Feyenoord creëert geen kansen 'Een Kerrigan nu in duel met Bajoel Haarhuis benut kansen tegen Becker optimaal Trip Feyenoord naar Hongkong van de baan UITSLAGEN standen EREDIVISIE SCHAATS kalender Beenhakke Van Poppel leider door| beter een puntentotaal Fanatiek Cambuur Leeuwarden brengt Rotterdammers in verlegenheid pE STEM KNVB rekent op meer kaartjes Canadese ijshockeyers met fortuin in halve finale BASKETBAL CRICKET HANDBAL SCHAATSEN SCHAKEN VOETBAL UITSLAGEN STAND MBINATIE MEDAILLE-SPIEGEL sportnieuws korti lillehammer94 uitslagen Voetbal Saudi-Arabi oefenduel n J-/XJ kJlIJlU DONDERDAG 24 FEBRUARI 1994 g' Rotterdam (anp) - Paul Haar huis werkt met schema's. In Melbourne liet hij weten aan het eind van het jaar tot de top-30 van de wereld te wil len horen. Zondag na zijn finaleplaats in Philadelpia keek hij al met een schuin oog naar de twintigste plaats, die na woensdag erg dichtbij komt. De Eindhovenaar in vorm won in een uitpuilend Ahoy' van Boris Becker in een bloedstollende driesetter: 3-6 7-6 6-4. De tie-break in de tweede set. Boris Becker nam een 4-2 voor sprong en liep zelfverzekerd naar de andere kant van het net. „De wedstrijd was van mij, Paul had nog geen kans gehad." Uit een ogenschijnlijk onmogelijke positie terugkomen is echter niet alleen iets van Duitsers. Haarhuis won de extra game met 7-5 en kreeg in de eerste game van de derde set zijn eerste breekpunt die hij gelijk verzil verde. „Ik had alleen in de eerste set m'n eerste servicegame verlo ren. Na die breek in de derde set wist ik dat ik een goede kans had." Haarhuis straalde dat ook uit. In de volgende servicebeurt werkte hij de 0-40-achterstand op fraaie wijze weg, om vervolgens niet meer in de problemen te komen. Alleen het laatste punt liet even op zich wachten. De ace op het vierde wedstrijdpunt werd met een vreugdekreet begroet. Boris Becker, die na maanden vaderschapsverlof sterk terug keerde met winst in Milaan, had moeite met de nederlaag. Al zag hij zich niet als verliezer. „Ik heb niet verloren, Haarhuis heeft gewonnen. Tennis is een vreem de sport. Ik heb meer punten gemaakt dan Paul, had de wed strijd bijna twee sets lang onder controle. Het geluk dat ik de afgelopen weken had, was nu aan de andere kant van het net. Het is frustrerend, maar zo is het nu eenmaal", stelde de Duitser die er niet gek van zou opkijken als zijn overwinnaar zich snel een plaats in de top-20 verwerft. „Hij heeft het spel daarvoor. En op goede dagen is hij voor ieder een een groot gevaar." De complimenten waren niet aan Haarhuis besteed. Hij bleef nuchter onder alle lofuittingen. „Ik heb altijd gezegd dat ik naar de top-20 kan doorstoten. Het wordt alleen eens tijd dat ik het ook laat zien." Woensdagavond zette hij een grote stap in die richting. Rotterdam. Mannen, 1,2 miljoen gulden. Eerste ronde: Haarhuis (Ned) - Becker (Dui/4) 4-6 7-6 6-4, Ivanise vic (Kro/2) - Prinosil (Dui) 3-6 6-3 7-6, Gustafsson (Zwe/3) - John McEnroe (VSt) 6-2 7-6, Stich (Dui/1) - Eltingh (Ned) 6-4 6-4. Tweede ronde: Volkov (Rus/6) - Raoux (Fra) 6-4 6-7 7-6, Gilbert (Fra)- Novacek (Tsj/7) 4-6 7-6 6-4. Dubbelspel, eerste ronde: Adams/ Olhovskiy (Aus/Rus/3) - Camporese/ Svensson (Ita/Zwe) 6-3 7-6, Bates/' Björkman (Eng/Zwe) - Damm/No- vacek (Tsj/4) 7-5 6-3. Programma (vanaf 10.00 uur), twee de ronde: Svensson (Zwe) - Björk man (Zwe), Ferreira (ZAf/5) - Hla- sek (Zwi), Kafelnikov (Rus) - Gus tafsson (Zwe/3), Haarhuis (Ned) - Agenor (Hai). Vanaf 18.30 uur: Stich (Dui/1) - Vacek (Tsj), Carlsen (Den) - Ivanisevic (Kro/2). Scottsdale. Mannen, 626.000 gulden. Eerste ronde: Gilbert (VSt/3) - Ap pel (Zwe) 6-3 6-3, Agassi (VSt/5) - Keil (VSt) 6-1 6-2, Pescosolido (Ita) - Tsjerkasov (Rus/8) 6-4 6-1, Adams (VSt) - Emilio Sanchez (Spa) 7-5 6-2, Tarango (VSt) - Nestor (Can) 6-3 6-2. Mexico Stad. Mannen, 600.000 gul den. Eerste ronde: Muster (Oos/1) - Flach (VSt) 6-4 6-3, Dosedel (Tsj) - Tsjes- nokov (Rus/3) 6-2 6-3, Yzaga (Per) - Velev (Bul) 6-3 6-2, Lladad (Col) - Costa (Spa) 6-4 7-6, Corretja (Spa) - Berasategui (Spa) 6-3 3-6 6-1. Indian Wells. Vrouwen, 800.000 gul den. Eerste ronde: Coetzer (ZAf/6) - Grossman (VSt) 6-4 6-2, Wiesner (Oos/8) - Frazier (VSt) 6-1 6-3, Reinach (ZAf) - Po (VSt) 6-4 6-3, Mali (VSt) - Cristea (Roe) 6-4 6-1. Van onze verslaggever Jacques Hendriks Leeuwarden - In de race om het kampioenschap heeft Feyenoord gisteravond opnieuw een duur puntje laten liggen. In de inhaalwedstrijd bij Cambuur Leeuwarden kwamen de Rotterdammers niet verder dan 0-0, waar door het gat met Ajax opgelopen is tot drie verliespun- ten. Het Friese publiek bejubelde de 0-0 alsof hiermee het verblijf van Cambuur in de eredivisie bewerkstelligd was, maar in werkelijkheid was het Feye noord dat nog het hardst in de handen mocht knijpen met deze doelpuntloze puntendeling. „Met een beetje geluk hadden we inderdaad twee punten kunnen pakken. Maar een punt is een punt en ik ben er in deze fase best tevreden mee," vond Cam- buur-trainer Fritz Korbach. Zonder de dit keer weer door griep getroffen Jozsef Kiprich en met Ulrich van Gobbel terug in de basis op de plaats van de geschorste Henk FYaser werd het voor Feyenoord een heel andere wedstrijd dan drie dagen eerder bij een andere degradatiekandi daat, Volendam (0-1). Toen had Feyenoord vrijwel de hele tijd het heft in handen om dat de Volendammers bij ieder duel de benen of hoofden angstig introkken en zodoende, op de laatste tien minuten na, vrijwel niet in balbezit kwamen. Cambuur Leeuwarden, bezig aan een opmerkelijke opmars vanuit een lange tijd kansloos geachte positie op de ranglijst, had ma ling aan de naam en faam van de tegenstander en toonde de bru taliteit die nodig was om Feye noord op de keiharde grasmat te bestrijden, en zelfs in verlegen heid te brengen. De nummer zeventien in de ere divisie is in de winning mood en had er daarom alles aan gedaan om ondanks de 'Elfstedentocht waardige' omstandigheden de wedstrijd door te laten gaan. De thuisploeg kreeg ook de gele genheid om zich aanvallend te onderscheiden omdat het trai nersduo Van Hanegem-Meijer een behoudende formatie op de bevroren mat neergezet had. Bosz en Van Gobbel stonden in de mandekking op de lastige Friese spitsen De Gier en Meijer, De Wolf als ausputzer daar ach ter plus Maas en Heus op de vleugels. „Op een veld als dit moesten we wel met De Wolf controlerend achter de verdediging spelen. Je gleed gemakkelijk uit en gebeurt dat op een ongelukkig moment, dan staat wel De Gier of Meijer alleen voor de doelman," ver klaarde Geert Meijer. Bleven er voor Feyenoord dus maar twee middenvelders over, Scholten en Witschge, die er am per in slaagden om de drie spit sen te bereiken. Van de verdedigers had met na me Peter Bosz, toch op zijn best als gatenvuller op het midden veld, tegen Jack de Gier een vreselijk moeilijk avondje. De meeste kansen waren er echter voor de andere Cambuur-spits, Henny Meijer. In de veertiende minuut bijvoorbeeld, toen hij op Ed de Goeij stuitte. De nationale doelman had het in de bijtende kou veel drukker dan zijn colle ga Fred Grim. In de zeventiende minuut moest de De Goeij ge strekt naar de kruising om na een fraaie vrije trap van Mrkela de bal tot hoekschop te tikken en kort voor rust maakte hij een poging van De Gier onschade lijk. Met Henryk Larsson ook na de pauze op de Feyenoord-bank (hem werd rust gegund na een trip naar de VS met het Zweedse elftal) kwamen de Rotterdam mers alleen nog maar meer on der druk. Met name Henny Me ijer weigerde zich echter onster felijk te maken in de Friese hoofdstad en werd zelfs halver wege, licht aan een pees onder de knie geblesseerd, vervangen door De Bruin. Bij Feyenoord kwam Obiku weer eens in de ploeg, in plaats van de onzichtbare Blinker, maar ook de Nigeriaan had dit keer geen verrassing in petto. Al schonk hij wel Scholten drie minuten voor tijd de enige kans voor Feye noord in de hele wedstrijd. De blonde middenvelder schoot van dichtbij echter naast. Door het nieuwe puntverlies moet Feyenoord nu hopen op de hulp van Roda JC, dat vrijdag Ajax ontvangt en er voor zou kunnen zorgen dat de strijd om het kampioenschap nog een beetje spannend blijft. Zelf kon Feyenoord gisteravond de titela- spiraties in ieder geval niet waarmaken: één kans per wed strijd, zelfs op ijsvlaktes als in Volendam en Leeuwarden, is na tuurlijk veel te weinig voor een kampioen. CAMBUUR - FE VENOORD 0-0 - Scheidsrechter: Van der Ende. Toe schouwers: 12.000. CAMBUUR: Grim; Uhlenbeek, Stam, Elzinga en Abma; Konter man, Keizer, Haatrecht en Mrkela; De Gier en Meijer (65. Bruin). FEYENOORD: De Goey; Maas, De Wolf, Van Gobbel en Heus; Bosz, Scholten en Witschge; Taument, Van Loen en Blinker (74. Obiku). Leeuwarden - De trip van Feyenoord naar Hongkong gaat niet door. De Rotter dammers zouden op zondag 13 maart aanstaande met het spelen van een oefenwed strijd tegen het Braziliaanse Gremio het nieuwe nationale stadion van Hongkong in ge bruik stellen. Een wedstrijdje dat Feyenoord enkele tonnen op xou leveren. „De organisatie schijnt proble- New York (anp) - De KNVB hoopt kaartjes los te weken bij de voetbalbonden van Marokko en Saudi-Arabië. Vanuit die lan den worden niet zo veel suppor ters verwacht bij het WK voetbal in de Verenigde Staten. „We zijn druk bezig," erkent Jan Huijbregts, manager technische zaken bij de KNVB. Huijbregts maakt deel uit van een uitge breide KNVB-delegatie die in New York een tweedaagse bij eenkomst van de FIFA bijwoont. men te hebben," aldus manager Hans Hagelstein van Feyenoord gisteravond in Leeuwarden. Speciaal voor deze trip verzette de KNVB de competitiewedstrijd Feyenoord-Heerenveen van zon dag 13-3 naar dinsdag 1 maart. Dat is nu in feite onnodig. Ha gelstein weet nog niet of het mogelijk is weer terug te keren naar de oorspronkelijke datum, die wat toeschouwersaantallen betreft - zondag in plaats van dinsdag - gunstiger is. In dat geval zou ook Feyenoord- Groningen, komend weekeinde weer van zaterdag naar zondag verhuizen. Feyenoord blijft voorlopig de pogingen van Kevin Keegan, manager van Newcastle United, afwimpelen. De ex-voetballer wil dolgraag Ulrich van Gobbel aantrekken en zou namens zijn club al 3V2 miljoen gulden gebo den hebben voor de Bredanaar. Feyenoords voorzitter Van den Herik neemt daar echter geen genoegen mee, ondermeer omdat Van Gobbels vorige werknemer, Willem II, ook recht op een deel (tien procent) van de transfers om blijkt te hebben. Hamar - Er was een aardbe ving voor nodig om de affai re Kerrigan-Harding in de Verenigde Staten van de voorpagina's te verdringen. Gisteravond ging er op nieuw een schok door Ame rika. Dit keer betrof het geen gril van moeder na tuur. De oorzaak van de commotie was de eerste plaats die kunstrijdster Nancy Kerrigan inneemt op de Olympische Winterspelen na het technische program ma. Het zal altijd wel een vraag blijven of de juryleden in Ha- mar zich hebben laten beïn vloeden door het Amerikaanse skate-gate-schandaal. Een mo derne versie van 'The beauty and the beast', in ontelbare afleveringen. Met de stugge, ei genzinnige Tonya Harding als de kwade genius en mooie Nan cy in de rol van weerloos slachtoffer. De echte liefheb bers van het kunstrijden waren het vervolgverhaal al lang beu, nog voordat het tweetal voet had gezet op Noorse grond. Zij verwachtten niet anders dan dat wereldkampioene Oks- ana Bajoel en Europees kam pioene Surya Bonaly de groot ste soap-opera in de geschiede nis van het kunstrijden terug zou brengen tot ware propor ties: een ordinaire burenruzie tussen twee 'losers'. Want wat hadden Kerrigan en Harding nou ooit gewonnen op kunst schaatsen? Kerrigan kan nog bogen op een zilveren medaille van het wereldkampioenschap van vorig jaar en een bronzen Olympische plak van 1992. Harding heeft alleen een zilve ren WK-medaille, van drie jaar geleden. Tonya Harding, die verdacht wordt van medeplichtigheid bij de aanslag op Kerrigan op 6 januari, nam vorig jaar niet eens deel aan het wereldkampi oenschap in Praag. Dat brak haar bij de loting op. Ze kreeg geen beschermde positie en moest al vroeg in de avond haar kunsten vertonen. Juryleden plegen hun hoogste cijfers tot Nancy Kerrigan: 'Ik voelde me heel ontspannen.' het laatst te bewaren. Toen Harding al vroeg tijdens haar korte programma een slippertje maakte, waren haar kansen op een hoge klassering definitief verkeken. Na haar opvoering kreeg Har ding achter de coulissen een plotselinge aanval van astma. Misschien kwam het de 23-jarige schaatsster uit Port land wel goed uit dat ze zo prangende vragen van een hor de nieuwsgierige journalisten kon ontwijken. Via een inder haast opgesteld perscommuni qué liet zij weten dat ze met volle teugen genoten had van haar vijf minuten durende ver blijf in de Olympische arena. En dat ze morgenavond, als het vrije programma gereden wordt, nog een keer haar beste beentje voor zal zetten. De 6000 toeschouwers bege leidden de danspasjes van Har ding met een bescheiden ap plaus. Het wachten was op de publiekslieveling. Dat was niet de gracieuze Oksana Bajoel, die zich als een ballerina over het ijs bewoog, maar Nancy Kerri gan. De Amerikaanse, die in een klap wereldberoemd en stinkend rijk is geworden, ge droeg zich alsof ze zich in de plaatselijke disco bevond. De jury bleek dit keer meer waar dering op te brengen voor de eigentijdse opvoering van Ker rigan, dan voor het fijnere ar tistieke werk van de pas 16-jarige Bajoel. Nog voordat het 5,9's regende, werden de bloemenmeisjes bedolven onder de boeketten. Alsof de halve Keukenhof was leeg geplukt. „Ik voelde dat iedereen mij dit succes gunde. Het hele stadion FOTO AP stond achter mij", verklaarde 'Nancy Kerrigan na afloop. „Ik had helemaal niet het idee dat ik met de Olympische Spelen bezig was. Ik voelde me heel ontspannen. Om een beetje spanning op mijn benen te krij gen ben ik voor mijn kür wat buiten gaan lopen." Het duel Kerrigan-Harding verdween gisteravond voor even naar de achtergrond. De strijd voor Olympisch goud spitst zich nu toe tussen Kerri gan en Bajoel. Het bevooroor deelde publiek in Hamar heeft zijn keuze al bepaald, nu de jury nog. Vrouwen, stand na technisch pro gramma: 1. Kerrigan (VSt), 2. Ba joel (Oek), 3. Bonaly (Fra), 4. Lu Chen (Chi), 5. Szewczenko (Dui), 6. Witt (Dui), 7. Sato (Jap), 8. Choui- nard (Can), 9. Rechnio (Pol), 10. Harding (VSt). Lillehammer (dpa) - Het Canadese ijshockeyteam heeft in olympische kwartfinales niet over geluk te klagen. Twee jaar geleden zegevierden ze in Meribel na penaltieshots moeizaam over Duitsland, woensdagavond wonnen de Noordamerikanen in de verlenging even fortuinlijk van Tsjechië. Vrijdag stuiten de Canadezen in de halve finale op het favoriete Finland, dat de equipe van de Verenigde Staten met 6-1 deklasseerde. De Tsjechen, voor het toernooi getipt als een van de kanshebbers op het goud, kunnen zich opmaken voor de strijd om de vijfde plaats tegen de Amerikanen. In de derde kwartfinalewedstrijd werd Duitsland met 3-0 verslagen door Zweden, dat nu uitkomt tegen de winnaar van Slowakije-Rus- land. Kwartfinales: Zweden - Duitsland 3-0 (0-0 1-0 2-0). 34.14 Stillman 1-0, 47.42 Oernskog 2-0, 49.10 Svensson 3-0. Strafminuten Zweden: 16, Duits land: 18. Canada - Tsjechië 3-2 nv (0-1 1-1 1-0 1-0). 19.34 Janecky 0-1, 26.40 Savage 1-1, 35.42 Kucera 1-2, 54.35 Savage 2-2, 65.54 Kariya 3-2. Strafminuten: Canada 10, Tsjechië 8. Finland - Verenigde Staten 6-1 (2-0 2-1 2-0). 12.51 Koivu 1-0, 16.08 Nieminen 2-0, 20.54 Sacco 2-1, 24.05 Nieminen 3-1, 26.21 Virta 4-1, 46.59 Kiprusov 5-1, 55.11 Ojanen 6-1. Strafminuten Finland: 18, Verenigde Staten: 22. Europa Cup landskampioenen, halve-finaleronde. Groep A: Limoges (Fra) - Olym- piakos Piraeus (Gri) 67-59 (36-32), Mechelen (Bel) - Lever- kusen (Dui) 70-64 (38-31). Nairobi. WK B-landen, 50 overs. Kwartfinales. Groep 1: Nederland - Bangladesh 2-0. Bangladesh 159 all out in 49 overs, Nederland 205 all out in 48,3 overs. Nederland wint met 46 runs. Bekercompetitie Mannen, halve finales: Sittardia - V L 20-26, E O - Tachos 26-17. Vrouwen, kwartfinales: V L - Arnhem 22-13. Havelte. Marathon op natuurijs. 1. Huitema (Roden), 2. Veenhof (Gieten), 3. Kasper (Arnhem), 4. Bakker (Schermer), 5. Van Wijhe (Oosterwolde). Aruba, tweekamp Zevende partij: Poloegajevski (Rus) - Piket (Ned) V2-V2. Stand: 3-4. Linares (Spa). Internationaal toernooi. Eerste ronde: Kramnik (Rus) - Gelfand (WRu) 1/2-1/2, Anand (India) - Kamsky (VSt) 1-0, Belja- vski (Oek) - Sjirov (Let) 1/2-1/2, Lautier (Fra) - Karpov (Rus) 0-1, Barejev (Rus) - Kasparov (Rus) 0-1, Illescas (Spa) - Judit Polgar (Hon) 1-0, Topalov (Bul) - Ivan- tsjoek (Oek) 1-0. Tel Aviv. Vriendschappelijke wedstrijd: Israël - Georgië 2-0 (1-0). Doelpuntenmaker: Onana 2. Engeland, competitie Newcastle United - Coventry 4-1. Spanje. Athletic de Bilbao - Lo- grones 0-0, Lleida - Celta 0-0, Santander - Real Madrid 1-3, Atletico Madrid - Sevilla 2-4, Oviedo - Real Sociedad 2-1, De- portivo la Coruna - Albacete 5-1, Osasuna - Real Zaragoza 0-0. Dinsdag: Valladolid - Barcelona 1-3. Cambuur - Feyenoord Ajax 23 19 2 2 40 62-15 Feyenoord .22 14 7 1 35 42-15 PSV 23 11 8 4 30 42-22 Vitesse 23 13 2 8 28 48-26 NAC 23 12 4 7 28 46-31 Roda JC 22 11 4 7 26 34-25 Willem II FC Twente MW Sparta GA Eagles WV FC Utrecht Heerenveen Groningen Volendam Cambuur L RKC 23 10 22 22 23 23 23 23 23 22 23 23 22 8 25 7 24 8 22 9 21 11 21 9 11 19 10 19 12 15 15 13 14 12 H 10 22-381 27-46 21-42 mm 27-45! 17-W WEDSTRIJDEN Donderdag Ter Aar: Supersprint vrouwen en mannen C, 19.00 uur, tel. 01720-30808. Vrijdag Uitgeest: Marathon, mannen B/C Uitslagen Noordse combinatie, landen. Schansspringen, eerste onderdeel: 1. Japan (Abe, Kono, Ogiwara) 733.5, 2. Noorwegen (Vik, Ape- land, Lundberg) 672.0, 3. Zwit serland (Cuendet, Schaad, Kem- pf) 643.5, 4. Estland 619.0, 5. Oostenrijk 609.0, 6. Tsjechië 603.5, 7. Verenigde Staten 602.0, 8. Duitsland 595.0, 9. Finland 592.0, 10. Frankrijk 557.5. Donderdag tweede onderdeel, 3 x 10 km. Medailleverdeling na 41 van de 61 onderdelen goud zilver Rusland10 7 Noorwegen 8 7 Duitsland 6 4 Verenigde St5 3 Italië 4 3 Canada 3 3 Zuid-Korea 2 1 Zwitserland1 3 Oostenrijk1 2 Zweden1 0 Japan0 2 Kazachstan 0 2 Wit-Rusland0 2 Nederland0 1 Frankrijk 0 1 Finland 0 0 Gr.-Brittannië0 0 Slovenië0 0 Oekraïne 0 0 China0 0 yan onze judosportmedewerkf Kruiningen - De waalhal in Kruiningen zaterdag in het teken judosport.^De Gullit weer de held van Sampdoria Parma (anp/sid) - Het idee Ruud Gullit terug te halen naar AC Milan vervult Silvio Berlusconi met hoop, trots en blijdschap; de I angst hem kwijt te raken bezorgt zijn collega en de supporters van Sampdoria slapeloze nachten. De 31-jarige Nederlander! weer beschikbaar voor Oranje op elke door Advocaat gewenst! positie, bewees woensdagavond alweer zijn hervonden, toege-1 voegde waarde. Hij schoot Sampdoria persoonlijk naar de finale van het Italiaanse bekertoernooi. Tegenstander daarin is Torino of Ancona. Gullit scoorde in de tweede wedstrijd tegen Parma na 2l| minuten. Het zou de enige treffer blijven. De Europese t(u stander van Ajax probeerde van alles om de achterstand -"het duel in Genua werd met 1-2 verloren - goed te maken, maarz o ook alles mislukken. 'II Tulipo Nero' was daarmee weer eens de held. In de competitie staat Gullit met dertien doelpunten tweede op de schutterslijst en dus op menig verlanglijstje. Guimard wil boycot Ronde van Spanje Madrid - Cyrille Guimard is van plan de grote internationale wielerploegen op te roepen de Ronde van Spanje dit seizoen te boycotten. De Franse ploegleider van Castorama, tevens de tweede man van de internationale vereniging van wielerploegen, is van mening dat de formaties vrij moeten zijn in de keuze van het programma. De organisatoren van de 'Vuelta' haalden de afgelopen maanden de wrevel van de internationale ploegen op de hals met de I mededeling de Spaanse ploeg Banesto eventueel te weigeren als kopman Miguel Indurain niet zou deelnemen. Joao Havelange blijft beschikbaar New York - Joao Havelange, voorzitter van de wereldvoetbalor-1 ganisatie FIFA, zal zich dit jaar herkiesbaar stellen. De Brazili aan maakte dit bekend bij een bijeenkomst in New York) betreffende de wereldtitelstrijd. Havelange, sinds 1974 eerste man van de FIFA, zei zeker te zijn van steun van de belangrijkste voetbalbestuurders van di verschillende continenten. Sinitsin nieuwe tegenstander Tuur Rotterdam - De Rus Boris Sinitsin fungeert als nieuwe tegen stander van Regilio Tuur tijdens het boksgala op 7 maart i Sportpaleis Ahoy'. De zwaarvedergewicht vervangt zijn landge noot Anatoli Alexandrov, die om onduidelijke reden niet naar Rotterdam komt. Sinitsin maakte tijdens de Olympische Spelen in Barcelona I (1992) deel uit van de Russische selectie. Na dat toernooi startte hij als beroepsbokser. Het profboekje van Sinitsin telt tien I overwinningen, waarvan vijf binnen de limiet, één nederlaag en i| één onbeslist. Tuur begint in Ahoy' aan zijn 39e profpartij. De 26-jarige Rotterdammer boekte 34 overwinningen, drie nederlagen en één onbeslist. De voormalige Europese kampioen hoopt tijdens de zomer in Rotterdam te strijden om de wereldtitel van één vand vier internationale organisaties. en veteranen, 19.00 u 02513-13255. TOERTOCHTEN Donderdag Ter Aar, Langeraar: Plassentocht, I 10, 20, 40, 60, 90 km, 10.00 -16.0# j uur, tel. 01722-2247. brons 4 Almussafes (anp) - Vjatjeslav Ekimov ging juichend over de streep in de tweede etappe van Ronde van Valencia en mocht zich korte tijd de nieuwe leider in de Spaanse wielerronde noe men. De jury ontdekte pas veel later dat de Rus uit de ploeg van Jan Raas geen tijdvoordeel had behaald op de als tweede geëin digde Jean-Paul van Poppel. Ekimov kon het leiderstricot weer uittrekken en overhandigen aan de Nederlandse sprinter. Aan het slot van de rit deed Ekimov een geslaagde poging de eerste groep achter te laten. De Rus sprintte op 500 meter van de streep weg en hield zijn kleine marge op Van Poppel, die uitein delijk door een beter puntento taal de leiderstrui kreeg uitge reikt. Andy Möller is voor drie wed strijden geschorst. De Duitse in ternational, in dienst bij Juven- tus, werd zondag in de derby tegen Torino (1-1) van het veld gestuurd. De club legde de speler de boete op van 22.500 gulden. Möller mist de wedstrijden tegen Atalanta, AC Milan en Genoa. woi da Tl Reime: st i van samenwerk de"cïubs JVR en KIAI oi vangen dan 52 teams. Fora ties met uitstekende judok en toptalenten. „Het een magnifieke spc zeggen de organisatoren van der Linde van JVR Christiaan Gauthier j0AI in koor. Het Zeeuwse judo leek enige geleden in zwaar weer tere Saoedi-Arabië, op 20 juni in Washington de eerste tegenstander var Oranje bij het WK voet bal, hoeft geen geheim meer te zijn voor het N derlands elftal. Met vic obanden en rapporten keerden Leo Beenhakk en Wim Jansen gisterer op Schiphol terug van hun kortstondige avon tuur als bondscoach en assistent-bondscoach Saoedi-Arabië. Het in formatiemateriaal is vc Dick Advocaat. In eige land moeten Beenhakk en Jansen nu eerst bijk men van hun operatie 'Desert Storm'. Door Henk Mees Schiphol - Terug in derland vluchtte Beenhakker gisteren in percentages. Zoals vaagheid over zijn spra makende 75 procent volgens hem in 1990 dekt was gebleven van problemen rond Oranje de coach bij het WK Italië. Strijdbaar, alsof zich alweer oplaadde v een nieuwe WK-k weerde Beenhakker gistermorgen op Schip net terug via Parijs een lange nachtvlucht Saoedi-Arabië. r Ronde van Valencia. Tweede etappe: 1. Ekimov (Rus) 2w i km in 5.24.32, 2. Van Poppel (Ned' I 3. Dekker (Ned), 4. Mauri (Spa).5:1 Fagnini (Ita), 6. Guido Bontemp11 (Ita), 7. Hundertmark (Dui), 8. Rujz' P Cabestany (Spa), 9. Hodge (Aus), W-1 Zamana (Pol), 13. Maassen, 15- Cot- i des, 39. Bouwmans 0.11, 41. Blij*" I vens, 47. Rooks, 61. Den Bakker, r Theunisse, 128. Breukink 3.06. Algemeen klassement: 1. Van Popi 9.20.44, 2. Dekker, 3. HundertmarK, 4. Zamana, 5. Anguita (Spa), L Ekimov, 7. Mauri, 8. Cordes, 9.JU' I cala (Mex), 10. Maassen, 56. The"-1 nisse 0.11, 61. Bouwmans, 'H Rooks, 86. Den Bakker,115 I Breukink 3.06, 138. Blijlevens I' d" Siciliaanse Wielerweek. Vijfde etappe: 1. Cipollini (Ita) 14 I km in 3.38.15, 2. Ferrigato (Ita), J I Leoni (Ita), 4. Schiavina (Ita). I Minali (Ita), 6. Fontanelli (Ita). Casartelli (Ita), 8. Svoroda (Tsj). I Konisjev (Rus), 10. Sciandri (lta)' Algemeen klassement: 1. Calcater» (Ita) 20.04.32, 2. Massi (Ita) 0.31, J Copolillo (Ita) 0.38, 4. Berzin (WW 0.40, 5. Casagrande (Ita) 0.44, Rebellin (Ita) 0.46, 7. FondriestU^ 0.48, 8. Sörensen (Den) 0.52, 9. Bo- I tolami (Ita) 0.54, 10. Sciandri 1.04. Ronde van Taiwan Amateurs. Vijfde etappe: Chiay'i Ping Tong. 1Meewen (Aus) 4.3o,« 2. Schmidt (Dui), 3. Mizorov (W 6. Stam (Ned) z.t, 27. Froeling °P 7.58, 33. De Boer (Ned) z.t, J"; Hiemstra (Ned) 1.00.06, 68- u I Louw (Ned) z.t. j. Algemeen klassement: 1. Schmi 15.13.31, 18. Stam 12.19, 21 Boer 17.29, 48. Froeling 1.12.35. I De Louw 1.30.03, 69. HieiT^ 2.02.32. „Nu weten zieke geestj es weer dat we daar weggest zijn wegens zuip- en bras tijen met flessen whiskey. Ei is ook niet waar dat ik ruzie gekregen omdat ik mijn vi niet over zou mogen laten kc naar dat Arabische land. voorzover ik het kan doorj den, gaat het om een botsing denkwijzen en om gezicht: lies van mensen die gewenc autonoom en autoritair macht uit te oefenen", Beenhakker heel zeker na korte avontuur als bondsc van Saoedi-Arabië. Prins Sultan zou Leo Been ker meer kunnen vertellen Jeddah (sid) - Het natie heeft de eerste wedstrijc verloren. In de voorbereiding op he coach Mohammed Kharas tegen KV Mechelen. Matchwinnaar werd de Dei een strafschop. Saudi-Aral land en België, had de wee met het Belgische voetbal. de Arabieren bijgebracht oefenduel naar het Midden wa een haa drie Door Jaap van Essen Op een slof en ee: voetbalschoen word Ajax geen kampioen. Niet meer tenminst. neer het aan de mai jongens van Adidas li Een voetbalschoen toe altijd gewoon schoen. Twee strepen, pen, een kraaiend gestileerde puma, wat er ook op staat, schil ontdekt de modal trapper normaal gespro Natuurlijk, iedere ontwikkelt zijn eigen heeft zijn eigen, vaak c bare opvatting over schoen'. Maar eigenli. Pen al die verschillen sen' elkaar niet zoveel in essentie zijn alle schoenen zeer vergelijk he laatste echt grote ring van het schoeisel L

de Stem | 1994 | | pagina 10