Sport Contributie blijft ongewijzigd Simon en Van Poecke eisen eindzege op Komend weekend eerste krachtmeeting TOEGIFT OP MAANDAG KaC is club van het jaar Ron Goossen eindwinnaar STEEN scoort er op los Uitgesproken... DE STEM ZEELAND Vlotte ledenvergadering van WV Zeeuws-Vlaanderen TENNIS ATLETIEK Bestuur KNWU komt weer op sterkte WV Zeeuws-Vlaanderen klaar voor nieuwe seizoen Monsterscore Ambiance I ARD stikke 'leuk Mankementen nieuwe veerboot Nederlanders met hasj in Spanje opgepakt I Rente op bank: moslims met dood bedreigd Hogere uitkerir werkloze politic Bemiddeling in zaak-Macedonii Meeste banen |foj CDA en VY MAANDAG 21 FEBRUARI 1994 Bl(l i I m HBHH Van onze medewerker Eddy de Schrijver Sluiskil - De algemene leden vergadering van de wielerve reniging Zeeuws-Vlaanderen in hotel Atlanta werd in een ijltempo afgewerkt. Dat kon ook wegens de goede voorbe reidingen. De contributie voor dit jaar blijft op hetzelf de peil. Dat betekent dat de jeugd veertig gulden betaalt, de amateurs, de nieuwelingen en junioren zeventig gulden en gewone leden dertig gul den. De aangesloten comités betalen honderd gulden. Karei de Koeijer wil wegens drukke werkzaamheden het se cretariaat inruilen. Tot er een vervanger is gevonden blijft De Koeijer zijn hobby uitoefenen. Ook Ben Zaan legt zijn bestuurs- activiteiten stil. Dat houdt overi gens niet in dat hij verloren gaat voor de club. Allereerst wil hij een toerclub op poten zetten. Guus Barhorst volgt inmiddels de bestuursvergaderingen en zal in de toekomst tot het bestuur toetreden. Barhorst zal zich bezig gaan houden met jeugdzaken. Arno Sijnesael stopt als begeleider. Nieuwe gezichten zijn Ab Ver- planke en Harold d'Hont uit Hulst. Zij zullen de renners be geleiden. Verplanke heeft inmid dels al de nodige kilometers ach ter de renners in de Ardennen gereden en het bevalt hem pri ma. „Alleen de eerste keer heb ik maar bar weinig van mijn ren ners gezien. Toen was het mistig en zag ik alleen de laatste cou reurs nog rijden," aldus Ver planke. „Ik heb er zin in. De sfeer in de ploeg is uitstekend," liet Verplanke weten. Alle agendapunten werden bij zonder vlot afgewerkt en de pauzes namen meer tijd in be slag dan de vergadering zelf. Voorzitter Constant van Water schoot liet het afgelopen jaar de revue passeren en vond het aan de ene kant jammer dat de club competitie in Nederland vaarwel werd gezegd en vond het juist leuk dat de amateurs nu ook in België de klassiekers meepikken. Zondat staat de eerste wedstrijd op het programma in de omge ving van Brussel. „Ik hoop dat we in Zeeland toch alle klassiekers kunnen rijden. De Braakman is tot nu toe de enige onzekerheid, maar ik kan me niet voorstellen dat de KNWU ons er van weerhoudt. Dat zou een aanfluiting zijn. Zeker gezien alle vernieuwings gedachten die er heersen binnen de KNWU. We rekenen dus ei genlijk op geen problemen," al dus Van Waterschoot. Ab Verplanke deed nog eens een oproep aan de comités om de koersen wat meer te spreiden. „In juli zijn de koersen niet te tellen. Als renner wil je ook wel eens rust en vakantie en meestal pak je een weekje in juli. Dan is het eigenlijk niet te verwonderen dat er zo weinig Zeeuws-Vla mingen aan de start staan," al dus Verplanke. Consul Henk Re- mijnsen gaf Verplanke volkomen gelijk en Van Waterschoot gaf de consul de raad mee - opnieuw - eens met de comités om de tafel plaats te nemen om dit nu eens echt van de grond te krijgen. Maar sommige comités zullen natuurlijk denken dat als je een maal van je datum bent afge stapt het verdraaid lastig is om die weer terug te krijgen. Daar zal dus een passende oplossing voor gezocht moeten worden. Van onze tennismedewerker Henk van de Voorde Hoek - Geheel conform de prognoses eisten Rob Simon en Guido van Poecke de eind zeges voor zich op in de hoogste categorieën van het Open Ador-tennistoernooi in recreatiegebied De Braakman te Hoek. In de BI-finale diende de 28-jarige Rob Simon in de finale af te rekenen met zijn enkele jaren oudere broer Mike Simon. Zoals verwacht won de jongste Simon, al waren de krachtsver schillen te verwaarlozen. De wedstrijd op zich was zeker het aanzien waard. Temeer omdat naast Mike Simon ook Rob Si mon, tegen zijn gewoonte in, koos voor een aanvallende speel wijze. Mike brak meteen de service van zijn broer om vervolgens een 2-0-voorsprong teniet zien gaan in een 4-2-achterstand. Toch werd het nog 4-4 en 5-5, maar hier forceerde Rob een beslissen de break; om uiteindelijk te fi nishen op 7-6. „Ik vond het jammer dat andere BI-spelers uit de streek het af lieten weten zoals Pieters, Verberkmoes en Bierings. Het spelen van een Bl- toernooi is een ideale manier om goed bezig te zijn. Als er dan eens één wordt gehouden laten ze het afweten. Ik wil de finale wel eens tegen iemand anders dan Mike spelen," aldus Rob Simon. De 17-jarige Hulstenaar Guido van Poecke werd zoals voorspeld eindwinnaar in de B2-klasse. In een rechtstreeks duel tegen con current Koert van den Akker liet hij er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was, 10-6. In de C-finale verloor favoriet Niek de Koster uit Clinge ver- De finalisten uit de diverse categorieën tijdens het Ador-tennistoernooi in De Braakman. rassend met 9-4 van Tony Seen uit Groede. De outsiders Hessel Hamelink en Jan Mol bekampten elkaar in de Dl-eindstrijd. Eerstgenoemde won met mini maal verschil. Jan Standaert en Henk Ulijn zegevierden in de laagste categorieën. Bij de vrouwen-C, Dl en D2 mochten achtereenvolgens Win- cke Meulebroeck, Lilian de Kort en Juul Benjaminsen de felicita ties in ontvangst nemen. UITSLAGEN MANNENENKEL BI: finale: Rob Simon-Mike Simon 7-6. B2: Robin Morel-Paul Cortvriendt 8-3, Guido van Poecke-Robin Morel 8-3, Koert van den Akker-Robin Morel 9-7, Guido van Poecke-Paul Cortvriendt 12-4, Koert van den Akker-Paul Cort vriendt 9-8, Guido van Poecke-Koert van den Akker 10-6. Eindstand: 1. Guido van Poecke, 2. Koert van den Akker, 3. Robin Morel. C: halve finale: Niek de Koster-Robin Morel 8-4, Tony Seen-Cor de Jonge 13-4, finale: Seen-De Koster 9-4. Dl: halve finale: Hessel Hamelink-Ar- jan Michielsen 11-8, Jan Mol-Jack Beun 5-3, finale: Hamelink-Mol 7-6. D2: kwartfinale: Leon Zaal-Dick Vro lijk 17-6, Jan Standaert-Wim Daneels 9-4, halve finale: Adrie Verschelling- Peter Simonse 8-5, Jan Standaert- Leon Zaal 12-3, finale: Standaert-Ver schelling 11-4. E: eerste ronde: Henk Ulijn-Rammeloo 12-3, halve finale: Mark Sarneel-Johan Benjaminsen w.o., Henk Ulijn-Wim de Vlieger 6-5, finale: Ulijn-Sarneel 12-3. VROUWENENKEL C: 1. Wincke Meulebroeck, 2. Ilse van Doorn, 3. Margriet Buyze, 4. Cindy van Waes. Dl: Lilian de Kort-Sarie Witte 13-6, Lilian de Kort-Martina de Kruyter 13-5. Eindstand: 1. Lilian de Kort, 2. Carla de Rijcke, 3. Sarie Witte. D2: Eindstand: 1. Juul Benjaminsen. MANNENDUBBEL B: Smolders/Van der Sloot-De Koster/ Van Poecke 12-4, Van den Akker/Cort- vriendt-Smolders/Van der Sloot 11-7. Eindstand: 1. Langeraert/Simon, 2. Cortvriendt/Van den Akker, 3. Van der Sloot/Smolders, 4. De Koster/Van Poecke. Cl: Morel/Seen-Matthijssen/De Paepe 9-6. Eindstand: 1. Seen/Morel, 2. Pij- pelink/Proos, 3. Matthijssen/De Paepe, 4. Van den Akker/Vercruysse. C2:'halve finale: De Jonge/Stellenaar- Michielsen/De Ridder 10-7, finale: De Jonge/Stellenaar-Cohen/Nijsten 10-8. Dl: halve finale: Brenner/Van Leeuwe- De Kraker/Vantricht 15-3, Hamelink/ De Zeeuw-Pot vlieger/Vantricht 12-8, finale: Brenner/Van Leeuwe-Hame- link/De Zeeuw 10-7. D2: halve finale: Burky/De Krijger- Krijger/Steenbakker 9-7, d'Hooghe/ Heyman-Klopmeyer/Sijnesael 13-4, fi nale: d'Hooghe/Heyman-Burky/De Krijger 13-2. VROUWEN DUBBEL C2: halve finale: Hoek/Visser-Van de Vijver/Vos 9-6, finale: Hoek/Visser- Van Doorn/Vriends 12-5. Dl: halve finale: Adam/Carels-Van Cadzand-Bad - Georges Valckx won gisteren in Cadzand-Bad de laatste Natuurloop van dit seizoen. De Ossenissenaar, die de zaterdag in Graauw al een trimloop op zijn naam had geschreven, beheerste in de Westzeeuwsvlaamse duinenrij de 8700 meter lange trimloop van begin tot eind. Alleen zijn clubmakker Patrick van Quekelberghe hield hem in de beginfase even gezelschap, maar na de twee kleine aanloop ronden zette Valckx zijn winnende solo in. Achter hem viel Van Quekel berghe, die deze loop als een training beschouwde, terug naar de vierde plaats en vonden Ron Goossen en Piet Westerweele el kaar in de jacht op Valckx. Een jacht die bij het ingaan van de vierde en laatste grote ronde succes leek te hebben, maar Val ckx had nog voldoende reserves om ook deze ultieme aanval op Van onze sportmedewerker Kloosterzande - De voorjaars vergadering van het district Zee land van de KNWU vindt don derdag 17 maart plaats in hotel Van Leuven in Kloosterzande. De aanvang is 19.30 uur. Tijdens deze bijeenkomst hoopt het districtsbestuur op oorlogs sterkte te komen. Dat betekent dat in totaal zeven bestuurders achter de tafel zullen plaatsne men. Kandidaat voor de open plaatsen zijn Peter Ruissen uit Kapelle en Kees Bal uit Zoute- lande. Met Kees Bal heeft het bestuur een wielerkenner bij uit stek weten te strikken. In Kloosterzande wordt ook de districtsploeg van de junioren voorgesteld en in het nieuw ge stoken door Attent. In deze ploeg rijdt ook Hidde Visman uit Terneuzen. zijn positie af te slaan. Goossen werd uiteindelijk tweede, wat genoeg punten opleverde om zich eindwinnaar van dit vier wedstrijden tellende circuit te kunnen noemen. Ingrid Verheye was de enige vrouw die op deze koude zon dagmorgen naar Cadzand-Bad was gekomen. Goed voor de eindzege, die bij de mannen-ve teranen naar Jan van de Linde ging. Op de kortste afstand, de 4700 meter, ging de winst bij de mannen naar Luc de Jaeger. De fysiotherapeut uit het Belgische Watervliet hield de jonge Stefan Krijnen op afstand, wat genoeg punten opleverde om zich eind winnaar op deze afstand te kun nen noemen. Datzelfde gold voor Marlies van de Voorde bij de vrouwen. UITSLAGEN JEUGD 1400 METER Jongens: 1. Klaas Goossen (Cadzand) 5.52, 2. Samil Aksoy (Terneuzen) 5.57, 3. Wouter Verdunnen (Hulst) 6.02. Meisjes: 1. Liesbeth Breepoel 6.00, 2. Sandra de Block (beiden Hulst) 6.06, 3. Rafke Risseeuw (Schoondijke) 6.52. MANNEN 4,7 km: 1. Luc de Jaeger (België) 18.22, 2. Stefan Krijnen 18.52, 3. Steven van de Veire 20.34, 4. Francois Babijn (allen Oostburg) 21.37, 5. Piet Hu- bregtse (Nieuwvliet) 21.42. 8,7 km: 1. Georges Valckx (Ossenisse) 33.20, 2. Ron Goossen (Cadzand) 33.44, 3. Piet Westerweele 33.48, 4. Patrick van Quekelberghe (beiden Aarden burg) 33.55, 5. Erik van Nevel (België) 36.26, 6. Eddy Kox (Sas van Gent) 36.45, 7. Bram de Hullu (Nieuwvliet) 37.20, 8. Jan van de Linde (Oostburg) 37.28, 9. Jan Goossens (Axel) 37.35, 10. Huib de Loos (Oostburg) 37.49. VROUWEN 4,7 km: 1. Marlies van de Voorde (Oostburg) 25.42, 2. Sandra de Reu (Breskens) 26.41, 3. Coby Scherbeijn (Terneuzen) 29.06. 8,7 km: 1. Ingrid Verheye (Breskens) 47.06. Van onze medewerker Eddy de Schrijver Sluiskil - De renners van de wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen hebben er alle maal weer enorm veel zin in. Dat bleek zaterdagmiddag in Atlanta in Sluiskil tijdens de ploegenvoorstelling. Maar dat is geen nieuws, want elk jaar staan de ren ners te trappelen om te fiet sen. Conno van de Sande uit Over slag verwoordde dat uitste kend. Hij stelde: „In januari of februari ziet iedereen het wel zitten, maar het is de kunst om er een paar maanden later nog zo over te denken. Voor mij zijn klassiekers uit den boze. Laat die jonge gasten maar rijden. Die hebben nog ambities in die richting. Voor mij zijn criteria voldoende," aldus Van de San- de. De man waar alle ogen weer op gericht zullen zijn is Peter Mol. Hij reed vörig seizoen van de ene naar de andere overwin ning. Daarbij ook heel wat tweede plaatsen. „Dus het kan beter. Ik richt me vooral op de Belgische kermiswedstrijden en de Zeeuwse natuurlijk. Ik heb er zin in en de ploeg rijdt niet slecht tijdens de trainingen," stelt Mol. Patrick van Passel wordt onge twijfeld weer een sterke pion in het systeem van de wielerver eniging. Tijdens de trainingen laat hij anderen afzien. Zijn ambities zijn weer duidelijk „Als ik rijd doe ik dat met volle overgave.- Anders doe ik het niet. We hebben een ploeg die weer resulaten kan neerzetten," De coureurs van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen tijdens de ploegenvoorstelling in Sluiskil. FOTO WIM KOOYMAN. meent hij. Ook Karei van Goethem is er nog steeds bij. „Misschien wel mijn laatste jaar als het niet meer gaat zoals ik wil," aldus Van Goethem, die dit seizoen zeker beter wil presteren. Nieuwkomers in de ploeg zijn Karei Warnier uit Hulst en Cees Delzenne uit Philippine. „Ik heb geen pretenties meer, maar ik wil het gewoon probe ren," liet hij zich ontvallen. Warnier kan een aanwinst be tekenen voor de club al is het nog erg vroeg om dit te roepen. In de klassiekers zal blijken of de Hulstenaar laat zien wat hij in zich heeft. Voor zaterdag staat hij ip elk geval al reserve wegens zijn opmerkelijk rijden tijdens de trainingen. Dat geldt ook voor Martin de Jaeger die zaterdag mag aanzetten in Brussel-Opwijk. Roy Bogaert, Fonny Kint, Rudi Rabout en Jackie Fortrei zijn renners die voor verrassingen kunnen zorgen. In de breedte staat er dus een uitgebalan ceerd team met ook Rolf Mo- bach als helper. En als Dean Peterken en Mark Young zich weer bij de ploeg melden zal het misschien vechten zijn om een plaatsje. Peter Picavet uit Hulst ge bruikt het fietsen bij de ama teurs louter en alleen als sping- plank naar de duathlon in voornamelijk België. De mid dag werd vakkundig aan elkaar gepraat door Eddy Bogaert en de renners verschenen allemaal in hun nieuwe kleding van de sponsors van de wielervereni ging Zeeuws-Vlaanderen. Het voorlopig programma van de amateurs van de wielerver eniging Zeeuws-Vlaanderen ziet er als volgt uit: 27 februari: Brussel-Opwijk, 5 maart: Vlaamse Pijl in Harelbeke, 13 maart: Gent-leper, 23 maart: Zesbergenprijs Harelbeke, 3 april: Steenhuize-Hekelgem, 9 april: Omloop van de Braak man, 16 en 17 april: Tweedaag se van de Gaverstreek, 24 april: Wim Hendriks Trofee, 14 mei: Omloop van Vogelwaarde, 28 mei: Ronde van Midden-Zee land, 11 en 12 juni: Zeeuws- Vlaams Wielerweekend, 10, 11 en 12 september: Delta Toer. EEN MONSTERSCORE van 28-26, dat presteerden de vol leybalteams van WR en Ardi- to zaterdag tijdens hun wed strijd in de promotieklasse. Beide teams hadden na vier sets allebei twee sets gewon nen, dus moest de ralleypunt- set de beslissing brengen. Zowel WR als Ardito ging tot het uiterste. Dan weer WR, dan weer Ardito op match- punt. Ronald Groenewegen was bij Ardito op dreef, ter wijl bij WK lts Simonides bleef scoren. Uiteindelijk werd de set bij de stand 28-26 in het voordeel van WR be slist. Terecht een monsterscore genoemd. DAT TJOBA kampioen zou worden in de derde klasse van het landelijke korfbal, zat er eigenlijk al in voordat ér een bal was gegooid. Tjoba vooraf torenhoog favqriet dus. Het maakte die rol ook waar en afgelopen zaterdag was het zover. Vier wedstrijden voor het einde kon Tjoba de felbJ geerde titel met promotie naar de tweede klasse pakken inde streekderby tegen degradatie, kandidaat Blauw Wit. De am biance in het sportcentnuj Goes was geweldig: volle tiJ bunes, kinderen met groen-wii geschilderde gezichten, hoempa orkest en dus lawaai. Coach Jan had zijn ploeg voorbereid een fysiek en fel spelend Blauw Wit, maar moest tot zijn verbazing constateren, dat zijn opponent Blaas de Ridder een andere tactiek had uitgestippeld, die vooral ver dedigend rendement oplever-! de. Tjoba had daardoor helft moeite om Blauw van zich af te schudden. Dat het ondanks dat toch een fikse overwinning werd, had veel te maken met het verschil in in dividuele klasse. Met deze titel is Tjoba na! enkele seizoenen van kwakke len weer terug in de tweede klasse, zowel in de zaal als op het veld. Bijdragen: Willy van Leeuwen en Rinus de Doelder. Kleintjes in De Slem 8r zoveel bijzondere en ..ressante aanbiedingen In staan. Elke dag weer I Mie JAARGANG 1 Breskens - De nieuwe veerboo Koningin Beatrix is gistermor Len enkele uren uit de vaar geweest. Nog geen half jaar dat het schip in de vaart [«enomen, vertoont het manke „enten. Volgens de PSD vallei Hie onder de garantie. |Z|E ZEELAND-Cl Van onze sportmedewerker Terneuzen - Er werd gisteren op grote schaal vriendschap]» lijk gevoetbald in Zeeuws-Vlaanderen. IRosmalen - NAC heeft de eerst [prijs in het seizoen binnen. D Bredase club is gisteravond tij ldens het jaarlijkse WCS-gal [voor profvoetballers uitgeroepe [tot club van het jaar. Jari Litma |nen van Ajax werd uitgeroepe |tot de beste voetballer van d [eredivisie. [(ZIE SPORT -B2 [ibiza - De Spaanse politie hee [twee Nederlanders gearresteet [die worden verdacht van has I smokkel met een zeilboot. I |boot werd tien kilometer uit c [kust van Ibiza onderschept. Ai boord was een lijst met namf [van schepen die ook worden g lbruikt bij de smokkel van hasj. FOTO WIM KOOYMAN Hecke/Van Lancker 8-7, Blokland/Van Loo-Harms/Steenbakker 9-8, finale: Blokland/Van Loo-Adam/Carels 12-5. D2: halve finale: Naerebout/Steenber- gen-Groosman/Van Leeuwe 14-6, Van Haelst/De Poorter-Doyer/Peperzak 11-7, finale: Van Haelst/De Poorter- Naerebout/Steenbergen 14-5. GEMENGD DUBBEL C2: halve finale: Van de Vijver/Van de Griek-Hoek/Van den Akker 10-9, fina le: Vos/Vos-Van de Vijver/Van de Griek 10-5. Dl: halve finale: De Kort/De Kort-Ol- lebek/Michielsen 15-5, finale: De Kort/ De Kort-Willemse/Oosthoek 13-6. D2: halve finale: Steenbakker/Krijger- Van Espen/Van Espen 14-5, Witte/ Huisman-Heezius/Heezius 13-6, finale: Steenbakker/Kr ij ger-W itte/Hu isman 12-6. Vooral STEEN schoot uit zijn slof via een 1-8-zege tegen Graauw. Opvallend was het ge lijke spel (2-2) dat Sluiskil 2 tegen Corn Boys behaalde. GRAAUW-STEEN 1-8 - In de eerste helft kon Graauw het nog enigszins bijbenen. Ook toen was STEEN sterker, maar bleef de score beperkt tot 0-2. Kort na rust scoorde Jean-Paul de Ca- luwé zelfs tegen, maar daarna was het hek van de dam. Voor STEEN scoorden: Mark Strij- donk (3x), Werner Bisschop (2x), Marco Ottjes, Eric Merckx en Ronny van Deursen. SLUISKIL 2-CORN BOYS 2-2 - Een goede wedstrijd van Sluiskil 2 dat, versterkt met een drietal vaste krachten van het stan daardteam, nauwelijks onder moest doen voor de bezoekers. Henk Neels opende de score voor de thuisploeg, maar op slag van rust scoorde Martin Dhaene 1-1. Na rust kwamen de bezoekers op 1-2 door Hans Dhondt. Daarna legde Henk Neels de 2-2-eind- cijfers vast. CLINGE-HVV'24 1-5 - In de eerste helft was HW'24 ook al sterker, maar wist Clinge de schade beperkt te houden tot 1-2. Harm Rietjens opende de score voor de bezoekers, waarna Roland de Block 1-1 liet noteren. Angelo Verbraeken scoorde 1-2 en kort na de pauze tekende Dennis Rietjens voor 1-3. In de slotfase werd het nog 1-5 door goals van Harm Rietjens en Mar tin Thomas. SLUISKIL-OOSTBURG 5-0 - Sluiskil kwam furieus uit de startblokken en stond na 18 mi nuten al met 4-0 voor door doel punten van Marcel Meijer (2x), Arno Zwegers en Martin van de Bossche. Daarna liet de thuis ploeg nogal wat kansen liggen. Een kwartier voor tijd legde Paul van der Hooft de eindcijfers vast. AARDENBURG-BIERVLIET .-rrryi-r y*TAV# 0-2 - Een gelijk opgaande we strijd met weinig kansen, schaarse kansen die zich voord den werden niet door Aarden burg, maar wel door Biervli^ verzilverd. In de tweede wisten Erwin Duysserinck Michel van de Walle de weg na het net te vinden. VOGELWAARDE-JONG Hf BON 2-0 - Vogelwaarde wi meer in balbezit en ook de mei gevaarlijke ploeg. Met een bal opende Marco van Vlierber he in de eerste helft de score, de tweede helft liet Arno Wa» ters 2-0 noteren. Daarna liet thuisploeg nog enkele goede sci ringskansen liggen. PHILIPPINE-RIA 3-1 miste vijf vaste krachten. In zesde minuut brak Tonny sens de score open voor detbuiij ploeg, maar nauwelijks vier nuten later scoorde Arjan Meij de gelijkmaker. Philippii was de gehele wedstrijd sterki Toch duurde het tot de slotfa voordat de 3-1-eindstand op he( bord kwam door goals van Arje Sol en Erwin Thomas, na respecj tievelijk voorbereidend werkvï Wim Antheunis en Erwin Pie- laat. HONTENISSE-HW'24 2 0-2 Een matige wedstrijd van Hon-I tenisse dat ongemotiveerd vott-l balde. HW'24 2 legde wel fana-J tisme aan de dag en won diend. In de eerste helft scoorll Norbert Baert 0-1 en hij naml ook in de tweede helft te| HW'24-doelpunt voor zijnreke-J ning. HULSTERLOO-CLINGE 2 4-1- In de eerste helft een evenwicfc-f tige strijd. Die periode werd®: 1-1 afgesloten. Na de pauze was| er sprake van eenrichtingsvej keer en liep Hulsterloo uit nasi 4-1. Voor die ploeg scoord((| Marc van Hecke, Jacky Dam, Jurgen de Poortere enft-j vy de Bruijn. Cairo - Egyptische moslims m rente-inkomsten hebben n twee dagen de tijd om hun ge van de bank te halen. Weiger ze dat dan lopen ze de kans worden vermoord, waarschuw een fundamentalische moslir organisatie in Cairo. De afgel pen dagen zijn al vier bomaa, slagen gepleegd op banken. I llslam verbiedt het woekeren m i en rente genieten valt da Ivolgens de militante moslir ook onder. Olympic Aid-campagneleider Svein Tornas in De Volkskrant: „In de Olympische sport zal het blijven draaien om die gouden medaille en de poen. Maar we kunnen wel proberen een brug te slaan tussen sport en ethiek. Acties als Olympic Aid doet sporters beseffen dat er meer is dan alleen maar sport." i Yvonne van Gennip, schaatskoningin van de Winterspelen 1988, in NRC Handelsblad: „Sport is een bijzaak. Het gaat niet omdat titeltje of die medaille, maar om het medemenszijn." De Noorse skiloper Björn Daehlie in het Algemeen Dagblad „Goud is mooi, maar niet alles. Mijn leven wordt niet beheerst1 door het langlaufen, al is het de mooiste bezigheid die ik kar. bedenken. Als ik op een trainingskamp ben of aan wedstrijden meedoe, ben ik altijd in gedachten thuis. Daar kan ik vissen, jagen en heb ik mijn vriendin en vrienden. Bovendien weet ik dat wanneer ik niet slaag, er steeds iemand is op wie ik kan bouwen. Dat is vele malen belangrijker." Paul Major, directeur van de Amerikaanse skifederatie, over de gouden medailles van Tommy Moe en Diann Roffe in pel Parool: „In onze maatschappij geldt het recht van de sterkste Wij zijn gewend om te knokken en hebben geleerd de momenten jj uit te kiezen die er werkelijk toe doen." Oud-schaatser Ben van der Burg in Trouw: „Het allermoois van sport bedrijven vind ik dat je jezelf niet alleen fysiek, man ook geestelijk honderd procent belast. De rest van je leven na je alleen geestelijk die honderd procent nog." Chef de mission Ard Schenk in Het Parool: „Pas toen ik ook m het hoofd ben gaan sporten, regen de successen zich aaneen. i| De Oostenrijker Toni Innauer, winnaar van respectievelijk Hl' en goud bij de Spelen van '76 en '80, in Der Spiegel: „Talen het algemeen is leergierig, neemt snel iets op, maar is ook 1 gevoelig, dat het snel in elkaar stort. Daardoor bereiken mentai robuustere types die beter met de druk kunnen omgaan, vaak 11 Winterspelen meer dan de superbegaafden." De 36-jarige Slowaakse ijshockeyer Peter Stastny in het Al meen Dagblad: „Wat ik verdien met een gouden plak, hoet niet te hebben. Dat bedrag kan beter aan liefdadigheid wora besteed. Het is mij al genoeg waard hier mee te doen aan II eerste Olympische toernooi in de historie van Slowakije. Allegaartje Het blijft nog enkele dage licht doorwinteren. Een allegaartje aan situaties is te verwachten. Gladheid, mist, sneeuw en mogelijk ijzel. Wind variabel. Den Haag - Politici die verkiezingen of tussentijds af den niet meer aan de bak kon moeten een hogere uitkei krijgen. Minister Van Thijn s de Kamer voor om in het ee jaar van werkloosheid 80 j cent van het laatste salaris ui keren en daarna 70 procent mil daarvoor vervalt de vrijs üng van neveninkomsten. Den Haag - Europees commi ns Van den Broek zal een I middelingspoging onderne I tussen Griekenland en de v I Joegoslavische repub Macedonië. Brussel hoopt op ^aoier de grensblokkade Athene tegen Macedonië h °P8ew°rpen, ongedaan te I ■ZIE BUITENLAND -A4 ?en Haag - Volgens het C aal Planbureau, dat de vei «ngsprogramma's van de 1 partijen heeft onderzc IWm? die van het CDA er 'D de meeste banen op I "ZIE BINNENLAND-A3 Uj yj Justiti Valkenl

de Stem | 1994 | | pagina 20