DE STEM Moeizame generale repetitie NAC Q Van Vossen verguisd en verafgood Zandstra met lege handen SN WÊÊ )94 Met raad en daad voor u paraat. Opel Centrum B.V. Oosterhout B Bredase ploeg en FC Groningen scoren niet in matige wedstrijd Kevin Keegan bekijkt NAC-spelers TEL. 01650-41095 RGANGEN 394333 Blessure Karelse valt mee 'n Questie van Specialisme Van elk automerk en type monteren wij elk laar meer uitlaten dan de betreffende dealer. Wie Is dus de ultlaatspeclallst voor uw auto? Scoor met Marco van Basten en win een WK-reis! Speel mee en win met Bavaria Malt. x 51 :CU is gevallen i Spanje. rrlandse loten met ridcijfers 00 ndcijfers 27 ndcijfers 158 ndcijfers 333 ndcijfers 436 ndcijfers 6425 ndcijfers 04995 ndcijfers 46907 ndcijfers 48285 ndcijfers 64777 ndcijfers 02757 ndcijfers 98887 ESCORT Ladybird keuze uit mooie vrouwen of meisjes Tevens dames gevr. Tel 01640-34396. RELAX lichaams massages incl. nabh. Alex of Lenny Dordrecht 078-316239. OPGEWONDEN! Bel vooi een leuk gesprek de leukste meiden 06-34034026 Igpm GEWILLIGE meid zoekt lek ker SEX-kontakt als tussen- doortje: 06-95.17 (75cpm). HOMO-Direkt-Apart afspre ken bij jouw in de omgevint 06-95.35 (nu 50 cpm) STOP met wachten!! DA- sexgesprek met hete vrouw alleen voor jou: 06-9566 (75cpm) SNEL 't bed in met zo' lekkere meid? Bel dan nu: SPA: 06-96.90 (75cpm) VROUWEN van 35 jaar en ouder willen Direkt Sex, bel: 06-9750 (75cpm). "DE-DIREKT-'t-bed-in-lijn" Snel en altijd sexcontact! Bel: 06-350.266.59 (Igpm) S'WERELDS meest gewaagde gezelschapsspel Inl. 076-201820 BREDA. Michelle, Barby jr. Bo 19 jr. Claudia, Silvi; 22 jr. Sandra 30 jr Haagweg 456. 076-147510 Escort aan huis of hotel. Sport MAANDAG 7 MAART 1994 DEEL ^0 ■wtè 076-236882 Van onze verslaggever Groningen - Ëen van de aandachtigste toeschouwers tijdens FC Groningen - NAC was gistermiddag Ke vin Keegan, de manager van het Engelse Newcastle Uni ted, die speciaal voor dit duel met de voorzitter en enkele andere bestuursleden van zijn club naar Neder land gevlogen was. De voormalige topspeler, die ongetwijfeld kwam kij ken voor NAC-spits Pierre van Hooijdonk en doelman John Karelse, had pech. Ka- relse viel halverwege de uit met een schouderblessure, Van Hooijdonk speelde een van zijn minste wedstrijden van dit seizoen en was kansloos tegen de Groning se aanvoerder Ulrich Wilson. „Maar ik heb wel weer gescoord," lachte hij, wijzend op zijn wegens bui tenspel afgekeurde treffer. Toen hij hoorde dat een top- delegatie van Newcastle speciaal voor hem was ko men kijken, werd Van Hooijdonk minder vrolijk: „Als ze voor mij kwamen, dan komen ze vast nooit meer terug. Ik had een echte off-day, zo'n wedstrijd zit er' altijd wel één keer tus sen," Mdus de Bredase top scorer. NAC-voorzitter John Peek had de manager van New castle United ook zien zit ten op de tribune, maar (nog) niet met hem gespro ken. „Ach, die komt wel bij meer wedstrijden scouten," was de nuchtere reactie van Peek. Keegan en co waren na af loop onvindbaar voor een reactie, zelfs al spoorloos verdwenen. De chauffeur van de limousine, die hen naar vliegveld Eelde zou brengen, vanwaar zij terug naar Engeland gingen, wachtte vergeefs enige tijd bij de poort van het Ooster- parkstadion en vprdween tenslotte.... zonder Keegan en co. WEN: G 8 MAART ooi Eindhoven wlen 1 (hoofdgebouw). 18.30 uur. G: HG 12 MAART ogeschool ke Leergangen nbrerelaan 16, Tilburg. 11.30 uur. tie en prospectus: weg 55a, 5017 AD Tilburg. Kafftofieto Leergangen is (voor zover het onderwijs »an de wet valt) aangewezen op grond van de wet op iderwijs, erkend door de Minister van Onderwijs en grond van de wet op de erkende ondeiwijsmstellmgen en hting Hoger Onderwijs Zuid Nederland. Groningen/Breda - De schouderblessure, die NAC- doelman John Karelse gis termiddag opliep tijdens de uitwedstrijd bij FC Gronin gen, lijkt mee te vallen. Na een eerste onderzoek meld de orthopeed A. Fievez dat Karelse zelfs een redelijke kans heeft om woensdag voor de bekerkraker tegen Feyenoord al weer speel- klaar te zijn. Karelse gleed in de blessu retijd van de eerste helft uit en viel ongelukkig op zijn schouder, toen hij door Gro- ningen-speler Reiziger ge passeerd werd. De van Ajax gehuurde speler schoot tot opluchting van NAC over, maar Karelse bleek zo ge blesseerd, dat hij in de pau ze halsoverkop naar een Bredaas ziekenhuis ge bracht werd en in de tweede helft vervangen werd door iohn Achterberg. In het zie kenhuis bleek de angst voor een breuk ongegrond. „De eerste diagnose is een ver rekking van een bandje in de schouder, misschien een scheurtje," aldus NAC-ma- uager Martien Vreijsen. Dinsdag onderzoekt dokter Fievez Karelse nog een keer. ;,En dan beslissen we of ik kan spelen," aldus Karelse zelf. „Met pijn kan ik wel spelen, zeker in zo'n wed strijd natuurlijk. Maar als ik het risico loop dat er iets afscheurt, dan begin ik er niet aan." NAC-trainer Ron Spelbos mist woensdag wel drie van zijn verdedigers. Fabian Wilnis liep tegen zijn derde gele kaart aan en is dus automatisch geschorst, 1 üuud Brood is nog herstel- ®de van een blessure aan zijn hielbeen en Romeo 2ondervan heeft nog altijd I last van een dijbeenspier. Van onze verslaggever Jacques Hendriks Groningen - Op een slechte generale repetitie volgt in to neelkringen - volgens het bij geloof van de acteurs - immer een geslaagde voorstelling. Of dit ook betekent dat NAC na de schrale 0-0 van gistermid dag bij FC Groningen klaar is voor de halve finale van woensdag tegen Feyenoord, valt natuurlijk nog af te wachten. Feit is wel dat de formatie van trainer Ron Spelbos in het Oos terpark-stadion een van de ma- tigste wedstrijden van de laatste tijd speelde. Spelbos erkende dat het geen gemakkelijke wedstrijd was ge weest tegen het dit seizoen kwakkelende Groningen. „En dat lag voor een deel aan ons zelf. Vraag me niet waarom; misschien dat Feyenoord al mee speelde. We kwamen niet in ons eigen spel. Toch kregen we een paar verschrikkelijk grote kan sen op de overwinning, die ove rigens niet verdiend zou zijn ge weest. Verdedigend hielden we wel vrij goed stand en daar ben ik blij om. Er wordt altijd alleen gezegd dat NAC aanvallend zo'n leuke ploeg heeft, maar vandaag hebben we laten zien dat we ook nog een verdediging hebben." Defensief zat het inderdaad aar dig in elkaar bij NAC, aanval lend daarentegen viel het tegen. Dat was ook de verdienste van Groningen, dat via respectieve lijk Wilson, Boekweg en Pijper de 'gouden driehoek' van NAC, Van Hooijdonk-Lammers-Lok- hoff, uit de wedstrijd hield. Daarnaast kwam ook de gebrui kelijke aangever op rechts, Re- mie, tot weinig aanvallende ac ties, omdat hij het te druk had met de aanvallend ingestelde Groninger Ter Avest. Toch waren er, met name voor rust, wel degelijk mogelijkheden voor NAC-spits John Lammers. In de vierde minuut al werd een schot van hem, na voorbereidend werk van Ton Lokhoff en Pierre van Hooijdonk, op het nippertje nog geblokt door Boekweg. Na ruim 20 minuten kopte de Til- burger na een knappe voorzet van Peter Remie vrijstaand de bal op de vuisten van Gronin- gen-doelman Roorda. Vijf minu ten voor rust tenslotte, nadat scheidsrechter Schaap een ver meende overtreding van Geert NAC-speler Ton Lokhoff (links) in duel met Groningen-verdediger Faber. Brussel ers had weggewuifd, kreeg Lammers de beste kans, doch stuitte toch weer op Roor da. „Ik telde hem al," gaf de goaltjesdief na afloop toe. De slotfase van de redelijke eer ste helft was, afgezien van die mogelijkheid, voor de thuis ploeg. Huizingh schoot, na een slordigheidje van Frangois Gest- huizen in het zijnet, Hamming en Reiziger strandden op doel man Karelse. Diezelfde Reiziger slaagde er in de 45e minuut in, nadat hij' de NAC-doelman al uitgespeeld had, de bal hoog over het doel te schieten, daar mee de beste kans van de wed strijd verprutsend. In de slechte tweede helft, met de 22-jarige debutant John Ach terberg in plaats van John Ka relse in het Bredase doel, ging Dick van Burik al snel knock out, toen hij de bal recht in het gezicht kreeg. Even was er nieu we paniek in het Bredase kamp en kwam er zelfs een brancard op het veld, maar uiteindelijk kon de huurling toch doorspelen. Ron Spelbos: „We dachten dat Dick bewusteloos was, maar het bleek slechts een korte black-out te zijn." De rest van de tweede helft was Groningen de aanvallendste ploeg, zonder het invaller-doel man Achterberg echt lastig te maken. De van FC Utrecht ge huurde doelman kwam in totaal zestien keer in contact met de bal, maar werkte zijn vuurdoop af zonder een fout te maken. „Hij is goed ingevallen, dat wekt vertrouwen voor woensdag, mocht Karelse niet kunnen spe len," aldus Ron Spelbos. NAC kwam na de pauze in het Groningse land niet verder dan een terecht wegens buitenspel afgekeurde treffer van Pierre van Hooijdonk, die, na een serie van liefst veertien wedstrijden op rij met minimaal één treffer, 'dit keer op nul bleef staan. Maar mede omdat van de concurren ten om de UEFA-Cupplaatsen Roda twee punten verspeelde en Vitesse een punt verloor, was men in het Bredase kamp niet ontevreden met de uitslag. Groningen-trainer Theo Vonk was dat ook niet, maar blijkbaar wel met de ^werkomstandigheden in het hoge Noorden. Na de wedstrijd liet hij immers weten dat hij geen gebruik wenst te maken van de optie voor nog één foto bert wieringa seizoen en dus na dit (eerste) jaar FC Groningen alweer vaar wel zal zeggen. FC GRONINGEN - NAC 0-0. Scheidsrechter: Schaap. Toeschou wers: 10.824. Gele kaart: Pijper, Boekweg (FC Groningen), Wilnis (NAC). FC GRONINGEN: Roorda; Faber, Wilson, Boekweg en Ter Avest; Rei ziger, Huizingh, Pijper en Roossien; Wijnhard en Hamming. NAC: Karelse (46. Achterberg); Koumans, Sas, Van Burik en Wilnis; Remie, Lokhoff, Gesthuizen en Brusselers; Lammers en Van Hooij donk. (ADVERTENTIE) In verband met verhuizing, tijdelijk alleen BREDAVLBURGSEWEG 139. TEL 877510 OOSTERHOUT ABDIS V. THORNSTR. 70. TEL 57590 IfljJÜJ.' Twee dolgelukkige Ajacieden, matchwinner Peter van Vossen en doelman Edwin van der Sar, die zijn ploeggenoot van pure vreugde omhelst. foto anp Amsterdam (anp) - 'The man of the Match' was ook de winnaar van de wedstrijd. Peter van Vossen, vóór de rust verguisd, na afloop ver afgood. In zijn eerste com plete competitieduel voor Ajax, tegen Cambuur, dat de laatste twintig minuten met tien man verder moest, ca moufleerde de sukkelende Zeeuw het onthutsende zwakke optreden van de Amsterdammers in de eerste helft door elf minuten voor tijd de winnende treffer te maken: 3-2. Zijn eerste in de competitie. „In deze fase is de zege belang rijk voor Ajax. Niet voor mij persoonlijk," stelde Van Vossen zich bescheiden op. „We heb ben nu vijf punten voorsprong op Feyenoord. Dat telt. Het is zeker een heerlijk gevoel, voor al gelet op de ellende die ik achter de rug heb." Van Vossen speelde tot zondag slechts 249 minuten in het eer ste elftal. Zondag stond hij in De Meer model voor de twee gezichten die de bekerwinnaar drie dagen na het gelijke spel van 0-0 tegen Parma toonde. Voor de pauze speelde de de gradatiekandidaat uit Leeuwarden met de koploper uit de eredivisie. De scherpte en concentratie die Ajax miste, had de Friese ploeg wel. De bezieling was ook ver te zoeken bij de Amsterdammers. Rijkaard was onzichtbaar, de achterhoede sliep rechtop, Lit- manen nam geen initiatief, Pet- terson had ook al zijn dag niet, het draaien en kappen van Van Vossen leverde weinig rende ment op en Overmars draafde vlijtig, maar zonder effect. „Tijdens de nabespreking van het duel met Parma afgelopen vrijdag had ik al een flauw vermoeden, het werd zaterdag tijdens de training bevestigd. Vooraf had ik zestien namen in mijn hoofd, die waren vandaag niet allen geselecteerd," zei technisch directeur Van Gaal. „Het vlees en de geest waren zwak. Ze hadden ook niet de kracht de rug te rechten. Cam buur speelde goed in de eerste helft." Problemen Ajax werd door zijn tegenstan der voor onoverkomenlijke pro blemen geplaatst. De defensie bleek te sterk en de aanvallers benutten de geboden ruimte met graagte. Zoals in de 36e minuut, toen verdediger Uhlen- beek op rechts de vrije door gang kreeg. Diens voorzet werd door De Gier op doel gekopt, Van der Sar werkte half weg, Meijer schoot in: 0-1. De twee de treffer van Cambuur kwam nog simpeler tot stand. Verde diger Elzinga passeerde Rijk aard en Oulida alsof ze niet meededen. Van der Sar reageer de lauwtjes: 0-2. „Vanuit de gegeven omstandig heden hebben we geprobeerd het Ajax zo moeilijk mogelijk te maken. Dat lukte in de eerste helft, maar je weet dat een ploeg als Ajax een bepaalde druk gaat uitoefenen. En dan is het de vraag hoe je ploeg daar tegen bestand is," zei Cam- buur-trainer Korbach. „Ach teraf is de conclusie dat we aardig hebben gespeeld, maar jammer genoeg geen punt heb ben overgehouden." De druk van Ajax kwam pas nadat Van Gaal Oulida en Rijk aard had gewisseld voor Ronald de Boer en Finidi. Dat gebeurde na zes minuten in de tweede helft. Even tevoren had Grim met een reflex een schot van Seedorf uit het doel gehouden. De twee vervangingen hussel den het elftal door elkaar. Overmars verhuisde van rechts naar links, Van Vossen naar de spits, Finidi nam de positie op rechts in en Litmanen en Pet- terson gingen achter de aanval spelen. Tien minuten na de drastische wijzigingen kreeg Grim een zwak schot van Overmars niet onder Controle. Litmanen stond op de juiste plek: 1-2. Zeven minuten later verdween Uhlen- beek na zijn tweede gele kaart wegens een onnodige overtre ding op Overmars naar de kleedkamer. De vermoeidheid sloeg Cam buur in de benen en het geluk was weer eens op de hand van Ajax. Een voorzet van Van Vos sen werd door Litmanen ver lengd en door Petterson inge schoten. De voorbereider van de gelijkmaker bezorgde Ajax uiteindelijk de volle winst door een pass van Finidi eenvoudig achter Grim te schieten: 3-2. AJAX - CAMBUUR 3-2 (0-2). 36. Meijer 0-1, 44. Elzinga 0-2, 61. Litmanen 1-2, 73. Petterson 2-2, 79. Van Vossen 3-2. Scheidsrech ter: Van Vliet. Toeschouwers: 19.230. Rode kaart: 68. Uhlen- beek (Cambuur) 2x geel. Gele kaart: De Gier, Elzinga (Cam buur). AJAX: Van der Sar; Silooy, Blind en Frank de Boer; Rijk aard (51. Ronald de Boer), Ouli da (51. Finidi) en Seedorf; Over mars, Litmanen, Petterson en Van Vossen. CAMBUUR: Grim; Uhlenbeek, Elzinga, Stam, Keizer en Abma; Konterman, Haatrecht en Mrke- la; De Gier en Meijer. Van onze verslaggever Rob van Deursen Den Haag - Het schaatsrijk van Falko Zandstra is definitief ingestort. In twee maanden tijd verloor de Europese kampioen van '92 en '93 plus de wereldkampi oen van februari vorig jaar (Hamar) al het 'vaste' ijs onder zijn voeten. Met voorlopig als grootste dieptepunt het feit dat hij komend weekeinde in het Zweedse Gothenburg zijn wereldkampioenschap niet kan en mag verdedigen. Zandstra bezette gisteren in het eindklassement van het NK all-round op de kunstijs baan De Uithof aan de rand van Den Haag slechts de vier de plaats. Achter de verras sende kampioen Ids Postma, achter Rintje Ritsma en ach terstayer Bart Veldkamp, die met een ongelooflijke 14.19.04 op de afsluitende tien kilometer Zandstra geheel on verwacht van de derde stek 'fietste'. Duidelijk De voor het seizoen reeds vastgestelde selectieregels wa ren duidelijk. De Europese kampioen van begin januari (in it geval Ritsma) zou naar het WK gaan mits vormbe houd bij het NK. Een voorbe houd dat de 23-jarige Fries ruimschoots wegpoetste in Den Haag. De andere twee WK-deelnemers zouden door het Begeleidings Commissie Kernploegen (BCK) aangewe zen worden. De selectie van de kersverse Nederlandse kam pioen Ids Postma vormde gis teravond eveneens geen pro bleem. Bleef over Falko Zandstra. Ti telverdediger in Gothenburg, nummer vier dus echter van het nationale onderonsje van afgelopen weekeinde. Plus de nummer drie bij het NK, Bart Veldkamp, die helemaal geen trek had in dat mondiale tref fen, maar lekker samen met zijn vriendin Annamarie Tho mas naar Inzeil wilde afreizen om zich in alle rust voor te bereiden op de wereldbekerfi nale van 19 en 20 maart in Heerenveen. Keus De keus bleek niet eenvoudig voor de BCK, die gisteren in Den Haag alleen uit Jan Klei ne bestond. De in overleg met de coaches vastgestelde regels met voeten tredep, nee, dat liever niet. Dus Veldkamp naar het WK. Maar Zandstra dan? De heersende wereld kampioen toch. De oplossing kwam van de jonge Heeren- vener zelf. Hij meldde zich ziek, zwak en misselijk af voor Gothenburg. „Sinds ik terug ben uit Noor wegen voelde ik me met de dag zwakker en zieker wor den. Volgens mij kan ik de komende dagen beter onder de wol kruipen dan me ten koste van alles gaan voorbereiden op het WK. Zoals ik me nu voel, heb ik daar ook niet veel te zoeken. Ik zou meer kapot maken dan opbouwen. En na dit seizoen komt er meer. Daar moet ik ook rekening mee houden," aldus een zwaar ge deprimeerde Zandstra, bijge staan door zijn verloofde Ellen Linnenbank. Bart Veldkamp had medelij den met zijn ploegmakker. „Zandstra is het slachtoffer van het Nederlandse systeem van eindeloos doorselecteren. Denk je dat Koss zich druk hoeft te maken of hij wel of niet naar het WK zou kunnen? Ben je gek. In Nederland zijn ze roomser dan de paus. Jam mer voor zo'n knul. Zijn ver trouwen krijgt nu toch een behoorlijke knauw. Ik moet nog zien hoe hij dit gaat ver werken." Flierefluiter Coach Ab Krook maakt zich daar echter geen zorgen over. „Zandstra komt hier sterker uit dan ooit. Dat weet ik ze ker. Hij is niet de flierefluiter waar iedereen hem voor ver slijt. Hij pakt het schaatsen serieus aan." Het rare was dat Zandstra zelf dat laatste beslist niet onder schreef. „Ik heb het in 'de aanloop naar dit seizoen ver keerd gedaan. Getraind met de blik constant op het horlo ge gericht om niet te laat te komen voor commerciële af spraken. Dan maak je je trai- ningstijd wel vol, maar niet van harte. Komende zomer ga ik dat anders doen. En dat zal nu wel lukken ook, want de managers zullen nu niet meer zo veelvuldig voor mij in de rij staan." Dat komt Zandstra sportief gezien dus goed uit, financieel echter niet. De Heerenvener heeft een koophuis in Joure op het oog, waarin hij vanaf mei met zijn verloofde wil gaan samenwonen. Voor dit seizoen had hij al plannen in die rich ting, maar die werden door Krook gedwarsboomd. „Eerst dit Olympische seizoen en daarna ben je vrij om te doen wat je wilt," zo luidde het decreet van de Loosdrechter. Nu is Zandstra echter bang dat al zijn spaarcentjes aan het nieuwe optrekje moeten worden besteed. „Tsja, het kan snel verkeren. Twee maanden geleden was ik Eure- pees en wereldkampioen en in het bezit van Olympisch zilver op de vijf kilometer. Nu bezit ik 'slechts' brons, meer niet. Deze Zandstra staat weer met beide benen op de grond. Al zal dat voorlopig wel het ziek bed worden." ZIE VERDER SPORT - B4 (ADVERTENTIE) Doe mee met de sportiefste spaaractie van het jaar en win, want dit is altijd prijs. Met de actiedop- pen van Bavaria Malt vormt u woorden die recht geven op exclusieve Marco van Basten prijzen. Bovendien: elke maand kans op een vliegreis voor 2 personen naar Amerika, inclusief kaartjes voor het WK! Ruil de doppen met vrienden of buren, kijk in het Bavaria actiekrat voor een deelnameformulier 1 of bel: 04992-1515 JL E

de Stem | 1994 | | pagina 11