'Nieuwe regels scheiden irreëel' De opiniepeiler als zieleknijper Bolkestein: 4Juist in de regering om ander beleid te voeren 'Haat heeft plaats gekregen in Den Bosch' Kritiek van Nederlandse Orde van Advocaten op wetsvoorstel Hirsch Ballin: Veilig terug? A3T" DE STEM BINNENLAND A3 WD-leider tegen oppositierol die JOVD-voorzitter voor partij wenst Ouderenbonden niet tevreden met aow-standpunt Brinkman DE STEM Opvangcentrum beklad met leuzen Een therapeutische PvdA-middag met een paar lichtpuntjes COMMENTAAR BINNENLAND KORT 1 MAART 1994 MAANDAG 7 MAART 1994 Den Haag (anp) - WD-leider Bolkestein wil juist in een nieuwe regering om een an der beleid te voeren. Hij is het dan ook oneens met voor zitter Petersen van de libera le jongerenorganisatie JOVD die vindt dat de WD opposi tie moet gaan voeren na de kamerverkiezingen in mei. Petersen zei zaterdag op een JO- VD-bijeenkomst dat de 'man in de straat" bij de raadsverkiezin gen duidelijk heeft aangegeven dat hij zijn buik meer dan vol heeft van de vier grote partijen. Bolkestein is en blijft van me ning dat een nieuw regeringsbe leid nodig is en wel door een kabinet met de WD. Het verwijt dat JOVD-voorzitter Petersen zaterdag op het congres van zijn organisatie uitte luidt dat het in media en politiek uitsluitend lijkt te gaan over de samenstelling van de nieuwe coalitie, alsmede 'over de vraag of danwel Elco, Wim, Hans of Frits het Torentje zal gaan be trekken. Niemand lijkt zich druk te maken over het beleid dat zo'n coalitie zal gaan voeren en de gevolgen daarvan voor de man in de straat'. Wie zich daar wel druk om maakt, is die man in de straat zelf. „Teleurgesteld in deze kou- we drukte stemt hij op een partij die concrete en aanwijsbare, zij het uiterst verwerpelijke, oplos singen voor de problemen pre senteert. Juist de grote vier heb ben hieraan schuld," aldus Pe tersen. De WD, die zich voorstaat op het kunnen bieden van een goed alternatief voor het huidige ka binetsbeleid, moet daarom na de verkiezingen niets met de door hun verworpen partijen te ma ken willen hebben. Ook het WD-kamerlid Wieben- ga, die door het JOVD-congres tot erelid van de organisatie werd benoemd, zei zaterdag avond dat het voor de hand ligt dat de winnaars van de verkie zingen - waarschijnlijk de WD en D66 - in het kabinet komen. „Wie daar van de verliezers bij komen, is vers twee." Wiebenga vindt wel dat de WD milder moet optreden tegen poli tieke tegenstanders: „Niet ver ketteren, niet polariseren. Bereid zijn afspraken te maken en op bouwend bezig zijn." D66-leider H. van Mierlo heeft zaterdag in een interview met Parool gezegd het voortzetting van het huidige kabinetsbeleid niet de inzet kan zijn van een regering met D66. Wel vindt hij dat Brinkman best premier kan worden van een kabinet met D66. „Er is een hetze gaande, tegen Brinkman, waar ik niet aan mee wil doen," aldus Van Mierlo. 1 tV Den Haag (anp) - De Nederlandse Orde van Advocaten veegt de vloer aan met het wetsvoorstel van minister Hirsch Ballin van Justitie, dat de echtscheidingsproce dure diepgaand moet veranderen. De orde verwacht dat het ingrijpende bezuinigingsvoorstel een 'ontwrichtend effect op de rechtspleging' zal hebben. I Hirsch Ballin wil via de nieuwe wet regelen dat de overheid niet I langer bijdraagt in de kosten van I echtscheidingen waarover de I partners het eens zijn. Maar vol- s de orde deugt die nieuwe I êchtscheidingswet niet. I Kern van het voorstel van Hirsch I Ballin is dat echtelieden die het I eens zijn over de verdeling bij de I scheiding, een convenant kunnen sluiten bij een notaris of een I advocaat. Zij moeten volgens het [wetsvoorstel ieder 400 gulden bemiddelingskosten betalen, [justitie draagt niet bij in de kosten, ook niet als de scheiden- de gelukkige omstandig- dat ik geen bazen heb en! i gesponsord door mijn ei-| ideeën. Mijn werk bevalt een] .rijf als Benetton en als Be ton dankzij mij meer kan ver-I len, dan is dat wat mij betref! chtig. Maar ik zou nooit hel ditionele reclamewerk willed ken, omdat ik als creatie! soon mij niet door handela-J in een dwangbuis wil laten! ppen. Wie dat wel doet, mistl inelijk het ware talent era ddelmatigheid is altijd wel te) op. De ware creativiteit dreigl irom tegenwoordig ook verlo-J te gaan in een zee vara rktonderzoeken en standaar-) ering." i te besluiten: waar werkt menteel nog meer aan? heb zojuist een wereldwijdi npagne voor Bata-schoenei laan. Ik werk voor het Frans- itse particuliere tv-statioi T. Ik ben bezig met het opzet- van een Benetton-kunstaca- nie. Ik ga naar Sicilië om een] n over de maffia voor te be den en in Toronto wordt een ctoonstelling van mijn werk ïouden. En daar tussendoor| er ik nog campagne voor di rlementsverkiezingen van 27 art. Ik ben kandidaat voor dicale Partij in Bologna, t district waar ook de linkss der Achille Occhetto kandi-j at staat. Ik heb niets tegen) chetto en 'ben zelf ook jaren- hg communist geweest, maar ouderwetse politiek van) rtijkaders heeft zijn tijd nu rad." VERVOLG VAN VOORPAGINA Het standpunt van Brinkman stelt de ouderenbonden helemaal niet tevreden. Volgens Sturken- boom van de Katholieke Bond van Ouderen lieten de vijf ge meentelijke lijsttrekkers uit Bra bant zich 'vernachelen' door de CDA-top. Ze hadden volgens Sturkenboom voet bij stuk moe ten houden. Van der Krabben komt met zijn actie aan dit ver wijt tegemoet. Folgens Sturkenboom kan het CDA het vertrouwen herwinnen van de ouderen door de aow maandelijks met honderd gulden te verhogen, want zoveel bleef de aow achter volgens hem. Eindhovenaar Batenburg is in tussen hard aan het werk om een aparte kieslijst voor ouderen op te stellen, waarmee hij op 3 mei aan de kamerverkiezingen wil meedoen. PvdA-kamerlid Melkert meent dat het CDA een rookgordijn aan het optrekken is. Volgens Melkert moet de CDA-lijsttrek- ker niet stiekem een ander fi nancieel uitgangspunt nemen; dat is voor iedere partij in geza menlijk overleg afgesproken op 1,75 procent. [.Als het meer is: prachtig. Maar dan hebben de meeste partijen wat leukers te bieden voor de uitkeringen. Maar het kan ook slechter uitpakken met de eco nomie. En wat doet het CDA dan? Wij spraken in ons program het verschil tussen lonen en 'uitkeringen zoveel mogelijk te den minder verdienen dan de inkomensgrens van 54.000 gul den. Die inkomensgrens geldt verder wel voor steun van de overheid bij rechtszaken. Daarnaast wordt de bemiddelaar geacht de gehele procedure in 6,5 uur te regelen. 'Irreëel', vin den de advocaten. De 6,5 uur staan 'in schril contrast met de vijftien tot twintig uur die de gespecialiseerde advocaat daar voor nodig heeft'. De orde wijst op het uiterst gevoelige karakter van een echtscheiding, die grote persoonlijke consequenties heeft voor de betrokkenen. compenseren. Maar daarvoor moesten we wel geld inboeken, dat het CDA nu voor lastenver lichting reserveert," aldus Mel kert. Brinkman weigert beloftes te doen zonder dat er een grotere groei van de economie komt. „Je moet het eerst verdienen." De CDA-lijsttrekker kritiseert juist de PvdA die uitgaat van een gedeeltelijke koppeling van uit keringen aan lonen. De CDA-achterban geeft Brink man in het onderzoek een 6,5 voor zijn optreden. Lubbers krijgt een acht, staatssecretaris Van Rooy - tweede op de lijst - is goed voor een 6,6 en Hirsch Ballin -nummer drie- scoort net zo hoog als Brinkman. IJsselmuiden (anp) - Het toe komstige asielzoekerscentrum in IJsselmuiden is vrijdagnacht be klad met racistische leuzen. Het pand is aan twee kanten vrijwel geheel 'beschilderd' met leuzen, hakenkruizen, termen als CD- JanMaat, White Power en KK. Het toekomstig asielzoekerscen trum maakt deel uit van een plaatselijk computerbedrijf. On langs bood de firma een deel van het kantoorpand aan het minis terie van WVC te huur aan. Er zouden zo'n veertig asielszoekers gehuisvest kunnen worden. Het gemeentebestuur gaat ak koord met de komst van de asiel zoekers. Demonstranten tegen de CD trekken door Den Bosch. Van onze verslaggever Den Bosch - „Dit is een stad waar haat een plaats gekregen heeft." Instemmend applaus doorbreekt zaterdagmiddag de beklemmende stilte op het Kerkpleintje in Den Bosch. Verontruste burgers analyseren haast fluis terend de komst van de Centrum Democra ten in de gemeenteraad. Het pleintje staat vol: met demonstranten tegen de CD en geïnteresseerd winkelpubliek. Mensen kijken en trekken de schouders op. „CeDe nee, CeDe nee," probeert een groepje demon stranten. Bossche raadsleden hadden aangekondigd op persoonlijke titel mee te doen. Wethouder Peter Claessen van D66, Evelien van Onck en Erik de Rooy van GroenLinks, Louis Neefs van Bosch Belang en PvdA-voorzitter Cees Tetteroo zijn er. Ruim na de klok van twaalf uur beginnen de aanwezigen onrustig te schuifelen. Er waren toch sprekers aangekondigd? Het wachten is op de door de organisatie vergeten geluids drager. Evelien van Onck verschijnt met een megafoon op de kerktrappen. De vertegenwoordiger van het Vluchtelin genwerk moet zich melden. A. Mir baant zich een weg tussen de ruim vierhonderd aanwezigen en neemt het woord: „Veel al lochtonen zijn hier niet voor de gezellig heid,", houdt hij zijn gehoor voor. „Die mensen hebben veelal politieke of religieuze problemen. We moeten echter niet bang zijn voor de dreiging die ons tegemoet komt." Van Onck krijgt de megafoon weer terug, waarna zij een aantal aanwezigen bij naam noemt om het woord te komen voeren. De Bosschenaren slaan de uitnodiging af. In het rijtje van Van Onck ontbrak Mira Dencic. Toch bestijgt deze vrouw uit het publiek de trappen. „Het is onmogelijk zo te leven. In de jaren van Hitier gingen de minderheden ook een-voor-een. We moeten iets doen," roept ze vertwijfeld. Om de stad toch een signaal te geven en omdat zich geen andere sprekers aandienen, lopen de demon stranten een rondje door het centrum. Pas na de ontbinding van de demonstratie volgen woordenwisselingen met CD-stem- mers. „Wij zijn geen racisten, maar worden afgeschilderd als criminelen. Ik krijg al twee jaar geen huis, maar die buitenlanders krij gen alles voor elkaar. De regering heeft mij in de steek gelaten. Daarom stemmen we op een a-sociale partij. Doe maar iets voor de daklozen. Kok is een leugenaar." De kreten blijven zich herhalen. Een Bossche vrouw hoort het aan. „Ik voel me bedreigd door die CD'ers omdat mijn man een Surina mer is en wij drie kinderen hebben." „Laat dit virus niet groeien," galmt het lange tijd na in de binnenstad. De aangekon digde tegendemonstratie van CD-aanhan- gers later in de middag gaat niet door. DUITSLAND, het Westeuropese land met de meeste asielzoekers 'innen zijn grenzen, is al maanden bezig met het terugsturen van Mogsvluchtelingen uit het vroegere Joegoslavië. Tot nu toe niet op massale maar op individuele schaal. De komende weken 'ouden echter, zo luidden de berichten dit weekend, vele tenduizenden het gastland moeten verlaten. Het gaat om "onsen afkomstig uit delen van het voormalige Joegoslavië die Ju Vrij van oorlogshandelingen' zijn, zoals grote delen van Servië en Kroatië. Duitsland zet hiermee opnieuw de toon. Net als elders, Neder- iand niet uitgezonderd, is de aanloop en opvang van vluchtelin- )en niet slechts een organisatorisch en financieel thema. Het heerst en verdeelt de samenleving, roept felle emoties op en "taakt politici zenuwachtig. Bij veel mensen gaan nou eenmaal jo eigen zorgen bóven de diepste ellende van anderen, tegrijpelijk dat dit overal heeft geleid en leidt tot aanscherping 'an de regels, al wil dat op de noodzakelijke Europese schaal nog 'tetgoed lukken. Elk land wil het aantal binnenkomers beperken 01 het humane minimum: zij die in hun eigen land geen kans Jaken op 'een veilige plek'. De ingrijpende maatregel die de Duitse autoriteiten nu hebben aangekondigd, past in eenzelfde teeven: als die 'veilige plek' er in eigen land wèl weer is, moet te'ugkeer daarheen aan de orde kunnen zijn. lijkt reëel. Maar niet in de situatie van vandaag. Er is geen 'Prake van dat die delen van ex-Joegoslavië die nu vrij van Wogshandelingen zijn, daarmee veilig zouden zijn voor de Echtelingen die ernaar terugkeren. De betrokkenheid van tervië en Kroatië met de oorlog in Bosnië alleen al! Er is geen "6gin van een garantie op een onbedreigd, enigermate mens- aardig bestaan. te bezien, wordt Duitslands optimisme over de omstandigheden delen van ex-Joegoslavië vermoedelijk slechts gevoed door ïin uitsluitend binnenlands argument: het aantal vluchtelingen 'Duitsland moet omlaag. Een kortzichtig standpunt. Door Jan Greyn 'Dokter' Maurice de Hond had zijn draagbaar compu tertje vol verkiezingscijfer tjes meegenomen. Hij moest de diagnose stellen van de zieke PvdA. Hoe lang moet de patiënt nog op genezing wachten? Is er ei genlijk wel genezing mogelijk? Ze hingen aan zijn lippen. De kaderleden van de PvdA speur den naarstig naar lichtpuntjes in het betoog van De Hond, de opiniepeiler, die zelf professio neel gezien zo tevreden terug keek op woensdag 2 maart, de dag van de raadsverkiezingen. Toch heeft ook De Hond 'zwei Seelen in seiner Brust'. Blij als hij is met de uitkomst van zijn voorspellingen - afgezien van de opkomst, die meeviel - kijkt hij treurig naar het verlies van 'zijn' partij. Maar somberheid is niet troef. De Hond geeft zijn partijgenoten, en zichzelf, in de aula van het Utrechtse Catha- rijnecollege enige hoop. Dèt is waarop de PvdA'ers wachten: een uitleg en liefst een met perspectief. Lag het verlies van het CDA aan het aow-standpunt, vraagt De Hond zichzelf hardop af; hij trekt de aandacht met een actu ele verwijzing naar een andere partij. „Dat zou betekenen dat al die bejaarden een wel zeer vooruitziende blik en telepathi sche gaven hebben. Want het verlies van het CDA tekent zich al maanden af. Daar kwam het plan om de aow vier jaar te bevriezen alleen nog eens bo venop." De boodschap voor het CDA is iets somberder dan die voor de PvdA. En dat heeft niets te maken met zijn lidmaatschap, beweert De Hond later grinni kend. De PvdA heeft al kunnen wennen aan lagere uitkomsten van peilingen. Voor het CDA is het iets nieuws. „En het is de vraag of je zo'n neergaand pro ces in acht weken - want zover zijn de verkiezingen nog maar weg - kunt omkeren. Het is zelfs de vraag of de PvdA nog veel van het verlies kan herstel len. In principe kan het wel, het is de vraag of de PvdA-top het klaar krijgt." CDA en PvdA hebben grote moeite him kiezers vast te hou den. „De kiezers liepen weg, omdat ze het gewoon niet meer weten. De kiezers die per se wel wilden stemmen, besloten in ie der geval niet CDA of PvdA te stemmen. En dat zou eigenlijk betekend moeten hebben dat bijvoorbeeld de WD stevig zou moeten winnen. Nee dus. Het doet allemaal Iterk denken aan de periode 1966-1967 toen nieu we partijen als D66 en de boe renpartij, en later DS'70 en de PPR, successen gingen halen." En wat is de oplossing voor de electorale ellende van de PvdA? „De PvdA moet naar een posi tief effect streven. Niet aange- De Hond foto anefo ven waarom je niet anderen moet kiezen, maar waarom je wel de sociaal-democraten moet hebben. Je moet redenen vinden waarom er PvdA gestemd moet worden. En dat gaat niet van zelf, want de gemiddelde kiezer hangt niet de hele dag aan de buis om nieuws uit de politiek te vernemen, nee, die zapt van The Bold and The Beautiful naar Goede Tijden, Slechte Tij den en naar Op Weg naar Mor gen." Veel lichtpuntjes heeft De Hond uiteindelijk blijkbaar niet te bieden. Maar het verzamelde PvdA-kader laat zich niet uit het veld slaan. De enige PvdA- lijsttrekker die met vreugde te rugblikt op 2 maart, Eberhard van der Laan uit Amsterdam, mag even de 'positivo' uithan gen, zoals hij het zelf noemt. Partijvoorzitter Rottenberg geeft snel een licht cynische draai aan het optimisme van Van der Laan: „De oplossing is simpel, want je moet gewoon een verkiezing eerder veel meer verliezen, valt het de volgende keer mee." Lijsttrekker Wim Kok mag voor de finale van de therapeutische bijeenkomst zorgen. Hij wil zich, zegt hij, niet verliezen in beschouwingen over lichtpunt jes. Maar het tegendeel doet hij ook niet. „De oppositie heeft het altijd makkelijker, regeren valt niet mee," declameert hij onder instemmend applaus. En: „De steun voor de vreemdelin genhaters is ronduit drama tisch." Weer applaus. Koks be zieling lijkt er door toe te ne men. Kok verwijst naar een krante interview met een ontevreden kiezer, die volgens hem exem plarisch is voor veel oud-PvdA- stemmers. Mevrouw Den Aan trekker, heet ze. „Mevrouw Den Aantrekker, uw proteststem, uw boodschap is begrepen. Nie mand hoort thuis bij een partij die andere mensen veracht," zegt Kok emotioneel. „Nu is 't mijn beurt," vertelt hij de zaal vol gemeentelijke lijsttrekkers die net het verlies van veel zetels aan het verwerken zijn. Nog zestig dagen heeft Kok om het wèl waar te maken. 'Gouden Eeuw' trekt 300.000 bezoekers Een lange rij wachtenden op de laatste dag van de tentoonstelling. foto anp Amsterdam - De tentoonstelling Dageraad der Gouden Eeuw, die vanaf 11 december in het Rijksmuseum in Amsterdam was te zien, heeft rond de 300.000 bezoekers getrokken. Dat is twee maal zoveel als verwacht. Gisteren was de laatste dag van deze tentoonstelling over de Noordnederlandse kunst tussen 1580 en 1620. Het was de duurste en grootste presentatie die het Rijksmuseum ooit heeft gehouden. Dat zal ook voor het laatst zijn, kondigde museumdirecteur Van Os aan bij de opening. Met 350 kunstwer ken uit de jaren rondom 1600 liet de Dageraad zien wat er op kunstgebied voorafging aan de 17de eeuw, de Gouden Eeuw. 'Polszender ook bij jonge criminelen' Lage Vuursche - Minister Hirsch Ballin van Justitie laat onderzoeken of de elektronische polspieper ook kan worden gebruikt voor jeugdige criminelen. Hij zei dit zaterdag op een bijeenkomst in Lage Vuursche. Eerder maakte Justitie bekend een proef te starten met minizenders. Vijftig veroordeelden krijgen zo'n minizender om de pols of enkel en worden vervolgens naar huis gestuurd. Zodra een van hen zich te ver van huis verwijdert, gaat bij de politie een pieper af. Hirsch Ballin wil laten uitzoeken of deze vorm van elektronisch huisarrest ook toepasbaar is op jongeren die op het verkeerde pad dreigen te raken. De minister maakt zich zorgen over de toenemende jeugdcriminaliteit, met name de opkomst van jeugdbendes. Door jeugdigen na school huisarrest te geven, wil hij ze onttrekken aan de invloed van eventuele criminele leeftijdgenoten. Bosschenaar doodgeschoten voor café Den Bosch - Een 35-jarige inwoner van Den Bosch is gisteren voor de deur van een café doodgeschoten. De man werd door het hoofd geschoten. Een 24-jarige man uit Uden is met meerdere schotwonden in de rug zwaar gewond opgenomen in het ziekenhuis. Van de dader ontbreekt ieder spoor. De politie houdt rekening met een afrekening in het criminele circuit. Weer pitbulls geroofd uit asiel Soest - Het zogenoemde Pitbullbevrijdingsfront heeft vrijdaga vond laat de ouders van vijf pitbullpups geroofd uit het dierenpension Camping Kennels in Sost. Dat heeft een woord voerster van de politie meegedeeld. Eerder die dag waren de pups ook al door het Front gestolen uit het asiel. Het Pitbullbe vrijdingsfront is het asiel binnengekomen door de hekken te openen. In het asiel was niemand aanwezig. Bij de 'bevrijding' van de pups werden de kennelhoudster en twee assistentes bedreigd en naar de keuken gejaagd. Dat gebeurde door vijf mannen en één vrouw. Het Pitbullbevrijdingsfront zegt de honden te hebben wegge haald omdat er experimenten mee werden uitgevoerd. De dieren zullen worden ondergebracht in gastgezinnen. Volgens de woordvoerster van de politie stonden de honden op de nominatie om te worden afgemaakt maar werd er nog een rechtszaak over hen gevoerd. Het front voert actie om pitbulls die op de nominatie staan om afgemaakt te worden, te bevrijden. Ruim 17.000 mensen bellen over Brinta Den Haag - Voedingsmiddelenfabrikant Honig heeft vanaf vrijdag ruim 17.000 telefoontjes gehad over de Brinta-pap die is besmet met de salmonella-bacterie. De meeste mensen zijn ongerust over de gevolgen van de salmonella-bacterie. Volgens commercieel directeur W. van Prooijen kan het telefoonteam de Brinta-eters geruststellen. De kans op ziekteverschijnselen is klein, omdat Brinta een droog produkt is. De salmonella-bacte rie kan zich daardoor moeilijk vermenigvuldigen. Incidenteel vragen de pap-kopers zich af wat de gevolgen van de Brinta-consumptie kunnen zijn voor de hond, kat of. papagaai. Die vragen konden niet direct worden beantwoord. Honig gaat op zoek naar een dierenspecialist. Waarschijnlijk hebben de huisdieren geen last van de bacterie, omdat ze in hun darmsys teem drager zijn van de salmonella. Honig adviseert in adver tenties de streepjescode van de verpakking naar de fabriek in Etten-Leur terug te sturen. Mensen krijgen dan hun geld terug. Opzeggingen bij politiebond Amsterdam Amsterdam - Ruim honderd leden van de Amsterdamse afdeling van de Nederlandse Politiebond (NPB) hebben hun lidmaat schap opgezegd vanwege de uitspraken van landelijk voorzitter Van Duijn over corruptie in de top van het korps. „We zijn een aanzienlijk deel van de aanhang kwijt. We hadden 1900 leden," aldus de Amsterdamse voorzitter H. van Rijn. De uitspraken in januari van Van Duijn, de Utrechtse korpschef Wiarda en voorzitter van de Algemeen Christelijke Politiebond Kruizinga, over aanwijzingen voor corruptie in de Amsterdamse top, veroorzaakten grote commotie. Als eerste ^ei de Amster damse commissaris Nordholt zijn lidmaatschap op. Nadat de rijksrecherche geen aanwijzingen voor corruptie vond, keerde de Amsterdamse afdeling van de NPB zich openlijk tegen Van Duijn. Amsterdamse leden wilden dat Van Duijn aftrad maar van de landelijke bondsraad mag hij blijven. Landingsgestel F-100 klapte terug Amsterdam - Doordat het landingsgestel ontgrendeld werd, zakte een Fokker 100 eind januari op Schiphol door het rechter-hoofdlandingsgestel, dat naar binnen klapte. Dat is de voorlopige conclusie van het onderzoek van de Luchtvaartin spectie, Fokker en KLM naar het ongeval. Bij de landing ontstonden er volgens een woordvoerder van Verkeer en Waterstaat extreme krachten, door een harde zijwind. Door die krachten trad het 'ontlock'-mechanisme van het landingsgestel in werking, zodat het toestel bij de landing 'door z'n pootje zakte'. Er wordt nog nader onderzocht of het toestel met de zijwind had mogen landen en waarom de vergrendeling van het landingsgestel er af ging. De Fokker 100 kwam bij het ongeval op een vleugel terecht, inzittenden konden het toestel ongedeerd verlaten. Fokker verklaarde eerder al dat het ongeluk te wijten is aan de harde wind. 'Christelijke waarden in WD-program' Den Haag - De verwijzing naar het christendom als basis van de Nederlandse samenleving moet terug in het WD-programma. De samenleving is op drift en heeft behoefte aan een 'bezielend verband', zegt WD-lijsttrekker Bolkestein zaterdag in een interview met NRC-Handelsblad. De verwijzing naar het christendom als één van de fundamente le waarden van de samenleving is in de jaren zeventig uit het WD-beginselprogramma geschrapt. Volgens Bolkestein is de maatschappij intussen zo veranderd dat die beslissing herover weging verdient.

de Stem | 1994 | | pagina 3