4Waarom zou ik daar hard gaan?' Jerry Simons van Dordrecht naar Vitesse Tonya Harding ook aangevallen Doek dreigt te vallen voor Napoli UITSLAGEN standen DE STEM SPORT B2 Schaatsers beginnen mat aan Nederlands kampioenschap in Den Haag Loting NK schaatsen MSV Duisburg weer koploper Italiaanse pers hekelt arbiter bij Ajax-Parma Ski-latten gezocht... sportnieuws KORT Sanchez te sterk voor Rottier Koss neemt geen genoegen met afkoopsom Atlete Wang kan miljoenen verdienen Wielerdróme Assen krijgt gestalte ATLETIEK AUTOSPORT BADMINTON BILJART BOKSEN GOLF HANDBAL SCHAATSEN SCHAKEN SCHIETEN SKIËN VOETBAL VOLLEYBAL ZATERDAG 5 MAART 1994 Arnhem - De Arnhemse ere divisieclub Vitesse heeft Jer ry Simons overgenomen van Dordrecht. Simons tekende gisteren, op de laatste dag van de transferperiode, een contract van drie jaar. De nummer twee van de WCS- verkiezing van de eerste-divi- sievoetbaUer van het jaar, moet het duel van Vitesse zondag tegen PSV missen door een schorsing. Ter compensatie van het verlies van de 24-jarige Simons heeft Dordrecht tot het eind van het seizoen Patrick Pothuizen van Vitesse overgenomen. Haarlem heeft zich versterkt met aanvaller Wilson Ajah. De eerste-divisieelub huurt de 21-jarige Nigeriaan voor de rest van het seizoen van Roda JC, waar Ajah al drie jaar onder contract staat. De Noordhollandse eerste divi sieclub heeft zich tevens tot het eind van het seizoen verzekerd van de diensten van Bert Aipas- sa en Etienne Kelders. Het duo werd gehuurd van FC Utrecht. FC Zwolle heeft zich met Harry Sinkgraven en Erik ten Voorde versterkt. De eerste-divi- sieclub, die vanavond tegen RBC speelt, nam de 28-jarige Sink graven over van Cambuur. De middenvelder was aan zijn vier de seizoen bezig in Leeuwarden. Hij tekende voor 2V4 jaar bij zijn nieuwe werkgever. De 25-jarige verdediger Ten Voorde werd voor de rest van het seizoen van Heerenveen ge huurd. Hij moet Johan Hansma opvolgen die eerder deze week door de Zwollenaren aan dezelf de Friese ploeg werd verkocht. De rechtbank van Antwerpen heeft vrijdag dertien mensen vrijgesproken van fiscale fraude bij de Belgische tweede klasser Beerschot. Er stonden onder anderen zes voormalige bestuurders van Beerschot terecht. Het openbaar ministerie had een voorwaarde lijke gevangenisstraf geëist en een boete van ruim vijf duizend gulden. Het openbaar ministerie over weegt in beroep te gaan tegen de vrijspraak. Gianluigi Lentini is door de Italiaanse justitie een uur lang als getuige verhoord in een on derzoek naar mogelijke finan ciële onregelmatigheden bij zijn transfer. De aanvaller werd door AC Milan in 1992 van Torino overgenomen .voor een bedrag van naar schatting 32 miljoen gulden. De club van de schatrij ke mediamagnaat Silvio Berlus coni onthield zich van commen taar. De zaak is onderdeel van een veel uitgebreider onderzoek naar de handel en wandel van de voormalige Torino-voorzitter Gianmauro Borsano, die in het kader van de operatie 'Schone Handen' werd gearresteerd. Borsano beweerde onlangs dat Milan in het geheim een slordige zeven miljoen gulden op een Zwitserse bankrekening heeft gestort om de overgang van Len tini naar de landskampioen te vergemakkelijken. De KNVB wordt opnieuw be dreigd met een kort geding over de naam van de mascotte van het Nederlands elftal voor de wereldtitelstrijd voetbal, 'Dut- chy'. Dit keer eist een firma in promotieartikelen de naam van het leeuwtje op. Kort nadat de mascotte officieel was gedoopt voerde de KNVB onderhandelingen met de firma Scapino, die de naam eerder al in gebruik had. De voetbalbond stelde de firma schadeloos. Daarvan zal het volgens de voet balbond nu niet komen. De ad vocaten van de KNVB beweren dat de eis van de firma in prot- motieartikelen op oneigenlijke gronden is gebaseerd. De KNVB zou de merknaam 'Dutchy' eer der bij het Benelux Merkenbu reau hebben gedeponeerd. Van onze verslaggever Rob van Deursen Den Haag - Het wordt zaterdag en zondag niet de natuurijs- baan van de Finse hoofdstad Helsinki, maar het half overdek te kunstijs van Den Haag voor de Nederlandse schaatstop. In Finland stond de inmiddels afgelaste wereldbekerwedstrijd op het programma alvorens in het weekeinde van 19 en 20 maart de World Cup-finale in Heerenveen wordt afgewerkt. In Den Haag is dit weekeinde het NK all-round voor mannen en vrouwen plus het NK sprint, eveneens voor beide seksen, aan de beurt. Met name Rintje Ritsma toonde zich de afgelopen tijd teleurge steld over het feit dat, omdat ook de Noren de komende dagen hun all-round-kampioenschap afwerken, hij Helsinki links moet laten liggen. „Daar hadden we tenminste nog wat geld kun nen verdienen, bij het NK rijden we voor een vetleren medaille," meent de Europees kampioen van begin januari in Hamar. Het argument dat het NK over de grote meerkamp tevens als selec tie geldt voor het WK van een week later in het Zweedse Go thenburg, gaat voor Ritsma niet op. De winnaar van zilver en brons tijdens de 17e Olympische Winterspelen plaatste zich als enige reeds voor het mondiale treffen via zijn Europese machtsgreep. „Niet leuk," foetert Ritsma, die daarbij gesteund wordt door de titelverdediger in Gothenburg, Falko Zandstra, verder. De 23-jarige Lemster schaatser kan namelijk nauwelijks enige moti vatie voor het NK in Den Haag opbrengen. „Waarom zou ik daar hard gaan," vraagt hij zich af. „Gelijk na de Olympische tien kilometer van zondag 20 februari ben ik met mijn cam pagne voor het WK begonnen. Daar kan ik nog iets van de toch ook voor mij ietwat mislukte SPRINT VROUWEN 500 meter, eerste rit: Zwolle - Nat, 2. Pasveer - Voetelink, 3. Pot - Van Meggelen, 4. Loor- bach - Aaftink, 5. Koeleman - Koudenburg, 6. Bollaart alleen. 1000 meter, eerste rit: Voete link - Loorbach, 2. Van Megge len - Bollaart, 3. Koudenburg - Aaftink, 4. Nat - Zwolle, 5. Pot - Koeleman, 6. Pasveer alleen. MANNEN 500 meter, eerste rit: Van der Vlies - Arnold van der Poel, 2. Janssen - Loef, 3. Leeuwangh - Bliek, 4. Smulders - Duba, 5. Van Velde - Pastor, 6. Coenen - Blanken, 7. Overdevest - Leo Borst. 1000 meter, eerste rit: Van Vel de - Overdevest, 2. Leo Borst - Leeuwangh, 3. Blanken - Loef, 4. Smulders - Bliek, 5. Arnold van der Poel - Coenen, 6. Jans sen - Duba, 7. Van der Vlies - Pastor. ALLROUND VROUWEN 500 meter, eerste rit: Van Schie - Manuela ten Kortenaar-Os- sendrijver, 2. Thomas - Zee, 3. Linnenbank - Zijlstra, 4. Jo- ianda Grimbergen - 't Hart, 5. De Vries - Jenita Smit, 6. De Loor - Mager. 3000 meter, eerste rit: Thomas - Jenita Smit, 2. Zee - Manuela ten Kortenaar- Ossendrijver, 3. Linnenbank - De Vries, 4. Van Schie - Jolanda Grimbergen, 5. Mager - De Loor, 6. 't Hart - Zijlstra. MANNEN 500 meter, eerste rit: Berkhout - Verlaan, 2. Van Falier - Mijs- ters, 3. Wierda - Bierma, 4. Vuurens - Ottens, 5. Pieterse - Van Oosterom, 6. Woelders al leen, 7. Veldkamp - Heideman, 8 Zandstra - Ritsma, 9. Ruud Borst - Marnix ten Kortenaar, 10 Arjan Schreuder - Postma, 11 Alleblas - Romme, 12. Groenendal - Hersman. 5000 meter, eerste rit: Wierda - Ottens, 2. Pieterse - Mijsters, 3. Verlaan - Bierma, 4. Woelders - Van Falier. 5. Berkhout - Vuurens, 6 Van Oosterom al leen, 7. Heideman - Ritsma, 8. Arjan Schreuder - Zandstra, 9. Veldkamp - Groenendal, 10. Hersman - Ruud Borst, 11. "omme - Marnix ten Korte naar, 12. Alleblas - Postma. Spelen goed maken. In Helsinki hadden we een betere mogelijk heid om de vorm te testen. Daar kun je een afstand uitkiezen om voor jezelf uit te vinden hoe je er voor staat. Zo'n grote meerkamp vergt veel meer van je. En mis schien moeten we dat dan een week later betalen. Met ene me neer Koss als tegenstander in Gothenburg zullen we toch al tot de tanden toe gewapend daar moeten aantreden." Ook Zandstra is niet van zins zich erg druk te maken tijdens het Haagse, tweedaagse ver plichte nummer. „Al geldt voor mij dat ik wel moet uitkijken dat ik me voor het WK selecteer. Zou dat mislukken dan kan ik dit seizoen helemaal op m'n buik schrijven," zo bouwt Zandstra, die op De Uithof zijn titel van vorig jaar in Assen verdedigt, enige reserve in. Volgens coach Ab Krook zal het met de motivatie van zijn pupil len wel meevallen. „Als ze een maal aan het schaatsen zijn, wil len ze toch van elkaar winnen. Zo werkt dat in de sport," aldus de 49-jarige Loosdrechter, die wel toegeeft dat het een ander nationaal kampioenschap zal worden dan het NK afstanden eind december vorig jaar, toen er Olympische startbewijzen op het spel stonden. „De druk is er nu vanaf. Het heilige moeten ook. Op het WK zoeken de jongens revanche voor de Spelen, niet in Den Haag." Het NK all-round wordt van daag en morgen betwist door 24 mannen en twaalf vrouwen. Bij de mannen valt de deelname op van Ids Postma. De Fries - debu tant op het EK met een vierde plaats in het eindklassement - wilde aanvankelijk na het over lijden van zijn vriendin Renske Vellinga afzeggen, maar kwam op dat besluit terug. Thomas Bos zal wel ontbreken. Na zijn long-problemen moet hij de komende vier weken nog steeds een medische behandeling ondergaan. Gisteren trainde hij wel lichtjes, maar de artsen vin den het onverantwoord hem aan competitie bloot te stellen. Ook Jeroen Straathof staat niet op de deelnemerslijst. Een nog in Ha- mar opgelopen enkelblessure speelt hem ondanks de intensie ve zorg van de laatste dagen te veel parten. Bij de sprint (start op beide dagen 's ochtends om tien uur) komen veertien man nen en twaalf vrouwen in actie. Tijdens het NK zullen de Neder landse medaille-winnaars van de Winterspelen (zilver en brons Ritsma, brons Zandstra en Veld kamp) door de schaatsbond offi cieel gehuldigd worden. Duisburg (dpa) - MSV Duisburg is opnieuw koploper geworden van de Bundesliga. De verras sende debutant won op eigen veld van Wattenscheid, 2-1. In eigen omgeving is Duisburg, gisteren weer met de Nederland se verdediger Nijhuis in de basis, nog ongeslagen, Wattenscheid won nog geen uitwedstrijd. Toch hoopten de gasten op het effect van de trainerswissel, die een dag eerder was doorgevoerd. Hartmann verving Bongartz en is met 33 jaar meteen de jongste 'chef-trainer' van de Bundesliga. Het hielp vooralsnog weinig. Duisburg was sterker en kwam door Steininger en Notthoff op 2-0. De Poolse international Lesniak scoorde voor Watten scheid. Uitslagen Bundesliga: Duisburg - Wat tenscheid 2-1, Dynamo Dresden - FC Köln 1-1. Stand aan kop: MSV Duisburg 24-29, Bayern München 23-28, Kaiserslautern 23-27, Hamburger SV 23-27 Rintje Ritsma (rechts), met naast zich coach Ab Krook: „In Helsinki hadden we tenminste nog wat geld kunnen verdienen, bij het NK rijden we voor een vetleren medaille.F0T0 ANP Beaverton - De Olympische Winterspelen zijn voorbij, maar Tonya Harding blijft in het nieuws. De kunstrijdster die in de Amerikaanse soap-se rie rond de aanslag op Nancy Kerrigan de rol van de boosdoener vertolkte, werd donderdag zelf het slachtoffer van een overvaller. Harding, teleurstellend achtste in Hamar, werd na een bezoek aan vrienden in Beaverton (Or egon), op weg naar haar auto, door een onbeken de overvallen. De Amerikaanse kampioene liep daarbij verwondingen op aan handen en knieën. Harding joeg de dader op de vlucht met behulp van een alarmapparaatje dat ze bij zich had. Tonya Harding Van onze correspondent Aart Heering Rome - Het doek dreigt te vallen voor Napoli, de club die enkele jaren geleden met Maradona nog tot tweemaal toe het Italiaanse landskam pioenschap wist te behalen. Sinds het oneervolle ontslag van de Argentijn is het bergaf gegaan met Napoli. De resul taten in de competitie zijn bedroevend en het stadionbe- zoek daalt zodat de inkom sten uit de kaartverkoop tot circa een derde zijn geslon ken. Voorzitter Corrado Feraino moest aftreden nadat hij ais pro ject-ontwikkelaar bij een reeks corruptieschandalen betrokken was gebleken. Hij liet een finan ciële wanorde achter. Zijn op volger Ellenio Gallo slaagde er niet in andere Napolitaanse on dernemers te bewegen om nog meer geld in de club te steken. De schuld van Napoli is inmid dels opgelopen tot 50 miljoen gulden en de banken waarbij de club in het krijt staat, weigeren nog langer krediet te verstrek ken. Woensdag liep de zaak na het besluit van de spelers, die al drie maanden geen honorarium meer ontvangen, op de spits. Zij wil den de club wegens wanbetaling aanklagen. In de praktijk zou daarmee het lot van Napoli be zegeld zijn. De club moet in zo'n geval namelijk binnen twintig dagen alle achterstallige lonen uitbetalen, maar deze heeft daar eenvoudigweg het geld niet voor. En als Napoli in gebreke blijft dan zijn de spelers bevrijd van contractuele verplichtingen, het geen ongetwijfeld tot een uit tocht van de beste spelers zal leiden. En dan is een degradatie niet uit te sluiten. Dat vooruit zicht gaf rond het trainingskamp aanleiding tot heftige discussies tussen spelers en het meer ver hitte deel van de supporters, waarbij ook regelrechte fysieke bedreigingen niet werden ge schuwd. Daardoor geïntimi deerd, besloten de spelers nog een paar dagen te wachten in de hoop dat in de tussentijd een nieuw volksinitiatief redding kan brengen. Onder de naam 'Napels voor Napoli' heeft een groep suppor ters een vereniging gesticht die de club aan de broodnodige li quide middelen moet helpen. Initiatiefnemer Gennaro Montu- ori wil door middel van een open inschrijving in de stad voldoende kapitaal verzamelen om tenmin ste een deel van de schuld van Napoli af te betalen. Als dat slaagt dan moet de club tot een kapitaalsvermeerdering over gaan, evenveel als het ingeza melde bedrag waarmee dan on dermeer de achterstallige spe lerssalarissen betaald moeten worden. In ruil daarvoor zou 'Napels voor Napoli' een aandeel in de club en een zetel in het bestuur verwerven. Het voorstel heeft al bijval gekregen van de oud-spelers van Napoli, Zola en Crippa, van vertegenwoordigers van verschillende andere sporten en van de Napolitaanse bard Nino D'Angelo. Voorzitter Gallo staat daarente gen sceptisch tegenover het red dingsplan. Vermoedelijk niet ten onrechte, want vorig jaar liep een ander plan om fondsen te werven door de verkoop van Na- poli-aandelen onder supporters op niets uit. Gallo blijft beweren dat hij zelf de helft op kan brengen van het bedrag dat no dig is om het tenminste tot het einde van het seizoen vol te houden. Hij heeft daarom alleen nog een partner nodig die de resterende acht miljoen op tafel moet leggen. Tot nu toe hebben zich geen vrijwilligers gemeld, maar volgens Gallo moet het mogelijk zijn om zo'n partner te vinden. Ook zijn woorden zijn echter weinig betrouwbaar ge bleken. In januari bracht het Napoli-bestuur immers het ge rucht de wereld in dat de bank en verzekeringskolos Internatio nale Nederlanden bereid zou zijn om de club te sponsoren en daar mee een einde te maken aan haar financiële perikelen. Het verhaal bleek volledig een pro- dukt van de rijke Napolitaanse fantasie, maar de club bereikte er wel mee dat de Italiaanse voetbalbond Federcaleio voorlo pig van een vordering van 18 miljoen gulden afzag. Een maand geleden bemiddelde de burgemeester van Napels, Antonio Bassolino, bij onder handelingen tussen de club en een andere belangrijke schuld eiser, de Banco di Napoli, die daarop een vordering van acht miljoen gulden tijdelijk op schortte. En gisteren sloot ook don Antonio Riboldi, bisschop van het vlakbij Napels gelegen Acerra, zich aan bij de autoritei ten die voor Napoli pleiten. „De club moet gered worden, want het voetbal is voor Napels een middel om kwade invloeden te keren," waarschuwde de bis schop, die nationaal bekend is geworden door zijn strijd tegen de camorro, de Napolitaanse mafia. Donderdag kwam ook de Feder caleio met een nieuw voorstel. De bond is bereid om nu al het aandeel van Napoli in de televi sierechten over dit en komend jaar uit te keren. Daarmee zou elf miljoen gulden in de kas van de zieltogende club vloeien, ver moedelijk genoeg om het dit sei zoen nog uit te zingen. Voor waarde daarbij is wel dat on middellijk daarna alle betere spelers worden verkocht om de schuldlast de delgen. En ook dat zou voor het voetbalgekke Na pels een bittere pil zijn. Milaan (anp) - De Italiaanse sportpers hekelde vrijdag in de beschouwingen over Ajax - Parma scheidsrechter Don. Volgens de bladen had de arbiter de Amsterdamse thuisclub nadrukkelijk ge spaard. De gezaghebbende Gazzetta del- 1 o Sport scheef dat Crippa een strafschop had verdiend, nadat Blind hem had omgeduwd. Bo vendien had Ronald de Boer de rode kaart moeten krijgen, na een elleboogstoot richting Ma- trecano. Wel konden de Italiaanse media zich vinden in het gelijkspel. Desondanks zei steraanvaller Asprilla van Parma in de Gaz zetta dat de Italianen meer had den verdiend. „Ajax is gered door keeper Van der Sar." De bladen stonden uitgebreid stil bij het applaus van het Am sterdamse publiek, dat voor Par ma bedoeld zou zijn geweest. „Ovatie voor de moed van Par ma", zei de Gazzetta dello Sport. En, in de Corriero dello Sport: „Show zonder doelpunten. Als het spel zo wordt gespeeld blijft het publiek komen. Dit was een les voor alle andere clubs." Whistier (sid) - De wereldbeker wedstrijd afdaling in Whistier Mountain wordt door pech ach tervolgd. Door het slechte weer is het maar de vraag of de wed strijd vandaag doorgaat. De chaos in het Canadese dorp, waar door de regen nog nauwe lijks kon worden getraind, is nu compleet. Alle deelneemsters zijn aanwezig, maar hun lange latten zijn de grote afwezigen. Op de vlucht van Oslo, waar de meeste skisters rechtstreeks van de Olympische Winterspelen vandaan kwamen, naar Vancou ver zijn 49 stuks bagage kwijtge raakt. Het Italiaanse team is het meest gedupeerd. „Slechts drie van de 25 zakken met ski's zijn aangekomen," klaagde teamchef Mario Clacamuggi. De buitenlandse concurrentes verleenden 'eerste hulp' aan de Italiaanse ploeg. Isolde Kostner, Bibiana Perez en Barbara Merlin kregen ski's aangeboden. Maar genoeg goed materiaal is er niet voor handen. Zo zal Perez de afdaling, als die vandaag door gaat, op Super G-latten moeten skiën. Delray Beach - Stephanie Rottier is er niet in geslaagd de halve finale van het met 800.000 gulden gedoteerde toernooi van Delray Beach (VSt) te halen. De Zeeuwse verloor in de kwartfinale kansloos van de als tweede geplaatste Spaanse Aranxta Sanchez-Vicario, 6-3, 6-2. Brenda Schultz was al in de derde ronde gesneuveld. De Heemsteedse verloor met 7-5 6-1 van de Duitse Sabine Hack. Delray Beach, vrouwen, 800.000 gulden Derde ronde: Hack (Dui/7) - Schultz (Ned/13) 7-5 6-1, Sabatini (Arg/3) - Jeyaseelan (Can) 6-2 6-2, Sukova (Tsj) - Labat (Arg) 6-3 6-1, Medvedeva (Oek/9) - McNeil (VSt/8) 4-6 6-2 6-2, Rubin (VSt/14) - Coetzer (ZAf/4) 3-6 6-2 7-5. Kwartfinales: Sanchez-Vicario (Spa/2) - Rottier (Ned) 6-3 6-2, Rubin (VSt/14) - Medvedeva (Oek/9) 6-4 6-0. Indian Wells. Mannen, 3,4 miljoen gulden Derde ronde: Edberg (Zwe/3) - Santoro (Fra) 6-2 6-3, Muster (Oos/8) - Starks (VSt) 6-4 6-4, Krickstein (VSt) - Patrick McEnroe (VSt) 2-6 6-4 6-4, Sampras (VSt/1) - Washington (VSt/15) 7-5 6-2, Volkov (Rus/12) - Chang (VSt/6) 6-4 1-6 6-3, Korda (Tsj/10) - Martin (VSt/7) 6-4 3-6 6-2. Kwartfinales: Edberg (Zwe) - Cahill (Aus) 6-4 6-3. Kopefihagen. Mannen, 425.000 gulden Tweede ronde: Carlsen (Den) - Larsson (Zwe) 4-6 7-6 6-4. Kwartfinales: Antonitsch (Oos) - Gustafsson (Zwe) 1-6 6-1 7-5, Vacek (Tsj) - Olgowski (Rus) 6-7 6-3 6-2, Fleurian (Fra) - Carlsen (Den) 6-3 Larvik - De affaire met de partijreclame van het CDA met de schaatser Johann Olav Koss als blikvanger is nog altijd niet uit de wereld. De drievoudig Olympisch kampioen neemt geen genoegen met de 'afkoopsom', die het CDA volgens eigen zeggen inmiddels aan Olympic Aid heeft overgemaakt. „Die advertentie en Olympic Aid hebben niets met elkaar te maken," aldus Koss, die de zaak hoog op neemt en het raar vindt dat het CDA ongevraagd geld over maakt naar Olympic Aid. „Het verbaast me vooral dat een politieke partij dergelijke streken uithaalt." Naar verluid overweegt Koss een bedrag van 100.000 kronen (27.000 gulden) als schadeloosstelling te eisen. Londen - In één week tijd kan de houdster van het wereldrecord op de 10.000 meter op de baan, Junxia Wang uit China, zich onder de miljonairs scharen. De atlete kan tijdens twee wed strijden twee miljoen gulden aan premies, ook een record, verdienen. De Chinese wereldkampioene op de 10 km wordt met een premie van anderhalf miljoen gulden naar de start van een 10 km stratenloop op 10 april in Jakarta gelokt. Wang krijgt dat geld op haar bankrekening gestort als ze het record op de weg van de Britse Liz McColgan (30.38 minuten) verbetert. Op de baan legde de Chinese de 10 km in 29.31,79 af. Zeven dagen later is er voor Wang in de marathon van Londen 500.000 gilden te verdienen. Dat bedrag staat op verbetering van het wereldrecord (2.21.06) van de Noorse Ingrid Kristiansen. Assen - Het wielerdróme in Assen is niet langer een droom. Het heeft gisteren bij de presentatie van de resultaten van het haalbaarheidsonderzoek gestalte gekregen. Het multifunctionele complex, dat moet gaan verrijzen in sportpark Het Stadsbroek, gaat 25 miljoen kosten. Als de financiering eind dit jaar rond is, wordt in januari 1995 met de bouw begonnen. Begin 1996 is dan de oplevering. Het wielerdróme Assen krijgt een overdekte baan van 250 meter lengte, geschikt voor het houden van zesdaagsen, maar even tueel ook voor wereldkampioenschappen. Het middenterrein van de evenementenhal kan worden gebruikt voor atletiek, tennis en squash. De accommodatie zal verder een hotel, een sportmedisch adviescentrum en vergader- en congresruimten bevatten. Berlijn. 'Springer-Meeting* MANNEN Hoog: 1. Sotomayor (Cub) 2.38 m, 2. Kemp (Bah) 2.34, 3. Giquel (Fra) 2.32. Polsstok: 1. Sergei Boebka (Oek) 5.85, 2. Petoesjinski (Rus) 5.75, 3. Jegorov (Kaz) 5.70 VROUWEN Hoog: 1. Astafei (Roe) 2.02, 2. Haug- land (Noo) 1.96, 3. Bilac (Slv) 1.93. Lissabon. Rally van Portugal Eindstand: 1. Kankkunen (Fin) Toyota 6.20,59, 2. Auriol (Fra) Toyo ta 0,40, 3. Biasion (Ita) Ford 0,50, 4. Sainz (Spa) Subaru 2,16, 5. Peres (Por) Ford 28,40, 6. Macedo (Por) Renault 44,53. WK-stand: 1. Kankkunen (Fin) 35, 2. Biasion (Ita) en Sainz (Spa) 22. Basel. Open Zwitserse kampioen schappen Mannen, achtste finales: Kin (Mal) - Van Dijk (Ned) 15-6 15-8, Olsson (Zwe/4) - Van Soerland (Ned) 15-11 15-9. Vrouwen, achtste finales: Heny (Ind) - Glebbeek (Ned) 11-3 11-1. Wenen. EK Kader 47/1 Eerste ronde: Tilleman'(Ned) - Adri- chem (Ned) 2-0 (100-24 100-58), Knoors (Ned) - Zenkner (Dui) 2-0 (100-58 100-93), Horn (Dui) - DeRaes (Bel) 2-0 (100-17 100-18), DeBacker (Bel) -Edelin (Fra) 2-0 (100-95 100-41), Hikl (Oos) - Ar- naud (Fra) 2-1 (3-100 100-56 100-4), Horvath (Oos) - Pragst (Dui) 2-1 (100-52 99-100 100-9), Blondeel (Dui) - Mastny (Oos) 2-0 (100-24 100-22), Grethen (Lux) - Massé (Fra) 2-0 (100-39 100-42). Chemie-Pokal toernooi Halle (Dui) Kwartfinale zwaarweltergewicht: Koerbanov (Rus) w.o.p. van Delibas (Ned). Miami. Doral Open, 2,8 miljoen gul den Stand na eerste ronde: 1. Thorpe (VSt), Floyd (VSt) 68, 3. Mast (VSt) 69, 4. Bryant (VSt), Edwards (VSt), Huston (VSt), Andrade (VSt), Burns (VSt) 70. Terrevieja. Mediterranean Open Stand na twee ronden: 1. Quiros (Spa), Brand (GBr) 134, 3. Olazabal (Spa) 135, 4. Johnstone (Zim) 136. Mannen, NHV-beker, halve finale: Bollenstreek - VenL23-17. Vrouwen, competitie, degradatie- poule: SEV - WZV 15-14. Berlijn. WK-junioren Meisjes, 500 m: 1. Witty (VSt) 41,97, 2. Shimizu (Jap) 42,28, 3. Sund- ström (VSt) 42,48, 4. Friesinger (Dui) 42,55, 5. Timmer (Ned) 42,56, 6. De Jong (Ned) 42,77, 16. Nuyt (Ned) 43,73. Jongens, 500 m: 1. Tanaka (Jap) 38,50, 2. Swist (Pol) 38,56, 3. Behr (Dui) 38,66, 4. Hanninen (Fin) 38,68, 5. Lee (ZKo) 38,75, 6. Fitzrandolph (VSt) 38,82, 10. Bos (Ned) 39,18, 18. De Wit (Ned) 39,56, 19. Kramer (Ned) 39,59. 3000 m: 1. Takahashi (Jap) 4.08,64, 2. Bos 4.09,55, 3. Kramer 4.11,07, 4. Ymaguchi (Jap) 4.13,88, 5. De Wit 4.14,64, 6. Novitsjenko (WRu) 4.14,72. Klassement: 1. Bos 80.771 punten, 2. Lee 81.408, 3. Kramer 81.435, 4. Hoffmann (VSt) 81.751, 5. Kim (ZKo) 81.810, 6. Tanaka 81.933. Noorse allround-kampioenschappen in Larvik Mannen, 500 meten 1. Söndral 39.56, 2. Johansen 39.83, 3 Ander sen 39.90, 5. Koss 40.14, 10. Storelid 41.34. 5000 meten 1. Koss 7.04.36, 2. Sto relid 7.12.40, 3. Johansen 7.17.59. Linares. Internationaal toernooi Zevende ronde: Lautier (Fra) - Gelfand (WRu) xh-xh, Bareev (Rus) - Beljavski (Oek) afgebroken, Illescas (Spa) - Anand (Ind) 0-1, Topalov (Bul) - Kramnik (Rus) 1-0, Ivan- tsjoek (Oek) - Kamsky (VSt) V2-V2, Judith Polgar (Hon) - Sjirov (Let) 0-1, Kasparov (Rus) - Karpov (Rus) Vi-K. Stand: 1. Karpov 6V22. Kasparov 5'/2, 3. Anand, Kamsky, Sjirov 4V2, 6. Kramnik 4, 7. Gelfand, Lautier 3Vz, 9. Topalov 3, 10. Bareev 2Vz 1 afg, 11. Judith Polgar 2,12. Beljavski IV2 1 afg, 13. Ivantsjoek IVfc, 14. Illes cas 1. Straatsburg. EK Mannen, pistool: 1. Makarov (Oek) 683,6 2. Neumaier (Dui) 683,2, 3. Nowak (Pol) 681,6. Teams: 1 Polen 1742, 2. Rusland 1737, 3. Oekraïne 1731. Vrouwen, pistool: 1. Grozdeva (Bul) 484,4, 2. lorgova (Bul) 483,9, 3. Sekaric (Kro) 482,6. Teams: 1. Bulgarije 1153, 2. Rusland 1139, 3. Polen 1136. Aspen (VSt). Wereldbeker afdaling: 1. Trinkl (Qos) 1.38,95, 2. Muilen (Can) 1.38,98, 3. Girardelli (Lux) 1.39,06, 4 Heinzer (Zwi) 1.39,31, 5. Skaardal (Noo) 1.39,38, 6. Cavegn (Zwi) 1.39,61, 7. Vitalini (Ita) en Podivinsky (Can) 1.39,64, 9. Besse (Zwi) 1.39,73, 10. Mahrer (Zwi) 1.39,77. Stand WB-afdaling: 1. Girardelli (Lux) 462, 2. Ortlieb (Oos) 392, 3. Trinkl (Oos) 376. Stand algemeen WB-klassemenJ: 1. Aamodt (Noo) 1111, 2. Girardelli (Lux) 807, Tomba (Ita) 764. Lahti (Fin). Wereldbeker skilopen, estafette, 4x5 km: 1. Noorwegen (Moen, Nybraaten, Wold, Dybenda- hl) 59.46,5, 2. Rusland (Nageikina, Lazutina, Graviluk, Vaelbe) 59.47,3, 3. Finland (Rolig, Pyykkoenen, Lah- tinen, Kirvesniemi) 1.00.41,8. Vuokatti (Fin). Wereldbeker Noordse combinatie: 1. Kono (Jap) 235,0, 2. Ogiwara (Jap) 222,5, 3. Mantila (Fin) 222,0, 4. Vik (Noo) 220,0, 5. Mori (Jap) 219,5, 6. Lund- berg (Noo) 213,5. België, eerste klasse: Seraing - Club Luik 2-0. Stand aan kop: Anderlecht 25-39, Club Brugge 25-38, Seraing 26-35. Mannen eredivisie: Alcom Capelle - Piet Zoomers/Dynamo 1-3.

de Stem | 1994 | | pagina 11