Hoeve-toerisme ook aan kust' li Toneelgroep Sint Kruis speelt 'Scheve sprongen' UITSLAGEN Jrondprijs plan Maurits IJzendijke moet niet omhoog door vervuiling landbouworganisaties in West-Zeeuws-Vlaanderen bepleiten meer ruimte 'Twee compostinstallaties in Oostburg mogen starten' 'Kunstgrasveld bij nieuw sportcomplex Oostburg' Twintig basisschoolteams schaken om kampioenschap in West-Zeeuws-Vlaanderen ZEELAND C4 Gratis: "ke Proefrit! Wiebollenactie van ■Gladheid bezorgt rerkeer nauwelijks [problemen in regio outing Westdorpe Recreatiepark en camping mogen van commissie groeien Corry Konings en Anita Meijer op Meerminnebal Visprijskamp biljartclub ABC botste giSter" [Ws£dee.het aUe g6Vallen KAARTINGEN SCHtETINGEN KOERSBAL BOLLINGEN Vervuilde grond in Gapinge moet worden gesaneerd Winkel in buitengebied vormt geen probleem voor Thomaes ■iUARI 1994 DONDERDAG 24 FEBRUARI 1994 linder interessant. Want in Ier 5 cilinder motor, met of |in rap tempo de afstand naar l. Met een veiligheid die [de auto-industrie. De Volvo i leverbaar v.a. 61.950,-. [iness class voor economy of zakelijke bestemming pte arriveert u niet alleen op met 2.0i of 2.3i motor, [class voor economy tarief. [.900,-, werkt ook weer door lasing! IgenJ Airconditioning maakt pleet. Vandaar: airco op de et leverbaar op de 440/460 iiu voor 2.950,-. Daarnaast Je meest verfijnde vorm van fiu 3.950,-. IWie van vakantie, van auto's '('et'menüe L. onze verslaggever Ltburg - De grondprijs in 1. meuwbouwplan Maurits I IJzendijke moet niet om- i als gevolg van de daar Getroffen vervuiling. De jëm is hoofdzakelijk ver- «itreinigd met huishoudelijk Kjl en een licht verhoogde Lcentratie van minerale oliën. Dat antwoorden burgemeester en wethouders van Oostburg op schriftelijke vragen van de frac tie van de Partij van de Arbeid. De PvdA sprak in die brief ver der haar afkeuring uit over de uiteenlopende schoonmaakkos ten die B en W voorschotelden aan het seniorenconvent en de pers. Voorafgaand aan de ge meenteraadsvergadering vorige week noemde wethouder A. de Feijter daar een bedrag van drie tot vijf ton. Vervolgens sprak de wethouder tegen de persverte genwoordigers van vijftigdui zend gulden en corrigeerde dat even later tot ruim honderddui zend gulden. „Sjoemelen met bedragen en dat wilden we aan de kaak stellen," betoogde J. Wielakker (PvdA) gisterochtend in de commissie Openbare Werken. Die opstel ling namen de andere raadsfrac ties de socialisten niet in dank af. CDA, Dorpsbelangen en Toe risme en WD betreurden het dat de PvdA vertrouwelijk informa tie aan het seniorenconvent naar buiten bracht. Wethouder J. Thomaes nam de verdediging van zijn afwezige collega De Feijter op zich door te stellen dat die een lager be drag aan de openbaarheid had prijsgegeven in het belang van de inwoners van IJzendijke. „De ratten niet op het spek binden," noemde hij het. Bovendien was met de onzekerheid over de om vang van de vervuiling de hoogte van de opruimkosten niet exact te geven. Inmiddels zou gebleken zijn dat het om maximaal een kwart miljoen gulden gaat en niet om een half miljoen. Wielakker hield echter voet bij stuk. „Hoe je het ook wendt of keert, er is valse informatie naar buiten gebracht. Daar gaat het ons om! I r onze verslaggever Ltburg - De gemeente Astburg moet hoeve-toe- lyse niet alleen toestaan l het achterland, maar L in de kuststreek zelf. |f landbouworganisaties t West-Zeeuws-Vlaande- Ij verwonderen zich er- Ier dat Oostburg juist dat |e!)ied uitsluit in de nota ie het hoeve-toerisme re- J.Ramondt kwam dat gisteren Liens de landbouworganisa- les vertellen aan de leden van Je commissie Planologie. Be brachten het college van [ïgemeester en wethouders ad- s uit over de notitie met be- fctkking tot het hoeve-toerisme. li nota kwam tot stand naar Leiding van het verzoek van fiSchoondijkse akkerbouwer A. je. Die wil appartementen laken in zijn driehonderd jaar Le boerenschuur aan de Sas- tpelregels Jostburgse ambtenaren maak- leen opzetje van de spelregels »r hoeve-toerisme. Want hoe- I het idee meer dan een jaar keden door de toenmalige ge tenteerde De Vries-Hommes Jelanceerd werd, verzaakte de ■rovmcie zelf beleid ervoor te jonmileren. lus deed Oostburg dat zelf paar. Want om met de woorden commissievoorzitter J. Tho- ues te spreken: 'Als we op jullie moeten wachten, weten we i het jaar 2000 nog niet waar li aan toe zijn, heb ik wel eens Vn een redelijk betaalde pro- pe-ambtenaar gezegd'. landbouworganisaties juich- de aanvullende inkomsten- pa volgens voorman Ramondt „Alleen worden boeren in (kustgebied dubbel gepakt als (daar geen hoeve-toerisme toe pat Immers, in verband met de creatieve ontwikkelingen aan Ie kust krijgen zij toch'al allerlei «perkingen opgelegd. Als ze aan de andere kant van Jiezelfde recreatie geen graantje meepikken, hebben wij [daar grote moeite mee." raadsfracties adviseerden ader uitzondering positief op t notitie. Wel kreeg L. Baar- (Dorpsbelangen en Toeris- N bijval van J. Wielakker ™A) toen hij vroeg de nota »k in de recreatiecommissie te «preken. „Daar zitten immers ®e belanghebbenden bij el faar." Wethouder J. Thomaes deed hen toezegging. Hij zei trouwens niet al te hoge verwachtin- p te hebben dat het college N Gedeputeerde Staten van Iceland de geformuleerde regels Boor het hoeve-toerisme met en- |»usiasme zouden ontvangen. JSCi pan onze correspondent itdorpe - De Westdorpse pewekabo-groep houdt op paterdag 5 maart een oliebol- |jen-actie. opbrengst komt geheel ten ede aan spelmateriaal voor diverse speltakken van de [scouting. Aanstaande vrijdag Patedag worden de be stellingen opgenemen. |'an onze correspondent l^en - De gladheid die gis- IiiB ®.en °P tal van plaatsen in provincie optrad heeft weinig 1° omobilisten verrast. Halletjes die er wel wa- ■M f en over det algemeen De toneelgroep Sint Kruis tijdens een repetitie voor 'Scheve sprongen in De Zevensprong'. Van onze verslaggever Sint Kruis - Hoe de portier van het hotel een prijs wint in de staatslote rij en verdacht wordt van een ban koverval door de overige 'aanwezi gen'. Dat is in een notedop het verhaal van 'Scheve sprongen in De Zevensprong'. Een vrolijk spel in drie bedrijven door W.M. Hekkert. De toneelgroep Sint Kruis brengt de klucht morgen en zaterdag op de plan ken in het dorpshuis. De hoofdrollen zijn weggelegd voor Vin cent Hendrikse, Conny Benne, Bianca Paridaen, Hans Benne, Annemarie Kools, Joop Kools, Gerrit van Hal en Arnold Scheppers. Die laatste neemt ook de regie voor zijn rekening, terwijl Peter Impens de grime doet en Chantal Hendrikse souffleert. Voor aanvang van de vrijdagvoorstelling geeft de Koninklijke Aardenburgsche Fanfaren een concert. Zaterdag is er na afloop van de voorstelling een bal met FOTO WIM KOOYMAN live-muziek van Lucien Boessen. Beide avonden is er een verloting. Aanvang van het programma is morgen om 19.00 uur en zaterdag om 19.30 uur. Kaarten kosten 7,50 voor volwassenen en 3,50 voor kinderen tot twaalf jaar en zijn uitsluitend verkrijgbaar via re servering bij W. de Vos, Dorpsstraat 12 te Sint Kruis. Van onze verslaggever Oostburg - De commissie Planologie van de gemeente Oostburg oordeelt positief over de uitbreidingsaanvra- gen van recreatiepark Schon- eveld en camping De Elzen hof aan de kust van West- Zeeuws-Vlaanderen. Schoneveld wil zijn park uit breiden tot uiteindelijk in totaal 280 vakantiehuizen. Het park wil nu echter enkele vakantie bungalows neerzetten die groter zijn dan staat in de regels die met de gemeente Oostburg over een gekome zijn. Met die grotere woningen richt Schoneveld zich op de duurdere markt. De com missie Planologie vindt vakan tiehuisjes met een oppervlak tot negentig vierkante meter accep tabel en is niet bang dat die woningen gebruikt zullen wor den voor permanente bewoning. Eigenaar De Bruijne van cam ping De Elzenhof en zijn echtge note konden met een gerust hart de commissievergadering verla ten. Ze hoorden toe hoe de com missie geen enkel woord vuil maakte aan de wens van de familie De Bruijne De Elzenhof uit te breiden tot een camping met 330 standplaatsen. Van onze correspondent Waterlandkerkje - Corry Ko nings, Anita Meijer en Dennie Christian zingen op het Meer minnebal tijdens het Meer- minnefeest in Waterlandkerk je. Het Meerminnefeest begint vrijdag 27 mei met de Meer- minneloop, een prestatieloop over 3,5, 10 en 15 kilometer, gevolgd door een kindershow en om 21.00 uur de Veronica's drive-in-show. Zaterdagmorgen om 8.00 uur is er de rommelmarkt met in de middag de boerentrekker- trek. Om 20.00 uur begint dan het Meerminnebal, jaarlijks goed voor vele duizenden be zoekers. Op zondag 29 mei is er om 14.00 uur een schieting, vanaf 15.00 uur een kindershow.De- Corrie Konings. FOTO DE STEM/JOHAN VAN GLIRP ze editie van het Meerminne feest wordt afgesloten met een slotbal met dansorkest West Virgina Railroad. Tijdens dit feestweekeinde zijn kermisattracties aanwe zig. Commissie gaat tegen mening B en in Van onze verslaggever Oostburg - Sta de inrichting van twee composteringsinrich- tingen in de gemeente Oostburg toe en laat de provincie Zeeland maar bepalen of dat kan. Als het tot een keuze moet komen, moet de provincie dat ook maar doen. Dat is in korte bewoordingen het maar afwijzen als die vindt dat Van onze correspondent Breskens - De Breskense biljartvereniging ABC houdt zaterdag 26 februari de jaarlijkse visprijskamp in café 't Zonneke. Het toernooi begint om 18.30 uur. Er wordt geloot voor maat en twee keer inschrijven is mogelijk. De inleg is acht gulden. Deelnemers dienen zich aan te melden bij L. Steijaert Julianastraat 1 te Breskens. advies van de meerderheid van de commissie Openbare Werken van de gemeente Oostburg aan het college van burgemeester en wethouders. Dat wijkt af van het voorstel van het college. B en W wilden de aanvraag van Schoondijkenaar S. de Feijter afwijzen en com- posteren alleen toestaan op het terrein van de firma Bron in Waterlandkerkje. „Wij vinden dat De Feijter ook mag composteren. Laten we daarom twee voorbereidingsbe- sluiten nemen zodat we ze alle bei in principe toestaan. Dat is de planologische voorbereiding. Vervolgens is het de zaak van de provincie om een keuze te ma ken", aldus de CD A-er H. Lip pens. „We hebben nooit een definitie ve keuze gemaakt voor een van de twee locaties", zei J. Wielak ker (PvdA). „Die mogelijkheid willen we graag openhouden. De provincie moet een van beiden SVEER, AUTOBEDRIJF ANTON STOOPS B.V- IfiÏÏ °P Walcheren viel een ge- L"! °P de kruising Toren- Ij'ff ro™ zes uur een perso- nauto tegen een strooiwagen. IWsS uurder kon na behande- ■Miti ziekenhuis verlaten. De ■ten um ®ost"Zeeuws-Vlaande- Iklem v'if meldingen van |netePenaanriAdingen. Vier in Ter- IDaarf e®n te ^as van Gent- Jeugdvoetbaltrainer Moens gooit balletje op: Van onze verslaggever Oostburg - 'Leg een kunst grasveld neer bij het nieuw te bouwen sportcomplex aan de Baljuw Veltersweg in Oost burg. Daar kunnen alle voet balverenigingen uit de ge meente bij slecht weer dan gebruik van maken'. Jeugdvoetbaltrainer Danny Moens uit IJzendijke gooit dat balletje op bij het gemeentebe stuur van Oostburg. Volgens hem is er grote behoefte aan een kunstgrasveld en zal daar zeker in geval van vorst of na over vloedige regenval dankbaar ge bruik van worden gemaakt. Im mers, op natuurgrasvelden in de buitenlucht kan dan niet ge traind worden. „In de praktijk komt het nogal eens voor dat wij de velden van de voetbalvereniging IJzendijke niet mogen betreden van de ge meente. En omdat het niveau van het gehele voetbal in Zee land toch al naar beneden gaat, leek het mij een goede gedachte de gemeente hiervan in kennis te stellen," zegt Moens. De gemeente moet zich in elk geval de moeite getroosten de aanleg van een kunstgrasveld bij het nieuwe sportcomplex te on derzoeken, aldus de IJzendijkse voetbaltrainer. Gemeentewoordvoerder L. Polf- liet zegt de indruk te hebben dat het om een eenmansactie van Moens gaat. „Geen idee of er bij de overige voetbalverenigingen in de gemeente ook zoveel be langstelling voor een kunstgras veld bestaat," zegt hij. „Maar we zullen het eerst eens moeten be kijken. Ik heb bijvoorbeeld geen idee hoeveel zo'n veld kost. Wel weet ik dat er in het verleden ook al eens naar gerekend is." Nieuw-Namen - Zaal Jo de Loos: 1. L. Timmermans-G. Verhulst, 2. K. Waterschoot-F. de Bleyser, 3. F. Permeman-A. Vergauwen. Nieuw-Namen - Moed en Geduld: 1. A. Thieleman-E. Weyenberg, 2. J. Vermeerssen-K. Waterschoot, 3. J. van Campen-H. Weckseler. Clinge - Zaal Malpertuus, 44 per sonen. Jokeren: 1. J. Schout, 2. A. van Hooije, beiden Hulst; 3. R. d'Hooghe, Kapellebrug. Stand kampioenschap: 1. R. d'Hooghe, 2. G. van waterschoot, 3 J. Schout. Hulst - Zaal De Blaauwe Hoeve, zestig personen. Bieden: 1. H. Kooien, 2. F. Braam, 3. R. Him- brecht. Stand kampioenschap: 1. J. Seghers, 2. mevrouw Freyser, 3. Ch. Kint. Hulst - Zaal De Lieve, vijftig personen. Bieden: X. K. Kayser, 2. C. Herwegh, 3. L. van Geertruy. Koewacht - Zaal De Lange Ak kers, 28 personen. Bieden: 1. R. Buys, 2. mevrouw De Vlieger, 3. mevrouw Rietjes. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, 64 peronen. Bieden. 1. mevrouw Hoop, 2. C. de Deyne, 3. Th. van Kruyssen. Jokeren: 1. mevrouw Rademakers, 2. mevrouw Ver borgt, 3. mevrouw Van Eerden burg. Hulst - Zaal De Kroon, 44 perso nen. Jokeren: 1. M. Vermeersen, 2. G. Domines, 3. Y. van Eerden burg. Bieden: 1. R. Linthout, 2. C. Rombout, 3. P. Haulez. Westdorpe - Zaal Concordia, 21 personen. Bieden: 1. A. de Ca- luwé, 2. M. Wille, 3. J. Guineau. Axel - Gregoriuscentrum, 38 per sonen. Bieden: 1. J. van Bunder, 2. J. Wieland, 3. G. Verschelling. Graauw - Gemeenschapshuis, 24 personen. Bieden: 1. H. Berkel- mans, 2. W. Sorber, 3. C. van Hooye. Hulst - Zaal De Vrijbuiter, 21 personen. Bieden: 1. P. van Delft, 2. R. Tilleman, 3, L. Blommaert. Jokeren: 1. mevrouw Haulez, 2. mevrouw Giesen, 3. L. Bogaert. Kloosterzande - Zaal Molenhof, 28 personen. Bieden: 1. T. Kegels, 2. L. van Goethem, 3. mevrouw Dierickx. Jokeren: 1. mevrouw Van Campenhout, 2. A. de Waal, 3. R. Verschuren Heikant - Zaal Du Commerce, 36 personen. Bieden: 1. E. Wijen- berg, 2. G. Ferket, 3. H. Bogaert. Jokeren: 1. J. Domines, 2. me vrouw Bernard, 3. mevrouw Bos man. Kloosterzande - Zaal St.-Marti- nus, 44 personen. Bieden: 1. me vrouw Hoop, 2. J. Maas, 3. J. Morcus. Axel - Zaal De Boemerang, 35 personen. Bieden: 1. M. Bakker, 2. F. Riemens, 3. L. van Cadsand. Jokeren: 1. J. vander Hooft, 2. mevrouw Dekker, 3. mevrouw De Beer. IJzendijke - Zaal Les Amies, 35 personen. Bieden: 1. H. de Ruyter, 2. G. Boerman, 3. R. Copmels. Jokeren: 1 R. van Tiggelen, 2. G. Manhave, 3. A. Patijn. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 24 personen. Jokeren: 1. mevrouw Domines, 2. mevrouw Lernout, 3. mevrouw Van der Lee. Bieden: 1. R. de Vos, 2. F. Piessens, 3. me vrouw Merisch. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, 69 personen. Bieden: 1. R. Lock, 2. L. van Goethem, 3. R. Verschuren. Jokeren: 1. mevrouw Ferket, 2. mevrouw Pieters, 3. mevrouw De Koning. Emmahaven - Zaal 't Verdronken Land, 24 personen. Bieden: 1. R. de Theye, 2. A. Maenhout, 3. F. van Eerdenburg. Zandstraat - Zaal De Straete, 64 personen. Bieden: 1. E. Buyse, 2. B. Gijs, 3. J. Verkruyssen. Joke ren: 1. R. van Tiggelen, 2. me vrouw De Ruyter, 3. mevrouw Van Drongelen. Axel - Kantine voetbalvereniging Axel, 56 personen. Jokeren. 1. E. de Koning, 2. E. Lambuyt, 3. R. Theunissen. Bieden: 1. J. Corbeel, 2. J. Jansen, 3. Th. Theunissen. Hulst - Zaal De Kroon, veertig personen. Jokeren: 1. mervouw Hamelink, 2. R. Verbrugge, 3. M. Ferket. Bieden: 1. J. de Boer, 2. Ch. Aarts, 3. mevrouw Hoko. Heikant - KBO, 33 schutters. Ho ge vogel: R. Schalkens, Heikant; eerste zij vogel: E. Janssens, Moer- beke; tweede zijvogel: Th. de Ca- luwe, grootste aantal (4): J. Mar tens, beiden Koewacht. Graauw - Gemeenschapshuis, 57 personen. Hoge vogel: M. Scheer ders, eerste zijvogel: E. Vernim- men, tweede zijvogel: W. Durin- ck, grootste aantal (5): P. Steyae- rt. Lamswaarde - Bejaardenschie- ting, zaal De Vier Jaargertijdèh, 29 schutters. Hoge vogel: P. Boog- aert, eerste zijvogel: D. de Bak ker, tweede zijvogel: A. Verscho ten, grootste aantal (4): P. D'Hondt. Hulst - Zaal De Kroon, 26 schut ters. Hoge en eerste zijvogel: J. Dobbelaar, tweede zijvogel: P. van Kerkhoven, grootste aantal (7): H. de Gucht. Zuiddorpe - Gemeentehuis, der tig schutters. Hoge vogel: M. Suy, eerste zijvogel: A. Cock, tweede zijvogel: D. de Smet, grootste aantal (4): P. Caluwe. Hulst - Zaal De Kroon, 24 schut ters. Hoge vogel: P. van Kerkho ven, eerste zijvogel: M. van Kerk hoven, tweede zijvogel: E. de Kort, grootste aantal (6): M. Hau lez en L. van Delft. Zuiddorpe - Bejaardenschieting, zaal Gemeentehuis, 35 schutters. Hoge vogel: G. de Jaeger, eerste zijvogel: J. van Damme, tweede zij vogel: C. Martens, grootste aantal (6): J. Suy. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, 28 schutters. Hoge vogel: H. de Kint, eerste zijvogel: D. Noens, tweede zijvogel: E. Luykx, groot ste aantal (7): P. Neve. IJzendijke - Zaal Les Amies, 25 schutters. Hoge vogel: E. Groos- man, beide zijvogels: Wongenae, grootste aantal (3): P. Blaakman, vliegende vogel: W. Ongenae. Hoofdplaat - Zaal De Vriend schap, 34 schutters. Hoge vogel: R. Craene, eerste zijvogel: J. de Ruysscher, tweede zijvogel: J. Coene, grootste aantal (7): L. Martens. Aardenburg - St.-Sebastiaan, 27 schutters, tiende puntenschieting. Eerste hoge vogel. M. Verploeg, tweede hoge en tweede zijvogel: F. Thilleman, eerste en derde zij vogel: G. de Valcke, vierde zij vo gel: N. van Daele, grootste aantal (6): H. Geernaert. Stand kam pioenschap: R Pielaet 77 punten, F. Thilleman 49, Th. Lampaert 48, F. van Ecke 44, G. de Vriend en N. van Daele 43 punten. Heikant*- 23 Personen: 1. G. Peeters-Pieters/P. de Bot en L. Ferket/J. de Rechter, 2. E. de Betue-de Block/ A. Schout en S. Ferket-van Hauten. Kloosterzande - Clubgebouw Ro zenhof, 27 personen: 1. B. Kint/A. de Gucht, 2. A. Cortvriendt/L. Neve, 3. A. de Roeck/L. Ivens. Heikant - KBO, 34 personen: 1. E. Jonkers/L. de Wit-Boeijkens en G. Smet-S. Ferket-van Houten, 2. M. Ruijloft/L. Herrewegh en A. Ferket/P. Janssen-Bouvre. Axel - Gregoriuscentrum, elf per sonen: 1. mevrouw Dane, 2. me vrouw Durinck, 3. mevrouw De Feyter. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, twaalf personen: 1. E. de Maat/R. Reyns-de Kort, 2. A. Rottier/M. Rademakers-Warrens, 3. A. Man- naert/M. de Maat-de Waal. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, tien personen: 1. mevrouw Van der Hooft/F. Lauwers, 2. J. Everaert/ J. Lauwers, 3. J. Cappaert/C. de Putter. Walsoorden - Zaal Rue de Nord, 36 personen. Hoge vogel: R. Jonk- heym, linker zijvogel: K. Bun, rechter zijvogel: J. Kouyzer, grootste aantal (8): mevrouw Scheerders. het niet op twee plaatsen kan. J. Provoost (WD) was de enige in de commissie met een afwij kend standpunt. „Waterland- kerkje is de beste plaats, denken wij nog steeds. Daar kiezen wij voor. Want er moet duidelijkheid geschapen worden." Beleidsambtenaar A. de Vos kondigde aan dat Gedeputeerde Staten in hun vergadering van dinsdag 29 februari een beslis sing nemen over de composte- ring. Van onze verslaggever Middelburg - Nu de Raad van State geen gevolg heeft gegeven aan een schorsings- verzoek van aannemer Melis in Gapinge gaat de provincie bestuursdwang uitoefenen om een vervuild terrein aan de Vriezenveenseweg te sane ren. De uitvoering van de sanering wordt in handen gegeven van een speciaal bureau. De geschat te kosten bedragen vijf ton, te betalen door het aannemersbe drijf. Het bedrijf moet nu snel aangeven of het zelf wil helpen bij de sanering om op die manier de kosten toch nog wat te druk ken. Daarbij moet wel gewerkt worden op uitdrukkelijke aan wijzing van de provincie. Bedoeling is dat het vervuilde terrein straks in zijn oorspron kelijke staat is teruggebracht zo dat het weer een agrarische be stemming kan krijgen. Van onze correspondent Breskens - In de openbare basisschool van Breskens wordt zaterdag 26 februari vanaf 10.00 uur 's morgens het West- zeeuwsvlaams schaakkampioenschap 1994 voor basisschool teams gehouden. Dit jaar verwacht de organisatie in totaal een kleine 20 teams achter de schaakborden. Dat zijn er ruim acht minder dan verleden jaar. Enkele scholen hebben niet ingeschreven. De grootste leverancier van de scha kende viertallen, de openbare basisschool Oostburg, komt ook met minder teams aan de start. De viertallen schaken in totaal acht partijen. Iedere partij duurt 15 minuten. De organisatie, in de vertrouwde handen van Jan Cru- son en Frank van de Neste, heeft nu voor twee klassementen ge zorgd. Een voor de bovenbouw en een voor de onderbouw. De onderbouw-prijzen zijn voor de kinderen tot en met groep vijf. Van de bovenbouw zullen naar alle waarschijnlijk vijf teams overgaan naar de Zeeuwse kam pioenschappen op 19 maart in de openbare basisschool Oostburg. Deze school is natuurlijk weer de te kloppen favoriet. De orga nisatie verwacht dat er een open strijd zal plaats vinden voor de plaatsen twee tot en met vijf. Die mening baseren zij op het feit dat de St.-Bavoschool en De Drieklank uit Oostburg ook met sterke teams zullen verschijnen. De prijsuitreiking wordt 's mid dags rond de klok van vier uur verwacht. Van onze verslaggever Oostburg - Wethouder J. Thomaes (WD) is het enige lid van burgemeester en wethouders van Oostburg dat mee wil werken aan de vestiging van een winkel in dierenvoeders aan de Ze venhof stedenstraat in Waterlandkerkje. Hij kreeg gisterochtend echter steun uit onverwachte hoek. Zowel zijn eigen fractie als die van Dorpsbelangen en Toerisme en de Partij van de Arbeid kozen de zijde van Thomaes. De overige collegeleden en de raadsfractie van het CDA zien het niet zitten medewerking te verlenen aan de vestiging van de winkel in dierenvoeders. Dit omdat het beoogde winkelpand in het buitenge bied ligt. En daar is geen detailhandel mogelijk. „Misschien is het zinloos om als gemeente mee te werken omdat het geen kans maakt bij de provincie. Toch hebben wij onze twijfels. Misschien moeten we wel meewerken en zo proberen bij de provincie iets meer ruimte te krijgen. Daarom kunnen wij ons voorlopig vinden s in het minderheidsstandpunt", verwoordde J. Wielakker (PvdA). Beleidsambtenaar ruimtelijke ordening F. Sanderse dacht er het J zijne van: „Het lijkt me duidelijk. U slaat een heilloze weg in. 4 Detailhandel in het buitengebied is niet toegestaan en zelfs in strijd met onze eigen regelgeving."

de Stem | 1994 | | pagina 23