DE STEM Jazz Festival Breda '94 in teken van '24 Zwanger van de overbuurman Ongein in 'Wayne's Het laatste oogstjaar stil en zuiver verfilmd World 2' Imposante film over Guildford Four Onthullende film overl bloedbad Oost-Timor 'Klokhuis' toont hoe hoek tot stand komt UIT gids SUSKE WISI HAMBONE DBSTEM Nieuwe zender: TY 7 Europe NOS-Bijlage portretteert Theo Koomen N „Dat mensen al hun hoop en geluk op Robert ten Brink hebben gevestigd, vind ik van een intense treurigheid" Ruud Verdonck, tv-criticus Chris Barber is tijdens het Jazz Festival te gast in Breda. Van onze verslaggever Breda - Het 24e Jazz Festival Breda ontrolt zich dit jaar van 12 tot en met 15 mei. In de binnenstad wordt vier da gen gemusiceerd op acht po dia. In Het Turfschip staat het 70-jarig jubileum van Gershwins 'Rhapsody in Blue' centraal. Sinds gisteren is het volledige 'binnenprogramma' bekend. In alle zalen en ruimten van Het Turfschip is op vier avonden vanaf Hemelvaartsdag een vol muzikaal aanbod geprogram meerd. Direct de eerste avond, donder dag 12 mei, kan het publiek terecht voor de grote Gershwin- avond onder de titel Rhapsodie Of 1924. De jubilerende Rhapso die in Blue (geschreven 1924) wordt vertolkt door pianist André Telderman en de Frits Gids Bayens Big Band, in een arran gement van Frits Bayens. Ook The Original Victoria Band Breda viert dit jaar zijn 70-jarig jubileum. Opgericht in 1924 is dit orkest 's werelds oudste nog immer functionerende jazz/hot dance orkest. De Victoria Band speelt op deze donderdagavond de Hitparade van 1924, waarop veel nummers van Gershwin schitteren. Tenslotte spelen de leden van de Dutch Swing Colle ge Band een selectie van Gers- hwin-nummers in hun eigen overbekende stijl. Op vrijdag 13 mei is een Louisia na Night in Het Turfschip ge pland ('Don't forget your rabbit foot, it's Friday the 13th!', zo waarschuwt de organisatie van het Jazz Festival). Deze avond, de traditionele 'Jazz Band Ball', zal zich afspelen in het decor van de Mississippi-monding, het hart van de staat Louisiana, waar de jazz is ontstaan. Tijdens het Nachtconcert op za terdag 14 mei is Chris Barber een van de hoofdpersonen. Zijn Jazz and Blues Band, bekend bij meer dan één generatie, jubileert ook al: het orkest is bezig aan een toernee ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan. Verder biedt het Nachtconcert o.a. de Scandinavian Jazz Kings, be kend om hun letterlijke weerga ve van originele Armstrong-soli. De avond wordt uitgeluid door de Breda Giants, die uiteraard ieder jaar een andere samenstel ling hebben. Andere vaste onderdelen van het Jazzfestival: Duo Special (Turf schip, zaterdag 14 mei, 11.00-13.00 uur) en Concours (Turfschip, zaterdag 14 en zon dag 15 mei, 's middags). De organisatie van het Festival maakt binnenkort meer bekend over andere evenementen, zoals kerkdienst, streetparades, jazz- markt en de invulling van de openluchtconcerten in de bin nenstad van Breda. Door Marjan Mes Wat moet je als meisje wanneer je zwanger wordt van de ge trouwde overbuurman? Vooral als die nog ouder is dan je eigen vader? De 20-jarige Ierse Sharon kan er eigenlijk niet zo mee zitten. Haar warmbloedige familie is namelijk best bereid om de baby te accepteren. Als er maar niet teveel nagedacht hoeft te worden over het feit dat die ouwe vent van de over kant de vader is. 'The Snapper' (De bastaard) van de Engelse regisseur Ste phen Frears volgt de zwanger schap van het winkelmeisje Sharon (Tina Kellegher) van begin tot eind. Zonder moralis me wordt een realistisch beeld gegeven van het rommelige,- grote Ierse arbeidersgezin waarin die gebeurtenis plaats heeft. Het gezin is helemaal van God los, maar twijfelt toch nog wel een beetje of een ongehuw de moeder eigenlijk wel kan. 'Misschien is het voor de ande re (jongere) kinderen toch beter om te laten merken dat je eerst getrouwd moet zijn', zegt de laconieke moeder tegen haar goedhartige echtgenoot, die net als zij geen punt van Sharons zwangerschap heeft gemaakt. Zelf heeft het echtpaar gedach teloos zes kinderen ter wereld gebracht, in een tijd dat de katholieke kerk in Ierland het nog voor het zeggen had. Die speelt in dit even losbandige als hechte gezin geen enkele rol meer. De pub is er voor de drank, het bed voor de seks en veel einders heeft een mens in het haven niet nodig om geluk kig t.e zijn. Het, nieuws van Sharons zwan gerschap gaat snel rond. Pa vertelt het gewoon tegen zijn maten in de kroeg en Sharon zelf, grapt er - tussen de huil buien door - over met haar vriendinnen. Alleen wil Sharon tegen niemand vertellen wie de vader is. De middelbare over buurman heeft echter in de kroeg zijn mond voorbij ge praat, trots op zijn verovering. Hij is zo verliefd op Sharon geworden dat hij zijn vrouw verlaat en het meisje een aan zoek doet. Vanaf dat moment gaat de roddel rond. Niettemin ontpopt Sharons va der zich als een bezorgde, toe komstige grootvader. Hij bestu deert boeken over zwanger schap en doet ook nog zijn voordeel met de seksuele voor lichting daarin. Wanneer het kind geboren moet worden, be geleidt hij zijn dochter naar het ziekenhuis en is trots op zijn kleindochter van maar liefst 7,5 pond. Het slotbeeld bestaat uit een vrolijk luidruchtige gezin dat compleet met blaffende hond in het ziekenhyis Sharon en haar baby komt bezoeken. Het scenario van 'The Snapper' werd geschreven door de on langs bekroonde Ierse schrijver Roddy Doyle ('Paddy Clarke, Ha, Ha, Ha') op basis van diens eigen gelijknamige roman. Het boek vormt met het eveneens verfilmde 'The Commitments' (van Alan Parker) en 'The Van' een realistische trilogie over het leven in een voorstadje van Dublin. Regisseur Stephen Frears, die bekend werd door even cyni sche als erotische sociale sati res als 'My beautiful Laundret- te' en 'Sammie and Rosie get laid', is na het briljante 'Dan gerous Liaisons' en de mislukte Hollywood-produktie 'Acci dental Hero' (met Dustin Hoff man) in 'The Snapper' terugge keerd naar een realistische schildering van een 'working class'-milieu. Hij doet dat dit maal zonder esthetische ingre pen, montage-trucs of satire. Dat Sharons zwangerschap het enige onderwerp is,-maakt de film wel wat beperkt van in houd, temeer daar dat gegeven niet voor echt dramatische con flicten zorgt. Maar de humor en Het grote Ierse gezin in 'The Snapper' van Stephen Frears, met in het midden (staand) Tina Kellegher als de zwangere Sharon. net rauwe realisme waarmee de levenslust en de liefde van de familieleden voor elkaar wor den getroffen, maken veel goed. Bovendien wordt er hartver warmend geacteerd, vooral FOTO METEOR FILM door Colm Meany als familie vader Dessie, een ruwe bolster met een blanke pit. 'The Snapper' van Stephen Frears draait in Cinésol 2 in Breda. Van onze filmredactie 'Het is een schone dag geweest', zegt de oude, zwijgzame boer op een warnie zomeravond te gen zijn buurman die zit te vissen. Ze wisselen een paar woorden over het weer, de wind en het gewas en herhalen de uitspraak nog een paar maal. In de gelijknamige documentai re van Jos de Putter wordt er weinig gesproken want dat past niet bij de aard van dit Zeeuws-Vlaamse boerenbe staan. Wel worden in alle rust de gewone dagelijkse bezighe den van boer Willem de Putter en diens vrouw gefilmd. Jos de Putter is van huis uit filmcriticus en een volgeling van de Franse cineast Bresson, die alles terugbracht tot de 'zuivere handeling'. De 34-jarige filmtheoreticus film de in 'Het is een schone dag geweest' het laatste oogstjaar van het Zeeuws-Vlaamse een mansbedrijf van zijn vader op die uitgebeende manier. Soms kijkt de camera minutenlang vanuit hetzelfde standpunt naar de mensen in het land schap. Alle overbodigs is ach terwege gelaten. Vader Willem de Putter is nog van het ouderwetse soort, een boer die nog de graankorrels in de hand telt en weigert om economische redenen mecha nisch te werken of zijn land voor een deel braak te laten liggen. Overlevingskans heeft hij daardoor niet meer. Het 'verhaal' begint op 1 janua ri 1992 's morgens om zes uur. Willem de Putter luistert naar de nieuwsberichten over asiel zoekers, zet de radio af en gaat aan het werk. Gedurende vier seizoenen zien we het laatste jaar van een zelfstandige boer, die er met zijn vrouw alleen voor staat. Zonder enig com mentaar en zonder mooifilmerij volgt de camera van zoon Jos het ritme van dit aloude boe renbestaan en deze manier van leven. Wat niet wil zeggen dat de beelden niet doordacht zijn: daar ligt juist hun kracht. Hun zuiverheid en het gebruik van het geluid - beter gezegd de stilte - zijn van een grote schoonheid en vol betekenis. Ze maken voelbaar dat aan het eind van de 20e eeuw ook een eind is gekomen aan een be schaving die de mens verbond met zijn land. 'Het is een schone dag ge weest' van Jos de Putter draait zaterdag 12 maart om 20.30 uur in Filmtheater Oosterhout, Slotjes- veld 15. Van 7 tot en met 10 april in Filmhuis Concordia Breda (19.30 uur). Door Jos Kessels Een zaak die veel stof heeft doen opwaaien, is de Britse rechtszaak rond de zogenaam de 'Guildford Four'. Drie man nen en een vrouw die in 1975 veroordeeld werden voor de bomaanslag op een Engels café in het plaatsje Guildford, waarbij vijf doden vielen. Het was de eerste grote aanslag van de IRA en het Engelse volk schreeuwde moord en brand. Een overspannen Britse politie arresteerde een aantal Noordie ren, met als leider de jonge Gerry Conlon, en dwong hen een bekentenis af. Ze werden veroordeeld tot maximaal dertig jaar. De rechtszaak bleef omstreden en Conlon hield al die tijd vol dat hij onschuldig was. Eind jaren tachtig werd de roep om een heropening van de zaak steeds luider. Bij toeval had de verde diging materiaal in handen ge kregen waaruit bleek dat de veroordeelden onschuldig wa ren. Het meest kwalijke aan de zaak was dat de Britse politie en advocaten bewust bewijsmate riaal hadden achtergehouden omdat ze hun ongelijk niet wil den toegeven. De vier werden 'tot zondebok gemaakt om een natie gerust te stellen en de daadkracht van de politie te onderstrepen. De Ierse regisseur Jim Sheridan ('My left foot') heeft een in drukwekkende film over dit schandaal gemaakt, 'In the Na me of the Father', die hij ba seerde op de autobiografie van Gerry Conlon, in de film ge speeld door Daniel Day-Lewis. De film won onlangs de Gou den Beer van het filmfestival van Berlijn en kreeg zeven Os car-nominaties. De film begint in 1974 in Belfast waar de jonge werkloze Conlon wat extra's verdient met het stelen van daklood. De Engelse soldaten, die hem ont dekken, -menen met een IRA- terrorist van doen te hebben. Op aanraden van zijn vader vlucht hij naar Londen waar hij in een hippie-commune be landt. Na een ruzie met de communeleider moeten hij en zijn maat de nacht elders door brengen. Het is de nacht van de bomaanslag in Guildford. Toevallig berooft Conlon juist die avond een welgestelde pros- tituée en keert met het geld terug naar Belfast. Hij en nog drie andere communeleden worden gearresteerd en naar Londen overgebracht waar de bekentenissen uit hen worden geslagen. De film vertelt twee verhalen. Het juridische schan daal, dat door regisseur Sheri dan als een kolossaal onrecht wordt gepresenteerd. En het persoonlijke verhaal over de verhouding tussen vader en zoon, die samen opgesloten zit ten in de cel. De zoon vindt dat hij altijd te weinig waardering heeft gekre gen van zijn vader. Pas vlak voor diens dood (in de gevange- Scène uit de bekroonde Engels-Ierse film 'In the Name of the Father'. Rechts Daniel Day-Lewis als een van de Guildford Four die ten onrechte tot levenslang werden veroordeeld. FOTO UIP nis) realiseert hij zich dat zijn vader niet de slappe figuur was waarvoor hij hem hield. Deze vader-zoonrelatie geeft de film extra gevoel en diepte, mede door het sterke spel van Daniel Day-Lewis en de innemende rol van de broodmagere Pete Post- lewaithe als de vader. 'In the Name of the Father' is geen heldenverhaal, maar een in drukwekkend relaas over men selijk falen en onrecht, maar ook over veerkracht en liefde. 'In the Name of the Father' van Jim Sheridan draait in Casino in Breda en Heuvelpoort in Tilburg. Door Jos Kessels In Amerika werden Mike Myers en Dana Carvey bekend via Saturday Night Live, waar ze allerlei typetjes neerzetten en bekende persoonlijkheden imi teerden. Het meeste succes boekten ze met twee mafketels die het virus van The Sixties onder de leden hebben, Wayne en Garth. Dit tweetal heeft een eigen tv- show en ligt letterlijk aan de voeten van popsterren, waarbij ze luidkeels „We are not worthy" roepen. Hun eerste film, 'Wayne's world', zat vol met 'onwaardig heden' en was uitermate verve lend en melig. Er is echter altijd een markt voor dit soort ongein en als je er ook nog voor zorgt genoeg bekende gezichten aan te trek ken, dan werkt dat extra sti mulerend. In 'Wayne's World' zijn dat onder andere Chris Walken, Kim Basinger, Heather Locklear, Charlton Heston, de groep Aerosmith en Ed O' Neill van de onvolprezen serie 'Mar ried with children.' In deze vervolgaflevering droomt Wayne dat hij Jim Mor rison ontmoet, die hem de op dracht geeft een popconcert te organiseren in Aurora, Illinois. Wayne doopt het Waynestock en wil enkele grote groepen contracteren plus zijn vriendin, de zangeres Cassandra (Tia Carrere). Cassandra is op dat moment druk bezig met een plaatopna me, met de snelle Bobby (Chris topher Walken) als haar produ cent. Bobby is gek op Cassan dra en wil haar voor zichzelf. Terwijl Wayne zijn vriendin ziet verdwijnen naar Los Ange les, maakt Garth kennis met de erotiek, in de persoon van de verleidelijke Kim Basinger. Zij versiert Garth in een wasseret te en vanaf dat moment heeft Garth wel wat anders aan zijn hoofd dan popconcerten of de liefdesperikelen van Wayne. Net als in de eerste film hebben de grappen van Mike Myers en Dana Carvey met hun misse lijkmakend gegrijns en ge schreeuw betrekking op sexy dames. 'Wayne's world 2' zit ook vol flauwe persiflages op andere films, met als meest duidelijke voorbeelden 'The Doors', 'Jurassic Park' en 'The Graduate'. 'Wayne's World 2' draait in Casino in Breda en Heuvelpoort in Tilburg. DONDERDAG 10 MAART 1994 DEEL E] Opnamen het land uitgesmokkeld Van onze rtv-redactie Om niet als journalisten herkend te worden, reisden Jojj Pilger en producer David Munro als 'reisconsulenten' doj Oost-Timor voor het fictieve bedrijf Adventure Tours. Via gl bevrijdingsbeweging Fretilin smokkelden zij een deel van hul opnamen het land uit, het andere deel verborgen ze op hj lichaam. Het eindresultaat is de film 'De dood op Oost-Timor', vanavond te zien bij Vara's Impact. Daarin de onthulling dat er na het bloedbad van 1991 in de hoofd stad Dili een tweede slachting is aangericht: namelijk in het zie kenhuis waarnaar de gewonden waren vervoerd. Zo'n zestig ge wonden zouden zijn omgebracht met zwavelzuur-injecties en gif tige pillen. Volgens familieleden werden er na het bloedbad zo'n 270 mensen vermist. De documentaire, die vorige maand op de Britse televisie werd uitgezonden, deed veel stof opwaaien. PvdA en GroenLinks stelden er in de Tweede Kamer vragen over aan minister Kooij- mans. De Indonesische ambassa de in Den Haag noemt de be schuldigingen 'helemaal onge grond'. Dili werd in november 1991 we reldnieuws toen het Indonesi sche leger tijdens een vreedzame Van onze rtv-redactie Tussen het bedenken van een leuk verhaal en het uitgeven ervan in boekvorm, ligt een lange weg. 'Het Klokhuis' legt dat traject de komende drie weken samen met de kijkers af. Hoewel de gemiddelde leeftijd van de Klokhuis-kijker rond de dertig jaar ligt, draait het om kinderboeken. De 'officiële' doelgroep bestaat immers uit kinderen tussen de zes en twaalf jaar. Kapstok van het educatieve NOS-programma is de totstand- herdenkingsbijeenkomst op i begraafplaats Santa Cruz koelen bloede het vuur op monstranten opende. Op kerkhof werd de moord op e student herdacht. Volgens i ciële Indonesische bronnen b J men er vijftig mensen om; o<J getuigen houden het op 180 den. In 1975 viel Indonesië de voorl malige Portugese kolonie birJ nen. Documentaire maker Pilgcl toont ook aan dat Westerse i.| plomaten en de CIA van invasie op de hoogte waren! Amerika leverde zelfs wapetil Indonesië laat geen journalistes! toe op Oost-Timor en hanteert I volgens Amnesty International een zwarte lijst met 33.000 na-| men. Gedurende de nu twintigjarige bezetting zijn naai| schatting 200.000 burgers dood. Nederland 3, 23.20 uur Den Haag (anp) - TV 7 Europe is de naam van een nieuwe I Nederlandse commerciële televisiezender, die hoopt eind dit jaar via I het kabelnet overdag te kunnen uitzenden. Initiatiefnemer is Joop Post, directeur van het op Schiphol gevestigde P T Holding i Nederlands vertegenwoordiger van The Hour of Power van i Amerikaanse tv-dominee dr Robert Schuller. Het nieuwe station wil gaan uitzenden tussen 7.00 uur en 17.00 uur. I Het wordt de eerste in Nederland gevestigde commerciële zender. Tl' 7 Europe wil zendtijd gaan verhuren in de sector levensbeschouwing, zorg voor de medemens, natuur en milieu en gezondheid. Er zal op beperkte schaal reclame worden uitgezonden, omdat de zender ook inkomsten heeft uit het verhuren van zendtijd. The Hour of Power verdween vorig jaar van de Europese tv-scher-1 men, maar komt nu dus terug. FILMS GOES -Grand Theater 20 u. Mrs. Doubtfire. HULST - De Koning van Engeland 20 u. Mrs. Doubtfire. 20 u. Carlito's way. 20 u. Free Willy. 20 u. Kalifornia. 20 u. The piano. MIDDELBURG - Cinema 20 u. The piano. VLISSINGEN - Alhambra 1 20 u. Free Willy. - Alhambra 2 20 u. Mrs. Doubtfire. - Alhambra 3 20 u. Carlito's way.' - Alhambra 4 20 u. The house of the spirits. BERGEN OP ZOOM - Cinem'actueel 1-2-3 20 u. Mrs. Doubtfire. 20 u. The three musketeers. 20 u. Demolition man. - Roxy 1 - 20 u. Free Willy. - Roxy 2 - 20.15 u. Extreme justice. ROOSENDAAL - City 1-2-3 20 u. The three musketeers. 20 u. Mrs. Doubtfire. 20 u. The house of the spirits. ANTWERPEN - Metropolis Zaal 1 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The 3 musketeers. Zaal 2 - 14.30 en 17 u. Aladdin. 20 en 22.30 u. Little Buddha. Zaal 3 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Demolition man. Zaal 4 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Free Willy. Zaal 5 - 14.30 en 20 u. Schind- ler's list. Zaal 6 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Mrs. Doubtfire. Zaal 7 - 14.30 u. Stalingrad. 17 en 21 u. Schindler's list. Zaal 8 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Mr. Jones. Zaal 9 - 14.30, 17, 20 u. Jurassic Park. 22.30 u. Stalingrad. Zaal 10 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Heaven and earth. Zaal 11 - 14.30, ïl, 20 en 22.30 u. A perfect world. Zaal 12 14.30 en 17 u. Aladdin. 20 en 22.30 u. The fugitive. Zaal 13 - ft.30, 17, 20 en 22.30 u. Robin HoocLMen in tights. Zaal 14 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u, Joy Luck Club. Zaal 15 - 14.30 en 17 u. Beetho ven H. 20 en 22.30 u. Tombstone. Zaal 16 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The real McCoy. Zaal 17 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Cool runnings. Zaal 18 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. In the name of the father. Zaal 19 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Remains of the day. Zaal 20 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Stricking distance. Zaal 21 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The piano. Zaal 22 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The ice runner. KNOKKE - Beverly Screens 20 u. Striking distance. 20 u. Mrs. Doubtfire. 20 u. The age of innocence. 20 u. Mr. Jones. Van onze rtv-redactie De herinnering aan de legenda rische sportverslaggever Theo Koomen wordt vanmiddag "P Radio 5 een uur lang verleven digd in 'NOS-Bijlage'. Dat gebeurt aan de hand van het relaas van goede bekenden als Heinze Bakker, Henk Terlingen, Gerrie Knetemann, Fred Racké, Kees Buurman, Jean Nelissen en Theo's broer Jaap Koomen. Op 4 april 1994 is het tien jaar gele den dat de journalist en ra dioverslaggever overleed ten ge volge van een auto-ongeluk. Bloemrijk taalgebruik en een uitbundige presentatie maakten Koomen tot een fenomeen. Radio 5, 13.10 uur koming van 'De Paljas en del Vuurvreter', geschreven doorl Rindert Kromhout en geïllus-| treerd door Jan Jutte. Het Klokhuis laat vanavond ii| de eerste aflevering zien hoe e schrijver zijn ideeën ontwikkelt I en gegevens verzamelt. Een ca-l mera-team volgt Rindert Krom-I hout die ideeën opdoet in Vene-| tië. Verder zien we het ovi met de uitgever en de wisselwer-l king tussen schrijver en illustra-f tor. De. reeks kwam tot stand samenwerking met de Stichting I Schrijvers School Samenleving. Nederland 1,18.40 uur RADIO 1 ml heel uur en 7.30, 8.30, 12.30, ïl on 1730,18.30 en 06.30 Nieuws. FO 7 07 Tijdsein. KRO: 12.07 Echo. ïihn Dinqen die gebeuren. AVRO: 7 07 Radiojournaal. KRO: 20.04 On der tafel. NCRV: 22.04 Hier en Nu- ,nort NOS: 23.07 Met het oog op morgen. VPRO: 0.04-7.00 Nachtle ven met om 0.04 Street beats; 3.02 Het paradijs; 4.02 Grand disco clas- sioue' 5.02-7.00 De gezamenlijke zendér Peazens Moddergat RADIO 2 cm! heel uur Nieuws. NCRV: 7.04 Goedemorgen Nederland. 9.04 Het Willem Weverplein. 12.04 Het hart van twee. 14.04 Bergweg 30. (16.45 De brief) AVRO: 17.04 Fileradio. EO: 1804 Alle mensen. TROS: 19.04 Schlagerfestival. 19.30 Oud plaat werk. 20.04 Music all in. 21.04 Voor wie graag luisteren wil. 22.30 Cou lissen. 23.04-24.00 Sesjun RADIO 3 Elk heel uur Nieuws. AKN: 6.02 Breakfast-club. 9.04 Arbeidsvitami nen VARA: 12.04 Denk aan Henk. 14 04 Carole. AKN: 15.04 Popsjop (I en II). VOO: 17.04 Rinkeldekinkel. euws. NOS: 18.04 De Avondspits. EO: 19 04 Spoor 7. NCRV: 20.04 Pa perclip magazine. VPRO: 21.04 Villa 65. TROS: 0.04 Nachtwacht. VARA: 2.02 Mol of Mark. AKN: 4.02-6.00 Pyjama FM RADIO 4 Om 7.00, 8 00, 13.00, 18.00 en 20.00 Nieuws. VOO: 7.02 Ochtendstem ming. 9 00 Muziek voor miljoenen. 11.00 Het ochtendconcert. I. Radio Symf. Ork. Frankfurt met piano; II. 12.21 Muz. voor altviool en piano. 13.04 Variaties op vier. VARA: 14.00 Middagconcert: Uit VARA's Mati nee-archief. Muz. voor cello en pia no. 15.40 Berlioz: Chasse royale. 15.55 De Nederlanden. Groot Om roepkoor o.l.v. Peter Serpenti met piano on soi. KRO: 17.00 Zin in muziek. 18.04 KRO Klassiek. De klank van ballingschap. 19.30 Het orgel. 20.02 Avondconcert. Festival Ork. van Budapest met kwartet en sol. 22.00 Laudate. 23.00 Oeze eeuw. NCRV: 0.00-1.00 Vier na mid dernacht RADIO 5 Elk heel uur t/m 18.00 Nieuws. NOS: 6.46-6.50 Mededelingenrubriek met uitgebreid weerbericht en scheepsvaartberichten. 7.05 NOS sportief. 7.30 Vroeg op 5. 8.55 Wa terstanden. TROS: 9.02 Perspectief. 10.02 De duvel is oud. RVU: 11.02 Kleur bekennen. NOS: 12.02 Wel denkende mensen. 13.10 NOS Bijla ge. 14.02 Een leven lang. NCRV: 15.02 Schuim en as. NOS: 17.10 Radio UIT. PP: 17.50 PvdA.18.02 Ac tualiteitenprogramma in drie talen: 18.02 Nederlands programma; 18.30 Arabisch programma; 18.45 Turks programma. EO: 19.00 Waar waren we ook alweer? NOS: 19.15 Nieuws en actualiteiten in het Turks. 19.50 Nieuws en actualiteiten in het Ma rokkaans en Berbers. 20.40 Nieuws en actualiteiten in het Chinees. TE- LEAC: 21.00 Urineverlies, follow up. 21.30 Knoop in je zakdoek II. TROS: 22.00 Finale. NOS: 23.07-24.00 Met het oog op morgen OMROEP BRABANT AN P-nieuws: Zie Radio 1. - 7.05 Brabants nieuws, actualiteiten en de krant in Brabant. 7.55 Weerman Johan Verschuuren. 8.08 Brabants nieuws. 8.11 Radio Nieuws Centra le. 8.32 Brabants nieuws, actualitei ten en weerman. 9.03 Bbabants nieuws. 9.07 Muziekkiosk. 10.03 Brabants nieuws. 10.07 Oraai-bank. 11.03 Brabants nieuws. 11.07 Van harte. 12.05 Brabants nieuws en actualiteiten. 12.55 Bericht voor boer en tuinder. 13.08 Brabants nieuws. 13.11 Radio Nieuws Cen trale. 13.32 Brabants nieuws. 13.34 Muziek. 14.03 Brabants nieuws. Aansl.: Muziekkiosk. 15.03 Brabants nieuws. Aansl.: Tussen Amsterdam en Brussel. 16.03 Brabants nieuws. Aansl.: Gedane zaken. 17.05 Bra bants nieuws, actualiteiten en ach tergrondprogramma. 17.45 De agenda. 17.55 -18.00 Nieuwsover zicht OMROEP ZEELAND 8.35-9.00 Nieuws en actualiteiten, met om 8.45 Politieke consumen tentest. 12.05 Nieuws en actualitei ten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.32 regionaal nieuws overzicht. 12.35 Vragen staat vrij. 12.55 De agenda. 13.08-13.30 Radio Nieuws Centrale. 16.03 Een vak apart. 17.03 Nieuws en actualitei ten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.32 regionaal nieuws overzicht. 17.35 Zegt u 't maar. 17.55-18.00 de agenda

de Stem | 1994 | | pagina 26