DE stem EiasHas DEST \S Bergse Plaat SOLIDWOOD leuk Stc Modelwoning 2/1 kap in Roosendaal GROEPS van@pstal oissww R.-K. BASISSCH CONSUMENT C.H.J. Willemse /A \Woningborg BOIJWBIJRO VM ALPHEN. DONGEN branch manag sales represeh KWAUTEITSKONTR Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. 'n echte plankenvloer. bouw Zaterdag en zondag van 13.00 tot 16.00 uur DE STEM VRAAG EN ANTWOORD 'Geheel aflossen spaarhypotheek gunstig?' Brouwer&Cantrijn Vastgoed bv HEEFT U BOUWPLANNEN en bouwgrond ALPHA - TEAMB0UW helpt u vrijblijvend op weg. Van Woensel Rademakers Mr. A.W. Vroome T W BERGEN OP ZOOM MEEUS 3 CITY ELECTRICAL FACTORS BV VAN WOENSEL RADEMAKERS BERICHTEN PENSION VENNEVELD DE ADEMENDE PLANKENVLOER 04242-86832 oosterhout brouwer cantrijn vastgoed b.v. ZATERDAG 26 FEBRUARI 1994 X 73 'Mag gemeente bouwvergunning weigeren?' „We wilden zelf aan onze huurwoning een serre aanbouwen en kregen in eerste instantie op een verzoek daartoe van de gemeente een brief waarin geschreven werd dat er 'in principe geen bezwaren' waren. Later kregen we echter een brief waarin de gemeente meldde als eigenaar van de woning bezwaren te hebben tegen een dergelijke serre. Staat de gemeente in haar recht?" L.v.O. te Rijsbergen Hier lopen verschillende kwes ties door elkaar heen. Bouw vergunningen worden geregeld in de woningwet en sinds en kele jaren zijn de regels nogal versoepeld. De eerste brief van de gemeente was hierop geba seerd. Maar blijkbaar had de gemeentelijke dienst die hier over gaat niet in de gaten dat het om een woning ging die door de gemeente aan u werd verhuurd en werd aangenomen dat de woning uw eigendom was. Naderhand ontdekte de ge meente deze vergissing en als eigenaar van de woning wei- Ooor Wim van der Kleijn Etke zaterdag beantwoordt De Stem lezersvragen over alles wat met wonen te maken heeft. Uw vraag graag schriftelijk naar: De Stem, Redactie Consument, Postbus 3229, 4800 MB Breda. U krijgt geen antwoord thuis. gerde de gemeente vervolgens voor de verbouwing toestem ming te verlenen. Dit is een privaatrechtelijke zaak: ver huurders kunnen in het alge meen zonder toestemming van de verhuurder hun woning niet verbouwen, zeker niet als het 'om ingrijpende verbouwingen Misschien was het goed gegaan als u na de eerste brief meteen was gaan verbouwen. U zou dan misschien tussen de mazen van het net door zijn geglipt. Maar ook dat zou niet zonder risico zijn geweest. Er zouden juridische complicaties moge lijk zijn geweest en de gemeen te had misschien kunnen eisen dat de verbouwing ongedaan werd gemaakt. Ook zou heel goed denkbaar zijn geweest dat de gemeente de huur zou hebben verhoogd omdat uw woning door de aangebouwde serre meer punten waard zou worden! Het maakt wat dat betreft niet uit dat u zelf de verbouwing zou hebben be taald... Overigens is het nuttig nog even de huidige regels voor het verkrijgen van een bouwver gunning samen te vatten. In een aantal zaken is helemaal geen bouwvergunning meer nodig. Dat geldt voor heel een voudige bouwwerken. Voor een groot aantal andere bouw werken, die vooral voor eigen/ huisbewoners nogal eens rele vant zijn zoals het bouwen van een dakkapel, een garage en dus ook uw serre e.d. bestaat nu alleen een zg. meldings plicht. In de praktijk is een bouwvergunning vooral nodig voor echt grote verbouwingen en bouwwerken. Het lijstje van vergunnings- vrije bouwsels bestaat vooral uit zaken waarvan de meeste mensen dachten dat daar ook voorheen geen bouwvergun ning voor nodig was. Het be treft bijvoorbeeld: een schut ting of pergola, of zelfs een schommel of zonnewijzer in de tuin, een antenne van maxi maal 5 meter hoog, een dak raam, een dierenhok e.d. Of verbouwingen binnenshuis, zolang er niets gewijzigd wordt aan de dragende con structie. Een open keuken ma ken mag dus als er geen dra gende muur voor wordt door gebroken. Dit zijn zg. niet - ingrijpende verbouwin gen. Toch blijft de gemeente ook dan niet helemaal buiten schot. Wie bijvoorbeeld een krakkemikkig duivehok bouwt dat bij een stevige wind weg geblazen zou worden, zit toch fout. De gemeente kan dan eisen dat dit bouwsel wordt afgebroken of verstevigd wordt. (Trouwens, als wegge waaide brokstukken schade veroorzaken kan dit tot stevige claims leiden!). De grootste vooruitgang zit hem in de zogenaamde mel- dingsplichtige bouwwerken. Die vooruitgang betreft overi gens hoofdzakelijk de termijn, want het betekent dat binnen een maand bekend is of met de bouw kan worden gestart. Bouwplannen in deze catego rie moeten, met enige toelichting zoals tekeningen, naar B&W worden gestuurd. Die toetsen het plan aan drie criteria: 1) of het bouwplan staat op de lijst van meldingsplichtige (of vrije) bouwwerken; 2) of het niet in strijd is met het bestaande of in voorberei ding zijnde bestemmingsplan; 3) of het voldoet aan redelijke eisen van welstand. Bouwwerken in deze categorie zijn bijvoorbeeld: een garage of schuur met een inhoud van ten hoogste 50 m3; een aan- of uitbouw aan de zij- of achtergevel van de woning (een serre bijvoorbeeld), ook hier maximaal 50 m3 inhoud; een dakkapel; een zonwering of rolluik als die aangebracht wordt aan de voorkant van het huis, dus aan de kant van de openbare weg; een schotelan tenne met een doorsnee van maximaal 2 meter enz. Als de gemeente niet binnen een maand reageert mag de bouw ervan beginnen. Dit wordt een 'fictieve' toestem ming genoemd. Als de gemeen te wel reageert (met een ver klaring van geen bezwaar), dan moet de bouw in ieder geval binnen drie maanden be ginnen. Wie langer wacht moet theoretisch het voornemen om te bouwen opnieuw aanmel den. Alleen als voor het bouw plan vrijstelling vereist is van de bepalingen in het bestem mingsplan mag de gemeente langer dan een maand wachten met bericht. Diverse organisaties hebben kritiek geuit op het feit dat de 'welstandscommissie' zo'n gro te vinger in de pap houdt. Daarmee blijft het begrip 're delijke eisen van welstand' als een zwaard van Damocles bo ven veel (ver)bouwplannen hangen. In de praktijk kan dit echter meevallen, want de tijdsdruk die nu bestaat (de gemeente moet binnen een maand reageren als er bezwa ren bestaan) zal betekenen dat dit welstandscriterium voor de meeste bouwplannen een ha merstuk wordt. Voor alle bouwwerken die niet voorkomen op de lijst van vrije of meldingsplichtige bouwsels moet als voorheen bouwver gunning worden aangevraagd. „Vier jaar geleden heb ik mijn hypotheek omgezet in een spaarhypotheek. Ik heb overigens flink wat vrije waarde in mijn huis zitten. Wat is gunstiger, mede met het oog op de vermogensbelasting: de hypotheek nu geheel aflossen, wat rente bespaart, of mijn geld beleggen en de rente erop incasseren?" C.B. te Breda Slechts een complete rekensom kan duidelijkheid brengen op uw vraag. Als de rente op de lopende hypotheek hoog is, omdat u nog vastzit aan een vaste termijn die vroeger tegen hoge rente werd vastgelegd, dan is aflossing op zichzelf voordelig. Stel dat die rente 8,5 procent was, dan spaart u dus met aflossing 8,5 procent uit. Ook netto, na verrekening van de fiscale aftrek, resteert nog een fors bedrag dat u met aflossing bespaart. Nu de rente, ook op spaarreke ningen laag is, krijgt u omge keerd relatief weinig rente bij geschreven. De kans is dus groot dat uw besparing aan netto te betalen rente een stuk groter zal uitvallen dan het netto rendement als u uw geld zou beleggen. Een complicatie bestaat echter bij spaarhypotheken. Zolang u niet voldoet aan de wettelijk verplichte minimale looptijd kan de fiscus eventueel be haalde fiscale voordelen als nog via een soort boeteregelin terughalen. In uw geval zal d wel meevallen. U sloot spaarhypotheek af in de perj de dat de minimale looptijd jaar was en dan loopt die boe vooral op na het 7e jaar. genwoordig is dat 15 jaar (vo bedragen tot 50.000) respe tievelijk 20 jaar (voor bedr gen tot 220.000). In dat gev loopt de boete sterk op van ongeveer het 11e jaar. Ook bestaat nog een uitwij manoeuvre in de vorm van e zg. minimale voortzetting. 0 betekent dat u door een kle beetje premie (l/10e van eerder betaalde hoogste pn mie) door te betalen alsnog termijn vol kunt maken c aan die fiscale boete te ontki men. Maar hoe dan ook, complicaties bij een spaarhv potheek kunnen dus extra ge kosten. De vermogensbelasting kan genlijk niet echt een rol spele Het maakt voor het totaal uw vermogen immers niet u of u uw geld op de bank hee •staan dan wel in uw huis hee zitten. Dit was de laatste aflevering van vraag-antwoordrubriek. Vanaf volge de week gaan we op deze plaats ine iets gewijzigde vorm aandacht best den aan onroerend goed. blijven welkom. Redenen (waaronder GEEN ADVERTENTIEKOSTEN voor opdrachtgever) om eens met Brouwer Cantrijn te gaan praten. Maak vrijblijvend een afspraak of vraag naar onze brochure. vr.pr. 187.500.- k.k. 192 m2 o.a. v.v. BREDA - Polderstraat Karakt. hoekwoning gesit. op garage/berging, 3 slpks, zolder en tuin. BREDA - Beekstraat vr.pr. 147.500.- k.k. Eigentijds verb, en uitgeb. eengez.woning met o.a. gas-c.v.. keuken, bijk./berging, 3 slpks. BREDA - N. Swijgmanstr. vr.pr. 237.500.- k.k. Aan landgoed Burgst gelegen, in '86 geb. op 208 m' gesit. 2/1-kapwoning met garage, royale woonk. met semi-open luxe keuken, 4 slpks, voor- en achtertuin. BREDA - Brasschaatstr. vr.pr. 264.500.- k.k. Uitst. op 309 m2 gesit. roy. woon-praktijk-hoekpand met aparte ingang; zij- en achteruitbouw, gr. garage (2 auto's), roy. living, luxe keuken, 4 slpks en zongunstige achtertuin. BREDA - Nw. Boschstr. vr.pr. 149.500.- Zeer roy. bpv.enwoning met balkon, die gerenoveerd dient te worden. Mogh. subsidie. Spaarhypotheekrente: vanaf 6y 7 /o Zelfs met mogelijkheid gedurende de rentevast-periode uw rente tussentijds aan te passen i.g.v. een dalende marktrente. BREDA - Meidoornstraat vr.pr. 207.500 k.k. In 1974 geb. roy. woning' gesit. op 190 m2 v.v. gas-c.v., luxe keuken met app., compl. inger. badk., 4 slpks en diepe tuin met berging. PRINSENBEEK - Mr. Bierensweg vr.pr. 389.000.- k.k. Uitst. op 1315 m2 gesit. vrijst. karakt. woonh. v.v. Franse kap met c.v.-gas, 4 slpks, tuin, garage/berging/kleine kantoorruimte. Tijdens de VERBOUWING zijn wij normaal geopend. U vindt ons op de le verdieping. ZATERDAGS GEOPEND van 11.00 tot 14.00 uur Weekendtelefoon dhr. G. Cantrijn 076-140054 Academiesingel 25 4811 AB Breda Tel. 076-225700 VERKOOP BIJ INSCHRIJVING notaris ter standplaats Oud en Nieuw Gastel zal ten verzoeke van het Bureau Beheer Landbouwgron den bij inschrijving verkopen: 1. een perceel landbouwgrond, gelegen te Etten-Leur aan de Palingstraat, kad. bek. gemeente Etten-Leur sectiex N nummer 156, groot 1.44.45 ha; 2. een perceel landbouwgrond, gelegen te Etten-Leur aan de Oude Dijk, kad. bek. gemeente Etten-Leur sectie N nummer 215, groot 2.17.85 ha; 3. een perceel landbouwgrond, gelegen te Oudenbosch aan de Vaartweg, kad. bek. gemeente Oudenbosch sec tie F nummer 266, groot 0.93.70 ha, belast met een za kelijk recht van opstal ten behoeve van de Gasunie; 4. een perceel landbouwgrond, gelegen te Oud Gastel aan de Rolleweg, kad. bek. gemeente Oud en Nieuw Gastel sectie G nummer 344, groot 1.44.30 ha; 5. een perceel landbouwgrond, gelegen te Oud Gastel aan het B'remswegje, kad. bek. gemeente Oud en Nieuw Gastel sectie G nummer 738, groot 2.07.15 ha; 6. een perceel landbouwgrond, gelegen te Oud Gastel aan de Sint Antoinedijk, kad. bek. gemeente Oud en Nieuw Gastel sectie G nummer 870, groot 1.07.70 ha, belast met een zakelijk recht van opstal ten behoeve van de Gasunie; 7. een perceel landbouwgrond, gelegen te Etten-Leur aan de Emmerstraat, kad. bek. gemeente Etten-Leur sectie N nummer 208, groot 2.58.70 ha; 8. een perceel landbouwgrond, gelegen te Hoeven aan de Wolverschans, kad. bek. gemeente Hoeven sectie K nummer 102, groot 0.59.25 ha, belast met een erf dienstbaarheid. Inschrijving dient te geschieden ten kantore van notaris C.H.J. Willemse, door het aangetekend insturen van een volledig ingevuld inschrijvingsbiljet en de bijbehorende kaart met een bankverklaring of bankgarantie, danwel het inleveren hiervan. Op de enveloppe dient te werden vermeld: „Inschrijfbiljet verkoop BBL 1994". De inschrij ving sluit op maandag 7 maart om 13.00 uur. Opening van de enveloppen, waarbij inschrijvers aanwezig kunnen zijn, zal geschieden ten kantore van notaris C.H.J. Willemse op maandag 7 maart om 15.00 uur. Inschrijvingsbiljetten, situatietekeningen en voorwaarden zijn te verkrijgen ten kantore van genoemde notaris Willemse te Oud Gastel, Kolonel den Oudenstraat 24, 01651-2154. keuze uit ca. 50 basismodellen, vrij staand en 2 o.e.kap vaste bouwprijs degelijke traditionele bouw snelle bouwtijd prijzen vanaf ca. 170.000 incl. btw voor vrijstaand en 145.000.- incl. btw voor 2-o-1 -kapwoningen. Bestel ons geheel vernieuwde en uit gebreide doe. boek, door overmaking van 15.- op rek.nr. 65.21.89.342 of gironr. 12.41.685, onder vermelding van naam en adres. Alle woningen kunnen met GlW-garantie gebouwd worden. STICHTING Minister Aaiberseiaan 22 5103 BA Dongen Telefoon 01623-12785 Notarissen te Roosendaal zullen in collegiale samenwerking met notaris te Hulst ten verzoeke van de hypotheekhouder krachtens ar tikel 3:268 van het Burgerlijk Wetboek op dinsdag 1 maart 1994 bij inzet en op dinsdag 8 maart 1994 bij afmijning, telkens des namiddags om 04.00 uur in Café-Restaurant „De Cockpit" aan de Pastoor van Breugelstraat 72 te Bosschenhoofd (Vliegveld Seppe) de EXECUTORIALE VERKOOP hervatten van: de vrijstaande villa met garage, on dergrond, erf, tuin en verdere aanhorigheden aan het Nassaupark 12 te Bosschenhoofd, gemeente Hoeven, kadastraal bekend gemeente Hoeven sectie G nummer 3090, groot 10 are 85 centiare; vrij te aanvaarden na betaling van de koopsom en de kosten, eventueel uit kracht van de grosse van de veilingakten. Betaling van de koopsom uiterlijk 6 weken na de gunning. De veilingvoorwaarden liggen op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-17.00 uur ter inzage ten kantore van de notarissen Van Woensel Radema kers aan de Brugstraat 38 te Roosendaal, Postbus 132, 4700 AC Roosendaal, tel.: 01650-41852, alwaar ook nadere inlichtingen. Bieders, afmijners en kopers dienen zich desge vraagd te legitimeren en bewijzen over te leggen van hun financiële gegoedheid. HUUR nF STEM MODEL-KIJKWONING Om u een optimale indruk te geven van dit schitterende complex is er een modelwoning ingericht aan de Ansjovis laan 1 en 2. U kunt daar op 4 en 5 maart van 11.00- 16.00 uur alle informatie krijgen over de riante woonmogelijk- heden van Bergse Plaat Vastgoedmanagement BV Willemstraat 1-15 4811 AH Breda Telefoon 076 - 255111 167 luxe appartementen in diverse typen op één van de mooiste lokaties van Nederland. In de derde fase van plan 'Bergse Plaat' heeft het Algemeen burgerlijk pensioenfonds 167 fraaie appartementen gerealiseerd. Schitterende woonmogelijkheden, gelegen in een riant bestemmingsplan tussen de Binnen-schelde en het Markiezaatsmeer, nabij de toekomstige boulevard direct aan het water, en optimaal aangeloten op het (internationale wegennet. Een voor Nederland uniek gelegen gebied midden in natuur- en recreatiegebieden en vlakbij de gezellige binnenstad van Bergen op Zoom. Niet voor niets is de wervings-slogan van de gemeente: 'Bergse Plaat thuis aan het water'... Huurprijzen v.a. 1.065,- per maand (excl. servicekosten) Er is keuze uit 5 verschillende hoofdtypen, o.a. meteen grote woon-/eetkamer met open keuken, twee of drie slaapkamers, een wintertuin en/of balkon, een badkamer met ligbad, separate douche en vaste wastafel, een berging en, voor de meeste woningen, een separate berging in het souterrain. In dit souterrain zijn tevens de parkeerplaatsen gesitueerd. Er zijn ook een beperkt aantal penthouses gerealiseerd. De woningen hebben een leuke architectuur, zijn luxe afgewerkt en hebben een schitterend uitzicht over het Markiezaatsmeer. groothandel in elektro technische materialen DUIDELIJK ANDERS, DUIDELIJK BETEF City Electrical Factors BV is een groot handel in elektrotechnische materialen met filialen in Rotterdam en Haarlem. CEF is een dochter van een Britse orge nisatie, die als een van de grootste elel De functie: U bent verantwoordelijk voor uw tea van medewerkers die u zult sturen t helpen waar dit nodig en mogelijk is U bent verantwoordelijk voor het lec gen van contacten met nieuwe pote tiële klanten en leveranciers. U werkt aan een efficiënt voorraadbi heer. U zorgt voor een vlotte en soepele i handeling van het administratieve er financiële gedeelte van uw filiaal. Het oplossen van problemen moet t karaktertrek van u zijn. Vanuit uw vestiging werkt u aan de groei van de organisatie en u rappor teert rechtstreeks aan de Group Ma nager. De functie: Na een gedegen inwerkperiode gaa op zelfstandige wijze de produkten de service van City Electrical Factor vertegenwoordigen. U bent verantwoordelijk voor het lec gen van contacten met nieuwe pote tiële klanten, het uitbrengen van offt tes en het opvolgen daarvan. U bouwt aan de relatie met bestaan klanten en denkt mee bij het oplossi van hun technische problemen. Vanuit de nieuwe vestiging werkt u i teamverband mee aan de groei van organisatie en u rapporteert recht streeks aan de Branch Manager. City Electrical Factors BV biedt: Een dynamische 'no nonsense' org: heeft. Een team enthousiaste en jonge col Een afwisselende functie waarin u d de organisatie. Een goed salaris en goede secunda Heeft u voldoende potentieel voor et Stuur dan uw brief met c.v. naar: City Electrical Factors t.a.v. dhr. A.G. Fraser Stadionweg 105a, 3077 AV Rotterdam Voor eventuele vragen kunt u ook beller Uw reactie zal uiteraard uiterst vertrouw Simfa Emballage B.V. is een producei schappij van houten pallets en kisten. Ir sionering, ontstaat op korte termijn de v: De kwaliteitskontroleur is belast met alle kontrole van binnenkomende goederen nivo, bij voorkeur bouwkunde en/of ervs tijd circa 30-40 jaar. Voor nadere inforn s de heer A. Horsten (bedrijfsleider), telefc 8 Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richter bus 13, 4900 AA Oosterhout. Notarissen te Roosendaal dat de voorgenomen executoriale verkoop van het aan de Putseweg 31 tot en met 47 te Putte, Noord- Brabant, voorshands geen doorgang vindt daar aan de President van de rechtbank te Breda een onder handse koopovereenkomst ter goedkeuring is voor gelegd. Zo de executie wordt voortgezet zal daar van opnieuw mededeling worden gedaan. Inlichtingen: tel. 01650-41852. En de makelaar weet van wanten en kranten. Vraag de Solidwood-krant met alle belangrijke informatie: OISTERWIJK EINDHOVEN OLDEBERKOOP HEEFT U GROND EN WILT U BOUWEN? bouwbedrijf IS U GRAAG VAN DIENST keuze uit ca. 15 basisvormen degelijke vertrouwde bouwwijze snelle bouwtijd en een vaste prijs prijzen vanaf ca. 145.000.- incl. btw voor de semi-bunqalows Voor inlichtingen: academiesingel 25, 4811 ab breda tel. 076-225700 De Stichting r.-k. Onderwijs Wag een in tijdelijke dienst, i.v.m. zwang Het betreft een full-time baan va Gezien de samenstelling van het - een mannelijke collega, bij voo - in het bezit van de akte als voll - belangstelling, kennis en vaard - bereidheid tot deelname aan b feiten; - goede sociale en contactuele t - positieve houding m.b.t. inbrer - r.-k. levensovertuiging. Eventuele informatie kan worder de school, tel. 01693-1573. Sollicitaties dienen uiterlijk op 6 taris van voornoemde stichting, Aan de Klimopberg in Roosendaal Valpoorten realiseert Volker Stevin een projekt met aantrekkelijke 2/1 kapwoningen in twee types. De eerste woningen zijn inmiddels bewoond. Binnenkort wordt weer een aantal woningen opgeleverd waarvan er nog enkele te koop en dus snel te aanvaarden zijn. De woningen, met of zonder garage, beschikken over L- of U-vormige woonkamer, 3 slaapkamers, badkamer met ligbad en eventueel douche en 2e toilet, een bergzolder. Koopsommen v.o.n. vanaf 215.430,-. EEN PROJEKT VAN VOLKER STEVIN ONTWIKKELINGS MAATSCHAPPIJ Hoe komt u er? Volg de Willem Dreesweg langs de zuidelijke rand van de wijk Tolberg. Deze weg buigt naar rechts de wijk in richting winkelcen trum. Rijd rechts om het winkelcentrum heen en sla direkt linksaf de Heulberg in. Deze gaat over in de Lelieberg. Aan het eind ervan linksaf de Thorbeckelaan in. Volg de bordjes modelwoning Bloemenmarkt 18, 4701JB Roosendaal

de Stem | 1994 | | pagina 26