Nieuw plan voor Molenstraat Politiek jaagt op waterschapszetels Dorpsraad Graauw: 'Gemeente moet belofte Dorpsstraat nakomen' DE STEM UITSLAGEN DAG klapper PLAATSELIJK nieuws jaar! Opschuiven verkeersdruppel en aanleg plantvakken in Clinge ZEVAC opent het nieuwe seizoen met kaartleesrit 'Hulst moet streven naar behoud van voorzieningen' 4 Gravenstraat smeekt om maatregelen' Schitterend winterweer ticulieren KORTING gefeliciteerd echt, het is moeke fdt morgen Sjorske AS SA ER T pESTEM ZEELAND C2 >f 10,15 3, grote resultaten. P. Adriaansens Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Minder koud Geen zon 'Dik programma zegt weinig' 1994 87 [jedankje, jubileum, velijk, verloving, brestatie, examen, pam, enz. alom 1.09 incl. BTW, II verplicht. Foto of fmaat 35 x 40 mm j/. Overige tarieven op bto's worden niet ■ourneerd. |B2 of geef uw tekst [aatsing af bij één van Schriftelijke opgaven I geaccepteerd indien |ekend zijn, ook indien I bijgevoegd is. het recht voor teksten i redenen te weigeren. Ier klachten bereiken 1/en tekst behoudt de [echt voor om de naam ever bekend te maken. iadsand in Hulst poster in Biervliet ■12551 of 19000 ZATERDAG 19 FEBRUARI 1994 Bhet bedrag aflezen dat u moet ■ieven onder nummer dient u .nte betaling kunt u een betaal- ■én giro- of bankoverschrijving) ■ing ontvangt u een accept- Buil, Te huur gevr. en Kamers ;j Dit zijn de prijzen voor uw Kleintje, inci. 17Yi% BTW "I 13,54 16,92 20,30 23,69 27,07 30,46 33,84 01-9't Van onze verslaggever Graauw - De gemeente Hulst moet de beloften die zijn gedaan met betrekking tot de Dorpsstraat in Graauw nakomen. Dat zegt voorzit ter J. Steijaert van de Graauwse dorpsraad. Steijaert reageert daarmee op het nieuws dat de belasting-inspectie niet akkoord gaat met de btw-constructie voor het nieuwe Hulster stadskantoor. Deze zogenaamde sale-lease-back con structie zou de gemeente bijna 700.000 gulden opleveren. Wethouder P. Wee- maes blijft er vertrouwen in hebben dat de zaak toch nog voor elkaar komt. Mocht dat niet het geval zijn, dan wordt er een gat geblazen in de financiering van de reconstructie van de Dorpsstraat in Graauw. De gemeente wil namelijk het voordeeltje gebruiken om dit pro ject al dit jaar te beginnen. „Ik zou het bijzonder betreuren als hierdoor de reconstructie op de tocht zou komen te staan", zegt Steijaert. „Persoonlijk ben ik er echter niet onge rust over. Alle politieke neuzen zijn gericht op de verbetering van de Dorpssstraat en ik reken er op dat dit zo zal blijven". Steijaert wijst er nog eens op dat Graauw nu wordt gecongronteerd met een onhoudbare toestand, die de ge meente jaarlijks veel geld kost aan lapwerk. „En het is gewoon dweilen met de kraan open. Ik word de laatste tijd nogal aangesproken door dorpsge noten die ongerust worden, wat ik wel begrijpelijk vind. Het is daarom een goede zaak dat verschillende politieke partijen de Dorpsstraat nog niet uit hun verkiezingsprogramma hebben ge schrapt. Beloften die voor de verkiezin gen zijn gedaan, moeten ook na de verkiezingen worden nagekomen", stelt Steijaert. „Dit mag geen zoethoudertje zijn". Steijaert wil van B en W van Hulst nog voor de verkiezingen een inspannings verplichting zien ten aanzien van de financiering van de Dorpsstraat. „Die politieke forumavonden die er aan zit ten te komen, zijn daar misschien een goede gelegenheid voor", aldus Steijae rt. Van onze verslaggever Clinge - Het nieuwe plan voor verkeersremmende maat regelen in de Molenstraat in Clinge is klaar. Het ligt vanaf nu ter inzage in het gemeenschapscentrum Mal- pertuus en half maart kan de bevolking zich er over uitspreken tijdens een inspraakbijeenkomst. CDA-wethouder G. van de Voor de maakte dat gisteren bekend. In het plan is rekening gehouden met de wensen zoals die tijdens een eerdere inspraakbijeenkomst naar voor kwamen. Van de Voorde zegt dan ook te verwach ten dat het nieuwe plan op brede instemming kan rekenen. Een eerder voorstel van de ge meente werd teruggetrokken, toen bleek dat een deel van de Molenstraatbewoners forse kri tiek had. De bewoners kregen daarop gelegenheid zelf sugges ties aan te dragen. Dat is ge beurd door de actiegroep Het Groene Portaal. „We hebben alle nu rustig kunnen bestuderen", zegt Van de Voorde, „en dat heeft nu geresulteerd in een voorstel waarvan wij denken dat de meeste bezwaren nu zijn weg genomen". Allereerst is in de nieuwe versie de geplande snelheidsremmende verkeersdruppel aan het begin van de Molenstraat dertig meter opgeschoven. Die is nu gepland tussen de huisnummers 109 en 114. Dat houdt wel in dat de gemeente de bebouwde kom- grens van Clinge moet verleggen. „Het probleem dat de verkeers remmer te dicht bij de woningen zou liggen is daarmee opgelost", stelt Van de Voorde. Daarnaast voorziet het plan in de aanleg van zeven plantvak ken in het met klinkers bestrate deel van de Molenstraat. De vak ken komen afwisselend aan weerszijden van de weg te lig gen. „Op die plaatsen kun je geen tegenliggers passeren", al dus Van de Voorde. „Dus gaat daar een goede snelheidsrem mende werking van uit". Tussen de plantvakken worden parkeer vakken aangelegd. Daarmee ont staat er ook een betere bescher ming voor de in de straat gepar keerde auto's. De plantvakken zelf worden voorzien van boom pjes. „Daarmee krijgt de straat een groenere aanblik en doen we meteen wat aan het stenige ka rakter". Veel aandacht is er ook besteed aan het kruispunt met de Gra venstraat. „Via extra belijning willen we daar de fietsers dich ter en sneller op het fietspad brengen, zodat ook daar een vei liger situatie ontstaat". Voor de maatregelen in de Mo lenstraat had de gemeente al 160.000 gulden opzij gelegd. Het nieuwe plan kan net binnen dat bedrag worden bekostigd. De Clingse Dorpsraad, Het Groene Portaal en de Werkgroep Molen straat hebben het plan inmiddels al gezien. „Onze indruk is dat iedereen zich er wel in kan vin den", zegt Van de Voorde. „We denken hiermee toch een plan te presenteren dat een breed draag vlak heeft bij de bevolking. Als dit succes heeft, kunnen we het misschien ook toepassen in an dere straten, zoals de Gra venstraat en de Dorpsstraat in Graauw". Als de reacties positief zijn, wil Van de Voorde het nieuwe plan in maart aan de gemeenteraad voorleggen. Van onze correspondent Sint Jansteen - De Zeeuws-Vlaamse Automobielsport Club (ZEVAC) opent morgen het rittenseizoen 1994 met een kaartleesrit in de omgeving van St.-Jansteen. De rit die als naam kreeg 'Win- territ', wordt verreden in drie klassen. De a-klasse heeft een lengte van 45 kilometer, de b- klasse 37,5 kilometer en voor de Toerklasse is een rit uitgezet van 30 kilometer. Alle klassen tellen mee voor het clubkampioen schap 1994. Inschrijven voor deelname (ook voor niet ZE- VAC-leden) is mogelijk aan de inschrijftafel die is gevestigd in café De Kroon aan de Wilhelmi- nastraat in St.-Jansteen en geo pend vanaf 13.00 uur. De start van de eerste equipe is gepland om 14.00 uur. Na afloop van de Punten, die de gemeente Hulst tot centrumgemeente kwalifice ren, zullen de komende jaren de nodige bestuurlijke inspanning vergen", voorspelt Weemaes. Als editie zeeland kantoren Terneuzen, Hulst en Goes, "fessen en telefoonnummers °P Pagina A2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie erneuzen: Rein van der Helm eter Oggel (editie-chef), 'ank van Cooten, Frank Deij, 'on Koomen (sport), old de Puijsseleijr. Goes: Cees Maas, 'Provincie redacteur). [juist: Eugène Verstraeten iPIv. editiechef) Advertentie-exploitatie 'nspecteur Zeeland: Menu, 8-93 PWé tel. 09-3293459940. scholengemeenschap voor de re gio Oost Zeeuws-Vlaanderen. De PvdA wil de komende jaren de sterke punten van Hulst verder uitbouwen om Hulst tot een eer ste klas woongemeente te kun nen uitroepen. Daarbij speelt ook de volsge- zondheid een grote rol. De PvdA is van mening dat de inspannin gen van de afgelopen jaren, met als resultaat de bouw van een Medisch en Sociaal Centrum en het behoud van de Sterre in Clinge, zorgvuldig moeten wor den voortgezet. Wat dat betreft heeft het dorp Clinge zich met de actie voor het behoud van de Sterre van zijn sterkste kant laten zien, meent Weemaes, die daar zelf hard aan heeft getrokken. „Het bestuur van de Sterre en de provincie Zeeland kregen een zware dob ber te verwerken die uiteindelijk is uitgemond in een praktisch volledig behoud van de Sterre op Clinge", zegt Weemaes. „Men was duidelijk verrast door deze inzet en een herhaling van het verdwijnen van het zieken huis is hiermee voorkomen". Maar volgens Weemaes moet de gemeente wel op haar hoede blij ven. •Hier wordt nog steeds veel te hard overheen gereden. FOTO WIM KOOYMAN rit worden in café De Kroon de prijzen aan de winnaars uitge reikt. De volledige rittenkalender voor 1994 is ais volgt: 26 maart, Trai- ningsrit 'Nacht van 't Kerkje' (kaartlezen). 30 april, Windlus- trally (oriëntatie). 7/8 mei, Nacht van Zaamslag (kaartlezen). 5 of 12 juni, Gravinnerit (oriëntatie). 28 augustus, ZEVAC-rit (kaart lezen). 25 september, Bamisrit (oriëntatie). 12 november, Slag om de Gulden haring, (kaartle zen). 10 december, Wildrit (oriëntatie/gezelligheidsrit). PvdA-lijsttrekker Weemaes: Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst moet op haar hoede blijven om te streven naar het behoud van de voorzieningen in de gemeente. Dat zegt PvdA-lijstrekker P. Weemaes. „Het behouden van onze sterke voorbeeld noemt hij een brede PvdA belooft aanpak van de dorpskern in Clinge: Van onze verslaggever Clinge - De toename van het verkeer en de snelheid waarmee men door de Clingse Gravenstraat rijdt, smeekt om maatregelen. Dat zegt de Hulster PvdA- lijsttrekker P. Weemaes. De PvdA belooft dan ook de komende vier jaar een hele reeks maatregelen te willen nemen om de verkeersvei ligheid te verbeteren. Volgens Weemaes is door de langdurige discussie rond de Clingse Molenstraat het hard- rijdende en daverende verkeer in de Gravenstraat in de verge telheid geraakt. „Terwijl in de ze straat de aanpak van de problematiek zeker noodzake lijk is", aldus Weemaes. De PvdA wil dan ook een plan van aanpak voor de dorpskern en de Gravenstraat. „We denken daarbij aan wegversmallingen aan beide uiteinden van de straat, verkeersremmende beeldvorming tussenin en de vorming van een pleinachtig straatbeeld rondom de kerk en het dorpspleintje. Al deze maatregelen willen wij de ko mende vier jaar aanpakken". Onenigheid Daarnaast is er natuurlijk ook nog de Molenstraat. Een eerder plannetje voor het aanbrengen van snelheidsremmers is door de gemeente teruggetrokken vanwege onenigheid onder de bewoners. De PvdA ziet het liefst een totale reconstructie van deze weg. Daarmee kan er een definitieve oplossing ko men die tot ieders tevredenheid kan worden uitgevoerd. Voor een dergelijk karwei heeft de gemeente niet genoeg geld. „Een tijdelijke oplossing zien we in het aanbrengen van een voudige verkeersremmers", al dus Weemaes. „De geldelijke middelen zijn nu voorradig, zo dat we snel tot inspraak en uitvoering kunnen komen". Wat dat betreft is Weemaes op zijn wenken bediend, want CDA-wethouder G. van de Voorde presenteerde gisteren het nieuwe plan voor de Mo lenstraat. Van onze verslaggever Hulst - P. Adriaansens uit Hulst is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nas sau. De bij deze onderschei ding behorende versierselen werden hem gisteren opge speld door burgemeester A. Kessen. Dat gebeurde tijdens de af scheidsreceptie in het stadskan toor, waar de gemeente offcieel afscheid nam van Adriaansens als chef financiën. Adriaansens kwam in mei 1956 in dienst bij de gemeente Hulst. In 1974 werd hij waarnemend chef en in 1992 volgde hij G. d'Hondt op als chef van de afdeling financiën. Buiten zijn ambtelijke werk kring bekleedde Adriaansens in de loop der jaren een veelvoud van functies. Zo was hij betrok ken bij de voetbalvereniging Hontenisse, bij het Gemeen- sehapswerk Hulst, bij de werk groep Houtenkwartier en bij de Stichting Woon wagen werk Zeeuws-Vlaanderen. Sinds 1972 is hij bestuurlid van het gemeen schapscentrum Den DuUaert. Verder beweegt Adriaansens zich de laatste jaren sterk op het gebied van de tennissport. Hij organiseert toernooien voor ten nisclub Hulster Ambacht, in Den Dullaert en de Zeeuwse Kam pioenschappen in Terneuzen. Voorts is hij lid van de speel- sterktecommissie en van de com missie administratieve overtre dingen van het district Zeeland van de KNLTB. Ten slotte is hij bondsgedelegeerde bij toer nooien in het district Zeeland. Voor al die verdiensten binnen en buiten de ambtelijke dienst is hij koninklijk onderscheiden. •P. Adriaansens: ...Ridder... FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggever Hulst/Hontenisse - Veel politieke par tijen en groeperingen in Hulst en Honte nisse hebben hun oog niet alleen laten vallen op de gemeenteraad, maar ook op het waterschap. De verkiezingen voor het waterschapsbestuur worden tegelijk gehouden met de gemeenteraadsverkie zingen, op 2 maart. Omdat alle inwoners van het waterschap voortaan moeten mee betalen aan alle taken van het waterschap, krijgen die ingezetenen ook een flinke inbreng in het bestuur. Van de 25 zetels gaan er negen naar de ingezetenen. Reden voor de politiek om het strijdtoneel uit te breiden, in een poging ook in het waterschap een voet tussen de deur te krij gen. Het CDA en de PvdA in Hulst waren daar in het verleden al mee bezig, maar nu heeft zowat iedereen zich in de strijd gewor pen. Ook vanuit de Hontenisser politiek probeert men in het waterschapsbestuur te komen. Daarnaast zijn er de boeren. Die hadden het tot nu toe voor het zeggen in het waterschap, maar zien nu dat er aan hun heerschappij getornd dreigt te worden. Vandaar dat ook de boeren campagne voeren om namens de ingezetenen zetels in de wacht te slepen. En ook namens de categorie 'gebouwd', waar voor zes zetels beschikbaar zijn. Daarvoor mogen alle mensen stemmen die een eigen huis hebben. Ten slotte is er ook nog de milieubeweging die campagne voert. Voor het waterschap Hulster Ambacht is dat bioloog en oud-Steltkluut-voorzitter G. Sponselee. Voor de kiezer is het moeilijk uit te maken op hij wel of niet op een politieke partij stemt, of één van de landbouwkandidaten, of op een kandidaat zonder verdere bindingen. Op de kandidatenlijsten zijn namelijk alleen de namen van de kandidaten en hun plaats vervangers vermeld. Voor de categorie ingezetenen in het disc- trict Hulst, waarvoor dus iedere inwoner mag stemmen, zijn de politieke kandidaten: W. de Brouwer (Groot Hulst/Gemeenschap- pelijke Belangen), L. Kolijn (WD), J. Meer- schaert (PvdA), P Blommaert (CDA), R. Ferket-de Clerck (CDA), W. Verdurmen (CDA) en H. Merison (D66). De boeren proberen in de categorie ingezetenen zetels te bemachtigen via A. Vael-Daelman en G. Mangnus-Staal. G. Sponselee is de kandi daat voor de milieubeweging. De onafhanke lijke kandidaten zijn: R. Eeman, A. Huijskes, J. Mariman en E. de Deckere. In de categorie gebouwd zijn de politieke kandidaten J. Habraken (PvdA), C. de Vries (Groot Hulst/Gemeenschappelijke Belan gen), A. Dobbelaer (WD) en H. Vercauteren (CDA). Landbouwkandidaat is daar G. Bae- cke. De onafhankelijke kandidaten zijn W. Dumont, W. Mangnus, H. Hageman, K. Mar tinet en H. de Wit. In het district Hontenisse komen - in de categorie ingezetenen de volgende politieke kandidaten op: M. Ivens (Progressief Honte nisse), E. Burm (CDA) en J. Joossen (Ge meentebelangen). M. Verschueren-van Daele doet mee namens de boeren en de onafhan kelijke kandidaten zijn J.P. Hageman en E. de Koek. In de categorie gebouwd doet A. de Feyter mee namens de politieke groepering P.Mangnus, J. Buisse namens de landbouw en is A. Joossen de onafhankelijke kandi daat. In het waterschapsbestuur zijn ook zetels gereserveerd voor de categorieën ongebouwd (grondeigenaren) en pachters. Ten slotte is er nog de categorie bedrijfsgebouwd, maar de vertegenwoordigers daarvan worden geko zen door de Kamer van Koophandel. Uit het 25-koppige bestuur wordt vervolgens een dagelijks bestuur gekozen van zes gezwore nen. Uit iedere categorie eentje, behalve de ingezetenen. Die krijgen twee zetels in het dagelijks bestuur. Vandaag opnieuw schitterend winterweer. Afgelopen nacht daalde het kwik in onze provincie aanzienlijk minder dan ten oosten van ons. Na de nachttemperaturen van 3 tot 4 graden onder nul moet de zon in staat geacht worden om de middag- temperatuur naar zo'n 4 graden boven nul te tillen. Alleen doordat de wind wat toeneemt uit het oosten kan het op sommige plaatsen enigszins onaangenaam aanvoelen. U moet er rekening mee houden dat het morgen en maandag wat frisser wordt. De middagtemperaturen zullen niet hoger worden dan rond het vriespunt, 's Nachts vriest het dan licht tot matig van 4 tot 6 graden. Doordat de wind morgen opnieuw wat aantrekt naar 4 en zelfs mogelijk 5 Beaufort, kan de gevoelstem peratuur weer veel kouder zijn. Vanaf dinsdag wordt het minder koud overdag en bereiken de thermometers weer positieve waarden van 2 tot 4 graden. Dat het morgen en maandag kouder wordt is het gevolg van een zogenaamde 'koudeput', die zich nu nog boven Centraal-Europa bevindt. Die komt onze richting uit. Daarin heerst er op 1500 meter 10 graden vorst en op 5000 meter is het al 35 graden onder nul. Dat zou kunnen betekenen dat deze kou voor meer bewolking gaat zorgen en er morgen en ook maandag wat sneeuw kan vallen. De intense kou in de bovenlucht wordt dan door de bewolking getemperd, anders had u moeten rekenen op zeker 12 tot 18 graden vorst! Vanaf dinsdag warmt de boven lucht wat op doordat de wind zuidoost is geworden en de 'koudeput' verdwijnt. Het weer in cijfers: Vandaag een oostelijke wind van 3 Beaufort, het wordt in de middaguren 2 tot 4 graden boven nul en komende nacht 6 tot 7 graden onder nul. Het is de gehele dag zonnig. Morgen mogelijk in de namiddag wat bewolking, het wordt kouder en de oostelijke wind neemt tot tot 4 Beaufort, Het wordt 's middags 0 graden en 's nachts 6 tot 7 graden onder nul. Voor maandag geldt in feite hetzelfde weerbeeld. Alleen kan er zondag na de middag en maandag de gehele dag wat sneeuw vallen. Of er veel sneeuw valt, is moeilijk in te schatten. Vanaf dinsdag wordt het weer zonnig en komen de middagtem- perauren weer boven nul met 2 tot 3 graden, 's Nachts vriest het 4 tot 5 graden. Dit weerbeeld geldt ook voor de volgende dagen. Hoe was het weer vorig jaar op 19 februari? Overdag was het 7,4 graad, 's nachts 5,3 en het regende 0,4 millimeter. De zon scheen niet. De extreme tenperaturen sinds 1900 op 19 februari: in 1929 vroor het 's nachts 13,7 graad en in 1950 werd het overdag 17,4 graad boven nul. Eén spreekwoord deze week: "s Morgens wit berijpte daken, het zal gauw tot nattigheid geraken'. UITSLAGEN KAARTINGEN Oostburg - Hotel Du Commerce, Oostburgse Bridgeclub, groep A: 1. Barendregt/Sijnesael, 2. Chris- tiaansen/Pielaet en Den Hamer/ De Ruijter, 4. echtpaar Legrand. Groep B: 1. echtpaar Otte, 2. Gruson/Langedijk, 3. echtpaar Brugge. Nieuw-Namen - Café De Nachte gaal: 1. R. Verbist/J. Vermeersen, 2. R. Sturm/ M. Tieleman, 3, A. Vergauwen/M. de Berge, 4. E. Ivens/G. van Rooyen. Nieuw-Namen - Moed en Geduld: 1. A. Thieleman/E. Weyenberg, 2. J. Vermeersen/K. Waterschoot, 3. J. van Campen/H. Weckseler, 4. L. Timmermans/ E. Weemaes. De Verenigde Kaarters: 1. M. de Ber ge/F. de Bleyser, 2. L. Timmer mans/ G. de Maayer, 3. F. Penne- man/A. v.d. Bergen. Landelijk Gilde: 1. R. Verbist/ R. Smet, 2. G. Strooband/G. Thomaes, 3. W. Verhelst/R. Sturm. Aardenburg - Tweede competitie ronde Aardenburgse Bridgeclub: Groep A: 1. F. Vriends/D. Jansen, 2. G. de Smet/R. Standaert, 3. A. Hoogesteger/J. van Eenennaam. Groep B: 1. dames Baltussen, 2. echtpaar Roelse, 3. R. Voster/B. Vermaat. Voorronde Ruitenboer: Groep A: 1. dames Abramoff/ Groosman, 2. A. Hoogesteger/J. van Eenennaam. Groep B: 1. S. van Hanegem/A. Klompe, 2. echt paar Lippens. Vijf Huizen-drive: 1. A. Hoogesteger, 2. R. Rijk/I. Vriends, 2. echtpaar Pleyte. Op 30 april wordt weer een Oranje-Dri- ve gehouden. KOERSBAL St.-Jansteen - KBO: 1. M. van Bunder/C. Verwey, 2. E. de Smet/ E. de Windt, 3. P. Rombaut/Th. Kints. ZATERDAG CLINGE - De Gouden Kroon, 14 uur kaar ting. EMMAHAVEN - Café Het Verdronken Land, 20 uur prijskaarting. KIELDRECHT -Café De Gouden Pluim, 15 uur schieting. LAMSWAARDE - Café De Lamsoren, 14 uur bief- stukkaarting. ZUIDDORPE -Café 't Gemeentehuis, 14 uur schieting. ST.-JANSTEEN -Café Zondagsvermaak, 14 uur vleeskaarting. -Café Sport, 14 uur vleeskaar ting. -De Warande, 20.30 uur dans- avond St.-Jan. GRIETE -Café Griete, 20 uur vleeskaar ting. TERNEUZEN -Café Du Commerce, 19.30 uur vleesbingo OM. ZONDAG KIELDRECHT - Café Terminus, 15 uur schie ting. WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 14.30 uur schieting. ST.-JANSTEEN -Café 't Centrum, 14 uur vlees kaarting. ZANDSTRAAT - De Straete, 14 uur kaarting. AXEL Kantine V.V.Axel,14 uur kaar ting, bieden en jokeren Prosperpolder RUILDAG De Kieldrechtse Verzamelaarsvrienden houden morgen van 9.00 uur tot 12.00 uur hun ruildag in feestzaal St.Michiel. Verder is er een mini-tefttoonstelling van oude munten door Tom Tas van Kieldrecht. Kloosterzande OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Hontenisse halen vandaag vanaf 09.00 uur weer oud papier op. Van onze verslaggever Hulst - Partijen die met dikke verkiezingsprogramma's op' de proppen komen, weten blijkbaar niet goed wat er in hun eigen gemeente om gaat of willen zich alleen maar op de borst kloppen. Met die uitspraken verontschuldigt de groepering Groot Hulst/Gemeenschappelijke Belangen zich bij de kiezer voor het maar vijf velletjes tellende eigen programma. De partij wijst er in het voorwoord op dat het weinig zin en betekenis heeft om een uitgebreide opsomming te geven van al die zaken, waarmee een gemeentebestuurder zich zonder meer al moet bezig houden. Nog minder waarde moet volgens de groepering worden gehecht aan de opsomming van allerlei zaken die al door het gemeentebestuur zijn uitgevoerd of in uitvoering zijn. „Hieruit zou men mogen concluderen dat men niet goed op de hoogte is van het eigen gemeentelijke reilen en zeilen", betoogt Groot Hulst. „Is men echter wel op de hoogte en gaat men desondanks toch hiertoe over, dan kan dit zijn oorzaak vinden in het op de eigen borst willen kloppen over zaken, die werden bereikt door de inzet van het gehele gemeentebestuur". Vervolgens gaat de partij in de volgende vijf velletjes trouwens zelf in de fout door een aantal open deuren in te trappen. li

de Stem | 1994 | | pagina 19