Malaise Feyenoord duurt voort Wim Jonk dooft crisis Inter in Kolenpot Carol MtlNJ* HENDRIK DE STEM Van Gaal: 'Invallers bij Parma geen voordeel' UITSLAGEN STANDEN WlELER SPATTE Doelman Ed de Goeij behoedt Rotterdammers voor afgang tegen Heerenveen Talentvolle sh Van der Gucht Miljoen winst Koeman knalt met 112 km per uur STAND 'n nieut/Je fiets alHja 'ngoede kemel fiets ZonderZorgen( SPORTNIEUWS KORT AUTOSPORT SPORTPRIJSVRAGEN HOCKEY TAFELTENNIS SCHAKEN VOETBAL PAARDESPORT b KANTOORDESIGN Tramsingel 88-Breda-Tel. 076-201200 BETER OP ELKE VIERKANTE METER Van onze verslaggever Amsterdam - Ajax-pen- ningmeester Van Os heeft de kwartfinale van de EC II niet in de begroting voor het seizoen 1993-1994 opgeno men. Derhalve is het duel van morgen tegen Parma een geweldige financiële meevaller. De ruim 40.000 toeschou wers in het al maanden uit verkochte Olympisch sta dion zorgen voor een topre- cette. Met aftrek van kosten houdt Ajax ongeveer een miljoen gulden over. Daar bovenop komen nog eens de extra inkomsten uit de tv- rechten en boarding. Naar verwachtingen zullen morgen ruim duizend Italia nen Parma ondersteunen. Sport Door Jaap van Essen Amsterdam - Ajax richt zich dezer dagen op meer dan één tegenstander tegelijk. In de voorbereiding op het duel in de kwartfinale van de Euro pacup II tegen Parma, donderdag in Amsterdam, moeten de Amsterdam mers ook de griep bestrijden. Sinds het weekeinde waart er door de Ajax- selectie namelijk een virusje rond, dat al drie slachtoffers maakte. Dan Petersen, de flegmatieke Deen, was de eerste die door griep getroffen werd. Vrijdag en zaterdag moest hij verstek laten gaan wegens de verschijnselen, die zich op maandag ook bij Stanley Menzo en Sonny Silooy openbaarden. Menzo en Silooy hadden gisteren nog lichte koorts. „Dan Petersen trainde vanochtend al weer gewoon mee. Menzo en Silooy heb ben apart van de groep aangepast ge traind," vertelde Ajax-trainer Louis van Gaal gisteren. „Het is dus geen ernstige vorm van griep, na twee dagen zijn de spelers al weer opgeknapt. Maar omdat al drie spelers ziek zijn geweest, lijkt het dat het virus zich in de selectie heeft genes teld. Dat is heel vervelend, want in wed strijden zoals deze tegen Parma kun je alleen maar presteren wanneer iedereen honderd procent fit is." Om zo weinig mogelijk risico te nemen, besloot Van Gaal af te wijken van zijn normale principe om maar een selectie van zestien man mee te nemen op het traditionele trainingskamp in Egmond aan Zee. Zeventien spelers, onder wie vier buitenlanders, van wie Van Gaal er drie mag opstellen, stapten gisteren in de bus naar de Noordhollandse badplaats. De enige drie selectiespelers die thuisble ven zijn Alflen, Kanu en Kreek. Finidi, de laatste weken steeds buiten de selectie gelaten wegens vormverlies, ging wel mee naar Egmond. De Nigeriaan is tot en met dit weekeinde nog beschikbaar voor Ajax, daarna zullen de Amsterdam mers de rechtsbuiten een maand moeten missen in verband met zijn selectie voor de nationale ploeg, die deelneemt aan de strijd om de Afrika Cup. Vorige week woensdag bekeek de tech nisch directeur van Ajax de tegenstander van morgen in het duel tegen Ruud Gullits Sampdoria. „Parma is in potentie een hele goede ploeg. In technisch en tactisch opzicht is het de beste ploeg die Ajax onder mijn leiding in de Europese toernooien is tegengekomen. Maar er zijn meer factoren dan techniek en tactiek die de kracht van een elftal bepalen." Parma mist morgen wegens schorsingen drie spelers - Lorenzo Minotti, Antonio Benarrivo en Alberto Di Chiara - die allen een vaste waarde in de defensie zijn. Volgens Van Gaal is het echter geen voordeel dat het trio aanvallend ingestel- de verdedigers er niet bij zal zijn. „Parma is een voor Italiaanse begrippen aanval lend ingestelde ploeg. De drie geschorste verdedigers zullen waarschijnlijk vervan gen worden door aanmerkelijk minder offensieve spelers." Van Gaal vindt overigens dat de aanval lende instelling van Parma niet moet worden overschat. „In die bekerwedstrijd tegen Sampdoria moesten ze wel aanval len, vanwege de nederlaag in het eerste duel. Toen gaven ze achterin veel ruimte weg, waar vooral Ruud Gullit erg goed gebruik van maakte. Maar let wel, ze gaven voor Italiaanse begrippen veel ruimte weg, en dat is nog lang niet zoveel als wij normaal doen. Vergeleken met Ajax is Parma meer een counterploeg, die erg goed op balbezit kan spelen." Ajax zal morgen de organisatie achterin ook enigszins aanpassen. „Parma zal te gen ons minder offensief spelen dan an ders, wij zullen ook wat minder ruimte achterin laten. We passen de tactiek iets aan, zoals we in internationale wedstrij den eigenlijk altijd doen. Hoe we het dit keer oplossen, blijft nog even geheim." Van onze verslaggever Jacques Hendriks Rotterdam - Zoals al vaker is gebeurd in de historie van de club maakt Feye noord een fase door waar in het verschrikkelijk moeizaam scoort Na de laatste uitwedstrijden, te gen Volendam (0-1) en Cambuur (0-0), bleek gis teravond in de thuiswed strijd tegen Heerenveen (0-0) dat de kwaal chro nisch is: Feyenoord zit muurvast. Barcelona - Een weten schappelijk sportinstituut in de Catalaanse plaats San Cugat heeft berekend dat de schoten van Ronald Koe man een snelheid van 112 kilometer per uur bereiken. Als de libero van Barcelona en het Oranjeteam van een afstand van 17 meter en 41 centimeter op doel schiet, heeft de keeper 88/100e van een seconde de tijd om te reageren. Dat is vrijwel on mogelijk. Daarom conclu deert het instituut dat ge richte schoten van Koeman in feite onhoudbaar zijn. Hoe komt Ronald Koeman aan dat verwoestende schot waarop keepers nauwelijks zicht hebben? Vader Martin Koeman, ex-profvoetballer en trainer, gisteravond: „Ik was al 35 jaar en wilde nog op het hoogste niveau in de eredivisie spelen. Daarvoor moest ik veel trainingsar- beid verrichten. Ik had een parcours uitgezet in de bos sen bij Zuidlaren. Voor mijn bostraining nam ik mijn jongens, Ronald en Erwin, mee. Ze waren toen twaalf jaar. Ik zei: over een kwar tiertje kom ik terug, trap pen jullie op een open plek in het bos ballen naar el kaar. Eerst op vijftien me ter, dan op twintig meter en op dertig meter. Doe het zo hard als je kunt. Dat heb ben ze eindeloos geoefend. Daar is de basis gelegd. Na tuurlijk hebben ze van de natuur een hard schot mee gekregen. Ik kon in mijn tijd ook pegels op doel afvu ren. Maar de jongens zijn heel jong als schutters ge vormd. Ik liet ze bij de C- jeugd vanaf het middenveld op doel trappen. En vaak gingen die ballen erin. Er- win heeft een mooi schot en Ronald natuurlijk helemaal. Het zijn specialisten gewor den." Door het gelijke spel staat de regerende landskampioen nu al vier punten achter op het wel vlot scorende Ajax, dat dus ook een veel beter doelsaldo heeft. Die vier punten achterstand hadden er overigens ook vijf kunnen zijn, zoveel kansen kreeg Heerenveen. Doelman Ed de Goeij behoedde Feyenoord, waarvoor Kiprich een paar kan sen verprutste, in de tweede helft voor een afgang door vijf, zes keer doorgebroken Friezen te stuiten. In de eerste helft was Feyenoord oppermachtig tegen de Friezen, die dit seizoen na een bliksem- start weggezakt zijn naar een plaats juist boven de degradatie zone. Ondanks dat gigantische overwicht en het feit dat Hee renveen door het ontbreken van een viertal spelers met een geïm proviseerde achterhoede speelde, vielen er nauwelijks kansen voor de thuisclub te noteren. De vleu gelspitsen Taument en Blinker, die als kandidaat-internationals toch gretiger zouden moeten zijn, slaagden er net als een week eerder tegen de andere Friese eredivisionist, Cambuur, niet in om zelf voor gevaar te zorgen of centrumspits John van Loen in stelling te brengen. Feyenoords 'spelverdeler', Rob Witschge, had bovendien een complete off-day, zodat ook van zijn voet niet een fatsoenlijke pass kwam. De gevaarlijkste Feyenoorder in de eerste periode was nog voor stopper Henk Fraser, die twee maal van een meter of twintig Heerenveen-doelman L'Ami tot een save dwong. Verder schoot Taument met links een keer voorlangs en werd een treffer van Blinker afgekeurd wegens buitenspel van Van Loen, die een bikkelharde strijd uitvocht met zijn bewaker Verbeek. In de slotfase van de eerste helft deelde Heerenveen - met Schaap al in de ploeg voor Echteld, die te vaak tegenstanders liet lopen - de eerste speldeprikken uit aan de thuisclub. De Friezen werden daarbij geholpen door met name Ulrich van Gobbel, die tegen de kleine dribbelaar Erik Regtop als een pupil stond te verdedi gen. De oud-Ajacied ontliep in de 38e minuut de buitenspelval, omdat Van Gobbel stond te sla pen, kon zelf scoren, maar be sloot de bal breed te leggen op debutant Zuurman. De pass op de van Groningen overgenomen aanvaller was echter onzuiver. In de tweede helft kwam bij Feyenoord Kiprich in de ploeg voor Van Loen. Het was echter niet de Hongaar, die zich als eerste aanvallend onderscheidde, maar de Friese invaller Schaap, die op de vuisten van De Goeij knalde. Het was het teken dat Heerenveen, dat voor de pauze zich als een degradatiekandidaat 'had ingegraven in het eigen strafschopgebied, kansen rook in de Kuip. En die ook volop kreeg dankzij het opeenstapelen van blunders door vooral Witschge en Van Gobbel. De eerste werd daarom al na negen minuten naar de kant gehaald en onder voor hem pijnlijk luid gejuich van het publiek vervangen door Larsson. Noch de Zweed, noch de andere buitenlandse pu bliekslieveling, Kiprich, kon Feyenoord echter over het dode punt halen. Typerend was wat dat betreft de 58e minuut: Taument dook de vrije ruimte in, terwijl ook Kiprich en Blinker zo vrij als een vogeltje voor het doel stonden. Taument durfde zelf niet te schieten en legde de bal opzij naar Kiprich, die het 'onmoge lijke' presteerde door de bal via de op goed geluk grabbelende handen van L'Ami over het doel te tillen. De tweede helft was voor de neutrale kijker overigens uiterst vermakelijk. Feyenoord beukte, mocht een tiental hoekschoppen nemen en creëerde zowaar kans op kans. In de 78e minuut leek het dan toch te gebeuren. Kiprich, voor één keer niet in buitenspelpositie, passeerde doelman L'Ami, maar treuzelde te lang, waardoor Verbeek zich nog net tussen bal en het doel kon werpen. Aan de overzijde kreeg Heeren veen door het merkwaardige ge goochel van Van Gobbel - nor maal toch dankzij zijn snelheid de perfecte gatenvuller in de Feyenoord-defensie - zo moge lijk nog meer en mooiere kansen. Regtop, Schaap en de voor Zuurman ingevallen Tammer doken beurtelings op voor De Goeij, die met handen en voeten weer eens in ieder geval een punt redde voor zijn ploeg. Hij kreeg dan ook als enige na het laatste fluitsignaal van arbiter Schuur- mans applaus van het publiek. Scheidsrechter Schuurmans (tweede van links) moet tussenbeide komen als Regi Blinker (rechts) verhaal komt halen bij Gert Jan Verbeeck (tweede van rechtsnadat deze John van Loen had gevloerd. foto anp De andere Feyenoorders wisten van schaamte niet hoe snel ze de catacomben in moesten duiken. „Toch maak ik me nog geen zorgen over Feyenoord. Vorig jaar werd ook na ieder puntver lies van ons gezegd dat we uitge schakeld waren voor de titel," merkte trainer Willem van Ha- negem na afloop op. Ook hij gaf echter toe dat hij alleen tevreden kon zijn over zijn doelman. Of het wisselen van Witschge, kort na rust, betekent dat de dit hele seizoen al matig spelende mid denvelder nu zijn krediet ver speeld heeft, wilde Van Hane- gem niet bevestigen. „Je kunt moeilijk één schuldige aanwij zen." En zijn collega Geert Me ijer: „Uit de volgende opstelling zal wel blijken of wat Witschge betreft ons geduld op is." FEYENOORD-HEERENVEEN 0-0. Scheidsrechter: Schuurmans. Toe schouwers: 20.656. FEYENOORD: De Goey; Van Gob bel, De Wolf, Fraser en Heus; Schol ten, Bosz en Witschge (55. Larsson); Taument, Van Loen (46. Kiprich) en Blinker. HEERENVEEN: L'Ami; Doesburg, Groen, Verbeek en Sier; Roelofsen, De Jong, Echteld (33. Schaap) en De Visser; Zuurman (59. Tammer) en Regtop. Ajax 23 19 2 2 40 62- 15 Feyenoord 23 14 8 1 36 42- 15 PSV 23 11 8 4 30 42- 22 Vitesse 23 13 2 8 28 48- 26 NAC 23 12 4 7 28 46- 31 Roda JC 22 11 4 7 26 34- 25 Willem II 23 10 5 8 25 36- 27 Twente 23 9 7 7 25 30- 24 MVV 23 8 6 9 22 32- 41 GA Eagles 24 9 4 11 22 33- 37 Sparta 23 7 7 9 21 34- 35 Utrecht 24 8 5 11 21 30- 46 VVV 23 6 8 9 20 22- 38 Heerenveen 24 6 8 10 20 21- 42 Groningen 22 5 5 12 15 27- 49 Volendam 23 5 3 15 13 27- 45 Cambuur 23 3 6 14 12 17- 40 RKC 22 2 6 14 10 21- 46 (ADVERTENTIE) Door Wilber Hack Dortmund - Wim Jonk koos de Ko lenpot uit om het aanwakkerende crisis vuurt je bij Inter Milaan te do- Door onder meer twee doelpunten van de Volendammer bereikte de Italiaanse club gisteravond in het Duitse Roergebied zo goed als zeker de halve finales van het toernooi om de UEFA-Cup. Borussia Dortmund, vorig jaar verliezend finalist tegen Juventus, zal na de 1-3-nederlaag weinig illusies meer koesteren. De tweede treffer van Wim Jonk was van uitzonderlijke schoonheid. Jonk kapte in het strafschopgebied van Borussia twee Duitse verdedigers uit en schoof de bal in dezelfde hoek, waarin hij doelman Klos drie minuten eerder ook al had verrast. Inter kon daardoor met een 0-2-voorsprong gaan rusten. Jonk voldeed met zijn twee treffers aan de smeekbede van voorzitter Ernesto Pel legrini, die de spelers de avond voor het treffen op het hart had gedrukt toch vooral te winnen. De eminentie voorvoel de een crisis door de voortijdige uitscha keling in de beker en de zwakke presta ties in de competitie. Alleen UEFA-Cup- succes zou een verloren jaar nog kunnen verbloemen. Pellegrini richtte nog een speciaal woord tot Dennis Bergkamp en verzcoht hem met klem ondanks een bovenbeenblessure toch in actie te ko men. Bergkamp, die Inter Milaan met zeven treffers naar de kwartfinales van het UEFA-Cuptoernooi had geloodst, waagde zich niet aan een warming-up en verkoos een plaats op de tribune. Daar zag hij hoe Wim Jonk het Europese succes van Inter andermaal Oranje kleur de. Een verdienste ook van trainer Giam- piero Manini, die Jonk vrij maakte van verdedigende opdrachten. In het eerste half uur ontstond daardoor een wat merkwaardig beeld van de Volendammer. Van net buiten het strafschopgebied leg de hij vier maal aan op het doel van Klos, zonder succes. Naar voren dravende Duitse verdedigers liet hij met evenveel gemak lopen. „Toch heb ik geen andere rol gekregen binnen de ploeg. Ik kies alleen vaker het moment om voor de goal te veschijnen," aldus Jonk. Bij Borussia zorgde alleen Leonardo Rodriquez, in januari door Borussia ge huurd van Atalanta Bergamo, voor enig vernuft. Maar de Argentijn maakte geen moment waar dat hij straks bij de ein dronde van het WK de aangewezen man is om Diego Maradona als spelverdeler op te volgen. Ook na de 0-2-achterstand door toedoen van Jonk en met Povslen in de ploeg slaagde Borussia er niet in het beeld van de wedstrijd te veranderen. Met even knappe reddingen op een kopbal van Riedle en na een dribbel van de voorma lig Lazio-speler leek de keeper Inter met Jonk uit te groeien tot de held van de wedstrijd. Maar in de slotfase was hij als zo vaak dit seizoen de schlemiel. Zenga sprong onder een corner door en gaf Schulz zo de gelegenheid in te koppen. In de slotminuut tilde Inter na een snelle counter de marge opnieuw naar twee doelpunten. Het was de enige aanval waar Jonk niet bij betrokken was. Sosa startte op eigen helft en gaf de bal op tijd door naar Shalimov. De Rus rukte op tot in het Duitse zestienmetergebied en schoof de bal onder Klos door in het Duitse doel. „Inter heeft alles op de UEFA-cup gezet. Dat was vanavond wel te merken," glom Wim Jonk. „In de competitie speelden we de laatste weken al niet slecht. De ver vangen van trainer Osvaldo Bagnoli door Marini is zeker een verbetering. Bagnoli sprak zelden met spelers. Marini geeft ons wel vertrouwen. Daarom denk ik dat deze overwinning de ommekeer zal bete kenen en dat de crisis bezworen is." UEFA-CUP Kwartfinales, eerste wedstrijd. BORUSSIA DORTMUND (DUI) - INTER (1TA) 1-3 (0-2). 33. Jonk 0-1, 36. Jonk 0-2, 83. Schulz 1-2, 88. Sjalimov 1-3 Scheidsrechter: Van der Ende (Ned). Toeschouwers: 35.800. Gele kaart: Paganin (Inter). CAGLIARI (IÏA) - JUVENTUS (ITA) 1-0 (0-0). 53. Valdes 1-0. Toeschouwers: 25.000. EUROPA CUP II Kwartfinale, eerste wedstrijd BENFICA (POR) - LEVERKUSEN (DUI) 1-1 (0-0). 64. Happe 0-1, 90. Isats 1-1. Scheids rechter: Pairetto (Ita). Toeschouwers: 80.000. Gele kaart: Mozer (Benfica), Melzig, Foda (Leverkusen). WOENSDAG 2 MAART 1994 DEEll NHL jaagt op Zweedse ijshockeyers Stockholm - Amerikaanse profclubs hebben de jacht geopend op de Zweedse ijshockeyers die zondag in Lillehammer het olympisch goud veroverden. Doelman Salo staat in de belang, stelling van de New York Islanders, aanvaller Forsberg terecht bij de Quebec Nordigues, dat hem een contract van tien miljoen dollar heeft aangeboden. Kelly in Parijs-Nice Parijs - Sean Kelly zal zondag aan de start staan van Parijs Nice, de etappekoers, die hij zeven keer won. De bijna 38-jarig Ier tekende gisteren een contract voor één jaar bij de formatie van ploegleider Galopin, met wie hij nog gefietst heeft bij de Skil-ploeg. Bajoel wil in Oekraïne blijven Kiev - Oksana Bajoel blijft haar land trouw. De winnares va; Olympisch goud bij het kunstrijden heeft besloten haar verblijf, plaats Odessa (Oekraïne) niet om te ruilen voor een comfortabe ler onderkomen in de Verenigde Staten. „Het zou niet fair zijn mijn land, dat veel voor mij heeft gedaan, nu te verlaten,' verklaarde de 16-jarige kunstrijdster. Bij terugkeer in de Oekraïne werd het gouden kindersterretje dinsdag opgewacht door een regeringsdelegatie, honderden fans en de massaal uitgerukte media. De Olympische titel leverde haar een bonus van 30.000 gulden van de regering op. Inmiddels zijn haar talloze reclamecontracten aangeboden. Belgisch team voor Davis Cup Brussel - Het Belgisch team voor de Davis-Cup-wedstrijd Nederland-België, die van 25 tot en met 27 maart in Eindhoven wordt gehouden, bestaat uit Xavier Daufresne, Bart Wuyts, Filip Dewulf en Tom Vanhoudt. De Nederlandse coach Franker, die niet kan beschikken over de geblesseerde Richard Krajicek, had enkele weken geleden al zijn kwartet wereldkundig gemaakt: Paul Haarhuis, Jacco Eltingh, Jan Siemerink en Tom Nijssen. Joost Winnink, die in de week van het 'duel der lage landen' in Frankrijk speelt, is eerste oproepkracht. De coaches hoeven de opstellingen van de ploegen pas op woensdag 24 maart, een dag voor de loting, bekend te maken. Bij Nederland staat het dubbel al vast, de wereldkampioenen Haarhuis en Eltingh. Voor de driedaagse in het nieuwe sportcentrum in Eindhoven- Zuid zijn ruim drie weken voor het treffen circa 4000 van de 5800 kaartjes per dag verkocht. Daarvan zijn er per sessie rond de 750 bij Belgische supporters terecht gekomen. Rottier verslaat Rinaldi Delray Beach - Stephanie Rottier versloeg in de eerste ronde van het tennistoernooi in Delray Beach de Amerikaanse Kathy Rinaldi in drie sets: 6-0 4-6 6-4. Delray Beach. Vrouwen, 800.000 gulden. Eerste ronde: Rottier (Ned) - Rinaldi (VSt) 6-0 4-6 6-4, Oremans (Ned) - Tedjakusuma (Roe) 3-3 gestaakt wegens regenval, Hy (Can) - Cristea (Roe) 6-1 6-1, Watanabe (VSt) - Suarez (Arg) 6-1 7-6, Reinstadler (Oos) - Kochta (Dui) 7-6 4-6 7-6, Stafford (VSt) - Schaerer (Par) 4-6 6-0 6-1, Basuki (Ind/11) - Jaggard-Lai (Aus) 6-4 1-6 6-4, Steven (VSt) - Papadaki (Gri) 4-6 7-5 6-3, Werdel (VSt) - Bowes (VSt) 6-1 6-1; tweede ronde: McNeill (VSt/8) - Neiland (Let) 7-5 6-2. Indian Wells (VSt). Mannen, 3,4 miljoen gulden. Eerste ronde: Wilander (Zwe) - Skoff (Oos) 6-4 6-4, Black (Zim) - Javier Sanchez (Spa) 6-4 6-0, Volkov (Rus/12) - Kulti (Zwe) 2-6 6-1 6-3, Yzaga (Per) - Tsjerkasov (Rus) 7-6 6-0, Cahill (Aus) - Delatre (Fra) 5-1 opgave, Washington (VSt) - Nainkin (ZAf) 6-4 6-0. Tweede ronde; Rafter (Aus) - Courier (VSt/2) 7-6 6-2, Volkov (Rus) - Grabb (VSt) 6-4 6-4. Kopenhagen. Mannen, 400.000 gulden. Eerste ronde: Siemerink (Ned) - Roux (Fra) 6-4 7-5, Baur (Dui) Enqvist (Zwe) 6-3 3-6 7-6, Moraing (Dui) - Hlasek (Zwi) 6-4 6-3, Fleurian (Fra) - Holm Zwe) 7-5 6-3, Christensen (Den) - Damm (Tsj) 4-6 7-6 6-4, Gustafsson (Zwe/1) - Bergström (Zwe) 6-2 5-7 6-3, Raoux (Fra) - Prinosil (Dui) 7-5 6-2, Olhovski (Rus) - Lundgren (Zwe) 7-5 6-3, Antonitsch (Oos) - Steven (NZe) 6-3 6-3, Carbonell (Spa) - Ruah (Ven) 6-3 6-1, Bjorkman (Zwe) - Fetterlein (Den) 6-2 7-6, Kafelnikov (Rus/4) - Simian (Fra) 6-7 6-4 6-0, Larsson (Zwe/3) - Bates (GBr) 6-3 6-0, Vacek (Tsj) - Gilbert (Fra) 6-3 6-2, Carlsen (Den) - Camporese (Ita) 7-5 6-3. Heerenveen legt Hansma vast Rotterdam - Eredivisieclub Heerenveen heeft in de Zwolse verdediger Johan Hansma een nieuwe speler aangetrokken. Hansma, inzetbaar op de libero- en voorstopperplaats, tekende bij de Friezen een contract voor 2,5 jaar. Hansma is 24. Hij was aan zijn zesde seizoen bij FC Zwolle bezig. Europees record voor Christie Karlsruhe - Linford Christie heeft dinsdag bij indoorwedstrij den in Karlsruhe een Europees record op de 60 meter gelopen. De Brit, Olympisch- en wereldkampioen op de 100 meter, zette in de Duitse stad een tijd neer van 6,48 seconden. Daarmee was de atleet driehonderdste van een seconde sneller dan de oude toptijd. Christie was met 6,51 een van de vier recordhouders. In Karlsruhe liep Robin van Helden zijn beste tijd ooit op de meter. Hij werd derde in 1.46,91. Zijn persoonlijk record stond op 1.47,39. Het Nederlands record is in handen van Rob Druppers, 1.46,29. Van Helden voldeed dinsdagavond aan de limiet (1.48,50) voor de Europese titelstrijd, volgende maand in Parijs. Eerder plaatste Van Helden zich voor de 1500 meter van het EK. In Karlsruhe waren de Kenyaan Ereng, die met 1.46,16 voor de beste jaarprestatie zorgde en de Duitser Motcheton (1.46,83) sneller dan Van Helden. Lissabon. Rally van Portugal. Stand na negen klassementsproe ven: 1. Delecour (Fra) Ford Escort 1.25.10, 2. Kankkunen (Fin) Toyota Celica 0.01, 3. Biasion (Ita) Ford Escort 0.03, 4. Aghini (Ita) Toyota Celica 0.33, 5. Auriol (Fra) Toyota Celica 0.43, 6. Thiry (Bel) Ford Escort 1.03. Kramnik 3, 6. Lautier, Gelfand, Sjirov 2!/2, 9. Judith Polgar, Ba- reev 2, 11. Topalov VA, 12. Hles- cas, Ivantsjoek, Beljavski 1- Toto 8: eerste prijs: 18 winnaars, bruto 1850 gulden; tweede prijs' 249 winnaars, 47,50; derde prijs: 2118 winnaars, 13,90. Lucknow (Ind). Indira Ghandi toernooi, mannen: Kenya - Japan 2-0 (1-0). Stand: 1. Zuid-Afrika 2-4 (12-0), 2. India 2-4 (10-0), 3. Kenya 2-2 (2-6), 4. Egypte 2-2 (2-7), 5. Zuid- Korea 2-2 (2-8), 6. Japan 2-0 (0-7). Utrecht. Mannen, degradatiepou le Superliga. ,Tr NEDERLAND - OOSTENRIJK 4-2. Haldan - Qian 21-19 11-21 16-21, Keen - Ding 21-8 21-15, Heister - Schlager 18-21 19~21' Keen/Heister - Schlager/Jindrak 21-12 15-21 21-13, Haldan - Ding 21-8 21-18, Keen - Schlager 21-16 21-14. Linares. Internationaal toernooi. Vijfde ronde: Beljavski (Oek)- Gelfand (WRu) V2-V2, Lautier (Fra)-Anand (Ind) 1-0, Bareev (Rus)-Kramnik (Rus) V2-V2, Illes- cas (Spa)-Kamsky (VSt) 0-1, To palov (Bul)-Sjirov (Let) 0-1, Ivan tsjoek (Oek)-Karpov (Rus) 0-1, Judith Polgar (Hon)-Kasparov (Rus) 0-1. Stand: 1. Karpov 5, 2. Kasparov 4lA, 3. Kamsky 31/2, 4. Anand, Reserve le divisie A: RKC-Dord- recht'90 8-1, Helmond Sport- NAC 3-1, FC Den Bosch-TOP 2-2, Eindhoven-NEC 1-1, Excelsior- RBC 2-3, Willem II-VW 2-1- Schotland, competitie: Celtic - Kilmarnock 1-0, Dundee - Hearts 0-2. Bekercompetitie, vierde ronde- Motherwell - Dundee United 0-1- Van onze paardesportmedewerker Oud-Gastel - In manege Rei gershof aan de Bremstraat in Oud-Gastel worden zaterdag 5 maart voor het gewest Zee land de provinciale kam pioenschappen springen ge houden voor paarden en po ny's. Was twee jaar achter elkaar manege Magrette in Axel de plaats van handeling en had de ruitersportclub Hulst de organisatie in han- 1 den, nu berust de organisatie bij De Oranjeruiters uit Wil lemstad (behorende tot het t gewest Zeeland) en dat bete kent dat de deelnemers zater dag afreizen naar het Bra- 1 bantse Oud-Gastel. Zo'n tachtig deelnemers bij de Van onze medewerker Peter Snelders Hoofdplaat - Waar liggen de grenzen van Carola Pie- laet? Dat is een vraag die gesteld mag worden na haar uitstekende tijden en prestaties tijdens interna tionale shorttrackwedstrij den met de subtop van de senioren van Frankrijk, België en Nederland in het Belgische Brugge. Die prestaties krijgen nog extra glans in de weten schap dat Carola Pielaet nog maar 13 jaar is. Moeiteloos handhaafde zij zich tussen aanzienlijk oudere deel neemsters en bracht haar per soonlijk record op zowel de 500 als 1000 meter flink omlaag. Op de 500 meter sprong zij van 56,51 naar 55,64 seconden en op de 1000 verbeterde zij haar tijd met 3 volle seconden van 1.59,94 naar 1.56,94. „Carola maakt momenteel een bijzonder sterke progressie. Zij heeft veel talent en de toekomst oogt goed. Maar we moeten na tuurlijk wel oppassen. Zij is nog jong en we moeten er voor wa ken dat ze zich niet over de kop rijdt," zegt haar trainer, Geert de Smet. Vader Hans Pielaet, eveneens een verwoed beoefenaar van shorttrack, haakt daarop in: „De riem gaat er even af. Ze heeft enkele zware wedstrijden na el kaar gereden en nu is de rusttijd aangebroken. Het heeft geen zin o w ga st" zij ho la ke tit no d'" ta st L~ Pi ve 20 me Mi ka: ho] vot tin tor „D zeg gan mij 500 naa teil ma< van nen pio< In ver stri zij jeu jaa in Om nal uit) gin ker n eerste klasse regionaal za Van onze sportmedewerker Axel - In de eerste klasse van het re Cocq opnieuw alleen de leiding geno De Veerhoek te Oostburg met 7-1 concurrent Bonte Hert 2 met 4-3 Terneuzen de boot inging. Vervaet w sen en drong daarmee de Terneuzer ip. ABAB/NCB had BVS als tegen stander en won verrassend met 8-4. De rode lantaarn bleef ech te in handen van deze zegevie rende ploeg. De grootste uitslag hel in sporthal Den Dullaert te Hulst te noteren. Hier won Van <te Gucht met 11-8 van Maas, nadat er 2-6 op de borden had S^stsaxi. VERVAET-MECHIELSEN 3-2 - «echielsen leidde halverwege ®et 1-2. Na de pauze werd het alsnog voorbij gestreefd. Voor te winnende trio treffers meld- zich Wilco de Zwart en Martijn Bisschop (2x). Gerrit baret en Marcel Gokke scoorden voor de Terneuzenaren. VAN DER GUCHT-MAAS 11-8 'Maas nam in de eerste helft een '-5-voorsprong. Het bouwde die te naar 2-6 om vervolgens de 'teisclub op gelijke hoogte te komen. Na 6-6 werd het 8-6 (n 8-8. in de slotfase viel de issing in het voordeel van de telstenaren uit. Voor de win- e serie schoten Jan de Vis- 5 (5x), Ronny Goossens (4x) en Parcel Verdurmen (2x) raak. Jan vornelissen (3x), Mark Comelis- Leo Zegers (2x), Hans Ze re en Peter Maas scoorden oor de Terneuzense ploeg. ™AB/NCB-BVS 8-4 - De basis or de zege werd in de eerste eirt gelegd. De thuisclub liep erm uit naar 4-1. Daarna werd nog 5-3. Voor BVS het sein om De t( bleki win ner Ruys nenc nen. Tri® dert COC defir De nog Die dat SCOOJ 1-0 rio C treffd twee gen ling q DE HER ling aan. zijn i gezor De H niet zettet (2x), weert doenc STAJ Cocq Terne 16-19 16-18 15-14 17-7, JOHNY VAN CADSAND was de beste russel-Opwijk, die zondag werd verre Clubgenoot Peter Mol nam de 31e plaat: HAREL VAN GOETHEM uit Sluiskil r He eerste koers van het 'seizoen in "delkamp deed het uitstekend met di •"or respectievelijk MARIO VAN VL ranse. Van Goethem werd er dert Zeventiende.

de Stem | 1994 | | pagina 8