Hulst houdt hetzelfde college 'MAKKOVK wmnr? genheid ul Raad Hontenisse moet rug rechten bij vaststelling bestemmingsplan DE STEM Schilderij Leerlingen verzamelen tweehonderd zakken vuil Ook Overslag heeft nu televisie op de kabel POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws DAG klapper Coalitie van Groot Hulst/Gemeenschappelijke Belangen, CDA en PvdA Verbetering Bossestraat Vogelwaarde kan beginnen iculieren Idere LS VROUW IGENWAARDE RE DE STEM ZEELAND C2 huis in de krant sngt mensen ïr de vloer. in De Halle en cc De pupillen: Dat is pas voetbal! Clinge Hulst 94 dankje, jubileum, elijk, verloving, statie, examen, m, enz. om 1.09 incl. BTW, erplicht. Foto of aat 35 x 40 mm Overige tarieven op 's worden niet rneerd. of geef uw tekst tsing af bij één van hriftelijke opgaven eaccepteerd indien end zijn, ook indien ijgevoegd is. et recht voor teksten edenen te weigeren, klachten bereiken tekst behoudt de ht voor om de naam er bekend te maken. gefeliciteerd. M van 7 aarin een aantal ld zullen worden, die het herkennen, 'eren van: p 7 april rneuzen Kosten 255.- tompff, 1150-94176 Op 4 maart 1994 zijni het huwelijksgoederen register bij de rechtban te 's-Gravenhage mge schreven onder numme 60746 de huwelijks .voorwaarden staand huwelijk door K.E.l Wösten en G.M. Schelle kens te Oosterhout. Mr. A. Lavalaye, nota. ris te Oosterhout f r N, DAN DOEN nenwerking met de Stichting Ideele Reclame DONDERDAG 10 MAART 1994 eestal minder dan u nkt en u verkoopt eller, want: van wanten en kranten Van onze verslaggever Kloosterzande - De Hontenisser ge meenteraad moet straks de rug recht houden en ongeacht een regen van bezwaren toch het nieuwe be stemmingsplan buitengebied goed keuren. Hoewel het plan pas tegen oktober wordt verwacht, deed bur gemeester Th. Steenkamp nu al een beroep op de verschillende raads fracties. Het college van B en W van Hontenisse kreeg een tijdje geleden na veel pijn en moeite een voorbereidingsbesluit door de raad, dat de gemeente een handvat gaf voorlopig de varkensinvasie vanuit Noord-Brabant te weren. Gisteren ging de raad ook al morrend akkoord met een bedrag van 150.000 gulden voor het maken van een nieuw bestemmingsplan buitengebied. Daarin moet het tegenhouden van varkensmes- terijen definitief geregeld worden. „De moeilijkste beslissing komt nog als straks de bezwaren binnenkomen," voorspelde Steenkamp. Vijf jaar geleden lag er ook al een nieuw plan buitengebied, maar toen zwichtte de raad onder druk van de tientallen bezwaren uit de agrarische sector. Van daar de oproep om nu de rug recht te houden. „Het is niet mogelijk de Brabantse varkensboeren te weren en meteen de eigen bedrijven alle ruimte te geven," waarschuwde Steenkamp de raad al vast. „Ook die zullen beperkingen opge legd krijgen. Als de raad dan weer niet akkoord gaat, zullen we toch net als de vorige keer evengoed de rekening moe ten betalen". De verschillende fracties vonden ander halve ton, die het bureau RBOI voor het karwei vraagt, toch erg veel. Vraagte kens waren er bij de hoeveelheid werk die ermee gemoeid is. Immers, er ligt nog steeds dat vorige plan waaruit het een en ander geput kan worden. Op aandrang van de commissie finan ciën zijn B en W nog eens met RBOI gaan praten, maar die willen geen gul den van de prijs af doen. „Er zijn nu veel meer aspecten die moeten worden ingevuld," betoogde wethouder B. Pauwels. „Het is niet zo dat zo maar even dat andere plannetje kan worden overgeschreven, met hier en daar wat aanvullingen. Er blijft toch een heleboel werk aan." Van onze verslaggever Hulst - Het college van burgemeester en wethouders van Hulst blijft precies hetzelfde als de afgelopen vier jaar. Dat betekent dat B. Picavet (Groot Hulst/Gemeenschap pelijke Belangen), G. van de Voorde (CDA) en P. Weemaes (PvdA) opnieuw voor vier jaar de wethouders- posten gaan bemannen. B. Picavet, die als lijsttrekker van de grootste fractie het initia tief voor de collegevorming nam, maakte dat gisteren bekend na een bespreking met alle lijsttrek kers. De drie huidige wethouders waren eerder deze week in een onderling gesprek al tot een ak koord gekomen, zodat de be spreking van gisteren in een stief half uurtje werd afgewerkt. „We zijn het er heel snel over eens geworden dat we met de zelfde mensen verdergaan," al dus Picavet. De drie lijsttrekkers gaan nu gezamenlijk een be leidsnota op poten zetten, die de leidraad moet worden voor de komende raadsperiode. Ook de overige partijen in de Hulster gemeenteraad zijn uitge nodigd onderwerpen aan te dra gen. „Die kunnen we dan zo mogelijk in het collegeprogram ma verwerken," stelt Picavet. „Want we willen voor ons be leidsprogramma graag een zo groot mogelijk draagvlak heb ben in de gemeenteraad." Door met hetzelfde college verder te gaan, wordt volgens Picavet recht gedaan aan de verkiezings uitslag. Over de portefeuilleverdeling zijn de regeringspartijen er nog niet uit. Wel willen ze de verde ling aanpassen aan de pas door gevoerde reorganisatie van het ambtenarenapparaat. „We stre ven naar een logischer verde ling," zegt Picavet, „want nu is het zo we een beetje door elkaar heenlopen." Picavet houdt in principe vast aan zijn standpunt dat de porte feuille financiën, die nu in bezit is van P. Weemaes, voortaan bij de burgemeester moet worden ondergebracht. „Daar is nog geen definitief besluit over geno men, maar we zijn het er wel over eens dat dit onderwerp in ieder geval geen breekpunt is voor de collegevorming." Picavet verwacht dat het nog wel een paar weken kan duren voor er een definitieve beleidsnota op tafel ligt. P. Weemaes (PvdA) wijst er op dat veel kiezers hebben gestemd op personen. „En de kiezer heeft mij met 978 stemmen duidelijk naar voren geschoven. Dat bete kent dat we de afgelopen perio de op de goede weg zaten en dat de PvdA dus in het college moet zitten." Ook CDA-lijsttrekker G. van de Voorde vindt de collegevorming een uitvloeisel van de verkie zingsuitslag. „De kiezer heeft een duidelijke aanwijzing gege ven. Vandaar ook dat we dit college het meest haalbare vin den." De WD wordt de komende vier jaar opnieuw in de oppositie ge dwongen. „We hadden graag willen meedoen, want we zijn toch veertig procent in stemmen gestegen," zegt lijsttrekker W. Kayser. Hij zegt het jammer te vinden dat er niet genoeg goede wil te bespeuren was voor een ander alternatief, namelijk een college van CDA, PvdA en WD. Kayser denkt dat een aantal WD-standpunten best zal door klinken in het college. „We had den per slot van rekening het beste verkiezingsprogramma, dus daar zullen ze wel wat uit plukken." De hele raad betreurde het dat het werk niet in één keer kan worden geklaard, maar de ge meente heeft daar het geld niet voor. Vandaar dat nu eerst het stuk tussen de Drie Gezusters- dijk en de watergang aan bod komt en in een later stadium het gedeelte tot aan de Schoolstraat. A. Sponselee (CDA) adviseerde B en W wel alvast met de voorbe reidingen te beginnen voor de volgende fase. „Als er dan plots toch geld gevonden wordt, dan kunnen we meteen aan de slag," betoogde hij. A. Roctus (Algemeen Belang) op perde dat het op elkaar laten aansluiten van de twee fasen misschien een stuk voordeliger zal uitpakken. Ook vroeg hij aandacht voor de overlast door en voor het landbouwverkeer, als gevolg van de drempels die er komen te liggen. EDITIE ZEELAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoonnummers op pagina A2. Openingstijden: 8 30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm Peter Oggel (editie-chef), Frank van Cooten, Frank Deij, Ton Koomen (sport), Harold de Puijsseleijr. Soes: Cees Maas, (provincie redacteur). Hulst: Eugène Verstraeten (plv. editiechef) Advertentie-exploitatie inspecteur Zeeland: C.Menu, 8-9: Privé tel. 09-3293459940. De kinderen uit Nieuw-Namen sjouwden heel wat af met het vuil dat ze in het natuurgebied Saeftinghe vonden. foto wim kooyman Jaarlijkse schoonmaakactie in het Verdronken Land van Saeftinghe Van onze verslaggever Kloosterzande - De reconstructie van een gedeelte van de Bossestraat in Vogelwaarde kan beginnen. De Hontenisser gemeenteraad besloot gisteren voor dat karwei ruim 600.000 gulden op tafel te leggen Tijdens een hoorzitting en com missievergadering is al heel wat over het karwei gesproken. Me vrouw M. Ie Roy (PvdA) vroeg zich af in hoeverre het oorspron kelijke plan nog uitgevoerd wordt. Volgens wethouder B. Pauwels komen er niet al te veel wijzigin gen. Het belangrijkste is dat de rijweg geen 5,50 meter breed wordt, maar 5,80 meter. Ook de doorgang tussen de verkeersrem mers wordt breder, namelijk 3,80 meter. Pauwels benadrukte dat het landbouwverkeer de drempels met gemak kan nemen. De wethouder zei zelf het project ook wel ineens te willen uitvoe ren. „Maar we hebben nu al zes ton uit allerlei potjes bijeen moeten schrapen. Bovendien loopt er nog steeds een verzoek bij verschillende instanties. Die subsidie hebben we echt nodig om de tweede fase uit te kunnen Van onze correspondente Nieuw-Namen - De leerlin gen van de groepen 5 tot en met 8 van basisschool Sint Jozef in Nieuw-Namen von den gisteren zoveel troep te gen de gasdam, dat er twee honderd vuilniszakken mee gevuld konden worden. De schoonmaakactie in het Ver dronken Land van Saeftinghe was daarmee succesvoller dan in 1993. De troep is de afgelopen maan den in de veeklaag gespoeld. Deze laag van plantenresten en vooral rietstengels is ongeveer een halve meter dik en wel hon derd meter breed. Het blijkt een verzamelstrook te zijn voor plas tic voorwerpen, piepschuim, flessen, lampen en blikjes. „De omstandigheden waren een stuk moeilijker dan vorig jaar. Wel was het weer uitstekend, niet te koud of te warm en droog," concludeerde directeur J. de Baar na afloop. Aan de opruimactie deden dertig kinde ren, zeven ouders, vijf leerkrach ten, vijf gidsen van Saeftinghe en conservator J. Neve mee. Zij werden aan het begin van de tocht door het hoofd van de plantsoenendienst Muller van Hulst namens de gemeente ge complimenteerd met de actie en hij wenste hen succes toe. De actie is voor de leerlingen een alternatief voor de activiteiten op boomplantdag. De jeugd van Nieuw-Namen maakt zich sterk voor het schoonhouden van Sae ftinghe. „Als je ziet dat we vijfentwintig zakken meer verzameld hebben dan vorig jaar, dan moet duide lijk zijn dat een jaarlijkse schoonmaak geen onnodige be zigheid is. Als er volgend jaar een beroep op ons gedaan wordt, staan we zeker weer klaar," al dus De Baar. Plezier De jeugd had wel plezier in de klus. Gestoken in laarzen bag gerden ze door de laag om de ongerechtigheden eruit te vissen. „Je kunt zo'n veeklaag vergelij ken met een halve meter sneeuw, je zakt telkens weg en het loopt moeilijk. Het is lichamelijk zwaar werk voor de leerlingen, ze waren dan ook echt bekaf. We hebben twee ploegen gevormd. Groep 5 en 6 namen eerst de Scheldekant van de gasdam in westelijke richting voor hun re kening en de anderen werkten zich door het vuil in oostelijke richting. En daarna raapten we nog even de plastic flessen aan de achterkant van de dijk op, die zijn er overheen gewaaid. De mensen van het Zeeuws Land schap hebben ons tweemaal ge- tracteerd op warme chocolade melk en krentenbrood. Dat ging erin als koek." Fles met brief Tussen al het vuil wachtte de leerlingen van de Sint Jozef school nog een verrassing: een fles met brief. Deze flessenpost werd natuurlijk nieuwsgierig be keken. Het bleek dat de tienjari ge Lydia Boomsma uit Drachten de fles met inhoud in 1993 'ge post' had. Zij kan binnenkort een antwoord verwachten van de jeugd uit Nieuw-Namen. De tweehonderd zakken en het grof vuil, zoals jerrycans en gas flessen, zijn op de kruin van de dijk geplaatst en werden door een terreinwagen opgehaald en naar Emmadorp gebracht. Van- daaruit wordt het naar een stort in Zeeuws-Vlaanderen vervoerd. Van onze verslaggever Axel - In cultureel centrum De Halle in Axel wordt op zondag 13 maart een schilderijenten toonstelling gehouden. Er zijn zo'n driehonderd doeken te zien van Nederlandse en andere Eu ropese kunstenaars. De schilders willen op deze ma nier hun werk onder de aan dacht brengen van een breed publiek. De collectie bestaat on der andere uit 'klassieke' land schappen en stillevens. Maar er zijn ook veel abstracte en mo derne doeken bij. De expositie is opgezet als ver kooptentoonstelling, maar men sen die alleen maar willen kijken zijn evengoed welkom. De ten toonstelling duurt van 11.00 tot 18.00 uur. Na drie jaar heen en weer gepraat is in Overslag de kabelnet voorziening eindelijk tot stand gekomen. Wethouder J.M. van Schaik van de gemeente Axel en de heer P.J. Buijs van Zekatel bv hebben het net gisteren officieel in gebruik gesteld. Overslag telt 45 aansluitingen, dat is een aansluitingspercentage van tachtig procent. De abonnees in Overslag hebben de beschikking over 23 televisie-kanalen en 20 radio-zenders. De commerciële zenders RTL 4 en VTM kunnen echter niet worden ontvangen. Elke zaterdagmorgen treden ze aan op de oefenvelden in heel Zeeland: de pupillen van onze voetbalverenigingen. Hoewel ik niet behoor tot de liefheb bers van het voetbal en of schoon ik een hekel heb aan het kleumen langs de zijlijn van een speelveld, vind ik een trainingswedstrijd tussen twee inderhaast geformeerde pu- pillenteams (De F'jes tegen de G'tjes bijvoorbeeld) het summum van sportgenot. Dat komt ongetwijfeld omdat Jeroen, mijn kleinzoon, in één van die pupillenteams staat opgesteld. Zijn club heet 'FC- Dauwendaele' en de kleuren waarin ze spelen zijn blauw en geel. Als u ooit de kans krijgt om zo'n oefenwedstrijd gade te slaan, laat die dan niet glip pen! Het is een unieke gele genheid om door te dringen tot de oer-kern van het voet balspel. Om te beginnen werken ze bij de pupillen van FC-Dauwen- daele niet met elftallen. De trainer, een rijwielhersteller in ruste, deelt eenvoudig het aantal beschikbare pupillen door twee en wat er dan over blijft - hetzij twee achttallen of twee vijftientallen - gaat de voetbalhistorie in als 'elftal 1 en elftal 2'. Het publiek bestaat uit trotse vaders en bezorgde moeders, die waken over de tassen met burgerkleren van de speler tjes. De strijd begint met de ordelijke opstelling van de twee teams, zoals ze dat ook in het echt plegen te doen. De trainer gooit de Bal het veld in, geeft een fluitsignaal en dan ontwikkelt zich een vreemd natuurverschijnsel. In de structuur van het 'elftal' gaat een sterk bindmiddel zijn werk doen, waardoor er één wriemelende spelers-kluit ontstaat, met de bal als mag netisch middelpunt. Eigenlijk zijn het geen achttallen of veertientallen meer die daar over het veld tuimelen, maar één compacte kluwen, één en kel geel-blauw lichaam, voor zien van een oneindig aantal benen, die het kluwen voort jagen, kriskras over het veld. Doorgaans ontbreken de doelverdedigers in het klu wen. Deze nuttige figuren kun je rusteloos heen en weer zien springen tussen de goalpalen, terwijl ze kreten in de richting van de heen en weer rollende kluit voetballers roepen. „Hierheen! Hierheen!" is het meest gehoorde commando. Af en toe ontspringt een brui ne bal aan de wriemelende horde op het veld, het lijkt de geboorte van een supernova. UI H X u V) 2 =3 cc? =3 jfl i y Z O Door Tom Koopman ergens in een cluster aan het uitspansel. Terstond golft de geel-blauwe duizendpoot ach ter de wegspringende bal aan. Dat zijn kritische momenten. De moeders langs de lijn be ginnen te roepen: „Herman! Voorzichtig! Denk om je hechting!" Of: „Jeroen! Daar ligt modder!" De trainer, dié dit supercompacte spel en zijn risico's blijkbaar goed door ziet, veert eventjes op en roept, uit een oogpunt van paniek-preventie: „Niet jan ken, nondeju!" Geen overbodige kreet, want links en rechts zie je na zo'n kernfusie-achtig spelmoment aangeslagen spelers weg- strompelen. Ze verbijten zichtbaar hun pijn en slepen soms zwaar met een been om te laten zien dat hun blessures geen flauwekul zijn. Onder wijl staan de vaders - en ik, de enige grootvader van vandaag - instructies te roe pen, zoals: „Jeroen! Naar vo ren spelen!" of: „Gijs! Hou die bal niet vast!" Het is complete nonsens, zo'n gebruld advies, want in het geel-blauwe kluwen, waaruit continu een oorverdovend ge krijs opstijgt, valt niemand in het bijzonder te onderschei den. In feite roep je iets naar één reusachtige, schichtig be wegende rug, zoals van een hond met vlooien, terwijl je van de trappelende en zich voortreppende benen alleen kunt hopen dat het een even aantal zal blijven... Tijdens de wedstrijd die ik mocht gadeslaan, waren de teams na een kwartier volle dig moegestreden. De uitslag van hun treffen luidde: 22-18 voor het team van mijn klein zoon. Het had 23-18 kunnen wezen, als de trainer de score, waarbij niet de bal, maar een beenbeschermer het doel in vloog, als doelpunt had willen erkennen. Maar dat deed-ie dus niet, de muggezifter! Aanrijding Hulst - Bij een aanrijding werden dinsdagmiddag op de kruising Hulsternieuwland- dijk-Hogeweg twee personen auto's zwaar beschadigd. Nie mand liep daarbij letsel op. Het ongeval gebeurde doordat een 19-jarige automobilist uit Clinge geen voorrang verleen de aan een personenauto die werd bestuurd door een 61-jarige inwoner uit Hulst. Geen voorrang Hulst - Een 82-jarige automo biliste uit Koewacht verleende dinsdagmiddag op de kruising Gentsevaartstraat-Klinge- straat te Hulst geen voorrang aan een personenauto be stuurd door een 22-jarige in woner uit St.-Jansteen. Bij de aanrijding die volgde werden beide voertuigen aanzienlijk beschadigd. Inbreker Kapellebrug - Een 32-jarige vrouw uit Kapellebrug be merkte dinsdagavond bij thuiskomst in haar woning ongewenst bezoek. Ze slaagde erin de inbreker het huis uit te jagen. Voor zover bekend wordt er niets vermist. ANBO - Hoewel vijftien leden van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen Groot- Hulst in 1993 zijn overleden, is het totale aantal in 1994 toch gestegen. Bij de admini stratieve verwerking is geble ken dat er zich al 21 nieuwe leden hebben aangemeld. Re den voor voorzitter Rombout om het komende jaar met veel plannen en enthousiasme in te gaan. OUDE SPULLEN - De Mu ziekvereniging Clinge atten deert de mensen er op dat zaterdag 12 maart weer over tollige spullen opgehaald wor den. Als men een telefoontje pleegt naar nummer 15813 wordt een en ander zaterdag tussen 10.00 en 12.00 uur op gehaald. GEZELSCHAPSSPELEN - In zaal Malpertuus werd een ge zelschapsspelenmiddag ge houden. Uitslag vrouwen: 1. mevrouw Wijnacker, 2. me vrouw Keyser, beiden Clinge; 3. mevrouw Cock, St.-Jan steen. Mannen: 1. A. Saman, Kapellebrug, 2. P. Ras, 3. L. Verschueren, beiden Clinge. SUPPORTERSBUS - De voet balvereniging HW'24 zet zon dag 13 maart een supporters bus in voor de uitwedstrijd tegen SVSSS in Udenhout. De bus vertrekt om 12.30 uur van de parkeerplaats bij het club gebouw aan de Zandstraat. EVANGELISATIE - In Het Kruispunt (voormalig wit-gele kruisgebouw) aan de Ta bakstraat wordt morgen een evangelisatieavond gehouden met Samuel Doctorian. Aan vang 20.00 uur. Hij is oprich ter van de bijbellandzending. De organisatie is in handen van de evangelische gemeente Hulst. foto wim kooyman HULST - Café De Vrijbuiter, 20.00 uur, prijskaarting. KLOOSTERZANDE - Café De Kastanje, 19.30 uur, vleeskaarting. LAMSWAARDE - Café De Lamsoren, 13.30 uur, schieting voor beiaarden. SAS VAN GENT - De Roselaer, 14.00 uur, koersbal. HEIKANT - 't Heike, KBO, 13.30 uur, schieting. CLINGE - Malpertuus, ANBO, 13.30 uur, bingo. GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.45 uur, kaarting.

de Stem | 1994 | | pagina 17