Japan bekijkt verruiming markt 'Mee: 4Whitewater' eist Navo weerspreekt berichten luchtaanvallen eerste slachtoffer Waart in Sudan op het kruispunt van leven en dood." Regionaal Premier Hosokawa wil einde maken aan ruzie met VS over beperking import Britse politie vindt zes lijken in 4griezelhuis' Melina Mercouri was apostel van Griekse cultuur Justitie vraaj DE STEM BUITENLAND BUITENLAND KORT GIRO 1111222, DEN BOSCH Man in St.-Jansteen bedreigt zijn overbuurman met jachtgeweer MAANDAG 7 MAART 1994 J\i Tokyo (rtr) - De Japanse premier Morihiro Hosokawa bekijkt met enkele ministers van de belang rijkste departementen welke mogelijkheden hij heeft om de toegang voor buitenlandse pro- dukten tot zijn land te verrui men. Dat hebben Japanse rege ringsfunctionarissen gisteren verklaard. 'Japan wil hiermee een einde maken aan het steeds verder oplopende geschil met de Verenigde Staten over de handelsbe trekkingen. Woensdag roept de Japanse premier zijn belangrijkste ministers bijeen. Vo-- rige maand hield Hosokawa al bespre kingen met hoge functionarissen van de departementen van Buitenlandse Za ken, Financiën en Internationale Han del. „Op sommige punten kunnen we wellicht iets doen," aldus Hosokawa dit weekeinde. Woensdag is tevens de dag dat de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Warren Christopher een bezoek brengt aan Japan. Deze liet aan de vooravond van zijn rondreis door het gebied van de Stille Oceaan weten niet te rekenen op een handelsoorlog met Japan. „De stappen die de VS hebben onderno men stellen ons in staat een dialoog te houden met Japan, waarmee een oplos sing voor het probleem gevonden kan worden." Hiermee doelde Christopher op de voorbereiding die Washington heeft getroffen om eenzijdige straf maatregelen in te stellen. Donderdag ondertekende president Bill Clinton het wetsartikel Super 301 waarmee hij sancties kan nemen tegen landen die stelselmatig belemmeringen opwerpen tegen de invoer van Amerikaanse pro- dukten. Vorig maand liep het handelsoverleg tussen beide landen stuk. De onderhan delingen hadden moeten leiden tot een vermindering van het enorme handels overschot dat Japan ten opzichte van de VS heeft. In de ogen van Washington heeft Tokyo zich te weinig ingespannen om meer Amerikaanse auto's en auto onderdelen en verzekeringen toe te la ten en Amerikaanse bedrijven meer kans te geven bij de overheidsopdrach ten in de medische sector en de tele- communcatie. De aanleiding om strafmaatregelen voor te bereiden vonden de VS vervol gens in een klacht van het Amerikaanse elektronicaconcern Motorola. Japn zou de destijds gemaakte afspraken over toegang tot de markt voor draagbare telefoons niet zijn nagekomen. Inmiddels heeft Washington scherpe kritiek te verduren gehad voor de aan gekondigde strafmaatregelen. Van on der meer de Europese Unie en Australië kreeg het Witte Huis te horen dat hiermee gevaar ontstaat voor het inter nationale handelssysteem dat met het bereiken van een akkoord in het kader van de Gatt (Algemene Overeenkomst inzake Tarieven en Handel) juist verbe terd leek te worden. Van onze correspondent Mare de Koninck Washington - Verwarring, ontmoediging en onderling verwijt beheersten gisteren de Amerikaanse regering-Clinton na het ontslag van de hoogste juridische adviseur van de president, Bernard Nussbaum. Tien vooraanstaande presiden tiële medewerkers zijn gedag vaard in verband met de White- water-zaak. Meer ontslagen zou den kunnen volgen. De meeste waarnemers neigen nog steeds tot de opvatting dat het hele, uiterst ingewikkelde, Whitewater-'schandaal' op zich zelf politiek niet erg schadelijk is voor Bill en Hillary Clinton. Zij zijn waarschijnlijk maar heel zijdelings bij mogelijke finan ciële onregelmatigheden betrok ken geweest. Maar er is ook volgens eigen stafleden van de president dermate geblunderd in de pogingen van het Witte Huis, de Clintons incluis, om de even tuele schade tot een minimum te beperken, dat 'de schijn van de doofpot gevaarlijker is geworden dan de inhoud'. De meesten in de onmiddellijke staf van het presidentiële echt paar zijn persoonlijke vrienden van heel vroeger. Republikeinse oppositieleider Bob Dole ver klaarde gisteren dat de president en zijn raadgevers 'ontstellende beoordelingsfouten' hebben ge maakt. Topjurist Nussbaum moest ver trekken omdat hij onlangs bij eenkomsten heeft bijgewoond tussen Clintons staf en hoge ambtenaren van het ministerie van Financiën. In die ontmoetin gen heeft 'Financiën' Nussbaum en anderen in het Witte Huis ingelicht over de stand van het strafrechtelijke en financiële on derzoek naar de Whitewater- zaak, waarin ook Bill en Hillary Clinton officieel als .potentiële verdachten zijn aangemerkt. Het staat vast dat Nussbaum op zijn beurt de Clintons heeft ver teld wat Financiën te melden had. Mogelijke verdachten tus sentijds inlichten over de gang van justitieel onderzoek is in strijd met het staatsrechtelijke principe van scheiding der machten en met alle regels van regeer-ethiek en opsporings werk. Het onderzoek naar de Whitewa ter-affaire wordt geleid door de onafhankelijke, speciaal daartoe aangestelde, officier van justitie Robert Fiske. Deze ging zater dag tot de onthutsende actie over om allen die bij de 'Nuss- baum-bijeenkomsten' aanwezig zijn geweest, te vorderen voor een gerechtelijke zogeheten 'grand jury' te verschijnen. Een grand jury is een groep beëdigde burgers die zelfstandig onder zoekt of er aanleiding is een strafproces tegen de gedagvaar- den te beginnen. Onderzoeker Fiske heeft ieder een in Witte Huis en regering ook gewaarschuwd dat het ver nietigen van enig document, computer-gegeven of zelfs maar informele aantekening die be trekking kan hebben op 'White water' een misdrijf is. Om te laten zien dat hij volledig wil meewerken heeft president Clin ton een intern bevel gegeven dat ook de inhoud van alle prullen manden in het Witte Huis moet worden bewaard. Clinton heeft Steeds volgehouden dat hij nooit iets verkeerd heeft gedaan in verband met de Whi- tewater-zaak. In de affaire gaat het er onder meer om of Bill en Hillary Clinton, vroeger mede eigenaren van een failliet gegaan investeringsproject (Whitewater geheten) voor vakantiehuizen in Arkansas, ongerechtvaardigde leningen hebben gekregen van de plaatselijke spaarbank Ma dison. De Madison-bank is even eens failliet gegaan en was ei gendom van James McDougal, die een huisvriend was van de Clintons en de andere mede-ei genaar van Whitewater. Het vertrek van Nussbaum is met name een klap voor Hillary Clinton. Bernie en Hillary zijn al twintig jaar vrienden, sedert ze samen juridisch werk deden in Washington voor de Congres commissie die de afzetting over woog van president Nixon in verband met het Watergate- schandaal. Ook de jurist Vincent Foster, Nussbaums 'tweede man' in het Witte Huis, was een persoonlijk vriend en collega - bij het 'Rose'- advocatenkantoor in Arkansas - van Hillary Clinton. Foster pleegde vorige zomer zelfmoord. Fiske heeft het onderzoek naar de toedacht van zijn overlijden heropend, omdat het mogelijk verband houdt met het feit dat Foster jarenlang de persoonlijke financiën van Bill en Hillary Clinton heeft beheerd. Londen (rtr/dpa/afp) - De Britse politie die met radarap- paratuur in de Westengelse stad Gloucester een huis doorzoekt waar al vijf lijken zijn gevonden, heeft gisteren een zesde stoffelijk overschot aangetroffen. Hoofdinspecteur John Bennett verklaarde dat pathologen- anatomen nog officieel de zon dag gevonden resten als af komstig van een mens moeten bevestigen. Berichten als zou de politie vrezen dat zij moge lijk negen of meer slachtoffers zal vinden in het huis, noemde Bennett 'speculaties'. De politie vond zaterdag de verdachte stoffelijke resten van twee mensen in het huis van een man die al in staat van beschuldiging is gesteld wegens drie moorden. In dé 'tuin des doods' had de politie vorige week de lijken opgegra ven van drie vrouwen. De po litie ontdekte meer verdachte stoffelijke resten toen ze aan dacht ging besteden aan het huis - in de pers omschreven als het 'griezelhuis - zelf. Frederick West, een 52-jarige aannemer met tien kinderen uit twee huwelijken, werd donderdag in staat van be schuldiging gesteld wegens het vermoorden van zijn doch ter Heather. Deze verdween zeveu jaar geleden spoorloos. Ze was toen 16. Hij is er verder' van beschuldigd de teenager Shirley Robinson, die bij hem op kamers woonde en zwanger was toen ze stierf, en een onbekende vrouw van be gin 20 te hebben gedood. De Sunday Mirror tekende uit de mond van politiemensen op dat rechercheurs geloven dat' Wests 14-jarige zoon Moses en een jonge Nederlandse toeriste onder de slachtoffers zijn van wie de verminkte lijken inge metseld kunnen zijn in de mu ren en vloeren van het huis. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken weet niet of een Nederlandse het slachtoffer zou kunnen zijn van West. Het departement weet evenmin hoeveel Neder landers als vermist te boek staan in Engeland. Een van de twaalf lijken waar men naar zoekt, bevindt zich vermoedelijk op een verlaten stuk grond buiten de stad. Een ander is mogelijk ingemetseld in een ander huis. De meeste vermeende slachtoffers waren vrouwen uit Gloucester of voormalige kamerbewoners in het huis. Demonstranten in Sarajevo protesteerden gisteren tegen de opdeling.van hun stad. Zij willen terug naar hun woningen maar die liggen in gebieden die onder het beheer van Serviërs staan. foto ap Sarajevo (afp/rtr/dpa) - De Navo spreekt berichten tegen dat Bosnische Serviërs twee luchtaanvallen op de mos- limstad Maglaj in Midden-Bosnië heb ben uitgevoerd. Volgens Radio Sarajevo zou dat gisteren zijn gebeurd. De Navo heeft echter geen schen dingen van het Bosnische luchtruim gecon stateerd. De bevelhebber van het Bosnische regerings leger, moslim-generaal Rasim Delic, vroeg naar aanleiding van de vermeende bombar- dementsvluchten de Navo om een luchtactie. Volgens de Bosnische legerleiding vernietig den twee Servische vliegtuigen rond vijf uur 's morgens een strategisch belangrijke brug in Maglaj. Vijf uur later zou de tweede Servische luchtaanval zijn gevolgd. Afgelopen maandag haalden Navo-toestellen vier Servische Galebs neer die terugkeerden van een bombardement op moslim-stellingen in Midden-Bosnië. Volgens militaire bronnen lieten de weers omstandigheden gisterochtend geen aanvals- vluchten toe. De Serviërs ontkenden elke betrokkenheid en beschuldigden de Bosniërs ervan in de aanval te zijn gegaan. De moslim-autoriteiten in Tuzla hebben gis teren ingestemd met de komst van Russische militaire waarnemers, op voorwaarde 'dat zij zich gedragen als VN-soldaten, en niet als Russische soldaten'. De moslims beschuldi gen de Russen ervan openlijk aan de kant van de Serviërs te staan. De VN-troepen- macht wil binnenkort het vliegveld van Tuzla heropenen om een luchtbrug te begin nen. De Bosnisch-Servische leider Karadzic 'en VN-gezant Akashi kwamen gisteren twee luchtcorridors overeen waarlangs de huma nitaire hulp kan worden aangevoerd. Eén corridor verbindt Tuzla met Zagreb, de andere loopt vanaf de Kroatische haven Split. Akashi wilde niet zeggen wanneer de luchtbrug kan worden geopend. De Britse regering is bezig met de voorberei dingen van het sturen van nog eens 1.200 man troepen naar Bosnië. De Sunday Times meldde dat de regering daarmee gehoor geeft aan het verzoek van Rose. Deze heeft met name de Verenigde Staten, Groot-Brit- tannië en Frankrijk gevraagd 10.000 man extra troepen te sturen om toe te zien op de diverse bestanden in Bosnië. De Verenigde Staten weigeren grondtroepen te sturen zo lang er geen sprake is van een algeheel vredesakkoord. Tijdens de eerste demonstratie in Sarajevo sinds de oorlog 23 maanden geleden begon,' betoogden gisteren ongeveer 700 inwoners tegen de opdeling van de stad. Zij eisten tevens te kunnen terugkeren naar hun wo ningen in stadsdelen die in handen van de Serviërs zijn. In Srebrenica demonstreerden gisteren zo'n vijfhonderd moslims tegen het vertrek van de Canadese VN-militairen. Hun aflossing door Nederlandse blauwhelmen is nog niet afgerond. Bosnische Serviërs hebben zaterdag weer een Nederlands hulpkonvooi toegelaten tot Srebrenica. In de enclave zitten rond 50.000 moslim-vluchtelingen op elkaar gepakt on der zeer moeilijke omstandigheden. Door Diederik Kramers (anp) Den Haag - Of ze nu voor de filmcamera's of op het poli tieke toneel optrad, Melina Mercouri heeft steeds haar liefde voor Griekenland bele den. „Als ik niet zoveel van Griekenland hield, zou ik lui, egocentrisch en laf zijn," zei ze ooit. De minister van Cul tuur èn grootste filmster van Griekenland is gisteren in New York overleden. De vele sigaretten gaven Mer couri haar zwoele doorrookte stem, maar ook de ziekte die haar dood veroorzaakte. Mer couri was de afgelopen vijf jaar herhaaldelijk behandeld wegens longkanker. Na een operatie eind februari waarbij een tumor aan haar rechterlong werd ver wijderd, liep ze vrijdag een ont steking aan haar luchtwegen op. Zaterdag raakte ze ih coma. 'Melina', zoals de Grieken haar liefkozend noemen, kwam uit een uitgesproken politiek nest. Haar vader was minister en par lementariër, haar grootvader was 30 jaar lang burgemeester van Athene. Toch koos ze voor een filmcar rière, en met onmiddellijk suc ces. Ze brak door met haar eer ste rol in de Griekse film 'Stella' in 1955. In 'Never on Sunday' uit 1960 speelde ze Hja, het hoertje met het gouden hart in de ha venstad Piraeus. Deze rol lever de haar de prijs op voor de beste actrice op het Filmfestival van Cannes èn een Oscar-nominatie. Ze trouwde later met de regis seur van de film, de Amerikaan Jules Dassin die zijn vaderland Mercouri„Ik ben als Griekse geboren en ik zal als Griekse sterven.foto epa moest verlaten wegens de hek senjacht op communisten van senator McCarthy. Mercouri zou hetzelfde lot ondergaan toen de Griekse kolonels in 1967 de macht grepen. Nadat ze de machthebbers in een vraagge sprek in Londen had uitgemaakt voor 'dictators, stommelingen en Hitiers' werd haar het Griekse staatsburgerschap ontnomen. Een arrestatiebevel en een ver bod op haar films en liederen leken haar niet te deren: „Ik ben als Griekse geboren en ik zal als Griekse sterven." Vanuit het Westen hekelde ze voortdurend het bloedige en to talitaire bewind in haar land. Dit bracht haar dichter bij Andreas Papandreou, de leider van de socialistische Pasok-par tij. Na de val van de junta in 1973 keerde ze, 23 jaar na 'Never on Sunday', terug naar Piraeus, ditmaal als parlementslid. De verkiezingszege van de Pasok bracht haar in 1981 in de rege ring als minister van Cultuur. Ze bleef aan tot de socialistische verkiezingsnederlaag van 1989. Toen Papandreou eind 1993 op nieuw aan de macht kwam, keerde ze op dezelfde post terug. Mercouri ontpopte zich als mi nister tot een hartstochtelijk en onvermoeibaar missionaris voor de Griekse cultuur. Maar de ge ringe belangstelling van haar collega-ministers voor het natio nale culturele erfgoed dreef haar wel eens tot wanhoop. „Er wa ren maar weinig mensen binnen de Pasok die langer dan tien minuten naar me konden luiste ren," klaagde ze ooit. „Met het geld voor één gevechtsvliegtuig had ik een opera kunnen bou wen, maar dat begrepen ze niet." Mercouri kreeg meer politieke tegenslagen te verwerken. Een poging om in het voetspoor van haar grootvader te treden, als burgemeester van Athene, mis lukte, evenals haar pogingen om de Olympische Spelen op het eeuwfeest van 1996 binnen te halen. Desondanks bleef ze één van de meest geliefde persoon lijkheden in Griekenland. Tijdens haar tweede ambtster mijn leefde Mercouri op als apostel van het hellenisme, het Griekse zelfbewustzijn. „Dit is wellicht mijn laatste grote strijd," zei ze enkele weken gele den. Zij aan zij met nationalisti sche politici en orthodoxe gees telijken verscheen ze op betogin gen tegen Macedonië, om te be nadrukken dat de noordelijke buurstaat haar naam van de Grieken heeft 'gestolen'. Zij trok de meeste aandacht met haar campagne voor de terugga ve van de Elgin-beelden, die tot de mooiste beeldhouwwerken van de Griekse oudheid behoren. De beelden werden begin 19e eeuw door de Britse Lord Elgin van het Parthenon gesloopt en naar Groot-Brittannië ver scheept. Ze staan nu in het Bri tish Museum. Mercouri kreeg tot dusver vanuit Londen nul op het rekest. „Wat de Elgin-marbles betreft, kan ze 'Never on Sunday' uitbreiden tot de overige dagen van de week", liet een Brits lagerhuislid sma lend weten. Mercouri bezwoer echter in een Britse krant: „Ik zal de teruggave van de beelden bij mijn leven nog meemaken. En mocht ik dan dood zijn, dan zal ik verrijzen!"^, Doden bij busongeluk in Italië Nocera Inferiore - Een brand in een toeristenbus heeft gisteren in het Italiaanse Nocera Inferiore aan zeven mensen het leven gekost. De chauffeur is door de politie aangehouden op verden. king van dood door schuld. De chauffeur ging bij Nocera Inferiore van de snelweg af nadat er rook uit zijn dashboard was gekomen. De meeste passagiers wisten langs de voordeur te ontsnappen, maar de achterdeur ging niet open. Zeven mensen overleden in het achtergedeelte aan rookvergiftiging. De dagjesmensen waren op weg naar Rome, waar zij een toespraak van paus Johannes Paulus fl wilden bijwonen. Pronk: 'Suriname voert slecht beleid' Den Haag - Minister Pronk (Ontwikkelingssamenwerking) be- schuldigt de Surinaamse regering ervan een 'ronduit slecht beleid' te voeren. De PvdA-bewindsman deed deze uitlating gisteren voor de NOS-televisie. Volgens Pronk is de regering-Venetiaan verantwoordelijk voor de economische malaise waarin Suriname verkeert. Corruptie en drughandel hebben het land nog altijd in een wurgende greep, stelt de minister. „Je kunt niet meer alle ellende toeschrijven aan de militairen. Er staat nu alweer een fiks aantal jaren een democratisch gekozen regering aan het roer." Pronk zegt dat Nederland de noodhulp aan Suriname pas kan hervatten als het land ernst maakt met de sanering van de economie. Expert Midden-Oosten baas MI 6 Londen - De Britse regering heeft David Spedding, een expert op het gebied van het Midden-Oosten, benoemd als hoofd van de geheime dienst MI 6. Het is de eerste maal dat überhaupt bekend wordt gemaakt wie aan het hoofd komt te staan vat MI6, een veiligheidsdienst die nog geheimzinniger is dan de Amerikaanse CIA. Het ministerie van Buitenlandse Zaken wilde niet veel dan de naam en leeftijd van de 51-jarige Spedding kwijt. „Verwacht niet dat er een foto aan te pas komt of dat hij zelfs in het openbaar verschijnt," zei een woordvoerder. Spedding zal op 6 september de leiding van MI6 overnemen van Sir Colin McColl, die twee jaar geleden het eerste hoofd werd die niet meer geheim was. Daarvoor hield de Britse regering zelfs tientallen jaren vol dat er geen geheime dienst bestond. Solidariteit roept op tot staking Warschau - De Poolse vakbond Solidariteit heeft voor vandaag in het hele land werkonderbrekingen aangekondigd uit protest tegen de begrotingsplannen van de linkse coalitieregering. De Poolse Tweede Kamer heeft zaterdag de plannen van premier Pawlak goedgekeurd. Solidariteit heeft scherpe kritiek geuit op het begrotingsvoorstellen omdat die sociaal gezien te 'hard' zouden zijn. De vakbond heeft zijn twee miljoen leden opgeroepen het spoorvervoer plat te leggen. Ook in de metaal-, energie telecommunicatiesector zullen arbeiders het werk onderbreken. Mijnwerkers hebben eveneens een oproep ontvangen hun onge noegen te uiten. Solidariteit wil bij de regering een reële salarisverhoging afdwingen en tevens aandringen op een ver mindering in de stijging van de energieprijzen. Eerste Oekraïense kernkoppen in Rusland Moskou - De eerste kernkoppen zijn vanuit Oekraïne per trein in Rusland aangekomen, waar zij worden ontmanteld. Het persbureau Itar-Tass meldde onder aanhaling van hoge Oek raïense militairen dat de vracht en de geheime route die de trein volgt zwaar worden bewaakt. Officieel wordt geen enkele mededeling gedaan over de bestem ming van de kernkoppen. Maar in kringen van het ministerie van Defensie in Moskou is vernomen dat het gaat om de eerste 60 van de in totaal 1800 kernkoppen die in een plutoniumfa- briek in de buurt van Jekaterinboerg in. de Oeral worden vernietigd. Oekraïne stemde er in januari tijdens onderhandelin gen met Moskou en Washington mee in de kernkoppen van zijn grondgebied te verwijderen en voor ontmanteling over brengen naar Rusland. In ruil daarvoor ontvangt Kiev financiële hulp en verrijkt uranium voor zijn kerncentrales. Akkoord partijen Somalië zonder Aidid Cairo - Twaalf Somalische facties hebben gisteren de oprichting aangekondigd vaii een 'Raad ter redding' van Somalië die het landsbestuur moet vormen als volgende maand alle buitenlandse vredestroepen zijn vertrokken. De machtigste factie, die van generaal Mohammed Farrah Aidid, is echter niet bij het nieuwe vredesplan betrokken, zodat het twijfelachtig is of het kans maakt te worden uitgevoerd. De grootste rivaal van Aidid, Ali Mahdi, staat wel achter het plan. Dit werd in Cairo werd opgesteld onder toeziend oog van de bemiddelaar, de Egyptische president Hosni Mubarak. Spielberg onderscheiden voor jongste film Los Angeles - Steven Spielberg, Hollywoods succesvolste regis seur, is zaterdagavond door zijn collega's beloond met de hoogste regisseursprijs voor zijn laatste werk: Schindler's List. De film over de Duitse industrieel die tijdens de Tweede-We reldoorlog honderden joden redde door hen in zijn fabriek te laten werken, werd door de Gilde van Regisseurs uitgekozen als beste dramatische film van 1993. Door deze onderscheiding worden Spielberg en zijn film de grote favorieten voor de Oscars, die op 21 maart in Los Angeles worden uitgereikt. Sinds 1949 zijn slechts drie regisseurs die door de Gilde waren uitverkoren, niet met Oscars bekroond. Schindler's List is twaalf maal genomineerd. (ADVERTENTIE) Kruispunt-tv terug uit een door oorlog geteisterd Sudan. Gisteren de reportage op tv gezien? Kom nu in actie MM In het Afrikaanse Sudan woedt een oorlog, bloediger dan in Bosnië - helaas. Geen vn of navo bemoeit zich er mee. Zelfs vluchtelingenkampen liggen onder vuur. Er is een massale uittocht naar de buurlanden Zaïre, Kenya en Uganda. Voedsel, tenten, dekens en medicijnen zijn nodig om hen op te vangen. Nu èn straks. HELP NU HET NOG KAN. VERMELD HIERBIJ 'SUDAN'. Mensen in Nood Den Bosch Vastenaktie-Nederland Amersfoort Mot een kleintje" in het meeste Immers vele tienduizer ressen (ruim 6 van de 1 langstelling voör onz ..Te koop a^ Van onze verslaggever Terneuzen - Er is in Zeeuws- Vlaanderen behoefte aan een centraal gelegen instituut voor ongeveer 140 verstande lijk gehandicapten met speci fieke hulpvragen. De wens om tot zo'n voorziening De Belgische saxofonist Frank Vi Van onze correspondent Terneuzen - De honderdste sterfdag van de uitvinder van de saxofoon, Adolphe Sax, is gistermiddag in Terneuzen op gepaste wijze herdacht met een dubbelconcert in jazzcafé Porgy Bess. De 'sax', die inmiddels de wereld veroverd heeft en een nieuwe dimensie gebracht heeft in de jazz- en amusementswereld, stond centraal tijdens het optre den van de bariton-saxofonisten St.-Jansteen - De 24-jarige JK. uit St.-Jansteen is in de nacht van zaterdag op zon dag door de politie aange houden na bedreiging van zijn overbuurman met een jachtgeweer. De aanleiding was volgens een Politiewoordvoerder 'een simpe le ruzie'. K. maakte om twee uur s nachts naar de zin van zijn overbuurman wat al te veel la waai op straat. De overbuurman Sing naar K. toe om daar wat van te zeggen. Daarop ontstond eerst een hand gemeen, waarna de 24-jarige in woner van St.-Jansteen de buur- man met een enkelloops jachtge weer bedreigde. De politie heeft dat wapen en zes bijbehorende Patronen in beslag genomen. K. verblijft in verzekering in af wachting van zijn voorgeleiding Jan de officier van justitie in Middelburg.

de Stem | 1994 | | pagina 4