Montezuma's Revenge Ledel in Oostburg Kamermuziek en piano in Vlaanderen Sclavis Sextet brengt 'Ellington on the air' EXPOSITIES POPPODIA SPEELFILMS MUZIEK THEATER! Dans in Den Dullaert van Compagnie Aime de Lignière Revolutionaire dans van Gallotta in Antwerpen Glenn Miller Orchestra in het Zuidlandtheater u rondering Woudenberg in 4t Beest Humoristisch 4rijsttheater' in Zuidland in Terneuzen de stem CULTURELE AGENDA D3 Acrylschilderijen in Esprit in Clinge Tweemaal Robert Berger 'Passion Fish' Porgy brengt ode aan uitvinder van saxofoon Zeeuws Vocaal Ensemble in Kloosterzande Zeeuws Orkest brengt 'Luctor et Emergo' MUZIEK MUZIEK VRIJDAG 4 MAART 1994 T' 1 GALERIE ESPRIT in de Gra venstraat 99 in Clinge exposeert acrylschilderijen van Nelly van Nieuwenhuijzen. Ze woont op Zuid-Beveland en heeft een gro te liefde voor het Zeeuwse land schap. Haar beginwerken tonen Zeeuwse luchten, vaak onder broken door een eenzaam dak van een boerderij. Ook haar bloemimpressies werden een ge liefd bezit voor vele kunstlief hebbers. Van Nieuwenhuijzen koos steeds bewust voor sneldrogende verf, omdat dit materiaal het haar mogelijk maakt om snel wisse lende stemmingen te volgen. Zij zocht naar een nieuwe stijl en vond die eerst in de vorm en een ander kleurgebruik bij haar aquarellen, maar is nu bezig met acrylschilderijen. De laatste in drukken in acryl worden tentoon gesteld. Ook hier is het kleurgebruik treffend. De verf is vrij dun opgebracht en toont toch door bepaalde toetsen en ingrepen (lijkend op het uitbijtproces) structuur. De kleuren zijn ex pressief en de composities ge durfder. Haar inspiratiebron blijft het Zeeuwse polderland schap. De werken zijn abstract en laten veel aan de verbeelding van de toeschouwer over. I Donderdag tot maandag van 13.30 tot 17.30 uur, donderdag ook van 19.00 tot 21.00 uur en na afspraak. Tot 28 maart. Nog te zien CLINGE - Galerie Esprit, Gravenstr. - Schil derijen van Nelly van Nieuwenhuij zen. Geop. do. t/m zo. 13.30-17.30 u. do. ook 19-21 u. (tot 27 mrt.). GREVELINGEN - Bezoekerscentrum - Foto-expositie over de natuur. Geop. dag. 12-17 u. (t/m 13 mrt.). HULST - Galerie Rattenfanger - Jan Bruens: schilderijen. Geop. do. tot di. 13.15-17 15 u. zo. 14-17.30 u. (tot 3 apr.). - Meubelgalerie van Geyt, Gentsestr. - Design en Stijlmeubelen van Mi Parti. Geop. tijd. winkeluren (tot 1 apr.). KAPELLE - Galerie de Bock - Werk van Riet Jachmann, André Kramer, Ans en Tom Rijkers en Piet Visschers. Geop. vrij. en za. (tot 3 apr.). KRUIN1NGEN - Gemeentehuis - Mia de Graaff- Aarts: diverse technieken. Geop. 8.30-17 u. (tot 1 apr.). MIDDELBURG - SBK Kuiperspoort - 'Amor Omnia Vincit', werk van Jan Zemsch. Geop. di. t/m za. 13-17 u. (tot 13 mrt.). OOSTBURG - Den Hoekzak - 'Mooi Maritiem'. Nico Peeters: olieverfschilderijen. Jan van de Heuvel: schaalmodellen. S. schram de Jong: houtskoolschetsen en potloodtekeningen. Marcel Robbe: olieverfschilderijen. Julia Olivier: houtsnede. Geop. dag. 9-17 u. za. 9-12 u. zo. gesl. (tot 18 mrt.). OOSTKAPELLE - Zeeuws Biologisch Museum - 'Tot op het bot', over het werk van de preparateur (t/m 12 juni). SLUIS - Stadhuis, Raadskelder - Antoine Mes: in acryl uitgevoerde landschap pen. Geop. dag. 13-17 u. do. gesl. (tot 12 mrt.). VLISSINGEN - Gevangentoren - Joke Nederhand- Wijnbergen: aquarel, oliepastel, crayon en houtskool (t/m 18 mrt.). SINGER/songwriter Robert Ber ger maakt momenteel een mini- tournee door Zeeland. Na zijn optreden in De Piek in Vlissin- gen gisteravond, is hij vanavond te gast in Porgy Bess in Ter- neuzen en morgenavond treedt hij op in De Gravin in Westdor- pe. Berger brengt het program ma 'Van rock tot luistermuziek'. Hij begeleidt zichzelf op electri- sche piano. De entree is gratis. In De Piek wordt de actie tot behoud van het jongerencentrum vanavond voorgezet met een op treden van de Walcherse new wave band Flat Battery. Daar naast treedt de Rotterdamse - Bellamy 19 - Ronald Mullié: aqua rellen. Geop. ma. t/m vrij. 10-17 u. za. en zo. 13-17 u. (tot 4 apr.). - Stedelijk Museum - Het Koninklijk Zeeuws Genootschap te Vlissingen 1769-1801 en Ultramarijn van Ronald Mullié. Geop. ma. t/m vrij. 10-17 u. za. en zo. 13-17 u. (t/m 10 apr.). IJZENDIJKE - Streekmuseum, Markt - Werken van Jan de Prentenknipper. Geop. di. t/m vrij. 10-12 en 13-17 u. za. 13-17 u. (t/m 9 apr.). ZIERIKZEE - Maritiem Museum - Maritieme voorwerpen, scheepsmodellen en schilderijen (t/m 5 mrt.). ANTWERPEN - Elisabethzaal (J.F. Looszaal) - (va naf 7 mrt) 'De Wereld van Anne Frank'. Geop. tijd. uren Zoo (tot 1 apr.). - Wandelgang De Singel - 'Mein ers- tes Haus', recent werk van jonge Vlaamse architecten. Geop. di. t/m za. 14-18 u. (tot 7 mrt.). - ICC en Kon. Paleis, Meir - Aspecten van de hedendaagse constructieve be weging. 70 Werken van 53 beeldende kunstenaars. Geop. di. t/m za. 10-17 u. (tot 21 mrt.). - Cultureel Centrum Berchem, Drie- koningenstr. 126 - 'Belgischer Gra- nit', foto's van Hans Pieler, Toni Wirthmüller en Hans Peter Klie. Ge op. dag. 14-18 u. ma. gesl. (tot 7 mrt.). -Lokaal 001, Verbrande Entrepotstr 9 - Werk van Henric Borsten en Görp. Geop. do. t/m zo. 13-17 u. (t/m 6 mrt.). - Kon. Museum voor Schone Kunsten - 'Beelden en denkbeelden' van Octa ve Landuyt. Geop. dag. 10-17 u. maand. gesl. (tot 15 mei). - Prentenkabinet - Tekeningen van Willem Paerels. Geop. dag. 10-17 u. ma. gesl. (tot 13 mrt). vrouwenformatie Asraï op met zogenaamde 'gothic new wave'. Toegang gratis. 'Broodje ei met ui' is een Zeeuws-Vlaamse for matie die in 1987 werd opge richt. De band verwijst naar de muziek van groepen als The Ra- mones, Claw Boys Claw en de Raggende Manne. Zij spelen op zaterdag 5 maart in De Piek. De entree bedraagt 7,50. In 't Beest in Goes treden mor genavond The Mummies op. Ze komen uit North-Carolina en- dankzij hun volkomen gestoorde live-act zijn ze cult-band num mer 1 in België en Duitslan. Het voorprogramma wordt verzorgd door The Astronauts uit Duits land. Entree 10,00/CJP 7,50. De optredens beginnen om 22.00 uur. DE AMERIKAANSE regisseur John Sayks heeft met 'Passion Fish' een indringende film ge maakt met talrijke komische momenten over twee vrouwen met een totaal verschillende ach tergrond. Eén ding hebben ze gemeen: een onverwachte ge beurtenis zette hun leven van het ene op het andere moment op" zijn kop. Noodgedwongen bren gen de vrouwen enige tijd door in de 'bayou' van Louisiana. De hoofdrol is van Mary McConnel, eerder te zien in 'Dances with wolves' en 'Sneakers'. De film is volgende week te zien in Porgy Bess in Terneuzen. Woensdag 9 maart; aanvang 20.00 uur. IN HET Terneuzense jazzcafé Porgy Bess vindt zondagmid dag een uniek dubbelconcert plaats, in de vorm van een 'Tri bute tot Adolphe Sax'. Het wordt een dubbelconcert waar van BRTN-radio 1 opnamen gaat maken. Naar aanleiding van de 100e sterfdag van de Belg Adolphe Sax wordt 1994 in jazzkringen over de hele wereld gevierd als het jaar van de door hem uitge vonden saxofoon. Sax kwam uit Dinant en de bouw van dit in strument heeft hij een grote rol gespeeld in amusementsmuziek en zeker in de jazzmuziek. Pio niers als Charlie Parker, John Coltrane en Ornette Coleman, maar ook Sonny Rollins of nog vroeger Lester Young, Coleman Hawkins en Ben Webster. In Porgy staat natuurlijk ook de saxofoon centraal. De absolute revelatie van 1993 in de Bene lux, het Mike del Ferro-Frank Vaganee Quartet treedt er op, evenals twee baritonsaxofonis ten van absolute wereldtop: Nick Brignola en Ronnie Cuber. De twee laatste scoorde hoog in de polls van toonaangevende jazz- magazines als Jazztimes en Downbeat. Brignola speelt bui tengewoon vloeiende bebop-fra- ses, maar kan ook geducht van zich afbijten. Cuber is een hard swingende solist met een krach tige, volumineuze sonoriteit. Ze treden op met het Trio Rein de Graaf Met bassist Salvatore La Rocca en drummer Hans van Ooster hout vormen de Nederlandse pianist Mike del Ferro en de Belgische altsaxofonist Frank Vaganee een groep met een eigen profiel en live is dit viertal een geweldige belevenis. De toegang tot het dubbelconcert bedraagt 25 gulden. Zondag 6 maart; aanvang 15.00 et Anneke van Dij] mengesteld. worden de dichtetJ Balkt, Jaap Blonk, j, jaap Harten, Meiw en, Gerrit Komrij, RU({ k, Herman Leenden n der Linden, Marti 'are Tritsmans, Martj Eddy van Vliet en Tit dijk. Remco Camnper rk van Hans Andrei Thérèse Cornips lee, Geel. •ertalers komen dit jay ht weer aan bod. Jj, m leest door hem ver. rk van Derek Walcot rko Fondse leest Vladi. kovski en Peter Verste' William Shakespeare uzikale omlijsting zor. o Naessens en Johan Dj deren op tekst van Ka. Mezzo Macho, Denise het zigeunerorkest Ta. aïdouks en de 81-iaripP Lotti Huber. g kosten ƒ42,50 en kun- ld worden op telefoon. 030-314544. De organi. dt liefhebbers aan snel en: „Vol is vol, uitver- itverkocht, tenzij u van klijk Huis bent." pE COMPAGNIE Aime de Lig- niere brengt (met live muziek door het Flanders Clarinet Quar tet) de dansvoorstelling 'They Shoot People' in Den Dullaert in Hulst. Centraal staan manipula tie, machtsmisbruik en emotio nele verarming. Het programma bestaat uit drie delen waarin gedanst wordt op muziek van Frits Celis, het Brodsky Quartet, Bach, Rossini, Ravel, Gerswhin en Puccini. In het eerste deel proberen twee vrouwen en een man tevergeefs met elkaar in kontakt te komen. Deel 2 bevat een projectie van gevoelens en verlangens en deel 3 is een rauwe confrontatie met de werkelijkheid. Muzikanten en dansers maken zich klaar voor een ultieme danswedstrijd. Zij zijn zich niet bewust van de alomtegenwoordige macht van Big Sister. Na het aftasten van eikaars krachten vormt zich een mense lijk decor, waarin het grote spel van de overheersing gespeeld wordt. Een bittere strijd waarin menselijke waardigheid wegvalt. Totaal lamgeslagen en ontred derd blijven de deelnemers ach ter. Zaterdag 5 maart aanvang 20.15 uur. i Beeld van de choreografie 'They shoot people'. FOTO FRANCINE DE FRANGH •Scene uit 'Nataka, een raadsel uit de Himalaya' FOTO FRANK BERGER IN DE Nederlands Hervormde kerk in Kloosterzande treedt het Zeeuws Vocaal Ensemble op, onder leiding van dirigent/ organist Kees van Eersel. Har piste Lenie de Meij verzorgt enkele soli. De Meij kreeg haar eerste har- plessen op de Zeeuwse muziek school. Zij behaalde onlangs, met onderscheiding, het diplo ma uitvoerend musicus aan het conservatorium. Het Zeeuws Vocaal Ensemble werd in 1988 door Kees van Eersel gevormd. Het kamerkoor legt zich toe op zowel het gees telijk als wereldlijk repertoire van de 15e tot en met de 20e eeuw. In korte tijd heeft het koor bekendheid verworven tot ver buiten de provinciegrenzen. Op het programma staan wer ken van Praetorius, Haendel, Schubert, Schumann, Saint- Saens, Hindemith en Distier. Zaterdag 5 maart, aanvang 20.00 uur. De toegangskaarten kosten 7,50, CJP/PAS65: vijf gulden en kinderen tot 13 jaar, onder geleide, gratis. HET ZEEUWS Orkest voert tijdens zijn voorjaarstoernee de première uit van het 'Luctor et Emergo' van componist Bram Beekman. Deze musicus do ceert aan de Zeeuwse Muziek school en staat bekend als een vermaard Bachkenner. Het werk is geschreven voor orkest, orgel, piano, koor en twee sopranen. Het is een sym fonisch gedicht, een opdracht- werk voor de de 40-jarige her denking van de watersnood 1953. Het geheel (ongeveer 25 minuten) is gebaseerd op een gedicht van Hans Warren over de watersnood. De tekst wordt gebracht door koor en solisten en het orkest zorgt voor de muzikale uitbeelding. Beekman verwerkte ook de melodie van het Zeeuws Volkslied in zijn compositie. De stijl is duidelijk 20e eeuws met invloeden uit de laat-romantiek, het impressio nisme en wat jazzy elementen. Het Zeeuws Orkest brengt een gevarieerd programma met voor de pauze de Suite voor strijkorkest van Janacek en de Symfonie concertante in es voor viool, altviool en orkest van Mozart een ouverture van Mendelssohn en het symfonisch gedicht van Beekman. Voor de Mozartcompositie is een beroep gedaan op twee uitzonderlijke solisten: Dong-Suk Kang (viool), die het laatste Elisa- bethconcours won en altvioliste Nobuko Imai. Medewerking verleent verder voor de eerste maal het Zeeuws Filharmonisch koor, het pro- jektkoor van het Zeeuws Or kest met leden uit geheel Zee land en het geheel staat o.l.v. dirigent Josef Suilen. Het Zeeuws Orkest treedt op in: Vlissingen, donderdag 10 maart in Sint Jacobskerk, Ter- neuzen, vrijdag 11 maart, Tri- niteitskerk, Goes, zaterdag 12 maart, Grote Kerk om 20.00 uur en zondag 13 maart om 14.30 uur in de Concertzaal in Middelburg. FOTO ARCHIEF DE STEM NA DRIE succesvolle theater shows en enkele bijzondere cd's is Montezuma's Revenge uitge groeid tot de populairste a-ca- pella groep van Nederland. Met haar specifiek eigen geluid heeft de groep een groot pu bliek voor zich weten te winnen in zowel binnen- als buiten land. Met de nieuwe show 'Blind Mans's Dream' doet de groep haar reputatie eer aan. De term a-capella schiet bij dit vocale vijftal duidelijk te kort. Monte zuma's Revenge is in staat ge bleken een eigenzinnige thea tervorm te ontwikkelen. Een voorstelling van de groep is een theatrale ervaring waarvan naast muziek als hoofdbestand deel, licht, decor en beweging de ingrediënten vormen. De groep heeft met haar enga gement, humor, muzikaliteit en groot gevoel voor theater het genre a-capella weten te ver heffen tot een volwaardige theatervorm. Volgende week Montezema's Revenge vrijdag te zien en te horen in het Ledeltheater in Oostburg. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar op het gemeente huis in Oostburg 15,00). Aan de zaal kosten de kaarten FOTO YASMIN HARGREAVES 17,50. Vrijdag 11 maart; aanvang 20.00 uur. ONDER LEIDING van Will Salden speelt het Glenn Miller Orchestra volgende week in het Zuidlandtheater. Onsterfe lijke Glen Miller-hits als Ame rican Petrol, Pennsylvania 6-5000, Chattanooga Choo Choo, String of Pearls, Tuxedo Junction en Perfidia zullen er weerklinken, aangevuld met klassiekers uit het big band repertoire. Orkestleider Salden houdt zich sinds 1978 onafgebroken bezig met de studie van de muziek van Miller. Hij ge bruikt de originele arrange menten en zijn orkest is een perfect gesmeerde 'swingma chine', waarin alleen voor top- muzikanten plaats is. Als spe ciale gast treedt tapdanser Marcel Peneux op. Volgende week te zien en te horen in het Zuidlandtheater in Terneuzen. Woensdag 9 maart; aanvang 20.00 uur. FOTO ANP n pas terug bij het krie- de dag, hun rok vuil, het 1 spinrag. Weer thuis ze hun haar met een ram. Zou ik een prinses lagt Jetje zich even af, h, er is veel dat ik niet dag ontdekt ze een met werwoekerde stal. Bin- it een oud rijtuig. Met irk poetst Jetje de koets udt haar vondst geheim, te van de vrouwen ver ets, zou Jetje aan een zijn? Als die arriveert, wit paard, zoals het aat Jetje ervandoor in lidsjurk. De prins wordt ir huis gestuurd, als Jet- is, zal hij bericht krij- prins vertrekt op de ;je op de bagagedrager, s Assepoester, maar dan n. Het verhaal doet je s vaker dan sprookjes aan Doornroosje, soms lokjes die je alleen vaag t. ct op het eerste gezicht r verhaal. Het moet het ran associatieve gedach- rmee je de lege plekken >as dan ontstaat het ver- Iter de woorden. Dat lukt wel, doordat Biemans je >epaalde richting stuurt versvorm. Voor mij is e beschrijving van een ;oten kindertijd. Aan- i meende ik dat het gon met de dood van 1 muis gaat immers ook ,ater kjeeg ik door het ige terechtkomen in een vereld van troon op een n en door de doorzichti- Idoek, het idee dat het een geboorte ging. iet eind mag de blind- blijkbaar kan Jetje de in wereld aan en moet ze litionele vrouw worden, de prins in de kou staan ze voor de vrijheid? ziet een ander er weer ander verhaal in. Wat je geval niet in moet zien, idicht, dan kom je bedro- Maar een mooi sprookje vel en die sfeer vind je de tekeningen van Mar- ymans. Biemans: Jetje. Uitg. Que- rijs 22.90, vanaf 5 jaar. DE SINGEL in Antwerpen durft het aan om revolutionaire dans en theaterproducties te pro grammeren. Op 10, 11, 12 en 13 maart (17.00 uur) brengt de Groupe Emile Dubois de choreo grafie Ulysse van Jean Claude Gallotta. Gallotta werkt classi- sistisch en revolutionair. Hij is een groot bewonderaar van Mer- ce Cunningham. Hij verloochent de dynamiek van de klassieke dans niet maar voegt daar een extra dimensie aan toe omdat hij zijn dansers met het innerlijk laat spelen. Pure emoties worden vertaald in lichaamstaal. In het Fakkeltheater staat caba retier Theo Maassen van 8 tot 13 maart op de planken. Winnaar van twee festivals en bekend om zijn snelheid, presence, verras sing en slagvaardigheid. Maas sen maakt gebruik van een spre kend idioom en kruidt zijn op treden met humor. In het Eigentijds Werktheater wordt van 4 tot 21 maart de komedie 'Stoeipoezen' van Ba rdlet en Gredy gespeeld: donder dag tot zondag om 20.30 uur en zondag om 15.00 uur. Een stuk over vier schattige vrouwtjes die ieder hun eigen leven leiden. Het Speeltheater Gent speelt de productie 'Achter Glas' van Eva Bal zondag 6 maart om 15.00 uur in de Singel (rode zaal). Bal liet zich inspireren door tekenin gen van kinderen uit Vucovar. Een beeld van een wereld gezien door een jongetje dat mijmerend vanachter het glas toekijkt. Het is geen doorlopend verhaal maar een stroom van beelden, flarden tekst en muziek. Aanvang 20.00 uur, tenzij anders vermeld. VORIG JAAR kon het solopro gramma van Helmert Wouden berg niet doorgaan. Nu komt hij ban toch met 'Milarepa' naar 't Beest in Goes. Het is zijn derde soloprogramma waarin hij zijn unieke stijl van verhalend akte- ren verder ontwikkelt. Milarepa gaat over de waar ge beurde geschiedenis van de Ti betaanse yogi Milarepa, die in 1052 geboren werd. Hoe hij, door middel van zwarte magie, op verschrikkelijke wijze het on recht wreekt dat zijn moeder werd aangedaan. Op buitenge woon bizarre wijze wordt hij door zijn leermeester Marpa tot 'inzicht' gebracht. Later trekt hij als kluizenaar naar de bergen en als haveloze zwerver door Tibet en bestookt daarbij iedereen met zijn excentrieke, niets veerhui lende levensvisie. Entree 12,50/CJP/ 10,00. Vrijdag 4 maart; aanvang 20.30 uur. O'MARAMEE maakt 'rijstthea- ter' over verre landen en vreem de culturen. De spelers doen en- iele maanden research in het land waar de voorstelling zich afspeelt. Met behulp van simpele theatrale middelen roepen ze al improviserend een wereld op die ver weg, maar toch ook heel herkenbaar is. In 'Nataka, een raadsel uit de Himalaya', spelen ze dat ze in het oosten zijn. Het verhaal speelt zich af in de hoogste ber- Bffl van de wereld. Het gaat over de eerste minister. Die is op zoek 'aar een geheimzinnig boek om het leven van de koning te red den, want de koning is opgeslo ten in een magische cirkel. Heel het land helpt zoeken, maar ie der op zijn eigen manier. De voorstelling doet appèl op de fantasie en maakt duidelijk dat dit samen met liefde en humor de belangrijkste elementen vor men om op reis te zijn. De familievoorstelling, reeds ge schikt voor kinderen vanaf 6 jaar, is zondagmiddag te zien in het Zuidlandtheater in Terneu zen. Zondag 6 maart; aanvang 15.00 uur. Kwartet Kuijken speelt voor Amnesty. IN DE Singel in Antwerpen vindt op 10 maart een opmer kelijk pianorecital plaats. Het wordt verzorgd door Anatol Ugorski. Deze Russische pia nist bleef jarenlang weg van de internationale muziekpodia. Toen hij in 1990 weer 'uit het niets' opdook werd hij begroet als 'een onvermoed goddelijk geschenk'. Hij is een intrigerende musicus met een uitermate persoonlijke speelwijze die nauwelijks door andere pianisten werd beïn vloed. Na 40 jaar studie brengt hij een pure visie op Van Beet- hovens Diabelli-variaties. Ver der vertolkt hij de mystieke Poemes, Prelude en Nocturne van Scriabin en de Petrouskas- uite van Stravinsky. Zondag 6 maart wordt in de Carolus Borromeuskerk in Ant werpen de Johannes Passion van Bach gebracht o.l.v. Mi chael Scheck door het Bachcol- legium Antwerpen, het Bauvar- letkoor Nieuwpoort en de solis ten Jeanine lambrechts, Steve Dugardin, Philip Defrancq en Werner Lechte. Woensdag 9 maart brengt het koor en orkest van de 'Stagione d'Opera Italiana' in de Elisa bethzaal in Antwerpen om ternational. Op woensdag 9 maart speelt het Trio Hans Memling romantische kamer muziekwerken in de zaal van het Muziekconservatorium in Gent om 20.15 uur. Donderdag 10 maart spelen Barthold Kuij ken (traverso), Wieland Kuij ken (gamba), Sigiswald Kuij ken (viool) en Robert Kohnen (clavecimbel) in het Vleeshuis in Antwerpen. Op het program ma, dat om 20.30 uur begint, werken van Bach, Telemann, Goldberg, Leclair en Rameau. De concerten beginnen om 20.00 uur, tenzij anders ver meld. naar gestileerde expressie en een glasheldere vorm. Klarinet tist Sclavis maakt en bewerkt composities die zeer verfijnd zijn. „Dankzij het eigentijds en uni verseel karakter inspireert de muziek van Ellington tot het leggen van verbanden tussen de Amerikaanse jazztraditie en de huidige Europese stromingen. Hij is in dit programma geen onderwerp van verering, maar vertrekpunt, een inspiratie, hij is 'on the air'", aldus Sclavis. Hij borduurt in zijn program ma verder met eigen variaties, samen met Dominique Pifarely (viool), Yves Robert (trombone), Francois Raulin (piano), Bruno Chevillon (contrabas) en Fran cis Lassus (percussie). Vrijdag 11 maart, aanvang 20.00 uur. 20.30 uur de opera Nabucco van Verdi. Deze week zijn er twee bene fietconcerten voor Amnesty In- IN DE SINGEL in Antwerpen treedt volgende week het Louis Sclavis Sextet op met het pro gramma 'Ellington on the air'. De Fransman Sclavis (klarinet en saxen) legde in de jazzmu- ziekwereld een lange weg af: van brutale emotie en intellec tuele anarchie van de freejazz

de Stem | 1994 | | pagina 21