ips failliet: 57 man op straat 'P5 wreek, N KOR#esterterp leidt kleine aandeelhouders bij kritiek op KLM-beleid Reddingsplan houdt Eurodisney in leven Jonge Van der Valk-generatie neemt macht concern over economie a5 Geertruidenbergse transportonderneming spoorloos Stoffer arbor bezoeken] pexsehandaal [slims gedood Ivuur euwe premier j)ghurt, o i a liter 2J9'2.19 Dm 2.49 jzo 3.99 drie miljoen aandelen uit Gist-Brocades: 30,4 procent lineer nettowinst Meer sociale werkplaatsen in rode cijfers KOP MUNT ECONOMIE KORT Winst Borsumij Wehry 32 procent groter Prestatieprijs Campina Melkunie lager Hogere winst en dividend bij Breevast Plan G-7 ter bestrijding werkloosheid p MAART 1994 aDESTEM DINSDAG 15 MAART 1994 (ND (samen met zijn vroUlvj r Pearl Harbor aandl lm deze marinehaven [gsvloot door de Japai In Akihito's vader, kei, ■k bracht aan de VS bw brlogsmonument voor j I (wel het keizerlijk? del %nen niet bevestigen isterdam (anp) - Het opti- ijsme van de KLM over de Ljssie van 18,5 miljoen Uwe aandelen is niet goed [vallen bij de kleine aan- elhouders. Tijdens een in- jrmatieve aandeelhouders- nadering werd het concern keren bijna bedolven onder Lchten over het 'armzalige' Ividendbeleid en de verwa ring van de winst per aan- leel. ^prominentste criticus tijdens roadshow' was Tjerk Wester terp, oud-directeur van de Am sterdamse optiebeurs, voormalig minister van Verkeer en Water staat en tegenwoordig 'onafhan kelijk financieel adviseur'. De KLM heeft sinds het boekjaar 1991/92 geen dividend meer uit gekeerd. Voor Westerterp reden aan te dringen op hervatting van de dividenduitkering. De ex-EOE-bestuurder heeft de stille hoop dat de luchtvaart maatschappij over het nog lo pende boekjaar wel met een winstuitkering zal komen. Vol gens hem zou dat het welslagen van de emissie kunnen bevorde ren. „Vooral in de Verenigde Staten heeft dat een positieve invloed op beleggers," aldus Westerterp, die daarmee refe reerde aan het feit dat veel Ame rikaanse institutionele beleggers statutair gezien alleen aandelen in portefeuille mogen hebben waarop dividend wordt uitge keerd. De adviseur stond niet alleen in zijn kritiek. Ondanks inzet van luxe bussen voor het vervoer van en naar de speciaal aangeklede KLM-hangar op Schiphol, gezel lige zitjes naast een Boeing 747 en het exclusieve 'World Busi ness Class' lunch-buffet met maar liefst 134 soorten kaas, waren de vooral particuliere aandeelhouders niet erg onder de indruk van de presentatie. De 'troefkaarten' - kostenbespa ringen, voordelen samenwerking Northwest - waarover bestuurs lid drs. L. van Wijk sprak, sneeuwden onder in de bitter heid over het dividend. „Het dividendbeleid is zeer armzalig geweest. De aandeelhouder heeft het de laatste jaren slecht gehad met KLM," aldus een aandeel houder. Ook de verwatering van de winst per aandeel zat sommige aanwe zigen dwars. „De KLM moet nu wel een zeer hoge winstgroei boeken wil de winst per aandeel een herstel laten zien," merkte een andere belegger op. Het uitblijven van een duidelijke verklaring over een dividenduit kering werd door een analist van de Franse Banque Paribas zelfs uitgelegd als een zwaktebod. „Als je dividend uitkeert, is dat een teken van vertrouwen in de toekomst. Kijk maar naar Phi lips", zegt hij. „Waarom zou je efensiestaf en daarmee d fchtehlf verhoudln3' eeV Ihet Conservatieve parle-1 rie van Defensie zei datl llag heeft genomen en datl Ivaard. I nog investeren in deze lucht vaartmaatschappij als er genoeg alternatieve investeringsmoge lijkheden zijn in het Verre Oos ten?" Van Wijk probeerde de aandeel houders enigszins tegemoet te komen. Op de vraag of de KLM dividend zal uitkeren over het boekjaar 1993/94, kon hij welis waar nog geen antwoord geven, 'maar er zal een dividendbeleid gevoerd moeten worden'. Vol gens de bestuurder is het belang rijk dat de toegang tot kapitaal verschaffers open blijft. hebben 24 van duizend ged™taeeNi]VlJ geeft rilim lontsnapten: Volgens het Irsonen alweer gevangen; In tegelijkertijd veel wa- [se zoekactie door politi seerden doodgeschoten en jet zuiden van Turkije is pndag kort voor midder- ms of granaten. Doelwit pwond. De aanslag werd Ie VS geleide coalitie die Tingt. In Adana, een stad Jen postkantoor een bom fiana zijn zowel de linkse "te Kurdische Arbeiders- [van vijf partijen heeft fnlandse Zaken van het firavcik, gekozen als op- [accepteerd en Moravcik te vormen. Meciar, de lorig jaar afsplitste 'van I de oppositie een motie [eciar lag voortdurend in lijn kabinet en zijn eigen A2T 0>®s J2r.1.69 Ibbell de ongebruikelijk bk had gemaakt dat het [alleen maar de advoca- len hoefde te betalen als Ik voor de rechtbank pwonnen. De zaak werd n en Hubbell 'verdween' ashington. ubbell (51) is sinds jaar de golfpartner van Bill Hij was onder meer eester van Little Rock hij bij Rose Law Firm ocatuur ging praktise- «wel Hubbell als jurist rk heeft gedaan voor de n-bank waarvan moge- wettig geld is gegaan 'intons Whitewater-fir- elt hij volgens de mees nemers nauwelijks een 'et Whitewater-'schan- ontslag werd gistera- ngekondigd door mi-1 an Justitie Janet Reno. |emtoonde dat haar on- ister vrijwillig ontslag nomen omdat hij niet 'gen tegelijk kan doen: °P Justitie en 'oude here geschillen uit de jmen'. laarlem (anp) - De Haarlem uitgever VNU gaat maxi- Jnaal 3,6 miljoen nieuwe aan- felen uitgeven. e emissie, waarvan de op- ■engst gedeeltelijk is bedoeld (et financiering van de aankoop iao het Amerikaanse BPI Com- amcations, vindt plaats vol lens het 'bookbuilding'-systeem. [Beleggers kunnen zelf aangeven y hoeveel aandelen zij tegen lelke prijs willen inschrijven, b inschrijving is opengesteld Let ingang van vanmiddag 15.00 ia. De prijs van uitgifte zal sierlijk 30 maart voor beurs lekend worden gemaakt. Bere kend tegen de slotkoers van af gelopen vrijdag levert de emissie 5 procent van het uitstaande [kapitaal - het concern maximaal 64Q miljoen op. a eerste instantie wil VNU - [ook uitgever van De Stem - 3,1 biljoen nieuwe gewone aandelen Uitteren. Daarnaast is een in- ïemationaal bankensyndicaat loader leiding van ABN Amro en [Goldman Sachs een optie toege kend voor de aankoop van nog [eens 500.000 nieuwe aandelen. honger van VNU is na de bvememing van BPI Communi cations nog allerminst gestild. iSeuwe overnemingen liggen in iet verschiet. Bestuursvoorzitter Brentjens stak zijn hang naar ueuwe veroveringen gistermid dag niet onder stoelen of ban ken. „We staan klaar voor ver dere acquisities. Op dit moment ,vinden geen onderhandelingen plaats, maar we zijn er klaar Delft (anp) - Het biotechnolo- gisch concern Gist-Brocades heeft over 1993 een 30,4 procent hogere nettowinst geboekt. Het resultaat verbeterde van f 103,6 miljoen tot f 135,1 miljoen. Zonder de extra verdiensten van i 8 miljoen, het saldo van buiten gewone baten en lasten na belas ting, nam het resultaat toe met 22,6 procent tot f 127 miljoen. De omzet liep met 8,8 procent op tot f 1,7 miljard. De winstverbetering komt net als m 1992 vooral voor rekening van de produktie van industriële farmaceutica (antibiotica). In deze hoek namen de winstmar ges toe als gevolg van stabiele verkoopprijzen en efficiency-, maatregelen. Ook in 1994 wordt weer meer winst verwacht. Den Haag (anp) - Meer en meer sociale werkplaatsen hebben moeite het hoofd boven water te houden. Van de 102 werkplaat sen zitten 54 in de rode cijfers, h 1991 had nog 40 procent van de bedrijven een negatief resul taat. Dat heeft een woordvoer ster van het Nationaal Overleg orgaan Sociale Werkvoorziening (NOSW) bekendgemaakt. De NOSW gaat er nochtans niet van uit dat de werkgelegenheid in deze bedrijfstak (85.000 werk nemers) in gevaar is. De sociale werkvoorziening is er juist om mensen aan een baan te helpen, die bij andere werkgevers niet of nauwelijks aan de bak kunnen komen. De groei van de financiële pro blemen zijn een gevolg van de nieuwe manier van financieren. Waar voorheen een open-einde- regeling gold, zijn de bedrijven nu gehouden aan een vast bud get Het Rijk stelt jaarlijks zo'n 8,2 miljard beschikbaar. Op die vaste bijdage wordt dit jaar 120 miljoen gekort. Van onze correspondent Wilko Voordouw Parijs - Eurodisney is even uit de zorgen. Een zestigtal banken en omstreeks 400 aandeelhouders hebben zich gisteren gebogen over een reddingsplan voor het pret park bij Parijs. Er werd on der meer besloten zo'n twee miljard gulden in het park te steken. De directie had gedreigd Euro disney op 31 maart te sluiten, als er geen oplossing voor de financiële problemen werd ge vonden. Dat is nu niet nodig, want alle betrokken partijen hebben water bij de wijn ge daan. Met de vergadering van giste ren is een einde gekomen aan alle onzekerheid rond het pret park, dat in april 1992 werd geopend. Op de vergadering bleek dat de aandeelhouders ook dit jaar niet moeten rekenen op divi dend, maar topman Philippe Bourguignon beloofde wel plechtig dat zijn park in 1995 voor het eerst winst zal gaan maken. Voor dit jaar gaat de directie uit van verliesgevende cijfers, ook al zal dat lager uitvallen dan tijdens het vorige boekjaar. Toen verloor Euro disney 1,7 miljard gulden. Gisteren werden de zwakke plekken van het park nog eens goed doorgenomen. Er werd ge sproken over 'de perverse effec ten van het zomaar overplaat sen van een Amerikaans mana gementsysteem naar Marne-Ia- Vallée en de lange tijd die de directie heeft nodig gehad om dat te ontdekken'. Ook kreeg de baas van de Ame rikaanse moedermaatschappij The Walt Disney Company een veeg uit de pan omdat er vol gens de financieel analisten 'verkeerd is ingeschat, waar door de cijfers slecht uitpak ten'. Maar aan het eind van de mid dag leek het dat de vrede toch was getekend en dat er weer hoop gloort aan de horizon voor Mickey Mouse, Donald Duck en al die andere figuren uit het pretpark. Zowel de banken als Eurodis ney doen een forse duit in de zak om Eurodisney bij Parijs overeind te houden. Het park krijgt een kapitaalinjectie van maar liefst twee miljard gul den. Dat geld wordt gebruikt om een deel van de bijna zeven miljard gulden schuld af te be talen. Maar de zestig banken hebben ook afgesproken dat het bedrijf pas over drie jaar hoeft te beginnen met de beta ling. Verder zijn de rentelasten van de afgelopen achttien maanden volledig kwijtgescholden. De banken wilden pas tot deze concessies komen als ook het moederbedrijf uit Amerika over Mickey en Minnie Mouse kunnen voorlopig nog in Europa blijven. FOTO AP de brug zou komen. Aanvanke lijk weigerde The Walt Disney Company dat. Maar in de harde onderhandelingen met de ban ken moest topman Eisner over stag. Eisner heeft nu onder meer toegezegd dat hij gedu rende tien jaar 400 miljoen gul den in het noodlijdende bedrijf gaat pompen. Tevens neemt hij eenmalig voor 500 miljoen in het bedrijf over. De gisteren afgesproken maat regelen moeten, samen met de onlangs verlaagde prijzen, de toekomst van het park Eurodis ney veilig stellen. Het verlagen van de prijzen was een van de eerste maatregelen van topman Bourguignon, die sinds begin 1993 de scepter zwaait. Op zich zijn de problemen bij Eurodisney niet ontstaan we gens een gebrek aan belangstel ling van het publiek. Sinds de opening in april 1992 bezoch ten tussen de 18 en 19 miljoen personen het park bij Parijs. Dat aantal is precies volgens de prognoses. Wat echter wel te genviel was het aantal hotelo vernachtingen en de bestedin gen in restaurants en winkels. Bourguignon verlaagde de meeste prijzen - onder meer door het instellen van een soort winter-toegangstarief - en in noveerde door alcohol in res taurants te tolereren. Van onze verslaggever Geertruidenberg - De di recteur is met de noorder zon vertrokken en de bankrekening is leeg. Door het plotselinge faillisse ment verliezen zevenen vijftig werknemers van het Geertruidenbergse trans port- en aannemingsbe drijf Lips hun baan. Volgens een werknemer van Lips kwam het faillissement 'als een donderslag bij heldere hemel'. Toen de directeur ruim een week geleden zijn hielen had gelicht dacht het personeel wel dat er iets niet in de haak was, maar niet dat het bedrijf daardoor het loodje zou leggen, vertelt hij. Curator mr M. Franken wijst suggesties als zou de directeur voor zijn vertrek de bankreke ning persoonlijk hebben leegge haald van de hand. „Er was daarvoor al sprake van grote bankschulden, dus dat kan vol gens mij niet." „We dachten dat de zaken aar dig liepen," zegt de ontslagen werknemer. „Er kwamen een paar chauffeurs nietsvermoe dend terug uit het buitenland en een uur later stond de curator voor de deur met de mededeling dat we failliet waren. Voor die chauffeurs was het helemaal een grote schok. Die hadden abso luut niets zien aankomen". Franken spreekt vandaag met een aantal gegadigden die een deel van het bedrijf willen over nemen. „En daarbij is overname van een deel van het personeel uiteraard ook aan de orde," zegt hij. Franken is momenteel de situa tie bij Lips aan het inventarise ren en wordt vooral veel gebeld over lopende lease-contracten. „Over de oorzaak van het faillis sement kan ik nog niets vertel len. Dat is ook niet aan de orde; we moeten eerst andere dingen afwerken." „Toen er op 1 oktober een nieu we accountant in dienst trad, ontdekte die een groot gat in de boekhouding," vertelt Franken. „Het bleek dat er in '92 en '93 veel meer verlies is gemaakt dan werd gedacht." Maar Franken benadrukt dat er geen aanwij zingen zijn dat er malversaties hebben plaatsgevonden. „Maar dat wil niet zeggen dat dat niet is gebeurd," stelt hij. „Het enige dat ik over de oor zaak van het faillissement kan zeggen is dat er wellicht teveel investeringen zijn gepleegd," zegt P. v.d. Zouwen van de vak vereniging Het Zwarte Corps, een vakvereniging voor machi nisten en monteurs in de bouw en wegenbouw. Ook hij tast in het duister naar de reden van het plotselinge vertrek van de direc teur. „Hij had toch een paar grote opdrachtgevers, er was werk genoeg." Lips bestond uit twee ongeveer even grote bv's. Het aanne mingsbedrijf had als grootste klant de nabijgelegen Amercen- trale. Het transportbedrijf had tien wagens voor binnenlandse ritten en een zelfde aantal voor buitenlandse transporten op de weg. Door Jan Maarten Frequin Nuland - Gerrit van der Valk en zijn broer Arie trekken zich geleidelijk aan terug uit de dagelijkse leiding van het Van der Valk-concern. Dat proces zou al enige tijd gaande zijn, maar door het recente schandaal rond de premie- en belastingfraude, waarvan het Van der Valk-concern verdacht wordt, zou het tweetal bereid zijn zich nu al meer op de achtergrond te houden. De derde generatie Van der Valken komt nu aan de macht. Wie de nieuwe leiders gaan worden is nog onduidelijk. „Dat zullen er meerdere zijn, want voor één man is dat een te zware functie," aldus Martien van der Valk van Motel Nuland. Wanneer de problemen rond het fraude schandaal waarvan de familie verdacht wordt achter de rug zijn zullen er beslis singen genomen worden omtrent de nieu we leiding van het toekan-bedrijf. De familie zou hebben afgesproken dat een aantal jongere Van der Valken voorlopig de dagelijkse leiding op zich neemt. On der hen Martien van der Valk van Avi fauna, Kees Polman van motel Eindho ven, Ad van der Valk van Motel Gilze en wel ingelichte bronnen zeggen dat ook Gerrits schoonzoon Joep van den Nieu- wenhuyzen zijdelings bij de machtsover name betrokken zou zijn. Volgens ingewijden is het de bedoeling dat de broers Gerrit (65) en Arie (64), die onlangs samen met andere familieleden vast hebben gezeten in het kader van het Fiod-onderzoek, op afstand adviseur worden van het concern, bestaande uit 53 motels en de diverse nevenbedrijven. „Hun dominante rol binnen het bedrijf zal verminderen," aldus een woordvoer der van de familie. Het ziet er naar uit dat de familie met name Gerrit van der Valk uit de schijn werpers wil halen, omdat hij met zijn pittige en eigenzinnige uitspraken familie en bedrijf schade kan berokkenen. Zeker in deze tijd, waarin familie en de onder neming verwikkeld zijn in een fraude- en belastingschandaal. Gerrit heeft nogal eens de gewoonte alles verbaal aan te vallen wat met overheid, vakbond, belastingdienst of Fiod te ma ken heeft, omdat die instellingen hem en zijn familie het werken onmogelijk zou den maken. Volgens de familie-woord voerder is er zeker geen sprake van een paleisrevolutie binnen de omvangrijke fa milie Van der Valk. „De geleidelijke te rugtrekking van de twee is in een stroom versnelling terecht gekomen. Er bestaat binnen de familie het grootste respect voor beide foundingfathers." Volgens Martien van der Valk van motel Nuland heeft zijn vader Gerrit zich ruim tien jaar geleden al teruggetrokken uit het concern. Sindsdien is hij 'slechts adviseur voor neven en nichten met een eigen motel'. Ook was Gerrit bestuurder van de holding De Valkenhorst, waarin de oudere generatie Van der Valken htm zakelijke belangen ondergebracht heb ben. De derde generatie Van der Valken heeft haar belangen ondergebracht in de Van der Valk Nederland BV. Martien van der Valk (34): „De media hebben de indruk gewekt dat mijn vader de dienst uitmaakt binnen het concern. Dat is een fabeltje. Hij bekleedt al jaren geen directie- of bestuursfunctie meer. Mijn vader is sinds 1980 officieel advi seur. Hij is daarna wel bij belangrijke zaken nadrukkelijk aanwezig geweest, zoals de aankoop van de zaak in Breuke- len en van de Pier in Scheveningen. De media zochten steeds hem op. Hij gaf dan graag zijn persoonlijke mening. Nee, we hebben hem niet echt de mond gesnoerd. Zijn zwijgen is een eigen keus geweest. Adviseurs hebben hem gezegd dat het in het belang van het onderzoek van de Fiod beter is dat ie zich even niet op zijn eigen manier uit laat." een, een campagne is het niet. Maar leuke publiciteit geeft het stuntje wel. Op het bureau dwarrelde een persbericht met foto van Chrysler Import Holland BV. 'De heer Hans Wiegel kiest voor een Chrysler Vision'. Wiegel poseert nonchalant in een makkelijke broek en een sportief jack naast zijn nieuwe auto. „Hans Wiegel laat zich sinds kort vervoeren in een Chrysler Vision. De Chrysler voldoet aan de strenge eisen die de voormalige lijsttrekker van de VVD, minister en Commissaris van de Koningin aan zijn nieuwe vervoermid del stelt." De importeur verklapt ons dat het revolutionaire cab-for- ward design Wiegel op zijn werkplek achterin de auto on gekend veel ruimte biedt. De dubbele airbag, massieve ver- stevigingsbalken, de aircondi tioning en UV-filters in voor- en achterruit zorgen ervoor dat Hans Wiegel comfortabel, veilig en met meer dan vol-, doende bewegingsruimte reist. Dat mag dus wel wat kosten. Wiegel koos voor de Vision 3.5i V6 24 LE ABS. De prijs bedraagt 96.900, exclusief 545 voor de metallic lak en de 695 voor de afleverings- kosten. Het bijbehorende alarmsysteem moet nog eens 1950 opbrengen. Volgens het blad Autovisie heeft Wiegel er een leuke au to mee uitgezocht. In tien se conden draaft de auto naar de honderd km/u en als ie door draaft komt de snelheidsme ter op 210, zijnde 204 echte kilometers. „Hij is nieuw in deze klasse en heeft dus nog niet de erkende uitstraling van sommige andere merken. Dat moet worden verdiend, aan een imago moet je bou wen. En daar is Chrysler enorm goed mee bezig," con cludeert het autoblad. Dan is het heel prettig als een heer van stand zich voor en achter jouw auto stelt. De gedachte dringt zich op dat Wiegel zich met deze recla mecampagne een leuke auto rijker heeft gemaakt. Maar dat spreekt Chrysler-woord- voerder Peter Tjalsma na drukkelijk tegen. „De heer Wiegel heeft vol strekt zelfstandig besloten een Chrysler Vision te gaan rij den. Toen wij dat van de dealer hoorden, waren we er natuurlijk als de kippen bij Door Willem Reijn om een pers-berichtje de we reld in te sturen. Daarover hebben we contact gehad met de heer Wiegel. Die heeft ge heel belangeloos meege werkt." Dat heeft bij de buitenwacht verbazing gewekt, weet Tjals ma. „We hebben echt geen geld geboden en hij heeft niets gevraagd. Wanneer hij ons had gevraagd geld over te maken naar een of ander goed doel, dan hadden we daar best over kunnen onder handelen." Publiciteit heeft de pers-mai ling in elk geval onmiddellijk opgeleverd. In de Volkskrant stond er een stukkie in een rubriek voor onalledaagse dingen van alledag. De Tele graaf wijdde een heus nieuws- verhaal aan de aanwinst on der de kop 'Wiegel koketteert met auto van ton'. Wiegel De gezond-verstand-krant, die haarfijner dan wie dan ook aanvoelt wat het volk denkt, opent het bericht zon der omweg: 'De overstap van overheid naar bedrijfsleven blijkt oud-Commissaris van de Koningin geen windeieren te hebben gelegd'. Een peper dure bolide heeft Wiegel aan geschaft, terwijl hij het in Leeuwarden nog met een oud model Peugeot moest doen, aldus De Telegraaf. Heel opmerkelijk, vindt Peter Tjalsma de belangstelling van de landelijke kranten. En ook best fijn. De Chrysier-impor- teur hoopt van de Vision dit jaar vierhonderd exemplaren in Nederland te verkopen. „Na dik twee maanden staan we op honderddertig stuks, dus we liggen aardig op sche ma." Van de Vision-rijder is ook een persoonlijkheidsprofiel gemaakt. Tjalsma: „De Vi sion-rijder is een zakelijke rij der in de welstandsklasse A- B1 en kent een leeftijd van tussen de 35 en 40 jaar." Geen Wiegel dus. &CHRTSIER De heer Hans Wiegel kiest voor Chrysler Vision Den Haag - Het Haagse handelshuis Borsumij Wehry heeft de nettowinst over 1993 met 32,2 procent vergroot. Het resultaat steeg van f 35,4 miljoen in 1992 tot f 46,8 miljoen in het afgelopen boekjaar. De omzet nam toe met 13,8 procent tot f 2,02 miljard. Verrassend zijn Borsumij Wehry's plannen om hun dochteronderneming Ceteco opnieuw naar de beurs te brengen. Daarbij wil de Haagse onderneming wel een controlerend belang houden. Ceteco telt momenteel 3.500 werknemers en is goed voor een omzet van zo'n f 350 miljoen. Zaltbommel - Campina Melkunie heeft de omzet vorig jaar met 136 miljoen gulden zien stijgen tot 5,7 miljard gulden. Er werd 0,4 procent meer melk geleverd of wel 2,9 miljard kilo. De opbrengstprijzen waren echter lager dan in 1992 door de tegenvallende zuivelmarkt. De economische prestaties van de coöperatie komen tot uitdrukking in de zogeheten prestatieprijs voor de boeren, die per honderd kilo melk uitkwam op f 82,14 of wel 62 cent minder dan in 1992. In deze cijfers is nog geen rekening gehouden met het onlangs aangekochte Duitse Südmilch. Aan de ledenraad wordt voorge steld van de prestatieprijs 75 cent toe te voegen aan de algemene reserves en één gulden bij te schrijven op de certificaten. Utrecht - Het onroerend-beleggingsfonds Breevast heeft in 1993 de nettowinst zien stijgen met 5 procent tot f 7,56 miljoen. Voor het eerst sinds jaren gaat het bedrijf over tot een dividenduitke ring. Voorgesteld wordt een dividend van f 0,25 per aandeel. Breevast boekte in Nederland, de Verenigde Staten en Canada bevredigende resultaten. De vastgoedportefeuille is gegroeid van f 164 miljoen naar f 191 miljoen. De directie verwacht in het lopende boekjaar ten minste een gelijk resultaat te behalen. Detroit - De ministers van Financiën en Werkgelegenheid vair de zeven grootste industrielanden (G-7) zijn het op de eerste dag van hun tweedaagse bijeenkomst in Detroit al eens geworden over een vijfpuntenplan ter bestrijding van de werkloosheid. De voorstellen worden meegenomen op de reguliere topconferentie van de G-7, in juli in Napels. Het gaat om een aantal principes die de zeven landen gezamen lijk zullen hanteren. Zo blijken ze voorstander te zijn van vrije handel en open markten, omdat daaruit uiteindelijk nieuwe banen uit tevoorschijn zullen komen. Verder moet er een stabiel economisch kimaat worden geschapen met een lage inflatie. De arbeidsmarkten moeten flexibeler worden en er zijn investerin gen nodig in opleiding en vaardigheden om de kwaliteit van de werknemers te verbeteren. Als laatste pleit de G-7 voor het vrije ondernemerschap.

de Stem | 1994 | | pagina 5