Isolatie leasen voor tientjes per maand DE STEM Exclusieve Zonwering en Rolluiken. U zoekt een flexibele hypotheek met maximaal belastingvoordeel? ifïfik De on' 4 Blij da 800-4000 nf OPSLAG-/ BEDRIJFSRUIMTE MfJÏ. Parkvilla's aan Wilhelminapark te Breda. Faassetjfaasse lü 'Nieuw tapijt volledig biologisch afbreekbaar' SEMI-BUNGALOWS DE STEM CONSUMENT Stucwerk voor de doe-het-zelver GOES ADVIES EN BEMIDDELING Hollemarvs Transportbedrijf B.V. Er zi jn banen waar je zomaar tegen aan loopt, t 1 De nieuwe Cumulenthypotheek. Rabobank. Aangenaam. Exclusief woongenot voor groenliefhebbers die de stad niet willen missen. VandeWflter DE STEM Trainer Louis va Leen Looyen nee ZATERDAG 5 MAART 1994 Honderdduizenden woningen in ons land zijn nog altijd niet of slechts gedeeltelijk geïsoleerd. Daardoor betalen de bewoners maandelijks te veel aan energielasten en profiteren bovendien niet van het wooncomfort dat een goed geïsoleerde woning biedt. Om meer huiseigenaren te sti muleren hun woning in een keer afdoende te laten isoleren, is het IsoLeasen-systeem geïntrodu ceerd. IsoLeasen maakt het voor een relatief klein maandbedrag mogelijk direct te profiteren van de voordelen van energiebespa rende maatregelen, zoals dak-, muur- en vloerisolatie, alsmede isolerende beglazing. Subsidie De subsidie, die energiebedrij ven op woningisolatie verstrek ken, wordt bij IsoLeasen in een keer belastingvrij aan de eige naar van de woning uitbetaald. De te verwachten lagere energie kosten worden direct in minde ring gebracht op de maandelijks aan het energiebedrijf te betalen voorschotnota. Bij IsoLeasen is de rente bovendien fiscaal af trekbaar, terwijl periodiek een inspectie van de geïsoleerde wo ning plaatsvindt. Daarbij gecon stateerde gebreken worden zon der extra kosten hersteld. IsoLeasen maakt het huiseigena ren zo gemakkelijk mogelijk. Zonder grote investering ineens worden alle werkzaamheden door een erkend isolatiebedrijf (Rouwenhorst Energie- en Mi lieubeheer te Apeldoorn) in een keer uitgevoerd. Alle isolatie voorzieningen zijn voorzien van een KOMO-attest/keur en wor den gedurende vijftien jaar ge garandeerd. In het 4e, 7e, 10e en 14e jaar vinden zonder bijko mende kosten inspecties en eventueel herstel (exclusief schilderwerk) plaats. De lease periode zelf beloopt slechts tien jaar. Rekenvoorbeeld Uitgaande van een gemiddelde hoekwoning waarvan het dak, de spouwmuren en vloeren wor den geïsoleerd en de ramen op de begane grond worden voorzien van superisolerend glas, zullen de kosten inclusief BTW circa 12.500,- bedragen. Bij de hui dige energieprijzen zal dit leiden tot een besparing van circa 950,- op de energiekosten per jaar. De voorschotnota van het energiebedrijf kan hierdoor on middellijk met 79,- per maand worden verlaagd. Op het inves teringsbedrag 12.500,-) ont vangt men bij dit voorbeeld 2.730,- belastingvrije subsidie. Na verrekening van de subsidie, de energiebesparing en het be lastingvoordeel bedragen de maandelijkse kosten gedurende tien jaar slechts 54,32, ƒ47,01 of ƒ40,92 afhankelijk van de tariefgroep waarin de huiseige naar/opdrachtgever valt (respec tievelijk 38, 50 of 80 procent). In dit rekenvoorbeeld is nog geen rekening gehouden met tussen tijds stijgende energiekosten. Bij stijgende energielasten valt de besparing uiteraard hoger uit. Energiecertificaat Voorafgaande aan de uitvoering van de isolatiewerkzaamheden vindt een uitvoerige inspectie van de woning plaats. Behalve de bouwkundige constructie De Belgische tapijtfabrikant Louis de Poortere brengt bin nenkort tapijt op de markt dat volledig biologisch kan worden afgebroken. Het wordt opge bouwd uit natuurlijk latex, een wollen pool en katoen. Het tapijt heeft een 'sisal-look' en komt op de markt onder de namen Riche lieu Cordal en Richelieu Bouclé. Voorlopig is er alleen een ge bleekte sisal-uitvoering maar er komt een ongebleekte uitvoering als daar mogelijkheden voor be staan. Het sisal-voorkomen past goed in de hedendaagse trend naar grenen meubels. Het mate riaal is echter veel zachter dan sisal. De prijs is vergelijkbaar met die van gewone tapijten. Een woordvoerder van Louis de Poortere meldt dat het tapijt bij wijze van spreken in de grond kan worden gestopt, waarna er na een tijd niets meer van terug te vinden is. Milieudefensie is echter gelukkig met het nieuwe tapijt. Afge- dankte tapijten belanden op de vuilstort en de condities zijn daar zo slecht dat het niet uit maakt of het biologisch afbreek baar is of niet. En zou het naar de vuilverbranding gaan dan maakt de afbreekbaarheid vol gens Milieudefensie niets uit. Volgens de nieuwe richtlijnen dienen de vloeren in een woning niet alleen geïsoleerd, maar ook luchtdicht te zijn. Door de vloeren te isoleren met CFK-vrije Purschuim kunnen dezelfde resultaten als bij nieuwbouw worden bereikt. foto rouwenhorst worden daarbij alle mogelijke energielekken in kaart gebracht. Een optimaal energiezuinige wo ning is voorzien van dakisolatie, spouwmuur- of gevelisolatie, vloerisolatie, superisolerende be glazing op de begane grond, iso lerende beglazing op de verdie ping, isolatie van c.v.-leidingen onder de vloer en een hoog ren dement c.v.-ketel. Indien voor noemde voorzieningen zijn aan gebracht, komt de woning in aanmerking voor een Energie certificaat dat door het energie bedrijf wordt afgegeven. De praktijk heeft uitgewezen dat woningen met een Energiecerti ficaat een aanmerkelijk hogere verkoopwaarde hebben. Clusteren IsoLeasen is een arrangement dat tot stand is gekomen door bundeling van de kwaliteiten van Rouwenhorst Energie- en Milieubeheer te Apeldoorn en Arenda te Nieuwegein, een aan de Internationale Nederlanden Groep gelieerde leasemaatschap pij. Energiebedrijven stimuleren huiseigenaren hun woningen goed te laten isoleren, vaak in samenhang met vervanging van de oude c.v.-ketel door een Hoog Rendement c.v.-ketel. Wanneer dit zoveel mogelijk in een keer collectief gebeurt door het clus teren van de uit te voeren werk zaamheden, leidt dit vaak tot een aanzienlijke kostenreductie. Decoratief stucwerk op muren was in het verleden voorbehouden aan de vakman. Tegenwoordig zijn er fabrikanten van allerlei mortels die ook door de doe-het-zelver verwerkt kunnen worden. Alabastine uit Rosmalen is zo'n producent. Sinds een jaar is Doe-het-zelf Decor op de markt, om decoraties aan te brengen op onbeschadigde wanden en plafonds. Dezer dagen introduceert Alabastine een fijner gestructureerde variant op dit middel: Doe-het-zelf Decor fijn/schuurwerk. De al eerder bestaande versi'e gaat voortaan met de toevoeging Grof door het leven. Dit soort middelen is simpel binnen of buiten aan te brengen met kwast of (voor een fijne structuur) roller. Met blokwitter, kwast of borstel is het mogelijk een schuurwerkeffect te creëren dat uitste kend past in de huidige woontrends. Het produkt dekt in één keer en is schrobvast. De droogtijd is drie uur. Het middel droogt wit op, maar er kunnen kleurpasta's aan worden toegevoegd. ONROE RE ND OE D Voor de prijs van een 2 o/e kap Op percelen grond van 350 m2. Gunstig gelegen bungalows a.d. Oostmolenweg in uitbreiding "Oostmolenpark" (Kloetinge Ruime woningen van 6,50 m. breed en 10,00 m. diep met op de le verdieping 3 slaapkamers en badruimte en op de 2e verdieping een bergzolder. In aanbouw! Koopsom f 259.000,- vrij op naam. Wijngaardstraat 53 Goes Tel. 01100-50555 ONROEREND GOED HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN oCj Juiianalaan 14 Etten-Leur01608-35437 TE KOOP B0SSCHENH00FD, MARIJKESTBAAT 10A Zeer degelijk gebouwde twee- onder-een-kapwoning met ruime garage/bergmg en carport, gelegen in een rustige woonomgeving, per- ceeteopp. ca. 316 rrï, inh woonhuis ca. 375 m3, garage/berging ca. 73 m3. Bouwjaar 1972. Ind.: hal. toilet, mk., trapopgang, sfeervolle woonkamer, open keuken. 1e Verd.: overloop, 3 slaapkamers, badkamer, vaste trap naar zolder. Zolder slaapkamer, bergruimte. Het pand verkeert in prima staat van onderhoud en is uitgevoerd in kwali- teitsmeterialen Aanvaarding in overleg. Deoumentatle en koopsom op aenvraag Te huur aangeboden op A-1 locatie te Breda gelegen aari Noordelijke rondweg, 2 km van A16, laad-, los- en transportfaciliteiten aanwezig. Postbus 2197, Backer en Ruebweg 30, 4800 CD Breda, tel. 076-416000, fax 076-417338 a Elke zaterdag staan de meest aantrekkelijke vacatures in deze krant. "HAUTE COUTURE" VAN PBS! Trr/r'M V -rilfl *Als u nu zonwering of rolluiken koopt op een van onderstaande adressen, maakt u kans 1000,-terug te ontvangen van het totale aankoopbedrag. Vraag uw dealer om de PBS aktie-krant. ioWmhg BAVEL: Janeen, Kerkstraat 45, 01613-1205. BRAKEL: Ermstrang, Molensteeg 18, 04187-1556. BREDA: C. Hoeks, Bagvensestraat 89, 076-144263 Nooren v.d. Avoird, Dreef 63, 076-222944 Witte, Antiloopstraat 41a, 076-218642. DINTELQORD: Koppenol, Molendijk 5, 01672-2313. DONGEN: v. Steenoven, Bolkensteeg 8a, 01623-16388. HELMOND: Vereiken Helmond. Duizeldonkseetraw 28. 04920-25890. KAATSHEUVEL: v. Wanroey, Erasstraat 73. 04167-74495. MIDDELBEERS: Kolsters, Voorteindseweg 20a, 04244-2851. MIERLO: A. Teunisse, Dorpsstraat 208, 04927-61686. OOSTERHOUT: Gkau4enwis, Bredaseweg 106, 01620-55894. OSS: Ramu, Spoorteen 14, 04120-43376. REUSEL: Kolsters, Molenstraat 10a, 04976-41036. RIJEN: Aarts, Heistraat 28, 01612-22218. ROOSENDAAL: P.J. v.d. Berg Bouw, Brugstraat 19, 01650-50088 All Blinds, Burg. Prinsensingel 72, 01650-62668. SONc Raamdecor, Ekkersrijt 2048, 04990-76013. St. MICHIELSGESTEL: v. Leeuwen, Victoriastraat 7, 04105-13685. St. WILLEBRORD: Jaro, Irenestrat 37, 01653-83619. TILBURG: BestoSol, Ringbaan Noord I9lb, 013-434423 v. Leeuwen, Jan Heynsstraat 2, 013-368828. UDEN: Ramu, Loopkantstraat 14, 04132-62463. VELDHOVEN: Peter Brands, Dorpstraat 114. 040-549532. ZUNDERTDejoma, Molenstraat 84, 01696-73096. TE HUUR AANGEBODEN OPSLAG- EN DISTRIBUTtERUtMTE Centraal gelegen t.o.v. Tilburg - Breda - Dorst. Brief onder nummer 10063 van dit blad. K-'-p Met de nieuwe Cumulenthypotheek van de Rabobank bepaalt u zelf hoe uw kapitaal wordt opgebouwd. Door middel van sparen, beleggen of een mix van beide. Waarbij u tussentijds de mogelijkheid heeft om te switchen van sparen naar beleggen en andersom. En ieder moment extra premie kunt inleggen. Zo verkrijgt u een hoog fiscaal voordeel, grote flexibiliteit, vrijheid en kans op meer rendement. Wilt u ook zo'n hypotheek? Neem dan meteen even contact op met onze hypotheekadviseur. Ra|,0|,anJ; Q rui IVYIIIU 9 UUII WWMIIdllllllU|J \A/io Iront in Rrorln niot hot \A/i no minn- tzomonton on aan nonthni ico nonn rliic Wie kent in Breda niet het Wilhelmina park, dat prachtige stuk groen aan de rand van de oude binnenstad? Wie zou daar niet willen wonen, aan de rand van een grote vijver, omringd door weelderig geboomte, maar toch met alle geneugten van de binnenstad onder handbereik... Welnu, wellicht wordt uw droom nu werkelijkheid. Want op deze magnifieke lokatie verrijzen binnenkort drie schitteren de parkvilla's met elk 12 exclusieve appar tementen en een penthouse. Ideaal dus voor groen- en rustliefhebbers die niet bui ten de stad kunnen. Allure past bij toplokatie. De architectuur, de ruimte, het komfort, de privacy en de afwerking van de villa's... kortom, alles sluit perfect aan bij de allure van deze toplokatie. Wat dacht u van de extra badkamer voor eventuele logé's, de grote hal met dubbele toegangsdeuren tot de royale woonkamer, de doordachte zichtsituering (alle woon- en slaapkamers kijken uit op het park), de luxe badkamer met ligbad, de 2 ruime slaapkamers, het grote dakter ras als extra naast de eigen terrassen en balkons, de eigen parkeergelegenheid in de ondergrondse parkeerkelder, de... enfin als u echt het naadje van de kous wilt weten, vraag dan - vrijblijvend - nade re informatie aan. Pup uppartomenten van f 304.000,- tot f 399.000,- V.O.N. Voor informatie. ATTA AAokeloors Haringvliet 82, Rotterdam Tel. 010 411 46 44 (Ook op zaterdag geopend van 9.00 - 17.00 uur) u \kl VKIMI 0(, J_L Von de Water Makeloardij Keiweg 22, Oosferhout Te). 01620 - 34 008 (Ook op zaterdag geopend van 10.30 - 14.30 uur) Door Huub Paulissen Zandvoort - In een als een tweede huid passend schaatspak vierde hij zijn grootste triomfen, maar ook in een diepblauw kostuum met stropdas gaat het Hein Vergeer voor de wind. De voormalige schaatskampioen had als zakenman de handen vol aan de Olympische Win terspelen in Noorwegen. Maar terwijl de Spelen nog in volle gang waren, was Vergeer al weer bezig met een nieuwe uitdaging: de au tosport. De 32-jarige Vergeer is aandeel houder en mede-directeur van Amsterdam (anp) - Louis van Gaal kreeg onlangs een mooi compliment op een slecht moment. Na de pijnlijke ne derlaag bij PSV (4-1) merkte Jan Wouters op dat Ajax toch wel kampioen wordt. „De ploeg is een stuk verder in ontwikkeling dan twee jaar geleden toen ik er nog speel de," verkondigde de interna tional. In zijn uitpuilende kantoortje in stadion De Meer neemt de 42-jarige directeur betaald voet bal van Ajax de lovende woor den van de voormalige Ajacied voor kennisgeving aan. „Het is aardig dat hij dat zegt, maar ik vind niet dat Wouters op basis van één wedstrijd kan oordelen. Zeker niet na dat duel." „Maar ik denk wel dat hij gelijk heeft. We hebben het afgelopen halfjaar vrijwel constant heel goed gespeeld. Ik zou het niette min geen schande vinden als we dit seizoen onverhoopt geen kampioen worden. PSV heeft een veel hogere begroting dan Ajax. Ze kunnen de beste stafle den en spelers aantrekken. Als succes uitblijft, heeft de club kennelijk verkeerde keuzes ge maakt. Maar voetbal is geen wetmatigheid. De draad waarop Ajax zich beweegt, is heel teer. Die kan op elk moment knap pen." In de kwetsbaarheid schuilt te vens de grootste kracht van Ajax. „We spelen het mooiste voetbal van Europa, of proberen dat," stelt Van Gaal onomwon den. „Ik ken geen club die met veertig meter ruimte achter de eigen verdediging durft te voet ballen. Winnen op de Ajax-ma- nier en ten minste één prijs pak ken, dat zijn de belangrijkste doelstellingen." Michels „Onze speelwijze van vroeg sto ren en pressen is aantrekkelijk om te zien, maar moeilijk uit voerbaar. Het vereist een grote discipline. Als een aantal spelers zich niet aan de afspraken houdt en zich niet aan het collectief conformeert, gaan we de bieten- brug op. Tegen welke ploeg dan ook. Voetbal bestaat uit balbezit en balverlies. Bij Ajax zijn de acties in beide situaties even belangrijk. Daarom past Roma no bijvoorbeeld niet bij ons. Hij heeft fantastische kwaliteiten, maar doet nauwelijks mee bij balverlies." Door Jaap van Essen Nijmegen - Via Willem II, NEC, NAC, Vitesse, RKC, NEC, Sankt Gallen en FC Groningen naar Emmen. Zie daar de werkgevers van een Wodale proftrainer uit Ne derland. Leen Looyen is een van de vele trainers die niet aan loopbaanplanning kan doen. y bijna twintig jaar is Leen Looyen werkzaam in profvoet bal. En enkele korte periodes daargelaten is hij immer aan het Werk geweest. Een hele presta- want tal van collega's uit bet wereldje' kunnen het hem biet nazeggen. edere twee drie jaar komt er ben nieuwe lichting oefenmees- jers van de cursus Coach Betaald Voetbal, hoewel het aantal clubs beperkt is en blijft tot 36. Het is baarom dringen geblazen, on danks het feit dat Nederlandse tamers tegenwoordig gewild 'Jn in het buitenland en de fbeidsmarkt dus iets groter is ^worden. L w O e v u E( 'Jbk aan ^°oyen zit in het huidige seizoen

de Stem | 1994 | | pagina 14