is definitief. Alain Prost keert niet terug als formule-1-coureur. De viervoudig wereldkampioen rijdt geen Grote Prijzen meer. Gisteravond maakte de 39-jarige Fransman bekend niet in te gaan op het aanbod van McLaren/Peugeot, waarvoor hij vorige week testritten reed. Theo Vonk technisch directeur AZ Alkmaar - Theo Vonk (45) wordt technisch directeur bij AZ. De huidige trainer van FC Groningen is vanaf volgend seizoen in Alkmaar verantwoordelijk voor het aan- en verkoopbeleid, de opleiding van de jeugdspelers en de scouting. Piet Schrijvers is en blijft hoofdtrainer van de Alkmaarse club. Vonk heeft jarenlang bij AZ gevoetbald. Als voorstopper maakte hij tijdens de periode-Molenaar het gouden tijdperk van de Alkmaarse club mee. Als trainer maakte Vonk naam bij Sparta en FC Twente. De laatste jaren was hij minder succesvol. Bij het Spaanse Burgos werd Vonk voortijdig ontslagen. Ook bij FC Groningen slaagde hij er niet in aansprekende resultaten neer te zetten. Bij de KNVB wacht men de voorstellen van RKC af. „Of er nog meer rek in zit, weet ik niet. RKC heeft al zeven jaar de tijd om iets aan de accommodatie te doen. Om over de lichtinstallatie maar te zwij gen," zegt een woordvoerder in Zeist. RKC kreeg acht jaar geleden bij de toe treding tot het betaalde voetbal drie ton van de KNVB voor verbetering van de accommodatie en de aanleg van een deugdelijke lichtinstallatie. Nu speelt de eredivisieclub nog altijd bij 'kaarslicht'. Bij de laatste twee avondwedstrijden (te gen Feyenoord en MW) sloegen de stop pen door en moest twintig minuten wor den gepauzeerd. In 1986 kon RKC voor 175.000 gulden de overbodige lichtmasten van het opgeheven SC Amersfoort kopen. Het geld verdween in de exploitatie. Een nieuwe lichtinstallatie kost nu minstens vier ton en ook voor het huidige kaars licht wenst de KNVB niet langer dispen satie te verlenen. L-ll-01 Amstelveen. Vrouwen, oefenduel. NEDERLAND-VERENIGDE STATEN 3-1 (1-1). 6. Marois 0-1 (sc), 18. Grijpma 1-1, 47. De Rui ter 2-1, 63. Lewin 3-1. Scheids rechters: Van Gemert (Ned)/ Thayer (VSt). Toeschouwers: 300. NEDERLAND: Touw; Grijpma, Holsboer, Appels en Lewin; Duyster (50. Pessers), Van der Wielen en Teeuwen; Smabers, De Ruiter en Vinke (45. Donners). Ter Apel. Kloosterschaaktoer nooi, tweede ronde: Khalifman (Rus)-Van der Sterren (Ned) V2-V2, Daoetov (Dld)-Nikolic (Bos) 1-0, Andersson (Zwe) -Portisch (Hon) V2-V2. Stand: 1. Daoetov IV2, 2. Khalif man, Van der Sterren, Andersson, Portisch 1, 6. Nikolic V2, Europa Cup II, kwartfinales, tweede wedstrijd. LEVERKUSEN (DUI) - BENFI- CA (POR) 4-4 (1-0). 24 Kirsten 1-0, 58. Schuster 2-0, 59. Xavier 2-1, 60. Pinto 2-2, 78. Kulkov 2-3, 80. Kirsten 3-3, 81. Hapal 4-3, 86. Kulkov 4-4. Scheidsrechter: Mc- Cluskey (Sch). Toeschouwers: 21.000. Eerste wedstrijd: 1-1. Benfica naar halve finales. PARIS SG (FRA) - REAL MA DRID (SPA) 1-1 (0-1). 20 Butra- gueno 0-1, 51. Ricardo 1-1. Scheidsrechter: Zhuh (WRu). Toeschouwers: 45.000. Eerste wedstrijd: 0-1. Paris naar halve finales. ARSENAL (ENG) - TORINO (ITA) 1-0 (0-0). 66. Adams 1-0. Scheidsrechter: Blankenstein (Ned). Toeschouwers: 34.670. Eer ste wedstrijd: 0-0. Arsenal naar halve finales. UEFA-Cup, kwartfinales, tweede wedstrijd. EINTRACHT FRANKFURT (DUI) - AUSTRIA SALZBURG (OOS) 1-0 n.v. (1-0, 1-0). Salz burg wint na strafschoppen. Scheidsrechter: Elleray (Eng). Toeschouwers: 26.000. Rode kaart: 45. Artner (Salzburg, 2x geel). Eerste wedstrijd 0-1. Salz burg naar halve finales. JUVENTUS (ITA) - US CAGLIA- RI (ITA) 1-2 (1-1). 23. Dino Bag- gio 1-0, 34. Firicano 1-1, 61. Oli- veira 1-2. Scheidsrechter: Wojcin (Pol). Toeschouwers: 45.000. Eer ste wedstrijd: 0-1. Cagliari naar halve finales. Reserve eerste divisie A: Excel sior - RKC 5-0, RBC - FC Den Bosch 3-1. Schotland, beker kwartfinales: FC Aberdeen - St. Johnston 2-0, Dundee United - Airdrieoenians 2-0. Dundee United en FC Aber deen naar halve finales. EC Landskampioenen, kwartfi nales, tweede wedstrijd, mannen: Badalone (Spa) - Real Madrid (Spa) 71-67. Eerste wedstrijd 88-69. Badalone naar halve fina les. Panathinaikos (Gri) - Limoges (Fra) 59-48. Eerste wedstrijd 68-75. Donderdag beslissings wedstrijd. EP Istanboel (Tur) - Barcelona (Spa) 73-64. Eerste wedstrijd 50-54. Donderdag beslissings wedstrijd. Olympiakos Piraeus (Gri) - Bo logna (Ita) 89-69. Eerste wed strijd 64-77. Donderdag beslis singswedstrijd.

de Stem | 1994 | | pagina 9