L Plan Nieuwediep geslaagd' ALTIJD BEREIKBAAR 06-0226116 BEVEILIGING ERKER/ RDER M N Gemeente Oostburg gaat nog niet in zee met Postkantoren BV iet houder J. van Rooijen tevreden over aanpak centrum Terneuzen Vier jaar opboksen tegen de meerderheid POLITIE RAPPORT 6Gemeente Sluis is niet echt rolstoelvriendelijk' J. Thomaes: 6Sporthal Breskens komt er zeker' 1 ermue B.V. issie qESTEM ZEELAND C3 Stichting krijgt eld voor aanpak ïan speeltuin College Oostburg heeft zware raadsperiode achter de rug Brand in meubelbedrijf Winkeldief opgepakt Winkeldief in cel het veiligste adres Nu.ll Beveiligings- ^GP Installateur uur Fotoservice indiensttreding een: (2e oproep) studeerde HTS'er B of ing, die verantwoordelijk voorkalkulaties. dig op met behulp van alkulators worden prijs- voor aanbestedingen, jektontwikkelingen. ering en een leeftijd tus- ben de voorkeur. Ruime llicitatie zien wij graag et aan de direktie van an de Kok BV, Postbus op Zoom, tel. 01640- PRODUKTEN agrarische produkten met sen: en zenden aan: gsmiddelen - Veevoeders - Pulp endijke n 2 Postbus 13 5690 AA SON rkingsverband van de gemeenten Nuenen c.a., Oirschot en Son en .000 ha grondgebied. Met 60 e werkgebieden bouw- en bouw- en woningtoezicht, inclusief n gemeentelijke gebouwen en van het bereiken van de VUT- ant de functie van 38 uur (m/v) mmissie welstandscommissie, danwel n inhoudelijk voor ie en verwoordt deze in adviezen gegeven bevoegdheden, adviezen paste bouwplannen litecten, aannemers, ambtenaren e verstrekte adviezen bnische kwaliteit van bouwwerken medewerkers van de dienst i, aannemers, ambtenaren, Iers van andere missie een welstandsbeleid n op het gebied van architectuur tuwkunde met specialisatie actionele vaardigheid tlooprang 9 (van 3.814,- tot it 5.971,-) e rechtspositieregelingen o is noodzakelijk ictieprocedure betrokken vestigen in het werkgebied van de ande gemeente ir ir. T.J.W. Beeren, directeur van de lij mevrouw ir. J.M.T. van Hapert, bereikbaar 04990-74515 (kantoor) of ider de werking van de WAGW, die litdrukkelijk verzocht te solliciteren, lagen na het verschijnen van dit blad Linksboven op de enveloppe ordt niet op prijs gesteld. ZATERDAG 26 FEBRUARI 1994 «onze correspondent (jlVerherbrugge jostburg - Het is nog maar de j of de gemeente Oostburg een j-ereenkomst aangaat met Post kantoren BV voor het verrichten 0 gemeentelijke handelingen via lf postvestiging in Oostburg. De jjunissie Financiën oordeelde gis- jimiddag dat er zo weinig hande len in de Eenhoornstad plaats eden, dat die net zo goed via het ieentehuis kunnen verlopen. Door een reorganisatie bij de PTT-post is het afhandelen van gemeentehande lingen zoals afgifte van bijvoorbeeld paspoorten, voortaan ondergebracht bij Postkantoren BV. Die organisatie wil echter kostendekkend werken. Dat brengt voor de burgers een kostenver hoging met zich mee. Voor de gemeente Oostburg heeft het de consequentie dat de rijdende postkantoren vanwege vei ligheidseisen, in de kleine kernen die handelingen niet meer mogen doen. De burgers zijn dan aangewezen op de grote kernen Breskens en Oostburg. Voor het verzenden van aangetekende stukken betekent dat een forse meer prijs. Die stukken moeten namelijk van het gemeentehuis naar de postkantoren gebracht worden. De commissie stelde voor om die specifieke handelingen dan maar via het gemeentehuis te laten verlopen. Commissievoorzitter J. Thomaes vertel de de commissie dat over beide post kantoren in Breskens en Oostburg van alle gemeentelijke handelingen hier voor 70 procent plaats vindt. Voor Oostburg was dat slechts 10 procent. Dat sterkte de commissie in haar me ning om het gemeentehuis in te schake len, Thomaes was daar niet meteen zo gecharmeerd van omdat de postkanto ren langere openingstijden kenden. Wat de commissie wel erg stak,met name Leen Wille (PvdA), dat de even tuele tekorten gedekt zouden worden uit de pot kleine kernenbeleid. „Dat vind ik wel erg wrang," zei hij. „Bres kens en Oostburg kun je niet bepaald klein noemen." Omdat het tekort op dit moment nog niet bekend is, stelde Har ry Lippens (CDA) voor, indien er tekor ten zijn, dan pas de dekking aan te geven. Ook wethouder Thomaes voelde hier wel voor en ging overstag. Hij stelde toen maar voor dat er voor de raad een ander voorstel op tafel zou komen. Waarschijnlijk uit de pot on voorzien. De financiële commissie ken de nog een nostalgisch tintje. Het was in deze samenstelling waarschijnlijk de laatste vergadering. Na de verkiezingen van 2 maart zullen wellicht andere leden op het huishoudboekje van de gemeente Oostburg mogen passen. lemeuzen - De Stichting leefbaarheid Binnenstad in lemeuzen heeft gisteren tienduizend gulden gekregen voor het verfraaien van de speeltuin De Tamborijn in de linnenstad. Dat gebeurde tij dens de oplevering en presen- van het stadsvernieu wingsplan Nieuwediep. Ichtduizend gulden werd ge schonken door de betrokken lannemers. De overige twee mil- te stelde de Woningbouwvereni- jing Terneuzen beschikbaar. Al le noodzakelijke werkzaamhe id worden uitgevoerd door de ente. Deze inspanning komt overeen met de geschonken tien- duizend gulden. gaat dan met name om een verbetering van de ondergrond. De speeltuin biedt momenteel een triest aanzicht. De gemeente laatste een tijdje terug vier speelwerktuigen op het terrein. Een actie van de buurt leverde twaalfduizend gulden op waar voor een groot speelwerktuig werd geplaatst. Maar de speeltuin is nu vaak een waterveld. „Ik zou er mijn eigen Meren niet eens laten spelen," ii wethouder J. van Rooijen. De Stichting Leefbaarheid Binnen stad zat niet stil. Een aanvraag voor subsidie is ingediend bij Jantje Beton. Maar dan moet de hurt ook geld bij elkaar krij- i. Vandaar de gift van tien duizend gulden. Het is de bedoeling op het ter- tein hoogteverschillen aan te krengen waardoor het water weg tan lopen. Verder wordt gedacht aan een trapveldje. De stichting wil door deze verfraaiing er een echte speeltuin van maken. Niet alleen bedoeld voor de kinderen ai) de binnenstad, maar ook voor kinderen van ouders die in binnenstad hun inkopen doen. Van onze verslaggever Terneuzen - Nu het stads vernieuwingsplan Nieuwe diep in de Terneuzense binnenstad nagenoeg is af gerond is het tijd voor de volgende fase. Het gaat dan om een deel van de Dijkstraat, de Korte Dijkstraat, Roeiersgang, de kop van de Nieuwstraat en de Westkolkstraat. Wethouder J. van Rooijen vertel de gisteren dat het de bedoeling is in het gebied dertig woningen te bouwen. Wat nu concreet op tafel ligt is de bouw van veertien woningen in de Dijkstraat. Van Rooijen maakte dat bekend tij dens de oplevering van het plan Nieuwediep. De gemeente dient voor 1 april een aanvraag voor subsidie in bij de provincie. Of er aan de West kolkstraat woningbouw mogelijk is kon Van Rooijen gisteren nog niet vertellen. De situatie rond om de Westkolkstraat is de ge meente al jarenlang een doorn in het oog. Het gaat dan met name om het vervallen voormalige ho tel Rotterdam. Omdat die grond in particuliere handen is moet de gemeente afwachten wat de on derhandelingen opleveren. „In ieder geval willen we de bele vingswaarde in de binnenstad terugbrengen," aldus Van Rooijen. Hij vond het opgeleverde plan Nieuwediep in dat opzicht ge slaagd. Als een volwaardig gids leidde hij het gezelschap langs de opgeleverde veertig woningen en over de wandelroutes gemar keerd door de in blauw uitge voerde lantaarnpalen en paal tjes. Al draaiend aan een orgel stak hij zijn enthousiasme over het plan niet onder stoelen of banken. „De doelstelling was duidelijk. De nieuwe woningen moesten zorgen voor een face lift voor dat deel van de binnen stad. De rust moet worden her steld door het afgeven van ver gunningen voor parkeren en het pittoreske van de binnenstad Wethouder J. van Rooijen (links) in de rol van orgelman tijdens de officiële afronding van het plan Nieuwediep. FOTO CAMILE SCHEISTRAETE moest weer terugkomen. In alle drie de opzichten zijn we ge slaagd. Het is weer aantrekkelijk in de binnenstad te wonen. Het is nog niet allemaal zoals het hoort, maar we hebben vertrou wen in de toekomst. Vertrouwen dat het weer goed wonen is in de binnenstad. Terneuzen heeft al les in zich een bloeiend en klop pend hart te hebben. We bouwen niet voor leegstand maar voor leefbaarheid. Uiteraard moeten ook de bewoners zelf de leef baarheid gestalte geven. Die hebben al blijk gegeven mee te werken." Van Rooijen beseft het maar al te goed. De binnenstad heeft nog steeds, door met name de drugo verlast, een niet al te best imago. Een van de redenen dat er van de veertig woningen nog veer tien leeg staan. „We doen er van alles aan die beeldvorming te doorbreken. Door bijvoorbeeld het invoeren van vergunningen voor parkeren. Hiermee krijg je geen doorgaand verkeer meer en wordt de overlast minder. Daar naast uiteraard de activiteiten van het drugbestrijdingsteam Double Shot en het goed in de gaten houden van het woningge bruik. Het beleid is duidelijk. Handel in drugs betekent uitzet ting." Ter illustratie heeft de Woning bouwvereniging Terneuzen in het laatste half jaar zo'n zeven tien uitzettingen verricht. In zijn inleidend praatje voor zijn partij de WD, vertelde Tho maes dat het college nu twee miljoen in plan De Veste wil steken, in plaats van de al be loofde miljoen. Met dat geld Van onze verslaggever HET DAGELIJKS bestuur van de gemeente Oostburg beeft de afgelopen vier jaar een lastige regeringsperiode achter de rug. Een minder- heidscollege van CDA en VVD moest al snel na aan treden van de nieuwe ge meenteraad opboksen tegen de macht van de oppositie- (D&T/PvdA). Hit met belangrijke beslis singen in het vooruitzicht: de aanleg van een vakantie park in Hoofdplaat (Vosse- baai), de bouw van het kuuroord in Cadzand-Bad •Cavelot), de uitbreiding van de jachthaven en apparte- mentenbouw in Breskens 'Waterfront), en 'last but not least', de oplossing van de zwembadproblematiek. Het is, hoe je het ook wendt of ■seert, knap dat het college erin geslaagd is al deze projecten op rails te zetten en de druk «fd^ °W0S'tie over- Na de verkiezingen in 1990 voerde Dorpsbelangen en Toe- isme (5 zetels) als grootste Partij de formatie-onderhande- ogen. Daar rolde een rege- "ngscombinatie uit met een ruime meerderheid in de raad: zin' CDA en VWD (allebei 4 s), samen goed voor der- len van de zeventien stemmen. Hat was een zware pil voor de arti] van de Arbeid. Die kreeg 7m iaatstgehouden verkie- t>eri twee grote teleurstellin- biUrf6 verwerken. Allereerst Wen de socialisten een zetel verlies en kwamen daarmee net als CDA en WD uit op vier vertegenwoordigers in de raad. Een tweede forse tegenvaller was dat ze er voor het eerst sedert de herindeling in 1970 niet in slaagden een plaats ach ter de collegetafel te veroveren. De sociaal-democraten werden in de rol van oppositievoerder gedwongen. Fractievoorzitter Joop Wielakker en huidig lijst trekker Leen Wille speelden die rol trouwens met verve. Op kri tische, maar bij momenten ook humoristische wijze vocht met name Wille menig robbertje uit met de collegeleden. Een altijd goed geïnformeerd raadslid, steeds op de hoogte van wat er speelt. Hoewel de PvdA in de loop van de raadsperiode soms wat al te nadrukkelijk liet blij ken last te hebben van oud Spaak Het 'huwelijk' tussen D&T, CDA en WD liep snel spaak. Kort na haar aantreden stapte D&T-wethouder Trees de Blok- Van Herpen op. Zij hield het al na elf maanden voor gezien na een conflict met haar collega- Carien Bolijn...sporthal komt er ooit zeker... bestuurders omdat die tijdens haar afwezigheid een besluit namen over hoogbouw in Cad- zand. D&T kon geen opvolger voor De Blok in het college aanwij zen, en zo ging bestuurlijk Oostburg verder met een min derheidscollege van CDA en WD. Lilian Cuelenaere-Faes nam voor de christen-democra ten de wethoudersstoel van De Blok over en nam plaats naast haar partijgenoot en 'pater fa- milias' van het Oostburgse CDA, Bram de Feijter, en de door de politieke wol geverfde liberaal Hanni Thomaes, Bei den ambiëren overigens geen wethouderspost meer. Wat on verlet laat dat de sluwe Tho maes in de verkiezingscampag ne elke gelegenheid te baat neemt om te wijzen op het 'vluchtgedrag' dat D&T vier jaar geleden vertoonde. En dat zal D&T ongetwijfeld stemmen kosten. De unieke situatie ontstond dat de oppositie (D&T en de PvdA) het in feite allemaal voor het zeggen kreeg in de gemeente raad. Immers, met negen stem men tegen acht nam zij een machtige positie in. Ze kon voorstellen van het college ma ken of breken. Slechts een en kele keer maakten D&T en Pv dA werkelijk gebruik van die macht. Dat gebeurde met de zwembad- problematiek. Van alle zaken die speelden is dat achteraf bezien zonder twijfel het meest heikele punt geweest. Eersrt dreigde het college daarover begin vorig jaar zelfs te strui kelen. PvdA en D&T hielden toen het voorstel van B en W voor renovatie van zwembad De Veerhoek in Oostburg tegen en eisten tenminste eerst een studie naar de bouw van een nieuw overdekt wedstrijdbad. Het college boog voor die meer derheid, overleefde de storm en bleef aan. Enkele maanden voor de ver kiezingen presenteerden burge meester en wethouders een al ternatief voorstel. Een overdekt wedstrijdbad met een sporthal op een nieuwe plaats ter ver vanging van De Veerhoek. Dit laatste complex werd overge daan aan grootgrutter Unigro. Teleurstelling De keuze voor de bouw van een zwembad mét sporthal in Oost burg zorgde voor grote teleur stelling in Breskens. De bevol king daar zag de aloude belofte dat de vissersplaats een eigen sporthal zou krijgen in rook Leen Wille...robbertje vech ten... opgaan. Alleen de PvdA en CDA'er J. Quist vonden het moment daar die belofte in te lossen. Aangezien een eigen sporthal een vurige wens is van een groot deel van de Bressi- aanse bevoling werpt zich de vraag op hoeveel stemmen CDA, WD en D&T daardoor verliezen. D&T zag die bui al hangen en belegde zelfs een speciale bijeenkomst. Fractie voorzitter Carien Bolijn verze kerde daar nog maar eens dat de sporthal er ooit zeker komt. Breskens moet alleen nog even geduld oefenen. De nieuwkomers in de verkie zingsstrijd, D66 en SGP/GPV/ RPF, zijn bij de discussie over dit uiterst gevoelige onderwerp buiten schot gebleven. Ingewij den voorspellen dat deze twee deelnemers voldoende stemmen af zullen snoepen van met na me D&T en CDA om straks toch zeker ieder een stoel te bezetten in de raadzaal. Hulst - Donderdagavond rond negen uur werd een brand ontdekt bij een meubelbedrijf aan de Industrieweg te Hulst. In een opslagruimte was een pak papier van 300 kilogram in brand geraakt. De Huister brandweer bluste het vuur. De schade was beperkt. De brand werd ontdekt door een man die zijn hond uitliet. De oor zaak van de brand is niet bekend. Hulst - De politie in Hulst heeft donderdagmiddag een 59-jarige man uit Axel aange houden. Hij wordt verdacht van een winkeldiefstal bij een hobbyzaak aan de Absdaalse- weg in Hulst. De man had een aantal emmers structuurverf gekocht. Toen hij na afreke ning door de beveiligingspoort naar buiten wilde gaan, ging het alarm af. Een onderzoek bracht aan het licht dat in een van de emmers twee sets steenboren zaten, elk met een waarde van ongeveer 22 gul den. Na verhoor en in beslag name van de steenboren werd de man weer op vrije voeten gesteld. Yerseke - De politie van het district Oosterscheldebekken heeft donderdag een 29-jarige man uit Goes aangehouden. Hij wordt verdacht van een tweetal winkeldiefstallen in Yerseke. Bij een daarvan kon hij vrijwel op heterdaad wor den betrapt. Hij is in een cel gezet en zal, omdat hij reeds voor meerdere winkeldiefstal len tegen de lamp is gelopen, worden voorgeleid aan de offi cier van justitie in Middel burg. Van onze correspondent Sluis - Het Sluise raadslid J. Boogaard vindt zijn gemeente niet echt rolstoelvriendelijk. „Als ik kijk naar de toegangen tot het Rondeel, de VW en plan Oost, dan ben ik van mening dat we hier in Sluis eens wat meer rekening moeten houden met onze medemens die zich met de rolstoel moet voortbewe gen. Ik vraag daar in de toekomst dan ook wat meer aandacht voor." Van onze correspondent Breskens - Het is de laatste tijd een spraakmakend onderwerp in het vissersdorp Breskens: komt de sporthal er nu wel of niet. Volgens de afgelopen raadsvergadering van de gemeente Oostburg staat de belofte dat hij er komt. Die belofte werd in het Wapen van Breskens tijdens het politiek forum nog eens hard gemaakt door wethouder J. Thomaes. De sporthal komt er, met of zonder projectontwikkelaar. De verantwoordelijke wethouder J. du Fossé stelde dat er wel degelijk naar gekeken wordt. „Maar ik moet bekennen: er wordt wel eens overheen geke ken. Ons centrum is erg rolstoel- vriendelijk, maar er kan hier en daar wel wat verbeterd worden. Met name wat de parkeerauto maten betreft," erkende de wet houder tijdens de rondvraag de ze week tijdens de raadsvergade ring. Mevrouw C. van de Vijver-Clae- rhoudt (WD) maakte van de zelfde rondvraag gebruik om na te gaan wat er nu eigenlijk mis is met de kantine van de plaatselij ke voetbalclub. Wethouder A. Oosterling stelde dat er niets mis is. „De renovatie is naar behoren uitgevoerd. Er waren nog een paar puntjes die tijdens de ople vering niet in orde bleken te zijn. Daar hebben we met de uitvoer der van het karwei over gespro ken. Die was dat in eerste in stantie vergeten. Dat kan gebeu ren maar nu zijn ook die hobbels gladgestreken." „Wat de verwarming betreft, die zat niet in de renovatie. Dat wisten de voetbalbestuurders ook want we hebben samen rond de tafel gezeten. We verwachten dat de club zelf ook wel wat mag bijdragen aan hun accommoda tie en bovendien hebben we hun diverse handreikingen gedaan in deze zaak," aldus Oosterling. moet de projectontwikkelaar wel voor een zwemvoorziening zor gen. Echter geen wedstrijdbad. „De projectontwikkelaar zal dan zelf drie miljoen in de sportfaci liteiten steken. Die komen uit de bouw van 250 bungalows." C. Bolijn-Hertzberger (D&) wil de de harde afspraak met de projectontwikkelaar maken dat de eigen bevolking voorrang zou krijgen. „Gaat dat niet dan wil len we het geld dat anders in de sporthal gestoken zou worden, aanwenden voor de infrastruc tuur van de wegen die er naar toe leiden," zei ze. Thomaes vul de die opmerking aan, door te vertellen dat de provincie zelfs eiste dat het plan alleen door gang kon vinden, indien het openbaar toegankelijk zou zijn met normale tarieven. „Anders gaat het hele project niet door. Indien het hele plan afgeblazen wordt, beloven we Breskens toch zijn sporthal. Hoogst waar schijnlijk komt hij dan op sport park Baersande." (ADVERTENTIES) INHAAK Erkend Uneto een begrip in service en de elektronica van morgen.... Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710 ^/n7T\ Wie maakt binnen 1 uur de helderste afdrukken op Kodak Royal Paper terwijl u winkelt? Juist! FOTO VERSCHOORE Terneuzen Noordstraat 6 0115021575 (v.h. Folo Bul) Huls! 's-Gravenhofplein 8 01140-16162 Ma. t/m vrij. 8.00-17.00 uur, zat. 8.00-12.00 uur. □Bezorgklachten DVragen over uw abonnement Wat te doen met vakantie

de Stem | 1994 | | pagina 23