kort de stem Onvrede op stadhuis Axel Promotiecampagne voor nieuwe woonwijk Othene in Terneuzen inst HVSV Lunstbende stimuleert leerlingen mee te doen aan project uws ïlleduikers Rapport toont stroeve samenwerking aan tussen college en ambtenaren 'Weten die stakers wel waar ze mee bezig zijn?9 'Borstonderzoek voor 70-plussers mogelijk' Wachtlijst voor baan bij Dethon loopt op tot tachtig ENT Vlissingen Overval in Vlissingen Massale opstand in Reuzenhoek tegen heffingen 15 MAART 1994 n in vorm te komen In t, en keurige vierde pW r negende. u UBBELDAM uit Sluiski eneens naar Wallonië ee. s voor Hulstenaar FRanij Zeeland petitie ende wedstrijd heeft Den Haag het landelijke te liggen en met name Yoram Lawalata zorgden been de Vlissingers zich hoogste afdeling van de C (Vlaardingen) 4904,0. 3 n«57 gen) 5195,9 seconden. Bruinvis heeft in Vlissii uwse ploeg te zijn in c De Sassenaren, die in c Uedig konden aantrede ploeg om dit verlies op meter rugslag 1977 el: 1 Eveli isser (2VS) 1.18,0, 2. Jamie SchL 1.20,9, 3. Ester Wisse (BE meter vrije slag 1981 el: 1. Tru ^3,4 2. Kora Aarnoui 5, 3. Kim Verheijden 1.16,3 eter wisselslag all in: 1 ok 2.44,9, 2. Wendeline 44,9, 3. Eline Velgersdijk 2.4°4 j 100 meter vrije slag 1979 el' ldestroom 5.00,1, 2. Bevelam' NEN eter vrije slag 1979 el: 1 nk (BEV) 1 05,8, 2. Gert-Jan "t 1.08,6. 3. Tim Roeb (bei 1.08,9. eter wisselslag 1977 el: 1 Weimar (ZVS) 2.39,3, 2. GerU ndt 2.45,6, 3. Jeroen de Kosl 2.57,0 eter wisselslag 1977 el: 1. Ch er Draai (STV) 1.23,5, 2. Jei naar (BEV) 1.23,8, 3. Jeroen (ZVS) 1.25,7. meter rugslag all in: 1. Da ns (BRU) 1.08,3, 2. Diria 1.12,2, 3. Machiel Weim eter rugslag 1979 el: 1. Patri< e Voorde (ZVS) 1.17,5, 2. Gei Ramondt 1.18,9, 3. Tim R< 1. neter vrije slag 1977 el: 1. Wout( js (BRU) 1.08,0, 2. Joey den Bi 1.10,1, 3. Jeroen de Kos neter vlinderslag all in: 1. Da rns 1 09,2, 2. Dirja de Boe 1 :k Holz (STV) 1.17,6. 100 meter wisselslag 1979 el: ïvis 5.23,0, 2. Stormvogel 5.58, velanders'6.04,9. ibalcompetitie was er eei /an HVSV. Zij versloegei i van HV Hulst wren vrij, an Woluwe. UWE-HVSV 30-33 - Wolu- Ivas in-compleet en HVSV een 'makkie' te hebben, Sr dat pakte toch anders uit ftt HVSV slecht speelde. In Irste helft ging het nog rede- Inet de ploeg uit Terneuzen Fij rust stond het dan ook In de tweede helft speelde V te gehaast en leed het veel rlies. Woluwe kon daar be- ijk van profiteren en kwam s dichterbij. HVSV behield r de voorsprong, maar de e was aanzienlijk verkleind. TER DAM NEN 3-GSC 17-19 - Een gelijk ande eerste helft werd met fgesloten. In de tweede ter- aad een collectief goed spe- GSC een licht overwicht en ep dan ook uit naar 12-16. ijk de beslissing, want kon de marge niet meer ruggen en GSC greep dus terk spel verdiend de zege. zwemploeg van Zeelan- tweede afdeling van de verschil gewonnen. De initief de hoogst geklas- afdeling geworden. aar 1.22,7, 2. Debbie van de 1.24,2, 3. Franka Overbeeke eter vrije slag 1981 el: 1. Inge Parel 1.18,6, 2 Petrie Openeer i. Corine Mol (OND) 1.21,5. ter wisselslag all in: 1. Therese ick 2.44,6, 2. Ilonka van de Meer Milly Victor 3.03,6. meter vrije slag 1979 el: 1- ak 5.19,5, 2. Zuidwester 5.27,8, öndia 5.38,8. EN ter vrije slag 1979 el: 1. Wouter md (ZEEL) 1.10,2, 2. Patrick ven (ZEEL) 1 11,2, 3. Alexander ten (OND) 1.12,6. ter wisselslag 1977 el: 1. Sebas- aayen (OND) 1.11,9, 2. Jacco (STEL) 1.24,4, 3. Remy Ope- 2EL) 1.25,4. 'ter rugslag all in: 1. Mark isen (ZW) 1.13,1, 2. Sebastiaan 1.14,2, 3. John Openeer (ZEEL) ter rugslag 1979 el: 1. Wouter nd (ZEEL) 1.23,5, 2. Reinier de 'TEL) 1.45,4, 3. Armand Bute- :L) 1.52,9. er vrije slag 1977 el: 1. Sebasti- ayen 1.01,7, 2. Jacco Moison Patrick van Boven (ZEEL) ter vlinderslag all in: 1. John 1 17,0, 2. Francois Smet 1.22,1, 3. Mark Adriaansen meter wisselslag 1979 el: 1- a 6.27,4. Van onze verslaggever Terneuzen - De komende maanden wordt gestart met een promotie campagne om de nieuwe woonwijk Othene in Terneuzen meer naams bekendheid te geven. Eind septem ber worden de eerste woningen ver kocht. Het streven is erop gericht uiterlijk 1 december met de wo ningbouw te beginnen. Deze planning staat in de ontwikke lingsovereenkomst tussen projectont wikkelaar .Mabon en de gemeente voor het eerste deelplan van de nieuwe wijk. Het gaat om de bouw van maximaal 480 woningen in het gebied ten noorden van de Reuzenhoeksedijk omsloten door de Margarethadijk, Westerscheldedijk en het afwateringskanaal. Mabon garandeert een jaarlijkse afna me van honderd woningen. Als gronden van dat gebied na vijf jaar niet zijn bebouwd neemt de gemeente die gron den voor dezelfde prijs terug. Eventuele renteverliezen zijn voor rekening van Mabon. De gemeente draagt zorg voor de bo- venwijkse infrastructuur, zoals wegen, riolering en verlichting. De gemeente roept hiervoor een fonds in het leven. In de overeenkomst is ook onder andere de verplichting opgenomen zo veel mo gelijk plaatselijke/regionale werkgele genheid in te schakelen en vrije kave1 aan particulieren uit te geven. Op dit moment wordt ook de bouw van woningen tegen de Westerscheldedijk onderzocht. In plaats van een voortzet ting van de traditionele bouw van flats gaan de gedachten uit naar een terras vormige bebouwing. Opgebouwd vanuit de woonwijk en volledig gesitueerd op het zuiden met op het niveau van de dijk een strook laagbouw met direct uitzicht op de Westerschelde. Dit on derdeel is voorlopig buiten de exploita tieberekening gehouden. Uit deze bere kening blijkt dat de grond van het eerste deelplan 118 gulden per vierkan te meter kost. Maar daar komen de gemeentelijke kosten nog bij. De ontwikkelingsovereenkomst wordt woensdagavond besproken door de le den van de gecombineerde raadscom missies Vrom en Financiën. De vergade ring begint om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. 'Met een korte kernachtige, kleurrijke act en videoclip worden scholieren gestimuleerd om mee te doen aan de voorrondes van het Kunstbende-project. temeuzen/Hulst - Voor de ierde maal rijdt de Kunst- ende-bus door Nederland, ïet een korte kernachtige, ttr kleurrijke act en video- lip worden middelbare scho nen gestimuleerd om mee t doen aan de voorrondes an het Kunstbende-project, fêteren stond de tourbus ge- iilderd in felle kleuren en aan kleed met toeters, bellen en Wei theaterattributen op de toolpleinen van de scholenge- ïenschappen Petrus Hondius Zeldenrust in Terneuzen en fflsenius in Hulst, videoclip duurt vijf minuten I in een razend tempo worden j leerlingen gemaand om voor ree te doen aan de Kunstben- een wedstrijd georganiseerd tor het ministerie van WVC. In Wien voorrondes wordt uitge hakt wie de veertien finalisten 'in die strijden in Utrecht om gouden, zilveren en bronzen ratjes. Er zijn verschillende cate gorieën: ontwerpen, dans, mu ziek, theater, taal, fotografie en video en alles mag. in die laatste categorie gaat het van koekjes bakken tot en met het schrijven van een scenario of het maken van sieraden. De provinciale wedstrijd is op 1 mei in de stadsschouwburg in Middelburg. De landelijke finale is op 25 juni. Gisteren bleek dat een aantal Zeeuws-Vlamingen een gooi naar de eer willen doen. „De Kunstbende verandert je le ven," werd er over de schoolplei nen geroepen. Adrie Pinxten en Harrie Verkerk wringen zich in allerlei bochten om via een aan tal gaten of televisieschermen in de bus hun boodschap uit te dragen. „We zijn er tien weken mee op stap door het hele land samen met nog een duo acteurs. We zijn freelancers en dit werk is weer eens wat anders. We hadden het zelf nog spectacu lairder gewild, maar de stichting Leerlingen worden aangespoord mee te doen. FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE wilde de drempel niet al te hoog leggen," leggen ze uit terwijl de elektriciteitskabels uitgerold worden. Het blijkt dat alle scholen van te •voren worden geïnformeerd. Vlak voor de voorrondes gaat de bus toeren door Nederland en doet die scholen aan die vol doende interesse tonen in cul tuur en die iets meer willen weten over de Kunstbende. Het uiteindelijke doel is een groot aantal deelnemers aan de wed strijd. In Hulst zorgde 'ambassadeur' Jan de Ridder voor een aan vraag. Hij doet dit jaar voor de vierde maal mee in de categorie theater. „De eerste keer was het niks, daarna een derde en een tweede prijs. Wellicht dit jaar een eerste," vertelt Jan die caba ret brengt. Ook zijn zus Annelies en vriendin Ilona doen dit jaar mee in de categorie 'Alles mag'. In 1993 haalde Annelies een tweede prijs Taal, dit jaar hoopt ze op een hogere score. De meeste leerlingen vonden de presentatie opvallend en specta culair en waren vol lof over het feit dat de bus de uithoek in Nederland gevonden had. Toch waren er nog veel die geen idee hadden waar het over ging, de kleurige folders werden keurig opgevouwen, slechts een enke ling vulde het formuliertje in. Vandaag staat de Kunstbende tour-truck in Goes waar vier scholen bezocht worden. Van onze correspondent Vlissingen - Twee gewapen de mannen hebben gister morgen een postagentschap aan de Papegaaienburg in Vlissingen overvallen. De "uit bedroeg enkele duizen den guldens. Bij de overval "erd niemand gewond. Pe daders drongen rond swart over negen het posta gentschap binnen. Met een vuurwapen bedreigden ze een achttal voor de balie baande mensen die ge dwongen werden op de Pond te gaan liggen. De overvallers eisten van de caissière geld. Toen ze dat ■ladden, vluchtten ze naar duiten waar ze een fiets na men. Van onze correspondent Vlissingen - De klap die de stakers op de Olau Hollandia zaterdag aan het walpersonbeel van Olau in Vlissingen uitdeelden, kwam afgelopen zaterdag hard aan en dreunt nog steeds na. Gisteren moesten er weer een dikke twee honderd aspirant-passagiers worden gebeld dat de staking nog steeds aan de gang is en dat er niet wordt gevaren. Het conflict is bekend. Omvlaggen en ontslagen op een Duitse boot, met een Duitse vakbond en een Duitse Seebetriebsrat. Een Duits onderonsje dus, dat over de hoofden van Olau (een volle dochter van moeder TT-line in Hamburg) wordt uitgevochten. Het walpersoneel in Vlissingen is machteloos en de passagier die zich de luxe van een ruimteveer had voorgesteld, wordt terugver wezen naar een beduidend minder alterna tief via andere routes. De kont tegen de krib gooien en ach en wee klagen is er bij het per soneel niet bij. Het beste ervan maken en als we toch ten onder moeten gaan dan wel vechtend, is het credo. Voor Annette Melis, sales-representative met als standplaats Haarlem, is de hele zaak nog steeds onbegrijpelijk. „Weten die mensen aan boord wel waar ze mee bezig zijn?", vraagt ze zich af. „Weten die zestig man die nu staken, wel wat ze teweeg brengen? Weten ze wel dat alles wat we hier met z'n allen hebben opgebouwd naar de knoppen helpen? Ik geloof het nooit." Zaterdag hoorde ze het bericht dat er een staking was uitge broken. Ging net als alle andere collega's spoorslags naar Vlissingen om te kijken of er iets kon worden gedaan. „Klagen helpt niets. Handen uit de mouwen en met z'n allen er tegen aan. Olau is van ons. Zo heeft meneer Hartmann ons 'opge voed'. Niet omdat het moet, maar omdat het in ons zit. We staan voor onze Olau en wat we hebben bereikt hebben we met z'n allen gedaan.^ Dat laten we niet zomaar kapot maken." Hoewel Olau geen draaiboek heeft voor stakingen, liep de machine gesmeerd. Tallo ze telefoontjes met de onheilstijding gingen richting passagiers, bussen werden ingezet en het was onderling nog net geen dringen om af te reizen naar de alternatieve opstap plaatsen om daar passagiers op te vangen of af te leveren. „In de bussen hebben wij de mensen alles uitgelegd wat er viel uit te leggen. Duizend excuses aangeboden voor dit ongemak waar we niets aan kunnen doen. Ook geprobeerd uit te leggen waarom het gaat. En dan blijkt dat de passagiers het allemaal niet zo ramp zalig vinden. Dat wij er niets aan kunnen doen. Ze begrijpen het en vinden het rot. Wij hebben er niet om gevraagd en zij hebben er evenmin om gevraagd." Gisteravond kwam er weer zo'n bus uit België. Afgeladen met passagiers die zich een andere overtocht hadden voorgesteld. Bij het uitstappen wordt er vrolijk door iedereen afscheid genomen. Of er geen sta king is. „Hé, bedankt hè en tot de volgende keer," klinkt het de nodige keren. Of er geen staking is. Vandaag vergaderen de bonden voor de zesde keer met de Hanburgse directie. In Hamburg zit ook Dieter Hartmann, general- manager van Olau. „Hij knokt daar voor ons en wij-hier voor hem," zegt Annette. Een strijd met een winnaar of alleen maar verlie zers? Van onze verslaggever Axel - De onderlinge ver houdingen en samenwer king tussen bestuurders en het ambtenarenapparaat in Axel laat te wensen over. B en W slaan adviezen van amb tenaren met de regelmaat van de klok in de wind zonder daarbij uitleg te geven. Dit leidt tot frustraties op de afdelingen en het gevoel 'niet serieus te wor den genomen'. Aan de andere kant gebeurt het dat de ambte narij de bestuurlijke opdrachten niet naar de zin van het college uitvoert. Bij beide partijen be staat onvrede over de huidige werksituatie. Deze bevindingen blijken uit een onderzoek van het adviesbureau IME Consult uit Nijmegen naar de doelmatigheid van het be stuurlijk en ambtelijk circuit in Axel. B en W van Axel komen begin volgende maand met een uitgewerkt voorstel naar de raad toe om de werksituatie te verbe teren. Simpel gezegd bestaat er op het Axelse stadhuis nogal wat on vrede en onduidelijkheid over wie wat moet doen en op welke wijze dat moet gebeuren. Het is vaak ook niet helder of het om college-opdrachten gaat of de wens van individuele portefeuil lehouders. Dat komt voor een deel omdat de secretaris en de afdelings chefs de bestuurlijke opdrachten slecht of soms helemaal niet ver talen aan de mensen die het werk moeten doen. „In de huidi ge situatie blijkt tijdens de uit voering van de opdracht te vaak hat de bedoelingen die het colle ge of betreffende portefeuille houder hadden bij de opdracht anders zijn dan in een toelich ting naar de medewerkers duide lijk wordt", klinkt het in IME- taal. B en W klagen over een gebrek aan soepelheid bij hun ambtena ren. „Er wordt op een vrij starre manier omgesprongen met vra gen en verzoeken (het strikt vol gen van bepaalde procedures). De ambtenaren hebben er op hun beurt moeite mee dat de portefeuillehouders (wethouders en burgemeester) hun eigen stempel op de adviezen willen drukken. Een aantal kan niet goed omgaan met het spannings veld 'dat veroorzaakt wordt tus sen het onafhankelijk adviseren en rekening houden met de me ning van de portefeuillehouder, die in strijd kan zijn met het onafhankelijk advies'. De contacten tussen de wethou ders en de afdelingschefs zijn ook niet overal even goed. „Op enkele afdelingen zijn de contac ten met de portefeuillehouders onvoldoende wat de uitvoering van de werkzaamheden niet al tijd ten goede komt", aldus IME. Met name op de afdeling Vrom doet een gebrek aan communica tie zich gelden. De rapporteurs leggen daarnaast bloot dat de taakafbakening tus sen de verschillende afdelingen niet erg inzichtelijk is en dat de afdelingschefs zich te weinig be zig houden met leiding geven. Er is nauwelijks werkoverleg in teamverband, het informeren van medewerkers over besluiten die binnen het college zijn geno men gebeurt te weinig en niet gestructureerd, het houden van functioneringsgesprekken komt zeer langzaam van de grond, zo leggen de onderzoekers de vinger op een paar zere plekken. Daarnaast ontbreekt het bij de leiding aan voldoende overzicht, het plannen en bewaken van de voortgang van werkzaamheden gebeurt niet of slechts zeer sum mier, stellen de rapporteurs. Het IME trof in Axel evenwel een leefbaar werkklimaat aan. „De organisatie wordt overwe gend gekenmerkt door een posi tieve werkinstelling, de sfeer op de afzonderlijke afdelingen is in het algemeen goed". ZIE OOK ZEELAND - C2 DINSDAG 15 MAART 1994 DEEL 1 Van onze verslaggever Middelburg - Het is mogelijk dat de Zeeuwse gemeenten binnen korte tijd een systeem opzetten voor een gemeen telijk onderzoek naar borstkanker bij vrouwen ouder dan 70 jaar. Alle benodigde middelen en menskracht zijn snel inzetbaar. De gemeenten moeten dan wel besluiten een dergelijk onder zoek te financieren en hier voor een aparte organisatie in het leven te roepen. Dit concludeert het dagelijks bestuur van de Gemeenschap pelijke Gezondheidsdienst (GGD) Zeeland in een voorstel aan de algemene vergadering op korte termijn met dit on derzoek te beginnen. Een dergelijk intiatief is nodig omdat door bezuinigingsmaat regelen vrouwen van boven 70 jaar zijn uitgesloten van het bevolkingsonderzoek borst kanker, dat in 1989 door het ministerie van WVC werd op gestart. Uitgesloten Aanvankelijk mochten in Zee land vrouwen boven de 70 jaar toch uitgenodigd worden, waarbij de gemeenten de kos ten van uitnodiging en voor lichting voor hun rekening na men omdat de Ziekenfonds raad dat weigerde. Niettemin besloot de Zieken fondsraad, ondanks heftige protesten ook uit Zeeland, vo rig jaar de vrouwen boven 70 jaar van dit bevolkingsonder zoek uit te sluiten. In opdracht van het GGD-be- stuur onderzocht de directie of het mogelijk was dat de Zeeuwse gemeenten zelf een dergelijk onderzoek op poten konden zetten. Het antwoord was ja, zij het dat hierbij de medewerking van onder meer de Zeeuwse ziekenhuizen en radiologen nodig was. De kos ten van het starten van dit onderzoek worden geschat op een bedrag tussen 3,3 en 4,3 ton. Bij vervolgonderzoeken, bedoeling is die eens per twee jaar uit te voeren, dalen die kosten. Kosten De particuliere ziektekosten- verzaekeraars willen daarvan een deel voor hun rekening nemen en vorige week is een verzoek bij GS van Zeeland ingediend om te bekijken of het project voor subsidie in aanmerking komt. Afhanke lijk van gemeentelijke en pro vinciale bijdragen variëren de kosten van het bevolkingson derzoek tussen 92 cent en 1,23 gulden per inwoner. Het onderzoek vindt niet plaats in de mobiele onder zoekscentra (die alleen ge bruikt worden voor onderzoek bij vrouwen tussen 50 en 70 jaar) maar in de Zeeuwse zie kenhuizen. Afspraken voor het onderzoek dienen ook plaats te vinden via de afsprakenbu- reaus van die ziekenhuizen. Het algemeen bestuur van de GGD Zeeland besluit volgen de week donderdag of al dan niet een dergelijk bevolkings onderzoek in de provincie van start gaat. Per 1 januari 1993 kwamen bijna 25.000 Zeeuwse vrouwen voor dit onderzoek in aanmer king. Verwacht wordt dat tus sen twintig en dertig procent van dit aantal zich daadwer kelijk voor het onderzoek aan- melt. Van onze verslaggever Terneuzen - In Zeeuws-Vlaanderen is de wachtlijst met kandidaten voor een baan bij sociaal werkvoorzieningsschap Dethon opgelopen tot tachtig. Gemiddeld moeten deze mensen twee jaar wachten voor zij een job krijgen aangeboden. Zeeuws-Vlaanderen'scoort hier mee beter dan de werkplaatsen in Midden-Zeeland. Ook daar zijn ellenlange wachtlijsten, de gemiddelde tijd die men moet wachten is daar zelfs drie tot vier jaar. Voornaamste reden voor de op lopende wachtlijsten zijn de be zuinigingen die in de sociale werkvoorziening wórden door gevoerd. Sinds geruime tijd geldt voor de werkvoorzieningschap pen budgetfinanciering, waar mee men aanvankelijk aardig uit de voeten kon. Wegens herhaal delijke inkrimpingen van deze budgetten kwam ook het aantal aangeboden banen duchtig in de knel. Brandbrief Nadat in 1993 de DISK (Dienst in de Industriële Samenleving vanwege de Kerken) Zeeuws- Vlaanderen al in Den Haag aan de bel had getrokken, heeft nu ook DISK Midden-Zeeland een brandbrief gestuurd aan de Tweede Kamercommissie voor Sociale Zaken en Werkgelegen heid. Hierin een oproep om aan het bestaan van de wachtlijsten een einde te maken door meer geld voor sociale werkvoorzie ning vrij te maken. Die wachtlijsten hebben grote menselijke en sociale gevolgen voor degenen die erop staan. „Het betreft mensen die in het reguliere bedrijfsleven niet te recht kunnen, dus de zwaksten op de arbeidsmarkt", stelt ar- beidspastor J. Scheffers namens DISK. „Het gaat hier om mensen die vragen om een baan bij de socia le werkvoorziening, die nu thuis zitten en in een steeds groter isolement terecht komen. Het zijn gehandicapten voor wie de sociale werkvoorziening is be doeld, die nu de dupe zijn van de wachtlijsten. Het betreft hier de meest kwetsbaren in de samenle ving". Knelpunt Scheffers wijst erop dat alleen het beschikbaar komen van meer geld leidt tot opheffing van de wachtlijsten. „Dat is het grote knelpunt". DISK vindt het een eerste verantwoordelijkheid van de centrale overheid dit knel punt op te lossen. Ook omdat de gemeenten - nauw betrokken bij de diverse schappen - die gelde lijke middelen niet bezitten. De brief heeft de instemming van directeur F.K. Hamelink van het werkvoorzieningsschap Dethon in Zeeuws-Vlaanderen. Hij onderschrijft de mening van DISK. „Het is een belangrijk signaal om te voorkomen dat er nog verder op onze budgetten bezuinigd wordt". De Zeeuws-Vlaamse lijst is heel nauwkeurig. „Regelmatig con troleren wij of de personenkring, zoals wij de mensen noemen die op de lijst staan, nog klopt. Of niet inmiddels toch een baan is gevonden. Ook informeren wij hen over de stand van zaken met betrekking tot de kans dat wij hen een baan kunnen aanbiden. Tot een paar jaar geleden kon den wij de zaak nog aardig aan, maar door al die bezuinigingen is de lijst inmiddels behoorlijk opgelopen". Terneuzen - De bewoners van de Onderweg in Reu zenhoek komen allemaal in opstand tegen de ge meentelijke heffingen die ze dit jaar in de bus heb ben gekregen. De bewoners kregen tot gis teren de tijd het actiecomité te laten weten of ze mee bezwaar willen maken te gen de aanslagen. Die vin den de actievoerders on rechtvaardig gezien de slechte toestand van hun straat. Die is nauwelijks nog bereikbaar, zo stellen ze, en bij hevige regenval spoelt de grond van de dijk op de weg om vervolgens in de tuinen van de bewoners terecht te komen. Dat doet afbreuk aan het woongenot, vinden de bewoners. „Op twee na heeft iedereen laten weten het eens te zijn met de indiening van een. gezamenlijk bezwaarschrift tegen de gemeentelijke aan slagen. Maar ik verwacht dat die ook meedoen. Deze week gaat in elk geval het bezwaarschrift de deur uit", aldus een van de aanvoer ders van het actiegroepje.

de Stem | 1994 | | pagina 9