en koud dat het wordt Hef Wapen van Zeeland Terneuzense Glashandel UW SPECIALIST IN GLAS icolie Ktie jdedin^ rnUft10 DE STE1V 'Er zijri De Vierka HULST de stem X 8:1 Provincie Zeeland Kennisgeving Openbare aanbesteding MAAK NU GEBRUIK VAN DE SUBSIDIE IN DIE FANTASTISCHE VRIESKAST VAN SIEMENS Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 62710 Kom eens kijken naar onze gemeente OOSTBURG OPENBARE KENNISGEVING Monika, Sanela e DE STEM ZATERDAG 19 FEBRUARI 1994 Directie Milieu en Waterstaat Namens gedeputeerde staten van Zeeland zal op dinsdag 29 maart 1994 om 11.00 uur op het kantoor van de hoofdinge nieur-directeur van de directie Milieu en Waterstaat, Het Groene Woud 1 te Middelburg, overeenkomstig het U.A.R. 1986 openbaar worden aanbesteed het aanbrengen van asfaltbetonverhardingen en oppervlakbehandelingen met bijkomende werken op gedeelten van provinciale wegen bestek no. D 4, Asfaltwerken Noord- en Midden Zeeland; bestek no. D 6, Asfaltwerken Zeeuwsch-Vlaanderen. Bestek no. D 4, asfaltwerken Noord- en Midden Zeeland omvat o.a. frezen asfaltbeton ca 4.900 m2 asfaltbeton leveren en verwerken ca 13.000 ton aanbrengen slemlaag ca 6.000 ton opbreken en aanbrengen bestratingen ca 1.100 m2 aanbrengen en opbreken hulpweg ca 750 m2 grond leveren en verwerken ca 1.000 m3 verwijderen en weer aanbrengen kunstharsvoegovergang ca 160 m verwijderen markeringen ca 4.000 m2 aanbrengen lengtemarkeringen ca 31 km aanbrengen dwarsmarkeringen ca 860 m2 De uitvoeringstermijn bedraagt 70 werkbare werkdagen. Bestek no. D 6, asfaltwerken Zeeuwsch-Vlaanderen omvat o.a. frezen asfaltbetonverharding asfaltbeton leveren en verwerken oppervlakbehandeling aanbrengen opbreken en aanbrengen bestratingen grond ontgraven en verwerken grond leveren en verwerken zand leveren en verwerken leveren en aanbrengen steenmengsel aanbrengen lengtemarkeringen De uitvoeringstermijn bedraagt 80 werkbare werkdagen. ca 4.900 m2 ca 11.550 ton ca 24.150 m2 ca 2.830 m2 1.650 m3 2.300 m2 1.600 m3 1.900 m2 29 km Verkoop bestekken en diskettes De bestekken kosten 75,- (incl. btw) per stuk; een diskette kost 25,- (incl. btw). Zij zijn uitsluitend verkrijgbaar: a. door rechtstreekse toezending per post van een ingevulde en ondertekende girokaart ten name van provincie Zeeland, postrekening no. 120500 te Middelburg. Enveloppe adresseren: provincie Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg, met vermelding in de linkerbovenhoek 'Aanvraag asfaltbestek"; b. tegen contante betaling bij directie Milieu en Waterstaat, Het Groene Woud 1 te Middelburg, kamer 416 Ter inzage De bestekken liggen vanaf heden ter lezing bij directie Milieu en Waterstaat voornoemd, kamer 418. Inlichtingen Inlichtingen zullen worden gegeven op dinsdag 15 maart 1993 om 10.00 uur, op het kantoor van de hoofdingenieur directeur voornoemd, waar de eventuele nota's van inlichtingen vanaf vrijdag 18 maart 1993 ter inzage liggen op kamer 418. De eventuele nota's van inlichtingen zullen aan bestekhouders worden toegezonden. Betalingswijze De betaling van de aannemingssom zal geschieden aan de hand van betalingsstaten, die na elke periode van vier weken worden opgemaakt. Geschiktheidseisen en gunningcriteria Belangrijkste geschiktheidseisen en gunningscriteria: 1. de inschrijver moet desgevraagd binnen een week na het daartoe ontvangen verzoek de in het bestek genoemde ge gevens verstrekken; 2. voor de opdracht van het werk komen uitsluitend in aanmerking inschrijvers die: - voldoen aan het gestelde onder punt 1 - niet in staat van faillissement of liquidatie verkeren; - in de laatste drie jaren op een vakkundige en regelmatige wijze hebben uitgevoerd en tijdig opgeleverd een werk op het gebied van aanleg van wegen met bitumineuze verhardingen met een aannemingssom groter dan - voor bestek D 4 1.000.000,- - voor bestek D 6 1.250.000,- - in de laatste drie boekjaren een gemiddelde omzet aan werken in de wegenbouw hebben bereikt gelijk aan of groter dan - voor bestek D 4 3.000.000,- - voor bestek D 6 3.750.000,-. 3. bij de beoordeling of een inschrijver voor de opdracht in aanmerking komt wordt mede de inschrijvingsstaat in beschou wing genomen. 4. de bestekken zijn samengesteld met behulp van de RAW-systematiek. Directie De directie zal worden gevoerd door de directie Milieu en Waterstaat van Zeeland. Het Groene Woud 1, postbus 165, 4330 AD Middelburg Dorpsstraat 2,4513 AM, Hoofdplaat, 01174-8380 Na ruim 17'/2 jaar met plezier het bedrijf gerund te hebben, doe ik het bedrijf per 22 februari 1994 over aan Dan en Ine Kersten. Ik wil vrienden, bekenden en cliënten hierbij danken voor hun vertrouwen en klandizie. De familie Kersten wens ik veel succes toe, en ik hoop dat zij net zoveel plezier mogen beleven als ik heb gehad. Lies Willemsen Op 22 februari nemen wij "Het Wapen van Zeeland" over van mevrouw L. Willemsen. Wij willen haar graag bedanken voor de prettige samenwerking en overdracht tijdens de laatste weken. Tot 18 maart 1994 is het hotel-café geopend. Daarna gaat onze Brasserie open met een vernieuwde menukaart met verrassende voor-, hoofd- en nagerechten. Gastvrijheid en gezelligheid staat bij ons hoog in het vaandel. Wij hopen dat u zich ook bij ons zult thuis voelen. Dan en Ine Kersten Martijn Kersten Marieke Wolters Gevestigd: Mr. F.J. Haarmanweg 34, tel. 01150-18772, 4538 AS TERNEUZEN DUBBELGLAS Naam: -□ Kunststof kozijnen Adres:.. -□ Veranda's Hardglazen winkelpuien Postcode Rolluiken Plaats: Zonwering ye\,: -□ Spiegelwanden Deze bon in open enveloppe, postzegel is niet -□ D.S.H. schuifdeur wandkasten nodigi zendenaan: Wij willen gaarne vrijblijvend inlichtingen TERNEUZENSE GLASHANDEL "betreffende (hokje aankruisen). Antwoordnummer 505, 4530 WB Terneuzen Wij verzorgen uw aanvraag een begrip in service en de elektronica van morgen.. co jTlI t F. van Waesberghestraat 23A Tel. 01140-.16358 W/7/ JLJ .N4.~x.e~ O .c VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders van Oostburg maken bekend dat zij voornemens zijn van de bestaande parkeervakken nabij de toegang naar het bejaardentehuis „Huize Emmaus", Handboogstraat 6 te IJzendijke één parkeervak te reserveren ten behoeve van invaliden om een betere bereikbaarheid van dit gebouw te realiseren voor deze categorie. De verkeersmaatregel zal worden aangeduid door de plaatsing van de verkeerstekens op het bord E6 zoals vermeld in Bijlage I van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990. Het besluit en situatieschets ligt met ingang van maandag 21 februari 1994 gedurende zes weken ter gemeentesecretarie, afdeling VR0M, Raadhuisplein 1 te Oostburg ter inzage. Binnen zes weken kan door belanghebbenden bij ons een bezwaarschrift worden ingediend. De termijn van zes weken vangt aan op de dag na de datum van publicatie van dit besluit. Het bezwaarschrift moet zijn ondertekend en dient tenminste te bevatten: de naam en adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de gronden van hel bezwaar. Het bezwaarschrift moet binnen de hiervoor gestelde termijn door ons zijn ontvangen. Tevens kan door belanghebbenden bij de President van de rechtbank te Middelburg een voorlopige voorziening worden gevraagd, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek gelden dezelfde vereisten als ten aanzien van een bezwaarschrift. Bovendien dient een afschrift van het bezwaarschrift te worden overlegd. Ook is er griffierecht verschuldigd. Oostburg, 19 februari 1994 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, J. Kruize De secretaris, C. Geerse VERGADERING COMMISSIE PLANOLOGIE Op woensdag 23 februari 1994, aanvang 9.00 uur, vergadert de commissie Planologie in de commissiekamer van het gemeentehuis te Oostburg. VERGADERING COMMISSIE OPENBARE WERKEN C.A. Aansluitend aan de vergadering van de commissie Planologie op woensdag 23 februari 1994 vergadert de commissie Openbare Werken, Bouwbeleid, Milieu en Verkeer. De agenda's met bijbehorende voorstellen liggen vanaf 21 februari 1994 tijdens de kantooruren voor een ieder ter inzage bij de afdeling VR0M. Belangstellenden kunnen de betreffende stukken (legen vergoeding van de legeskosten) opvragen bij de respectievelijke secretaris van de commissies. Met betrekking tot de agendapunten is er gelegenheid tot inspreken. Gegadigden voor het inspreekrecht dienen zich uiterlijk 24 uur voor aanvang van de commissievergadering bij de secretaris van de betreffende commissie aan te melden. Oostburg, 19 februari 1994 De voorzitter commissie Planologie, J. Kruize De voorzitter commissie Openbare Werken, A. de Feijter VERGADERING COMMISSIE GEMEENTEFINANCIËN Op vrijdag 25 februari 1994, aanvang 16.00 uur, vergadert de commissie Gemeentefinanciën in de commissiekamer van het gemeente huis te Oostburg. De agenda, met bijbehorende voorstellen, ligt vanaf 21 februari 1994 tijdens de kantooruren voor een ieder ter inzage bij de sectie Financieel Beleid. Belangstellenden kunnen de betreffende stukken (tegen vergoeding van de legeskosten) opvragen bij de secretaris van de commissie. Met betrekking tot de agendapunten is er gelegenheid tot inspreken. Gegadigden voor het inspreekrecht dienen zich uiterlijk 24 uur voor aanvang van de commissievergadering bij de secretaris van de betreffende commissie aan te melden. Oostburg, 19 februari 1994 De voorzitter van de commissie Gemeentefinanciën, J.P.S.A. Thomaes VERGADERING COMMISSIE WELZIJNSZAKEN Op maandag 28 februari 1994, aanvang 9.30 uur, vergadert de commissie Planologie in de kantine van het gemeentehuis te Oostburg. De agendapunten met bijbehorende voorstellen liggen vanaf 21 februari 1994 tijdens de kantooruren voor een ieder ter inzage bij de sectie Welzijnszaken. Belangstellenden kunnen de betreffende stukken (tegen vergoeding van de legeskosten) opvragen bij de secretaris van de commissie. Met betrekking tot de agendapunten is er gelegenheid tot inspreken. Gegadigden voor het inspreekrecht dienen zich uiterlijk 24 uur voor aanvang van de commissievergadering bij de secretaris van de betreffende commissie aan te melden. Oostburg, 19 februari 1994 De voorzitter commissie Welzijnszaken, L.E.J. Cuelenaere-Faes Door Muriel Boll A onika Cvitkusic, M Sanela Huremo\ en Agnesa Muid Mrmwm ric zijn drie Joeg m W P slavische meisjes van negentien ja met wie ragAzzi vorig jaar mei een gesprek mee had. Ze ware toen een jaar op de vlucht voo: de oorlog in hun land en uitein delijk terechtgekomen in Den Bosch. Hoe is het nu met hen? Sanela is gelijk met haar ouder meegekomen, maar Monika's vader en haar broer waren ach tergebleven, net als de vader Agnesa, maar die zijn inmidde ook noor Nederland gekomen „We hebben nu een normaler leven," is het eerste wat Sanel: zegt. „We vervelen ons minder ik zit op een volleybalclub in Vught, Monika en Agnes vol leyen hier in de kazerne. En hebben veel huiswerk." We zitten in Monika's kamer met witte lakens is afgeschut het lokaal waar haar familie woont. Er hangen foto's en ters, er is een bed, een tafel, bankje, het is echt een eigen plek. Vorig jaar woonden er geveer 300 jongeren op het 1 zerneterrein, nu nog maar 30 40. De meesten hebben eigen woonruimte gekregen. Monik Agnesa en Sanela zijn blij dat nog bij elkaar zijn, ze probere ook bij elkaar te blijven in een zelfstandige woning. Sanela en Agnesa volgen inmi dels een opleiding in de textiel richting. Sanela wilde altijd al modeontwerpster worden, dus zij kan verder, want daar heb j niet veel taal voor nodig. Vooi Angela is textiel heel iets ande dan de architectuuropleiding c ze in Joegoslavië volgde. Met i Nederlandse taal is de toekom er anders gaan uitzien. Dat ge ook voor Monika, die zat op h gymnasium en wilde medicijnf gaan studeren. Nu heeft ze mc ten kiezen voor een opleiding administratief werk. Het valt direct op dat ze er vrolijker uitzien dan een jaar geleden. Toen gingen ze niet i want ze spraken slecht Neder lands en hadden weinig Nedei landse vrienden. Bovendien w ren ze bang geworden door wi verhalen over drugs. Dat is ve anderd, ze gaan een paar keei per maand naar de disco met Nederlandse en Joegoslavisch vriendinnen. Ze spreken nu o veel beter Nederlands, voor d gesprek hebben we geen tolk meer nodig. En tot hun gerus stelling hebben ze gemerkt da niet zomaar drugs in hun cola gestrooid worden. Het drietal vindt dat de Nede landers veel doen voor vlucht po et t ka De Vierkante Decimeter v deze week is gevuld door Geerts uit Dongen. 'Kort j zegd symboliseert mijn de meter de denkbeeldige ve: warring die een mens kan overvallen op het moment je ontzettend veel tegelijk moet doen en er geen ove zicht meer op het geheel i: Los van het feit dat mijn t ning voor de Vierkante D meter is bedoeld, is het te' een werkstuk dat getoond worden bij de selectie voo mijn vervolgopleiding. Dl had twee redenen om te t< nen,' aldus Tjer in zijn toe

de Stem | 1994 | | pagina 24