I 'Een botsing van denkwijzen' 'Sjakie 's nieuwe wonder sloffen' >4 uitslagen Robert Kroonen nieuw in Zeeuws judoteam Jansen wil verder als coach op veld B3 Beenhakker en Jansen denken reden van plotselinge ontslag te kennen Saudi-Arabië verliest oefenduel met KV Mechelen Piet de Visser is eruit Ruime zege Bonded Stores Concordia gaat aan leiding [NIEUWS kort KALENDER |1 leider door Hintentotaal OESTEM SPORT ZEELAND Vandaag presentatie nieuwe trainer RBC Kampioenschap libre vrouwen G 24 FEBRUARI 1994 Willem II 23 10 FC Twente 22 9 MW 22 8 Spana23 7 GA Eagles 23 9 WV23 6 FC Utrecht .23 7 Heerenveen 23 6 Groningen 22 5 Volendam 23 5 CambuurL 23 3 RKC22 2 5 8 25 6 7 24 6 8 22 7 9 21 3 11 2, 8 9 20 5 7 5 3 6 6 11 19 10 19 12 15 15 13 14 12 14 10 36)7 29-23 32-38 34-35 32-36 22-38 22-46 21-42 22-49 22-45 17-40 21-46 an Sampdoria [id Gullit terug te halen naar AC I met hoop, trots en blijdschap- de frgt zijn collega en de supporters hten. De 31-jarige Nederlander Jop elke door Advocaat gewenste ■d alweer zijn hervonden, toege- ■pdoria persoonlijk naar de finale T>i- Tegenstander daarin is Torino I wedstrijd tegen Parma na 21 jffer blijven. De Europese tegen- pn alles om de achterstand - het Irloren - goed te maken, maar zag iNero' was daarmee weer eens de I Gullit met dertien doelpunten lus op menig verlanglijstje. tonde van Spanje Ivan plan de grote internationale l Ronde van Spanje dit seizoen te lider van Castorama, tevens de Bale vereniging van wielerploegen vrij moeten zijn in de keuze van la' haalden de afgelopen maanden We ploegen op de hals met de JBanesto eventueel te weigeren als lou deelnemen. ït beschikbaar loorzitter van de wereldvoetbalor- pr herkiesbaar stellen. De Brazili- een bijeenkomst in New York nan van de FIFA, zei zeker te zijn |jkste voetbalbestuurders van de astander Tuur initsin fungeert als nieuwe tegen- mens het boksgala op 7 maart in edergewicht vervangt zijn landge- om onduidelijke reden niet naar loiympische Spelen in Barcelona The selectie. Na dat toernooi startte brofboekje van Sinitsin telt tien binnen de limiet, één nederlaag en pijn 39e profpartij. De 26-jarige rwinningen, drie nederlagen en één J-opese kampioen hoopt tijdens de om de wereldtitel van één van de en veteranen, 19.00 uur. 02513-13255. TOERTOCHTEN Donderdag Ter Aar, Langeraar: Plassentocht, 10, 20, 40, 60, 90 km, 10.00 - 16.00 uur, tel. 01722-2247. 61 onderdelen goud zilver brons Rusland10 7 4 Noorwegen 8 7 2 Duitsland 6 4 6 I. Verenigde St5 3 1 W* Italië 4 3 8 P' Canada 3 3 3 Zuid-Korea 2 10 ■>l~ Zwitserlandl 3 0 Oostenrijk1 2 4 k Zweden10 0 l16 Japan0 2 1 -j Kazachstan 0 2 0 ®d Wit-Rusland0 2 0 Nederland0 13 |x Frankrijk 0 1 2 Finland 0 0 3 Gr.-Brittannië0 0 1 Slovenië0 0 1 Oekraïne 0 0 1 pe China0 0 1 IV le in ht ?r el in d ie )e de ne m- •by ?ld Ier en. ;en Ronde van Valencia. Tweede etappe: 1. Ekimov (Rus) 203 km in 5.24.32, 2. Van Poppel (Ned), 3. Dekker (Ned), 4. Mauri (Spa), 5 Fagnini (Ita), 6. Guido Bontempi (Ita), 7. Hundertmark (Dui), 8. Ruiz- Cabestany (Spa), 9. Hodge (Aus), 10 Zamana (Pol), 13. Maassen, 15. Cor- des, 39. Bouwmans 0.11, 41. Blijle- vens, 47. Rooks, 61. Den Bakker, 88. Theunisse, 128. Breukink 3.06. Algemeen klassement: 1. Van Poppd 9.20.44, 2. Dekker, 3. Hundertmark, 4. Zamana, 5. Anguita (Spa), 6- Ekimov, 7. Mauri, 8. Cordes, 9. Al- cala (Mex), 10. Maassen, 56. Theu nisse 0.11, 61. Bouwmans, 74. Rooks, 86. Den Bakker,115- Breukink 3.06, 138. Blijlevens 17.30. Siciliaanse Wielerweek. Vijfde etappe: 1. Cipollini (Ita) 140 km in 3.38.15, 2. Ferrigato (Ita), 3. Leoni (Ita), 4. Schiavina (Ita), Minali (Ita), 6. Fontanelli (Ita), Casartelli (Ita), 8. Svoroda (Tsj), 0- Konisjev (Rus), 10. Sciandri (Ita). Algemeen klassement: 1. Calcaterra (Ita) 20.04.32, 2. Massi (Ita) 0.31, 3. Copolillo (Ita) 0.38, 4. Èerzin (Rus) 0.40, 5. Casagrande (Ita) 0.44, o. Rebellin (Ita) 0.46, 7. Fondriest (Ita) 0 48, 8. Sörensen (Den) 0.52, 9. Bor- tolami (Ita) 0.54, 10. Sciandri 1.04. Ronde van Taiwan Amateurs. Vijfde etappe: Chiayi Ping Tong. 1. Meewen (Aus) 4.33,01, 2. Schmidt (Dui), 3. Mizorov (Kaz). 6 Stam (Ned) z.t, 27. Froeling °P 7.58, 33. De Boer (Ned) z.t. 60- Hiemstra (Ned) 1.00.06, 68. Be Louw (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Schmidt 15.13.31, 18. Stam 12.19. 21- D„e Boer 17.29, 48. Froeling 1.12.35. Si- De Louw 1,30.03. 69. Hiemstt3 2.02.32- DONDERDAG 24 FEBRUARI 1994 yan°nze judosportmedewerker gruiningen - De Reimers- waalhal in Kruiningen staat jaterdag in het teken van de iudosport. De samenwerken de clubs JVR en KIAI ont vangen dan 52 teams. Forma ts met uitstekende judoka's en toptalenten. „Het wordt jen magnifieke sportdag," zeggen de organisatoren Theo (iJn der Linde van JVR en Qiristiaan Gauthier van KIAI in koor. get Zeeuwse judo leek enige tijd geleden in zwaar weer terecht gekomen te zijn. Diverse toer nooien vielen weg en dat maakte het geheel er niet vrolijker op. Tot men na enige bijeenkomsten tot een betere onderlinge samen werking besloot. Uit die samen komsten ontstond langzamer hand een bemiddelend orgaan, bestaande uit Wim Geelhoedt, Cees van Dijke, Henk de Wee en Theo van der Linde. Zo kwamen er provinciale trai ningen en werd de animo weer iets groter, hetgeen tot team wedstrijden leidde. Reimerswaal was intussen het jaarlijkse, groots opgezette toernooi kwijt geraakt. Deze club, tegenwoor dig JVR genaamd, kwam door de betere onderlinge samenwerking in contact met KIAI uit Oost- Souburg en dat resulteerde in een gezamenlijk toernooi. Een evenement voor teams. „Een schot in de roos, want zaterdag komen tijdens de twee de ontmoeting niet minder dan 52 equipes op de mat in Kruinin gen. Hiervan behoren er zeven tot de senioren. Deze groep be staat uit een Zeeuws team, twee Franse ploegen uit Lille, Boers- ma uit Amersfoort, Eddy van der Pol uit Helmond, Jan de Rooy uit Goirle en een team uit eigen gelederen onder de naam JVR/ KIAI," meldt Christiaan Gau thier. Voor dat laatste team komen Jos van der Gugten (-71 kg), Ruud Parent (-78 kg), Marcel Dekker (-86 kg), Robert Stenbergen (+86 kg), Stefanie Flikweert (-56 kg) en Nathalie Gauthier (+56 kg) uit. Een selectie die een vrouw te kort komt, want bij de senioren bestaan de ploegen uit zeven judoka's waarvan er drie vrouw zijn. De Zeeuwse selectie bestaat uit Frans de Boevere (+86 kg), Peter Heyboer (-86 kg), Robert Kroo- hen (-78 kg), Barry de Wilde (-71 kg), Lindsay Wyatt (-62 kg), Li- sanne de Boer (-56 kg) en Linda Roels (-52 kg). „Een leuke groep," weet Robert Kroonen, die blij is met zijn uitnodiging. „Het is fantastisch om in een team te mogen meedoen," aldus de 25-jarige judoka uit Klooster- zande. Wat jeugd betreft is er deelname uit heel Nederland. In de B- groep, jongens tot 14 jaar doen niet minder dan 21 teams van zeven man mee. In de D-groep, jongens tot 18 jaar, schreven 12 formaties in. Bij de C-meisjes, tot 18 jaar, komen zes equipes op de mat en eenzelfde aantal bij de D-meisjes, tot 14 jaar. Van 9.30 uur tot omstreeks 16.30 uur kunnen zij bewijzen wat ze waard zijn. Want winnen houdt gezien de deelname zonder meer in tot de beteren te behoren. „Je mag het gerust als een goede test zien," weet ook Robert Kroonen. Saoedi-Arabië, op 20 juni in Washington de eerste tegenstander van Oranje bij het WK voet bal, hoeft geen geheim meer te zijn voor het Ne derlands elftal. Met vide obanden en rapporten keerden Leo Beenhakker en Wim Jansen gisteren op Schiphol terug van hun kortstondige avon tuur als bondscoach en assistent-bondscoach in Saoedi-Arabië. Het in formatiemateriaal is voor Dick Advocaat. In eigen land moeten Beenhakker en Jansen nu eerst bijko men van hun operatie 'Desert Storm'. Door Henk Mees Schiphol - Terug in Ne derland vluchtte Leo Beenhakker gisteren niet in percentages. Zoals de vaagheid over zijn spraak makende 75 procent die volgens hem in 1990 be dekt was gebleven van alle problemen rond Oranje en de coach bij het WK in Italië. Strijdbaar, alsof hij zich alweer oplaadde voor een nieuwe WK-klus, veerde Beenhakker zich gistermorgen op Schiphol; net terug via Parijs van een lange nachtvlucht uit Saoedi-Arabië. „Nu weten zieke geestjes hier weer dat we daar weggestuurd zijn wegens zuip- en braspar tijen met flessen whiskey. En het is ook niet waar dat ik ruzie heb gekregen omdat ik mijn vrouw niet over zou mogen laten komen naar dat Arabische land. Nee, voorzover ik het kan doorgron den, gaat het om een botsing van denkwijzen en om gezichtsver lies van mensen die gewend zijn autonoom en autoritair hun macht uit te oefenen", wist Beenhakker heel zeker na zijn korte avontuur als bondscoach van Saoedi-Arabië. Prins Sultan zou Leo Beenhak ker meer kunnen vertellen over Beenhakker (rechts) en Jansen arriveren goed geluimd op Schiphol. de motieven om hem na vijf weken werken als bondscoach naar huis te sturen. Prins Sultan, is voorzitter van de sectie prof voetbal in Saoedi-Arabië. Bo vendien leidt hij het comité dat de gang van zaken rond het nationale elftal runt. Beenhak ker: „Maar tot Prins Sultan doordringen was de laatste da gen onmogelijk geworden, daar kwam ik niet door heen. Op het moment dat ik zaterdag in Jed- dah hoorde van mijn ontslag, zat hij in Riyad. Toen we zondag in Riyad aankwamen was de prins naar Jeddah gevlogen." Dertien spelers Wanneer Leo Beenhakker de af gelopen dagen aan zich voorbij laat gaan, komt hij tot de con clusie dat de sjeiks en prinsen van de voetbalbond vrijdag alarm hebben geslagen. „Op leddah (sid) - Het nationale voetbalelftal van Saudi-Arabië heeft de eerste wedstrijd na het ontslag van Leo Beenhakker verloren. h de voorbereiding op het WK ging de ploeg van interim-bonds- coach Mohammed Kharashi voor eigen publiek met 0-1 onderuit tegen KV Mechelen. Matchwinnaar werd de Deen Mölby, die na een half uur scoorde uit een strafschop. Saudi-Arabië, op het WK tegenstander van Neder land en België, had de wedstrijd georganiseerd om kennis te maken met het Belgische voetbal. De Nederlandse stijl van voetballen wordt he Arabieren bijgebracht door Vitesse, dat binnenkort voor een oefenduel naar het Midden-Oosten vertrekt. donderdagavond hebben Wim Jansen (Beenhakkers assistent- bondscoach in Saoedi-Arabië) en ik zitten praten met het be stuurslid technische zaken, zeg maar de Karei Jansen van de Arabische KNVB. Ongedwon gen, losjes, met wat opmerkin gen over en weer. Daarbij heb ben we duidelijk gemaakt dat van de groep van 25 spelers er dertien vervangen zouden wor den door spelers die we bij ande re clubs hadden gezien en die veel meer presteerden, beter pas ten in de totale selectie. Daar wringt waarschijnlijk de schoen." Die selectie van 25 vormt de elite binnen het arsenaal prof voetballers van Saoedi-Arabië. Die groep wordt gekozen voor interlands en dwong vorig jaar oktober in Qatar ook de kwalifi catie voor de WK-eindronde af. Dinsdagavond hoefden de afval lers van Beenhakker al niet meer voor hun positie te vrezen. „Een aantal spelers die bij ons zouden afvallen, hebben dinsdag in die oefenwedstrijd tegen KV Meche len gespeeld. Van belang blijkt ook te zijn geweest van welke club de spelers zijn. Hoe langer we spitten naar de achtergron den, hoe sterker de indruk wordt dat bepaalde personen het moei lijk konden verdragen dat ze opeens geen invloed meer had den op het selectiebeleid. Ze wa ren gewend aan volgzame trai ners die adviezen kregen, op drachten uitvoerden bij het sa menstellen van het team." Leo Beenhakker en Wim Jansen hadden andere opvattingen toen ze begin januari het trainings veld in Riyad opstapten voor wat het duo nu de operatie 'De sert Storm' noemt. De omscha keling van de Braziliaanse voet balstijl naar de Hollandse school ging met een cultuurschok ge paard. „We hadden een andere denkwijze, dat betekende voor nogal wat mensen gezichtsver lies en dat ligt erg gevoelig in Saoedi-Arabië. 'Jullie gaan te snel', hadden we al te horen gekregen van mensen die het daar kunnen weten." De voorwaarden voor succes zijn volgens Beenhakker aanwezig in het Aziatische land. Uitslagen van de twee interlands tegen Colombia (1-1,0-1) onderstrepen dat. „Het verschil met bijvoor beeld Afrika is dat die Arabieren wel geld, infrastructuur, prach tige stadions en prima velden hebben. Alles is mogelijk. Echt, met dit stel hadden we de ver rassing van het WK kunnen wor den. Maar nu denken ze daar al dat ze verder zijn dan de werke lijkheid ze nog kan leren. De kracht die ze op het WK tegen komen, zullen ze onderschat ten." Banden Leo Beenhakker en Wim Jansen waren pas vijf weken op gang. Van hun ervaringen mag Oranje nu profiteren. „Voor Dick Advo caat mag Saoedi-Arabië straks geen verrassing meer zijn. Alle banden en rapporten hebben we meegenomen voor Dick Advo- FOTO ANP caat", kondigde Beenhakker al vast aan met het oog op het eerste onderlinge WK-duel van beide landenploegen op 20 juni in Washington. „Ongebroken en trots, rechtop", zo typeerde Beenhakker (51) zichzelf na de contractontbin ding, de tweede keer na Go Ahead Eagles (in 1976) dat hij in zijn 26-jarige trainersloopbaan op straat is gezet. „Als wij ons niet hadden aangepast aan ge dragsnormen en cultuur van het land hadden ze een gegronde reden gehad. Nu is het te bela chelijk om boos over te worden", zei Beenhakker, die de afgelopen dagen alleen nog slag heeft moe ten leveren voor de financiële afwikkeling. „Daar zijn we ten minste goed uitgekomen." Van een verslaggever Schiphol - Wim Jansen wil verder als coach in het be taald voetbal, liever niet als technisch directeur zoals tot eind vorig jaar bij Feyenoord. Jansen nam in december ontslag bij Feyenoord en trok toen als assistent-bondscoach met Leo Beenhakker naar Saoedi-Arabië. „Het zijn vijf fantastische weken geweest, vooral door de manier waarop wij daar een groep spe lers omgebogen hebben en op één lijn met onze denkbeelden hebben gebracht. Ik heb er geen spijt van gehad. Het liefste ga ik nu ook op het veld door", zei Wim Jansen gisteren na terug keer uit Saoedi-Arabië. Jansen had een contract dat liep tot en met het WK. Hij had reeds contractverlenging met een jaar aangeboden gekregen. Beenhak ker, die zelf een contract voor anderhalf jaar had, regelde de financiële afwikkeling; ook na mens fysiotherapeut Monne de Wit. De contractuele afspraken van Lex Schoenmaker, vanaf 1 maart voor een termijn van een jaar coach van de nationale jeugdploeg, blijven volgens Beenhakker van kracht. De Wit voegde zich pas vorige week woensdag bij de Neder landse staf in Saoedi-Arabië. Met PSV, dat hem in december ontsloeg, heeft hij een financiële regeling getroffen die nog schrif telijk bevestigd moet worden. „Op medisch gebied kon alles, hoewel ik maar twee dagen heb kunnen werken. Ik heb het sta dion niet eens gezien. Maar ik heb er in drie dagen wel meer gelachen dan in 446 jaar bij PSV", aldus De Wit. boor Jaap van Essen 0p een slof en een oude voetbalschoen wordt zelfs Ajax geen kampioen. Niet meer tenminste, wan neer het aan de marketing- jongens van Adidas ligt. Een voetbalschoen was tot nu 'oe altijd gewoon een voetbal schoen. Twee strepen, drie stre pen, een kraaiend haantje, een gestileerde puma, drie sterren; wat er ook op staat, veel ver schil ontdekt de modale ballen- happer normaal gesproken niet. Natuurlijk, iedere voetballer ontwikkelt zijn eigen voorkeur, neeft zijn eigen, vaak onbewijs bare opvatting over 'de beste schoen Maar eigenlijk ontlo pen al die verschillende 'kick- sen elkaar niet zoveel. Immers, ln essentie zijn alle voetbal schoenen zeer vergelijkbaar, be laatste echt grote verande- nng van het schoeisel vond be- gin jaren vijftig plaats, nadat Adi Dassier de schroefnoppen had bedacht. Sindsdien was het hooguit rommelen in de marge van de schoen: een rubberen zool, kangoeroeleer, keramische noppen, dat soort zaken. Leuk en aardig allemaal, of er werkelijk beter mee gevoetbald wordt, is een tweede. Niet voor niets zweren nog hele volks stammen voetballers bij de al oude schoenen van Quick, de inmiddels failliete Nederlandse fabrikant. Bij gebrek aan werkelijk kwali teitsverschil tussen in prijs ver gelijkbare schoenen spelen de strepen, styling, maar vooral marketing de hoofdrol in het gevecht om de gunst van de kopers. De topspelers vangen miljoenen voor reclamecontrac ten. Nadat Ruud Gullit gestrikt werd door Lotto, veroverde dat Italiaanse merk ineens een on gekend groot marktaandeel, vooral bij de jeugdschoenen. 'Image-building', daar draaide het de laatste jaren om in schoenenland. Met ingang van de komende lente zou daar echter wel eens verandering in kunnen komen. Want de uiterst conservatieve voetbalconsument wordt rijp gemaakt voor een waarlijk re volutionaire nieuwe schoen: de Predator. Adidas is de eerste firma die het aandurft een totaal afwijkend model voetbalschoen te promo ten. Een schoen, die volgens de firma zorgt voor een betere grip op de bal, waarmee je harder schiet en waarmee meer effect gegeven kan worden. Het is even wennen wanneer je als voetballer voor het eerst met de moderne uitvoering van 'Sja- kle's Wondersloffen' wordt ge confronteerd. Geen mooie, glad gestyleerde neus, maar een voorkant vol 'schubben en vin nen', een beetje lelijk zelfs. Maar in die rare uitstulpingen zit 'm volgens Adidas nou net de kneep. Ze zijn van rubber en vergroten het oppervlak van de schoen. De kans de bal goed te raken, wordt dus ook groter. Omdat de ballen tegenwoordig allemaal van kunststof zijn, vol doet een normale leren schoen niet meer. Leer biedt te weinig grip, het speciale rubber op de Predator maakt aan dat pro bleem een einde. Bovendien zouden de vinnen en schubben bij het schieten meeveren en de bal dus een extra zwiep geven. 'Tien procent meer schot kracht', zo belooft Adidas. 'En twee keer zoveel effect'. De campagne om wereldwijd 117 miljoen voetballers warm te maken, wordt langzaam opge start, met als boegbeelden spe lers als Taument en Blinker van Feyenoord, Overmars van Ajax en uiteraad een rits buitenland se sterren. Niet zo vreemd dat deze spelers zich enthousiast tonen, tenslotte staan zij onder contract bij Adi das. Maar het moet gezegd, ook het tienjarige NEC-talent Carlo Xhofleer, die als eerste Neder landse proefkonijn mocht fun geren, was positief. „Ik kan er echt harder mee schieten," luid de het besliste oordeel. Graig Johnston, de voormalige ster van Liverpool, is volgens Adidas de bedenker van de schoen. Hij ontdekte dat Abori ginal-kinderen beter gingen voetballen, toen hij stukken rubber van een tafeltennisbatje op de schoenen plakte. Het idee was geboren, de uiteindelijke Predator werd later geboren, tenminste, zo luidt het officiële verhaal. Volgens Piet Korteweg van Adi- das-Nederland is het basis-idee echter eigenlijk niet zo heel erg jong. „Een jaar of vijftien gele den is er al eens een schoen gemaakt die 'Beckenbauer-ef- fect' heette. Dat was een schoen met rubberen nopjes erop, maar echt serieus is daar nooit iets mee gedaan," Ditmaal is dat anders. Adidas is vastbesloten om rondom het WK voetbal deze zomer een fik se slag te slaan met de nieuwe schoen. Van onze verslaggever Roosendaal - Piet de Visser denkt vandaag de nieuwe trainer/coach van RBC te kunnen presenteren. „Ik moet met de man alleen nog wat laatste obstakeltjes wegwer ken," zei de technisch adviseur van de Roosendaalse ploeg gisteravond. De nieuwe trainer volgt aan het einde van dit seizoen Wally Jansen op als hoofdtrainer. Tot dusverre wil De Visser alleen maar kwijt dat het 'om een man gaat'. De laatste dagen valt steeds nadrukkelijk de naam van Bram Braam, op dit moment trainer bij TOP, waar hij nog een contract voor anderhalf jaar heeft. Braam, die De Visser nog kent uit zijn Willem-II-tijd, houdt zich wijslijk op de vlakte. „Ik heb geen contact gehad met RBC, wel met De Visser. Ik ga er nu vanuit dat ik mijn contract bij TOP uitdien," zegt Braam. Ook TOP-voorzitter De Bruyn zegt van niets te weten. „En Piet de Visser kennende ga ik er niet vanuit, dat hij eerst Braam vastlegt en daarna pas met ons gaat praten." Braam is zeker niet de enige trainer wiens naam is gevallen in verband met de vacature bij RBC. Lex Schoenmaker was rond met De Visser, maar de Hagenaar koos uiteindelijk voor Saoedi Arabië. Na hem passeerden Koevermans, Notten, Buter, Verel, Pot, Dekker, Koster en Poortvliet de revue in de media. „Gelukkig is de naam van de man die ik op het oog heb nog niet gevallen," liet De Visser zich zondag ontvallen. Van onze sportmedewerker Axel - In de tweede klasse van het regionale zaalvoetbal heeft leider Bonded Stores een riante 13-4-zege behaald op Corn Boys/Benny Sport. De Pooter/Koole bleef in het spoor van de koploper door HKC met 6-3 onder de duim te houden. Hetzelfde geldt voor De Ruyter, dat Dow met 6-3 klopte. ZAALVOETBAL Groote Slock was en bleef hek- kesluiter. Nu was AZWZ met 5-3 te sterk. Bonte Hert 3 had aan Gemeente een te grote kluif en beet met 6-1 in het zand. BONDED STORES-CORN BOYS/BENNY SPORT 13-4 - De Sasse ploeg moest enkele invallers inzetten. Topscorer Luc van Hecke was de grote afwezi ge. Mist en sneeuw hielden hem in het Belgische in plaats van in de Terneuzense sporthal. De gastheren hadden in de tegen stander een prooi die door de omzettingen met name conditio neel tekort kwam. Na 2-2 hal verwege, vielen de klappen. Voor de winnende serie treffers teken den Michel van de Walle (6x), Ronald de Waal (2x), Erwin Tho mas (2x), Ruud Leysenaar (2x) en Werner Meyer. Erwin de Roover scoorde vier keer tegen. DE POOTER/KOOLE-HKC 6-3 - Jaap de Regt was bij de gasthe ren weer goed op dreef. Hij scoorde vier keer en legde daar mee de basis voor de zege. Jean- Marc Hendrikse en Ricky de Pooter maakten het winnende halve dozijn vol. Hans Stoffijn (2x) en Frank Piepers maakten de treffers voor de Terneuzena- ren. CORN BOYS/RANSCHAERT- IZV 4-7 - Na de doelwisseling drong IZV sterk aan en liep van 2-3 weg naar 4-7. Arno Wauters werd topschutter met vier goals. Zijn maatjes Mark van Troost, Nico Mahu en Johnny de Kort maakten de zegevierende serie vol. Hans Stevens (2x), Gerben Steyaert en Gerard van der Hey- den scoorden voor de thuisclub. BONTE HERT 3-GEMEENTE 1-6 - De Hulstenaren zaten vast en kwamen nooit los. Gemeente kon daardoor alle initiatieven nemen en ontplooien. De winst werd daarmee terecht gepakt. Voor de zes treffers meldden zich Piet de Blaey, Hans de 1 Klerk, George Gernaert (2x) en Alex Dehulsters (2x). Henk Maas redde de eer voor de thuisclub door één keer raak te kegelen. DE RUYTER-DOW 6-3 - Prijs- schutter in dit duel was Jaap Romeynsen. Hij schoot drie keer in de touwen van Dow. Dicky Buyze, Simon en Ad van Hoeve deden dat elk één keer. André Buckers en Lex Janse (2x) deden dat voor Dow. GROOTE SLOCK-AZWZ 3-5 - Groote Slock leidde halverwege met 3-1. Na de pauze was de energie op en kwam AZWZ langszij en voorbij. Mels Ver- helst (2x), Peter van Langevelde, Danny de Clerck en Frank Buyze maakten het winnende vijfje vol. André de Regt, Michel Hulsman en Fred Hoekstra scoorden voor de gastheren. Stand: Bonded Stores 17-24, De Pooter/Koole 16-21, De Ruyter 17-21, Gemeente 17-20, AZWZ 16-19, IZV 17-19, Dow 17-15, Corn Boys/Ranschaert 17-14, Corn Boys/ Benny Sport 17-14, HKC 17-13, Bonté Hert 3 17-13, Groote Slock 17-9. BILJARTEN Van onze biljartmedewerker Biervliet - De biljartcompetitie voor teams van het district Zeeuws-Vlaanderen van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond is in de eindfase beland. Toch is de strijd in de meeste klassen nog open. aequo KOT (Temeuzen) en GBC 1 (Groenendijk) 8-29, 5. CBC (Clinge) 8-21, 6. Den Ouden Arend 1 (St.- Jansteen) 8-20. Poule 2: 1. WBC 1 (Walsoorden) 9-38, 2. Den Ouden Arend 2 8-35, 3. De Smickel (Hulst) 8-29, 4. Ed Ho remans (Axel) 9-27, 5. DOS (Hoek) 8-24, 6. SBC (Sluiskil) 8-22. Poule 3: 1. 't Bierwinkeltje (Temeu zen) 11-47, 2. NASA (Axel) 10-43, 3. ex aequo WBC 2 en TMW (Sluis) 9-34, 5. GBC 2 9-33, 6. Den Ouden Arend 3 11-33, 7. De Kastelein (Eede) 10-17. LIBRE Cl-klasse: 1. BW (Temeuzen) 11-52, 2. CBC 11-46, 3. Ed Hore mans 10-38, 4. De Smickel 1 10-35, 5. HBC/De Troubadour (Clinge) 10-30, 6. De Smickel 2 9-24, 7. De Steense Carambole (St.-Jansteen) 10-23. C2-klasse: 1. De Smickel 7-30, 2. CBC 7-27, 3. ABC (Breskens) 6-25, 4. De Smickel 2 7-22, 5. HGL/ KOT'86 (Sas van Gent) 6-15. C4-klasse: 1. ABC 11-63V&, 2. De Smickel 10-63, 3. NASA 10-58, 4. GBC 11-58, 5. CBC 11-50V4, 6. ex aequo SBC en Hof van Eede 11-48, 8. Atlanta (Sluiskil) 11-37. Van onze biljartmedewerker Colijnsplaat - De biljartver eniging Delta uit Colijnsplaat houdt van vrijdag 25 tot en met zondag 27 februari het kampioenschap voor vrou wen van het district Walche ren en De Bevelanden. Deze titelstrijd wordt gehouden in café Juliana te Colijnsplaat en staat onder leiding van Toon Klaassen. DEELNEEMSTERS 1. Rianne van Velzen (ONDA Krab- bendijke) algemeen gemiddelde 37,50 en aantal caramboles 300, 2. Henny van Heze (VEG/ABV 1,01-40, 3. Nel Dekkers ('t Raedthuys Mid delburg) 1,015-40, 4. Agcem de Kok (OHGL Kwadendamme) 1.01-40. 5. Corry de Looff (TOG Kortgene) 1,00-40, 6 Jo Dijksman (HIO Hein- kenszand) 0,99-40, 7. Jopie Heeren (VEG/ABV Oost-Souburg) 0,95-40, 8. Ria Werlang (DOS Middelburg) 0,937-40, 9. Mirella Simons ('t Raed thuys) 0,932-40, 10 Marjan van Garsel (HIO) 0,87-40, 11, Addy Eckel (OHGL) 0,656-30, 12. Marion Doene (OHGL) 0,651-30. In het driebanden gaat in poule 1 Concordia uit Temeuzen met nog twee wedstrijden voor de boeg aan de leiding. Die ploeg heeft een goede uitgangspositie en staat vijf punten los op De Graanbeurs uit Axel. De overige teams staan inmiddels op kans loze achterstand. In poule 2 spitst de strijd zich toe tussen koploper WBC 1 uit Walsoorden en Den Ouden Arend uit St.- Jansteen. WBC gaat aan de lei ding met 3 punten voorsprong, maar heeft wel één wedstrijd meer gespeeld dan Den Ouden Arend 2. De overige ploegen zijn vrijwel kansloos voor de eindze ge. In poule 3 geeft de stand een ietwat vertekend beeld, 't Bier winkeltje uit Temeuzen gaat op kop met 47 punten en wordt op de voet gevolgd door NASA uit Axel (4 punten achterstand^ NASA heeft echter een wedstrijd minder gespeeld. Zelfs WBC 2, TMW Sluis en GBC 2 uit Groe nendijk zijn nog niet geheel kansloos, omdat zij twee wed strijden minder gespeeld hebben dan de koploper. In de Cl-klasse libre is de strijd nagenoeg beslist. BW lijkt de titel te prolongeren. De Terneu zense formatie staat maar liefst zes punten los op CBC met nog één wedstrijd voor de boeg. In de C2-klasse is het nog bijzonder spannend. De Smickel uit Hulst voert het klassement aan, maar CBC uit Clinge en ABC uit Bres kens kunnen de achterstand nog overbruggen. In de C4-klasse is de strijd even eens nog open. ABC gaat aan de leiding met een half puntje voor sprong op De Smickel, dat ech ter een wedstrijd minder heeft gespeeld. Ook NASA en GBC 1 uit Groenendijk staan nog in kansrijke positie. STANDEN Poule 1: 1. Concordia (Terneuzen) 8 wedstrijden gespeeld 37 punten, 2. De Graanbeurs (Axel) 8-32, 3. ex

de Stem | 1994 | | pagina 11