Sport Graauw verrast leider Hulsterloo Hoek gelijk in pover duel Corn Boys kansloos tegen Luctor'88 Sluiskil doet uitstekende zaken TOEGIFT OP MAANDAG Goes slikt bittere pil DE STEM AFDELINGSVOETBAL ZEELAND Krachtsverschil in eerste klasse afdeling gering EERSTE KLASSE B EERSTE KLASSE E Een intelligente jonge slaaf Assistent WK-schaatsen Paul van der Hooft uitblinker VIERDE KLASSE H nvrede op adhuis Axel erviërs willen ij federatie orse boete ohn van Loen Ziekenhuizen lupe dieven Whitewater eist weer slachtoffer Kamer: Aanpak vrachtverkeer is te laks Van onze sportmedewerker Terneuzen - Het krachtsver schil in de eerste klasse afde ling van het zondagvoetbal is gering. Door de uitslagen van gisteren schuift de klassering weer in elkaar, met nog een flink aantal kandidaten voor de titel. Koploper Hulsterloo verloor op eigen terrein ver rassend met 1-3 van Graauw. Het eveneens hoog geklasseerde IJzendijke ging onderuit bij Hontenisse (3-2) en dat gold ook voor Zeelandia, dat met 2-1 van RIA verloor. In de onderste re gionen eindigde de derby Oost burg-Biervliet in 3-1. HULSTERLOO-GRAAUW 1-3 - Hulsterloo opende-met het wind- voordeel geforceerd, maar moest bijzonder attent zijn voor de gevaarlijke Graauw-uitvallen. Zo'n uitval leverde na 10 minu ten 0-1 op door Mark van Troost. Een kwartier later sloeg Graauw opnieuw toe via William van Passel: 0-2. De wedstrijd kreeg opnieuw een open karak ter doordat Guy Feyen op slag van rust 1-2 liet noteren. In de tweede helft was Hulsterloo, on danks de tegenwind, wat sterker. Het was echter opnieuw Graauw dat scoorde. Uit een vrije trap bepaalde Nico Mahu de eind stand op 1-3. HONTENISSE-IJZENDUKE 3-2 - Direct na de aftrap kwam de thuisploeg wat gelukkig op voorsprong door Edward Tiele- man. De eerste helft gaf een evenwichtig spelbeeld te zien. Na ruim een half uur scoorde IJzendijke, via Hans Riteco de gelijkmaker. De thuisploeg had in die fase pech dat Arnold Mor- cus de onderkant van de lat trof en de bal terug in het veld sprong. Gesteund door de wind was de thuisploeg in de tweede helft beter, maar kwam wel op achterstand door een doelpunt van Michel Verhaegen. Daarna scoorde Job Zwegers de gelijk maker en liet Antoine Rijn met een kopbal vijf minuten voor tijd het winnende doelpunt noteren. RIA-ZEELANDIA 2-1 - Zeelan dia was wel het meest in balbezit en liet het best verzorgde voet bal zien, maar het was RIA dat via uitvallen voor zeer veel ge vaar zorgde. Vijf minuten voor rust opende trainer-speler Ivo Wouters met een kopbal de score voor de thuisploeg. Even na rust liet Eric Maenhout na een rush vanaf de middellijn 2-0 noteren. Het werd nog spannend toen Adri van Maare zes minuten voor tijd 2-1 scoorde. Verder liet RIA het niet komen. OOSTBURG-BIERVLIET 3-1 - In de eerste helft een glijk op gaande partij. Na vier minuten scoorde een Biervliet-verdediger, na fel aandringen van Frank van Veen, in eigen doel. Vijf minuten voor rust nam Tonny Versluijs uit een vrije trap de gelijkmaker voor zijn rekening. In de tweede helft was een met vijf invallers spelend Oostburg de betere ploeg. Acht minuten voor tijd resulteerde dat pas in 2-1 door Frank van Veen. Biervliet nam in de slotminuut veel risico en stuurde bij een hoekschop de doelman mee naar voren. Toen de bal door Oostburg onder schept werd kon laatste man Ger van de Voorde vanaf grote af stand 3-1 in het lege Biervliet- doelscoren. LEWEDORPSE BOYS-JONG AMBON 3-0 - Jong Ambon kreeg in de eerste helft de best kans om de score te openen, maar doelman Wilfred Vreeke knalde de toegekende strafschop hoog over. In de tweede helft was de thuisploeg duidelijk ster ker. Ollie Blaha liet 1-0 noteren, de na een langdurige blessure teruggekeerde John Livramento scoorde 2-0 en Nous Taniwel bepaalde de eindstand op 3-0. ROBUR-ZEELAND SPORT 0-4 - Een verdiende zege. Robur miste twee toonaangevende spe lers en dat deed zich gevoelen. Bij de pauze was het 0-2 door goals van Marcel Kalter (straf schop) en Ronald Jongelings. Na rust scoorde Ronald Jongelings 0-3 en Rob Hooreman legde ze ven minuten voor tijd de eind stand vast. Van onze medewerker Rinus Verberkmoes Nijkerk - Hoek is in de confrontatie met hekkesluiter Sparta Nijkerk goed weggekomen. De leider in de eerste klasse B van het KNVB-zaterdagvoetbal kwam niet verder dan een doelpuntloos gelijk spel en had de mazzel dat naaste concurrent DOVO verloor en de rest van de rivalen de buit deelde. Hoek liep dus weing schade op in het harde treffen in Nijkerk. „Sparta slaagde erin ons niet in ons spel te laten komen en dat was knap," oordeelde Hoek-oefenmeester Dick Buitelaar. Harry Suvee, trainer bij de Spartanen, was tevreden met het resultaat. „Er zat meer in," wist hij terugdenkend aan de kansen die Ron Bezembinder en Hans van der Steeg in de eerste helft kregen. Laatstgenoemde zelfs twee keer. Dat het allemaal wei nig fraai oogde, deerde Suvee niet..„Wij staan op de laatste plaats en moeten punten pak ken. Hoe dat gebeurt, maakt niet uit," verklaarde hij de strijdwij ze waarmee hij zijn mannen bin nen de lijnen had gestuurd. Een opdracht die hard werken, Hoek ontregelen en zonder risico spe len inhield. Dat veel duels daardoor op de rand van het toelaatbare plaats vonden, was er een gevolg van. Het kostte dan ook enkele gele kaarten. Bij Hoek gingen Danny Magito, na zijn tweede rood vo rige week, op de bon waardoor hem een voorlopige vakantie wacht. Remco van Keeken werd eveneens met een gele prent be dacht. Dit mede als gevolg van het feit dat hij nog gepikeerd was over de aanslag die doelman Ton Knevel op hem had uitge voerd. Dit bij een doorbraak van Hoek in de 35e minuut. Knevel, die vaak ver uitkwam, ontmoette Van Keeken een veertigtal meter voor zijn hok en torpedeerde de kleine aanvoerder van Hoek on genadig. Arbiter Slot uit De Krim liet doorspelen tot de aan val voorbij was. Toen pas snelde hij richting doelman om hem slechts vermanend toe te spre ken. Waar rood had gekund, bleef zelfs geel achterwege. Hoek baalde daarvan. Temeer daar intussen Geertjan de Smet een dot van een kans op een pass van Wim Zoetewey had laten liggen en dat een inzet van Van Keeken naast het doel in de ballenvanger terecht was geko men. Allemaal hoogtepunten uit de eerste termijn. Een halve wedstrijd waarin Hoek tegen de wind op moest boksen. Na de thee viel er weinig te genieten. Een gele prent voor verdediger Klaas Cozijnsen van de thuisclub en een kans voor Leo Kayser waren enkele wa penfeiten. Kayser had voor 0-1 kunnen zorgen als hij eerder be merkt had dat doelman Knevel in zijn nabijheid was toen een pass van Peter Hamelink hem in kansrijke positie bracht. Want kansrijk werd het, omdat Knevel op dat moment weer zo'n veertig meter uit zijn hok was gekomen. Toen Kayser dat bemerkte was het te laat en verdween zijn losse flodder in niemandsland. Met Leo Kayser is tevens een man genoemd die een prima ver dedigende partij speelde. Zjn broer Jos deed in dit harde duel, een kolfje naar hun hand, niet voor hem onder. Onvermoeibaar knapte hij zijn werk op. Toch loonde het niet, omdat Hoek geen greep op de middenlinie kreeg en voorin de bal te weinig in bezit kon houden. Het gemis aan de nog in Nigeria verblijven de Osmund Ogali was voelbaar. Daarom ook moest Geertjan de Smet in de frontlijn spelen, in zijn rug gesteund door een te genvallende Peter Boerjan. Hij speelde in plaats van Erwin Dek, die samen met Mart van de Guchte op de bank werd gehou den. Dit uit 'tactische' overwe gingen. Beiden hebben twee gele kaarten op hun naam staan en worden bij een derde geschorst. Zou deze derde bij Sparta Nij kerk vallen, dan konden zij sa men met Magito en Leo Kayser volgende week toekijken. Die optie werd vermeden door ze buiten de lijnen te houden. Zelfs om eventueel meer greep op de middenlinie te krijgen. Een lijn die zaterdag veelal werd overgeslagen, waardoor spelver deler Geert de Pooter te weinig uit de verf kwam. Tevens omdat hij te weinig dwingend is en te weinig de bal opeist. Dat de Nijkerkenaren dit speltype even eens vaak hanteerden en Hoek daar te weinig greep op had, betekende dat vrije verdediger Peter Hamelink vaak corrige rend op moest treden. Dat met angst voor hoge ballen binnen de 16-meterlijn, omdat invaller doelman Ronald Gort niet tot de langsten behoort en ingedeeld mag worden bij de categorie lijnkeepers. Bijna werd dat fataal. Dit in de beginfase toen hij voor zijn doel stond en een verre hoge trap in het doel dreigde te ploffen. Gort pakte de bal. „Net achter de lijn," zeiden de Spartanen. „Er net voor," stelden de arbiter en grensrechter. Zodoende kwam er geen enkele treffer op het score bord en werd twee keer nul toch beloond met een punt. Andre Kareis middenscoort 2-0 in het voordeel van Luctor. Van onze sportmedewerker Terneuzen - In de vierde klasse H van het landelijk amateurvoetbal pakte Walcheren twee kostbare punten door in en tegen Philippine met 1-2 te winnen. Hekkesluiter Corn Boys verloor met 3-0 van Luctor'88. Clinge was niet opgewassen tegen Koewacht en verloor eveneens met 3-0. Sluiskil won verrassend met 2-0 van STEEN en doordat Axel tegen Terneuzen met 3-2 het onderspit delfde staat Sluiskil nu met Vogelwaarde.dat met 4-0 van Hoofdplaat won op kop van de ranglijst. LUCTOR'88-CORN BOYS 3-0 - Met een gehavend elftal - vijf geblesseerden en twee spelers wegens vakantie niet van de partij - reisde Corn Boys af naar Heinkenszand voor de wedstrijd tegen Luctor'88. Het verloor met 3-0. Daardoor, en door de 2-1 overwin ning van Walcheren in en tegen Philippine kwam de Sasse club nog wat vaster op de laatste stek in de rangschikking van de vierde klasse H van het landelijk amateur voetbal terecht. De overwinning van Luctor'88 was verdiend. Daarover was vriend en vijand het eens. Alleen in het eerste deel van de tweede helft was het Corn Boys dat het beste van het spel had. De ploeg slaagde er echter niet in om in die periode tot scoren te komen. De stand was op dat moment 1-0 voor de thuisclub. „We waren toen zeker gelijkwaardig. Had den zelfs het initiatief in handen. Valt de gelijkmaker, dan krijg je meteen een andere wedstrijd," aldus Corn Boys-bestuurslid Herman van Ooteghem na afloop, die overi gens aan de winst van Luctor'88 niet wilde tornen. De eerste goede kans in dit duel kwam al na een minuut spelen. Antoine Uitterhoeven schrok wellicht van de kans, want op drie meter afstand alleen voor Corn Boys-goalie Jan Mutsaerts opduikend schoot hij nog over het doel. Na een half uur werd het dan toch 1-0 door een doelpunt van Eric de Groene, die na goed voorbereidend werk van Aubert St.-Willebrord - Goes kreeg een bittere pil te slikken in 't Heike en liep tegen een terechte 3-0-nederlaag op, omdat Rood-Wit veel agressiever speelde. Bij de Zeeuwen ontbrak het deze middag aan fantasie en inspiratie.'Slechts zelden kwam Goes tot een behoorlijke combinatie, was aanvallend zwak, maar ook defensief kwetsbaar. Bij de bezoekers ontbraken Wim Sabandar (geschorst), John Vette (geblesseerd) en tot overmaat van ramp moest ook Arthur van Huizen aan de kant blijven. De Goese aanvalsleider blesseerde zich tijdens 'de warming-up. De club van Ron Schrier begon zeer behoudend aan het karwei en verzuimde ondanks een veldmeerder- heid in het eerste kwartier de toen onzeker spelende defensie van Rood-Wit onder druk te zetten. In de bar slechte eerste helft scoorde André van Peer in de 27e minuut de openingstreffer: 1-0. Bij een hoekschop werd er door de Goese defensie slecht uitverdedigd en doelman Ronald Kole had het nakijken. In de tweede helft, toen bij Goes Clarence Pahlad vervangen was door Jacco de Kok, kwam er wat meer vuur in het spel bij de Zeeuwen. Ron Krijger en Frank de Bie kwamen net iets te laat om af te ronden en een inzet van Ron Brusket werd geblokkeerd door een Rood-Wit-verdediger. De opleving bij Goes duurde maar kort. De thuisclub nam het heft in handen en toen in de 77e minuut uit een hoekschop Peter van Huffel met een kopbal scoorde was het pleit beslecht. Mario Roks bepaalde uit een vrije schop de eindstand op 3-0. Dit is de eerste bijdrage van Martin Simek, publicist, cartoonist (onder de naam 'Anone') en oud-tennisser. Ooit vanuit Tsjechoslowakije naar Nederland gevlucht, jarenlang vaste begeleider van tennisser Michiel Schapers en nu coach van Mark Koevermans. Zijn kijk op de sportwereld staat vanaf nu elke maandag op deze plek. Laatst stapte ik de kunstgalerie van Tom Okker in de Nieuwe Spiegelstraat in Am sterdam binnen. Ik had het met Tom over Corneille en de andere Cobra-coryfeeën die hij bewondert, verzamelt en verkoopt. Natuurlijk kwam ook het tennis ter sprake. De goede oude tijden. Toen de tennissers nog met propeller vliegtuigen over de aarde vlo gen, zonder tenniscoaches, masseurs, diëtisten, psycho- en fysiotherapeuten. Lennert Bergelin was de eerste mee reizende coach, weet Okker zich te herinneren. Kortom tennissers stonden er vroeger alleen voor. En ik, als oud tennisser en emigrant, was mijn leven lang dubbel alleen. Maar sinds kort is die situatie .radicaal veranderd. Aange zien ik te oud en te wijs ben om nog in een andere coach dan mezelf te geloven, kwam ik tot de conclusie dat het veel chiquer en goedkoper is een intelligente jonge slaaf te nemen, een taalkunstenaar, die ik met stokslagen beloon als hij me niet briljant genoeg is. De naam van mijn slaaf is M.M. Hij studeerde Neder lands en is bezig schrijver te worden. Hij heeft talent, want hij weigert koppig barbaris men en leuke woordspelingen in te typen. Voor elk verbeterd lidwoord in mijn tekst, ik haal de en het altijd door elkaar, krijgt hij een suikerklontje. Dat is onze CAO. Gul en altruïstisch sterk ik bovendien zijn zelf vertrouwen door zijn gedich ten te prijzen en hem bij actri ces in bed te loodsen. Maar nu ik ook een sportco- lumn heb, stel ik strengere eisen aan mijn neerlandicus, en onderwerp hem aan een strakke discipline. Roken is er niet meer bij, drank is taboe, hij moet vroeg naar bed, en de dag voor ik met hem de sportcolumn schrijf, mag hij geen sex hebben. Om affini teit met de materie te krijgen, heb ik hem lid gemaakt van een voetbal-, golf-, hockey- en een bridgeclub. Hij zit ver plicht op handbal, volleybal, basketbal en zwemmen, moet atletieken en fietsen. Maar praktijkervaring alleen maakt je nog geen complete sportman. Je moet eerbied hebben voor degenen die je zijn voorgegaan. Vandaar dat ik M.M. gisteren midden in de nacht uit zijn bed haalde, hem bij de kraag van zijn pyama- jasje greep en riep: Zoete melk! 'Zoetemelk, Joop,' zei hij, 'geboren in Den Haag, 3 december 1946 als zoon van een kaashandelaar, die later varkens hield en nog later in aardappels handelde. Joop was timmerman en werd in 1983 Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Op de fiets veroverde hij een gouden Olympische plak in Mexico, ploegentijdrit. Hij won in 1979 de Vuelta d'Espana, in 1980 de Tour de France. Maar dan, in 1985, het wereldkam pioenschap op de weg in Gia- vera del Montello. Minder dan een kilometer tot de fi nish. Joop is achtendertig jaar. In een flauwe bocht rijdt hij stiekem weg van het kop- groepje, zonder te demarre ren. Dat bestaat niet, dat haalt hij nooit, zie je de ach tervolgers onder leiding van Greg LeMond denkèn. Dertig meter voor de finish wil Joop zijn handen ten hemel strek ken en tikt daarbij het stuur aan. Paniek. Kort geslinger, en dan is hij wereldkampi oen. Dynamo Tbilisi!, vraag ik door. 'Won onder de naam Dynamo Tiflis op 13 mei 1981 de Europa Cup II. De opstel ling: Gabelia, Koatava, Chi- vadze, Khisanivilli, Tavavdze, Svanadze, in de tweede helft vervangen door Kakilashvili, Sulakve Cricket! 'Haarlem, 2e interna tionale cricketweek 1993. Ne derland - Engeland A, het testteam van de Engelsen speelde op dat moment de testmatch tegen Australië, terrein Spanjaardslaan. Een historische dag, Nederland wint met zeven wickets. En dat voor vijftien gulden toe gang.' Hilbert van der Duim! 'Twee keer Europees en wereldkam pioen. Had nog meer kunnen winnen als hij niet zo vaak was gevallen en dat ene rond je te weinig had geschaatst. Dat heeft hij echter ruim schoots goed gemaakt door vanuit het vakantieoord Mit- tersill een kaartje aan de KNSB te sturen, waaree hij op dat moment een geschil had. Een kaartje met daarop een geitekop en de tekst 'Hier wird nicht gemeckert!" De laatste vraag, schijnbaar een makkelijke, was de ge meenste. Een valstrik: Björn Borg, glimlachte ik. 'De leer ling van Lennart Bergelin.' antwoordde mijn slaaf. Met dat antwoord heeft M.M. mijn hart gestolen. Hij besefte het belang van de coach. Ik pro moveerde hem tot leerling. Onder mijn leiding wordt hij een groot literator. IEDEREEN KENT hem wel. Dries van de Berge. Als je AZW noemt, hoort daar ook Dries van de Berge bij. Al 's morgens zat Dries in de be stuurskamer om er de papie ren van 'assistent-trainer' in te vullen. Trainer Van Koute ren wenste hem op datzelfde papier een plezierige wed strijd toe. En als klap op de vuurpijl mocht Dries van de Berge de aftrap ook nog eens nemen van scheidsrechter Jobse. Voetbal is dus meer dan alleen een spelletje. Dries nam daarna weer snel plaats in de dug-out. De wedstrijd duurde voor hem nog nooit zo lang, want hij zag hoe AZW zwak speelde. De gelijkmaker bete kende voor hem een groot feest. Van de Berge mag be- slist de trouwste supporter van AZW genoemd worden. En dat hij daar prat op weet iedereen. MICHEL D'OLIESLAGERS was er zaterdag niet bij in het treffen tussen AZW en Dau- wendaele. Hij verkoos een trip naar de wereldkampioen- schappen schaatsen. De tii$^^__ dat spelers van augustus totj iepaald aangenaam aan. en met mei ieder weekend al les voor het voetballen lieten staan is voorgoed voorbij, Eindredactie: Ton Koomen. Bij dragen: Eddy de Schrijver en Willy van Leeuwen. ign Stabiliteit in het weer is ioorlopig geen sprake, laast veel bewolking valt 'r van tijd tot tijd regen. De 'latige tot vrij krachtige Westenwind voelt niet „1,4 oannonaam 33 FOTO JAAP WOLTERBEEK Geus voor de openingstreffer zorgde. Verder ging de strijd in het verdere verloop van de eerste gelijk op. Het begin van de tweede periode was dus voor Corn Boys. Het kreeg kansen, maar slaagde er niet in die te benutten. Bij een uitval scoorde in de twin tigste minuut André Kareis 2-0 en dat was eigenlijk beslissend voor het verdere verloop van de wedstrijd. In die stand leek ook geen verandering meer te komen. Tot een minuut voor tijd Antoine Uitterhoeven na een pass van Mark Utermark nog 3-0 liet aantekenen. PHILIPPINE-WALCHEREN 1-2 - De thuisclub kwam in de tiende minuut op 1-0 door een doelpunt van Wim Antheunis. Wal cheren kwam op gelijke hoogte door een treffer van Edward Laerman uit een hoek schop. Verder waren in de eerste helft de ploegen aan elkaar gewaagd. Dat was ook in de tweede helft het geval. Een door John Castelijn genomen vrije trap betekende 1-2. Philippine trachtte hierna de bakens te ver zetten, maar slaagde er niet in om nog langszij te komen. Sluiskil-aanvaller Paul van der Hooft witte broek) probeert door de verdediging van STEEN te breken. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. Van onze medewerker Sjaak Begijn. St.-Jansteen - Door met 0-3 van STEEN te winnen heeft Sluiskil in de vierde klasse H goede zaken gedaan. De kanaaldorpbewoners zijn nu, samen met Vogelwaarde, de trotse lijstaanvoerder, omdat concurrent Axel gisteren van middenmoter Terneuzen verloor. Het duel in St-Jansteen werd gekenmerkt door de gele en rode kaarten die scheidsrechter Van Leeuwen uit Etten-Leur aan de STEEN-spelers uitdeelde. Rem co Martens, Eric Merckx en Mare Strijdonck werden getrac- teerd op een gele prent, terwijl Eddy van den Bosch en Marco Ottjens rood zagen. Eddy van den Bosch gaf diep in de tweede helft de frustatie aan die hij en zijn ploeg deze middag ondergingen. In een minuut tijd pegelde de geblokte verdediger tot twee keer toe een tegenstan der onderuit en kon verdwijnen. In zijn gang naar de douches testte hij de kwaliteit van deur en hekwerk. Het rood van Marco Ottjens was domme pech, maar gezien de regelgeving wel te recht. Ottjens moest vijf minuten voor het eindsignaal aan de noodrem trekken om de doorge broken Gerry de Bruyne te stop pen. Zijn sliding zette hij te laat in, waardoor De Bruyne in het strafschopgebied ten val kwam. Uit de strafschop zou uitblinker Paul van der Hooft zijn tweede doelpunt van de middag scoren. STEEN verloor dus niet alleen twee punten, maar ook enkele spelers, want de gele en rode kaarten zullen voor het verdere verloop van de competitie zeker gevolgen hebben. Volgens inge wijden is het slechte spel, de ploeg verloor ook vorige week, oorzaak van interne onrust bin nen de ploeg. Ook winnend coach Eddy van der Hooft van Sluiskil doelde hierop na afloop. „Het schijnt binnen die ploeg onderling niet goed te boteren. Op mij maakt STEEN een gela ten indruk. De ploeg speelde plichtmatig." Huzarenstukje Sluiskil voerde dus voor de tweede week in successie een huzarenstukje op. Vorige week won de ploeg gehavend, er wa ren vele blessures, het uitduel tegen Terneuzen. Gisteren toon den de blauw-witten aan strijd lustiger te zijn dan de tegenstan der. Met de eerste plaats als inzet maakte Sluiskil een gedre ven indruk. Men was bereid de mouwen op te stropen. Sluiskil won dan ook terecht de 'topper' in vierde klasse H. „Alleen kort na rust hebben we het even moeilijk gehad, maar voor de rest waren we beter. Sluiskil heeft een brede selectie, waar door blessures goed opgevangen kunnen worden. Van onze zijde kon je vandaag opportunistisch voetbal zien," gaf Van der Hooft terecht aan. Hoofdrolspeler in zijn ploeg is jongere broer Paul. Ondanks zijn leeftijd en vooral overgewicht, de man lijkt wel honderd kilo te wegen, was deze speler t STEEN de man van de wed strijd. Niet door zijn fysieke snelheid, maar zijn snelheid van handelen, spelinzicht, geslepen passes en vooral verwoestend schot. De blonde aanvoerder nam het eerste en derde doel punt voor zijn rekening en testte diep in de tweede helft de sterk te van het houtwerk boven doel man Theo de Bot. Samen met Marcel Meyer en Martin van de Bossche vormt van der Hooft gouden trio. Routine Achterin staan er geroutineerde spelers als Paul van Kouteren en Wilco Braafhart, die nauwelijks kansen weggeven. De praatgrage Van Kouteren is bovendien een goed regisseur en verlengstuk van de trainer in het veld. De rest van de ploeg trekt zich deze dragende spelers met het grootste gemak op. De strakke wind had gisteren grote invloed op het spel van beide combattanten. Vooral in het begin werd er veelvuldig bal verlies geleden. Gaande het duel wisten de spelers zich echter beter aan de weersinvloeden aan te passen. Kort voor de rust werd een goed lopende aanval van Sluiskil onderbroken. Uit de toegekende vrije trap bediende Marcel Meyer Paul van Hooft op maat: 0-1. Na de thee zakten de bezoekers enigszins terug, maar STEEN wist hier niet van te profiteren. Na de spreekwoordelijke storm namen de gasten het heft weer in eigen handen. Op links liet Mar tin, van de Bossche zijn tegen stander de hielen zien en trok voor tot bij Marcel Meyer, die met een lage schuiver doelman Theo de Bot het nakijken gaf. De wedstrijd leek gespeeld, totdat de twee rode kaarten dus nog voor de nodige beroering zorg den. Met een rake pingel vanaf elf meter bezegelde Paul van der Hooft in blessuretijd het lot over STEEN. Voor de trotse kam pioen van de eerste periode treedt een periode van bezinning aan. el Er heerst nogal wat on- de op het stadhuis in Axel. Zo de onderlinge verhoudin- en samenwerking tussen be- urders en het ambtenarenap- aat te wensen over. Deze be dingen blijken uit een onder- »k van het adviesbureau IME nsult uit Nijmegen naar de Imatigheid van het bestuur- en ambtelijk circuit in de meente. IE ZEELAND - C1 lgrado - De Bosnische Ser- s overwegen zich aan te slui- „bij de federatie die de Bosni- ie Kroaten en moslims afgelo- ii weekend overeengekomen n. De Bosnische Serviërs heb- n uiteindelijk een confederatie ssen Kroatië en Servië op het volgens waarnemers een lelijke terugkeer naar het ide Joegoslavië. ZIE BUITENLAND-A4 rtterdam - De leiding van ïyenoord heeft -besloten aan- iller John van Loen te bestraf- n met een forse boete naar inleiding van zijn wangedrag de wedstrijd tegen FC Twente, an Loen is nog altijd overtuigd an zijn onschuld en hoopt op :n mondelinge behandeling van e rode kaart die hij ontving adat hij Twente-speler Prince olley geslagen had. I ZIE SPORT-BI Bu het tl Amsw tuindl Afgell mier f net, o| de Hi geste] geen vanE Deze mans kunn vorig te zi; menc neem kritie staat Opvc staat Natu reikt mers traci trok] Weg ders ning eens term Bujp HSL dwa: loop heb! daar dien de d Harl deel Ovei Rott •dooi pen- net zijn- kabi een da, Hiei min derl bur spr leg; lilversum - Jaarlijks wordt er loor 320 miljoen gulden gestolen lit de Nederlandse ziekenhui- :en, zegt N. van Leeuwen van de yerkgroep beveiliging gezond- ïeidszorg. Volgens hem wordt )er jaar maar van 100.000 dief- itallen aangifte, gedaan. De zie- tenhuizen schakelen de politie weinig in omdat zij vanwege hun goede naam niet willen toegeven dat er zoveel wordt gestolen. In sommige ziekenhuizen liggen medische apparatuur en patiënt gegevens voor het grijpen. De ziekenhuizen doen weinig aan extra beveiliging. Washington - De Whitewateraf- faire, met de Amerikaanse presi dent en zijn vrouw in de hoofd rol, lijkt een tweede slachtoffer te hebben geëist. Gisteren maak te topambtenaar Webster Hub- bell van Justitie, een naaste me dewerker en vriend van de Clin tons, zijn vertrek bekend. Hub- bell was als advocaat een part ner van Hillary Clinton, bij het gerenommeerde advocatenkan toor Rose, dat een rol speelde in de Whitewaterzaak. ZIE BUITENLAND - A4 Den Haag - Het kabinet is te laks met het terugdringen van het sterk groeiende vrachtver keer. Volgens CDA en PvdA moet er nog dit jaar een uitge werkt plan komen om die groei van het vrachtverkeer te rem men. Dat eisten ze gisteren in een kamerdebat over het tweede Nationaal Milieubeleidsplan. ZIE BINNENLAND - A3 Va Pa Oc be he ge he Oi or lil ki M V( d: fc te

de Stem | 1994 | | pagina 20