N DIA I RON Zorgproject Stelle een succes 'Humor, daar gaat het vaak om' Belgen rijden Zeeuwse aannemers in de wielen Elf dementerenden worden in eigen bejaardenoord Emmaus verzorgd ZOMA Oostburg brengt musical Oklahoma POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws SPORT in het kort wat dacht u van een SIEMENS-NIXDORF Bram Heijboer op eigen kracht in raad Oostburg DE STEM ZEELAND C3 OTO DIRECT VAN VOORWERP(EN) CHOORE ;avond tie lingerie Ne zomer- oadmode \JLON Amateurs Tuin Markt Koewacht I Korenavond in Sas Horny Honkers in Sas van Gent 'ote resultaten. Dameskoor Zanglust uit IJzendijke bestaat halve eeuw Sas van Gent Sluiskil x 81 ZATERDAG 5 MAART 1994 Van onze verslaggever Terneuzen - België is een ge ducht concurrent aan het worden voor de Zeeuwse aannemerswereld. De Belgen romen de Zeeuwse markt af, terwijl ze hun eigen territo rium bewaken met allerlei beschermende maatregelen, pie noodkreet slaakt R. van de Wijnckel, secretaris van het ge- (Niet hoger dan 1 cm) n 8, 01140-16162 t brengt ter voldoening 19a van de Wet op de enbare kennis, dat bur en behoeve van onder- remens zijn: e Wet op de Ruimtelijke 'lenen van het ter mingsplan en; lezwaar aan te vragen lid 6 van de Woningwet; s op het perceel 's- )e; gebouw met een schiet- aan de Tragel; ige op het perceel Kie- ing op het perceel Ak- 394 liggen de verzoeken jr een ieder ter inzage op jrpsontwikkeling van de r 208 (bureau bouwen en i heeft tegen het uitvoe- <an die gedurende voor indienen bij burgemees- s 49, 4560 AA Hulst. jemeester van Hulst, AA.L.G.M. Kessen TT. Aanv. 19.30 u. 10.- opgeven bij: Vogelwaarde H7-1567 sdrag aflezen dat u moet onder nummer dient u staling kunt u een betaal- o- of bankoverschrijving) ntvangt u een accept- huur gevr. en Kamers Dit zijn de prijzen voor uw Kleintje, incl. 17Vz% BTW 10,15 13,54 16,92 20,30 23,69 27,07 30,46 33,84 01-91 west Zeeland van het Neder lands Verbond van Ondernemin gen in de Bouwnijverheid (NVOB) in de jongste uitgave van KNOV Magazine Zeeland. „Een Belgisch bouwbedrijf kan hier vrij gemakkelijk bouwen. Probeert een Nederlands bedrijf hetzelfde in België, dan zie je een heel vertragingsmechanisme in werking komen bij onze zui derburen. De afgifte van een vergunning duurt soms wel an derhalf jaar. Ook worden allerlei controlerende instanties op de Nederlanders afgestuurd", doet Van de Wijnckel zijn beklag over de ongelijke behandeling. Maar ook het verschil in cao-af spraken zet de Nederlandse aan nemers op achterstand. „In Ne derland moeten de werkgevers terecht voldoen aan allerlei be palingen uit de cao. Daarover worden ieder jaar opnieuw af spraken gemaakt. Voor de Bel gen gelden die afspraken niet. Die blijven werken onder hun eigen cao. Dat betekent dat zij een stuk goedkoper kunnen wer ken. Nederlanders die in België gaan bouwen, werken volgens de Nederlandse cao en moeten re kening houden met een verho ging van de bouwsom van elf procent. Logisch dus dat Bel gische opdrachtgevers niet snel in zee zullen gaan met de Neder landers". Het NVOB heeft die kwestie op Europees niveau aangekaart maar veel heil verwacht Van de Wijnckel daar vooralsnog niet van. Het gelijkstemmen van alle regelgeving in Europees verband kost veel tijd. „En intussen kun je niets aan die ongewenste scheefgroei doen". Oostburg - Na vijf maanden proef blijkt het meerzorg- project, dat verpleeghuis De Stelle in Oostburg ontwik keld heeft in samenwerking met bejaardenoord Emmaus in IJzendijke, een succes. Elf bewoners van Emmaus, die wegens dementieverschijnselen voeger aangewezen waren op het verpleeghuis in Oostburg, kannen nu dankzij dit project in eigen huis verzorgd worden. Voor hen is een speciale zorg ontwikkeld. Van 's morgens acht I tot 's avonds acht komen deze Van onze correspondente Koewacht - Er komt een tweede Amateurs Tuin Markt in Koewacht. Or ganisator Gill Kamps heeft goede herinnerin gen aan de eerste editie in mei 1993. Bij voldoen de belangstelling volgt editie twee op zaterdag 7 mei. „Ik houd de lijn van vorig jaar aan. Het was toen een succes en vele mensen vroe gen toen al om een vervolg. Ik ben zelf gek op plantjes en bloemen en als je dan eenmaal gaat stekken, wordt de voorraad planten zo groot dat het niet meer in eigen tuin kan. Ik weet dat er veel mensen zijn die geen groene vingers hebben en voor hen is het interessant om op zo'n dag informatie m te winnen en wat zaden, stekjes en planten voor een economische prijs te ko pen," vertelt Gill Kamps. Zij zoekt mensen die deel willen nemen aan de ver koop van zaailingen en stekken uit de eigen tuin. Om het geheel zo aantrek kelijk mogelijk te maken zou het fijn zijn als er men- 'sen spullen aanbrachten uit de sier-, fruit-, groenten- of kruidentuin. En ook planten uit de vijver en zelfs kamer planten zijn welkom. Liefhebbers kunnen zich melden bij Gill Kamps, Mieuwstraat 102 in Koe wacht. Ook geeft zij verdere informatie over de Ama- teurs-Tuin-Markt. Zij die bellen naar 01146-1897, graag na 18.00 uur. bewoners bijeen in een eigen huiskamer. Zij krijgen extra aandacht van een hiervoor aan gesteld speciaal team ziekenver zorgenden. Naast de gewone da gelijkse zorg krijgen de bewo ners begeleiding bij zaken als koken, eten en afwassen. Daar naast is er veel aandacht voor geheugentraining en bewegings therapie. Begin oktober ging het project van start en er is sprake van een succesvolle zaak, zo laat de lei ding van Emmaus weten. „Dit meerzorgproject voorziet in een behoefte en heeft een meerwaar de voor alle bewoners. Ook de familie van de betrokkenen is enthousiast", zo wérd gezegd. „Men merkt dat hun familielid door de extra zorg veel actiever is dan voorheen en daardoor zowel geestelijk als lichamelijk ook beter functioneert" Het project is volgens de initia tiefnemers een duidelijk voor beeld van een wijze waarop door twee samenwerkende instellin gen een positieve bijdrage wordt geleverd aan het welzijn van ouderen. Naast Huize Emmaus heeft De Stelle nog gelijksoortige projec ten lopen in Ter Schelde, Bres- kens; Het Rondeel, Sluis en De Burcht, Oostburg. Voorbereidin gen om deze voorziening ook in Coensdike, Aardenburg te tref fen, zijn in volle gang. Na vijf maanden experimenteren wordt dinsdag 8 maart de offi ciële opening van deze nieuwe voorziening in IJzendijke gedaan door het ondertekenen van een samenwerkingsovereenkomst door de besturen van De Stelle en Emmaus. |'an onze verslaggever 5 van Gent - Tien koren tre- Ita vrijdag 11 'maart op in de |'i.-kerk Maria Hemelvaart in s van Gent. Een zangerstotaal |van 330 brengt 34 gezangen ten hore. deelnemende koren zijn af- liomstig uit uiteenlopende plaat- Ij® als Groede, Axel, Aarden- Purg en Sas van Gent. ■aanvang 19.30 uur. Van onze correspondent Sas van Gent - De Horny Honkers treden vandaag op in café de Rijnvaart in Sas van Gent. Deze all-round instrumentale band is in ok tober 1992 opgericht door diverse rasmuzikanten uit Zeeuws-Vlaanderen. Zij spelen alle muziekstij len, van Salsa tot Blues en van onvervalste Dixieland tot zwoele jazz-muziek. De groep bestaat uit Jan Sa- lomé op sax en klarinet, Edwin van Leuven op bari ton-sax, David van Poucke en Mare Stofferis op trompet, Coen Vervaeck op trombone, John Geerlings op bas, Wim Vervaeck op drums en Max Geerlings verzorgt de percussie. Het optreden van de Horny Honkers begint om 21.00 uur. (ADVERTENTIE) SNELLE courants met MS-DOS, MS-Windows en ComfoDesk een begrip n service en de elektron tea van morgen Oranjestraat 5 telefoon 01156 62710 Het jubilerende dameskoor Zanglust in actie. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Door onze medewerker Willy van Leeuwen IJzendijke - Dameskoor Zanglust uit IJzendijke bestaat vijftijg jaar en gaat dat op passende wijze vieren. Op 7 mei wordt er in verband met dit jubileum een korenavond gehouden in de Neder lands Hervormde Kerk met medewer king van de vijf koren die allemaal onder leiding staan van dirigent J.P. van Driel. Deze korenavond begint om 19.00 uur. Op 5 februari 1944 werd de Gemengde Zangver eniging Zanglust opgericht met een 24 leden tellende bezetting. „Tijdens de oorlogsdagen mocht er alleen opgetreden worden onder de naam kerkkoor, verenigingen mochten niet naar buiten toe optreden. Kerkconcerten en koren werden wel geduld," zegt Monika van Sorgen, secre taresse van dameskoor Zanglust. Stroom Het eerste optreden was tijdens de paasda gen in 1944, terwijl op 27 augustus in dat jaar het eerste kerkconcert werd gegeven. Een concert dat werd bezocht door maar liefst 325 toeschouwers. Een grandioos suc ces dus.Toch liep het voor Zanglust niet altijd, van een leien dakje. Na de Dolle Dinsdag en de bevrijding in oktober 1944 was het toch even behelpen. Er was geen elektriciteit, maar daar wist Jacques van Sorgen en zijn vader wel antwoord op. Zij zorgden voor stroom, waardoor het orgel weer kon spelen. Het duurde tot september 1945 voordat het koor weer compleet was onder de naam Zanglust. Op zondag 9 september 1945 volg de dan in de Nederlands Hervormde kerk een uitvoering onder leiding van mevrouw A. van Sorgen-Broer. „Dat was toch een hele belevenis," vult mevrouw Van Sorgen-Broer aan. De 78-jarige IJzendijkse is 25 jaar dirigente geweest van het dameskoor. Vleugels Schoondochter Monika is nu secretaresse. Zanglust kreeg daarna weer vleugels en timmerde behoorlijk aan de weg. Op 6 en 7 februari 1946 werd in Hotel de 4 Emmers een uitvoering gebracht met zang, voor dracht en kluchtspel. De zaal was overvol, de deuren werden dichtgespijkerd. Er kon niemand meer binnen en de staat van het hotel was ook niet al te best. Zanglust had in de periode 1946 tot 1955 diverse dirigenten, maar daarna nam mevrouw Van Sorgen de dirigeerstok weer ter hand en ging het bergopwaarts met het dameskoor. „Ik vond het leuk om te dirigeren, maar ik ben er door een zwangerschap toch even uitgeweest." In juli 1956 werd er een zwart wit film over Ijzendijke gemaakt. Er liepen diverse verenigingen in de stoet mee, ook Zanglust dus. De toen gemaakte grammo foonplaat is mislukt, maar de reden hiervoor is nog steeds niet helemaal duidelijk. Daarna ging het steeds crescendo met Zanglust. In 1969 werd er voor de eerste keer een geza menlijke kerstwijding gehouden in Emmaus. Zanglust was ook vaan aanwezig bij zang concoursen. Er werden dan ook grote prijzen binnengehaald, namelijk de eerste prijs in de tweede afdeling. „We hebben nog een periode gekend dat we dertig leden hadden," vervolgt Monika van Sorgen. „Nu is dit aantal teruggelopen tot zestien. We hadden ieder jaar een zangavond met toneel en verloting, maar dat is met een dergelijke kleine groep niet meer te realise ren. We hebben echter wel een hechte club, een leuke sfeer en als er problemen zijn worden ze snel uitgepraat." Optredens Zanglust verzorgt nog regelmatig optredens. Elke jaar tijdens de folkloristische dag in IJzendijke nemen ze deel aan het concert in de Nederlands Hervormde Kerk. „We wor den ook gevraagd voor optredens in andere kerken of in bejaardenhuizen," weet Moni ka. Dirigent van Zanglust is de alom beken de J.P.van Driel. Reeds dertien jaar onder gaat hij de grappen en grollen van zijn dames, maar iedere woensdagavond van half acht tot half tien gaat hij er met zijn koor tegenaan tijdens de repetitie. „Het is altijd een oergezellig dameskoor geweest," blikt mevrouw A. van Sorgen- Broer terug. „Humor, daar gaat het vaak om. We hadden vroeger geen centen en waren met alles content. De samenwerking was altijd goed, maar ja, we moesten wel, want we hadden niks." Het bestuur van Zanglust heeft ter gelegen heid van het vijftigjarig bestaan een gedicht gemaakt: 'Onder leiding van Jan van Driel zijn wij tevree. Hij slaat de maat goed, hij telt voor twee. Reeds vijftig jaar lang zingt Zanglust zijn lied van vreugde en verdriet'. Van onze medewerkster Jeanette Vergouwen Oostburg - De Zeeuws- Vlaamse Operette en Musical Amateurs (ZOMA) uit Oost burg presenteert na vele ope rettes dit jaar een musical: Oklahoma van Rodgers Hammerstein. Een werk met goed in het gehoor liggende muziek, op klassieke leest ge schoeid, dus is de overgang van operette naar musical niet zo groot. De premiere is op zaterdag 19 maart in het Ledeltheater en in dezelfde zaal wordt het 'Broad- way-spektakel' gebracht op dinsdag 22 en woensdag 23 maart. Vrijdag 25 maart staan de Oostburgse amateur musici op de planken van het Zuidland- theater in Terneuzen. Aanvang telkens om 20.00 uur. „De kaartverkoop gaat snel, blijkbaar zijn de mensen be nieuwd hoe we deze produktie brengen," vertelt voorzitter Ma rio de Lijser. „Vorig jaar hebben we vier uitvoeringen verzorgd in Oostburg, maar dat is terugge schroefd tot drie. Beter drie volle zalen dan vier maal een halve of driekwart zaal. De leden hebben er zin in. Het is een aantrekkelij ke musical en de eerste bezwa ren waren snel weggewerkt." Die bezwaren golden vooral het idee dat er nu heel vlot geac teerd moest worden, gedanst en gesprongen. Maar in de praktijk bleek dat mee te vallen. Wel wil de strenge regisseuse Christian- ne Locufier dat er veel bewogen wordt. Spel en muziek moeten volgens haar één geheel zijn. „De groep is wat traditioneel inge steld, kletter en klaterwerk ligt niet zo in de lijn, maar dat hele statische van tien jaar terug is echt weg. Er wordt nu zo gede gen gerepeteerd dat alle spelers weten welke stappen en bewe gingen gemaakt moeten worden. Het zit er zo goed in, dat het niet meer ten koste van de muziek gaat." Voor het heel vlotte benenwerk zorgt weer de dansgroep van Greta Lintz en er is heel veel zorg besteed aan het decor en de costumering. Ronald Spiessens maakt het decor. Dit jaar is er slechts een groot decor, maar er wordt gewerkt met heel veel zet stukken. De decorwisseling ge beurd met open doek zodat het publiek goed kan zien wat er gebeurt. Jan Jansen zorgt al ja ren voor de belichting. Dit jaar is zijn laatste keer. Het belich tingsplan uitwerken en de op bouw in het theater verzorgen vergt te veel tijd. „Er is een heel draaiboek ge maakt, de ZOMA kan zeggen dat niets onverlet is gelaten om tot een waardig en verdedigbaar product te komen. De inzet was echt enorm en dus kan het pu bliek iets goeds verwachten. On ze beloning is een warm applaus en opbouwende kritiek na de •uitvoeringen." Het draaiboek toont een aantal ontwerpen voor kleding, een aanzienlijke woordenlijst met vertalingen van typisch Ameri kaanse uitdrukkingen, inclusief de fonetische uitspraak, en een sfeerschets voor het stuk in twee bedrijven met vele scenes. Sinds oktober 1993 wordt er wekelijks gerepeteerd. „De solisten komen eerst en heb ben al enkele kwartiertjes achter de kiezen als het koor komt. Er is apart gewerkt met de regie, de muziek en daarna werden de stukjes van de puzzel ineen ge legd. De samenwerking tussen regisseur en dirigent Tony Ven- neman is uitstekend en daar waar nodig was werd extra gere peteerd. Het moet lukken," aldus de Lijser. Dit jaar is er een grotere inbreng van de eigen solisten. Rina Mar- teijn vertolkt de rol van Laurey, Sjaak Nortier deze van Curley. Gerda Flemm die jaren noodge dwongen mannenrollen moest spelen krijgt nu de zware taak op zich om gestalte te geven aan tante Eller. Na een intensieve wervingscampagne vorig jaar zijn er vier nieuwe leden bijge komen. Loes Heijboer kreeg als nieuwelinge meteen het rolletje van Ike Skidmore. „Nieuwe leden kunnen we nog altijd gebruiken. Wat ontbreekt is de categorie mensen tussen de 25 en 35 jaar. De jongeren zijn er nog wel, maar die raak je steeds weer kwijt als ze gaan studeren. En mannen daar is nog steeds een nijpend tekort aan." Toch blijft de ZOMA steunen op de vakbekwaamheid van mensen als Locufier die deze keer de rol van Ado Annie op zich neemt en Tony Venneman. Hij stelt het ad hoe orkest 'Belgisch instrumen taal Ensemble' samen met strij kers uit het BRTNorkest en bla zers uit de Vlaamse Hafabrawe- reld. Piet Leenhouts zorgt voor de belangrijke muzikale onder steuning als pianist. Rina Marteijn laat het niet bij de vrouwelijke hoofdrol, zij nam ook de kledingcoördinatie op zich. De ZOMA denkt nog niet aan uitbreiding van het aantal uit voeringen. Wel wordt in het cul tureel centrum Scharpoord in Knokke (18 mei) opgetreden. De kaarten voor Oklahoma kos ten ƒ17,50 en zijn te verkrijgen bij Boekhandel Basting en Kap salon Carpentier in Oostburg, kapsalon Marianne in IJzendijke en het VW in Sluis. 'Zo veel vertrouwen mag je niet beschamen' Van onze verslaggever Oostburg - Met vliegend vaandel en slaande trom neemt Bressiaander Bram Heijboer straks zijn op eigen kracht verdiende zetel in de Oostburgse raad in. Vandaag krijgt hij een brief van het Oostburgs gemeente bestuur met de vraag of hij bereid is zijn zetel in te ne men. „Natuurlijk doe ik dat. Als zo veel mensen vertrouwen in je blijken te hebben, mag je dat niet beschamen", zei Heijboer gisteren. Het op hem uitgebrachte stemmenaantal, 568, mag in drukwekkend genoemd wor den. Het aantal overtrof ruim schoots de Oostburgse kiesde ler van 534. „Ik heb dus een brede zetel in de raad", wijst Heijboer op dit stemmenaan tal. De meeste stemmen op hem werden uitgebracht in zijn ge boortedorp Breskens. „Ik denk dat men hier weer eens een rasechte Bressiaander in de Oostburgse raad wilde heb ben. Wat niet betekent dat ik mij uitsluitend voor mijn ge boorteplek inzet. Ik wil het belang van heel West-Zeeuws- Vlaanderen dienen. Dat heb ik al bewezen met mijn acties voor het behoud van het zie kenhuis in Oostburg". Bram Heijboer: ...'brede ze tel'... FOTO ARCHIEF DE STEM In de raadsvergadering van 17 maart worden de geloofsbrie ven van hem en zijn zestien nieuwe collega's onderzocht. Inbraak Breskens - Tussen 8.00 en 9.00 uur gistermorgen is ingebro ken in een woning aan de Serrongenstraat in Brskens. Vermist wordt een anzienlijk geldbedrag. Men kwam het pand binnen door het forceren van een raam. Aanrijding Hulst - Donderdagavond rond half negen vond op de krui sing Absdaalseweg/Langeweg een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Beide voertuigen werden aanzienlijk beschadigd, maar niemand liep enig letsel op. Een 20-jarige automobilist uit Graauw wilde op de kruising linksaf slaan de Axelsetraat in. Op dat moment naderde uit tegenovergestelde richting een personenauto bestuurd door een 43-jarige inwoner uit Hulst die de kruising recht door wilde oversteken. Geen voorrang Sas van Gent - Op de kruising Bolwerk-Rijksweg N252 kwa men donderdagmiddag twee personenauto's met elkaar in botsing. Daarbij werd een au to aan de voorzijde vernield en het andere liep forse schade op aan de linkerflank. Het ongeval gebeurde doordat een 37-jarige automobiliste uit Sas van Gent de kruising rechtdoor wilde oversteken en daarbij geen voorrang ver leende aan de over de rijksweg N252 naderde personenauto bestuurd door een 54-jarige inwoonster uit het Belgische Sint Maartens Latem. ZRO - De Zelzaatse Regionale Omroep zendt vandaag tussen 12.00 en 13.00 uur een pro gramma uit van de gemeente raadsverkiezingen in Sas van Gent. Daarin gesprekken met burgemeester J. van Rest en de winnaar van de verkiezingen Maurice Weemaes uit West- dorpe. Het programma werd gemaakt door ZRO-verslagge- ver Willy de Groff. De ZRO is te ontvangen op frequentie 106,2 FM. HEEMKUNDIGE KRING - De plaatselijke afdeling van de Heemkundige Kring is dinsdag om 20.00 uur gastheer van prof. dr. Hugo Thoen van de Universiteit van Gent. Hij zal in cultureel centrum De Speye een voordracht verzor gen over 'Romeinse aanwezig heid in onze streek'. LAATSTE VOGELBEURS - De Sluiskilse Vogelvrienden houdt morgen van 10.00 tot 12.30 uur de laatste vogel- beurs van dit seizoen in Het Meulengat. Er is een opkoper aanwezig. Ador-tennis De Braakman Mannen Hoek/De Braakman - In de Ador-tenniscompetitie voor mannen eindigde het treffen tussen SGZ 1 en Onze Zorg in een 6-6-gelijkspel, terwijl zelfs ook het aantal games via 38-38 een evenwichtig eind- saldo te zien gaf. Voor SGZ was Bert van Broekhoven met 10-2 te sterk voor Anton Bun en Hennie Minnaert met 7-6 voor Wim Carabain. Namens Onze Zorg versloeg Johan Vermeulen met 8-3 Fernando Yastrxembiec en Ben Sander- se met 8-6 Anko de Putter. De dubbels werden eveneens keu rig verdeeld doordat Bert van Broekhoven en Eric Neve met 10-3 wonnen van Anton Bun/ Johan Vermeulen en de com binatie Ben Sanderse/Wim Carabain met 11-2 zegevierde over Anko de Putter en Hen nie Minnaert. UITSLAGEN Ador 2-Ador 3 12-0, Positivo's- Oostburg 1-11, SGZ 1-Onze Zorg 6-6. Mixed In de Ador-mixed-tenniscom- petitie won GVD's met 8-4 van Segers. GVD's schreef beide dubbels op zijn naam want Cor Deij en Henk Guil- liet versloegen met 8-7 Antoi- ne de Waal/Peter van Lim- men, terwijl Netty Deij en Ge orgette de Vries via 5-3 Ria Spuesens en Jeanette de Bock terugwezen. In de mixed wa ren de combinaties Georgette de Vries/Pierre Pieters en An ne Bierings/Henk Guilliet te sterk voor Jeanette de Bock/ Peter van Limmen (8-4) en Ria Spuesens/Peter van Limmen (8-7). Segers kon iets terug doen dankzij de mixed-combi- naties Ria Spuesens/Antoine de Waal en Jeanette de Bock/ Antoine de Waal ten koste van respectievelijk Anne Bierings/ Cor Deij (6-4) en Netty Deij/ Pierre Pieters (5-4). UITSLAGEN Rammelaars-Team'91 2-10, Baro- nie-Boskreek 2 5-7, Van der Poel- Verschelling 8-4, Groosman- Vooruit 1 12-0, ZVH-Sukkels 9-3, DOW-Longueville 7-5, Stuntels- De Bock 8-4, GVD's-Segers 8-4, Positivo's-Oostburg 1-11. 15e recreantentoernooi Savok Sas van Gent - In de gemeen telijke sporthal in Sas van Gent wordt van dinsdag 5 tot en met zaterdag 9 aprü voor de vijftiende maal hef grote recreantentoernooi van volley balvereniging Savok gehou den. Er kunnen 72 teams deelne men en er wordt van dinsdag tot en met vrijdag gespeeld van 19.00 tot 23.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur. De ingeschreven teams worden in drie poules ver deeld. In principe kan elke vereniging, bedrijf of groepe ring hieraan deelnemen. Toertocht TC Axel Axel - De Toerclub Axel houdt zaterdag 13 maart de jaarlijkse d'Erpelkappers- tocht. Het startsein voor deze 60 kilometer lange tocht wordt om 9.00 uur gegeven nabij café Cambrinus aan de Markt te Axel. Onder de deel nemers wordt een aantal prij zen verloot.

de Stem | 1994 | | pagina 21