Ajax toch op volle sterkte Barcelona laat zege glippen OTA Overstap trimmers naar KNWU niet perfect begeleid Pierre Rammeloo succesvol Spartak Moskou maakt in slotfase achterstand van twee doelpunten goed MM Z m De twee levens van Eddy Smulders rOYOTA. WIELER SPATTEN x 571 >RT B2 Beide wielerclubs afwezig Korbach blijft bij Cambuur Hersenbloeding bokser Mercedes Driebandentoernooi ABC/'t Zonneke SPORTNIEUWS KORT ECHT koopavond donderdag DONDERDAG 3 MAART 1994 L 76-712000 GOES ORST RIJEN B.V. - ZEVENBERGEN - *Off. Agent 36 Van onze verslaggever Egmond aan Zee - Ajax be gint vanavond in de sterkst mogelijke opstelling aan de eerste Europa Cup-wedstrijd tegen Parma. Tot opluchting van trainer Louis van Gaal is het dreigende griepgevaar ge weken. Tijdens de afsluitende training woensdagmiddag in Egmond aan Zee bleken 'de patiënten' Petersen, Silooy en Menzo her steld. Nieuwe gevallen van griep waren er niet. „Het ziet er allemaal weer ge zond uit," liet een tevreden Van Gaal weten. „De medische staf houdt de spelers nog wel extra in de gaten, maar ik verwacht geen nieuwe griepverschijnselen. Groot voordeel van ons hotel in Egmond is dat alle spelers een eigen kamer hebben. Het be smettingsgevaar is derhalve vrij klein." Van Gaal maakte nog een licht voorbehoud ten aanzien van de buitenlandse speler die uit de groep van zeventien man op de tribune -moet plaatsnemen. „Ga er maar vanuit dat het Finidi George wordt," gaf de Noord hollandse coach te kennen. „Ik ben hem na zondag toch een maand kwijt aan het Nigeriaan- se elftal, dus die keuze is logisch. Ik heb niet voor niets zijn ver vanger Petersen in de laatste wedstrijden opgesteld. Als Finidi in grootse vorm had verkeerd, had hij tegen Parma nog wel gespeeld. Maar Finidi kon in de afgelopen twee maanden niet brengen wat hij in de eerste helft van de competitie liet zien. Het blijft niettemin jammer dat we hem in de belangrijkste periode van het seizoen zo lang moeten missen." Parma-trainer Scala sprak giste ren nadrukkelijk tegen dat zijn elftal vandaag defensiever zal spelen dan anders, juist omdat zijn normaal gesproken offensie ve backs ontbreken. „We zijn helemaal niet van plan ons spel te veranderen. Het con cept is hetzelfde als altijd. We zullen dus wel degelijk aanval lend spelen. Van Gaal denkt dat het anders is, maar we zullen elkaar daar na de wedstrijd nog wel over spreken." Bij de spelers van Parma had de methode om de spanning een beetje van het duel af te halen klaarblijkelijk groot succes. Waar Ajax de ochtend gebruikte voor een strandwandeling, hiel den de spelers van Parma in kleine groepjes een stadswande ling. VERMOEDELIJKE OPSTELLINGEN AJAX: Van der Sar; Silooy, Blind, Oulida, Frank de Boer; Rijkaard, Lit- manen, Davids; Petersen, Pettersson, Overmars. PARMA AC: Bucci; Maltagliati, Sensi- ni, Pin, Apollini, Matrecano; Brolin, Zola, Crippa; Melli, Asprilla. Moskou (anp) - Barcelona heeft in de laatste dertien minuten van de wedstrijd tegen Spartak Moskou in de Champions League de zege laten glippen. De Russen kwamen in de slotfase terug tot 2-2. Na het gelijkspel bij Galatasaray en de thuiszege tegen Monaco bleef de ploeg van Cruijff, in 1992 winnaar van de belangrijk ste Europese beker, ongeslagen in groep A. Over twee weken zijn de Russen te gast in Nou Camp. Barcelona raakte wel de eerste plaats kwijt aan AS Monaco. De Spaanse kampioen staat halver wege de poulewedstrijden in de Champions League immers op vier punten uit drie duels, net zoveel als AS Monaco dat dank zij de ruime 3-0-zege op het Turkse Galatasaray echter een beter doelsaldo kent dan de Ca talaanse ploeg. De Barcelonese doelpunten wa ren van de boezemvrienden Stoitsjkov en Romario. Het was eigenlijk geen weer voor Roma rio. Moskou, hartje winter, tien graden onder nul, een keihard veld. De sneeuw was door solda ten verwijderd, 40.000 Russen trotseerden de kou. Zelfs in Ro- mario's Eindhovense tijd was het zelden zo koud. De Braziliaan droeg als een van de weinigen op het veld een maillot. Handschoe nen waren gewoon bij de Span jaarden, die deze tijd in Catalo- nië een temperatuur van een graad of vijftien zijn gewend. •Toch waren de Russen, zonder de geschorste vedette Onopko, in het nadeel. In de wintermaanden ligt de competitie stil vanwege het weer. De ploeg van trainer Romantsev week onder meer uit naar sportcentrum Papendal bij Arnhem, om enig voetbalritme te bewaren. Vorig seizoen schakel den ze Feyenoord uit in de kwartfinales bij de bekerwin naars. Vervolgens verloren ze ongelukkig van FC Antwerp. Een aantal spelers verliet daarop het elftal in ruil voor het Wes- teuropese geld, maar de as bleef behouden. Ook Pjatnitski, die eerst naar Vitesse zou komen. De voetballers beloofden elkaar nog een jaar te proberen een belang rijke beker te veroveren met het snelle combinatievoetbal. Vooral in de beginfase leek die opzet definitief te mislukken. Barcelona heerste, met een hoofdrol voor Hristo Stoitsjkov. De Bulgaar vormde met Koeman en Romario het trio buitenlan ders. In tegenstelling tot de com petitie mocht de vierde buiten lander (Laudrup) niet op de bank zitten. Na tien minuten liet Stoitsjkov zich, typerend voor hem, vallen toen hij het strafschopgebied na derde. De Hongaarse scheids rechter Puhl negeerde de aan stellerij, maar Stoitsjkov kreeg een halve minuut later toch zijn zin. De Russische defensie stond te slapen bij een ingooi van Sergi. Stoitsjkov schoot de bal diagonaal langs doelman Stauts- je- Naarmate de wedstrijd vorderde, herstelde Spartak zich. Toch leek Barcelona het duel twintig minuten na rust te beslissen. Stoitsjkov gaf de voorzet, Roma rio schampte de bal met een paar krullen en zag hem in de uiterste hoek verdwijnen, 0-2. Barcelona leek op rozen te zit ten, maar verkeek zich op het Russische doorzettingsvermogen. Invaller Rodionov (77e minuut) en Karpin (twee minuten voor tijd), de laatste scoorde ook vo rig seizoen tegen Feyenoord, zorgden in de slotfase alsnog voor een Russisch punt. Waarbij Bestjastnik bij het eerste doel punt doelman Zubizarreta hin derde. De beide wielerverenigingen schitterden door afwezigheid. Alleen de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen had de moeite genomen zich af te mei hen. Tijdens de vruchtbare be spreking kwamen zaken als prij zenschema van de C-amateurs/ hagkaarthouders aan de orde. De comités krijgen een voorstel de bus om het prijzenschema van vorig jaar op te trekken, zodat dit gelijk loopt met dat ®an de beide trimbonden. De 'erdeling van de inkomsten bij jjischrijving werden eveneens Esproken. bi Midden-Zeeland gaat een deel 'an de inschrijvingen naar het jeugdproject. In Zeeuws-Vlaan- heren wordt dezelfde afspraak Sehandhaafd. Dat houdt in dat een deel naar de Trimbond gaat, hie op zijn beurt dit geld be steedt aan een extra klassement ea aan koersen in kleine kernen. De stichting Trimbelangen Mid den-Zeeland bracht de doorstro ming van trimmers naar de ®TWU aan de orde. Volgens hen "toeten trimmers niet eerst naar ERIC VEREECKEN uit Hulst wist in het Belgische Novielle op derde plaats in een amateurkoers beslag te leggen. In de klassieker Favt le France eindigde hij als 32e. 'V; Spartak-verdediger Andrei Ivanov (rechts) in duel met de maker van het eerste Barcelona-doelpunt, Hristo Stoichkov. FOTO AP Van onze sportmedewerker Kapelle - De doorstroming van trimmers naar de KNWU moet beter begeleid worden. De beide Zeeuwse wielerverenigingen hebben hierin een voorname taak. Dat was de conclusie tijdens een overleg in De Vroone in Kapelle tussen de beide Zeeuwse trimbonden, de commissie C-amateurs/dagkaarthou- ders, het KNWU-district Zeeland met Henk Remijnsen als consul en Rien Westveer als voorzitter. Leeuwarden (anp) - Fritz Korbach heeft zijn con tract als trainer van Cambuur Leeuwarden gisteren met een seizoen verlengd. Korbach werd op 26 oktober van het vorig jaar benoemd tot opvolger van de ontsla gen Theo de Jong. Hij was afkomstig van Vo- lendam, waar hij eerder die dag vertrok. De 48-jarige trainer, gebo ren in Diez am Lahn in Duitsland, vierde de laatste weken successen met de Friese club. Cambuur haal de uit de laatste vijf duels acht punten en deed de laatste plaats in de eredivi sie over aan RKC. Toen Korbach bij Cambuur kwam, hadden de Friezen pas twee punten uit tien duels. Onder zijn leiding bleef het zogenaamde Kor- bach-effect aanvankelijk uit. Acht duels leverden twee punten op. Sinds 22 januari is Cambuur ongesla gen dankzij zeges op Volen- dam, Go Ahead Eagles en Heerenveen en gelijke spe len tegen FC Groningen en Feyenoord. de A-amateurs overstappen, maar naar de B-amateurs. De vergadering was het daar wel mee eens, maar hier is opnieuw de wielervereniging een belang rijke schakel. Bij de wielerver eniging Zeeuws-Vlaanderen hebben ze momenteel geen B- amateurs en bij Theo Middel kamp is dat wel het geval, maar er zal dan een klimaat moeten worden geschapen om het aan trekkelijk te maken voor de ren ners. En met de huidige regle menten van de KNWU lijkt dat een onhaalbare kaart. Duidelijk werd ook dat samen werking tussen Trimbelangen Midden-Zeeland en Theo Mid delkamp tot nu toe niet zo soepel verloopt. Daarentegen loopt de samenwerking in Zeeuws-Vlaan deren naar behoren. Daar wordt openlijk gezegd dat de trimmers een belangrijke plaats in de wie lersport innemen. Het overleg met alle betrokkenen, dus ook de beide wielerverenigingen, krijgt in mei een vervolg in hotel Van Leuven in Kloosterzande. Inglewood (sid) - De 33-jarige beroepsbokser Miguel Mercedes is bij een gevecht tegen de Amerikaan Cecilio Es- pinho ernstig gewond ge raakt. De in Puerto Rico geboren zwaarvliegge- wicht werd in de tiende ronde zo zwaar aan het hoofd geraakt dat hij, na dat de scheidsrechter het gevecht had gestaakt, in de ring in elkaar zakte. Mercedes, een broer van de voormalige wereldkampioen in het vlieggewicht Eleoncio Mercedes, was een kwartier buiten bewustzijn, maar ging toch op eigen kracht naar de kleedkamer. Uit voorzorg werd hij naar een ziekenhuis gebracht, waar de artsen een hersenbloe ding constateerden. De 23-jarige Espino, die ze vende staat op de wereld ranglijst, staat bekend als een 'kwaaie' tegenstander. Hij teisterde in 1989 de Mexicaan Hector Ruiz zo danig, dat die later aan zijn verwondingen bezweek. Eindhoven (anp) - Aan zelf kennis heeft hij geen gebrek. „Ik ben gewoon een luie, lamlendige vent," grinnikt 'Fast' Eddy Smulders. Maar ook: „Ik ben de hardst sto tende bokser van Nederland en misschien wel van Euro pa." In de nacht van zaterdag op zondag in Lyon zal de Franse uitdager Fabrice Tiozzo eraan moeten geloven. „Na zes ronden is het gevecht voor hem afgelopen," weet de Europees titelhouder in het halfzwaargewicht zeker. Eddy Smulders, profbokser sinds 1989, is een man met twee levens. Zonder uitzicht op een nieuwe partij, zonder datum, Is hij een flierefluiter, een uitsla- per. Een topsporter in ruste. Met een contract op zak verandert de dertigjarige Brabander in een trainingbeest. Drie keer daags: hardlopen, sparren, gewichthef fen. „Na een paar weken afzien, durf ik heel de wereld weer aan," stelt hij resoluut. Voormalig profbokser Hennle Thoonen fungeert tijdens de Spartaanse periode als strenge meester. „Als ik Eddy één keer een complimentje geef, moet ik twee dagen vloeken om hem weer op scherp te krijgen," bromt de afgekeurde stratenma ker. „Pas vlak voor een partij mag ik zeggen dat het goed bij hem zit. Hij is nog altijd veel te gemakzuchtig." Oud-kickbokser Smulders, wiens stootkracht even groot is als zijn incasseringsvermogen, kent zijn zwakke plek als geen ander. „Als er geen datum is voor een nieuw gevecht, word ik gek. Die onzekerheid is dodelijk voor de motivatie. Dan denk ik: 'morgen begin ik met trainen'. Maar morgen wordt overmorgen. Voordat ik het weet, doe ik een paar maanden niets. Ja, af en toe een beetje meetrainen met ama teurs. Maar op mijn routine kan ik gemakkelijk mee met die lui, al ga ik vijf dagen en nachten op stap. Ik moet gewoon een datum weten, anders komt van boksen helemaal niets terecht. Vijf par tijen per jaar zou prachtig zijn, maar met twee mag ik al blij zijn. Financieel kom ik net rond." Autoliefhebber Smulders, woon achtig bij zijn moeder in Eind hoven, kan moeilijk uitleggen wat hij in zijn vrije tijd allemaal uitspookt. Zelfs zijn tweede va der Thoonen weet na vijf jaar intensief samenwerken nog steeds niet hoe zijn vertrouwe ling de stille maanden door brengt. „Ik ben overal en ner gens en doe van alles en nog wat," glimlacht de voormalige eigenaar van een sportschool. „Het zijn geen duistere zaken, hoor. Gewoon een beetje kletsen hier en daar. Lekker vrij. Maar ik voel me toch beter als ik in voorbereiding ben op een ge vecht. Boksen geeft me een ge weldige kick. Het is een soort verslaving. Jammer eigenlijk dat je er zoveel voor moet doen en laten." Het leven van een bokser staat op een weegschaal. Smulders moet na een periode van inacti viteit steevast zes kilo aftrainen om op zijn ideale gewicht van 79 kilo te belanden. „Ik neem me elke keer voor om het niet zover te laten komen, maar telkens weer moet ik helemaal op nul beginnen. Afglijden en opbou wen, daarin ben ik kampioen. Kwestie van lekker eten. Soms word ik doodziek van mezelf. Gelukkig word ik nooit zwaar der dan 85 kilo. Of ik nu een week of een maand niets doe, de schaal blijft op dat getal steken. Tegen het aftrainen van die zes kilo zie ik het meeste op. Maar het is altijd mijn eigen schuld." In tegenstelling tot bijvoorbeeld vakgenoot Regilio Tuur behoort de ongeslagen Smulders in Ne derland nog niet tot het gilde van de bekende sportmensen. Na zijn machtsgreep vorig jaar mei in Italië bleef het betrekkelijk stil rond zijn persoon. Ook zijn geslaagde titelverdediging half november tegen uitdager Eric Nicoletta in Frankrijk maakte weinig tongen los. „Miskend voel ik me niet. Ik ben Europees kampioen, voor mij is dat vol doende. Ooit hoop ik nog op een kans op de wereldtitel van één van de vier bonden." Van onze sportmedewerker Breskens - Niet de vooraf getipte favoriet Karei de Koeyer van SBC uit Sluiskil, maar zijn clubgenoot Pierre Rammeloo kwalificeerde zich voor de finale van het ABC/'t Zonneke-driebandentoer- nooi. De Koeyer finishte wel met het hoogste algemeen ge middelde in poule 1, maar moest op basis van match- punten Rammeloo voor laten gaan. BILJARTEN Deze poulewedstrijden werden in café 't Zonneke te Breskens geopend met de ontmoeting Rammeloo-De Koeyer. Achteraf bezien legde Rammeloo in dat treffen mede de basis voor zijn latere kwalificatie. Door de eer ste set in 18 beurten met 12-8 te winnen zorgde hij ervoor dat hij de ontmoeting tegen De Koeyer niet verloor. De tweede set ein digde in een overtuigende winst voor Karei de Koeyer. Via sterk spel trok hij in slechts 7 beurten de setwinst met 12-1 naar zich toe. Dat was teven de kortste set van de avond. Rob Claerhoudt startte met winst tegen Eddy Misman uit Boekhoute (12-11 in 19 beurten), maar moest de tweede set uit handen geven: 12-12 in 22 beur ten. Dat was overigens de enige setwinst die de Belgische biljar ter boekte. Daarna ging hij twee keer onderuit tegen Pierre Ram meloo: 12-7 in 28 en 12-10 in 26 beurten. Geen beste sets, maar voor Rammeloo was het hoofd zaak om zoveel mogelijk sets te winnen en daardoor zijn kansen op kwalificatie gaaf te houden. Zij kansen stegen met stip toen Karei de Koeyer maar liefst drie setpunten inleverde tegen Rob Claerhoudt. In de eerste set for ceerde Claerhoudt in 20 beurten een remise, maar de tweede won hij knap in 10 beurten met de voor zich sprekende cijfers 12-2. Daarna herstelde De Koeyer zich wel door beide sets van Misman te winnen. Dat ging overigens moeizamer dan aanvankelijk verwacht werd. Eerder was het niet te zien, maar in dat treffen bleek Misman wel aardig drie banden te kunnen spelen. Hij verloor beide sets met minimaal verschil (12-11) in respectieve lijk 14 en 17 beurten. Voor Pierre Rammeloo was het zaak om tegen Rob Claerhoudt minstens één set te winnen. Dan was hij verzekerd van acht set- punten en bleef hij buiten het bereik van de concurrentie. De eerste set verloor hij nipt (12-11 in 16 beurten), maar de tweede trok hij na een langdradig ge beuren (24 beurten) met net zo'n klein verschil naar zich toe. Daarmee was kwalificatie voor de finale, die van 9 tot en met 17 april gehouden wordt, een feit. EINDSTAND 1. Pierre Rammeloo (Sluiskil) 8 set- punten, algemeen gemiddelde 0,504, 2. Karei de Koeyer (Sluiskil) 7-0,561, 3. Rob Claerhoudt (Hulst) 7-0,614, 4. Eddy Misman (Boek houte) 2-0,492. Verspringer Frans Maas naar EK Den Haag - Frans Maas, de Nederlandse kampioen verspringen, zal van 11 tot en met 13 maart aan de Europese indooratletiek- kampioenschappen in Parijs deelnemen. De Zeeuw gaat met de ploeg van elf mee, hoewel hij de limiet van 7,80 meter niet haalde. Na afloop van de nationale kampioenschappen in Den Haag, ruim twee weken geleden, waar hij de Nederlandse titel veroverde, sprak Maas erover om met de wedstrijdsport te stoppen. Maar de chronische achillespeesblessure aan zijn linkervoet herstelde onverwacht snel. Dit en het feit dat Maas vorig jaar maart bij de WK indoor in Toronto als beste Europeaan op de vierde plaats eindigde, deed de atletiekunie besluiten om Maas bij de ploeg te plaatsen die in het sportpaleis van Bercy in actie komt. Technisch directeur Bert Paauw: „Frans Maas heeft in januari twee maal 7,76 meter gesprongen. Daarna heeft hij zich door die blessure niet meer kunnen bewijzen. Op grond van zijn staat van dienst en het feit dat bondsarts John IJzerman geen medische bezwaren zag, hebben wij hem het voordeel van de twijfel gegeven." Maas was blij met deze houding van de KNAU. „Daags na de NK in Den Haag voelde ik nauwelijks pijn meer. In de volgende dagen ging het steeds beter. Ik heb de afgelopen week weer voluit kunnen trainen. Net zoals ik tijdens de gehele winter- training had gedaan. Ik wil in Parijs echt meedoen", aldus de atleet, die in 1989 in Boedapest Europees indoorkampioen werd. Luc Krotwaar, de Nederlandse kampioen op de 3000 meter, heeft van deelneming aan het EK afgezien. De Nederlandse ploeg voor het EK indoor bestaat uit vijf vrouwen en zes mannen: Nelli Fiere-Cooman (60 m), Jacqueline Poelman (60 en 200 m), Stella Jongmans en Ester Goossens (beiden 800 m), Elly van Hulst (3000 m), Leon Haan en Ton Baltus (beiden 800 m), Robin van Helden en Simon Vroemen (beiden 1500 m), Marcel Laros (3000 m) en Frans Maas (ver). Jonk bewierookt in Italiaanse kranten Milaan - Wim Jonk werd verguisd bij Inter Milan. De spelbepa ler was een miskoop. Een dure miskoop van vier miljoen gulden plus een miljoen jaarsalaris. Hij stond nauwelijks op het veld. Bagnoli, de inmiddels ontslagen trainer, gaf de voorkeur aan de Rus Sjalimov. Maar woensdag was Wim Jonk de held van Inter Milan. De Italiaanse sportkranten kwamen superlatieven te kort voor de Nederlander, die met twee doelpunten aan de basis stond van de overwinning in de uitwedstrijd tegen Borussia Dortmund (1-3). „De God van Inter is een Nederlander met de naam Jonk," schreeuwde Tuttosport in de kop boven het verslag. „Jonk als de lieve God," schreef Corriere dello Sport. „Hij dook in de gaten van de hersenloze verdediging van Dortmund en leidde zijn club met twee doelpunten uit de crisis." Gazzetta dello Sport sloot zich bij de concurrenten aan. „Een hosanna voor Wim Jonk. De gebeden van voorzitter Pellegrini werden verhoord. Inter vierde in Dortmund de wederopstanding." Torvill/Dean niet naar WK Londen/Washington - Jayne Torvill en Christopher Dean zullen niet deelnemen aan het WK kunstrijden, eind deze maand in Makuhari, Japan. De winnaars van het Olympisch brons in het ijsdansen concentreren zich op een professionele loopbaan. Smulders vijfde op wereldranglijst Mexico Stad - Eddy Smulders staat vijfde op de wereldranglijst boksen (WBC-versie). De Brabantse halfzwaargewicht zet zater dagavond in Lyon zijn Europese titel op het spel tegen Tiozzo. De Fransman staat achtste op de wereldranglijst. In het zwaarvedergewicht staat Regilio Tuur op de zesde plaats. De Fransman Yoma, aan wie hij de Europese titel verloor, is een plaats hoger ingeschat. 'Zeeuws-Vlaanderen' naar Vlaamse Pijl Philippine - De wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen rijdt za terdag 5 maart de Vlaamse Pijl. De 165 kilometer lange wedstrijd heeft Harelbeke als start- en finishplaats. Ploegleider Ab Verplanke reist af met het volgende zestal: Guus Barhorst, Roy Bogaert, Davy Dubbeldam, Peter Mol, Johnny van Cadsand en Martin de Jaeger. Winst Peter Picavet in België Menen - Peter Picavet uit Hulst won in het Belgische Menen een internationlale Run-Bike. Een wedstrijd die bestond uit 9 kilometer lopen en 25 kilometer fietsen op de mountainbike op een uiterst drassig parkoers. Zijn winnende tijd was 1 uur, 24 minuten en 50 seconden. Erik Vijncke, Marnick Storme en Mario Huys eindigden op de ereplaatsen. Zoon Micha Picavet werd tweede bij de jeugd. Voor hen waren de afstanden 2800 meter lopen en 6500 meter fietsen. NK veldlopen in de Wieringermeer Terneuzen - Anjolie Wisse kan zondag 6 maart in Wieringer- werf, waar de nationale veldloopkampioenschappen worden afgewerkt, haar derde nationale titel binnen acht dagen pakken. De eerstejaars A-juniore uit 's-Heer Hendrikskinderen, lid van AV'56, is in haar leeftijdscategorie in elk geval een van de grote favorieten. Afgelopen weekeinde bewees ze dat de vorm die ze tijdens de nationale topcrossen liet zien, heeft kunnen vasthouden door de indoortitels op de 800 en 1500 meter te pakken. Dit met twee provinciale records. Wordt ze kampioen dan is de deelname aan het wereldkampioenschap over een paar weken in Boedapest een feit. Het is niet de enige Zeeuwse die met een nationale titel naar huis kan komen. Bij de vrouwen staan de kansen van Irma Heeren ook hoog genoteerd. Een titel die ze vorig jaar in Harderwijk ook al pakte. Was het toen voor velen nog een verrassing, inmiddels heeft ze bewezen dat het daar aan de rand van de Veluwe geen toevalstreffer was. Later in het jaar voegde ze daar immers een nationale en Europese titel Run-Bike-Run aan toe en werd tweede in die sportdiscipline tijdens het wereldkampioenschap in Dalles. Toch is de Middelburgse nog wat terughoudend als er over prolongatie van de titel wordt gesproken. „We gaan er voor, maar de concurrentie is wel degelijk aanwezig. Grethe Koens en Christien Toonstra zullen zich niet zomaar laten kloppen en een wat mindere dag en je bent gezien," houdt ze een slag om de arm. Bij de mannen zorgen John Vermeule, Hans van de Griendt en Edwin de Leeuw voor de Zeeuwse inbreng. Vermeule mag in de voorste linies verwacht worden. Hans van de Griendt heeft als doelstelling een plaats bij de eerste dertig. Hetzelfde geldt voor eerstejaars-senior Edwin de Leeuw. Voetbaltopper in Middelburg Middelburg - In Middelburg wordt dinsdag 8 maart een voetbaltopper gespeeld. Het Zeeuws elftal treedt dan op het hoofdveld aan de Nadorst aan tegen de Belgische nationale ploeg. Belgisch bondscoach Pol van Himst start de voorbereiding op het wereldkampioenschap in Amerika met twee dagen ontspan ning in Zeeland. Dinsdagmiddag komt de nationale ploeg aan in hotel Zuiderduin in Westkapelle en om 19.00 uur wordt in Middelburg een wedstrijd tegen het Zeeuws elftal gespeeld. Woensdag gaan de Belgen nog een vistocht op de Oosterschelde maken. Pol van Himst heeft toegezegd met zijn complete WK-selectie naar Zeeland te komen. Het Zeeuws elftal wordt dinsdagavond versterkt met Dennis en Gerard de Nooijer. De beide Spartanen treden op als gastspeler in Middelburg. Daarnaast heeft coah Wies van Avermaete de beschikking over de doeim - Jaap Pijnenburg van Serooskerke, reserve-keeper Ronald Frits van Middelburg en de veldspelers Dennis Rietjens van HVV'24, Marco Dieleman van Serooskerke, Danny Magito, Geert Jan dé Smet en Remco van Keeken van Hoek, Jason Pattiasina, John Vette, Leen Koster en Paul Bom van Goes, Piet Baan en Albert Slinger van Middelburg. De wedstrijd wordt gefloten door Rien van Haaften met de grensrechters Cees Koeyvoets en Jos Jobse. Verzorger van het Zeeuws elftal is weer Ton Sheilds.

de Stem | 1994 | | pagina 13