De Bruijn kanshebber in EK ïiiius Kolijn heeft veel pech Volop spanning in titelstrijd SDO ziet weer trainer afhaken Vermaat en van den Kieboom eindwinnaars Beenbreuk houdt Terneuzenaar hele seizoen buiten de krijtlijnen Eddy de Baere plaatst zich Bj DE STEM SPORT ZEELAND B3 C 15 BILJARTEN Europese titelstrijd bandstoten in Wijchen BILJARTEN Trimmers samen in de strijd met amateurs WIELRENNEN VOETBAL Arnold Bracke naar reserves STEEN SPORTNIEUWS KORT Tweede klasse regionale competitie ZAALVOETBAL 6 MAART 1994 WOENSDAG 16 MAART 1994 >n grondslag komt te liEc. de reanimatie van p| het voor een oefenmeea, ijn kaliber een aparte en, >m beknot te worden in z: ;id van handelen. ;n de spelersgroep wordt der geval steeds serieus ling mee gehouden, dat nd seizoen een andere trai an het bewind zal zijn, jv igrijk deel van de selects ateert dat er op dit mome» indere De Mos op het vel dan eerder dit seizoen. Zy pte is eraf, zo is de erva En in zijn wekelijkse op ngen zit tegenwoordig mee tie dan in zijn oefenstof t het van verschillend, voorzitter Maeyer betreft dit soort zaken toch redelik al te liggen. Wie de groei en coacht, is onderge. t aan het vastgestelde con De trainer dient daar ge. i uitvoering aan te geven ei s technisch manager Franl sen, die de vinger aan de houdt en voor consistente !t voetbalbeleid moet zot- Wie zich daar niet in schikt ijn biezen pakken, rat dat betreft moet er sne op de klos komen. Wan heeft de komende tijd eei eind te gaan. Binnen eet of zeven, acht moet er veel :lijk zijn. De gesprekken sponsors komen er immen En de seizoenkaarten moe- weer aan de man worden icht. iet één en ander gladjes tt verlopen, zal PSV zo snel ilijk klip en klaar moeten blijken dat het menens ii dat lukt, daarover twijfelt /er geen tel. Hij is er diep ivertuigd dat in deze donke den het licht gloort aan de ir. roorspel u dat volgend sei- de tribune weer vol zit. Ook icht het nog niet zo succes- vorden dan de mensen de te jaren van PSV gewend geweest, sponsors en sup- irs zullen begrijpen dat we niet op de kabouters gaan wachten. Het roer gaat Daar mag iedereen vast op ïen," zegt de voorzitter, al ls hij zich naar de bestuurs- idering spoedt waar nieuwe ïen op weg naar een mooie hovense voetbaltoekomst i worden gezet. pringen twee meter naar den. Wat me dan opvalt, at ik nog geen enkele ïeagent of ME'er heb ge- Even ga ik in vak A ;n of het daar veilig is, r niks. Verslagen en zeer sillusioneerd besluiten maar om naar huis te De man in de jagersjas iwond in de kantine, uur: ik bel thuis aan en zoon doet open en ?t: „Wat ben je nu weer eten?" uur: dan help ik maar de kinderen in bed te >en. En nu, na een paar zit het hele gebeuren i mijn kop. Hopelijk dat -Volendam hierin veran- ïg kan brengen. a, eulemeester ig wil ik het volgende jt. In het seizoen '95-'96 It NAC zijn thuiswed- den in het gloednieuwe ion van Breda, het Fuji- ion. Dit stadion heeft een iciteit van ruim 15.000 tsen en dat vind ik voor voetbalstad als Breda te lig. Ik leg even uit waar- Drie wedstrijden tegen de drie. Ajax, PSV en Feye- d (helaas), dat levert toch 25.000 toeschouwers per itrijd op. Dat is voor die wedstrijden 25.000 maal gulden (zitplaatsen) is )00 gulden. Zeg nou dat gemiddeld 20.000 toe- uwers trekt per wed- i. Dat geeft een op- gst van 1.500.000-gulden seizoen. Daar zitten dan ekerwedstrijden nog niet Hopelijk speelt NAC dan Europa Cup, en wat is mooier dan een Europa wedstrijd te spelen voor 25.000 man. En waarom NAC geen interland naar kunnen halen.' Kijk naar Tilburg. Breda is naai voetbalgek, een in- nd zou in Breda niet mis- Daarom raad ik NAC bouw a.u.b. voor jullie orters een stadion waar eg mensen in kunnen. IAC aan de toekomst wil ven, hebben wij toch een stadion nodig. Commer- hoeft NAC zich geen sn te maken, dat is ge goed geregeld, maar aan al die supporters, en gemeente, laat ons in de steek. Zorg dat er twee jaar niet weer dui- en supporters misgrijpen een kaartje. a, irwer Van onze biljartmedewerker Hulst - Jean-Paul de Bruijn, de sterkste biljarter die Zee land rijk is, neemt van vrij dag 18 tot en met zondag 20 maart deel aan het Europees kampioenschap bandstoten in Wijchen. In het sterke deelnemersveld dat in biljart zaal Verploegen in actie komt behoort hij tot het rijtje kanshebbers voor de titel. jean-Paul de Bruijn dankt die rol aan zijn resultaten in het Europees kampioenschap van vorig seizoen toen hij op een eervolle derde plaats eindigde en het feit dat bandstoten een spel- soort is die de sinds maandag jongstleden 29-jarige De Bruijn bijzonder goed ligt. Hij dankt de uitnodiging voor deze Europese eindstrijd even eens aan het feit dat hij dit seizoen nationaal kampioen werd na de turbulente finale tegen Jos Bongers. Bongers vocht toen een beslissing van de dienstdoende arbiter aan in het slottreffen tegen De Bruijn en bleef ook na de partij nog lang over het gebeurde zeuren. Naast De Bruijn is ook Bongers, die bijna een 'thuiswedstrijd' speelt, van de partij. Er komen overi gens nog meer Nederlanders in actie, want Henri Tilleman en Gerrit Boer geven eveneens acte de présence. Inclusief de vier Nederlanders komen in totaal 45 biljarters in actie. Onder die deelnemers buiten landse cracks als Grethen (Luxemburg), Zenkner (Duits land), Horvath (Oostenrijk) en De Backer (België). Zelfs illuste re namen van weleer zullen zich in biljartzaal Verploegen mel den. Zo heeft de Fransman Con- neson, de rivaal van Hans Vul- tink een tiental jaren terug, in geschreven en komt ook de op vallende Portugees Vierat naar de plaats onder de rook van Nijmegen. Woensdag beginnen de plaat singswedstrijden. Daaraan hoeft De Bruijn, evenals Tilleman, niet deel te nemen, omdat zij zich rechtstreeks geplaatst hebben voor het hoofdtoernooi dat vrij dag van start gaat. Voor dat hoofdtoernooi zijn acht spelers geplaatst en daar komen via het kwalificatiesysteem nog eens acht spelers bij. De zestien deel nemers aan het hoofdtoernooi strijden via een dubbel KO-sys- teem voor de Europese titel. In de voorronden is de lengte van de sets bepaald op 50 carambo les, maar in het hoofdtoernooi speelt men naar 75 caramboles en naar twee gewonnen sets. eerste prijs levert 5000 Duitse marken op en het totale prijzen geld is vastgesteld op 21.000 DM. Vrijdag start het hoofdtoer nooi om 12.30 uur, zaterdag om 12.00 en zondag 20 maart om 11.00 uur. Van onze sportmedewerker Zaamslag - Met frisse moed en vol elan stapte Rinus Kolijn samen met zijn teamgenoten het nieuwe voetbal seizoen in. Lekker bezig zijn tijdens de trainingen en in oefenduels, met een uitstapje naar Schuttersveld in Brunssum, moest Terneuzen een goede start opleveren. Zover kwam het voor Rinus Kolijn niet. In Brunssum sloeg het noodlot toe. „Een begin van een lange weg van revalidatie," weet hij inmiddels. De datum, 14 augustus 1993, staat bij Rinus Kolijn voorgoed in zijn geheugen gegrift. Het is de dag dat hij met zijn maats tegen Schuttersveld speelde. Een ogenschijnlijk ongevaarlijke si tuatie werd door een sliding van een tegenstander omgedoopt tot een, voor de in Zaamslag woon achtige Terneuzense verdediger, fataal moment. Een tel waarin hij zijn enkelbanden afscheurde, zijn kuitbeen brak en zijn enkel uit de kom geraakte. „Mijn voet stond naast mijn been," weet hij alsof het gisteren gebeurde. In het ziekenhuis in het 'brons-groene' werd de boel gezet en in het gips gestoken. Een wit voetje rijker mocht Ri nus Kolijn huiswaarts. Tot enke le dagen later de pijn ondraag lijk werd. Een operatie werd, omdat de zaak niet op zijn plaats zat noodzakelijk geacht. Een stalen plaat, nog steeds aan wezig, diende als verbinding. Zijn gekwetste delen, opnieuw in het gips gegoten en later in een zinklijmverband gezet, maakten Rinus Kolijn tot 'manke Nelis'. Voetballen was er niet bij. Het deed en doet hem pijn. En het zette de inmiddels 31-jarige blonde verdediger tegelijkertijd aan het denken. „Moet ik op nieuw beginnen," vroeg hij zich af na eerder al eens vier maal, twee keer rechts en twee maal links, zijn enkelbanden ge scheurd te hebben. Het ant woord: „Het zit er niet meer in." Terneuzenaar was en bleef hij. Inmiddels met de functie van penningmeester van de afdeling senioren. Betrokken blijven bij de club. Het is Rinus Kolijn als het ware ingegoten. Pa Joris was immers jarenlang bestuurder bij de rood-zwarten. Rinus zag broer Jan er spelen en tijdelijk trainer worden en bleef ondanks diverse stormen binnen de club zijn vereniging trouw. Zelfs schoonpa Kees Dees, voorzitter van Zaamslag, wist hem nimmer te vermurwen het rood-zwarte tenue te ruilen voor een groen witte uitrusting. „Ik heb het altijd naar mijn zin gehad bij Terneuzen. Dus reden om weg te gaan, heb ik nooit gehad. Trouwens wat heeft het voor zin om alleen maar van club te veranderen zonder er sportief op vooruit te gaan," al dus Rinus Kolijn, die naast het spelen in Terneuzen ooit de Zeeuwse selectie haalde en naar zijn mening teveel spelers bij zijn club zag gaan en komen. Waarderen kan hij dat tussen tijdse verloop niet. Balen deed hij eveneens van het feit dat een speler als Huib Meerman ge haald en teveel 'betaald' werd voor zijn diensten. „Gelukkig is dat voorbij," oordeelt hij, nu hij zelf de penningen beheert. Met duidelijk meer plezier denkt hij terug aan de periode dat Maurice de Wndt de scepter bij de Terneuzenaren zwaaide. „Het is de mooiste tijd in mijn loop baan geweest," stelt Rinus Ko lijn onomwonden. Verheugd is hij eveneens over het gegeven dat Terneuzen volgend seizoen verder gaat onder regie van een 'vreemde' trainer. In dit geval Henk Ottens. „Het is goed dat er iemand aan het bewind komt zonder Terneuzen-verleden. Bij Maurice de Windt pakte dat ook goed uit. Nu hoop ik dat het weer zal gebeuren. Zeker nu we een jong ploeg hebben met pal daarachter goede A- en B-junio ren. Wat dat betreft zie ik de toekomst voor Terneuzen zonnig in. Zelf meespelen zit er echter niet meer in," besluit de in het dagelijks leven als systeembe heerder bij de woningbouw in Terneuzen werkzame Rinus Ko lijn. Een man die binnenkort voor het eerst vader wordt van wat mogelijk een opvolger bin nen de lijnen moet worden. Te gelijkertijd een start van een ander leven. Tot dan toe had hij uitstekend driebandenspel laten zien en te recht plaatsing afgedwongen. Die suprematie verloor wat glans in zijn laatste ontmoeting met Ro Baart. De eerste set ver loor De Baere in 18 beurten (10-12) en in de tweede moest hij opnieuw bakzeil halen. Baart was in die set uitstekend op dreef. In slechts 9 beurten won hij met 8-12. Daarmee herstelde Baart zich na een matige start. Dat gold overigens ook voor Peter Snelders. Beide spelers troffen elkaar in de openings partij van de avond en kampten met aanpassingsproblemen met het nieuw gelegde biljartlaken. De eerste set won Snelders met 12-10 in 31 beurten en de tweede was voor Baart (5-12) in 18 heurten. Dat het allemaal beter kan be wees Baart tegen De Baere en Snelders in zijn laatste ontmoe ting met Nico Kalden. De eerste set tegen Kalden won hij in 15 heurten: 12-5. Hij beëindigde die set met een serie van 5 caramb- Poles en trok in de tweede set die sterke lijn door. In slechts 5 heurten maakte hij de 12 caram boles vol en dat is tot op heden de kortste set in deze titelstrijd. Door d zwakke start kwam Rinus Kolijn. de Terneuzen-speler die door een beenbreuk zijn hele seizoen naar de knoppen zag gaan. foto camile schelstraete Van onze sportmedewerker Sluiskil - Voor het eerst vindt er in het Zeeuwse een clubkampioenschap plaats waarin zowel amateurwielrenners als trimmers in hetzelfde pe loton zullen rondrijden. Die primeur vindt zaterdag middag plaats in Sluiskil. Om 14.30 uur vertrekken de leden van de wielervereni ging Zeeuws-Vlaanderen te gelijk met de trimmers van de stichting Wieier Trim Bond. Elke trimmer kan er aan meedoen. „Het is de eerste keer dat we zoiets gezamenlijk heb ben opgezet," licht ex-prof Patrick van Passel toe. „We gaan er dus niet vanaf de start in vliegen, want dan is de lol er snel af. Nee, op een fatsoenlijke manier wordt er gefietst," aldus Van Passel. Op deze manier kan het trimwereldje eens ruiken aan het amateurwielrennen. De trimmers rijden 60 kilo meter en de amateurs 80 kilometer. Zowel de ama teurs als de trimmers strij den om de clubtitel. Ook Brabanders en andere trim mers kunnen aan deze koers deelnemen. Een dag later start in Graauw het officiële wieier- seizoen voor de amateurs. In het voorprogramma rijden de trimmers om 13.00 uur. Deze wedstrijd telt mee voor het eerste Super Pres- tige-klassement. De win naar ontvangt aan het eind van het seizoen - er tellen acht wedstrijden mee - een koerskader en de nummer twee een heren- of dames rijwiel. In totaal zijn er tien schitterende prijzen te ver dienen. Driebandentoernooi ABC/'t Zonneke Van onze biljartmedewerker Breskens - Geheel volgens verwachting kwalificeerde de sterke Belg Eddy de Baere zich voor de finale van het ABC/'t Zonneke-driebandentoernooi. Al na twee partijen (vier sets) was de bijarter uit Maldegem zeker van kwalificatie in café 't Zonneke te Breskens. Snelders, ondanks dat geweld, uit op een matig algemeen ge middelde. Dat gold overigens ook voor Baart en Kalden. Laatstgenoem de begon uitstekend tegen Eddy de Baere. Hij verloor wel beide sets, maar kon terugblikken op een prima partijmoyenne. In achtereenvolgens 13 en 14 beur ten ging hij onderuit, maar kwam tot een fraaie produktie: 12-8 en 12-10. Daarna boekte Kalden winst tegen Ro Baart. In respectievelijk 23 en 18 beurten klopte hij de WBC-speler met 8-12 en 10-12. Door zijn minder goede optreden tegen Snelders zag hij zijn algemeen gemiddelde flink dalen. De winstpartij van Edde de Bae re tegen Kalden vormde de aan zet tot zijn kwalificatie. Toen hij in de tweede ronde van Peter Snelders won met 12-8 in 13 en 12-8 in 18 beurten was hij onbe reikbaar geworden voor de an dere deelnemers van poule vier. Door die plaatsing schaart hij zich in het reeds bestaande rijtje finalisten: Roger Lierman, Pierre Rammeloo, Johan de Taeye en Meerten Dallinga. EINDSTAND POULE 4 1. Eddy de Baere (Maldegem) 8 setpunten, algem en gemiddelde 0,776 en hoogste sen 4, 2. Peter Snelders (Sas van Gent) 6-0,570-5, 2 Ho Baart (Walsoorden) 6-0,547-4 4, Nico Kalden (Terneuzenl 6-0,545-5. Van onze medewerker Eddy de Schrijver Lamswaarde/Clinge - Het bestuur van de voetbalclub SDO keek wel erg raar op toen Arnold Bracke, sinds een jaar trainer bij de Lamswaardenaren, mede deelde dat hij met STEEN in zee was gegaan. Dit, ondanks de mondelinge afspraak die er bestond over verlenging van het contract bij SDO. „De mensen gaan op den duur denken dat we niemand kunnen houden bij SDO, maar dat is beslist niet waar. Ik stond er ook vreemd van te kijken dat Arnold ineens toegaf dat hij naar STEEN overstapte. Daar had niemand binnen de vereniging op gerekend," aldus Ludo Eys- ackers, de man die altijd het dichtst bij de trainers staat. Vlak voor carnaval moet het ge weest zijn toen Bracke de bood schap overbriefde. STEEN was op zoek naar iemand voor het tweede team om de plaats van Walter van Duysse, die naar Corn Boys verhuist, op te vullen. De ogen waren gericht op Bracke. Die gaf te kennen dat het contract mondeling al beze geld was, maar op aandringen van STEEN werd nogmaals ge praat met Bracke. Die zag een overstap wel zitten. „Het is een sportieve verbetering. Ik heb duidelijk gesteld dat STEEN maar contact diende te zoeken met SDO. Dat is blijkbaar ge beurd en in harmonie, want ik heb niets van wrevel bespeurd. Dat SDO het jammer vindt kan ik best begrijpen. Ik had mijn ja-woord gegeven. Maar als een trainer aan de kant wordt gezet ben je ook nergens, ook al heb je getekend. Maar goed, ik hoop met SDO de competitie keurig te kunnen afmaken," aldus Bracke. Het bestuur van SDO heeft geen wroeging, maar toch heeft de zaak een wat bittere nasmaak achtergelaten. „Kijk, tot nu toe hebben we eigenlijk nooit een trainer iets laten tekenen, want wij gaan er van uit dat een mondeling akkoord ook geldt. En Arnold heeft zelf nog gezegd zijn woord te houden. Dus er Eindstanden Zeeuws zwemloopcircuit Van onze sportmedewerker Vlissingen - Ron Vermaat (bij de man nen-senioren) en zijn vriendin Bianca van den Kieboom (bij de vrouwen) schreven het Zeeuwse zwemloopcir cuit op hun naam. Van de vier wed strijden telden de drie beste resultaten mee voor het eindklassement. Vermaat pakte met drie keer winst (Vlissingen, Middelburg en Kapelle) met grote overmacht de eindzege. Van den Kieboom moest tijdens de laatste wedstrijd erkennen dat Irma Heeren ver boven de rest uittornt, maar de nationale kampioene Run-Bike-Run kwam maar in één wedstrijd in actie en komt in het eindklassement dus niet voor. Bij de vete ranen pakten Theo van Hal en Pieter Verhage de winst. Het zwemloopcircuit, dat jarenlang de intentie had van een trainingscircuit, is uitgegroeid tot een vol waardige wedstrijd. Opvallend was dat vele atleten van buiten de provincie naar Zeeland kwamen. EINDSTANDEN Meisjes-jeugd: 1. Patricia Ackermans (Rosma len) 5917 punten, 2. Mirjam Dieleman (Vlissin gen) 6285. Meisjes-junioren: 1. Nicole van de Schelde (Middelburg) 6204. Vrouwen: 1. Bianca van den Kieboom (Steen bergen) 5356, 2. Linda Thoen (Etten-Leur) 5589, 3. Terése van Lare (Sluis) 5690, 4. Jeanet- te Leunis (Middelburg) 5820, 5. Mona Nieuwen- huizen (Hellevoetsluis) 5849. Jongens-jeugd: 1. Gideon Dieleman (Vlissingen) 5584, 2. Rudie van Kleven (Vlissingen) 6261, 3. Jochum Kuzee (St.-Annaland) 6200. Junioren: 1. Rens Lobbezoo (West-Souburg) 4914, 2. Mark Blok (Lewedorp) 4949, 3. Dennis Florussen (Axel) 4961. Senioren: 1. Ron Vermaat (Nieuw-Vossemeer) 4328, 2. Johan van de Branden (Steenbergen) 4541, 3. Erik Peeman (Middelharnis) 4593, 4. Jan-Bart Jasperse (Oost-Souburg) 4699, 5. Joost Muller (Papendrecht) 4719, 6. André Storm (Zoetermeer) 4828, 7. Serge Fransen (Breda) 4830, 8. Pierre van Damme (Etten- Leur) 4903, 9. Sjaak de Kok (Lewedorp) 4933, 10. Robin de Jong (Gouda) 4964. Zeeuws-Vlamingen: 11. Angelo Martens (Sas van Gent) 5023, 23. Marc van Rosevelt (Bres kens) 7000. Veteranen I: 1. Theo van Hal (Middelburg) 5078, 2. Simon van de Linden (Oost-Souburg) 5476, 3. Piet van Vaardegem (Westkapelle) 5478, 4. Kees de Waal (Goes) 5747, 5. Ko Botman (Middelburg) 5873. Zeeuws-Vlamingen: 6. Peter Nicolai (Breskens) 6088, 8. Herman Sarneel (Sas van Gent) 6647. Veteranen II: 1. Pieter Verhage (Westkapelle) 5338, 2. Rens Fransen (Den Haag) 5609, 3. Theo Guillet (Vlissingen) 6028 punten. Erwin Simpelaar weer groots Goes - Erwin Simpelaar van het Goese AV'56 blijft zijn eigen grenzen met de kogel verleggen. Tijdens de interland met ploegen van Nordrhein, Saksen en Brandenburg in het Duitse Senftenberg verbeterde hij zijn eigen persoonlijk record met maar liefst 64 centimeter. Hij kwam tot 17.33 meter wat de beste Zeeuwse prestatie aller tijden is. Een afstand die ook ruim voldoende was voor de winst bij de B-junioren. Mede dankzij hem won de Nederlandse juniorenploeg deze interland. Voetbaljeugd Zeeland kansloos Kamperland - De voetbaljeugd van Zeeland jongens tot 15 jaar ging in de groepswedstrijd tegen de afdeling Rotterdam kans loos met 0-5 onderuit op het terrein van Bevelanders in Kamperland. Ten opzichte van de uitwedstrijd tegen deze tegenstander - toen men met 9-0 verloor - kon gastheer Zeeland nu de schade enigszins beperkt houden, maar was over de gehele lijn minder dan de meer getalenteerde jeugd van Rotterdam. Alleen in de eerste helft kwam Zeeland sporadisch tot een gevaarlijk ogende tegenstoot, maar echt uitgespeelde kansen konden niet geno teerd worden. Bij de pauze was het 0-2 en in de tweede helft was het overwicht van Rotterdam, dat overigens kan bogen op de inbreng van veel jeugd uit het betaalde voetbal, nog groter. Dat resulteerde in de 0-5-eindstand. Puntendeling voor vrouwen GSC Terneuzen - De spanning in de onderste regionen van de derde divisie van de landelijke zaalhandbalcompetitie is te snijden. Met nog één duel te spelen deelt GSC, na het gelijke spel tegen Olympus, de laatste plaats met ODI. Tijdens de laatste wed strijddag moet GSC winnen van Avanti om zich in veiligheid te spelen. DERDE DIVISIE VROUWEN OLYMPUS-GSC 8-8 - GSC ging met de instelling het veld in om niet te verliezen. De beginperiode verliep goed en GSC liep uit naar 2-5. Door enkele tijdstraffen kreeg Olympus overtal-situa- ties en kon daar van profiteren. Nog voor rust kwam het op gelijke hoogte: 5-5. In de tweede helft ging het gehjk op. Vlak voor tijd kwam Olympus nog op 8-8. Een terechte uitslag. UITSLAGEN Olympus-GSC 8-8, Mountain Stars-EBHV 10-7, Were Di-Dongen 13-3 (Were Di kampioen), Heerle-EMM 2 15-13, Avanti-ODI 12-9. STAND Were Di 17-29, EMM 2 17-25, Heerle 17-25, Mountain Stars 17-24, Dongen 17-19, EBHV 17-13, Olympus 17-10, Avanti 17-9, GSC 17-8, ODI 17-8. Winst voor Jan van Laarhoven Alphen aan de Rijn - Jan van Laarhoven is bezig met de afsluiting van een succesvol winterseizoen. In de 20 kilometer van Alphen aan de Rijn, een wedstrijd meetellend voor het Pickwick Runcircuit, pakte de Hulstenaar de winst in de veteranen Il-categorie met een tijd van 1.08.22. Bij de senioren werd John Vermeule eerste Nederlander op een vijfde plaats in 59.41. RESULTATEN OVERIGE ZEEUWEN Wilco de Vos 1.10.13, Rini Bruggeman (beiden AV'56) 1.12.12, Bram de Visser (Dynamo) 1.14.35, Alex Kunst (AV'56) 1.14.55, Rens Bostelaar 1.14.58, John Guiquierre 1.15.25, Harry Louwerse (allen Dynamo) 1.16.10, Piet Oostdijk (AV'56) 1 17.29, Bert Geldhof (Dynamo) 1.19.22, Kees de Winter 1.22.22, Jan-Willem de Wolf 1.26.46, Leo Meijer (allen AV'56) 1.27.12, Leen Buys 1.27.35, Hans Pluylaar (beiden Dynamo) 1.28.05 en Philip Luitwieler (AV'56) 1.28.12. Opnieuw clubrecord Natasja Picavet Hoboken - Tijdens de finalewedstrijden in het Belgische Hobo ken vestigden de RKHAV-atletes Natasja Picavet en Majorie d'Hooghe nieuwe clubrecords. Natasja Picavet deed dit bij de D-meisjes op de 60 meter horden. Haar tijd was 11,05 en betekende een tweede plaats. Bij het hoogspringen werd ze vijfde met 1,35 meter. Majorie d'Hooghe zorgde voor een nieuw clubrecord verspringen bij de meisjes-pupillen A. Dit met 2,82 meter, wat haar een tweede plaats opleverde. Op de 60 meter werd ze eveneens tweede met 10,92 seconde. D-junior Stefaan Picavet werd vijfde op het hoogspringen met 1,30 meter en vierde op de 60 meter horden met 11,66. Michiel Willaert sloot het indoorseizoen af met een persoonlijk record op de 60 meter, die hij winnend afsloot in 7,90 seconde. Ook C-junior Martijn Mortier sloot het indoorseizoen succesvol af. Hij kwam met twee persoonlijke records terug naar Hulst. Dit op de 60 meter, waarop hij derde werd in 7,78 en op het onderdeel verspringen waar zijn 5,23 goed was voor een vierde plaats. was geen vuiltje aan de lucht, maar de situatie is inmiddels drastisch veranderd. Bracke gaat naar STEEN en dat betreuren wij. Hij lag ontzettend goed in de groep en zo'n man kwijt spe len is vervelend. Iemand tegen houden heeft echter geen zin. Wij hopen op een goede ver standhouding tot de laatste wed strijd," aldus Eysackers. Voor STEEN is het een meevaller ge weest dat alles wat om voetbal draait in Lamswaarde wat te lief is. Immers, een mondelinge over eenkomst is een overeenkomst. Inmiddels heeft SDO al een nieuwe trainer gestrikt in de persoon van Goverd Vrijhoeven uit Terneuzen. Ludo Eysackers kent de man natuurlijk van zijn activiteiten als keeperstrainer. „Wat dat betreft krijgen we een enthousiaste man voor de teams staan. Hopelijk blijft hij langer dan een jaar, want je zou er wat van gaan denken," relativeert Eysackers de ontstane situatie in Lamswaarde. Van onze sportmedewerker Axel - De Ruyter is de nieuwe leider in de tweede klasse van het regionale zaalvoetbal geworden. Het 3-3-gelijke spel tegen Corn Boys/Benny Sport was net voldoende om Bonded Stores te passeren. Deze ploeg verloor verrassend met 4-1 van Gemeente en raakte samen met De Pooter/Koole, IZV en Gemeente op één punt van de leider. De Pooter/Koole miste de hoofd rol door tegen Dow met 5-5 gelijk te spelen. IZV kwam op een punt van de leider door HKC met 6-4 te kloppen en Gemeente door Bonded Stores te verslaan. AZWZ-Bonte Hert werd 4-3 en Corn Boys/Ranschaert-Groote Slock 2-2, waardoor laatstge noemde formatie rode lantaarn drager bleef. IZV-HKC 6-4 - HKC leidde lan ge tijd met 1-3. De kans op 1-4 was groot. De lat keerde die mogelijkheid. In plaats daarvan werd het nog voor de doelwisse- ling 4-3. Daarna maakte IZV het karwei af. „Een ongelukkig ver lies," noemde Hans Stoffijn van HKC deze nederlaag van zijn team. Voor de winnende goals meldden zich Arno Wauters (3x), Tom Compiet, Johnny de Kort en Nico Mahu. Hans Stoffijn (3x) en Jack Dingenouts scoorden voor HKC. DOW-DE POOTER/KOOLE 5-5 - „Een prachtig duel. Om en om scorend zijn we eruit gekomen," juichte Henk Hartman, coach bij Dow. De tien doelpunten waren een rijke oogst. Voor Dow kegel den Lex Janse (2x), Hans van de Boom, André Buckers en Peter Rompa raak. Voor de Axelaars trapten Sam Bakker, Jaap de Regt (2x) en Ricky de Pooter de bal in het net. CORN BOYS/RANSCHAERT- GROOTE SLOCK 2-2 - „Een juiste stand in een gelijk op gaand duel," oordeelde men. Voor de thuisclub van Fonny Kox scoorden Rudi Fruijttier en Sonny Riddering. André de Regt en Fred Hoekstra maakten de doelpunten voor de Terneuzena ren. DE RUYTER-CORN BOYS/ BENNY SPORT 3-3 - „Een te rechte eindscore," was de me ning in Terneuzen. Marco Wage naar en Jaap Romeynsen zorg den voor de Terneuzense doel punten. Voor de Sassenaren meldden zich Luc van Hecke (2x) en Christiaan Haans voor de goals. AZWZ-BONTE HERT 3 4-0 - De mannen van het ziekenfonds hielden de poort op slot en sloe gen zelf vier bressen in de Hul ster afweer. De winst was dus terecht. Mels Verhelst (2x), Paul de Kort en Frank Buyze scoor den de winnende serie. BONDED STORES-GEMEEN TE 1-4 - De Terneuzense ambte naren waren slagvaardiger dan hun gastheer en koploper in deze klasse. Na 0-3 halverwege werd het 1-4 via een rake inzet van Michel van de Walle voor de thuisclub en door doelpunten van Eric Roose (2x), George Ger- naert en Piet de Blaey. STAND De Ruyter 20-26, De Pooter/Koole 19-25, Bonded Stores 19-25, IZV 20-25, Gemeente 20-25, AZWZ 19-21, Dow 20-20, Corn Boys/Ran- schaert 20-17, Corn Boys/Benny Sport 20-16, HKC 19-13, Bonte Hert 3 20-13, Groote Slock 20-10.

de Stem | 1994 | | pagina 11