Extra inspanningen milieutaken BEVEILIGING enheid POLITIE RAPPORT DAG KLAPPER IEENTE ITENISSE ZEELAND Noodlokalen aan Rivierenpark in Terneuzen gaan tegen de grond Inspecteur 4onder zware voorwaarden' akkoord met plan van aanpak Axel 'Geld reserveren voor brandweer Hontenisse' Lampaert en Versluys winnen rollentweedaagse Nieuw voertuig brandweer Sas, oude gaat naar Polen Drukkerij Waterlandkerkje mogelijk tegen vlakte Hulster scholieren dragen zorg voor milieu en groen Veel bezoekers Night of the Stones Sas van Gent II fiSUnet0 emx :ulieren igsbesluiten en Ria DE STEM Honderden mensen op themadag wonen Commandant Broekhoven in jaarverslag: het veiligste adres bnkje, jubileum, nk, verloving, Jtatie, examen, enz. 1/1.09 incl. BTW, I-plicht. Foto of 6t 35 X 40 mm |verige tarieven op worden niet heerd. f geef uw tekst ling af bij één van Tiftelijke opgaven fcaccepteerd indien pd zijn, ook indien |gevoegd is. t recht voor teksten denen te weigeren, klachten bereiken (tekst behoudt de |t voor om de naam bekend te maken. an Hontenisse maakt iin zijn vergadering van rerklaard dat herzienin- pid voor gedeelten van ningsplannen: |>r het uitbreiden paar- pel Vogelfort 19 te (r de buitendijkse ge- Irschelde. [raadsbesluiten en de ^keningen liggen vanaf pen ieder op de sector an de gemeentesecre- i ter inzage. art 1994. i Hontenisse, 1 25-j. huwelijk ncia en Oma MAANDAG 14 MAART 1994 Van onze verslaggever Terneuzen De noodlokalen aan het Rivierenpark te Terneuzen, waarin de buurtvereniging Hof Zel- denrust en St. Annapolder en de peuterspeelzaal Bruintje Beer zijn gehuisvest, worden toch gesloopt. Eerder werd het plan aangehouden, omdat de buurtvereniging er nog niet van overtuigd was dat de sloop noodza kelijk is. De drie houten lokalen verkeren echter in zo'n slechte toestand dat ze uit veiligheidsoverwegingen zo snel moge lijk tegen de vlakte moeten, zo stellen B en W van Terneuzen. Dat betekent dat de buurtverenigingen en de peuters dakloos worden. B en W stellen de gemeenteraad voor om als vervangende huisvesting twee gekoppelde schakelu nits aan te schaffen van in totaal 120 vierkante meter. De peuters zijn daarmee gered, maar de mogelijkheden voor de buurtvereniging blijven beperkt. B en W willen echter bekijken of de op 1 augustus van dit jaar vrijkomende Prins Willem Alexan- derschool wat dat betreft mogelijkhe den biedt. De buurtvereniging heeft al laten weten die locatie niet te zien zitten. De school staat eigenlijk buiten de wijk en de weg er naar toe is vooral voor kinderen gevaarlijk. De buurtvereniging wil het liefst een gloednieuw buurthuis neer zetten. B en W zien de nu voorgestelde vervan gende huisvesting als een oplossing voor de korte termijn. Voor de lange termijn zal een oplossing moeten wor den afgewogen in het kader van de notitie Behoefte-onderzoek Welzijnsac- commodaties. De huisvestingsperikelen komen woens dag 16 maart ter sprake in de commis sie gemeentefinanciën. Die vergadert dan om 18.30 uur in het stadhuis. Van onze verslaggever Axel - De gemeente Axel gaat de komende jaren extra inspanningen doen om de achterstand op het gebied van de milieutaken in te halen. Met die belofte gaat de inspecteur voor de volksgezondheid en milieuhygiëne onder 'zware' voorwaarden akkoord met het Plan van Aanpak Milieutaken van Axel. De gemeente heeft onder meer dat de gemeente eerst maar eens de zegen van de inspecteur nodig om aanspraak te kunnen maken op rijksgelden voor de uitvoering van milieutaken voor de jaren 1991 tot en met 1994. Uit het jaarverslag over 1992 blijkt dat de achterstand in Axel niet was verminderd. De inspecteur liet de gemeente dan ook weten dat er aanvullen de maatregelen nodig waren en Van onze correspondente Axel - Een paar honderd bezoe kers kwamen zaterdag uitleg vragen over nieuwbouwlocaties, financieringsmogelijkheden en overige bijkomende zaken tij dens de themadag 'Wonen in Axel' in De Halle. Het doel van deze themadag was de drempel te verlagen voor mensen die informatie willen over de woningmarkt. De Rabo bank Axel tekende, in samen werking met de gemeente Axel, notariskantoor Borgers en make laardij Spuesens, voor de organi satie. een plan van aanpak moest ma ken. Dat lag er in augustus. Na verschillende besprekingen is er nu een plan in elkaar gesleuteld dat voor de inspecteur door de beugel kan. Inhaalslag De gemeente heeft toegezegd om voor wat betreft de inhaalslag de voor dit jaar aangegande ver plichting voor de tijdelijke inzet van twee extra milieumedewer- kers ook in 1995 en 1996 voort te zetten. Bovendien heeft de ge meente beloofd uiterlijk 1 janua ri 1995 de structureel benodigde extra personeelsinzet voor de uitvoering van milieutaken met één formatieplaats uit te brei den. De toezeggingen zijn voldoende voor de inspecteur om het jaar verslag goed te keuren en ak koord te gaan met het plan van aanpak. Een van de voorwaar den is wel dat de gemeente ieder kwartaal een rapportage moet overleggen, totdat de gemeente voor wat betreft de milieutaken het noodzakelijke adequate ni veau heeft bereikt. Kloosterzande De gemeente Hontenisse moet in de komen de meerjarenraming geld reserveren voor de nodige vervan ging van brandweervoertuigen. Brandweercommandant W. Broekhoven zegt dat in het jaarverslag van de vrijwillige brandweer Hontenisse. Het gaat om de personeelsmate- riaalwagen van 1963, die binnen afzienbare tijd vervangen moet worden. Ook moet er rekening mee worden gehouden dat de tankautospuit van Vogelwaarde dateert uit 1976. „Het zou dus wenselijk zijn dat in de komende meerjarenraming voor deze in vesteringen financiële ruimte wordt vrijgemaakt", aldus het jaarverslag. „Gezien het feit dat alle raadsfracties de brandweer boog in het vaandel voeren, mo gen wij er van uit gaan dat dit advies zal worden opgevolgd". In het jaarverslag wordt de hoop uitgesproken dat de op handen zijnde reorganisatie van de brandweer wat beter en genuan ceerder zal verlopen dan de poli- tie-reorganisatie. De plannen van het ministerie van Binnen landse Zaken moeten leiden tot sterkere regionale brandweeror ganisaties, die meer slagvaardig heid en samenhang moeten ver- toenen dan de huidige. Het plan moet in 1988 zijn beslag krijgen. „Wij hopen dat ze in het 'Haagse' lering hebben getrok ken uit de reorganisatie van de politiekorpsen". Niet druk De Hontenisser vrijwillige brandweer heeft het in 1993 niet al te druk gehad, zo blijkt uit het jaarverslag. De brandweer moest vijftien keer uitrukken na een brandmelding en zes keer voor hulpverlening. In vier van de brandmeldingen ging het om 'oos alarm. In totaal werd bij branden in de gemeente voor 213.000 gulden schade aange richt. De meeste schade, 75.000 gulden, ontstond toen in oktober te Kloosterzande een autobus uitbrandde. De brandweer werd vorig jaar geconfronteerd met enkele ern stige ongevallen, waarbij hulp verleend moest worden. Het zwaarst ongeluk vond plaats in juli nabij Vogelwaarde. Daarbij voelen drie doden een een zwaar gewonde te betreuren. Bindingsavond Het jaarverslag werd zaterdag gepresenteerd tijdens de jaar lijks bindingsavond van de brandweer. Burgemeester Th. Steenkamp reikt bij die gelegen heid een aantal onderscheidin gen, bevorderingen en diploma's uit. Zo was er een onderschei ding voor J. de Poorter van het korps Vogelwaarde, vanwege zijn dertigjarig dienstverband bij de brandweer. De onderscheiding voor vijftien jaar kregen A. de Bakker, P. van Kerckhoven en R. Tieleman. J. Ridderhof, eveneens vijftien jaar bij de brandweer, kon zaterdag niet aanwezig zijn om zijn on derscheiding in ontvangst te ne men. W. Broekhoven en J. de Nijs werden onderscheiden van wege hun 12,5-jarig dienstver band. De brandweer nam ook afscheid van twee oudgedienden, J. Lambert en J, Neve, die we gens het bereikten van de leef tijd van 55 jaar hun helm aan de kapstok moeten hangen. Op de rollen staan links naar rechts klaar: Marc van Overbeeke, Marnix de Bakker, Bart van Broekevelt en Lieven van de Weghe. foto camile schelstraete Van onze correspondent Eede - Filip Lampaert en Ronny Ver sluys wonnen de vijftiende editie van de Eedese rollentweedaagse. Dit na een zinderende finale in de afsluitende 1500 meter koppelkoers onder massale publieke belangstelling in het multi functionele centrum Hof van Eede. In die finale maakte Filip Lampaert, goed gesteund door Ronny Versluys, het karwei af. Dit tegen de winnaars van de vorige editie Jan van Braeckevelt en Patrick Boe lens. Het was Filip Lampaert die die een fractie van een seconde eerder dan Van Braeckevelt de 1500 meter voltooide. Spanning dus tot de laatste meter. Eerder op de avond had Chris Verhooghe op de 500 meter sprint de snelste tijd over de twee dagen op de chrono's neergepland. Hij kwam tot een tijd van 20,59 seconde en dat was aanzienlijk beter dan de snelste tijd op de openingsavond toen Bart van Braeckevelt een tijd had gerealiseeerd van 21,83. In al dit geweld eindigde het koppel Marc van Overbeeke/Marnix de Bakker op een derde plaats. Voor Van Overbeeke had deze rollentwee daagse een speciaal tintje. Hij was de enige van de vierenentwintig deelnemers die alle edities in Eede meefietste en denkt zeker nog niet aan stoppen. Dat denken ook niet de organisatoren. Dit ondanks dat er pro blemen waren om een aanvaardbaar deel nemersveld aan de start te krijgen. Johan Rootsaert, voorzitter van het organi serende wielercomité: „Als we deze be langstelling zien, dan moeten we met dit evenement toch doorgaan. Wat mij vooral verheugt is de belangstelling bij de jeugd. We hebben in deze tweedaagse zes jeugdi ge debutanten. Zij speelden nog geen rol van betekenis, maar moeten dat in de toekomst zeker kunnen. Echt ik zie het na deze vijftiende editie weer helemaal zitten en met mij de overige leden van ons comité." Positieve geluiden dus na afloop in een tot de nok toe gevulde Hof van Eede. Eindstand 1. Filip Lampaert/Ronny Versluys (Eede/Zuid- zande) 92 punten, 2. Jan van Braeckevelt/Pa- trick Boelens (België) 87, 3. Marc van Over beeke/Marnix de Bakker (België) 81, 4. Bart van Braeckevelt/Lieven van de Weghe (België) 76, 5. Chris Verhooghe/Danny Brand (België) 67, 6. Frank Staelens/Frans van Bellegem (Eede) 61, 7. Ronny Goethals/Jan van Baar (Eede/Oostburg) 53, 8. Luc Laureijns/Dirk Fore (Eede/België) 46, 9. Wim Heijndrikx/Bart van de Wijnckel (Eede) 35, 10. Domenique Vermei- re/Jeroen Vermeire (Eede) 30, 11. Mario de Croock/Marc Staelens (Eede) 24, 12. Danny de Zutter/Steven van Wassenhoven (België) 20 punten. Van onze correspondent Sas van Gent - Het brandweerkorps Sas van Gent krijgt de beschikking over een nieuw brandweervoertuig. Momenteel wordt in de kazerne de laatste hand gelegd aan de inrichting van de wagen en op zaterdag 26 maart wordt het voertuig officieel overgedragen en ingebruikgenomen. Het oude voertuig, daterend uit bij in totaal drie doden vielen te 1972, wordt door de vrijwilligers opgeknapt en gereviseerd. Daar na krijgt het voertuig een nieuwe bestemming bij een brandweer korps in Polen. Naast een nieuw uitrukvoertuig zijn er voor de korpsen Philippine en Westdor- pe aggregaten aangeschaft en krijgen alle drie de korpsen de beschikking over zogenaamde loodslijnen.- Tevens zal de kazerne in Philip pine worden voorzien van douches en zal de kazerne in Westdorpe grondig opgeknapt worden. Deze zaken werden on der meer toegelicht tijdens de jaarlijkse bindingsavond van de gemeentelijke vrijwillige brand weer Sas van Gent. Doden De brandweer in Sas van Gent werd vorig jaar 82 keer te hulp geroepen. 36 procent van de meldingen betrof automatische brandmeldingen bij diverse be drijven en instellingen in de ge meente. 34 procent waren hulp verleningen, waaronder twee on gevallen nabij Philippine, waar- betreuren. 28 procent van de meldingen betrof brand, waarbij de woningbrand in de An- noystraat en de brand die de winkel van Jac. Hermans volle dig in de as legde het meest tot de verbeelding spraken. Bij de laatste brand werd dank baar gebruik gemaakt van de overeenkomst tussen de gemeen tes Sas van Gent en Zelzate door inzet van de ladderwagen van het Belgische korps. Comman dant Notschaele prees in zijn toespraak de inzet van alle korpsleden en ook burgemeester van Rest, die, na een van de ongevallen met dodelijke afloop, in de kazerne in Philippine aan wezig was om de brandweer mensen op te vangen. Jubilarissen Vervolgens ging burgemeester van Rest over tot het uitreiken van de diverse behaalde diplo ma's en certificaten die varieer den van brandwacht tot brand meester. Daarna was het de beurt aan het huldigen van de jubilarissen. De vrijwilligersme- daille voor 10 jaar werd uitge reikt aan R. Tuil en E. Ploegaert van korps Philippine en voor 20 jaar aan B. de Bouvré van het korps Westdorpe. De leden R. Kersbulck, H. Dortant en B. Lootens van het korps Sas van Gent kregen een onderscheiding van de Nederlandse Vereniging van Brandweercommandanten (NVBC) voor 12,5 jaar dienst. Beide onderscheidingen gingen eveneens naar F. Cappaert van het korps Sas van Gent en J. van den Hemel van het korps Philip pine voor 25 jaar dienst. Com- burgemeester Steenkamp laat medaille en oorkonde zien aan ("an links naar rechts) de jubilerende brandweerlieden Neve, Lambert en De Poorter. Van onze correspondent Waterlandkerkje - Er is een grote kans dat de voormalige drukkerij in Water landkerkje met de grond gelijk wordt gemaakt. Daarmee zou een lang gekoes terde wens in vervulling gaan. Wethou der De Feijter deelde dat mee tijdens de vergadering van de dorpsraad foto camile schelsrate „We zijn als college ingegaan op de vraag prijs van de eigenaar," zei de Feijter. „Als hij snel beslist, dan kan de aankoop in de commissievergadering van 23 maart worden besproken en kan de nieuwe raad eind april een uitspraak doen. Er zal een onderzoek plaatsvinden naar een mogelijke asbestver- vuiling, waarbij de gemeente als het eige naar van het gebouw wordt het voortouw zal nemen bij het opruimen. Indien de gemeente eigenaar wordt, dan zal op korte termijn het gebouw worden afgebroken." Traangas Botsing Breskens - Op het rijwielpad gelegen tussen de parklaan en Pievierlaan te Breskens kwa men zaterdagavond twee snor fietsbestuurders met elkaar in botsing, daarbij kwam C. van D. uit Biervliet ten val en raakte licht gewond. Beide voertuigen werden bescha digd. Onder invloed Biervliet - De politie heeft de automobilist R. S. uit Kloos terzande bekeurd, verdacht van het rijden onder invloed. Hij reed zaterdagnacht over rijksweg N61 en kwam daarbij meerdere keren op de rijbaan voor tegemoetkomend verkeer te rijden. Een op het politie bureau in Oostburg afgeno men ademanaiysetest gaf als uitslag 620 microgram alcohol aan per uitgeademde liter lucht. Terneuzen - De politie in Ter neuzen heeft zaterdag twee Fransen aangehouden die in het bezit waren van kleine hoeveelheden hasj en weed, alsmede een busje traangas. De verdovende middelen en het traangas werden inbeslag genomen. Na overleg met de officier van justitie in Middel burg werd aan de verdachten een transactiebedrag aangebo den tot het betalen van een boete van 750 gulden. Beroving Sluis - De politie van West- Zeeuws-Vlaanderen heeft een man met de Roemeense natio naliteit aangehouden en inge sloten. Hij wordt verdacht van een beroving op zaterdag avond van een vrouw uit het Belgische Oostakker, die hij haar handtas ontnam. Daarin zaten haar indentiteitspapie- ren en een portemonnee, die later leeg op de Garenmarkt in Sluis werd teruggevonden, CLINGE - Gafé De Gouden Kroon, 20.00 uur, kaarting. B KIELDRECHT -Café 't Sleepbootje, 15.00 uur, schieting. B ST. JANSTEEN - Café 't Centrum, 14.30 uur, schieting. - Café De Kroon, 14.00 uur, kaar ting. HULST - De Blaauwe Hoeve, 13.00 uur, kaarting. SAS VAN GENT -De Roselaer, 14.00 uur, vrij kaarten en sjoelen. Van onze correspondent Hulst - Ruim 350 scholieren van het basisonderwijs in de gemeente Hulst helpen dit jaar daadwerkelijk mee om de nationale boomplantdag tot een succes te maken. Dat gebeurt deze keer niet voor alle leerlingen op de dag zelf (23 maart). Zo werd al gestart met een mi lieuactie door leeringen van de Sint-Jozef school uit Nieuw-Na- men in het Verdronken Land van Saeftinghe. De jeugd van De Kouter verzamelde er zakken vol aangespoeld vuil. Woensdag gaan leerlingen van de school Inghelosenberghe uit St.-Jan- steen bomen planten aan de Henri Dunantstraat. Een week later, 23 maart, is het de beurt aan de Hulster scholen St.-Willibrordus, De Ark, De Brug, De Reyneart en Moer- schans om de bospercelen aan RW 60 (zijde St.-Jansteen) en het object Akkerwinde aan te pak ken. De school Heidepoort uit Heikant zet eveneens een aantal leerlingen in bij een plantobjeet aan het Wildelandenplein. Ten slotte komen nog de scholen St.-Bernardus uit Clinge de St.- Josephschool uit Graauw en De Noeblhorst uit Hulst woensdag 30 maart in actie. De Clingena- ren trekken naar het Waterwin gebied aan de Molenstraat. De andere twee genoemde scholen zoeken het in hun eigen omge ving. Van onze correspondent Sas van Gent - Zo'n dertien jaar geleden bezochten paar Sasse Rolling Stones-fans het concert van deze band in Rotterdam. Zij waren hiervan zo enthousiast terugge keerd dat vier van hen, onder de naam De Trip BV, een busreis organiseerde naar een concert van Mick Jagger en companen in het Duitse Keulen. Om de herinneringen aan deze trip levend te houden besloten de vier (Theo Sarneel, Herman van Dorst, Ronald Möring en Herbert Jonkman) om een soort reünie te organiseren. We schrijven dan november 1981. Deze reünie werd een traditie. Elk jaar komen de Stones-fans samen in Sas van Gent. Nu dus voor de twaalfde keer en wel op een datum die het koperen jubileum van de Trip BV inhield. Afgelopen zaterdag zat café de Watergeus goed gevuld met liefhebbers van de Stones en andere muziek uit de sixties. Want dit jaar had men de opzet iets gewijzigd. Niet al leen Stones, maar ook andere muziek passerde de draaita fels. Uiteraard vormden de platen met het tong-embleem op het label wel de hoofdmoot van de avond. Ook dit jaar werd uit de aan wezigen de Stones-fan van het jaar verkozen. De vier organi satoren laten zich hierbij lei den door het enthousiasme en de kennis die de beoogde Sto- nes-fan in zich heeft. Dit keer ging de eer naar Gerry Kik uit Terneuzen die het felbegeerde T-shirt overhandigd kreeg. Daarnaast werd een trouw be zoeker van de avonden in de schijnwerpers gezet. Al tien jaar is Jim Macintosh aanwe zig bij de Sasse Stones-happe- ning. Hij werd hiervoor geëerd met een Stones-boek en een fles Stones-wijn. (ADVERTENTIE) Commandant Notschaele (rechts) kreeg de vrijwilligersmedaille en de onderscheiding voor zijn 35-jarige loopbaan bij de brand weer. Naast hem jubilaris Cappaert (25 jaar dienst foto camile schelstraete mandant Notschaele kreeg even eens de vrijwilligersmedaille en de onderscheiding van de NVBC voor zijn 35-jarige loopbaan bij de brandweer. Tot slot werden zeven brand weerlieden bevorderd. J. de Kos ter (Sas van Gent), J. Mol en C. Weeda (Philippine) en R. de Mul (Westdorpe) werden bevorderd tot brandwacht. R. Tuil en G. de Smet van korps Philippine en T. de la Ruelle van korps Westdor pe werden bevorderd tot brand wacht eerste klasse. INBRAAK Erkend ^^JTI Beveiligings installateur Hiermee zou een lang gekoesterde wens van de inwoners van Waterlandkerkje in vervul ling gaan. De voormalige drukkerij is de bevolking al jaren een doorn in het oog, vooral doordat het slechte gebouw mede het aangezicht van het dorp bepaalt. Secretaris W.de Houck bedankte tijdens deze vergade ring de scheidende wethouder de Feijter voor de goede samenwerking in de afgelopen jaren. De Feijter neemt 8 april afscheid als wethouder. begrip in service en de elektronica van morgen... Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710

de Stem | 1994 | | pagina 7