niet' Extra maatregelen asielzoekers Lubbers bevestigt: Belgen geld geven voor aanleg TGV langs A16 lï Restanten kasteel Heren van Amstel ontdekt Hermans: kundig en gevoel voor publiciteit eling Gemeenten moeten meer mogelijkheden krijgen voor huisvesting Doerak tegen hetzer DE STEM BINNENLAND A3 Ul&*5U<* beurs DE STEM COMMENTAAR Peper wil bussen langer openhouden Bolkestein wil premier worden KIEZINGEN Ander beleid of ander kiesstelsel? Duitsers blijven niet welkom BINNENLAND KORT Ouderenbonden tegen CD A-plan BRABANTHALLEN IDEEÉNBEURS VOOR TUINAANLEG EN DECORATIES I7T/M20MA4RT MAART 1994 J\ s is gebaseerd op 4 agers. Gemeenten kun- n maar doen dat in de ouder net zo lang een ege is geweest. Maar na die tien jaar lang dit tot hun 65e. aar 80 proeent, in het roeent. Bij de Tweede stel om dat laatste te r onder de 70 procent ens de nieuwe regeling ing wordt gebracht, aft bijverdienen tot 100 ige wethouderswedde. grootte van gemeenten. den wethouders volgens wijt te zijn aan hun 1.000 gulden. De eerste ethouder een volledige .000 inwoners. Hij krijgt op met het inwonertal rs. Voor wethouders van de begroting, n. Per persoon en per an der Stoel, 'verkijk je is. Die had bruto veel it. Vergeet ook niet dat te kleine zelfstandigen." lijst krijgen. Nazorg moet vorm van outplacemen deling bij het zoeken naai werk) bijvoorbeeld. Waar t?" instroming is er natuur ok. Luister naar Groei er Christ Crul in Breda. J em niet horen zeggen da ■ethouder niet verzeker ijn tegen het risico van he ke werk. Maar dat wet rs onder alle omstandighe n beroep kunnen doen 0 chtgeldregeling, vindt h tergend. om een uitkering als llig opstapt? Zo'n regel zo n wegmoeten." Hij noem se wethouders als Sant n Rattink, die het zomaa gezien hielden en wacht regen. Crul vindt het 'on ijk gebruik' en wil er eei an maken. oet zulke regelingen "sen, vooral in vergelijkm ndere burgers, met het nor maatschappelijke verkeer om wachtgeld als je vri opstapt, waarom geen sol ieplicht opgenomen, waar en normale controle?" Cru erop dat iedere gemeent fwijken van de landelijk ïjnen. Maar ja, in Bred het voorstel van Groei schipbreuk, .e VNG-woordvoerster nie 'eemd vindt. „Inderdaad ideringen kunnen, maa ennen geen gemeente di oet. Gelukkig maar, wan ind je helemaal geen men eer, die het willen doen." ier Stoel is al afgehaakt ij in de statige, rustgevend! rage van het Bergse stad ook wel weer kan relative Dit werk was voor mij hee digend. Ik zal nooit kwaar ;zelf worden, want ik zie tf mensen heel treurig naa: verk gaan. En dat hebbel nooit zien doen." ik hartstikke gek ben' dat helemaal niet zo zijn." t algemeen heeft de chiatrische patiënt een in zichzelf zitten dat hij poeilijk kwijt kan raken maatschappij laat het :o. Hij zegt: „Ik voldoe n het beeld dat de maat- ij mij oplegt, ik beteken cs. Toch moet ik langza- ïd een stap daarnaartoe terwijl de mogelijkhe- el beperkt zijn. Zo zou ik llen en kunnen werken, ian in mijn tempo. Dus twee dagen en niet een irkweek lang. Dat kan ik looi vergeten, want de happij is niet ingesteld soort mensen. En de happij heeft altijd gelijk ooit." hard in zijn uitspraak stap van inrichting naar rmde woonvorm. Zegt: geen nazorg bij het ver- t de inrichting te geven, we een lompenproleta- Nederland. Want omdat 1 geld is om de maat- :j goed voor te lichten we een niet geaccepteer- 'p. Het gevolg daarvan is :eds meer van ons weer werven. En dat bezorgt een slechte naam. Je h eigenlijk best wat weer mogen verwachten, denk Ik heb het laatst aan roer gemerkt. Die had op e iets gezien over psy- e en hij vertelde me dat ens had begrepen waar- inders was." ZATERDAG 12 MAART 1994 Van onze Haagse redactie Den Haag - Het kabinet heeft het besluit over de hogesnel heidslijn TGV uitgesteld tot volgende week vrijdag. Het TGV-dossier is zo uitgebreid dat de behandeling ervan in tweeën is gesplitst, deelde premier Lubbers gisteren mee na afloop van de minis terraad. „Er is nog een aantal zaken die we nog goed moeten overden ken. De nadruk komt hierbij te liggen op het tracé tussen Am sterdam en Rotterdam, dat deels het Groene Hart doorsnijdt. De belangrijkste bewindslieden Ma- ij (Verkeer en Waterstaat), Al ders (VROM) en Gabor (Natuur beheer) hebben hier eerder deze week overeenstemming bereikt. Volgens Lubbers bestaat over het zuidelijke stuk van de hoge snelheidslijn, tussen Rotterdam en Antwerpen, geen onduidelijk heid meer. „Dat gedeelte is rond," aldus de premier. Dat betekent dat nog altijd drie va rianten overeind staan. Hangen de de onderhandelingen met Bel gië wordt door het kabinet nog geen voorkeurstracé bepaald. Duidelijk is wel dat een tracé via Breda langs de rijksweg A16 nog altijd de voorkeur heeft bij het kabinet. Premier Lubbers beves tigde gisteren dat hij bereid is mee te betalen aan de aanleg van nieuw spoor op Belgisch grond gebied. De Belgen zouden voor een TGV-spoor langs de Al6 een miljard gulden extra nodig heb ben. Lubbers weigerde bedragen te noemen, maar hij vindt het wel 'logisch' dat Nederland 'met de portemonnee' een oplossing arrangeert, omdat dit tracé in België een stuk langer (en dus duurder) is dan de andere va rianten. De Belgen hebben steeds een voorkeur gehad voor een spoor langs de Havenweg van Antwer pen. Dat komt dan bij Ossend- recht Nederland binnen, waarna de spoorlijn via Woensdrecht en Willemstad naar Rotterdam gaat. Een derde variant is via bestaand spoor, zodat de trein via Essen, Roosendaal en Moer dijk naar Rotterdam rijdt (met als variant een nieuw spoor langs de de A17 tussen Roosen daal en Moerdijk). Tussen Nederland en België wordt nog altijd onderhandeld over een tracé dat voor beide partijen aanvaardbaar is. De suggestie dat het kabinetsbesluit een week is uitgesteld omdat heel spoedig een akkoord met de zuiderburen wordt bereikt, wees Lubbers van de hand. „Daar heeft het niets mee van doen." Het Platform Hogesnelheidstrein Nederland reageerde gisteren met ongerustheid op het uitstel. „We zijn bang dat die extra week benut wordt voor het op trekken van rookgordijnen," al dus voorzitter D. MacGillavry. Die bezorgdheid richt zich voor al op het Groene Hart. „Voor het zuidelijke deel weten we nu niet waar we ons op moeten richten. Alles ligt nog open," aldus de Bergense Wil Vissers van het zelfde platform. Van onze verslaggever Den Haag - Het kabinet wil een extra pakket maatrege len treffen om de huisvesting van de nog steeds groeien de stroom asielzoekers te waarborgen. Op die maatrege len wordt nu gestudeerd. Een woordvoerder van de Cen trale Opvang Asielzoekers (COA) verklaarde gisteren dat het gaat om stappen die boven de huidige afspraken tussen regering en ge meenten uitgaan. Het gaat om ruimere mogelijkheden voor de gemeenten om de hun opgedra- huisvestingstaak te realise ren. De extra maatregelen zijn nodig nu blijkt dat de stroom asielzoe kers alweer grotere proporties heeft aangenomen dan vorig jaar zomer. Toen waarschuwde de COA de regering dat de opvang van asielzoekers spaak dreigde te lopen tenzij de doorstroming van mensen met een verblijfsver gunning uit de asielzoekerscen- (AD VERTE NTIES) De RAI is fantastisch geworden! 16t/m 27 MAART DAGELIJKS 10-17 UUR. MA 21 T/M VA 25 MAART DOK 19-22 UUR. 9 MAANDEN BEURS EN ATTRAKT1E OT/M 27 MAART TOEGANGSPRIJS F 17,50. S AVONDS F10,. GRATIS PENDELBUS: VOLG BORDEN Q RAI KORTING OP TREIN TOEGANG 'WO RAI-NIEUWSLIJN 020-5 tra naar een normale woning verzekerd werd. Hoop In de eerste twee maanden van dit jaar hebben zich 9539 nieuwe asielzoekers aangemeld. In de zelfde periode van het vorig jaar waren dat er 4749. Het afgelo pen jaar werden er in totaal 35.399 asielaanvragen inge diend. Het maandelijks gemid delde sinds september bedraagt rond de 4800. Als de stroom asielzoekers met deze kracht aanhoudt, zullen er dit jaar in totaal 55.000 tot 60.000 nieuwe asielzoekers bij komen. Het ministerie van Justitie koes tert voorzichtige verwachtingen dat het aantal zal afnemen. De hoop is gebaseerd op de ver wachte werking van de nieuwe vreemdelingenwet, die de asiel procedure verkort, hoger beroep onmogelijk maakt en dus tot snellere uitwijzingen kan leiden. De verwachting is dat deze maatregelen nieuwe asielzoekers zullen ontmoedigen. Instroom De ministeries van WVC (op vang) en Vrom (huisvesting) vre zen echter dat de instroom van asielzoekers groot zal blijven. Er zal dan dus meer gedaan moeten worden dan de taken die de gemeenten van Vrom al opgelegd kregen, en die ook slechts ge deeltelijk blijken te worden uit gevoerd. Dat is het huisvesten van 60.000 statushouders en asielzoekers uit vorige jaren voor 1 mei, plus het huisvesten van nog eens 37.000 statushouders voor het eind van dit jaar. AAN SOMMIGE zaken komt nooit een einde, bijvoorbeeld aan tet rumoer rond Poncke Princen. Werd hem vorig jaar door minister Kooijmans een visum geweigerd om zijn familie in Nederland te bezoeken, nu dreigt dezelfde minister Kooijmans lem in Indonesië tegen het lijf te lopen als vertegenwoordiger "an een mensenrechtenorganisatie. Meteen is er weer discussie. Toen minister Kooijmans nog gewoon hoogleraar was en zich •oor internationale organisaties bezig hield met mensenrechten, beeft hij Princen enige malen ontmoet. Hij heeft hem leren iennen en waarderen als onvervaard strijder tegen onrecht. Het tele gedoe rond Princens visumaanvraag heeft de minister daarom persoonlijk in een moeilijk parket gebracht, jte volgende maand bezoekt een zware Nederlandse delegatie ndonesië. De kritiek die er hier en elders bestaat op het aiensenrechtenbeleid van het regime Soeharto maakt het niet 'Heen onoverkomelijk maar ook hoogst noodzakelijk dat minister Kooijmans een ontmoeting heeft met organisaties van mensen- techtenstrijders. Princen is een van de belangrijkste en meest 9eziene activisten op dit terrein in Indonesië. Dat de minister tem spreekt, is dan ook niet meer dan voor de hand liggend, ineens naam werkt in kringen van Nederlandse oud-lndië-strij- ters als een rode lap op een stier. Daar ziet men hem, vanwege keuze voor de zijde van de Indonesische vrijheidsstrijders, als te vleesgeworden belediging van het eigan verleden. Dat het ^incen in verband met de affaire van vorig jaar genoegen doet enig zout in de wonden van zijn toenmalige en tegelijk huidige ,e9enstanders te wrijven, staat buiten kijf. Hij is en blijft een teerak. Dat hij echter toen en nu gedreven wordt door solidari teit met de verdrukten, staat eveneens buiten discussie. [rincen kreeg zijn visum niet omdat een bezoek door hem aan Nederland te veel emoties los zou maken, te veel wonden open !°u rijten. Het parlement steunde de beslissing. VVD-woordvoer- ter Weisglas wil nu dat de minister Princen mijdt. Met een overloper' praat je immers niet. Met dit taalgebruik dient de Mementariër de gemoedsrust die hem zo hoog in het vaandel staat geenszins. Het is een term van hetze. En door rellen heeft oog nimmer iemand rustig geslapen. o' denkt de VVD, de naderende verkiezingen indachtig, garen te spinnen bij het opstoken van dit vuurtje? Tijdens opgravingen midden in de Amsterdamse binnenstad zijn archeologen gestuit op een, naar het zich laat aanzien, uiterst belangrijke historische vondst. Er werden stukken muur blootgelegd die waarschijnlijk hebben toebehoord aan het der- tiende-eeuwse kasteel van de Heren van Amstel, ooit de macht hebbers van Amsterdam en wijde omgeving. Tot dusver is altijd gedacht dat het kasteel niet in Amsterdam, maar in Ouderkerk aan de Amstel heeft gestaan. De vondsten worden bij het Rijk voorgedragen voor benoeming tot nationaal monument. foto anp Burgemeester Peper van Rot terdam wil dat de stembureaus voortaan twee uur langer open zijn. Dit leidt volgens hem tot een hogere opkomst. In een brief aan de minister van Bin nenlandse Zaken pleit Peper voor openstelling van de stem bureaus van zeven uur 's mor gens tot acht uur 's avonds. Uit een globale analyse van de opkomst in Rotterdam is opge vallen dat de stembureaus het drukst worden bezocht direct na opening om acht uur, rond lunchtijd en aan het eind van de werkdag tussen zes en ze ven. Het stemmen bij volmacht biedt volgens Peper onvoldoen de soelaas, omdat velen dit zien als een inbreuk op de privacy. Voor een ruimere openstelling van de stembureaus is een wij ziging van de kieswet nodig. WD-fractievoorzitter Bol kestein vindt dat één van de partijen met een grote stem menwinst na de kamerverkie zingen de premier moet leve ren, ook als deze partij niet de grootste coalitiepartner zou worden. Hij zegt dat in een interview met het Agrarisch Dagblad. De WD was samen met D66 en GroenLinks bij de gemeenteraadsverkizingen een van de grootste stemmenwin- ners. „Het is geen wet van Meden en Perzen dat de grootste partij de minister-president levert. In 1971 werd Biesheuvel (ARP) premier omdat de KVP zoveel stemmen verloren had," aldus Bolkestein. Volgens zijn ge- dachtengang zou de WD met twee andere partijen de nieuwe coalitie in de steigers moeten zetten. Tussen minister Van Thijn (Binnenlandse Zaken) en GPV- fraetievoorzitter Schutte is een discussie ontstaan over de oor zaken van de malaise in de vaderlandse politiek. De grote partijen lopen leeg, extremis tische partijen steken de kop op en de opkomst blijft laag. Van Thijn zei deze week dat daarom het gematigde districtenstelsel, de gekozen burgemeester en het referendum moeten worden overwogen. Schutte is het er met Van Thijn over eens dat er over de politie ke malaise moet worden nage dacht, maar vindt het tevens 'de slechtst denkbare reactie' om de oorzaak te zoeken bij de kiezers en het kiesstelsel, in plaats van bij de inhoud en realisering van het beleid. „Op die manier maken politici zich ongeloofwaardig." Den Haag - Secretaris P. Cou- mou van de Stichting Samen werkend Verzet vindt het een bar slecht idee om Duitsers bij de herdenking op 4 mei en de festiviteiten op 5 mei 1995 te betrekken. Het kabinet en de Tweede Kamer zijn hier wel voor. „Het hoogtepunt van het her denkingsjaar is geen juist mo ment voor gezamenlijke aan dacht voor de overwinning op het fascisme. Er zijn talloze ge- traumatiseerden onder ver zetsmensen en vervolgden. Ze zullen de aanwezigheid van Duitsers nog meer nare herinne ringen krijgen en daardoor pijn en schade lijden," aldus Cou- mou. De Stichting Airborne Herden kingen in Arnhem stelt dat voor de 50e herdenking van de Slag om Arnhem in september zeer zeker geen Duitsers worden uit genodigd. Voorzitter P. Meulen- dijk acht de tijd daarvoor 'een voudig nog niet rijp'. Door Jeroen den Blijker Den Haag - Hij heeft nog steeds dat frisse toetje. Toch is Loek Hermans, WD'er en de nieuwe commissaris van de Koningin in Friesland als opvolger van Hans Wiegel, inmiddels 42 jaar. Hij heeft er al een indrukwekkende carrière opzitten. Gedegen heid, kennis en een goed ge voel voor publiciteit zijn daarin de sleutelwoorden. De jonge Loek zag het levens licht in Heerlen, in een degelijk KVP-milieu. Zijn vader was ge meente-ambtenaar. „Hij had dus veel te maken met wethouders en politiek. En daarover werd dus thuis veel gediscussieerd", zou Hermans achteraf zijn poli tieke interesse verklaren. Aanvankelijk leek het erop dat de jonge Loek volledig zou op gaan in het katholieke milieu. Zo ging hij naar het internaat van het befaamde seminarie Rolduc. Maar waar het de politiek be trof, verkoos hij, ondanks zijn katholieke inborst, de WD. Op achtienjarige leeftijd stond zijn naam al in de ledenbak van die partij. Politiek actief werd hij pas echt in Nijmegen, waar hij politicolo gie en bestuurskunde studeerde en vice-voorzitter van de JOVD en lid van de WD-fractie in de Nijmeegse gemeenteraad werd. Hij liep ook een half jaar stage bij de WD in de Tweede Kamer. Dat beviel wederzijds: Hermans kwam op de kieslijst voor de Kamerverkiezingen van 1976. Zo betrad hij dat jaar op zesentwin tig jarige leeftijd het Kamerge bouw als parlementariër. Her mans behoorde tot de 'generatie Nijpels'; de groep van jonge libe rale 'lefgozers'. Dank zij zijn inzet, helder ver stand en een goed ontwikkeld gevoel voor publiciteit, wist Her mans een succes te maken van zijn 14 Haagse jaren. Hij was woordvoerder mediazaken en Loek Hermans foto anp euthanasie, portefeuilles die er voor zorgden dat zijn gezicht niet was weg te slaan van de tv. Een hoogtepunt was de rol die hij in 1988 speelde als voorzitter van de parlementaire onder zoekscommissie naar de pas poortaffaire. Het onderzoek leid de tot het vertrek van de WD- staatssecretaris Van Eekelen en diens CDA-collega Van der Lin den. Na veertien jaar wilde Hermans 'iets concreets gaan doen'. Daar om zei hij 'nee' toen hem vier jaar geleden werd verzocht de politiek gesneuvelde fractievoor zitter Joris Voorhoeve op te vol gen. En zei vervolgens 'ja' tegen het burgemeesterschap van Zwolle. Dat hij nu de stap maakt naar het provinciehuis van Leeuwar den is logisch. Hermans kan wat, is niet lui en heeft in WD-krin- gen nog steeds een goede reputa tie. Natuurlijk, hij heeft er over moeten nadenken. „Ik kan me voorstellen dat men het in Zwol le jammer zal vinden dat ik zo snel weer vertrek." Maar Her mans realiseerde zich ook heel goed dat je niet dagelijks de kans krijgt, Hans Wiegel op te volgen. Weer iets geleerd deze week. Wat? Dat je tijdens het bevriezen je vingers kunt branden. Dat geeft kennelijk zulke blaren, dat je vervolgens weer moet gaan ontdooien door water bij de eis te doen. Of er echter echt sprake is van dooi in de betrekkingen tussen de CD A-partijtop enerzijds en de achterban anderzijds is even afwachten. Vroeger kon je bij tumult in die partij nog zeggen dat de soep nooit zo heet werd gegeten, maar de laatste verkiezingen hebben laten zien dat die lauwe voor spelbaarheid verdwenen is^ Moeilijker zal het worden om van Iglo Brinkman een hartelijke Elco te maken die kiezers in spe een warm gevoel bezorgt met vlammende toespraken. Hij is voor velen nog steeds te zeer een ijskonijn. Zo'n imago is moeilijker om te vormen dan een partijprogramma, it Volgende week ben ik trouwens een weekje weg. Daarna keer ik aangesterkt terug. IJs en weder dienende uiteraard. MERIJN Nieuwe 'Eper zaak' in april voor rechter Zutphen - Zeven verdachten, van wie er vier ook terechtstonden in de geruchtmakende Eper incestzaak, moeten eind april voor de rechtbank in Zutphen verschijnen wegens incest, seksueel .misbruik en mishandeling van de drie kinderen H. uit Vaassen. De Zutphense rechtbank heeft voor deze zaak, die gezien kan worden als een vervolg op de Eper zaak, wederom vier dagen uitgetrokken. De drie kinderen zouden jarenlang zijn misbruikt door hun vader en moeder, vier buurmannen en de ex-echtge noot van Yolanda van B., slachtoffer in de eerdere zaak. Schadevergoeding na val in hussluis Den Haag - De gemeente Delft moet een 43-jarige inwoner van die plaats zestigduizend gulden betalen. De man kwam op 7 juni 1992 ten val in een bussluis en liep daarbij een dwarslaesie op. Het stadsbestuur is daarvoor grotendeels aansprakelijk omdat het onvoldoende waarschuwingsborden had geplaatst, zo heeft de rechtbank in Den Haag gisteren in kort geding bepaald. De Delftenaar maakte destijds samen met zijn vriendin een tocht op de racefiets. Zij kwamen uit een zijstraat en sloegen rechtsaf. Het tweetal kwam terecht in een straat die alleen voor lijnbussen toegankelijk is, maar dat stond bij de afslag niet aangegeven. Extra geld voor scholen voor blinden Den Haag - De tien scholen voor blinden en slechtzienden krijgen vanaf volgend jaar jaarlijks ruim drie miljoen gulden extra om hun deskundigheid te kunnen behouden. Het kabinet is gisteren akkoord gegaan met dat voorstel van minister Ritzen van onderwijs. Het voortbestaan van de scholen is in gevaar omdat steeds meer blinde en slechtziende leerlingen met extra hulpmiddelen en begeleiding in het reguliere onderwijs worden opgevangen. De afgelopen jaren daalde het totale leerlingenaan tal op de tien scholen met enkele tientallen tot 417 in 1993. Het gaat om scholen in onder meer Breda, Amsterdam, Grave, Zeist en Rotterdam. Geen gasboringen op Schiermonnikoog Den Haag - Het kabinet heeft gisteren besloten dat er op Schiermonnikoog niet naar gas mag worden geboord. Een en ander betekent dat de verwachte gasvoorraad onder het Simon- szand vanuit de Noordzee moet worden geëxploiteerd. In december van het vorig jaar besloot het kabinet het sinds 1984 geldende moratorium op gasboringen in de Waddenzee op te heffen en voor de komende vijf jaar opnieuw toestemming te geven voor het boren naar gas. Daarbij ging het echter uitsluitend om boringen vanaf de wal. Nu is ook Schiermonni koog als boorlokatie door het kabinet uitgesloten. De milieu-be weging is fel gekant tegen deze boringen. 'Geen vervolgstudie muziek in zuiden' Tilburg - De samenwerkende conservatoria van Tilburg en Maastricht rekenen erop dat staatssecretaris Cohen (Onderwijs) het advies van de Raad voor de Kunst terzijde schuift om alleen in Amsterdam en Den Haag tweede fase-studies voor muziek vakonderwijs te beginnen. De directeuren M. Pinkse (Tilburg) en H. Custers (Maastricht) zeggen dit in een geërgerde reactie op het gisteren verschenen advies van de Raad voor de Kunst. Staatssecretaris Cohen neemt maandag een standpunt in. Cohen sprak zich eerder uit voor twee vervolgstudies in de randstad en twee daarbuiten. Algemeen-secretaris A. Nieolaï van de Raad voor de Kunst zegt echter dat zijn oplossing de beste is, omdat vier tweede fase-opleidingen te veel zou zijn en de twee uitverkoren instellingen de meeste kwaliteit in huis hebben. VERVOLG VAN VOORPAGINA Het CDA zal zijn verkiezings programma niet wijzigen. Er komt dus ook geen extra partij raad. Het rumoer leverde een zware nederlaag op bij de raads verkiezingen en kostte vervol gens CDA-voorzitter Van Velzen de kop. Brinkman beloofde dat als de lonen niet worden gematigd, de uitkerings- en de pensioenge rechtigden daar niet het slacht offer van worden. Over een te genvallende economie wilde Brinkman echter niet specule ren. „Ik doe mijn best nu en straks als het CDA weer mag meeregeren." Brinkman sprak de verwachting uit dat het CDA door dit aow- plan ongeveer net zoveel nieuwe banen zal scheppen als in het oorspronkelijke programma. „Maar we hebben dat niet laten narekenen," gaf hij toe. Hij wil de niet ingaan op de vraag of premier Lubbers het ermee eens is. Die vond verandering van de aow-plannen van het CDA vori ge week nog 'onnodig'. De ouderenbonden reageren ne gatief. De ANBO sprak gisteren van 'volksverlakkerij'. Ook coa litiepartner PvdA heeft er geen goede woorden voor: „Oude wijn in nieuwe zakken." (ADVERTENTIE) 'S-HERTOGENBOSC Donderdagen vrijdag van 11.00 tot 18.00 uur. Zaterdag en zondag van 10.00 tot 18.00 uur.

de Stem | 1994 | | pagina 3