lTLON' Lieveke Goossens succesvol [KEN 'Kleine kans op behoud tweede divisie' Maas 2 pakt punt van koploper Koewachtse amazone in rap tempo naar hoogste klasse KORT Zeeuwse voetbaljeugd kan niet overtuigen uidonkstraat tgoed bv de STEM SPORT ZEELAND B3 •k. IJKEN Wietske Harts van Morres vecht tegen degradatie: UUR 2 etages Bergen op Zoom D-44453 .G. Lanen -WOONHUIS t Brouwershuisje bedwingt koploper Titelstrijd tweede klasse bandstoten Hockey-derby Goes-Rapide Voetbalstage Blind en Yan Vossen in december Erasmus-trein dendert verder \A 1 BRIDGERUBRIEK Lesmateriaal Peter Verstraete start verrassend in Beker-kader Motorsport ZATERDAG 5 MAART 1994 Inkstraat een apparte- Lrtementen en 9 twee- Jigeving uit. Deze mo- Kiting plaatsvindt op de tegemoetkomt aan de ien wij over een uitge- ien. 1x076-218531 ■en G. Cantrijn, tijdens esp. 013-633956 en 076- I garage en tuin m. |rz. v. daksiol., c.v. roy. woonk. m. bn met licht eiken fkookpl., afzuigkap en ligb. 2 Slaapk. arden. Vraagprijs: |e/berging (inh. ca. cy. Bouwjr.: 1971, hal, toilet, woonk. oor/tuinkamer, roy. Ie kast, werkkamer Tberging. 1e Verd.: Vmers. Vraagprijs: li. roy. (ca. 1000 m3) 1 op ca. 1000 m2 m. Lbb. beglaz., hardh. bpen haard, vide en Jstkamer (17 m2) ge- Irderobekamer, roy. pubbele vaste wast., 2e badk. Om een moet u beslist een pwon. op 291 m2 m. I geh. dubb. beglaz., Iloerverw., hal, toilet, pouwkeuken, bijkeu- fe toilet en wastafel- 14e slpk. Vraagprijs: maken ag vrijblijvend afspraak voor i tof 16.00 uur Iviseur V Van onze medewerker VVilly van Leeuwen Hulst - Het eerste vrouwen team van de volleybalvereni ging Morres uit Hulst pro beert met man en macht de gradatie uit de tweede divisie van de landelijke volleybal competitie te voorkomen. Wietske Harts en José de Wilde zijn de steunpilaren van dit door blessureleed getroffen team. „We krijgen nog enkele zware tegen standers en daarom hebben we, denk ik, maar een kleine kans om ons in de tweede divisie te handhaven," zegt de 20-jarige aanvalster van Morres, nu de competitie in een beslissend sta- dium komt. VOLLEYBAL Wietske Harts begon, zoals vele Hulster volleybaltalenten, op jonge leeftijd in de 'Everaert- school'. Door omstandigheden kreeg ze al op 16-jarige leeftijd de kans om in het eerste team uit te komen. Die kans pakte ze met beide handen. „Ik ben eigenlijk per toeval in het eerste team gerold," zegt Wietske, die nog nageniet van de overwinning op Metal Bouwkonsort. „Misschien hebben ze me wel om mijn lengte geselecteerd." Wietske is met haar 1,75 meter een bruikbare speelster. Ze heeft al enkele trainers mee gemaakt, zoals Eric Burm, Ro nald van Goethem, Jo Everaert en nu Guido de Beule. De resul taten van Morres zijn dit seizoen teleurstellend, wellicht veroor zaakt door veel blessureleed. Trainer-coach Guido de Beule tracteerde zijn team op een don- derspeech, die zijn uitwerking niet heeft gemist. „Dit was best wel eens goed voor ons team. We kunnen het goed met elkaar vinden, maar op de trainingen en in wedstrijden is er een groot verschil in de bele ving van de speelsters. Sommi gen tonen geen emoties en dat vind ik best vreemd. Ik ben er altijd op gebrand te winnen. Ons team speelt te wisselvallig en ik weet wel dat we veel blessures hebben, maar daar moeten we ons nu eens overheen zetten." Angstig Toen Daphne Buysse een blessu re opliep, keek iedereen weer angstig. "„Door de blessures heb ben we wel minder punten ge pakt, maar volgens mij mankeert het ook wel eens aan wilskracht. Tegen hoog genoteerde teams spelen we altijd goed, tegen la gere teams presteren we minder. We hebben geen illusies meer dat we de degradatie kunnen ontlopen, maar we willen wel goed blijven presteren en leuke combinaties maken. Het gaat er om dat we plezier in onze sport blijven houden en dat geldt ze ker voor mij," zegt Wietske. Of zij volgend seizoen ook nog bij Morres te bewonderen zal zijn, is nog de vraag. Het wel of niet degraderen naar de derde divisie speelt daarbij volgens de 20-jarige aanvalster geen enkele rol. „Ik heb een aanbieding ge had om bij Leto Print in Roosen daal te komen spelen. Dat was voor mij verrassend, want het eerste team speelt in de eerste divisie. Ik train nu mee met deze vereniging, want door mijn stu die aan de laboratoriumschool in Etten-Leur ben ik alleen in de weekeinden thuis," vervolgt ze. Wietske heeft het aanbod van Leto Print nog in overweging en zal binnenkort beslissen, degra datie of geen degradatie. „Mijn studie is nu belangrijk. Ik heb in het verleden wel zes keer per week getraind, maar dat is nu niet meer haalbaar. Eerste divi sie spelen is wel een uitdaging, maar we zullen zien." Wietske hoopt wel dat ze de komende wedstrijden met Mor res nog veel punten kan binnen halen. „Degradatie naar de der de divisie zou geen ramp zijn, want in de top van de derde divisie spelen is ook best leuk," weet ze. „Ik heb het bij Morres altijd goed naar mijn zin gehad. Een leuke sfeer in een team vind ik nu eenmaal belangrijk," Dat Cindy van Goethem volgend seizoen terugkeert bij Morres en er dan, als de geblesseerden te rug zijn, een goed team zal staan, stemt Wietske Harts tot tevredenheid. „Ik heb nog niets besloten, maar ik ben blijkbaar gemakkelijk te beïnvloeden, dus wie weet," besluit Wietske Harts, die de komende wedstrij den van Morres toch' succesvol wil afsluiten. Zeker is wel, dat deze talentvolle aanvalster ook in de toekomst voor de Hulster vereniging een uitstekende speelster kan zijn. In welke divi sie dan ook. Van onze paardesportmedewerker Koewacht - De 29-jarige Koewachtse dressuuramazone Lieveke Goossens van de Ruitersportvereniging Axel verbaasde vriend en vijand tijdens de finaledag van de dressuurcompetitie om de Graeve Jan-trofee. Zij pakte in de M-klasse de felbegeerde hoofdprijs en tevens promoveerde zij naar de hoogste Z-klasse dressuur met haar paard Haydn. En dat in amper één jaar tijd. PAARDESPORT Lieveke Goossens, secretaresse van beroep, woont tussen 't Zand en De Bonte Koe samen met Patrick de Frel (27) en hun 5-jarig dochterje Stefanie. „Dat het succes dat ik in manege Magrette behaalde, velen ver baasde kan ik wel begrijpen. Vorig jaar januari kwam ik pas in actie met mijn 4-jarige paard Haydn, een Anglo Arabier. Hij was nog 'groen'. Ik heb hem opgeleid en op het niveau ge bracht van de M-klasse. Tenslot te moest ik met een groen paard in de L-klasse beginnen en dat betekende natuurlijk aan con coursen deelnemen om zodoende naar de M-klasse te kunnen pro moveren. Dit kostte uiteraard tijd en geld." „Ik ga dan liever naar onze in structeur Eppo Roovers toe van Ruitersportvereniging Axel I en zo af en toe naar Francois de Sutter uit Brasschaat, die vroe- in Axel instructeur was. Zo- I doende ben ik met Haydn direct in de M-klasse gestart. Voor het eerst in Hulst in september vorig jaar. Daarna in Axel en nog een reeks wedstrijden, om tenslotte in manege Magrette te promove- ren naar de Z-klasse." Begin Hoe is het begonnen? Lieveke Goossens: „Mijn eerste pony Fu- j ry kreeg ik toen ik vijf jaar werd. Oaarmee heb ik me tot mijn j bende beziggehouden, voorna melijk in de bossen van de wa terleiding in St.-Jansteen. Mijn ouders hadden in die buurt een zomerhuisje, dus dat kwam mooi uit. I ffijn eerste wedstijdpony, El Ti- kreeg ik op mijn tiende jaar. I ik werd lid van de ponyclub De Heppertjes in Axel. Zo'n drie jen op Zoom Josephpl. 4 135 riV udenbosch SI CW Oudenbosch 2-14350 en openbare executoriale 3PVAN ;azijn, erf en verdere i gelegen te Hoeven aan de traat 18 f DOORGANG VINDT de arrondissementsrecht- ndse koopovereenkomst ter 1 Zo de executie wordt nieuw mededeling worden •JG VEILING DRNELISSENS irt en Heijningen 3 5 februari jl. aangekon- toriale verkoop van het aanhorighedpn, alles met aan de Molenberglaan suden zou worden op de •t a.s. NG ZAL VINDEN, in: tel. 01686-3550. van Gent - Na een op merkelijke reeks sterke winstpartijen heeft koploper De Rijnvaart een punt in moeten leveren. Sub-topper 't Brouwershuisje stond voor iet gelijke spel (3-3) in de zaalvoetbalcompetitie van het rayon Sas van Gent ga rant. Brouwershuisje kreeg in dit iuel aanvankelijk de beste sco- bngskansen, maar stond ruim in ie tweede helft wel met 3-1 echter. In die fase toonde de ploeg veerkracht en trok de Jand nog in evenwicht. Voor De "'invaart scoorden Salif Kilic w) en Marco Broekhoven. Voor Brouwershuisje werd de pro- iuktie verzorgd door Frank In- jSs (2x) en Han Stevens. Door deze uitslag komt W 't "olderken, dat overigens moei- raam (5-3) van Marinet won, "oer in beeld voor de titel. De 3verige ploegen staan inmiddels kansloze achterstand. De ketters leed met 7-5 verlies te- Sjn Cerestar en Philippine 2 V>Pte met 5-2 IZV 3. Een mechts met drie veldspelers aan wend ADEG was opmerkelijk jP schot tegen een eveneens met ([ie veldspelers uitkomend De Lakker: 16-3. '»nd: De Rijnvaart 17-30, W 't ("derken 16-28, De Spetters 16-24, .'Brouwershuisje 16-22, Cerestar 8, Philippine 2 14-13, IZV 3 ADEG 16-12, Oudt Sas/Mic- j| 10-8, De Tukker 15-4, Marinet jaar reed ik daar individueel, maar ik wilde graag in het acht tal en daar was El Tigre te klein voor; Daarna kwam er een gro tere pony, de schimmel Candy. Daar bereikte ik de M-klasse dressuur mee en het L-springen. Voor het gezelschap van Candy was er nog de pony Palmer, maar die heb ik niet in de wed strijdsport uitgebracht. Die is wel bekend geworden met Judith Cerpentier, want die presteerde het om hem naar de Z2-klasse te rijden. Mijn eerste paard, Silven, kwam op mijn vijftiende. Ik moest toen nog één jaar met Candy bij de pony's blijven om het achttal te versterken. Met Silven ben ik naar de Z-klasse opgeklommen en daarmee wilde ik nationaal gaan rijden. Ik ben dus lid ge worden van de VVDR, de Vere niging Voor Dressuur Ruiters. Daarbij reed ik enige goede uit slagen. Toen moest ik kiezen. De concoursen van de VVDR op dat niveau zijn allemaal in de rest van Nederland. Dat is als je in Zeeuws-Vlaanderen woont bijna niet te doen en zeker niet met één paard. Je mag tijdens die concoursen twee proeven rijden op zo'n dag. Om daarvoor zover te rijden, werd echt te gek. Bijna alle deelnemers aan die concour sen hebben twee of meer paar den bij zich en zijn veelal profes sionals. Ik besloot daar toen ver der van af te zien." Springen Lieveke Goossens heeft duidelijk voor dressuur gekozen. Springen ligt haar minder goed. „Met Ver- .ona, een paard dat later geko men is en goed kon springen, heb ik dat wel geprobeerd. Zeker toen de instructeur het demon streerde. Ik dacht dat het met een goede begeleiding tijdens de concoursen wel goed zou gaan, maar ik had toch te weinig lef. Daarom heb ik verder van het springen afgezien. Wel heb ik Verona naar de Z-klasse dres suur gereden. Met Daktari, een M-klasser, moest ik natuurlijk ook in de M-klasse beginnen. Na in tien wedstrijden gestart te zijn stond hij in de Z-klasse. Daarna koch ten we Vosco. Hij was groen en- is bij mij ook Z geworden. Mijn grootste streven is en blijft altijd een groen paard op te leiden en hem tot in de Z-klasse te bren gen. Dat is me na 18 jaar sport tot nu toe altijd gelukt. Acht jaar geleden kreeg ik de ruiterster. Dat is een onderschei ding van de federatie, die wordt toegekend aan ruiters en amazo nes die bijzondere prestaties hebben geleverd in dressuur en springen, de samengestelde sport en het mennen. Voor mij was dat omdat ik drie paarden tot de Z-dressuurklasse had gebracht met vijf winstpunten." Tijdens de conoursen fungeert Lieveke Goossens ook ais jurylid en wel voor de L-klasse paarden en pony's. Lieveke: „Drie jaar geleden heb ik mij opgegeven als M-jurylid. Ik mocht mij toen eigenlijk al opgeven voor Z-jury- lid, maar destijds ben ik met velen voor het toelatingsexamen niet geslaagd. Ik heb mij nu weer opgegeven, nu voor de Z-jury- opleiding, maar er geven zich altijd meer op dan dat er tot de cursus toegelaten worden. Dan wordt er om de beschikbare plaatsen geloot, maar dat regelt de provinciale bond. Nu dus maar afwachten," besluit de Koewachtse dressuuramazone pur sang Lieveke Goossens. De sucpesvolle amazone Lieveke Goossens met haar paard Haydn. FOTO WIM KOOYMAN Goes - De biljartvereni ging ALM uit Goes heeft de organisatie in handen van het kampioenschap tweede klasse bandstoten van het district Walche ren en De Bevelanden. Vandaag begint deze titel strijd in café Baarends te Goes om 12.30 uur en mor gen gaat men op hetzelfde tijdstip verder. Op die dag wordt de finale omstreeks 16.00 uur afgewerkt. Deelnemers: 1. Chris Coom- ans (BVM Middelburg), alge meen gemiddelde 3,35, 2. Peter Vos (VEG/ABV Oost- Souburg) 3,18, 3. Piet Koek (ALM Goes) 3,10, 4. Jan Westdorp (ALM) 3,08, 5. Sjaak Olivier (ALM) 3,02, 6. Wim Geschiere (HIO Hein- kenszand) 2,73, 7. Jo Alleiin (VEG/ABV) 2,64, 8. Johan de Punder (DOS Ovezande) 1,88. Van onze hockeymedewerker Terneuzen - In de hockeycompetitie staat zondag een volledige ronde op het programma. In de derde klasse D Bij de mannen springt de derby Goes-Rapide, die om 14.30 uur op sportpark Het Schenge te Goes begint, in het oog. Deze derby moet voor Rapide in het teken van herstel staan, want die formatie liet veertien dagen geleden tegen Pollux in Vlaardingen onverwacht de punten. Door die nederlaag is de kloof met koploper Dordrecht, dat momenteel een uitstekende vorm toont, drie punten geworden. Wil Rapide de titelkansen heel houden dan zal er gewonnen moeten worden. Goes zal niet zonder slag of stoot meewerken aan de nog levende titelaspira- ties van Rapide. Vers in het geheugen ligt nog de monsterneder laag (9-0) die Goes in het begin van de competitie in Hulst tegen Rapide leed. De thuisploeg zal dan ook alles in het werk stellen om te bewijzen dat die nederlaag een duidelijke vergissing was. Het Terneuzense Olympia gaat op bezoek bij sub-topper Zeven bergen en wacht dus een zware klus. Gezien de duidelijk opwaartse lijn die Olympia heeft ingezet, is het niet onwaar schijnlijk dat de Terneuzense formatie voor een verrassing zorgt tegen de nummer drie van de rangschikking. In de derde klasse D vrouwen is Olympia zo goed als gedegra deerd. Die ploeg onvangt koploper AMHC65 uit Hendrik Ido Ambacht, het ligt in de lijn der verwachting dat de dreigende degradatie nog meer gestalte zal krijgen. In de vierde klasse C staat eveneens de derby Goes-Rapide op het programma. Dit duel heeft niet veel belang, want Rapide 'huppelt' mee in de sub-top en heeft geen uitzicht meer op de titel. Goes staat in de onderste regionen. Goes zal er alleen voor willen waken om niet op de laatste plaats terecht te komen en zal dan ook alle zeilen bijzetten om minimaal een punt te pakken. De wedstrijden bij de vrouwen beginnen om 12.45 uur. Terneuzen - In de vierde klasse van het zaalvoetbal rayon Terneuzen bedwong Maas 2 koploper W Dow 4 in een bijzonder attractief en doelpuntrijk duel. Dit ener verende treffen eindigde in 9-9. Door die uitslag nadert Melk Bier, dat met 2-7 van Instuif won, de koploper tot op één punt. De overige ploegen in deze klasse zijn inmiddels kansloos voor het kampioenschap. W Terneuzen 2 en Plantenmarkt deelden de punten (4-4) en Atoom Boys won afgetekend van Sporting'88 4: 8-4. In de derde klasse verloor W Crunchtime met 3-1 van W Dow 2 en ging Qutility verras send onderuit tegen ABN-AM- RO: 1-3. STANDEN Van onze sportmedewerker Lewedorp - Ook dit jaar hou den de Zeeuwse internatio nals Danny Blind en Peter van Vossen een voetbalstage voor Zeeuwse jeugdvoetbal lers in de leeftijd van 12 tot 16 jaar, op het terrein van Lewedorpse Boys. Honderd jeugdige voetballers krijgen op woensdag 28 en don derdag 29 december de kans om onder professionele leiding te trainen en te spelen. Behalve Danny Blind en Peter van Vos sen verlenen ook hun medewer king Maurice van Ham (Beveren) en Ruud Pennings (oud-doelman van VC Vlissingen en VCV Zee land). De voetballers worden op leef tijd ingedeeld in groepen van vijftien spelers. Er wordt twee keer per dag getraind, waarbij het accent ligt op technische vaardigheid. Er - is ook een avondprogramma waarin Blind en Van Vossen zelf een belang rijke rol vervullen. Overnacht wordt in Motel Goes. De kosten van deze tweedaagse stage (in clusief overnachting en alle maaltijden) bedragen 175 gulden per persoon. Inmiddels hebben Danny Blind en Peter van Vossen hun activi teiten op het gebied van voetbal stages ondergebracht in een ei gen stichting. Die beoogt het stimuleren van jeugdvoetbal in Zeeland. Er is ook steun toege zegd door een aantal voorname lijk Zeeuwse sponsors". Nieuw is ook' de samenwerking met de KNVB afdeling Zeeland. Overleg tussen Blind en Van Vossen enerzijds en vertegen woordigers Van de KNVB ander zijds, heeft er toe geleid dat de afdeling Zeeland het initiatief van beide Ajacieden onder steunt. Oostburg - In het West-Zeeuws- Vlaamse KNVB zaalvoetbal den dert de Erasmus- trein gewoon verder. De Bressiaanders, reeds winnaars van de najaarscompe titie, staan ook nu aan de leiding en maakte Dikke van Dale de volle buit afhandig. In een doelpuntrijk treffen bleef Vooruit bekerfinalist Zeemeeuw debaas, terwijl Frietstal vrij- gemakkelijk de Sluisse derby té gen Maitre Jean won. Uitslagen eerste klasse: Vooruit- Zeemeeuw 7-4, Dikke van Dale-Er- asmus 3-5, Frietstal-Maitre Jean 7-1. Stand eerste klasse: Erasmus 2-4, Frietstal 1-2, Dikke van Dale 2-2, Vooruit 2-2, Zeemeeuw 1-0, Maitre Jean 2-0. Derde klasse: Ron's Fashion 15-28, Qutility 16-20, W Dow 2 15-17, Witte/Boussen/De Bruin 15-17, W Crunchtime 15-15, ABN-AMR O 16-15, Sporting'88 3 15-12, W Dow 3 15-11, Smit 15-9, Beldo'79 15-8. Vierde klasse: W Dow 4 15-25, Melk Bier 15-24. Sporting'88 4 15-20, Maas 2 15-18, Gemeente 2 14-13, Atoom Boys 15-11, Instuif 15-11, Plantenmarkt 15-10, W Ter neuzen 2 15-9, W De Zwaantjes 4 13-5 Het is vaak moeilijk kiezen uit het gro te aanbod lesmate riaal om je spelpeil tè verbete ren. Koen Gijsman en Bart Nab, de laatste was jarenlang een vaak geziene bridger in Zuid-West-Nederland, zijn er in geslaagd ver boven de mid delmaat te scoren met hun 'Bridge+'-boekjes. De opzet is eenvoudig. Je speelt spellen eerst zelf en kunt dan later aan de hand van het resultaat je score aflezen. Gijsman en Nab volgen een vast stramien en hebben elk spel een ver klarende titel en uitvoerige uitleg meegegeven. De moei lijkheidsgraad wordt steeds groter. Dit spel kreeg de titel 'lees de start'. cd Wvl Door Ruud van den Bergb O gever 4V9 8 73 OWkw. 5 2 84 V654 B H 64 H4 H V 7 6 #AHB9 N W O Z 10 AVB10 9 8 B 9 3 1072 AB52 ¥763 A 10 5 2 #83 zende klaver op schoppen heer weg en is er geen klaver- verliezer. 'Bridge+' is een verzorgde lesmethode, waarover alle in formatie te krijgen is onder tel. nr. 013-443727. Ook de volgende keus is wil lekeurig; dit spel draagt de titel 'geen puntenkul met een lange kleur'. Het juiste biedverloop, dat met een uitvoerige motivering gegeven wordt, zou als volgt moeten gaan: onder passen van NZ opent West 1K1; Oost lHa; West 2SA en Oost be sluit met 4Ha. Het spelen wordt duidelijk uiteengezet. Over de uitkomst dit: Zuid start met klaveracht, de hoogste van een doublet- on. Een aas op tafel leggen zonder de heer erbij, geeft vaak een slag weg. Een klein tje onder een aas is tegen een troefcontract ook niet goed. Samengevat wordt over het speelplan gezegd, dat de lei der in iedere bijkleur een ver liezer ziet. Maar als de klaver snit zou lukken, zijn er twaalf slagen, want dan kan de ver liezende schoppen op de vier de klaver weg. Gezien de uit- kamstkaart (klaveracht ont kent een plaatje) biedt die snit in klaver weinig kans op succes. Er is een kans op een overslag als je schoppenaas bij Zuid veronderstelt. Speel daarom na het troeftrekken schoppentien uit Oost. Als Zuid niet neemt, is er geen schoppenverliezer en neemt Zuid wel, dan kan een verlie- N gever 4 V 8 7 6 3 NZ. kw. B 3 V2 B843 A2 ¥964 A 109 8 7 64 #9 N W O Z B4 H V 102 H 5 3 A V 10 5 H 1095 A 8 7 5 B H 7 6 2 Oost opent ISA en West biedt 3SA, terwijl NZ passen. In de uitleg over het bieden, zeggen Gijsman en Nab onder meer dat je 3Rui na ISA zou kunnen bieden met deze West-hand. Dat is inviterend voor 3SA met een zeskaart ruiten. Maar de SA-opener mag daarop passen. Deze West-hand is echter te sterk om te inviteren. West biedt ineens 3SA en telt niet alleen zijn punten, maar kijkt ook naar zijn kaart. Het heeft wei nig zin aan 5Rui te denken, omdat de lage kleuren in dienst van 3SA staan. Boven dien zou Oost een invite voor 3SA niet aannemen met zijn 15 punten en zijn minimale ISA-opening. Samengevat wordt over het speelplan ge zegd dat er negen slagen zijn, tenzij de ruiten 3-0 zitten. Als Zuid met schoppen start en NZ gooien op de lange ruiten schoppen af, is een overslag in harten mogelijk. Van onze biljartmedewerker Eede - Peter Verstraete van de organiserende biljartvereni ging De Kastelein is de grote verrassing tijdens de start in het kampioenschap Beker-kader, de titelstrijd kader 38/2 van het district Zeeuws-Vlaanderen. Hij opende met winst tegen kanshebber Koos Zwanink en versloeg ook Cor Verlinde in het hem vertrouwde lokaal De Kastelein te Eede. In poule B pakte Peter Verstrae te, die in dit kampioenschap de buteert, verrassend uit. Hij klop te de van tevoren hoog inge schatte Koos Zwanink. In veer tien beurten liet hij de Terneuze- naar kansloos met de cijfers 86-150. Toch zag de start er veelbelovender uit. Verstraete opende, nadat Zwanink de ac- quitstoot had gemist, met een serie van 39 caramboles. Ook daarna was hij vrij succesvol en leek na een zestal beurten op een hoog partijgemiddelde af te ste venen. Vervolgens stokte de pro ductie, maar een hopeloos naar vorm snakkende Koos Zwanink kon daarvan geen moment profi teren en finishte met een matig partijmoyenne. Tegen Cor Verlinde deed Verstraete het nog eens dunnetje over. Ondanks een fraaie serie van 136 caramboles moest Verlinde, die 250 caram boles moet maken, de winst aan Verstraete laten: 150-219. In poule A opende Marijn Geir- land van BW Terneuzen met winst tegen Piet de Koeyer van SBC Sluiskil. In 18 beurten maakte Geiriand zijn aantal van 150 caramboles vol en zag De Koeyer, die 200 caramboles moet maken, op 184 stranden. Kurt Verstraete (de broer van Peter) maakte zijn rol als kanshebber in de eerste ronde waar. Hij won erg gemakkelijk van Piet Corne- lis. In veertien beurten, gesteund door een serie van 41 carambo les, trok hij met 200-43 aan het langste eind. Louis Dallinga bewees in deze poule de juiste vorm te pakken te hebben. Piet Cornelis werd het kind van de rekening en verloor in tien 1 eurten met 300-87. Goed op dreef was ook Jack de Maat van KOT Terneu zen. Hij had elf beurten nodig om de 150 caramboles tegen Herman Cornelis te voltooien. Overigens kwam Cornelis in dit geweld tot de naar zijn maatsta ven alleszins acceptabele pro- duktie van 98 caramboles. De wedstrijden gaan vandaag en morgen onder leiding van Ronny Roets om 13.00 uur verder en de finalepartij wordt zondagmid dag omstreeks' vijf uur afge werkt. DE NEDERLANDSE ingenieur Jan Witteveen heeft zijn werk zaamheden voor de fabriek- steams van de Italiaanse motor fabrikant Cagiva voorlopig moe ten staken. Witteveen was in het weekeinde in de buurt van Udine betrokken bij een auto-ongeluk in zware mist. Bij de botsing brak hij zijn linker sleutelbeen. „De tegenslag komt ongelegen, want het seizoen start over min der dan een maand. We waren bezig met de laatste aanpassin gen van het materiaal," aldus de onfortuinlijke specialist. Van onze sportmedewerker Zierikzee - De voetbaljeugd van Zeeland, jongens tot 13 jaar, heeft allerminst kunnen overtuigen tijdens het Vijfbondentoernooi, het kwalificatiegebeuren voor het nationaal kampioenschap. Op het sportpark in Zierikzee verloor Zeeland alle duels en moest met de laatste plaats genoegen nemen. Op voorhand waren de. ver wachtingen niet al te hoog gespannen bij de Zeeuwse jeugdselectie in deze leeftijds categorie. Toch vond de lei ding dat het team onder de verwachtingen presteerde. Al leen in de wedstrijd tegen Rot terdam, de latere toernooiwin- naar die zich plaatste voor het NK dat op 11 juni in Naald wijk gehouden wordt, kwam Zeeland goed voor de dag. De formatie van afdelingstrainer Jan van Loon nam zelfs een 1-0-voorsprong, maar moest die in de slotfase ietwat onge lukkig prijsgeven en zag Rot terdam, met verschillende jeugdspelers van Feyenoord en Sparta in de gelederen, zelfs nog nipt winnen: 1-2. Uitslagen: Zeeland-Den Haag 2-4, Rotterdam-Dordrecht 4-1, Den Haag-Rotterdam 1-1, Gou- da-Zeeland 5-1, Dordrecht-Gou- da 3-1, Rotterdam-Gouda 2-2, Den Haag-Dordrecht 6-2, Zee land-Rotterdam 1-2, Gouda-Den Haag 7-1, Zeeland-Rotterdam 0-9. EINDSTANDEN Toernooi Zierikzee: 1. Rotterdam 7 punten, 2. Den Haag 5, 3. Dord recht 4, 4. Gouda 4, 5. Zeeland 0 punten. Totale eindstand, inclusief na- jaarstoernooi: 1. Rotterdam 14 punten, 2. Den Haag 12, 3. Dord recht 9, 4. Gouda 5, 5. Zeeland 0 punten.

de Stem | 1994 | | pagina 13