Sr-'Orf Lesje in Europees voetbal DE STEM Achterberg valt niks te verwijten 'Op alle fronten afgetroefd' Professioneler Feyenoord schiet NAC uit KNYB-bekertoernooi UITSLAGEN STANDEN Karelse niet tijdig fit TAPVERHUUR Slijterij en wijnhandel bezoek onze wijnkelder „De Druiventros" SEDAN laant u zich van spektakel dat aanbiedingen! Si elkaar aanlei- Dreun van Feyenoord komt hard aan bij NAC-spelers iHMmnnHHi pnnis met de nieuwst! üpé: een gestroomlijnd] èn gebouwd i dat gegeven verklaar aar Amerikaanse üime inte rnaat. Lferruimte. s itomobielbedrijf B.V. 09, Waalwijk, 04160-32561 Te huur stoelen - tafel en sta-tafels Winkelcentrum Epelenberg Breda 076-210026 DONDERDAG 10 MAART 1994 DEEL Van onze verslaggever Jacques Hendriks Breda - De eerste droom is over in Breda. NAC slaagde er gisteravond in het rumoerige eigen stadion niet in om ten koste van Feyenoord de finale van het KNVB-beker- toernooi te halen. Feyenoord, bekerwinnaar in 1991 en 1992, beschikte in de door de grote belangen hyper-ge- spannen halve eindstrijd over de meeste routine en won daardoor simpel en dik verdiend met 0-3. Zelfs een rode kaart voor Feyenoords linkerspits Regi Blinker, al in de tweede minuut van de tweede helft, bracht de Rotter dammers niet uit hun evenwicht. ,We zijn op alle fronten afge troefd, geen moment in de wed strijd geweest," gaf NAC-trainer Bon Spelbos toe. „Feyenoord was vandaag gewoon een maatje |e groot, fysiek en voetballend je betere ploeg." De Bredase thuisclub, die zo hartstochtelijk naar de wedstrijd had toegeleefd, kreeg gistermid- al de eerste tegenslag te incasseren. Ondanks zijn eigen optimisme van een dag daar voor, bleek eerste doelman John Karelse nog te geblesseerd aan schouder om te spelen. Zijn vervanger John Achterberg trof overigens geen blaam. De Utrechter werkte zijn eerste offi ciële wedstrijd voor eigen pu bliek foutloos af. In de defensie had trainer Ron Spelbos zo wei nig mogelijk willen wijzigen en daarom gekozen voor Sas, in plaats van de geschorste Wilnis, als linksachter en Brood op de plaats van Sas in het centrum. Feyenoord trad" aan zonder Eprich (ziek) en met Trustfull verrassend als vrije man achter in in de basis. De technisch ver fijnde speler, vaak bekritiseerd t hij te veel een 'mooi- weer-voetballer' is, groeide uit tot de absoluut beste man van het veld. niet alleen Trustfull, heel Feyenoord speelde vooral voor rust goed. Professioneel, als wa re het al een Europa-Cupwed strijd. En die internationale er varing miste NAC, dat in de competitie twee maal de gelijke was gebleken van Feyenoord, gisteravond. De stress verlamde ie doorgaans vooral in eigen zo geoliede geel-zwarte ma- chine, waarvan de 'gouden' drie- takt-motor Lokhoff-Lammers- Van Hooijdonk door het trio :-De Wolf-Van Gobbel te gehinderd werd om ook naar een beetje op gang te ko men. Typerend voor de tien minuten te laat begonnen wedstrijd was dat niet de thuisclub, maar Feyenoord binnen tien minuten al vier hoekschoppen kreeg te nemen. Een eerste waarschu wing, die niet aan het verstijfde NAC besteed bleek. In de der tiende minuut toonde Trustfull zijn inzicht en lanceerde aan de linkerkant Taument, die binnen- langs bij Koumans kapte en via de binnenkant van de paal Ach terberg verschalkte: 0-1. Een ideale voorsprong voor 'het de laatste weken zo moeizaam soorende Feyenoord, dat alleen door de onervaren arbiter Tem mink even in de problemen dreigde te komen. In de 18e minuut trok de Deventernaar volkomen ten onrechte geel voor Ulrich van Gobbel na een duel met Lammers. Vijf minuten later had de verdediger van Feye noord wel geel en dus in dit geval rood moeten krijgen, toen hij zijn directe tegenstander Re- mie op de middenveld neersabel de. NAC kreeg pal voor rust de genadeslag. De bal bleef aan de linkerkant hangen, waardoor .Scholten opeens uit kon halen en de bal in de kruising pegelde: 0-2. „Dan weet je dat het raar moet lopen, wil Feyenoord nog drie tegentreffers krijgen," gaf Feyenoord-trainer Geert Meijer aan. In de tweede helft gaf scheids rechter Temmink de NAC-aan- hang nog even hoop, toen hij in de derde minuut Blinker de rode kaart gaf, omdat hij een slaande beweging maakte naar Kou mans. Diezelfde Koumans kroop even later door het oog van de naald, toen hij de doorbrekende Taument blokkeerde. De Ooster- houter kwam met geel weg. Op dat moment speelde NAC al met Gerritsen voor Brusselers in de ploeg, zonder dat het enige Êeyenoorder Arnold Scholten vecht een fel duel met Dennis Gerritsen van NAC. FOTO DE STEM/BEN STEFFEN verandering in het spelbeeld bracht. De eerste kans was voor Van Loen, die na een ongelukki ge klutsbal in de NAC-defensie een vrij veld kreeg. De gezien de geluiden op de tribune minst populaire Feyenoorder in Breda schoof de bal echter net naast het doel. Met Van Bremen voor Gesthui- zen in de ploeg creëerde NAC in de 66e minuut pas de eerste kans: hoekschop Remie, kopbal Van Hooijdonk, die door De Goeij tot hoekschop getikt werd. Een ongekende situatie voor het vooral thuis zo productieve NAC, dat tien minuten later zijn spullen helemaal kon pakken. Taument mocht - op het randje van buitenspel - vanaf de mid denlijn oprukken en legde de bal klaar voor Peter Bosz, die nog meer zout in de wonde strooide bij zijn boezemvriend John Lam mers en voor de eindstand zorg de: 0-3. „We moeten dit zo snel mogelijk verwerken en zorgen dat we za terdag klaar staan voor de thuis wedstrijd tegen Go Ahead," be sefte Ron Spelbos. „We zijn nog steeds in de race voor Europees voetbal dankzij onze vijfde plaats, maar het is geen 'must' in Breda. We proberen gewoon zo hoog mogelijk te eindigen." NAC - FEYENOORD 0-3 (0-2). 13. Taument 0-1, 45. Scholten 0-2, 77. Bosz 0-3. Scheidsrechter: Temmink. Toeschouwers: 11.500 (uitverkocht). Rode kaart: 47. Blinker (Feyenoord). Gele kaarten: Koumans, Sas (NAC), Van Gobbel, Scholten, Van Loen (Feyenoord). NAC: Achterberg; Koumans, Van Bu- rik, Brood en Sas; Remie, Gesthuizen (59. Van Bremen), Lokhoff en Brusse lers (46. Gerritsen); Van Hooijdonk en Lammers. FEYENOORD: De Goey; De Wolf, Trustfull en Fraser; Scholten, Bosz, Witschge en Van Gobbel; Taument, Van Loen (73. Obiku) en Blinker. Van onze verslaggever Breda - Met pijn in zijn hart haakte John Karelse gistermiddag bij de laatste test af voor het bekerduel met Feyenoord. „Het herstel is toch minder snel gegaan dan ik had verwacht. Ik heb nog teveel pijn aan mijn schouder en spelen met een verdoving had geen zin," zei hij voor het begin van de wedstrijd. Karelse blesseerde zijn schouder afgelopen zondag in de uitwedstrijd tegen FC Groningen. Aanvankelijk verliep de genezing zo voorspoe dig, dat Karelse er lange tijd vanuit ging dat hij gisteravond kon spelen. Een laatste test bevestigde gistermiddag echter zijn bange vermoeden, dat de bekerwedstrijd een dag te vroeg kwam. „Het duiken en zo ging goed. Alleen het vallen op mijn elleboog ging nog niet. Dan kun je maar één ding doen: niet spelen. Het is te hopen dat ik zaterdag fit ben voor het duel met Go Ahead Eagles." De Zeeuwse doelman bekeek het langzaam vollopende stadion en de groeiende ambiance met het nodige hartzeer. „Het is natuurlijk enorm balen dat ik uitgerekend deze wedstrijd moet missen." Met zijn vervanger John Achterberg hield hij zich in de aanloop naar de wedstrijd niet meer bezig. „Die jongen is al nerveus genoeg. Op die momenten kan ik me maar beter niet met hem bemoeien. Hij heeft al genoeg aan zichzelf." Van onze verslaggever Breda - Hem viel niets te verwijten. Bij alle drie de treffers van Feyenoord ging debutant-doelman John Ach terberg vrij-uit. En toch baalde de 22-jarige Utrechte naar. „Het is altijd een drama als je zoveel doelpunten om je oren krijgt." Achterberg kreeg na afloop vele bemoedigende schouders- klopjes en aaien over zijn bol. Hij was er een beetje beduusd van. „Toch ging ik bij die eerste goal misschien iets te ver met Taument mee. Toen hij in de andere hoek schoot, kon ik er net niet meer bij," gaf hij blijk van zelfkritiek. „Die tweede schoot Scholten er aardig in en ook bij de derde goal was ik kansloos," wist hij echter. Achterberg begon sterk, door twee schoten van Witschge te parreren en een hoekschop feilloos uit de lucht te pluk ken. „Daardoor zat ik direct lekker in de wedstrijd. Ik was ook helemaal niet zenuwach tig- Voor de wedstrijd wel. maar eenmaal op het veld niet meer." Het waren een paar hectische dagen voor de man, die tot voor zondag geen enkele mi nuut eredivisie-ervaring had en bij NAC alleen wat oefen wedstrijden had gespeeld. „Leven tussen hoop en vrees," omschrijft hij de dagen, nadat John Karelse zondag met een geblesseerde schouder het veld verliet tegen FC Groningen. „Dinsdag trainde John al weer met de bal, maar hij zei dat ik er desondanks rekening mee moest houden dat ik zou spe len. Dat doe je ook wel, maar pas nadat ik vanmiddag te horen had gekregen dat John niet kon keepen, besef je pas echt dat je moet spelen." BILJARTEN TENNIS Kessel, Grand Prix driebanden Eerste ronde: Bongers - Habraken 48-50 (33), Kuijt - Van Kuijk 26-50 (40), Vredevelt - Belderbos bye, Jac. Wijjien - De Wilde 50-22 (44), Arkesteijn - Van de Looy 29-50 (41), Martens - Van de Ven 49-50 (32), Overmars - Paris 40-50 (58), Roelofs - Van Schaik 50-48 (69), Havermans - Van Cromvoirt 50-38 (31),'Van Peer - Arnouts 36-50 (33), Van Straalen - Uytdewillege 40-50 (52), Gies- kens - Bult 46-50 (54), Jaspers - Van Leuteren 50-31 (31), Vet - De Wit 50-32 (41), De Kleine - Van der Stappen 50-39 (48), Broeders - Dekker 50-26 (40). Zaragoza, mannen, 450.000 gul den Enkelspel: tweede ronde: Pozzi (Ita) - Carbonell (Spa/7) 4-6 6-3 7-5, Rehmann (Dui) - Bergström (Zwe) 6-3 6-4, Larsson (Zwe/4) - Simian (Fra) 6-4 4-6 6-4, Kafel nikov (Rus/3) - Poljakov (Oek) 6-1 6-7 6-0, Dewulf (Bel) - Damm (Tsi/6) 6-4 6-7 6-4. Dubbelspel: eerste ronde: Kafel- nikov/Oosting (Rus/Ned/4) Larsson/Mortensen (Zwe/Den)". 6-4 6-3. VOETBAL Ornskoldsvik, wereldbeker skis pringen normale schans Uitslag: 1. Cecon (Ita) 233,0 pun ten (93,0+86,0), 2. Suda (Jap) 232,0 (93,0+85,5), 3. Weissflog (Dui) 230,5 (89,5+88,0), 4. Thoma (Dui) 227,5, 5. Goldberger (Oos) 226,5, 6 Nishikata (Jap) 217,5, 7. Ahonen (Fin) 212,0, 8. Soininen (Fin) 211,0, 9. Siegmund (Dui) 207,5 10. Kuttin (Oos) 207,0. WB-stand: 1. Bredesen (Noo) 1013 punten, 2. Weissflog 970, 3. Goldberger 795. SPORTPRIJSVRAGEN Duitse midlotto Trekking A: 11-24-26-35-38-49. Reservegetal: 20. Trekking B: 29-30-32-33-34-46. Reservegetal: 38. Spel 77: 7026937. Super 6: 562654. Las Linea, oefenduel Barcelona - Bayern München 1-0 (0-0). 76. Salinas 1-0. Lagos, oefenduel Nigeria - Ghana 0-0. Boedapest, oefenduel Hongarije - Zwitserland 1-2 (0-2). 10. Sforza 0-1, 30. Nestor 0-2, 75. Eszenyi 1-2. Kwartfinales EK onder 21 Uitslagen: Polen - Portugal 1-3 (1-0), Spanje - Griekenland 0-0, Italië - Tsjechië 3-0 (2-0). Dresden, Duits bekertoernooi Halve finale: Dynamo Dresden - Werder Bremen 0-2. Bremen in eindstrijd tegen Rot Weiss Essen (14 mei Berlijn). Lommei, oefenwedstrijd Lommei - PSV 2-0 (2-0). 36. Berghuis 1-0, 41. Vangeneugden Cardiff, oefenduel Wales - Noorwegen 1-3 (0-1). 6. Flo 0-1, 49. Mykland 0-2, 51. Jakobsen 0-3, 89. Coleman 1-3. Londen, oefenduel Engeland - Denemarken 1-0 (1-0). 16. Platt 1-0. Sedan Wall Street 1.5.i pnaam in alle opzichten eer fijsd, incl. metalliclak en Jmfortabel uitgerust. Lirbekrachtiging, elektrisch [-diefstalalarm metafstands- p-cassette- «BBBBK lar frontje. Van onze verslaggever Ad Pertijs Breda - Als een uitgetelde bokser, zo verdwaasd en stil kwam de spelersgroep van NAC gisteravond na afloop van het verloren bekerduel met Feyenoord gedoucht en wel uit de catacomben. „We zijn op alle fronten afge troefd," besefte ook aanvaller Pierre van Hooijdonk, wiens handelsmerk - de buikschuiver - gisteravond alleen door enke le over de hekken geklommen Feyenoord-fans werd uitge voerd. „Vooral de manier waarop we verloren hebben, doet pijn. We hebben ons ge woon vanaf de eerste minuut laten intimideren." Compleet verrast was Van Hooijdonk niet. „Je weet dat feyenoord op deze manier speelt: kei- en keihard. Van ons is het bekend, dat we, wanneer het niet echt lekker draait, dat kleine beetje extra missen .om dat vormverlies te compense ren. Wat dat betreft is deze rege van Feyenoord dik ver diend." De meeste NAC-spelers waren het er wel over eens, dat ze op fysieke kracht door de Rotter dammers aan de kant waren gezet. „We zijn te slap begon nen," vond verdediger Marco Sas, die zijn handen vol had Mn Taument. „Wij zijn niet aan voetballen toegekomen, omdat ze alles onderuit schof felden. Dat is niet puur nega tief bedoeld. Zo spelen ze nu eenmaal. Van hup, hier zijn wij." »Ds had Feyenoord zo hard verwacht," zei Peter Remie. moet je voetballend iets tegenover zetten en dat is ons niet gelukt." Ruud Brood, die weinig hinder ondervond van zijn kuitbeen, miste juist een dosis felheid. „Bij ons waren er te weinig die hun poot in het duel durfde zetten. Maar aan de andere kant moet je ook weer niet alles op die fysieke kant gooien. Ook qua voetbal kwamen we er vandaag niet aan te pas." „Dat klopt," be aamde Van Hooijdonk. „We hebben vandaag niet één fat soenlijke aanval opgezet." De klap is volgens Brood hard aangekomen: „Iedereen is er kapot van. We waren hier van avond gewoon de mindere. Ie der moet dat voor zich verwer ken." Van Hooijdonk: „Het is daarom nu zaak om zaterdag tegen Go Ahead een goede par tij te spelen. We zijn via dit bekertoernooi heel dicht bij Europees voetbal geweest. Wat nu rest, is om via de competitie die deelname aan Europa-Cup voetbal af te dwingen." Eén ding was gisteravond dui delijk. Feyenoord speelde een stuk verbetener dan zijn Bre dase gastheer. „Omdat wij meer dan NAC beseften, dat het vanavond moest gebeuren. Het bekertoernooi is ons laat ste kans om nog iets van het seizoen te maken," dacht Peter Bosz, die het halverwege de eerste helft aan de stok kreeg met zijn maatje John Lammers. „Maar dat was niet gemeend. Zulke dingen horen erbij. Het liet' zien dat we allebei wilden winnen." Feyenoord gooide al zijn erva ring in de strijd en Brood weet sinds gisteravond dat zoiets in een bekerwedstrijd het verschil kan maken. „De verbetenheid waarmee Feyenoord speelde, hadden wij tegen PSV ook. Maar vanavond ontbrak die." Peter Bosz: „Maar dat heeft niets met onze Europa-Cup-er- varing te maken. Wel met onze spelstijl. Op het moment dat wij op fysiek kunnen spelen, winnen wij het altijd. Het enige verwijt dat te maken is, is dat we teveel domme overtredin gen en fouten maakten op de ongevaarlijke momenten." Bredanaar in Rotterdamse dienst Ulrich van Gobbel keek met gemengde gevoelens terug op wedstrijd. „Ik wil niet zielig overkomen, maar ik had van het Bredase publiek meer res pect voor me verwacht," zei hij over de opgefokte sfeer rond het veld. De zege van Feye noord was volgens hem een logische. „NAC heeft een goede ploeg en speelt leuk. Maar met alle respect, wij hebben op pa pier uiteraard de betere ploeg. Als het bij ons dan loopt, spe len we slimmer en winnen we op basis van de betere kwali teit." Ook nadat Feyenoord vanwege de rode kaart van Blinker met tien man verder moest, kon NAC de Rotterdammers niet in verlegenheid brengen. Tot op luchting van Blinker. „Ik baal de omdat we het na mijn rode kaart even moeilijk krijgen, maar nu alles weer onder con trole is, ben ik opgelucht," zei de vleugelaanvaller vanaf de tribune. De rode kaart op zich verbaas de hem. „Ik hield rekening met een vrije trap tegen. Niet met rood. Als je naar de bal rent, zwaai ie altijd een beetje met je armen." Verslagenheid bij NAC na het tweede doelpunt van Feyenoord. FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP

de Stem | 1994 | | pagina 9