Woonlasten-comité houdt actie Vaa Bonte Avond Club Sluiskil brengt ontspanning Hof Zeldenrust/St. Annapolder kwaad over plan buurthuis te slopen SPORT IN HET KORT POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS Ipolitiek SI KORT ZEEUWS J— ZAKEN NIEUWS Groep in Terneuzen maakt bezwaar tegen heffing waterschap De Drie Ambachten Openbare discussie over coalitievorming in Sas PvdA en CDj Burgemeester Barbé opent de Residentie Terneuzen ïibliotheek cioudt voorb DE STEM ZEELAND Nieuw postkantoor Terneuzen wordt Toezegging 24 maart geopend )ESTEM I Sluis - De politieke partijen raad van Sluis zijn blij met Ifusie tussen basisschool De L Itants-christelijk) en de Van Da Nieuw seizoen l Visserijmuseum in Breskens Paaseieren zoeken en kinderdisco Bezwaren tegen WOENSDAG 16 MAART 1994 Van onze verslaggever Terneuzen - Het bestuur van de buurtvereniging Hof Zeldenrust/St. Annapolder in Terneuzen is zeer verbolgen over de bedoeling van B en W het buurthuis in de wijk toch te slopen. Volgens het bestuur blijkt namelijk uit een maandagmorgen gehouden inspectie dat het gebouw voor een gering bedrag kan worden opgeknapt totdat een defintieve huisvesting is gevonden. Het college wil het buurthuis in ver band met de slechte staat slopen en vervangen door een tijdelijke huisves ting. Het gaat' om twee schakelunits voor een bedrag van 120.000 gulden. Bedoeld voor de buurtvereniging en peuterspeelzaal Bruintje Beer. Het gaat slechts om een tijdelijke oplos sing. De gemeente onderzoekt namelijk de mogelijkheid de buurtvereniging on der te brengen in de Willem Alexander- school. Daar is de buurtvereniging fel op tegen. De school staat immers buiten de wijk en de kinderen moeten de gevaarlijke rondweg oversteken. Het bestuur pleit voor een nieuw buurthuis op dezelfde plaats. Het plaatsen van twee schakelunits ziet de buurtvereni ging niet zitten. De onzekerheid over de huisvesting blijft immers bestaan en er moet qua ruimte fors worden ingeboet. Vanwege deze bezwaren werd op aan dringen van de buurtvereniging en en kele raadsleden het voorstel tot sloop vorige maand van de agenda gehaald. Gevraagd werd de zaak nog eens te bekijken. Nu blijkt het voorstel van avond ongewijzigd door de leden van de gecombineerde vergadering van de raadscommissies Welzijn en Financiën te worden besproken. „We spraken met de wethouder vrijdag af dat het buurt huis maandagmorgen door medewer kers van de sector Stadsontwikkeling en Beheer nog eens werd gekeurd. Ook mensen van ons waren bij deze inspec tie betrokken. Onze inzet van de inspec tie is duidelijk. Voor een acceptabel bedrag het huidige buurthuis tijdelijk veilig maken. De vervangende huisves ting geldt immers maar voor drie maan den en dan is het volgens ons niet nodig twee schakelunits te plaatsen," aldus bestuurslid R. van den Heuvel. Volgens Van den Heuvel concludeerden de medewerkers van SOB dat het in principe mogelijk is het buurthuis voor de korte termijn veilig te maken. „De wethouder zou aan de hand van de uitslag bepalen of het voorstel wel of niet op de agenda bleef staan. Wij hebben vervolgens niets meer gehoord en nu staat hetzelfde voorstel toch op de agenda. Ons uitgangspunt blijft een nieuw buurthuis in de wijk en niet een oplossing buiten de wijk." Navraag bij de gemeente leerde dat het voorstel ondanks de inspectie voorals nog op de agenda van de gecombineerde commissievergadering blijft staan. De vergadering begint vanavond om 18.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. De Bonte Avond Club met de Jailhouse Rock. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondent Sluiskil- De Bonte Avond Club (BAC) uit Sluiskil treedt op 18,19 en 26 maart op in het Meulengat voor donateurs en belangstellenden. Het programma bestaat dit jaar uit de thema's landen, film en oorlog. Uit de diverse try-outs die men gegeven heeft, leidt het bestuur van de BAC af dat het programma goed aanslaat bij het publiek. Secretaris Gert-Jansen: „We kregen zeer positieve reacties na afloop en zodoende veel aanvragen voor nieuwe optredens." De Bonte Avond Club bestaat momen teel uit 20 actieve leden. Men heeft veel jong bloed onder de leden. Ook vieren enkele leden dit jaar hun jubileum. De vereniging geeft jaarlijks enkele bene fietconcerten onder meer voor de be jaarden van Sluiskil en de Sterre in Clinge. Verder werkt men samen met de het Talent de jonge evenknie en de huiscommissie van Het Meulengat. „We organiseren naast optredens ook gezellige avonden. Dit is de doelstelling van de BAC, het brengen van een stukje ontspanning", zegt Gert Jansen. On langs nog heeft men een nieuwe geluids installatie aangeschaft. „We zijn ama teurs maar met professionele appara tuur". Landen Met het nieuwe cabaretprogramma neemt de BAC de bezoekers mee naar diverse landen. Men brengt onder meer een Indische medley. Hierbij wordt de bezoekers uitgelegd wat er gezongen wordt. De liedjes worden gezongen door het gehele koor. Aan het eind is er een meezingmedley met liedjes als Ome Jac- co en tante Mina. Even later komt er een Slavenkoor het toneel op die onder meer Nederlanse, Franse en Amerikaanse liedjes zingen met diverse solisten. Ieder BAC-lid acteert en zingt naar eigen kunnen. Het geheel wordt afgewisseld met sketches zoals Jailhouse rock, waar bij men ingaat op actuele zaken uit de krant van die dag. Het tweede thema staat in het teken van de musicals. Liedjes uit My fair lady, American Dream en de Sound of Music doen het goed bij het publiek. Het laatste thema is oorlog. Dit onderdeel is uitgediept en raakt een gevoelige snaar bij de ouderen. Liedjes van Vera Lynn en soldatenliedjes als 'Rats, kuch en bonen' brengen de oorlogstijd weer te rug. „De spanning is dan te voelen in de zaal". Het programma duurt twee en half uur. Van onze verslaggever Sas van Gent - De achter gronden van de in Sas van Gent zo verrassend verlopen coalitievorming worden maandag 21 maart tijdens een openbare bijeenkomst in het stadhuis besproken. Aan de openbare discussie doen alle politieke partijen van Sas van Gent mee. Om te voorkomen dat de debatten uitlopen in oe verloze discussies is mevrouw H. Klein-Hesselink uit Terneuzen als technisch gesprekleider be noemd. Per partij zijn drie ge sprekspartners toegestaan. Tijdens de discussie komt ook de door D66 in twijfel getrokken rol van burgemeester J. van Rest aan de orde. De burgemeester heeft volgens uitspraken van D66-leden bij de onderhandelin gen sturend opgetreden. Me vrouw Van Rest heeft D66 per brief gevraagd die uitlatingen hard te maken of in het open baar excuses aan te bieden. D66 houdt de brief van Van Rest nog steeds in beraad. Formateur wethouder L. Mar- quinie (Gemeentebelangen Groot Sas) verrasste vorige week vriend en vijand met de presen tatie van een college dat bestaat uit Gemeentebelangen Groot Sas, PvdA en ex-CDA'er R. de Mul. Het overlopen van CDA'er De Mul, die op persoonlijke titel wethouder wordt, zette niet al leen kwaad bloed bij de CDA- fractie die L. van Waes als lijst trekker had maar ook bij de WD en nieuwkomer in de raad D66. De drie partijen willen op heldering over het verloop van de onderhandelingen. De bijeenkomst in de raadszaal van het stadhuis begint om 20.00 uur. Tennis Terneuzen Terneuzen - In de tenniscompe- titie voor vrouwen in het Ter- neuzense Racketcentrum waren in poule 4 De Meisjes met 4-0 te sterk voor Schepnet. Ingrid Scheele en Fransje Schreurs versloegen met 12-6 Gina Na- gelkerke/Ursula Simpelaar, terwijl Tilly Dierick en Christi- anne Maas met 12-5 zegevier den over Jantien Hanenburg/ Janny de Koster. UITSLAGEN Poule 1: Tolhoek-Moerbeke 2-2. Poule 2: Everling-Van Buren 2-2, De Keyzer-Cavanagh 4-0. Poule 3: Leeuw-Dooms 2-2, Van de Zeyst-Jansen 2-2. Poule 4: De Meisjes-Schepnet 4-0, Van Kuylenburg-De Teye 4-0. Poule 5: De Smit-De Reus 2-2, Bommelijn-Kavelaars 3-1, Loof- Jearitoha 0-4. In de Terneuzense tenniscom- petitie voor mannen werd de combinatie Kees van Tiel/Huib van den Akker kampioen in poule 3. Van Audenaerd/De Vries werd met 5-1 gewonnen. Huib van den Akker versloeg met 8-6 Eric Audenaerde en Kees van Tiel wees met 10-5 Eric de Vries terug. In het dub bel konden Audenaerd/De Vries iets terugdoen via 7-7 tegen Van Tiel/Van den Akker. In de hoogste poule was het kampioenschap weggelegd voor Henk Jansen/Edward Bleyen- berg. UITSLAGEN Poule 1: Deij/Edwards van Muyen- Bleyenberg/Jansen 0-6, Kouwijzer/ De Puijsseleyr-Hamelink/Van Hal teren/Van Dijk 6-0. Poule 2: De Waal/Van de Bilt-Er- pelink/Kint 6-0, Cobben/Nouwen- Vedder/De Rechter 3-3. Poule 3: Kool/Kegels-Heye/ Antheunis 2-4, Van Tiel/Van den Akker-Audenaerd/De Vries 5-1. Poule 4: Van de Zeijst/Körner- Koole/Blokland 4-2. Poule 5: Doolaard/Doolaard- Meyer/Tarant 2-4. Poule 6: Neve/Rouw-Van Hemert/ Schipper 4-2. Poule 7: Nagelkerke/Heyman- Oostvogels/Van Slegtenhorst 2-4. Poule 8: Van Aalst/Van der Staal- Vermeulen/Ysebaert 6-0. Poule 9: Wijland/Dobbelaar- Broomchemie 3-3. Ador-tennis De Braakman Hoek/De Braakman - In de Ador-tenniscompetitie voor vrouwen speelden Les Quatres en Vijverboom met 2-2 tegen elkaar gelijk. Les Quatres tota liseerde echter de meeste ga mes. Bep van de Vijver en Ria Spuesens versloegen met 8-5 Jenny Tarant/Gemma van Tig- gelen, maar Janny Dieleman en Elly van Tatenhove bleken met 10-4 te sterk voor Marijke Ver- vaet/Marianne Sparreboom. UITSLAGEN Verhelst-Wit-wit-wit 2-2 (Verhelst verder), Noordzuidkwartet-SJEF 4-0, Aardenburg-Louwerse 0-4, Ador Sport-Boskreek 1 3-1, Vij verboom-Les Quatres 2-2 (12-15), Nouveau-Verplanke 3-1, Drive- ZVH 1 0-4, Volhouders-Tegenstan ders 4-0, Doesburg-De Keyzer 1-3, TVS-Bondewell 0-4. Ron's Fashion boekte tegen Ce- restar de maximale 12-0-zege. Enno Cohen won met 13-1 van Harold de Puijsseleyr, Martin Clark met 9-4 van Arie Scha kel, Benny Langeraert met 9-2 van Rudi de Smet en Meivin van Amersfoort met 8-2 van John Huis. Verder waren de combinaties Cohen/Clark en Langeraert/Van Amersfoort te sterk voor achtereenvolgens De Smet/De Puijsseleyr (7-5) en Huis/Schakel (9-4). UITSLAGEN Ron's Fashion-Cerestar 12-0, Wa- beko-Ador Sport 2-10, Sporting Breskens-Segers 12-0, Cruson-Van Noorden 11-1. Mixed-tennis In de Ador-mixed-tenniscom- petitie deelden De Bart en Ver schelling via 6-6 de punten, maar Verschelling vergaarde de meeste games. Voor De Bart zegevierden Lau Oosthoek en Bob Willemsen met 10-2 over Ruud van de Lelie/Bert Ver schelling. Namens Verschelling wezen Nell Moons en Janny van Soest met 12-3 Sari de Bart/Lianne Verpaalen terug. In de mixed wonnen voor De Bart de combinaties Leo Ver- paalen/Elly Willemsen en Bob en Elly Willemsen van achter eenvolgens Ruud van de Lelie/ Hetty Lacroix (11-1) en Bert Verschelling/Jeanny van Soest (9-2). Voor Verschelling waren de mixed-combinaties Nell Moons/Adrie Verschelling en Hetty Lacroix/Adrie Verschel ling succesvol via zeges op res pectievelijk Lianne Verpaalen/ Lau Oosthoek (12-3) en Sari de Bart/Leo Verpaalen (9-3). UITSLAGEN ROB-Meppers 8-4, Erpelkappers- Van der Poel 2-10, Brako Krono- Akfaba 9-3, Stropielekes-Team'91 8-4, De Bart-Verschelling 6-6, Sjans-Groosman 0-12, Gravel Mix-Rammelaars 6-6 (40-37), Vooruit 2-Boskreek 2 6-6 (51-37). Van onze verslaggever Terneuzen - Het vernieuwde postkantoor aan de ALvare- zlaan in Terneuzen wordt donderdag 24 maart hero pend. Aan de opening is een ingrijpende verbouwing vooraf gegaan. Het nieuwe postkantoor is een 'postkan toor nieuwe stijl' geworden. De loketten met glazen schei dingswanden zijn verdwenen. Ze hebben plaats gemnaakt voor open balies. Er is een meer di recte communicatie met de klant mogelijk. In de nieuwe formule van het postkantoor is veel aandacht be steed aan de veiligheid. Behalve wat wisselgeld is er in het post kantoor geen geld beschikbaar. Het geld is opgeborgen in appa ratuur die het gevraagde geld alleen uitgeeft nadat een klant de pincode heeft ingetoetst. De restyling van het postkantoor Terneuzen is onderdeel van een omvangrijk bouw- en verbouw programma van Postkantoren bv. In de komende vijf jaar wordt het totale vestigingennet werk volgens de nieuwe formule ingericht. Het postkantoor is vanwege de verhuizing op woensdag 23 maart gesloten. Met ingang van donderdag 24 maart zijn de nieuwe openingstijden maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 18.00 uur, vrijdag tot 19.00 uur en zaterdag tot 12.00 uur. Diefstal auto Breskens - In de nacht van maandag op dinsdag is een aan Banckertlaan in Breskens geparkeerd staande personen auto gestolen. Het betreft een, BMW, type 518 Injectie, kleur blauw en voorzien van het kentekennumer LV-09-DY. De gedupeerde, een inwoner uit Breskens deed aangifte bij de politie in West-Zeeuws- Vlaanderen. Winkeldiefstal Oostburg - Gistermicld; werd een inwoner uit Terna, zen betrapt bij een wini| diefstal in een zaak in burg. De man had voor i_ v veer dertig gulden aan levenll middelen ontvreemd. Na inbJ slagname en het opmaken vaJ een proces-verbaal werd weer op vrije voeten gesteld, Van onze verslaggever Terneuzen - Het Comité Woonlasten Omlaag in Terneuzen heeft grote moeite met de verontreini gingsheffing van het wa terschap De Drie Ambach ten en de gemeentelijke heffingen van de gemeen te. Het comité is momen teel bezig met een handte keningenactie onder de be woners van de Triniteits- polder (de voormalige bo- menbuurt) en Zuidpolder om massaal protest tegen deze heffingen aan te teke nen. Inmiddels zijn in totaal zestig handtekeningen opgehaald. „Ons streven is honderd handte keningen. De actie loopt tot eind april", aldus woordvoerder H. Prinse. Schadeclaims Het Comité Woonlasten Omlaag houdt zich bezig met de staat waarin een aantal huurwoningen in de Triniteitspolder en Zuid polder verkeert. Het comité heeft inmiddels een aantal schade claims ingediend bij de Woning bouwvereniging Terneuzen als gevolg van de slechte staat van onderhoud van een aantal wo ningen. Meubilair Zoals van een bewoner van een woning aan de Pijnboomstraat die voor bijna vijftienduizend gulden schade heeft opgelopen. „Het gaat dan om schade aan meubilair, beddegoed, vitrage en kleding. Dat komt door het ach terstallige onderhoud van de wo ning. Dat is voor ons ook reden om bezwaar tegen de heffingen aan te tekenen. Het gaat om verstoring van het woongenot. Maar onze doelstelling gaat ver der. Bijna 99 procent van de huurders die wij vertegenwoor digen leven van een uitkering of van de AOW. Uitkeringen, die steeds meer omlaag gaan. Die mensen hebben het dus niet zo breed. Vandaar dat we om kwijt schelding van de heffingen vra gen of verlaging of een beta lingsregeling. Want de lasten stijgen, terwijl de uitkeringen dalen," aldus Prinse. Terneuzen GEEN SPEELGOEDBEURS - De jaarlijkse kinderkleding- en speelgoedbeurs van peuter speelzaal Bruintje Beer gaat dit voorjaar niet door. De peu terspeelzaal is gesloten tot en met de paasvakantie omdat het gebouw in een te slechte staat verkeert. Het bestuur overlegt met de gemeente om een passende oplossing te vin den voor het huisvestingspro bleem. Het is de bedoeling dat de peuterspeelzaal zo spoedig mogelijk weer opengaat, maar dan op een andere locatie. Als alles naar wens verloopt, wordt in het najaar wel kinderkleding- en speelgoed. I beurs gehouden. Sluiskil WAFELACTIE - De huiscoJ missie van het welzijnscej. trum 't Meulengat houdt z terdag een wafelactie. Van 9.00 uur gaan medewerkers pad om de wafels huis-aa huis te verkopen. De or brengst is bestemd voor de organisatie van kindervoor. stellingen en de vervaardiging van 't Kraantje, het twee maandelijkse huisorgaan. |Van onze verslaggever [baar). nat bleek uit de reacties van de pc Iwoordigers in de commissie F Middelburg ROZENKRUISERS - Het Rozenkruisers Genootschap houdt maandag 21 maart een bijeenkomst in de Zeeuwse bibliotheek Aanvang 20.00 uur. Thema is 'Onsterfelijkheid door wederge- boorte'. Van onze verslaggever Sluis - De gemeente Sluis gaan om een nieuwe funct I rond het gesloten zwembad i Dat advies geven de gemeente raadsfracties van PvdA en CDA aan het college van burgemees- I ter en wethouders. Die zijn van plan een onderne mer te porren het zwembad dit jaar te gebruiken als verhuur- plaats van kano's, roeiboten en waterfietsen. Toeristen kunnen van daaruit dan een tochtje ma- I ken over het kanaal. Maar B en W hebben nog grotere [plannen. Ze willen dat die on dernemer in een nog te bouwen paviljoen een horecagelegenheid uitbaat en de verplichting op zich neemt om in de betonnen zwembaden die er al liggen de mogelijkheid van zwemmen on der toezicht biedt. Schoonheidssalon in Westdorpe Westdorpe - In Westdorpe opent op maandag 21 maart schoonheidssalon Xareza haar deuren. De eigenaren Kees en Greet Maas hebben de salon bij hun woning aan de Konin ginnestraat 3 gebouwd en in ingericht. Het echtpaar riep eind vorig jaar de hulp in van de inwo ners van Westdorpe om een naam te verzinnen voor hun nieuwe zaak. De naam Xareza werd ingestuurd door Brenda Marossi, die daarmee een ka- dobon voor een behandeling won. Xareza is bedoeld voor de to tale gelaats- en lichaamsver zorging. Het verzorgingspak ket omvat onder meer behan deling van cellulitis (sinaasap pelhuid), (jeugd-)acné, pedicu re en manicure en lichaams massage. Ook heren kunnen bij Xareza terecht, want Greet Maas heeft tevens een speciale I training voor mannen-cosme-1 tiek gevolgd. Ter gelegenheid van de ope-1 ning worden twee open da gehouden. Op vrijdag van I 14.00 tot 17.00 en van 19.01 tot 22.00 uur en op zaterdag I van 11.00 tot 16.00 uur. Wethouder heropent Wapen van Zeeland Oostburg - Wethouder J. Tho-. maes van Oostburg opent vrij dag Hotel-Café-Brasserie Het Wapen van Zeeland aan de Dorpsstraat in Hoofdplaat met enig officieel vertoon. Dat gebeurt om 20.00 uur. Uitbater D. Kersten richt zich samen met zijn zoon Martijn en diens vriendin Marieke zo wel op de zakelijke als de toeristische markt. De afgelo pen weken is druk gewerkt om de zaak een fris en open aan zicht te geven en ook is geïn vesteerd in nieuwe appara tuur. Van onze verslaggever Terneuzen - Burgemeester R. Barbé opent vrijdag de nieuw serviceflat Residentie Terneuzen aan de Scheldeboulevard. D serviceflat is gebouwd door Bouwfonds Woningbouw ii opdracht van de Stichting Serviceflats Zeeland uit Goes. Dez stichting exploiteert al twee service-flats in Goes. In strijd Kink in de kabel om dat snel I Van onze correspondent Breskens - Het Visserijmu- |seum Breskens opent zater- 26 maart zijn deuren Iweér voor het publiek. Net als voorgaande jaren heeft het bestuur weer een thema tentoonstelling opgezet, met I als titel: schelpen. De tentoonstelling laat schelpen zien uit de collectie van het museum alsmede de schelpen die geschonken zijn uit de nalaten schap van de in 1993 overleden Bressiaander Jaap Keijmel. De openingshandeling wordt om 11.00 uur verricht door provin ciaal museumconsulent Wim Scholten. Leden van de Bresken- se band 'Meisje Loos and Friends' luisteren het geheel mu- zukaal op met zeemansliederen. Het comité heeft niet veel ver trouwen in de toezegging van de Woningbouwvereniging dat een aantal woningen in de Triniteits polder en Zuidpolder zo snel mogelijk wordt opgeknapt. „De vereniging belegde een informa tie-avond over deze plannen. Daar kwamen maar vijf mensen op af. Een bewijs dat de huur ders niet veel vertrouwen meer hebben in de vereniging," aldus Prinse. Dik pak Prinse had gisteren een dik pak van zo'n honderd bezwaarschrif ten tegen de jaarlijkse huurver hoging bij zich die door de Huurcommissie in Goes onder de loep zijn genomen. Een rappor teur van de Huurcommissie is als gevolg van deze bezwaarschrif ten bij de desbetreffende huur ders langs gegaan om polshoogte te nemen. Hij inventariseerde de klachten van de bewoners over de slechte staat van onderhoud. Deze rapportage Is deze maand afgerond. Rechtvaardig In het Terneuzense gemeentehuis wordt 5 en 6 april een hoorzit ting gehouden over de rappor tage. Dan wordt beslist of de huurverhoging rechtvaardig is of niet. Bewoners hebben de moge lijkheid hun bezwaren monde ling toe te lichten. „Het streven van het comité is duidelijk. Een huurbevriezing zolang de wonin gen niet zijn gerenoveerd. Uiter aard vragen we niet alleen om de huurbevriezing maar ook drin gen we erop aan dat de wonin gen zo snel mogelijk worden ge renoveerd," aldus Prinse. De nieuwe serviceflat wordt al enige maanden gebruikt. Een aantal appartementen is reeds bewoond maar de officiële ope ning werd uitgesteld in verband met een vertraagde oplevering en de drukte van de eerste reeks verhuizingen. De serviceflat is een woonvorm voor senioren die nieuw is voor Zeeuws-Vlaanderen. De gemeen te Terneuzen zag het belang in van deze nieuwe woonvorm om dat deze manier van wonen iets toevoegt aan de keuzemogelijk heid voor ouderen om zelfstan dig te blijven wonen. De gemeente leverde daarom een bijdrage door het geven van een garantie voor de financiering van het project. Uitzicht Het geheel is onderdeel van het plan Stuvesande aan de Schel deboulevard. Volgens de stich ting een uitstekende locatie door het uitzicht over de Schelde. Bovendien is de gemeente bezig met de ontwikkeling van een wandelpromenade over de bou levard. Bij de serviceflat gaat het om zelfstandig wonen in een appar tement, waarbij rekening is ge houden met de eisen van de senioren. Er zijn geen drempels, waar nodig is een extra hand greep en er is een dag en nacht bewaakt alarmsysteem. Veel aandacht werd besteed aan de veiligheid en misdaad-preventie in huis. Er is een continu-bewa- king met tv-camera's, 's nachts brandt rondom het gebouw ver lichting en de receptie is dag en nacht bezet. Er zijn twee soorten twee-ka merflats, waarbij een keuze mo gelijk is tussen uitzicht over de Schelde of naar het zuiden over de stad. Er zijn ook drie-kamerf lats met uitzicht naar beide zij den. Keuzemenu Verder is er een uitgebreide dienstverlening die onder ander! bestaat uit dagelijkse maaltijdei in een keuzemenu, een winkeltji voor de dagelijkse boodschapper en een recreatiezaal met biljar en leestafel. Het wonen in een serviceflat i wel duurder dan in een gewooi woonhuis omdat de aanwezigs dienstverlening nu eenmaal be taald moet worden. Volgens d( stichting wordt geen winst ge maakt. Zij werkt puur op basi van de werkelijke kosten. Di tarieven rollen uit de jaarlijks begroting. Wonen in Resident) Terneuzen is mogelijk vana 1.370 gulden per maand. Op de zaterdagen 19 maart, l1 april en 14 mei van 10,00 tol 16.00 uur wordt een open hui! gehouden. Belangstellende! kunnen de verschillende tementen en algemene ruimte! bekijken. Van onze correspondent Sluiskil - Het Sociaal Kultu- reel Initiatief (SKI) in Sluis kil houdt in samenwerking met de ondernemers van Sluiskil op eerste paasdag, zondag 3 april, paaseieren zoeken en een kinderdisco. Om 10.30 uur is het verzamelen in de Soos van het Meulengat- Om 11.00 uur mogen de kinde ren eieren zoeken. Er zijn in totaal duizend eieren verstopt- Eik ei heeft een lotnummer en een verrassing. Om 12.00 uur worden de kinde ren terug verwacht in de Soos, waarna om 14.00 uur er een kinderdisco begint. Een uurtje later is er nog een danswedstrijd De dag wordt afgesloten met de verloting van de paase' zoekwedstrijd. Deelname is gra tis en voor iedereen toegankelijk Van onze verslaggever Oostburg - De openbare bib woensdag 23 maart de Oostbui van basisscholen uit de streel voorleeskampioen van West-Ze Het zijn de voorleeswinnaars van basisscholen uit Aarden burg, Breskens, Oostburg en Schoondijke. Ze treden tussen 14.00 en 17.00 uur voor het voet licht en lezen een fragment voor uit een kinderboek. De kinderen zitten allemaal in groep zeven en acht en vertegenwoordigen hun school in het kader van de Na tionale voorleesdag. Na deze ronde mogen twee win naars door naar de provinciale ronde die 16 april in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg plaatsvindt. De winnaar daar vertegenwoordigt de provincie Zeeland in de landelijke finale, 26 mei in muziekcentrum Vre- denburg in Utrecht. T- Soeting presenteert de Oost- burgse voorleeswedstrijd. Verder Terneuzen - Gedeputeerde S lenoverslagbedrijf Ovet in Ter zetten: Het bedrijf moet, indien het niet 1998 voldoen aan een aantal tussentijd willen GS volstaan me stof- en geluidsoverlast voor de bi Het gaat daarbij onder meer oi geluidsbelasting voor de bewone Vaart. Het terugbrengen van 5 db met een afbouw in fasen van 4 db Tegen deze aanpak is bezwaar ge bet RIMH en een aantal bewonen maatregelen die het bedrijf moei nu al in een vergunning wor< wachten tot de studie naar een n miljoenen kost) is afgerond en ongegrond verklaard. „Het is pi nemen die pas in 1998 moeten Worden verplaatst worden in 19 'egd naar de stand van de technii De vier burgers, die hun bezwi weinig vertrouwen in en denken blijven veroorzaken. „Dat klopt' beperken de overlast zo veel als i

de Stem | 1994 | | pagina 20