FC Utrecht lief voor Ajax Mager cadeau voor De Kromme Gullit: 'Het was een mooie week' Al-Kharashi opvolger Beenhakker Amerikaanse politie tolereert niets van fans EREDIVISIE EERSTE DIVISIE UITSLAGEN standen Hagenaar v Wereldrang Feyenoord-spits Van Loen in Volendam matchwinnaar en zondebok DE STEM SPORT Zompies Nederlandse politie mee naar Amerika UITSLAGEN STAND KARAKTERISTIEKEN PROGRAMMA TOPSCORERS UITSLAGEN STAND PERIODESTAND PROGRAMMA KARAKTERISTIEKEN TOPSCORERS sport PRIJSVRAGEN HOCKEY VOLLEYBAL Blote kont Kabeljauw MAANDAG 21 FEBRUARI 1994 ($2 Amsterdam (anp) - FC Utrecht hield zondagmiddag in De Meer een slechte tradi tie in stand. De ploeg uit de Domstad won nog nooit een competitiewedstrijd van Ajax in Amsterdam. Het uitduel van de 23e speelronde vorm de geen uitzondering op die regel: 3-0. De eindstand was al na 32 minu ten bereikt. De fantasie-opstel ling van FC Utrecht, met voor stopper De Koek als een onwen nige schaduwspits, speelde Ajax volledig in de kaart. Na de rust hadden de bezoekers in het oude en vertrouwde systeem iets meer greep op de wedstrijd, mede om dat de thuisploeg minder inspi ratie toonde. Van enige spanning was echter geen sprake meer. Het debuut van de Nigeriaan Kanu, die in de 73e minuut de lichtgeblesseerde Litmanen ver ving, was in feite de leukste gebeurtenis in de tamme tweede helft. De pas zeventienjarige middenvelder toonde met enkele technische hoogstandjes zijn kwaliteiten. Utrecht-trainer Van Veen, die als libero in 1983 kampioen werd met Ajax, was in de eerste helft geschrokken van de geringe vechtlust bij zijn spelers. „Een onthutsende ervaring," ver zuchtte hij. „Je mag best respect hebben voor een tegenstander, maar dit ging te ver. We toonden te veel angst en ontzag voor Ajax. We zijn voor de rust nau welijks aan de bal geweest." Van Veen had het onheil min of meer over zijn ploeg afgeroepen. In een overmoedige poging Ajax op eigen veld te verrassen, koos hij bij Utrecht voor een gelegen heidsteam. Met het doorschuiven van De Koek gokte hij op de kopkracht en het loopvermogen van zijn aanvoerder. De logge Roest mocht na een maanden lange absentie wegens een knie blessure zijn rentree maken, als bewaker van Pettersson. De aan vallend ingestelde De Jong werd, spelend met nummer negen, be last met de dekking van top schutter Litmanen. De oneigenlijke bezetting van de spilposities in de as van het veld brak FC Utrecht op, alsmede de veel te afwachtende speelwijze. Van het beginsignaal van arbiter Wegereef, die Ajacied Frank de Boer zijn derde gele kaart be zorgde, trok de ploeg van Van Veen zich terug op eigen helft. Met elf man achter de bal werd getracht de snelle en gevarieerde aanvalsopbouw van Ajax te frusteren. De Amsterdammers, opnieuw zonder het gepasseerde duo Finidi/Ronald de Boer, kre gen niettemin alle tijd en ruimte zich in fraai combinatievoetbal uit te leven. Al na drie minuten was het raak. Pettersson speelde Seedorf aan, die beheerst scoorde in de verre hoek. De jeugdige middenvelder was de sterke vervanger van Rijkaard, die wegens een lichte enkelblessure werd gespaard voor de uitwedstrijd tegen Roda JC (vrijdag). Seedorf was in de voorgaande vier duels gepas seerd door trainer Van Gaal. Met een fraai lobje verdubbelde Litmanen in de veertiende mi nuut de marge. Het was de 22e competitietreffer voor de Fin, die in de laatste drie wedstrijden niet had gescoord. Na ruim een half uur gunde Litmanen met een subtiele breedtepass het der de doelpunt aan middenvelder Davids. De falende linkervleugelverdedi ger Van der Meer was bij FC Utrecht op dat moment al gewis seld voor aanvaller Van der Ark. Met die aanpassing trachtte Van Veen nog iets te maken van een wedstrijd die al lang niet meer te redden was. In de tweede helft kwam de coach van FC Utrecht ook op zijn experiment met De Koek terug. Met de robuuste aanvoer der in de mandekking op Pet tersson en als aanjager van de buitenspelval gaven de gasten weinig kansen weg. Afgezien van een te hoge lob van Overmars kwam het vrijblijvende Ajax nauwelijks nog in scoringspostie. Aan de andere kant was alleen De Kruijff met een vliegend schot dicht bij een treffer. Voor Ajax-doelman Van der Sar was het één van de rustigste wed strijden van het seizoen. AJAX - FC UTRECHT 3-0 (3-0). 4. Seedorf 1-0, 14. Litmanen 2-0, 32. Davids 3-0. Scheidsrechter: Wege reef. Toeschouwers: 19.222 (uitver kocht). Gele kaart: Frank de Boer (Ajax). AJaX: Van der Sar; Silooy, Blind, Oulida en Frank de Boer; Seedorf, Litmanen (73. Kanu) en Davids; Pe tersen (75. Van Vossen), Pettersson en Overmars, FC UTRECHT: Van Ede; Vierklau, Van der Net, Roest en Van der Meer (31. Van der Ark); Plugboer, De Jong, De Koek en Van Kessel; Bijl en De Kruijff. Van onze verslaggever Jacques Hendriks Volendam - De spelers van Feyenoord hadden gister middag maar een mager cadeautje in petto voor hun jarige trainer Willem van Hanegem, die Abraham zag. Ondanks een 80 minuten durend gigantisch overwicht kwamen de Rotterdammers in en tegen Volendam niet verder dan een 0-1-zege door een doelpunt van John van Loen in de 58e minuut. Het intikkertje van Van Loen, na een door iedereen gemiste vrije trap van rechts van Witschge, was in de ogen van de weer ruimschoots aanwezige Feye- noord-aanhangers het enige goe de wat de spits presteerde. De rest van de wedstrijd vielen de inderdaad zwak acterende Van Loen slechts hoongelach en scheldkanonnades ten deel. „Als je hoort wat Van Loen allemaal naar zijn hoofd geslin gerd krijgt. In de rust waren de spelers gewoon ontdaan over het gedrag van de eigen supporters," vertelde Van Hanegems compag non Geert Meijer hoofdschud dend. John van Loen zelf snapt ook weinig van de supporters. „Bela chelijk gewoon wat ze allemaal roepen. Maar ze snappen niet dat het veld door de vorst vrese lijk moeilijk te bespelen was. Je raakte steeds uit balans als je de bal probeerde te onderschep pen." In de volledig door het fellere Feyenoord beheerste eerste helft - de Rotterdammers durfden in tegenstelling tot de Volendamse 'mooi-weer-voetballers' op de ijsvlakte wel voluit te gaan in de duels - kreeg Van Loen al een paar kansen. In de 21e minuut kon hij van dichtbij, na een Schitterende actie van Taument, nauwelijks missen, maar kogelde toch naast. Verder mikte hij koppend twee keer onnauwkeu rig. „Ik vond alleen dat eerste geval een kans, die andere niet. Tja, als Jozsef zulke mogelijkhe den mist, dan hoor je de mensen niet," klonk het jaloers uit de mond van Van Loen richting Kiprich. De populairste Feye noorder ontbrak vanwege een liesblessure, die hij tijdens de trip naar Japan had opgelopen. „Moet je kijken hoeveel kansen Jozsef laatst tegen NAC miste, maar toen hoorde je niemand zeuren," vervolgde Van Loen zijn klaagzang. „Als ik zulke kansen durf te missen, dan ma ken ze me af." Toen Van Loen acht minuten voor tijd gewisseld werd voor Van Gobbel, maakte hij bij het verlaten van het veld een provo cerend gebaar naar 'zijn' pu bliek. „Dat was om te jennen, want ik had mooi toch de enige goal gemaakt," bekende hij. Troost voor Van Loen, hij was niet de enige schuldige aan het feit dat Feyenoord slechts tot zo'n schrale zege kwam. De gas ten creëerden gezien het over wicht gewoon veel te weinig kansen. „Zelfs niet een uitge speelde," vond de nieuwe Volen- dam-trainer Wim Rijsbergen, die gemikt had op een '0-0-wedstrijd'. „En dat was nog bijna gelukt ook. Pech voor ons, Feyenoorder John van Loen schreeuwt het uit, nadat hij het enige doelpunt heeft gemaakt. want we hadden een puntje best kunnen gebruiken." Volgens Rijsbergen had Volen dam zich fysiek af laten bluffen. „De Wolf durft bij alle duels zijn ellebogen te gebruiken en wint die duels daarom ook. Onze spe lers durven dat niet en lagen dus steeds op de grond. Dat is het verschil tussen een topclub en een B-team als Volendam." Geert Meijer vond de winst voor Feyenoord het bewijs dat de trip van vorig weekeinde naar Japan niet riskant was geweest in ver band met de competitie. „Vorig jaar kwamen we net terug van een slopende Europa-Cup-trip naar Moskou en speelden twee dagen later hier in Volendam vervolgens een heel goede wed strijd (1-2-winst). Ook nu zijn we niet in de problemen geko men, al hadden we wat meer moeten scoren." Meijer moet wat dat betreft met gemengde gevoelens de tweede helft gezien hebben, waarin Feyenoord, afgezien van de tref fer van Van Loen, niet een uitge speelde kans meer kreeg. Wel keek Henk Fraser tegen een gele kaart aan, zijn derde, zodat hij woensdag tegen Cambuur ge schorst is. Zodat het verjaarsdagcadeautje van de 50-jarige Kromme niet meer in gevaar kwam. „En dan kom je toch wat lekkerder VERVOLG VAN SPORT - B1 Maar Gullit was niet meer happy in Oranje. Hij vond dat hij als rechterspits te veel ruimte moest bestrijken, dat zijn kwaliteiten in het Neder lands elftal op verkeerde wijze werden benut. Zijn wissel bij Engeland - Nederland, op 28 april 1993, in de 71e minuut voor Van Vossen, werd hem te veel. Gullit zwaaide naar Wembley en maakte niet veel later bekend niet meer voor Oranje te zullen spelen. Later zei hij hooguit nog te dromen van een WK met Cruijff. Gullit was op dat moment geen wereldster meer. Bij AC Milan was hij nog zelden ba sisspeler. Bij de Europese fi nale tegen Olympique Mar seille was er voor hem zelfs geen plaats op de bank wegge legd. Maar de transfer naar Sampdoria deed wonderen. De 'koning van Lombardije' bloeide op, kreeg de vrije rol achter de spits en werd weer belangrijk. Bovendien veranderde er veel bij Oranje. De kwalificatie voor het WK werd weliswaar afgedwongen, maar veel 'sco rend vermogen' hield de for matie van Advocaat niet over. Bovendien is Van Basten nog steeds geblesseerd, diens stand-in Ronald de Boer is niet in grote vorm en daar komt nog bij dat Bergkamp een moeilijk debuutjaar door maakt in Italië. Gullit speelde tot nu toe 64 keer voor het Nederlands elf tal. Hij maakte zeventien doelpunten. Op 23 mei komt de selectie voor 'Amerika' bij een in Noordwijk. Ongetwij feld met Gullit. Op vrijdag 27 mei staat in Utrecht de voor bereidingsinterland tegen Schotland op het programma. Gullit is dan van de partij. „Mits in vorm en vrij van blessures," aldus een officiële mededeling uit Zeist. Voor het zover is, wil Gullit alle risico's mijden. „Ik con centreer me tot die tijd volle dig op Sampdoria. Tegenover de club kan ik het bijna niet maken bij het Nederlands elf tal een blessure op te lopen. Ik moet nu nog één belangrijke beslissing nemen. Verleng ik mijn contract bij deze club? Hier hebben ze me geholpen op een moment dat velen me afschreven. Dat is voor mij belangrijk geweest." Met tevredenheid keek Gullit terug op de afgelopen dagen. Terug in Oranje, ontmoeting met Mandela, hersteld van een spierblessure. „Het was een mooie week." VERVOLG SPORT-B1 De spelers kregen via een ver klaring op de tv te horen dat Beenhakker op non-actief was gezet. „Het bestuur is tot de conclusie gekomen dat de spelers de Euro pese school niet aankonden. Ze zijn hier vijftien jaar gewend geweest aan Braziliaanse trai ners. Tja, dat verander ik niet in vijf weken. Onder die Brazilia nen werd drie keer per week getraind. Wij hebben ze twee keer per dag onder handen geno men. Dat is een hele overgang voor ze geweest," verklaarde Beenhakker de maatregel. Of klachten van de spelers een rol hebben gespeeld, kon Been hakker niet-zeggen. „We hadden 28 spelers in de groep, die liepen als zompies door de gang, nadat ze gehoord hadden wat de bond had beslist. Wat er werkelijk aan de hand is, kan ik nog niet doorgronden." „Zijn stijl van trainen past niet bij de Saoedisehe voetballers," staat in het communiqué van het ministerie van sport en jeugd, waarvan de zoon van koning Fahd, prins Faisal, de baas is. Faisal is tevens voorzitter van de voetbalbond. De hoogste gezag hebbers daarvan verblijven mo menteel in New York, waar coaches en bestuursleden van de 24 landenploegen deze week werk-afspraken maken over de gang van zaken bij het WK. De bedoeling was dat ook Beenhak ker daarbij aanwezig zou zijn. Saoedi-Arabië speelde vorige week in Jeddah twee wedstrij den tegen Colombia. Een eindig de gelijk, een werd verloren. „Gelijk spelen tegen Colombia is toch zeker geen slecht resultaat. En in de tweede wedstrijd speel den we met de tweede keus. We hadden echt het idee dat we op de goede weg waren na die wed strijden tegen Colombia, en dan hoor je dit. Eigenlijk te bezopen om waar te kunnen zijn." De voetbalbond van Saudi-Ara- bië heeft inmiddels Mohamed Al-Kharashi benoemd tot voor lopig opvolger van Beenhakker. De Arabier was een van de assis tenten van de Nederlander. Al-Kharashi was in oktober ver antwoordelijk voor de plaatsing van Saudi-Arabië voor de we reldtitelstrijd in de Verenigde Staten. Tijdens het beslissende toernooi in Qatar verving hij de toen weggestuurde Braziliaan José Candido. Het is onwaarschijnlijk dat de Arabier ook de technische baas is tijdens de eindronde waarin het land op 20 juni de eerste tegenstander is van het Neder lands elftal. De verwachting is dat- binnen kort een Zuid-Amerikaan wordt benoemd. Washington (anp) - De Amerikaanse politie is niet van plan veel door de vingers te zien tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten. Politietopman Bill McGrath, chef van het WK-bu- reau dat het FBI op het hoofdkantoor in Washington speciaal heeft inge richt, maakt er geen geheim van dat wangedrag van supporters keihard wordt aangepakt. „Het is ons inmiddels duidelijk dat Europa een heel aparte voetbalcultuur heeft, waarin ook supporters een geheel eigen rol spelen. Daar willen we best een beetje rekening mee houden," zegt McGrath. „Maar dat betekent niet dat straks ineens alles is toegestaan. Integendeel: de suppor ters moeten zich aan de gewoonten in de Verenigde Staten aanpassen en niet an dersom. We zullen dan ook niet aarzelen meteen in te grijpen zodra dingen gebeu ren, die ons helemaal niet bevallen." McGrath heeft die boodschap ook duide lijk meegegeven aan de Nederlandse amb telijke delegatie die in de Verenigde Staten de komst voorbereidt van tienduizenden Oranje-supporters. „Het Amerikaanse verhaal is glashelder," zei delegatieleider Tom de Graaf, topamb tenaar op het ministerie van binnenlandse zaken, tijdens een persconferentie in Was hington na een dag lang intensief overleg met Amerikaanse politie-autoriteiten. „Hun tolerantiegrens valt niet te vergelij ken met die van ons. Op sommige overtre dingen staat een boete die meteen moet worden betaald. Zodra het om ernstige zaken gaat, verdwijnen raddraaiers direct de cel in." De Graaf neemt dan ook de suggestie van de Nederlandse ambassade in Washington over om in nauwe samenwerking met de KNVB het Oranje-legioen vooraf uitge breid te informeren over wat de Amerika nen wel, maar vooral wat zij niet zullen toestaan tijdens het WK voetbal. „De supporters moeten, primair in hun eigen belang, goede voorlichting krijgen," meent De Graaf. „Bijvoorbeelddat op straat niet mag worden gedronken en dat jongeren onder de 21 jaar helemaal geen alcohol mogen nuttigen en zelfs worden geweerd in cafés en discotheken. Daar naast moeten we duidelijk maken dat het absoluut zinloos is zonder kaartje en vaste slaapplaats naar Washington en Orlando te komen. Nederlandse supporters hebben de neiging te denken desnoods in een park de nacht slapend door te kunnen brengen, maar in Amerika werkt dat niet. De politie staat dat niet toe. Daarnaast is het ook nog eens levensgevaarlijk, want de misdaad in de Verenigde Staten is nu eenmaal veel groter dan wij gewend zijn." In Washington, waar dagelijks gemiddeld elk uur een schietpartij voorkomt en waar de criminaliteit per dag minimaal één dodelijk slachtoffer eist, heeft de FBI in clusief de lokale politie de beschikking over ruim vijf duizend man personeel. Nu al heeft Bill McGrath verordend dat tij dens het WK voetbal vrijwel alle vakantie verloven worden ingetrokken. „We willen echt niets aan het toeval overlaten. Welis waar zijn we in Washington grote demon straties gewend waar ook wel eens wat gebeurd, maar duizenden voetbalsuppor ters is ook voor ons een nieuw fenomeen." Washington (anp) - Een Nederlandse politiedele- gatie gaat tijdens het WK voetbal mee naar de Ver enigde Staten om de Amerikaanse politie te helpen bij de opvang en begeleiding van het Oranje-legioen. Hoeveel Nederlandse politiemen sen meegaan naar Was hington en Orlando, de plaatsen waar het Neder lands elftal speelt in de eerste ronde van het we reldkampioenschap voet bal, is nog onbekend. „Vermoedelijk gaan we met een groep van 10 a 15 man," zei Eddy Lassche, hoofd van het Centraal Informatiepunt Voetbalvandalisme (CIV) zaterdag tijdens een percon ferentie in Washington. „Het belangrijkste is echter dat de Amerikanen inzien dat Nederlandse politie mensen, net zoals bij het EK van 1988 in Duitsland, het WK van 1990 in Italië en de EK twee jaar geleden in Zweden de plaatselijke poli tie kunnen helpen bij de begeleiding van de Oranje supporters." De FBI zal er binnenkort bij de Nederlandse overheid te vens op aandringen dat tij dens het WK voetbal per manent een Nederlandse deskundige op het gebied van voetbalvandalisme wordt toegevoegd aan de speciale FBI-staf die moet zorgen voor een ordentelijk verloop van het toernooi. Lassche geeft op verzoek van de Amerikaanse autori teiten eind maart aan de lokale politie in Washington en Orlando een presentatie over de werkwijze van de Nederlandse politie bij de aanpak van voetbalsuppor ters. Volendam - Feyenoord 0-1 Groningen-Twente 1-1 GA Eagles - VVV 2-0 Willem II - Roda JC 0-3 Ajax - Utrecht 3-0 Sparta - Vitesse 4-1 NAC - RKC 3-0 Ajax 23 19 2 2 40 62- 15 Feyenoord 21 14 6 1 34 42- 15 PSV 23 11 8 4 30 42- 22 Vitesse 23 13 2 8 28 48- 26 NAC 23 12 4 7 28 46- 31 Roda JC 22 11 4 7 26 34- 25 Willem II 23 10 5 8 25 36- 27 Twente 22 9 6 7 24 29- 23 MVV 22 8 6 8 22 32- 38 Sparta 23 7 7 9 21 34- 35 GA Eagles 23 9 3 11 21 32- 36 VVV 23 6 8 9 20 22- 38 Utrecht 23 7 5 11 19 27- 46 Heerenveen 23 6 7 10 19 21- 42 Groningen 22 5 5 12 15 27- 49 Volendam 23 5 3 15 13 27- 45 Cambuur 22 3 5 14 11 17- 40 RKC 22 2 6 14 10 21- 46 Steinmann en Pothoven; Heerino, Knint». berg (50. Kammeronl en Rorije. WV: Roox; Smits, Polman, Hanssen Teeuwen (17. Van der Meer); Wolter Dvii, sen en Spee; Van Leenders (78. Oestreichl Graef en Laros. SPARTA - VITESSE 4-1 (1-1). 7. Bogaröe 44. Korsten 1-1, 55. Dennis de Nooiier ).i' 76. Van der Laan 3-1, 82. Van Eek 41' Scheidsrechter: Schaap. Toeschouwer» 3000. Rode kaart: 66. Laamers (Vitesse h geel). Gele kaart: Bogarde (Sparta), Van'dl, Looi (Vitesse). SPARTA: Metgod; Veldman, Bubberman Van dee Berg en Gerard de NooiiJ Schreuder (46. Van der Laanl, Ven ECk' San del en Fortes (82. Krijgsman); Dennis d« Nooijeren Bogarde. VITESSE: Van der Gouw; Sturing, Van der Looi, Cocu en Straal; Laamers, Loetten Korsten; Latuheru, Gillhaus (46. MacKsavi en Helder. FC GRONINGEN - FC TWENTE 1-1 (0-)) Pahlplatz 0-1,70. Huizingh 1-1. Scheidsrech ter: Blankenstein. Toeschouwers: 9500. Gele kaart: Gall (Groningen). FC GRONINGEN: Roorda; Faber, Boekweq Pijper en Wilson; Slor (32. Van Duren) Reiziger, Huizingh en Roossien; Wijnhard eri Hamming (52. Gall). FC TWENTE: Boschker; Zwijnenberg, Nijhof Hoogma en Karnebeek (60. Leurink); Pat; platz, Ten Hag, Arts en Kool; Polley es Vurens (87. Gaasbeek). WILLEM II - RODA JC 0-3 (0-1). 35. Van Galen 0-1,90. Babangida 0-2,90. Babangida 0-3. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 6000. Gele kaart Arno Hofstede (Willem II), Trost, Ihalauw (Roda JC). WILLEM II: Jansen; Meijs, Smits, Arno Hof stede en Latupeirissa; Feskens, Van Gastel (78. Bouchlal) en Van Hintum; Stewart, Van Arum (46. Abdellaoui) en Sylla. RODA JC: Waterreus; Senden, Nascimento, Van Hoogdalem en Trost, Ihalauw, Van de Luer en Doomernik; Babangida, Peter Hof stede en Van Galen. GO AHEAD EAGLES - WV 2-0 (0-0). 49. Steinmann 1-0, 90. Rorije 2-0. Scheidsrech ter: Luyten. Toeschouwers: 9000. Gele kaart Driessen, Graef (VW). GO AHEAD EAGLES: Rufai; Hutshoff, Arts, Michels en Van Blerk (45. Marbus); Bosvelt, WOENSDAG: Cambuur - Feyenoord, RKC MW. VRIJDAG: Roda JC - Ajax. ZATERDAG: Cambuur - Willem II, WV Heerenveen, NAC - Volendam, PSV Sparta, Feyenoord - FC Groningen. ZONDAG: FC Twente - GA Eagles, RKC Vitesse, FC Utrecht - MVV. 1. Litmanen (Ajax) 22, 2. Van Hooijdonck (NAC) 18, 3. Gillhaus (Vitesse), 17, 4. Lammers (NAC) 15, 5. Hofstede (Roda JC) 13, 6. Roelofsen (MW), Graef (WV), (PSV) 10, FOTO ANP thuis," sprak de jarige glimla chend. VOLENDAM - FEYENOORD 0-1 (0-0). 58. Van Loen 0-1. Scheids rechter: Van Vliet. Toeschouwers: 6500. Gele kaart: Jongsma (Volen dam), Fraser (Feyenoord). VOLENDAM: Zoetebier; Den Ouden, Binken, Molenaar en Jongs ma; Steur (75. De Freitas), Wasi- man, Pastoor en Obdam (46. Ste- fanovic); Vukov en Smeets. FEYENOORD: De Goey; Maas, De Wolf, Fraser en Heus; Bosz, Schol ten en Witschge; Taument, Van Loen (81. Van Gobbel) en Blinker. mHNNHHHI Eindhoven - AZ 2-2 Helmond Sp. - Graafschap 0-2 NEC - Den Bosch 3-2 Heracles - TOP 4-2 Emmert - Zwolle 3-0 Haarlem - Veendam 4-0 RBC - Dordrecht 1-1 Excelsior - Den Haag 0-0 Fortuna - Telstar 1-2 Dordrecht 23 14 4 5 32 49- 31 AZ 23 13 5 5 31 44- 19 NEC 23 12 5 6 29 45- 26 Heracles 23 11 6 6 28 50- 27 Telstar 23 10 7 6 27 41- 21 Den Haag 21 10 5 6 25 43- 39 Den Bosch 23 8 8 7 24 41- 38 Graafschap 22 8 7 7 23 28- 26 Emmen 22 9 5 8 23 36- 39 Zwolle 23 9 5 9 23 33- 39 Fortuna 22 8 6 8 22 25- 28 Helmond Sp 23 7 7 9 21 25- 35 Eindhoven 22 4 10 8 18 21- 40 Excelsior 23 7 4 12 18 28- 42 Haarlem 23 6 5 12 17 36- 46 RBC 23 6 5 12 17 34- 48 ■TOP 23' 5 6 12 16 27- 46 Veendam 23 4 6 13 14 26- 42 NEC 7 6 0 1 12 22- 8 Heracles 7 4 2 1 10 18- 9 ADO Den H. 6 4 1 1 9 9- 5 Dordr.'90 7 4 1 2 9 16- 8 AZ 7 3 3 1 9 10- 5 Graafschap 6 3 2 1 8 10- 5 Telstar 7 3 2 2 8 9- 5 Emmen 6 3 1 2 7 10- 12 Helm.Sport 7 3 1 3 7 8- 11 Den Bosch 7 2 2 3 6 13- 13 FC Zwolle 7 2 2 3 6 8- 13 Haarlem 7 2 1 4 5 12- 11 RBC 7 1 3 3 5 10- 15 TOP 7 1 3 3 5 8- 13 Excelsior 7 2 1 4 5 7- 13 Fortuna S 6 1 2 3 4 7- 10 Veendam 7 1 2 4 4 11- 19 Eindhoven 7 0 3 4 3 5- 18 Periodekampioenen: Dordrecht '90 en AZ 29. Vork 1-1, 39. Holster 1-2, 45. Danen2-Z Scheidsrechter: Koopman. Toeschouwers: 1500. Gele kaart: Prommayon (Eindhoven!, Daniëls, Snijders (AZ). HELMOND SPORT - DE GRAAFSCHAP 0-2 (0-1). 38. Van Oostrum 0-1, 51. Godee 0-2. Scheidsrechter. De Graaf. Toeschouwers 2900. NEC - FC DEN BOSCH 3-2 (2-0). 20. Lok 1-0, 40. Lok 2-0. 50. Keizerweerd 2-1,67. Van der Weerden 3-1,72. Petrovic 3-2. Scheidsrech ter Van Veluwen. Toeschouwers: 2720. Gele kaart: Jansen (Den Bosch), Pronk, Gerver, Van der Velden (Den Bosch). HERACLES - TOP 4-2 (1-0). 6. Kooijman H 54. Kooijman 2-0, 58. Held 3-0, 74. Waterink 3-1, 77. Kooijman 4-1, 78. Torken 4-2 Scheidsrechter: Takacs. Toeschouwers: 1858. Gele kaart: Kooyman (Héracles), Hesp, Berens, Kooien, Duys, Arends (TOP). EMMEN - ZWOLLE 3-0 (1-0). 4. Drent 1-0,66. Grummel 2-0, 83. De Jonge 3-0. Scheids rechter: Van der Ende. Toeschouwers: 1683. HAARLEM - VEENDAM 4-0 (0-0). 47. Weijers 1-0 (strafschop), 67. Pocorni 2-0,80. Pocorm 3-0, 84. Weijers 4-0. Scheidsrechter: Helm- strijd. Toeschouwers: 1411. Gele kaart Wie- kens, MacAndrew (Veendam). RBC - DORDRECHT '90 M (0-1). 25. Breet- veld 0-1, 66. Mutsaers 1-1. Scheidsrechter Eijkhout. Toeschouwers: 2500. Gele kaart Hellemons, Voets, Hendtijcsen (RBC), Jerry Simons (Dordrecht). FORTUNA - TELST^A-2 (0MQ), 46- NySather 1-0, 64. Simons 1-1, 88.'Hoop 1-2. Scheids rechter Lammers. Toeschouwers: 1200. Ge le kaart Oostrom (Telstar). EXCELSIOR - ADO Den Haag 0-0. Scheids rechter: Houben. Toeschouwers: 1200. pESTEM WOENSDAG: ADO Den Haag - Emmen. VRIJDAG: FC Zwolle - Haarlem, zaterdag 26 februari: TOP - Emmen, FC Den Bdsch Heracles, AZ - Helmond Sport, Fortuna S - Eindhoven, Veendam - RBC. ZONDAG: Dordrecht'90 - Excelsior, De Graafschap - NEC, Telstar - ADD Den Haaf. EINDHOVEN - AZ 2-2 (2-2). 19. Driessen 1-0, 1. Breetveld (Dordrecht) 22, 2. Van der Laan (ADO Den Haag) 19, 3. Kooijman (Heracles) 17, 4. Velten (Heracles), Hoop (Telstar) 16, 6. Lok (NEC) 14, 7. Weijers (Haarlem) 12, 8. Jansen (Den Bosch), Mutsaers (RBC) 11, 10. Van Roon (AZ), Boere (Zwolle), De Jonge (Emmen) 10. Lotto 7: 2 - 7 - 11 - 27 - 35 - 41. Reservegetal: 19. Cijferspel: 926594. Toto7: winnende kolom:2-3-1-2-1-1-1 - 3 - 2 -1 -1 - 2. Duitse lotto: 2 - 12 - 15 - 24 - 31 - 39. Reservegetal: 4. Supergetal: 7. Spiel '77:1236296. Super 6:451552. Belgische lotto: 1 - 11 - 15 - 22 - 33 - 34. Reservegetal: 28. Joker: 8017978. HOOFDKLASSE MANNEN Kampong - HGC 1-3 Tilburg - Bloemend. afg Den Bosch - 1-2 Amsterdam Den Bosch - Tilburg 1-2 Pinoke - Kampong 1-0 HDM - HGC 2-4 Kl.Zwits. -1 Bloemend. afg Or.Zwart - Amsterdam 0-2 Victoria - Hattem 1-7 Amsterdam 13 11 1 1 23 39- 16 Bloemend 11 10 0 1 20 34- 12 HGC 11 9 0 2 18 34- 19 HDM 13 7 3 3 17 21- 16 Pinoke 13 6 2 5 14 20- 16 Tilburg 12 5 3 4 13 19- 24 KlZwits 12 3 4 5 10 25- 19 Hattem 13 4 0 9 8 25- 28 Den Bosch 13 4 0 9 8 22- 28 OrZwart 12 2 3 7 7 7- 19 Kampong 12 2 2 8 6 10- 30 Victoria 13 1 2 10 4 12- 41 HOOFDKLASSE VROUWEN Amsterd. - Den Bosch afg Bloemend. - Or.Zwart 2-0 HGC - Laren afg Kampong - HDM 2-0 Rotterdam - Hilversum 1-0 MOP - Zwolle 5-0 Kampong 10 8 1 1 17 22- 4 MOP 10 8 1 1 17 20- 2 HDM 11 5 3 3 13 13- 12 Bloemend 10 5 2 3 12 16- 14 Laren 9 5 1 3 11 19- 8 HGC 9 5 1 3 11 13- 7 Den Bosch 10 4 3 3 11 12- 5 Amsterd 9 5 0 4 10 15- 13 Rotterdam 10 3 3 4 9 10- 12 Zwolle 10 0 4 6 4 6-25 OrZwart 11 1 2 8 4 6- 2! Hilversum 11 0 1 10 1 8- 37 EREDIVISIE MANNEN Martinus - Zwolle 0-3 Bovo - Dynamo 1-3 VCG - AMVJ 3-1 Brevok - ZVH 3-1 Radius - CVV 0-3 Dynamo 7 7 0 0 14 21- 5 VCG 8 6 0 2 12 21- 10 ZVH 8 5 0 3 10 20- 12 Zwolle 8 5 0 3 10 18- 11 CVV 7 4 0 3 8 14- 13 Bovo 8 4 0 4 8 15- 16 Brevok 8 3 0 5 6 11- 17 AMVJ 8 2 0 6 4 9- 21 Radius 7 10 6 2 8- 18 Martinus 7 10 6 2 5- 19 EREDIVISIE VROUWEN Martinus - Lycurgus 3-0 Sudosa- Olympus 1-3 WC - AMVJ 3-0 Pollux - Zaanstad 3-1 Ommen Brevok 3-0 Ommen 7 7 0 0 14 21- 4 WC 7 6 0 1 12 18- 4 AMVJ 8 6 0 2 12 18- 10 Pollux 7 4 0 3 8 14- 11 Olympus 8 4 0 4 8 15- 13 Martinus 6 3 0 3 6 13- 9 Lycurgus 7 3 0 4 6 10- 14 Brevok 8 2 0 6 4 10- 20 Sudosa 8 2 0 6 4 9- 20 Zaanstad 8 0 0 8 0 1- 24 GA Eagles huurt spits van Ajax Deventer - Go Ahead Eagles heeft voor de rest van het seizoen Donny Huysen van Ajax gehuurd. De 20-jarige spits speelde bij de Amsterdamse club in het tweede elftal. Kvitfjell (anp) - Katja Seizin- ger is van staal. Van Duits staal uit het Ruhrgebied. Waar vele van haar collega's van het golvende platteland komen, is vader Seizinger staalfabrikant en miljonair. Hij investeerde in de sportie ve loopbaan van zijn dochter en werd beloond. Zijn 2l-jarige oogappel won za terdag de Olympische afda ling. Seizinger droeg haar overtuigen de zege op aan Ulrike Maier. De Oostenrijkse moeder van een dochter, die in Garmisch-Par- tenkirchen overleed na een val tijdens de afdaling. „Dit is voor Veld g ki Hamar - De paniek was van de Olympische tien Winnaar Johann-Olav Ko Störelid stonden keurig in 1 de kleedkamers naar het waar was Bart Veldkamp' velden of wegen te bekenner 'Haagse Bartje' zat namelijk in een auto van de organisatie peentjes te zweten. Hij verbleef reeds lang op zijn kamer in het Olympisch dorp, toen uiteinde lijk bekend werd dat alleen Stö relid (13.49.20 tegen 13.56.73) zijn tijd nog had verbeterd en dat na het goud van Albertville nu het brons zijn deel was ge worden. „Ik schrok me werkelijk rot. Ik heb het van de Noorse teletekst moeten lezen dat ik als derde ben geëindigd," verklaarde de uithijgende Hagenaar. Veldkamp bleek direct na zijn rit tegen Jaromir Radke weer eens ver schrikkelijk boos op zichzelf. „Niet boos, maar teleurgesteld," stelde hij zelf later bij. „Die 13.30 van Koss, dat zou onhaal baar voor mij zijn. Dat wist ik ook wel. Ik ging voor zilver en als ik dan een ronde van 35 blank rijd, baal ik verschrikke lijk. Van mezelf. Na afloop was ik er direct van overtuigd, dat ik géén medaille zou pakken. Daar om ging ik gelijk weg. Naar het dorp. Ik wilde mijn eigen neder laag bij de ritten van Zandstra en Ritsma niet zien. Dat wil ik nooit. Kan ik niet verdragen." Piepzak Veldkamp dus af door de zij deur. Samen met vriendin Anna- marie Thomas op een mountain bike richting Olympisch dagver blijf. „Ik zette op mijn kamer gelijk de muziek keihard aan, maar even later kwam Annama- rie me vertellen dat ik toch brons had gewonnen. Tsja, en toen kwam de paniek. Buiten voor de poort stonden een paar bussen, maar die gingen niet richting Vikingschip. Uiteinde- 500 1500 1 Koss (Noo) 37,98 1.51, 2. Ritsma (Ned) 37,30 1.51, 3. Zandstra (Ned) 37,89 1.52, 4. Sighel (Ita) 37,38 1.52 5. Flaim (VSt) 36,98 1.52 6. Gustafson (Zwe) 38,10 1.53, T. Hadschieff (Oos) 37,85 1.52, 8. Bos (Ned) 38,52 1.53, 9- Veldkamp (Ned) 38,79 1.55 10. Postma (Ned) 37,78 1.52 Hamar - Aleksei Oermanov, zaterdagavond in Hamar win naar van het kunstrijden bij de mannen, verdient zegge en schrijve dertig Amerikaanse dollars (57 gulden) per maand met zijn sport in Rusland. ..Niemand kan begrijpen hoe een sportman vandaag de dag moet leven in mijn land," leg de coach Aleksei Michine uit. „We zijn net schooiers. Soms heb ik geld voor de wedstrijd- Weding van Oermanov eri soms heeft hij het zelf. Maar zeker zijn we nooit. Vandaag of morgen moet hij nog in z'n blote kont het ijs op." Lillehammer - Een haanse journalist heeft Partij kabeljauw van m de strijd geworpen mterview met de in or, Seraakte Amerikaanse strijdster Tonya Harding dwingen. "Ik ben niet te koop," Noor Trond Rödsmön, mial aan de poorten ympisch dorp in Li mer. De verslaggever em paaien door de aan te bieden. Ameri- een 500 kilc om een opspraak kun- af te zei de een of- van het Lilleham- wilde lekkernij

de Stem | 1994 | | pagina 12