Voetbalclub Sluis in problemen tegenheid Nog even feest in Ossenisse Intball Survival Fractie Hulst: 'Roep gedragscode voor wethouders in het leven' Nieuw gebouw voor Rode Kruis in Hulst POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS SPORT IN HET KORT 1 Zeventien jaar oude kantine doorn in oog van bestuur van vereniging Dijkwel en WeWiüner slaan eerste paal zorgcentrum ZEELAND A6 irticulieren I bedankje, jubileum, jwelijk, verloving, prestatie, examen, aham, enz. KORTING loneej-Vraag Aspergestekers Kleintje iversen Prijskaarting I Qe partij vindt dat dergelijke zaken moeten wor Geld voor pand stichting Groede Motordagen in Sluiskil ZLM vergadert voor laatste keer het veiligste adres II S«Unet0 1994 52|DESTEM MAANDAG 21 FEBRUARI 1994 '<olom 1.09 Incl. BTW, |el verplicht. Foto of rmaat 35 x 40 mm V. Overige tarieven op oto's worden niet ltourneerd. 82 of geef uw tekst laatsing af bij één van I Schriftelijke opgaven |id geaccepteerd indien ekend zijn, ook indien g bijgevoegd is. Is het recht voor teksten kn redenen te weigeren. |ver klachten bereiken ven tekst behoudt de I recht voor om de naam □ever bekend te maken. Gevraagd periode half april/ half juni I Werktijden 6.00-10.00u.vn Schrift, soli. Spitsbroekwei 1,4528 JT St. Kruis Goed, beter: Ig en oud. Progr. op maat voor r bedrijven. Barbeque en lunch |phen/Roosendaal: 01650-60870 Ma. 21/2, bieden en jokeren aanv. 20.00u„ café de Landbouw, Clinge. fan onze verslaggever Huls' - De wethouders van de gemeente Hulst ■noeten er via een 'gedragscode' voor zorgen ;at raadsleden tijdens gemeenteraadsverga deringen hun eigen wethouders niet in de I haren vliegen. Dat is de mening van de I -oepering Groot Hulst/Gemeenschappelijke Belangen. den geregeld in het vooroverleg in de fracties, zodat tijdens de raadsvergaderingen duidelijk is wie er nou eigenlijk tot de regeringsfracties be hoort en wie tot de oppositie. De groepering benadrukt dat daaruit vooral niet de conclusie getrokken mag worden dat het de bedoeling is het grootste gedeelte van de raad monddood te maken. „Integendeel, nieuw aangedragen feiten kunnen tot nuanceringen en zelfs tot een geheel gewijzigde standpuntbepaling leiden. Maar ellenlange discus sies, waarbij wethouders door hun eigen fractiele den worden bestookt en die ten slotte tot niets anders leiden dan het toch aanvaarden van de aangevochten voorstellen, leveren geen wezenlijke bijdrage aan de belangenbehartiging van de bur gers", aldus Groot Hulst. Om de burgers meer bij het gemeentebestuur te betrekken is Groot Hulst/Gemeenschappelijke Be langen voorstander van de invoering van een 'correctief referendum'. „Daar waar belangrijke beslissingen in de gemeenteraad geen breed draag vlak verkrijgen, willen wij de burger in de gelegen heid stellen om hierover schriftelijk zijn mening kenbaar te maken". De partij tekent daarbij aan dat dit referendum slechts sporadisch en zeer zorgvuldig gebruikt mag worden. De groepering vindt dat de gemeente niet zomaar de gemeentelijke loketdienst in de buitenkernen moet opheffen. Zelfs niet als er een belangrijke terugval van de belangstelling daarvoor is. Dit uit oogpunt van klantvriendelijkheid. In dat kader wil Groot Hulst/Gemeenschappelijke Belangen ook een onderzoek naar een mogelijke avondopenstel ling van het stadskantoor. Van onze verslaggever Oostburg - Burgemeester en Wethouders van Oostburg lillen 30.000 gulden subsidie geven aan de stichting Groe de. Met dat geld kan het pand aan de Slijkstraat 1 worden I gekocht. Het pand zal een aantal functies krijgen. Er komt een herberg/ pensionkamer in (op streekeigen wijze ingericht), een textielwin- keltje en een boekwinkeltje (an tiquariaat). De winkeltjes wor den op dezelfde manier ingericht als de reeds bestaande grutters- winkel en de schilderswinkel in Slijkstraat. Ook is er een I oorspronkelijk huiskamer-café opgenomen en er zijn vergaande plannen om de artotheek in het pand Slijkstraat 1. Ér is al een beheerder aanwezig, die een deel van het pand als woonruimte heeft gekocht. Alle voorzieningen zijn op kleine schaal en zullen een 'museu- machtige sfeer' uitstralen. B en I W willen het subsidie uit de post 'Kleine Kernenbeleid' halen. Van onze correspondent Sluis - Het bestuur van de voetbalclub Sluis voelt zich in de steek gelaten door het gemeentebestuur. Heet hangijzer is de kantine. Een zaak die al jarenlang de gemoederen bezighoudt. De huidige (houten) kantine werd zeventien jaar geleden in Haarlem gekocht. „We hebben het gebouw zelf opgehaald. Hij was toen al tien jaar oud. Hier hebben we vervolgens drie maanden moeten vergaderen om hem geplaatst te krijgen omdat het op grond van de gemeente moest gebeuren," deelt bestuurs lid Johan Bogaard mee. De ge meente nam na een aantal jaren de kantine van de club over. Tien jaar terug begon het verval zich al aan te kondigen en tege lijk de martelgang: brieven, te keningen (door een erkend bu reau gemaakt) en gesprekken naar en met de plaatselijke over heid. Doorbraak Drie jaar terug kwam er bijna een doorbraak, maar de 1,2 ton voor een stenen gebouw was niet haalbaar. Er werd overeengeko men dat de huidige kantine voor 60.000 gulden gerenoveerd zou worden. Vorig jaar mei werd begonnen met het werk. Er kwam onder meer een betonnen fan onze verslaggever lemeuzen - Gedeputeerde A. Dijkwel (welzijn) en directeur C. Wellhüner van het ziekenfonds AZWZ/ZHE slaan dinsdag samen de eerste paal van het nieuw te bouwen woonzorgcen trum aan het Oostelijk Bolwerk in Terneuzen. Het initiatief voor dit project, De Cavalier gedoopt, is genomen door de Humanistische Bouw- stichting Bejaardenhuisvesting in samenwerking met Humanitas Zeeland, verpleeghuis Ter Schorre, de stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen, de Huma nistische stichting Huisvesting Ouderen Zeeuws-Vlaanderen en de gemeente Terneuzen. Het woonzorgcentrum bevat vijftig woningen verdeeld over vier bouwlagen. De woningen worden gerealiseerd in de sociale huursector met een kale huur van 690 gulden per maand. De woningen hebben een opper vlakte van rond de vijfenzestig vierkante meter, zijn comforta bel ingedeeld, toegankelijk voor rolstoelen en aangesloten op een alarmeringssysteem. Ook hebben ze een tuin of balkon. Het centrum heeft tevens een grote ontmoetingsruimte, een wasserette, een kantoor voor de beheerder en zorgcoördinator en een fietsenberging. Er zijn twee dagverzorgingsruimten met keu ken. De Cavalier is bedoeld voor se nioren van boven de vijfenvijftig jaar. Afhankelijk van de moge lijkheden waar nog onderhande lingen over plaatsvinden, zijn ook woningen beschikbaar voor mensen vanaf achttien jaar met een AWBZ-verpleeghuisindica- tie en gehandicapten. vloer, vloerbedekking en dakbe dekking. De gaskachels, 27 jaar oud, hadden het ondertussen be geven. Maar verwarming zat niet in de renovatie. Dat was de druppel die de emmer bij het voetbalbestuur deed overlopen. Die heeft zelf een centrale ver warmingsinstallatie aangelegd. Kosten zonder arbeidsloon: 10.000 gulden. Voor de club financieel geen haalbare kaart. Er werd weer contact opgenomen met het ge meentebestuur. Die deelde de club mee dat een verwar mingsinstallatie er niet in zat. Ze moest het geld door het uitgeven van obligaties of een banklening bijeen zien te krijgen. De ge meente zou voor die banklening 5000 gulden garant staan. „Bovendien", aldus Bogaard, „werd ons te verstaan gegeven dat indien we niet tijdig kunnen aflossen, onze subsidie wordt ge kort. Subsidie die we met name voor de jeugd broodnodig heb ben. Ik vind het dieptreurig dat de gemeentebestuurders zo met ons omgaan, terwijl er voor an dere doeleinden wel geld genoeg schijnt te zijn. Bij ons blijft het water naar de zee dragen, want dit gebouw is over een paar jaar weer aan renovatie toe. Wat wil je met een 27 jaar oud houten gebouw". Zo konden de jeugdactiviteiten afgelopen winter geen doorgang vinden, omdat er geen verwar ming was. „We hebben hier nog zitten vergaderen met een straalkacheltje", aldus voorzitter Giel van Westen. Van onze correspondent Sluiskil - De organisatie van de Sluiskilse Motordagen is weer in volle gang. Dit jaar worden de dagen gehouden tijdens het pinksterweekeinde. Deze week is overeenstemming bereikt over de organisatie van de tweede wedstrijd van een se rie Eurocup pochet racing, wat een primeur is voor Nederland. Pochet racing zijn wedstrijden op kleine motoren van ongeveer 50 centimeter hoog. Van onze correspondente Hulst - Burgemeester A. Kes- s® opende, als voorzitter van liet Rode Kruis afdeling Hulst, zaterdag officieel het nieuwe multifunctionele ge bouw 't Kruispunt in de Ta bakstraat in Hulst. De afde- bng bestaat veertig jaar en bezit nu eindelijk een goed en praktisch gebouw. Voor de afdeling Hulst is dit een mijlpaal. De afdeling bezit nu een eigen multifunctioneel ge bouw en bovendien een depen dance aan de Hulster Nieuw- iandweg. In het nieuwe gebouw tonen alle activiteiten worden gehouden. De bloedbank maakt eveneens gebruik van deze ruim te. Na de geanimeerde openingstoe spraak van voorzitter Kessen, die de activiteiten van het Rode touis Hulst prees en vooral de grensoverschrijdende evenemen ten en het werk van de colonne ln de schijnwerpers zette, werd ?en videofilm over het Rode tois getoond. In drie minuten ®Bten oorlogsbeelden en droef- voorbij en ook werd de mzet van de Rode-Kruismensen lcht. Tegelijkertijd klonken e woorden van het lied 'Ima gine there's no heaven' van John «nnon. Na de aangrijpende "en kwamen de sprekers aan de beurt. meer dan honderd aanwezi- la nj ^erte§enwoordigers van het "toijk, provinciaal en regio- lm Kruis en vele vrijwil- «ers, hoorden kringcommissa- Een gezellig onderonsje tussen leden van het Rode Kruis in het nieuwe gebouw aan de Tabakstraat in Hulst. foto wim kooyman ris en hoofdbestuurslid mevrouw Balkenende-Sandee de vele vrij willigers roemen. „Het Rode Kruis levert mondiaal belangrijk werk, de wereldbevolking neemt toe, de rampen nemen toe en zonder de vele vrijwilligers die steeds in de schaduw van het grote lichaam meewerken, was het onmogelijk de nodige hulp te verlenen." Mevrouw Balkenende vergeleek de situatie met het vallen van gaten in een dijk. „Er vallen steeds meer gaten in de dijk en de gaten worden zelfs groter dan de dijken zelf," aldus het bestuurslid. Mevrouw de Boos, voorzitster Rode-Kruiswerkgroep De Vier Ambachten, strooide kwistig met complimentjes. Zij vertelde dat de dertien afdelingen van het Meetjesland in Vlaanderen met belangstelling de activiteiten volgden in Hulst. De grensover schrijdende samenwerking krijgt volgens haar steeds meer vorm. Verder spraken nog kringdirec teur Marteijn en dokter Sybesma (directeur bloedbank) en de heer Van der Meer, vertegenwoordi ger van de Evangelische Ge meente Hulst, die een ruimte huurt in het gebouw. Riet Mahu-Vermandel kreeg een oorkonde en een boeket bloemen van burgemeester Kessen als blijk van waardering voor haar tomeloze inzet voor het Jeugd Rode Kruis, nu al twintig jaar. Daarna volgde een receptie die volledig gesponsord is door di verse bedrijven in Hulst. De gel delijke giften die deze dag ge schonken werden zijn bestemd voor de bouw van het zieken- schip Henri Dunant III. Alle aanwezigen kregen na af loop een eerste dag enveloppe met het silhouet van Hulst. Er deden veel grote wagens mee aan de optocht in Ossenis se. foto wim kooyman Van onze correspondent Ossenisse - Het was zondag in Ossenisse compleet carna val. Er was veel publiek op de been. Er trok een kleurige stoet van loopgroepen en 23 carnavalswagens door het dorp. De stemming zat er goed in onder deelnemers en publiek. Alle collega-prinsen uit de ge meenten waren met hun gevolg aanwezig. Na de optocht werden in Hof ter Nesse de prijzen uit gereikt door Prinses Agnes van de organiserende carnavalsvere niging. Voor het derde achtereenvolgen de jaar werd de eerste prijs bij de wagens gewonnen door de groep De Toogverkens uit Graauw. Zij mocht daarom te vens de wisselbeker mee naar huis nemen. Ook burgemeester Th. Steen kamp van Hontenisse was naar Ossenisse gekomen om op offi ciële wijze de sleutels van de verschillende gemeentelijke car- navalsvorsten in ontvangst te nemen, waarmee het seizoen 1994 voor Hontenisse werd afge sloten. De verdere uitslag bij de wagens was: 2. De Reizende Man, Klooster- zande, 3. Fam. Duenncks, Klooster- zande en 4. De Klungels uit Graauw. Verdere uitslagen: Enkelingen: 1. Droomfee van Pinok- kio, 2. Tandenborstel, 3. Mexicaan Duo's: 1. Carnaval in Troetelland, 2. Bruidspaar, 3. Ventje met vlieger Groepen 3 t/m 5: 1. Fitamientjes, 2. Tafeltje-dek-je, 3. Wij hangen de beest uit. Groepen 6 en meer: 1. Op handen lopen, 2. Groenendijkse beren, 3. Kattenfamilie. Van onze correspondent Schoondijke - In zaal Wijffels in Schoondijke wordt vandaag de laatste algemene ledenvergade ring gehouden van de ZLM, kring West-Zeeuws-Vlaanderen. Na deze vergadering zal de kring verder gaan als de afdeling West-Zeeuws-Vlaanderen van de ZMO. De afdeling zal opgenomen wor den in de kring Zeeuws-Vlaan deren, samen met de afdelingen Axel en Hulst. Tijdens deze ver gadering geeft R. Ruules, ex-top man van Dow, zijn visie over de landbouw. Eveneens wordt nog een terugblik gegeven op 150 jaar ZLM. De vergadering begint om 19.30 uur. Winkelier opgelieht Goes - Een zaak in sportarti kelen aan de Keizerstraat in Goes is opgelicht voor een be drag van 400 gulden. Vrijdag middag kwam een ongeveer 40-jarige man de winkel bin nen die voor 400 gulden aan goederen kocht. De man be taalde met een zogenaamde mastercard. Achteraf werd ontdekt dat die was gestolen. Automobilist raakt gewond bij ongeval Wemeldinge - Een 53-jarige inwoner uit Wemeldinge is za terdagmorgen bij een eenzij dig verkeersongeval in zijn woonplaats gewond. De man reed met zijn personenauto op de Hogeweg door onbekende oorzaak achterop een gepar- keerdstaande vrachtauto. Per ambulance werd hij overge bracht naar het Oosterschel- deziekenhuis in Goes. Bij de aanrijding werd de personen auto geheel vernield. Bon voor winkeldievegge Terneuzen - De politie in Ter neuzen heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een vrouw uit die plaats voor een ge pleegde winkeldiefstal. De vrouw wilde een filiaal van AH verlaten zonder betaling van de in haar bezit zijnde goederen. Ze had vlees en een paar panty's ter waarde van 56 gulden gestolen. Man mishandeld Gees - Een 44-jarige man uit Goes deed gisteren bij de poli tie in zijn woonplaats aangifte van mishandeling. Na wat on enigheid in een café aan de Grote Markt in Goes werd de woordenwisseling buiten voortgezet. Daarbij kreeg de Goesenaar enkele rake klap pen te incasseren. Wat de oor zaak van het incident is, is niet bekend. Biervliet PLATTELANDSVROUWEN - De vrouwen van de Neder landse Bond voor Plattelands vrouwen gaan dinsdag 22 fe bruari op excursie naar de waterzuivering van het water schap De Drie Ambachten. Er is een rondleiding door het bedrijf met aansluitend uitleg over de waterschapsverkiezin gen. De excursie duurt van 13.00 tot ongeveer 16.00 uur. Woensdag 23 februari komen de vrouwen weer bij elkaar in het kerkcentrum te Hoek om 19.45 uur. Dan vertelt apothe ker Haman uit Terneuzen alles over medicijnen, over het be waren en de bijsluiter. AGRARISCHE VROUWEN - Dinsdag 15 maart verzorgt de agrarische commissie een stu diedag. Het thema van deze dag is: Agrarische vrouwen en hun werk. Deze studiedag be gint om 09.30 uur. Drie vrou wen vertellen over hun werk op het bedrijf. Na de lunch volgt een rondrit per bus door het gebied. KIJK OP KLEDING - Kijk op kleding is de titel van een programma over kleding en textiel. Dit wordt georgani seerd door het centrum voor ontwikkelingssamenwerking samen met de Novib en de Bond van Plattelandsvrouwen. Er zijn twee bijeenkomsten. Woensdag 9 maart in de con certzaal te Middelburg en woensdag 16 maart in De Zae- te in Yerseke. De zaal gaat om 12.45 uur open. PAASINSTUIF - De paasin- stuif is donderdag 24 maart in café De Landbouw. Die begint om 13.30 uur. VERGADERING - De fanfare Willem Beukelszoon houdt donderdag 3 maart de jaarver gadering, aanvang 20.00 uur. Op de agenda staat onder an deren een bestuursverkiezing. Westdorpe OUD PAPIER - Bestuursleden van de voetbalvereniging RIA halen zaterdag 26 februari vanaf 09.00 uur weer oud pa pier op. Ador-tennis Hoek - Boskreek 3 was met 3-1 te sterk voor Petit Paris in poule G van de Ador-tennis- competitie voor vrouwen. Voor het team uit Breskens waren Hendrika van der Lin den en Willy Zahn succesvol via 10-7 tegen Annie Hinne- man/Nell Oosthoek. Verder kwamen Marianne Haeck en Sari Risseeuw tot de halve winst tegen Ria Thomaes/An- ne van Parijs: 7-7. UITSLAGEN Tegenstanders-Stap-voor-stap 4-0, ZVH 2-Bouterse 4-0, Berend- se-Smash 0-4, De Jojo's-Meppers 4-0, Doorzetters-Friends 2-2, Dropshotje-Denoek 4-0, Boskreek 3-Petit Paris 3-1, Ador Sport 1-Boskreek 2 0-4. Tennis vrouwen Hulst Hulst - In de tenniscompetitie voor vrouwen eindigde het ge vecht in de bovenste regionen tussen Axel 1 en Perdaen in een 4-4-gelijk spel. Beide teams zijn hiermee uitge speeld. Alleen Vogelvlucht 2 kan voor Axel 1 nog roet in het eten gooien op weg naar het kampioenschap. Tegen Perdaen was Carla Sa- man goed voor twee overwin ningen. Samen met Rema San- derse en Marie-José Heyens werden Tosca Perdaen/Roos Sponselee en Roos Sponselee/ Michelle van Kerkhoven met 7-5 teruggewezen. Voor Per daen was Matty Asselman twee keer succesvol. Met Mi chelle van Kerkhoven en Tos ca Perdaen aan haar zijde werd gewonnen van Corrier Riekwel/Marie-José Heyens (10-5) en Corrie Riekwel/Re- ma Sanderse (8-5). UITSLAGEN Poule Ai Vogelvlucht 1-De Lelies 2-6, Axel United-Dream 0-8. Poule C: Acclivity-Spagaat 2-6, Graauwse Meppers-Stramijntjes 7-1, Club '86-Lamir 4-4, Axel 1-Perdaen 4-4. STAND Poule A: Dream 6-44, Tefrent en Deltour 6-32, Veertig Plus 7-27, Doorzetters 6-25, Vogelvlucht 1 7-21, Axel United 6-20, De Lelies 7-18, Eikenhof 7-13. Poule B: TAH 7-50, De Dropshots 6-34, De Footer 6-29, Abbeel 6-28, TZN 6-23, Hontenisse 7-23, De Vlasbloem 7-21, Lappetem 5-15, Doetterniettoe 6-3. Poule C: Axel 1 8-48, Perdaen 8-38, Graauwse Meppers 7-36, Vogelvlucht 2 6-36, Spagaat 7-34, Acclivity 7-28, Stramijntjes 8-28, Lamir 8-10, Club '86 7-8. Recreatief zaalvoetbal Oostburg Oostburg - In de eerste klasse van het Westzeeuwsvlaamse recreatieve zaalvoetbal komt Albert Heijn zich nadrukkelij ker in de bovenste regionen van de ranglijst melden. De 'grutters' wonnen afgelopen week van ABN/Amro en ko men op een gedeelde tweede plaats naast Oud Sluis. In de bedreigde hoek deed Veteranen een uitstekende zaak met winst op Traas. UITSLAGEN Eerste klasse: Traas-Veteranen 3-5, Albert Heijn-ABN/Amro 6-5. Tweede klasse: Telepost-De Block 0-6, Rode Leeuw-'t Krikje 2-6, Bon Ami-Deltan 6-6, Sunset Bou levard-Van Looy 12-2. Derde klasse: WOD/St.-Pierre-De Zwart 3-10, Wielewaal-Opties 8-1, Chez Rene-Riemens 0-3. STANDEN Eerste klasse: Edah/Mijnders 13-20, Oud Sluis 14-19, Albert Heijn 15-19, Francke Sport 14-17, La Porte d'Or 11-14, Traas 14-12, AfcN/Amro 13-11, Vetera nen 13-10, OBS/De Jonge 13-9, Rafeo 13-8, Omnisport/Boeme- rang 13-5. Tweede klasse: De Block 14-20, 't Krikje 14-20, Bon Ami 13-18, Stekelinck 13-16, Sunset Boule vard 13-16, Deltan 15-15, Rode Leeuw 14-12, Gemeente Oostburg 13-10, Van Looy 14-8, Telepost 13-7. Derde klasse: Groosman/Hof van Brussel 11-22, De Zwart 12-18, Meeusen 12-15, Wielewaal 13-13, Riem ens 12-10, WOD/St.-Pierre 12-10, Van de Sande 12-8, Opties 12-8, Chez Rene 12-8, Wolf 12-8. (ADVERTENTIE) BEVEILIGING Erkend Beveiligings- ^5^ Installateur en de elektronica van morgen.... S -TiMoo* 01155 - 62710

de Stem | 1994 | | pagina 7