Reuzenhoek m opstand tegen lieffingen de stem I's doen. jNGEMENT ;orting je !P AAN ZEE WASSENAAR - Afe Onderweg in zeer erbarmelijke staat Voorj aars-kuisheid ties Vrij JJi& Danny Moens zoekt steun voor kunst-voetbalveld Laatste rit postkantoor door Waterlandkerkje 'WD-fractie Oostburg betaalt te hoge prijs' Achttien maanden cel voor gewelddadige tasjesrover Officier eist 2,5 jaar cel voor koeriersdienst drugs Drie jongeren voor vernieling zwembad gepakt Drie jaar cel toor overval op jank in Goes Dronkeman na achtervolging door Goes aangehouden 394 Reizen en Rekreatie is een bezamenlijke rubriek van de yNU Dagbladengroep, Jkdvertentiereserveringen- lel. 073-125225, fax 073-1377cJ f ostbus 449, 5201 AK Den Bos, IL IMOORDWIJK artementen 250 m. van strand iFam Duwel. Tel. 01719-11 ■oeree, vraag nu onze gids aam fPostbus 6, 3253 ZG 1789 FAX: 3783 ipische Tikibad Ëuingalow en profiteer van voor. T>r- en naseizoen. Tevens is de groepsakkommodatie lil overnacht krijgt tussen 1 apri fepark kado en kan genieten fTikibad. n: 01751-19314/fax 12339. enorialict in specialist in slaapkamers, bedden, gordijnen, lamellen, luxaflex, r tapijten, nov/lon, waterbedden Beicrumweg 32 Breda Telefoon 076-711134 Zeeland |e - Hotel 'De Lichtboei' it. Prijs v.a. 335,- p.p.p.w. fraag folder 01719-12265/19793 HOTEL ITERDUIN baags verblijf ■tel van Noordwijk aan Zee 1- per persoon. en en reserveringen: 19-51300. SCHEVENINGEN t.h. app dicht bij zee en winkelstraa Voll.inger. Weekend/midwk eveneens mog. Reserveren 01612-24656. Ook uw advertentie wordt gelezen in de rubriek REIZEN EN REKREATIE van de VNU Dagbladen. Informatie over adverteren? Bel nu: 073-125225 70 Fietshoteltrektochten en standplaatsvakanties ii Nederland,België,Duitsland, (Noord-) Frankrijk en 6 andere landen. EIGEN WIJZE REIZEN 053-303435 tuur lijk wel de bloeme- doen die je normaal lij Vrij Uit worden u dit tVrij Uit bestaat in 1994 staan er op bijna speciale aanbiedingen, zomervakantie boekt, ien Super VryU# te komen een rijtje. iwparkcn in Nederland de Alfa -keten in België le minibar op uw kamer 1 u, een rondje van Alfa. rie "Buitenplaatsen" (It irting op de bungalows, onden welkomstpakket. Bleu aan de vermaarde enten. t u maar liefst 25% kor- t niet kinderachtig met 'dingen en bovenstaande AUTOVAKANTIES Van onze verslaggever Breskens - Drie jongens uit Breskens hebben vo rig weekeinde de om vangrijke vernielingen aangericht in zwembad De Veste in hun woon plaats. De drie, in leeftijd variërend van tien tot dertien jaar, lebben de vernielingen te genover de politie bekend. Een reden voor hun verniel zucht konden zij daarbij niet geven. Onderhoudsmensen troffen maandag een ware ravage aan in het zwembad. Vrij wel het gehele interieur bleek kort en klein gesla gen. De totale schade werd geschat op 25.000 gulden. „Maar deze schade wordt vergoed," zo meldde een woordvoerder van de politie gisteren. Van onze verslaggever Terneuzen - De bewoners van de Onderweg in Reuzen- hoek komen in opstand tegen de opgelegde aanslagen gemeentelijke heffingen over 1994. Ze vinden deze aanslagen volstrekt onrechtvaardig omdat de weg in een erbarmelijke staat verkeert. Reden voor de enkele tien tallen bewoners om gezamenlijk een bezwaarschrift te sturen naar burgemeester en wethouders van Terneuzen. ui onze correspondente liddelburg - Een half jaar on- 'er de eis van twee weken gele- 91 is de 28-jarige Rotterdam- h D.C. voor de roofoverval op i. Goese ING-bank op 30 no- anber veroordeeld tot drie jaar de overval werd 43.000 uitgemaakt, nadat C. en een teede, nog steeds voortvluchti- verdachte het bankpersoneel iet vuurwapens hadden be- agd. C. heeft elke betrokken- eid bij de overval steeds ont- iend, maar hij werd met name soréén getuige herkend. Ie 37-jarige Terneuzenaar R. G. tegen wie twee weken fleden voor handel in hardd- igs, heling en wapenbezit, twee werd geëist is veroordeeld it vijftien maanden'. '(gen de 20-jarige P.O., even- uit Terneuzen, was voor een üne inbraken en diefstallen ne- maanden geëist. De recht- ®k veroordeelde de aan hard- verslaafde Terneuzenaar »tzes maanden zitten. 'f 'schrik' van de middenstand 1 Terneuzen en Axel, die de ateliers in de loop van het ®ng jaar tot wanhoop had ge- i'acht met een eindeloze reeks diefstallen en inbraken, is woordeeld tot twaalf maanden, ®rvan de helft voorwaarde- '|k- Tegen de vrouw, de '1-jarige, eveneens aan hardd- ags verslaafde Belgische D.S., 1 jaar geëist. In dit bezwaarschrift is een aan tal zaken genoemd dat afbreuk doet aan het woongenot. De be woners willen met dit protest bewerkstelligen dat de weg op zeer korte termijn wordt ver nieuwd. De weg die leidt tot aan de woningen is volgens de bewoners dusdanig slecht berijdbaar dat er niet meer gesproken kan wor den over een weg. Voor fietsers en bromfietsers is er zelfs sprake van een zeer gevaarlijke situatie. Daarnaast spoelt tijdens hevige regenval de grond van de dijk over de weg om vervolgens te recht te komen in de tuinen. De bewoners zijn ook niet te spreken over de riolering. Die kan bij hevige regenval de af voer van het water niet verwer ken. Het water komt terecht in de tuinen en levert schade op .aan de beplanting. Ook ontstaat bij sommige percelen overlast door de slechte riolering. In som mige gevallen stromen de toilet ten bijna over. De bewoners willen graag ge hoord worden, voordat het colle ge een uitspraak over het be zwaarschrift doet. Om het be zwaarschrift kracht bij te zetten, is bewoner Henk Post begonnen met een actie onder de mede-be woners. Om het effect van het bezwaar zo groot mogelijk te maken, wordt een beroep op de Van onze correspondent Goes - De politie te Goes heeft donderdagnacht een automobi list uit Zwijndrecht aangehou den. Dat gebeurde na een ach tervolging over enkele kilome ters. De man, die onder invloed ver keerde, had kort daarvoor een stopteken genegeerd. Bij de ach tervolging raakte de verdachte, wiens voertuig niet verlicht was, door de hoge snelheid nabij de Oranjeweg uit de bocht. Bij zijn aanhouding gedroeg hij zich agressief, weigerde alle me dewerking en vernielde een ach terportier van de politieauto. Op het politiebureau bleek dat de man op 27 februari, ook on der invloed, een soortgelijk inci dent had veroorzaakt. Hij be landde toen tegen een lantaarn paal. In zijn woonplaats deed hij vervolgens aangifte van diefstal van zijn auto. Dat leverde hem nog een proces-verbaal op. Van onze verslaggever Uzendijke - In zijn verwoe de pogingen om in de ge meente Oostburg een jtunstgrasveld te realiseren, heeft jeugdvoetbaltrainer Danny Moens uit IJzendij- nu de hulp ingeroepen 'an alle voetbalverenigin gen in de gemeente. Volgens Moens bestaat er bij de veldverenigingen grote be hoefte aan een kunstgrasveld. Hij denkt dat de voetballers er hij vorst, of na hevige regen- Va'. dankbaar gebruik van zullen maken. Vorige maand kwam Danny loens met zijn plannetje bij liet gemeentebestuur van Oostburg. Hij wil het kunst- Pasveld aanleggen bij het nieuw te bouwen sportcom plex aan de Baljuw Velters- weg. Moens heeft inmiddels alle voetbalverenigingen in de ge meente Oostburg per brief be naderd. Hij schrijft onder meer: „Om het college van B en W te overtuigen, vraag ik ook uw medewerking om in het belang van ons allen uw steun te betuigen tot de aanleg van een kunstgrasveld." Danny Moens vraagt de vere nigingen uiterlijk 28 maart te reageren. Daarna wil hij de steunbetuigingen aan B en W aanbieden. „Als alle vereni gingen mijn plan steunen, dan moet dat voor het gemeente bestuur toch een duidelijk te ken aan de wand zijn dat de behoefte aan een kunstgras veld echt heel groot is." bewoners gedaan om gezamen lijk bezwaar aan te tekenen. „Door de krachten gezamenlijk te bundelen, hopen we nu einde lijk eens serieus genomen te worden," schrijft Post aan de bewoners. Aan hen wordt gevraagd voor 14 maart te laten weten of ze aan de actie meedoen en of ze een handtekening willen zetten on der het bezwaarschrift. Post wijst erop dat met het bezwaar schrift de betaling van de heffin gen niet automatisch van de baan is. Dat moet worden aan gevraagd bij B en W. Op een antwoordstrook kunnen de be woners wel aangeven of ze uit stel van betaling willen. De slechte staat van de weg is bij de gemeente al lang bekend. „Het probleem speelt al een hele tijd. Maar ja, we constateerden steeds dat een oplossing vele tonnen kost. We blijven zoeken, maar het is zeer onzeker of een oplossing gevonden kan worden. We spreken immers over dure voorzieningen aan een weg waar weinig mensen wonen," aldus gemeentelijk voorlichter O. Vos- veld. Het voorjaar zit in de lucht. Voor velen meteen ook het sein voor de eerste grote kuis. Aan een waslijn in Hoek wapperen onderbroeken en overhemden fris en uitgelaten de lente tegemoet en in de opening van het raam hangt de zomergarderobe reeds te luchten. Op de voorgrond herinnert een handdoek aan betere tijden: 25 jaar Aannemingsbedrijf Gebroeders Van den Hemel. Het geeft het voorjaarstafereel tegelijkertijd iets onwezenlijks. In werkelijkheid heeft het failliete bedrijf de handdoek immers al in de ring gegooid. foto camile schelstraete Inwoners nemen met weemoed afscheid van 'trouwe dienaar' Frans Coppens De droevige stemming werd aangegeven met een halfstok gehangen postzak. Van onze correspondent Waterlandkerkje - Het was gisteren een droevige dag voor de inwoners van Wa terlandkerkje. Het was na melijk voor de laatste maal dat het rijdend postkantoor het West-Zeeuws-Vlaamse dorpje aandeed. Met tranen in de ogen namen de Kerkjenaren afscheid van hun trouwe dienaar, PTT'er Frans Coppens. Coppens kwam sinds 1979 viermaal in de week in het dorp en was inmiddels voor velen een steun en toever laat geworden. De dorpsraad van Waterland kerkje, maar zeker ook zo'n vijfentwintig inwoners wilden dit afscheid niet zomaar voor bij laten gaan. Uit handen van PTT'er Frans Coppens kreeg tijdens zijn laatste rit door Waterlandkerkje bloemen en cadeaus. Bijvoorbeeld van Lina de Houck, die hem ook een kusje gaf. foto's camile schelstraete dorpsraadlid Tilly van Duuren ontving Coppens een presentje en een getuigschrift met daarin een dankwoord voor zijn servi ce. De andere bezoekers van de laatste openstelling van het rij dend postkantoor hadden bloe men en wijn voor Frans Cop pens in petto. Lange tijd hebben enkele dorpsraden in West-Zeeuws- Vlaanderen en de Vereniging van Kleine Kernen gezamenlijk geknokt om het rijdend post kantoor voor hun dorpen te behouden. .De PTT toonde uit eindelijk een gewillig oor, maar voerde de plannen toch door. Om aan te geven dat de inwo ners van Waterlandkerkje gis teren wel erg droevig gestemd waren, werd eën postzak half stok gehangen aan de gemeen telijke vlaggemast. „Dit is toch weer een van de faciliteiten die je als kleine kern kwijtraakt," aldus Willy de Houck van de dorpsraad gistermiddag. „Het rijdend postkantoor met Frans Cop pens kwam hier viermaal per week. Vooral voor de oudere mensen betekent dit weer een forse aderlating en achteruit gang. Nu komt er straks wel een rijdende winkel eenmaal per week naar ons dorp, waar we dan ook postzegels kunnen kopen en geld kunnen ophalen, maar dat is toch anders." Ook Frans Coppens viel het afscheid zwaar. Na vijftien jaar moet hij noodgedwongen een punt achter zijn ritten zetten. „Ik heb alle kernen graag be zocht met het rijdend postkan toor, maar Waterlandkerkje had altijd een speciaal plaatsje in mijn hart," bekende hij met een brok in de keel. ZATERDAG 12 MAART 1994 DEEL Vertrekkend wethouder J. Thomaes: Van onze verslaggever Oostburg - Door in te gaan op de eis van D en T-frac- tieleidster C. Bolijn, dat de Oostburgse WD-fractie een ander dan huidig wet houder J. Thomaes voor het college diende aan te wij zen, betalen de liberalen volgens Thomaes een te ho ge prijs. Hij gaf donderdagavond ge volg aan het verzoek van zijn fractie zich terug te treden als kandidaat-wethouder, maar besloot gelijktijdig ook niet als raadslid terug te keren. „Wij hebben bij collegevor mingen altijd de kandidaten van andere partijen gerespec teerd, daar moet je niet aan tornen. Je moet eruit zien te komen. Collegebesprekingen vragen wel altijd een prijs, maar ik vind de prijs die de WD nu voor een wethouders zetel betaalt te hoog." Volgens Thomaes was het ook mogelijk geweest als WD- fractie dan maar de nieuwe periode als oppositie in te gaan. „Dan zou ik zeker in de raad zijn blijven zitten, nu wil ik onze nieuwe wethouder (A. Rosendaal) niet voor de voeten lopen." De houding van zijn partij steekt hem wel een beetje, al blijft hij er gelijkmoedig on der. „Ik had voor de verkie zingen al gezegd dat het mij niet uitmaakte waar men mij op de lijst plaatste. Bij herha ling is mij door het bestuur echter gevraagd toch als eerste de kar te willen trekken. Dat heb ik tijdens de verkiezingen gedaan. Men had nu voet bij stuk moeten houden en de eer ste man moeten blijven steu nen. Ik ben toch ingegaan op het verzoek mijn kandidatuur in te trekken en heb gelijktij- Volgens vertrekkend wet houder J. Thomaes was het ook mogelijk geweest om als WD-fractie in Oostburg de nieuwe periode als oppositie in te gaan. foto archief de stem dig gezegd dan ook niet meer in de raad te willen terugke- >1 ren. Liever had Thomaes gezien dat de drie reguliere partijen in Oostburg (WD, CDA, Pv dA) het nieuwe college hadden gevormd. „Ik ben er altijd voorstander van geweest dat wethoudersfuncties door echte politieke partijen worden in gevuld. Informeel had ik mijn voelhorens uitgestoken, maar merkte al gauw dat dat heel moeilijk lag bij het CDA." Het WD-bestuur heeft Tho maes verteld dat D T hem oncollegiaal vond en men zijn overwicht als ervaren bestuur der binnen het college vreesde. „Als de een te sterk is, is de ander kennelijk te zwak," merkt hijzelf hierover op. ZIE OOK ZEELAND - C3 Van onze correspondente Middelburg - De 22-jarige Vlissinger J.A. was zwaar verslaafd aan de harddrugs, maar 'in principe tegen geweld'. Door chronische geldnood gedreven besloot de man tenslotte tot het 'eenvoudige middel' van tasjesroof, waarbij hij het vooral gemunt had op oude dames. Dat hij daarbij toch een 'lichte' vorm van geweld moest toepas sen, nam hij op de koop toe, maar dat een van de belaagde vrouwen, van 82 jaar oud, zich zo heftig zou verzetten dat ze ten val kwam waarbij ze een gebro ken onderarm opliep, dat had de Vlissinger niet voorzien. Daar had hij dan ook 'geweldig veel spijt van', zo verzekerde A. gis teren zijn rechters voor de meer voudige strafkamer in Middel burg. De 82-jarige was niet het enige slachtoffer van A., die zich eind vorig jaar vele malen van het zelfde middel had bediend. Tij dens een eerdere behandeling van de zaak in december had hij toegegeven dat hij op eigen kracht niet van zijn verslaving af zou kunnen komen. Hij stemde in met opname in een behandel- kliniek, maar schrok terug toen hij hoorde dat hier achttien •maanden voor stond. A. onttrok zich vervolgens aan elke vorm van hulpverlening en kreeg dan ook van de officier van justitie de volledige reke ning gepresenteerd. Twee en een half jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk, zo luidde de eis, waarbij de officier de conclusie van het psychiatrische rapport (licht verminderd toerekenbaar) verder liet voor wat die was. Ook de 18-jarige D.P. uit Ter neuzen was in korte tijd ver slaafd geraakt aan de harddrugs en ook hij had eenmaal een oudere dame ('die er nogal luxe uitzag') van haar tasje beroofd. Maar verder had hij zich vooral bezig gehouden met inbraken. Daarvan prijkten er dan ook meer dan vijftig (gepleegd in de periode mei tot half december) op zijn lijst. Maar B. heeft er wel twee jaar voor over om van zijn verslaving af te komen en op 28 maart kan hij terecht in een kliniek voor drugverslaafden, Voor de recht bank was dat reden om zijn zaak voor zes maanden aan te hou den, waarna de officier van jus titie alsnog zijn eis zal formule ren. In de zaak tegen A. doet de rechtbank over veertien dagen uitspraak. Van onze correspondente Middelburg - De 23-jarige H.M. uit Oost-Souburg had zelf geen enkele behoefte aan drugs of drank, maar zat wel met torenhoge schulden, toen hij eind 1992 besloot door een drugtransactie in één klap uit de financiële problemen te geraken. Hij vond een buurvrouw bereid tegen vergoeding koeriersdien sten te verrichten. In oktober vertrok de vrouw op aanwijzing van M. naar Curasao, waar zij bij een contactpersoon een halve kilo drugs in ontvangst zou ne men. Maar de missie liep op niets uit en zonder drugs keerde de vrouw naar Nederland terug. Hetzelfde gebeurde een tweede keer, waarop M. besloot het an ders aan te pakken. Per postpak ket liet hij zich een kilo cocaïne toezenden en op 21 december van het vorig jaar arriveerde het spul inderdaad op het adres van M., die het pakket overigens op een gefingeerde naam liet bezor gen. Intussen was het postpakket door de recherche al als 'ver dacht' aangemerkt en volgde de aanhouding van M. Gisteren stond de man verslagen voor het beklaagdenhekje van de meervoudige strafkamer in Mid delburg, waar officier van justi tie mr. Van der Bel een gevange nisstraf eiste van 2,5 jaar, waar van zes maanden voorwaarde lijk. „En nog steeds zit ik met die schulden," aldus M., die vu rig betoogde na het uitzitten van zijn straf 'gewoon aan het werk' te gaan om zijn schulden af te lossen. De rechtbank doet over veertien dagen uitspraak.

de Stem | 1994 | | pagina 17