Hands Up te sterk voor Morres Bart Bomeris klasse apart Savok wint volleybalthriller De Kraker dwingt kwalificatie af 1 Koens Voor Hoofdplaat-spits Serge de Ruysscher lijkt seizoen voorbij Degradatie ZVC/EB-Go inaar stedentocht Vrouwen Morres zijn kansloos tegen Riva Rijswijk 511 DB STEM SPORT ZEELAND B5 oegen voor K veldloop Hulster 'jonkies' sneuvelen in slotfase boeiend duel VOLLEYBAL Ruitersportclub Hulst rijdt zich in de kijker ZAALVOETBAL PAARDESPORT BILJARTEN MAANDAG 7 MAART 1994 cht doet kennelijk goed. rden zondagmiddag in veldloop. Het tweetal stage in Marokko. In het ie werden de krachten de mannen en vrouwen proken favoriete. Die rol weggelegd voor titelhoud- ;rma Heeren. Zij ging ook varend van start, maar al snel achterhaald door thonloopster Marjan Fre- in Koens. De Zeeuwse was loor zo ontgoocheld, dat zij ijd staakte. s, in het bosgedeelte op kop nen, werd nimmer echt be id door Freriks, die haar cross van het seizoen liep >k profiteerde van de krach- pgedaan in het Marokkaan- rainingskamp. Verrassend de derde plaats van Chris- Toonstra. UITSLAGEN wen: 1. Koens (Ciko'66) 6.150 21.48, 2. Freriks (AVS) 21.51, onstra (ADA) 22.17, 4. Van der (AV Haarlem) 22.34, 5. Zan- (Impala) 22.36, 6. Vullings 22.40, 7. Verhoef (Phoenix) 8. Van der Sluijs (Haag Atle- 23.01, 9. Paus (LAAC) 23.04, ats (Spartacus) 23.09. .tand crosscircuit: 1. Koens 120 in (eerste NK), 2. Heeren (AV tieren) 120, 3. Van der Linde ten: 1. Dirks (AVS) 12.3000 m. 25, 2. Krotwaar (PSV) 38.57, 3. teule (Dynamo'70) 39.05, 4. ;eeg (Haag Atletiek) 39.11, 5. ieb (AAC) 39.39, 6. Van Hest 39.41, 7. Ypelaar (AVS) 39.48, tros (Sprint) 39.51, 9. Van Rooy C) 39.54, 10. Gielen (Scopias) stand crosscircuit: 1. Dirks 210 en, 2. Krotwaar 180, 3. Versteeg Haag (anp) - Na afloop van rationale veldloopkampioen- ippen in Wieringerwerf heeft Koninklijke Nederlandse At- ;k Unie de ploegen bekend laakt, die zaterdag 26 maart Budapest deelnemen aan het :r de deelneming van natio- 1 kampioen Tonnie Dirks en titelhoudster Irma Heeren taat nog enige onzekerheid. Nederlandse afvaardiging be lt uit: vrouwen: Grete Koens en a Heeren; mannen: Tonnie Dirks, Krotwaar, Marcel Versteeg, -cel Laros, Greg van Hest, Henk nmer en Gerben Ypelaar; jon- s: Roy van Son, Jeroen van Dij- Stijn Boek, Ralf Courage en .oud Seldentuis; meisjes: Anjolie probeert te lachen, trekt lige KNSB-Cupwirmaar is n. Emoties komen bij de dakte. v leeftijd me parten begon te ;len. Vooral mijn eindsprint :elde af." Het begon aan hem knagen. Uitgerekend in de tste wedstrijd kwam de on- ■wachte klapper. Met de klas- ke zege bevrijdde Kramer hzelf, zijn ploeggenoten en de ecteur van Klerks Plastic van geweldige frustratie, halve de officieuze wereldtitel n Arnold Stam was er dit zoen geen hoofdprijs voor het minante team weggelegd, ans de Ronde veroverde de 4SB-Cup en Lammert Huite- i eiste de nationale titel op nst- en natuurijs op. n 100 schaatsers waagden :h aan de barre tocht. Daarin :1 vooral Peter de Vries in de ginfase op. Meer dan 50 kilo ter reed de boomlange Hee- ïvener solo voor het peloton Zijn voorsprong bedroeg hter nooit meer dan 1000 me- het woeste poollandschap Desten acht omlopen van 25 lometer worden gerond. Toen Vries na drie ronden werd jgehaald, bestond het peloton t nog maar twintig man. De idde voortrekkende schaatsers :1 40 kilometer voor het eind teen. Vijf man namen de be- n: Kromkamp, Verduin, Kra- :r, Kooy en B-rijder Van Meg- len. De vluchtgroep sloeg ra- ndsnel een fors gat en werd et meer achterhaald. Tot 10 lometer voor het eind werd er n staakt-het-vuren overeenge- men. Daarna brandde de 'ijd echt los. De ene demarrage lgde de andere op. ■amer, Kromkamp en Verduin even over. In de sprint was amer een fractie sneller dan omkamp en Verduin. UITSLAGEN annen, 200 km: 1. Kramer (Ou- ?schoot) 6.12.52, 2. Kromkamp Dldeholtpade), 3. Verduin leemskerk), 4. Kooy (Rijsenhout) 3 1.15, 5. Van Meggelen (Amster- im) 1.37, 6. Kleine (Kerkenveld) 40, 7. Huitema (Roden) 1.56, 8. andstra (De Tike) 1.56, 9. De ries (Heerenveen), 10. De Mar- :iros (Amsterdam). rouwen, 100 km: 1. Seinstra ohannesga) 3.45.13, 2. Groot Amstelveen), 3. Duursma (Lem- ïer). Van onze volleybalmedewerker IJzendijke - In de volleybal- competitie van het district Zeeland stonden slechts en kele wedstrijden op het pro gramma. De meeste aandacht ging natuurlijk uit naar de topper tussen Morres 2 en Savok. Morres 2 is samen met WS'92 favoriet voor de titel. Savok maakte er samen met Morres 2 een uitstekende en spannende wedstrijd van. Uiteindelijk won Savok na vijf sets met 2-3. VKOUWEN PROMOTIEKLASSE MORRES 2-SAVOK 2-3 (15-7, 1-15, 7-15, 15-8, 14-16) - Span ning, veel inzet en af en toe prachtige staaltjes volleybal wa ren de ingrediënten van deze volleybaltopper, die zaterdag in Hulst werd gespeeld. Morres be gon voortvarend en nam direct een voorsprong. Savok was blijkbaar nog niet helemaal bij de les en bij de stand 11-6 had coach Gerard Gillesen er al twee wissels opzitten. Morres bleef prima verdedigen en aanvallen, terwijl Savok er niet meer bo venop kwam: 15-7. „Jullie zijn individueel allemaal beter, dus laat eens wat zien," zei Gerard Gillesen voor de tweede set te gen zijn team. Zijn woorden mis ten hun uitwerking niet. Savok kwam dankzij een goede opslag van Sonja Inghels al snel met 1-6 voor en er leek geen vuiltje aan de lucht. Morres had blijk baar in de eerste set iets te gemakkelijk gewonnen en de 'jonkies' namen het wat te licht op. Via 1-10 en 1-15 ging Morres door persoonlijke fouten ten on der. In de derde set ging het geroutineerde Savok, waarin Jo- landa Wieland en Sonja Inghels toch beter spel hebben inge bracht, er eveneens snel van door. Via 7-13 en 7-15 namen de bezoekers verdiend een 1-2-voorsprong. Duidelijk was dat Savok veel wisselde en er min of meer een lacherige sfeer ontstond. Dat kwam het team duur te staan. Morres leek rijp voor de slacht bank toen Savok plotseling na de tussenstand van 6-6 in de fout ging. Het raakte bijna geen bal meer goed en Morres ging er, dankzij de steun van veel pu bliek, weer in geloven. Roger Bogaert, de coach van Morres, gaf zijn team echter weer de juiste sporen en via 13-8 en 15-8 ging de vierde set verdiend naar de Hulster meisjes. De ralley- puntset moest de beslissing brengen. Zouden de Hulster 'jonkies' deze druk wel aankun nen? Bij de stand 8-7 werd er gewisseld en was alles nog mo gelijk voor welk team dan ook. Savok bleef wisselen en dat kwam het spel niet altijd ten goede. Morres bleef tot 14-11 standvastig, maar ging toen dui delijk in de fout. Savok bleef rustig en de Hulster meisjes maakten de fouten. Savok klopte toch Morres met 14-16, waar door deze volleybalthriller op sensationele wijze werd afgeslo ten UITSLAGEN VROUWEN Promotieklasse: Morres 2 -Savok 2-3. Tweede klasse: Delta 2-Savok 2 1-3. Van onze volleybalmedewerker IJzendijke - In de landelij ke volleybalcompetitie stonden er enkele inhaal wedstrijden op het pro gramma. De vrouwen van Morres moesten aantreden tegen Riva Rijswijk, maar verloren kansloos met 0-3. De Hulster mannen moesten te gen koploper Hands Up even eens het onderspit delven, maar de thuisploeg ging strijdend ten onder en had meer verdiend; 1-3. VROUWEN TWEEDE DIVISIE MORRES-RIVA RIJSWIJK 0-3 Van onze medewerker Fred Rabout Breskens - Voor de Hoofdplaatse centrumspits Serge de Ruysscher lijkt het voetbalseizoen voorbij. Huppelend op een kruk en met het rechter been in het gips wacht hij weer op betere voetbaltijden. Dit op een moment dat hij lekker aan het spelen was in het eerste team van Hoofdplaat. De voorlopige uitschakeling ge beurde in het vriendschappelijke duel'op het terrein van Terneu- zense Boys tegen de gelijknami ge club. De 22-jarige Bressiaan- der weet het gebeuren tot in de details te omschrijven. Hij stelt: „Er waren amper vijftien secon den gespeeld. Wij hadden afge trapt. Ik bood me aan de zijkant aan, probeerde de bal te kaatsen, kom daarbij verkeerd op mijn rechterbeen terecht en hoor een hoop gekraak. Op dat moment besefte ik al dat er iets gebroken was. Het geluid was trouwens dermate hoorbaar dat de scheidsrechter, die een aardig and van me af stond, gelijk de wedstrijd stil legde. Aan mijn enkel was duidelijk zichbaar dat het goed mis was. Die was hele maal plat. Op de brancard en naar het ziekenhuis dus. De foto's wezen uit dat mijn kuitbeen net boven de enkel finaal af was. Wel een mooie breuk, geen splinters. In het gips dus, dat er na een week in Oostburg afging en van waar onder een enorm gezwollen en kel tevoorschijn kwam. Boven dien ontdekte de behandelende specialist daar dat mijn scheen been wel erg ver van mijn kuit heen af stond. Hij vroeg zich af of de band die dat zaakje bij elkaar moet houden niet was afgescheurd, wat operatief in grijpen noodzakelijk zou maken. Gelukkig bleef me die ellende gespaard. Het seizoen is voorbij denk ik, ondanks dat we door de weersomstandigheden een lang seizoen krijgen." Dit in zijn eerste seizoen bij Hoofdplaat. Aan het begin van het seizoen verruilde hij het Breskens-shirt voor dat van Hoofdplaat. Uit onvrede. „In Breskens kreeg ik mijn kans niet. Speelde twee seizoenen in het tweede. We pakten een keer ten titel en in die twee seizoenen scoorde ik dertig keer. Dan ver- Wacht je toch minstens een keer ten kans als er in het eerste iemand uitvalt. Die kwam niet tn ik wilde in een eerste team spelen. Kijken of ik dat aan zou kunnen. Hoofdplaat bracht uit komst. Bt kreeg er in de voorbereiding Wel de kans die ik met beide handen pakte. Scoorde in die periode acht keer, met als ope- Serge de Ruysscher, de cen trumspits van Hoofdplaat, wacht duidelijk op betere tij den. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. ning een treffer in het vrien- schappelijke duel tegen, jawel, Breskens. Een heerlijk gevoel. We wonnen trouwens met 5-0. In de competitie heb ik er tot nu toe vijf gemaakt en daar zal het dit seizoen wel bij blijven. In de vrienschappelijke wedstrijden tussen de competitie door vond ik nog zeven keer de weg naar het net. Wat dat betreft ben ik een tevreden man. Ik werd er bovendien uitstekend opgevangen en vond er mijn gabber Mark Boekhout terug. Met Mark speelde ik al in de jeugd. Dit in een ploeg die bij de B-junioren de beker van Zeeland pakte en waarmee we ook nog een keer kampioen van de Hoofdklasse werden. Jammer dat er nog maar vijf van die jongens actief zijn. Mark is trou wens ook buiten het veld een van mijn beste maten." Of er verschil zit tussen het tweede team van Breskens en de hoofdmacht van Hoofdplaat? „Je merkt duidelijk dat het een stap je hoger is. Er staan betere spe lers rond je en ook fysiek is het zwaarder." Wat die fysieke kracht betreft moet hij het wel aan kunnen. „Voor mijn blessure woog ik 91 kilogram. Sinsdien heb ik me nog niet naar een weegschaal begeven, maar er zijn wel een paar kilootjes aangekomen. Die gaan er echter straks wel weer af." (4-15, 6-15, 8-15) - Riva Rijswijk was zaterdag duidelijk een maatje te groot voor de Hulster vrouwen. Morres moet in de ko mende wedstrijden nog veel punten pakken om degradatie te kunnen ontlopen. Tegen Riva Rijswijk wilde het niet lukken. De bezoekers hielden de thuis ploeg prima onder druk met hun uitstekende opslag. Morres keek in iedere set snel tegen een ach terstand aan en kon daar niet meer overheen komen. In de eer ste set serveerde Riva Rijswijk rap naar een 2-10-voorsprong en dat was te veel van het goede: 4-15. In de tweede set bleef Morres knokken, maar de pass was zwak, terwijl bij de bezoe kers de aanval goed op dreef was: 6-15. In de laatste set kre gen de Hulster vrouwen even eens weinig kansen om gevaar te stichten. Morres werd in drie kwartier geklopt met 0-3. „Onze pass was zwak. Riva Rijswijk kon de opslag neerleggen waar het wilde," berustte Guido de Beule in de uitslag. Riva Rijs- tvijk komt nu op de tweede plaats terecht. MANNEN DERDE DIVISIE MORRES-HANDS UP 1-3 (13-15, 15-13, 7-15, 13-15) - Morres heeft ondanks de 1-3-he- derlaag tegen koploper Hands Up een uitstekende wedstrijd ge speeld. Hands Up moest diep gaan om de thuisploeg op de knieën te krijgen. De mannen van coach Willem Louwerse konden vrijuit spelen. De bezoe kers gingen fel van start, maar Morres was er klaar voor. Lange tijd ging het gelijk op en bleven de opslagwisselingen elkaar in hoog tempo opvolgen. Werner Tak zorgde met ferme klappen voor een 13-10-voorsprong, maar de thuisploeg kon het, on danks de steun van het talrijke publiek, niet afmaken. Hands Up kwam terug door enkele foutjes bij Morres en won toch nog met 13-15. Een set van ruim dertig minuten. Morres liet in de tweede set het kopje niet hangen en toonde karakter. Via 4-1 en 10-10 bleef het opnieuw gelijk opgaan. De Hulstenaren kwa men op setpoint en maakten het karwei af: 15-13. Hands Up be gon in de derde set met een hoog tempo. Morres liet zich even van de wijs brengen, maar krabbelde terug tot 6-9. De harde aanval van de bezoekers kwam er enke le malen goed door en Morres keek tegen een niet meer te over bruggen achterstand aan: 6-11. Een smash van Hands Up (rechts van het net) eindigt op het blok van het Hulster Morres. FOTO WIM KOOYMAN. De Hulster aanval stokte on danks de forse inzet die Morres toonde: 7-15. Dit kwam even hard aan en Morres liet zich in het begin van de vierde set over bluffen. Via 0-4 en 8-7 kwam het weer op gelijke hoogte, maar Hands Up wilde doorgaan. De scheidsrechter nam soms vreem de beslissingen, maar dat was voor beide teams het geval. Mor res kwam na een 9-14-ach- terstand nog terug, maar de eindsprint kwam te laat: 13-15. „We hebben bij vlagen goed ge speeld," aldus Willem Louwerse na afloop. „Helaas maakten we op belangrijke momenten enkele fouten." UITSLAGEN VROUWEN Tweede divisie: Morres-Riva Rijs wijk 0-3, Odulphus-Delta 3-1. Derde divisie: Odulphus 2-Mytilus 3-1, Hypotheker-Spivo 3-1, Krim- pen-TDK/Brevok 3 3-2. MANNEN Tweede divisie: Alcom Capelle 2-Rijnmond 2 3-0, Odulphus-Delta 0-3, Hypotheker-Cito 3-1. Derde divisie: Morres-Hands Up 1-3, VCE/PSV-Rijnmond 4 3-0. STANDEN VROUWEN Tweede divisie: Ekspalvo 17-42, Ri va Rijswijk 17-41, Alcom Capelle 17-40, Delta 17-31, Woerden 17-31, Odulphus 17-27, Rijnmond 17-24, Zaanstad 3 17-23, Bouwkonsort 17-20, Tonegido 17-14, Morres 17-10, SVC/Oikos 17-3. Derde divisie: Hypotheker 17-47, AKS 17-38, Ovoco 17-37, Sliedrecht Sport 2 17-36, Leto Print 17-29, Odulphus 2 17-22, Krimpen 18-21, Den Bosch 18-18, TDK/Brevok 18-18, Dynamo'70 17-17, Spivo 17-16, Mytilus 17-10. MANNEN Tweede divisie: Hypotheker 17-49, Delta 17-39, Alcom Capelle 17-33, Bouwmarkt 17-30, WS'92 17-29, Cito 18-29, Tonegido 17-22, Leto Print 17-20, Schovocomca 17-17, Rijnmond 17-14, Jeans Centre 17-13, Odulphus 18-8. Derde divisie: Hands Up 17-42, Atak 17-36, VCE/PSV 17-36, Van Tartwijk 17-32, Leto Print 17-29, Morres 17-28, WS'92 2 17-25, Eks palvo 2 17-25, TDK/Brevok 17-23, Rijnmond 4 17-22, Sarto 17-6, Mv- tilus 17-2. Axel - De degradatie van ZVC/EB-Go uit de landelijke zaalvoetbal- Mnpetitie is een feit. De tweede divisionist uit Kloosterzande 'erloor afgelopen week in sporthal Den Dullaert te Hulst met 19-5 'an het bezoekende Alwako en mag zich op gaan maken voor de Provinciale hoofdkias. Ben klas waarin het dit seizoen hoopte te spelen. Door 'gedwongen' Promotie vanuit de regionale competitie, werd het de tweede divisie, fe zoals men vooraf wist, te zwaar zou zijn. Bonte Hert blijft ''aarschijnlijk in deze klasse spelen. Dit ondanks de 9-2-nederlaag 'fgen koploper Tegelhal. BVC/EB-GO-ALWAKO 5-19 - De cijfers zeggen genoeg. De mannen "it Kloosterzande komen klasse tekort en dat is tevens de reden waarom tot nu toe alle duels verloren gingen. Voor de vijf treffers torgden Dave de Booy (4x) en Marcel Verstraeten. 'EGELHAL-BONTE HERT 9-2 - In de eerste helft van dit duel ging fe strijd gelijk op met wisselende kansen. Met 1-0 op het scorebord IJwi aan de tweede periode begonnen. Een periode waarin leider ïegeLhal het tempo opschroefde. Dit werd de ploeg van coach Henk ■bas te machtig. Na 4-0 maakte Jurgen Verbraeken 4-1 en Michel «onhart 4-2. Daarna was het al Tegelhal wat de klok sloeg. Van onze medewerker Jan Murre Oud-Gastel - Breed lachend en overgelukkig werd de 23-jarige Bart Bomeré, de springruiter van stal Van Ha- negem-De Jonge, na afloop van het immense karwei als springkampioen van het ge west Zeeland gehuldigd. Bomeré maakte deel uit van de Zeeuwse top die present was - acht combinaties in totaal in de Z1-klasse - in manege Reigers hof te Oud-Gastel waar het Zeeuws kampioenschap werd gehouden en waar de organisatie in handen was van De Oran- jeruiters uit Willemstad. Bo meré, de hoefsmid uit Aalter en uitkomend voor de Nieuwvlietse Zwinruiters, toonde zich in Bra- bant een klasse apart. Na de eerste manche waren er maar twee deelnemers foutloos. Parkoersontwerper Bertus Kom- mers uit Halsteren had in de toch klein springpiste van Rei gershof een goed parkoers neer gezet. Daar was het echter stevig sturen. Dat konden Sandy den Exter met Dum Drum uit Kort- gene en Bart Bomeré met Kada- phi JH uitermate goed. Na de eerste manche was de concur rentie .al op achterstand gezet, inclusief titelverdediger Han Wattel met Ulaan van Oranje zon, die al ruim zes strafpunten opliep. Dit door een weigering en tijdsoverschrijding. In de tweede manche, een verkort klassiek parkoers, bedacht bou wer Kommers weer andere lij nen. Kommers: „De beste moet winnaar worden, anders kunnen ze over veertien dagen tijdens het nationaal kampioenschap in Ermelo ook niets doen." Den Exter en Bomeré waren na de tweede manche nog steeds foutloos, evenals Han Wattel, die dus al zeker was van het brons. In de barrage weer een schitte rend foutloos parkoers voor Bo meré. Sandy den Exter trok al op de tweede hindernis een balk je naar de bodem en gaf de bekende pijp aan Maarten. Zij kreeg het zivler. Een glunderen de Bomeré: Ja, het is eigenlijk nog maar de derde keer dat ik een in een officiële Z-klassewed- strijd start met Kadaphi JH. Hij is pas acht jaar, dus we hebben nog toekomst, maar ik ben er dolgelukkig mee." Kadaphi JH komt ook uit in de Z-klasse dressuur, maar dan met Ingrid Faes uit Breskens. Voor de eerste drie combinaties van de Z-klasse springen, Bomeré, Den Exter en Wattel, was het ticket binnen voor het nationaal kampioenschap, dat vrijdag 18 en zaterdag 19 maart in Ermelo wordt gehouden. Van de M-klas- se springen gaan eveneens drie combinaties naar die nationale titelstrijd. Een enerverende strijd was er in de Z-klasse pony's. Er waren maar twee deelnemers in de bar rage, eveneens via twee man ches. Anthony van der Ven met Dizzy Girl van Hulst en Mar- greet Walraven met Valentijn van Oranjezon. Walraven moest de barrage openen en reed een foutloos parkoers in 27,97. De ogenschijnlijk rustige Van der Ven kwam daarna aan het ver trek. Hij presteerde het ook om foutloos te blijven, maar met een tijd van 27,96. Op eenhonderdste seconde werd het goud door hem binnengehaald. De 15-jarige Anthony van de Ven, afkomstig uit Kieldrecht, maar uitkomend voor de pony club Hulst, kwam al vorige zo mer tijdens de ponylevade uit in de M-klasse, waarin hij een tweede plaats behaalde. Voor de ponyclub Hulst was de koek nog niet op. De 10-jarige Heikantse amazone Josee de Vetter, in de M-klasse categorie C, reed met Donja twee vlekkeloze parkoer sen en behaalde de felbegeerde titel en zij kreeg eveneens een uitnodiging vor de nationale ti telstrijd. In de B- en L-klasse werd even eens voor de provinciale titels gereden, maar deze klassen wor den niet uitgenodigd op natio naal vlak. Hier timmerde de rui tersportclub Hulst opnieuw na- SPORTNIEUWS KORT Junioren Luctor succesvol Terneuzen - Niet alleen het vlaggeschip van de Terneuzense korfbalclub Luctor is aan een goed seizoen bezig, ook de junioren komen naar boven. Afgelopen zaterdag pakte het Luctor-jeugdteam door een 11-6 overwinning op Tjoba 2 het kampioenschap. Dat betekent waarschijnlijk promotie naar de hoofdklasse in de afdeling Zuid-West. Een groot succes voor trainer Peter Durin- ck, die het volgende seizoen dan ook wedstrijden in de regio Dordrecht voorgeschoteld zal krijgen. Winst voor Jopie Daane Waddinxveen - Jopie Daane lijkt afgerekend te hebben met de blessureperikelen die haar de afgelopen maanden achtervolg den. In Waddinxveen wist ze de sterk bezette Gouweloop over tien kilometer bij de vrouwen te winnen. Dit in een tijd van 37 minuten en 52 seconden. Bij.de ffi!"»*en-veteranen eindigde Sam Polderman (Atletica) op een derde plaats in 33.45. John Guiquierre werd negentiende in 36.10. De zege was voor de Keniaan Kipande Kogo in 30.26. AZWZ knap langs Boidin Axel - In het regionale zaalvoetbal voor vrouwen heeft AZWZ een knappe prestatie neergezet door in het duel met Boidin van 0-5 terug te komen tot 6-5. Dit door zes keer na de doelwisseling te scoren en geen treffers aan Boidin meer toe te staan. In de overige duels verloor Disco Love met 11-1 van Engelhard, klopte Biezentrappers tegenstander Heyndrickx nipt met 3-2 en ging De Block met 7-1 de boot in tegen Bruintjes, nadat de Sassenaren eerder met 2-0 van Disco Love verloren en met 13-0 van AZWZ. STAND Biezentrappers 17-34, Engelhard 16-29, AZWZ 18-24, Heyndriclpc 17-22, Boidin 17-15, Bruintjes 17-13, Disc» Block 17-2. Disco Love 17-9, Peters 16-4, De Paradijs twee keer onderuit Hulst - In de Hulster rayoncompetitie is Paradijs voorbije week twee keer tegen een nederlaag aangelopen. Van GTI werd met 7-2 verloren en van Van der Poel met 4-2. Paradijs zag daardoor tevens de titelkansen wegsmelten. ING bleef op het vinkentouw door met 9-2 van De Ruyter te winnen. Neckermann zegevierde volgens verwachting met 7-2 over Reizende Man en Anker/Schelfhout zette de opmars voort. Deze keer ten koste van Meerpaal, dat met 5-1 werd verslagen. STAND DLC 17-30, GTI 16-29, ING 16-25, Paradijs 16-24, Neckermann 17-22, Den Dullaert 16-16. Reizende Man 17-16, Van der Poel 17-15, Anker/Schelfhout 17-12, De Kroon 16-8, Meerpaal 17-7, De Ruyter 16-6, The Corner 16-4. Zeeuws wielerklassement Goes - De stichting 'Meeting Point Middelkamp' zal dit jaar een bedrag van tweeduizend gulden beschikbaar stellen voor een Zeeuws wielerklassement. Alle criteriums voor A-amateurs tellen daarvoor mee. De eerste tien geklasseerde renners in elke wedstrijd komen in aanmerking voor puntenhonorering. Aan het eind van dit wielerseizoen zal aan de beste tien geplaatste renners in dit klassement een geldprijs worden overhandigd. De eerste prijs is een bedrag van 750,-. 'Meeting Point Middelkamp' is een stichting die eind vorig jaar van de grond kwam. Het doel is om de belangen van de Zeeuwse wielersport in het algemeen te behartigen. In het bijzonder die van de ZRTC Theo Middelkamp. Daartoe worden evenementen georganiseerd waar businesscommunicatie tussen een geselec teerde groep middelgrote bedrijven in de regio mogelijk wordt. Engelhard klopt Ratjetoe Axel - In het zaalvoetbalrayon Axel heeft Engelhard een knappe 8-6-zege behaald op Ratjetoe. Het deed dit in een bekerduel. Een strijd om de rayonbokaal waarin Disco Love 2 met 5-1 van het eigen eerste team won, V-Deco met 5-4 nipt van Gravin won en Primus/Pluym met 5-4 ruim langs Azalea gleed. Gemeente zegevierde eveneens. Met 2-0 werd Benetton geklopt. Naast deze bekerduels werd na een splitsing een herstart in de competitie gemaakt. UITSLAGEN Eerste klasse: Marine Service-Gemeente 6-2. Tweede klasse: Bromchemie-Alouette 14-3, Dax-Disco Love 1 15-6, De Ruyter-Van Alten 2-2. Reslissingsduel voor Luctor Terneuzen - In de promotieklasse van het zaalkorfbal in de afdeling Zuid-West is Luctor gelijk geëindigd met DSO uit Klundert. Daardoor is een beslissingswedstrijd nodig om uit te maken wie kampioen wordt en promoveert naar de landelijke competitie. Deze beslissingswedstrijd wordt morgen (dinsdag) om 20.30 uur gespeeld in het Sportcentrum te Goes. Bij het Terneuzense Luctor is de belangrijke speler Ad Ver- schuure geblesseerd en hooguit beperkt inzetbaar. In de compe titiewedstrijden heeft DSO twee keer van Luctor gewonnen. Het scoort ook gemakkelijker dan Luctor, dat weer beter verdedigt. Luctor heeft een iets beter doelsaldo, maar dat telt bij korfbal niet. drukkelijk aan de weg. De 7-ja- rige Colinda Cornelissens uit Zaamslag reed met haar pony Honny Girl als een trein regel recht naar het L-kampioenschap categorie C. Kim de loos met Starlight van de Axelse Kleppertjes behaalde de provinciale titel in de L-klasse categorie D. Een opvallende ti telstrijd, waarbij de landelijke rijvereniging en ponyclub De Oranjeruiters uit Willemstad voor de organisatie tekende en de zaken goed voor elkaar had in manege Reigershof in Oud-Gas tel. Een Zeeuws indoorkam pioenschap, gehouden in West- Brabant, met Belgische kam pioenen in de Z-klasse: Bart Bo meré en Anthony van der Ven. KAMPIOENEN Z-paarden: Bart Bomeré met Kada phi JH (Zwinruiters). M-paarden: Stef Nelisse met Desiree (Schouwseruiters). L-paarden: Martin de Kroo met Equator (Scheldestad). B-paarden: Sanja Dingemanse met Gultana (Paardebloem). Z-pony's: Anthony van der Ven met Dizzy Girl (Hulst). M-pony's categorie C: Josee de Vet ter met Donja (Hulst). Categorie DE: Ramona Cevaal met Sarouch (Oranjezon). L-pony's categorie C: Colinda Cor nelissens met Honny Girl (Hulst). Categorie D: Kim de Loos met Star-, light (Kleppertjes). B-pony's categorie C: Henriette van de Ree met Charly Brown (Oran jeruiters). Categorie DE: Mariska de Kroo met Happy Uriska (Scheldestad). Van onze biljartmedewerker Sas van Gent - De spelers van poule 1 die ziel! gekwalificeerd hebben voor de volgende ronde in de strijd om de Reseda-bo kaal, het driebandentoernooi op groot biljart in Sas van Gent, zijn bekend. Voordat de laatste drie partijen van deze poule in café Reseda te Sas van Gent begonnen waren drie spelers zeker van plaatsing voor de volgende ronde. Dat wa ren de Belgen Etiënne van Dam me, Eric Gryp en Eddy de Baere. Voor aanvang van die laatste partijen zag het er eveneens gun stig uit voor Ronny Roets, die op dat moment vierde stond. Omdat de vijf best geklasseerden van de poule voor kwalificatie in aan merking komen, leek er geen vuiltje aan de lucht voor Ronny Roets. Hij was uitgespeeld en moest afwachten wat zijn con currenten Jean-Paul de Kraker en Peter Snelders zouden doen. De Kraker gaf blijk van een uitstekende vorm. Hij boekte winst tegen Snelders in 17 beur ten (10-12) en bond daarna ook Eric Gryp (12-7) in slechts 14 beurten aan de zegekar. Tegen Snelders legde De Kraker de basis voor die zege door van de zevende tot en met de tiende beurt 7 caramboles te produce ren. Tegen Gryp caramboleerde hij zeer regelmatig naar een af getekende winst. Door die twee zeges kwam Jean-Paul de Kra ker op 8 matchpunten en pas seerde daarmee Ronny Roets, die op 7 matchpunten stond geno teerd. Peter Snelders kwam qua matchpunten op gelijke hoogte met Roets door de slotpartij te gen Etiënne van Damme te win nen, maar passeerde Roets op basis van een beter algemeen gemiddelde. Na een matige start kwam Snelders op dreef en won het treffen tegen Van Damme met 12-10 in 16 beurten. De kans is overigens niet uitge sloten dat Roets nog doorgaat naar de volgende ronde, want de best geklasseerde zesde uit de drie poules gaat eveneens door. EINDSTAND POULE 1 1. Etiënne van Damme (Assenede) 11 matchpunten, algemeen gemid delde 0,651 en hoogste serie 7 ca ramboles, 2. Jean-Paul de Kraker (Hoek) 8-0,502-4, 3. Eric Gryp (Ert- velde) 8-0,497-4, 4. Eddy de Baere (Maldegem) 7-0,523-4, 5. Peter Snel ders (Sas van Gent) 7-0,503-4, 6. Ronny Roets (Eede) 7-0,420-7, 7. Henk van Opzeeland (Sas van Gent) 6-0,384-6. 8. Florent Heyens (Ter neuzen) 2-0,307-2.

de Stem | 1994 | | pagina 15