Strijd om Graeve Jan-trofee Moerman opnieuw onder de lat 4Interesse bij de jeugd groeit sterk' Twintig koersen op kalender dëStem De 4leeuw' van Oostburg wenst nog niet te capituleren Ploegenvoorstelling WV Zeeuws-Vlaanderen SPORT ZEELAND B3 Zaterdag finale in manege Magrette te Axel Shotokan karateclub Dick Fieret viert koperen jubileum SPORTNIEUWS KORT Twee records voor Carola Pielaet Kampioenschap hoofdklasse driebanden Veldloopestafette in Veerse Bos Magere afvaardiging naar NK Zwemloop in Kapelle UITSLAGEN stagen Wielrenstichting Trimbelangen Midden-Zeeland DONDERDAG 17 FEBRUARI 1994 yan onze paardesportmedewerker Axel - Zo'n 110 combinaties, strijden dressuur voor de Graeve Jan-trofee in manege Magrette van de familie Kosters, waar de rijvereni- ging Graeve Jan voor de or- gU,g ----- ganisatie tekent. PAARDESPORT Drie wedstrijden zijn er al verre den. De twee beste resultaten en de finale tellen mee voor de eindrangschikking. Dit betekent dat er voor enkele rubrieken nog verrassingen kunnen ontstaan, terwijl voor anderen het eindre sultaat al vast staat. Zo is de stand na drie wedstrijden in de Z-klasse (Zl- en Z2-klasse in handicap): Elles Kole met Bo nanza van Zuid-Beveland heeft twee overwinningen met twee punten, Kees Steendijk met Boy, ook van Zuid-Beveland, heeft drie punten. Dit kan dus nog spannend worden, want Steee- dijk, de 71-jarige Zeeuwse dres- suurnestor, geeft zich niet zon der meer gewonnen. Dan volgt Marina Quaak-De Fouw met Ti- cardo van de Biervlietse Ha- ringruiters met zes punten. De rest van het peloton kan geen gevaar meer opleveren. In de M-klasse staan na drie wedstrijden twee combinaties gelijk. Lieveke Goossens met Haydn van de Axelse Oranjerui- ters en Ad Murre met Friday van de Nieuwvlietse Zwinruiters met vier punten. Daarna volgen met zes punten Elly Tas met Elmira van De Zwinruiters en Jolanda Lootens met Glorga van de Ora- nejruiters. In de grootste rubriek, de LI- en L2-klasse in handicap, gaat vol gens de stand na drie wedstrij den amazone Sibylle Burm uit Kapellebrug met Elegant van Hulst comfortabel aan de leiding met vier punten. Ze wordt ge volgd door Magda Herweyer met Tasqualonia met acht punten en Luc Savat met Hercules met tien punten, beiden van De Zwinrui ters. Corine Zoetewey met Look Out's Kim van Zuid-Beveland heeft twee punten uit drie wedstrijden in de Z-klasse pony's. Zij is al zeker van de hoofdprijs want zij staat als enige deelneemster op de startlijst van deze Z-klasse. Spanning is er nog wel in de M-klasse pony's. De Terneuzense amazone Shimul Goossen met Pedro, die voor de Axelse Klep- pertjes uitkomt, heeft al drie punten en moet het opnemen tegen Chayenne de Witte met Misty van De Zwinruiters, die met twee punten aan de leiding gaat. De juryleden zijn zaterdag Christian de Feyter-Seydlitz uit Axel voor de B-pony's, Eric van 't Westeinde uit Terneuzen voor de LI- en L2-pony's, Adrie Ruis- aard uit Hoedekenskerke voor de M- en Z-pony's en Z- en M- paarden, Ingrid van 't Westeinde uit Terneuzen voor de L-paarden en Resie Kosters uit Houten voor de B-paarden. De Graeve Jan-trofee wordt voor de B- en L-pony's om 13.00 uur uitgereikt, voor de M- en Z-pony's en Z-paarden om 15.30 uur en voor de B-, L- en M-paar- den na het rijden van de B-klas- se om ongeveer 21.00 uur. Van onze medewerker Eddy de Schrijver Sluiskil - In hotel Atlanta te Sluiskil wordt zaterdag 19 februari de ledenvergadering van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen gehouden. Deze vergadering begint om 14.00 uur. Later op de middag vinden de ploegenvoor- stellingen plaats van de wielerclub. Tijdens de algemene ledenver gadering komen de gebruike lijke onderwerpen als het jaarverslag van de secretaris, het financieel verslag en de verkiezing van de kascommis- sie aan de orde. Met de wielervereniging Zeeuws Vlaanderen ging het prima in het afgelopen sei zoen. In de promotiecompeti tie werd meegedaan met de 'op. Reden voor de club om fflaar eens elders te gaan kij ken om wedstrijden te rijden. Dat dit door de KNWU in verste instantie werd tegenge houden is bekend. Consul Henk Remijnsen verplichtte de club zich voor de clubwed strijden in Nederland in te laten schrijven. Later bleek dit een duidelijke vergissing te zijn. Zoals bekend schreef de wielervereniging Zeeuws- t laanderen onder voorbehoud onder protest in bij de KNWU. Uit een schriftelijke verklaring van de KNWU bleek de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen het bij het rechte eind te hebben. k de vooruitblik wordt ge- steid dat de toekomst voor de Wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen er rooskleurig uit- Z1et. Een speciale sponsorcom missie onder de naam Wieier- support 2000 wordt trouwens zaterdag 19 februari officieel aan het publiek voorgesteld, an Waterschoot heeft nooit Ir» I stoe^en °f banken gesto- n dat de sponsorgelden toch ns wat beter verdeeld zou den kunnen worden. Daarin staat hij zeker niet alleen. Het is bekend dat sommige organi satoren van klassiekers nu niet bepaald met een volle kas zitten. En dat wordt nog erger als straks de inkomsten van ingeschreven ploegen niet meer naar de clubkas vloeien en daarnaast worden de prij zenschema's drastisch ver hoogd. De kleintjes zullen af haken. Het jeugdplan moet volgens de wielervereniging duidelijk meer gestalte krijgen al is men ook hier van mening dat een groot aantal deelnemers bij dikke bandenwedstrijden niet garandeert dat daar wielren ners uit voort komen. De sa menwerking met de stichting Wieier Trim Bond wil de wie lerclub verder uitbreiden. „Vooral ook, omdat er toch elk jaar weer een paar trimmers naar onze club overstappen," aldus Van Waterschoot. De wielerclub hoopt een open Zeeuws-Vlaams kampioen schap van de grond te tillen. Daaraan zouden zowel ama teurs als trimmers deel kun nen nemen. Op het prioritei tenlijstje staat verder het uit bouwen van contacten met clubs in Noord-Frankrijk om zodoende deel te kunnen ne men aan enkele Franse klas siekers. Zaterdag begint de ploegen voorstelling om 15.30 uur. Die wordt niet aan elkaar gepraat door een Zeeuws-Vlaamse speaker, maar door Eddy Bo- gaert uit 's-Gravenpolder. Van onze medewerker Fred Rabout Oostburg - De rol van Joh nny Moerman als keeper van het keurkorps van SV Oostburg leek aan het be gin van het seizoen uitge speeld te zijn. Op 9 novem ber 1992, hij weet zich die datum nog exact te herin neren, liep hij voor het eerst een ernstige blessure op. Enkelbanden af luidde de diagnose. Gevolg: het seizoen 1992-1993 naar de vaantjes. Aan het eind van de competitie nog wel een paar keer in het tweede, maar dat was niet het echte werk. Bovendien moest hij toekijken hoe dat eerste onder Jimmy van Acker op weg was naar de titel. En dat deed toch -pijn. Aan het begin van het hui dige seizoen gaf trainer Jimmy van Acker eveneens de voorkeur aan de tien jaar jongere Ando Langendijk. Moerman, nog een van de ouderwetse clubmannen, legde zich bij de beslissing van de trainer neer. „Ando was op dat moment de beste en de beste moet spelen. Zo simpel is dat," erkent hij toch wel wat moei zaam. Met zijn 35 jaar dacht hij op dat moment dat zijn tijd gekomen was, tot Ando Langendijk begin december van het huidige sei zoen net voor de winterstop met zwaar letsel aan de kniebanden wegviel. Johnny Moerman was er nog steeds. Hij hoefde zich geen twee keer te bedenken toen Van Acker een beroep op hem deed. „Ik heb nog steeds ambitie. Dat heeft de SV Oostburg ook. Het wil hogerop, al zit dat er dit jaar nog niet in. Het behoud is onze enige doelstelling en dat is volgens mij een haalbare kaart. In het begin van het seizoen hebben we aardig wat puntjes gepakt. Dan valt de druk wat van de ketel. De laatste wedstrij den gaat het wat minder. Wissel valligheid dus en daarmee kun je nooit kampioen worden. Ik maak me ook geen zorgen om het feit dat het de laatste weken wat minder gaat. In het begin van de competitie vonden we het geluk wat aan onze kant, op dit moment laat het geluk ons wat in de steek. Dat is mijn enige verklaring, want echt minder dan in het begin van het seizoen spelen we niet. We zijn nog geen enkele keer weggespeeld. Zee- landia, toch een van de titelkan didaten, hielden we hier thuis op 0-0. Handhaven Echt er zit zo weinig verschil in deze klasse dat we ons met het huidige materiaal moeten kun nen handhaven. We hebben een vrij jonge ploeg. Een ploeg met toekomst. Als de inzet er maar blijft dan moet het fel begeerde vierdeklasserschap, waar we hier in Oostburg al jaren naar uitkijken, er toch ooit een keer van komen. Bovendien wordt er bij de club goed werk verricht met de jeugd, dus ik zie met vertrouwen onze toekomst tege moet." Die vierde klasse heeft Moerman overigens nog nooit mogen bele ven. Op zijn vijftiende werd er al een beroep op hem gedaan om dat de toenmalige doelman Jan Verploeg wegens militaire ver plichtingen niet van dienst kon zijn. Moerman, nog B-junior, mocht dat seizoen zelfs meerdere keren opdraven omdat Verploeg zich moest bezighouden met de verdediging van de vaderland. Het jaar daarop werd hij vaste waarde. De A-junioren sloeg hij dus gewoon over. Twintig seizoenen lang al is hij op een aantal incidentele uitzon deringen na, vaste waarde geble ven. Ruim 600 wedstrijden is zijn globale schatting, met als sterkste punt zijn optreden op de lijn. Niet alleen op het veld, maar ook in de zaal, want het voetbal vult een groot deel van zijn vrije tijd in. „De zaal is voor mij puur voor het plezier. Lek ker bezig zijn met de mannen van Francke. Tegen oude gab bers zoals de teams van de Vete ranen en Oud Sluis wil ik me nog wel eens opladen, maar het veld blijft mijn hoofddoel." Wat dat betreft antwoordt hij op de vraag of hij de hete adem van de concurrentie niet steeds feller in de nek voelt: „Ik durf met ieder een die concurrentie aan. Ben voor niemand bang." De 'leeuw' van Oostburg wenst duidelijk nog niet te capituleren. Johnny Moerman, de geroutineerde doelman van Oostburg, ziet de toekomst van zijn club optimistisch tegemoet. FOTO WIM KOOYMAN. Van onze sportmedewerker Terneuzen - De shotokan ka rateclub Dick Fieret viert za terdag 26 februari het 121/2-jarig jubileum. Een mijl paal waarvoor de clubleden in de kantine van de voorma lige LHNO-school aan de Leeuwenlaan in Terneuzen bijeenkomen. Een samen komst met leraar Dick Fieret in het middelpunt. Dick Fieret, inmiddels 47 jaar en in het dagelijks leven concierge bij ROC Westerschelde, viert naast het koperen jubileum van zijn sportschool eveneens het feit dat hij zelf 25 jaar geleden voor het eerst kennis maakte met ka rate. In Terneuzen ging hij in die periode in de leer bij Wim van de Leur. Een gevestige naam en een sportschool die hij tot op heden trouw bleef. Vijf jaar na zijn aanmelding kreeg hij de zwarte band. Deze eerste dan kende een vervolg. Tegenwoordig is Fieret drager van de vierde dan. Een hoge graad in de karatesport. Zijn sport. Hij raakte eraan verslin gerd en begon mede daardoor, met ondersteuning van echtge note Emmy, een eigen sportclub in Oostburg. „Het was in een oude school, die twee jaar na onze intrek gesloopt werd," her innert Dick Fieret zich uit de beginfase. Het multifunctionele centrum De Hoekzak werd het nieuwe onderkomen, maar aangezien dat niet al te best voldeed (de vloer was te glad), werd naar een ander onderkomen gezocht. „Dat vonden we in de gymzaal in Schoondijke," weet Fieret, die daar nog wekelijks zijn 30-tal karateka's ontvangt. In die ge passeerde tien jaar leverde hij intussen een achttal zwarteban- ders af. Naast Schoondijke werd de dojo in de Axelse sporthal 't Sportuus sinds anderhalf jaar zijn tweede onderdak. Ook hier telt de groep omstreeks dertig leden. Verder bleef, zoals gemeld, Fieret zijn oude vereniging trouw en geeft hij er zowel les als dat hij er traint. Animo Verheugend in dat opzicht is dat Fieret een stijgende animo onder de jongste jeugd waarneemt. „In Terneuzen is de leeftijdsgrens voor toetreding omlaag ge bracht. Vanaf zes jaar mag men er op karate. Intussen zijn er al zo'n zestig jongetjes die zich aanmeldden. Dat met name via ouders die karate als een vorm van bouwen aan het zelfvertrou wen zien. Een goede ontwikke ling, die eens temeer aantoont dat karate als sport geaccep teerd is en uit het kwade dag licht is getreden." Dat Dick Fieret bezeten is van karate (zijn 18-jarige zoon Gert jan, sinds zijn vijftiende jaar drager van de zwarte band, treedt in zijn voetsporen en zoonlief Marty maakte intussen de overstap naar het honkbal), is overduidelijk uit het met hem gevoerde praatje op te maken. Zijn voorliefde voor het Kobu jitsu, de klassieke wapenkunst met stokvechten en andersoorti ge wapens op afspraak, blijkt er eveneens uit. Zelf begon hij er een vijftien jaar geleden mee. Tot deze karatestijl doodbloed de. Dick Fieret bleef het echter tot zijn vaste trainingspakket reke nen. „Met succes," weet hij nu. Want Kobu jitsu is weer in. Dit na nationale kaderstages die hun weerslag binnen de karateclubs kende. Dick Fieret had er door zijn vasthoudendheid een voor sprong mee opgebouwd en dat kwam van pas tijdens zijn stage periode tot uiting. Stages die hij een keer per maand in Terneu zen en in Eeklo zelf verzorgt en twee keer per maand in Bergen op Zoom, als leerling of als les gever of een combinatie. Gratie Het shotokan, het ongewapend zijn, valt met name op door zijn gratie van bewegingen. En uiter aard het feit dat- men elkaar nauwelijks raakt. „Toucheren," is niet toegestaan, zegt Fieret hierover. Dat geldt eveneens in wedstrijden. Maar, ontdekte de Terneuzenaar, daar wordt nogal eens voetje gelicht met de regels. Het gevolg is dat er tijdens die evenementen meer werk voor de EHBO-ers is dan hem lief is. „Ik stuur dus ook geen karateka's van mijn school naar wedstrij den," zegt hij stellig. Een 'verbod' dat tevens ingege ven is door het wijzigen van de regels. De winnaar moet nu drie punten bemachtigen in plaats van voorheen maar één om met Ippon te winnen. „Hierdoor wordt er meer risico genomen en worden de wedstrijden te agres sief. Voor mij hoeft dat niet," besluit de jublilaris, die met te vredenheid terugblikt op zijn achterliggende carrière als kara- teka en die met genoegen terug blikt op de lange samenwerking met oud-gedienden als Theo Lindgreen, Eddy Bosschaert, Eric Beelaert en Ron Meyer. Na men met intussen vaste waarden in het regionale karate. Dick Fieret ziet de toekomst van de karatesport dan ook zonnig in. Brugge - De 13-jarige Carola Pielaet uit Hoofdplaat is uitste kend in vorm. Tijdens internationale shorttrackwedstrijden in het Belgische Brugge liet zij opnieuw twee persoonlijke records noteren. Afgelopen week kreeg zij een telefonische uitnodiging van de Belgische bondscoach Willy Cabboor voor deze wedstrijden waaraan de kernploegleden van Nederland, België en Frankrijk, die juist kwalificatie voor de Olympische winterspelen in Lillehammer misten, deelnamen. In dat gezelschap en onder begeleiding van de trainster van de Nederlanse kernploeg, Joëlle van Koetsveld-Van Ankeren, kwam zij uitstekend voor de dag. Als jongste deelneemster scherpte zij haar persoonlijk records sterk aan. Op de 500 meter bracht zij haar beste tijd van 56,51 naar 55,64 en op de 1000 meter sprong zij van 1.59,94 naar 1.56,94. Die tijden waren goed voor een elfde plaats in de eindrangschkiing. Een knap resultaat, omdat zij het tegen senioren op moest nemen. De 16-jarige Caressa Albach uit Oostburg, nog maar kort wonend in Zeeuws-Vlaanderen, werd in dit sterke deelnemersveld vijftiende. Renesse - Berry Dallinga van de biljartvereniging SBC uit Sluiskil en Jo d'Hooghe van GBC Groenendijk hebben zich gekwalificeerd voor het kampioenschap hoofdklasse driebanden klein biljart van het gewest Zuid-Nederland. Deze titelstrijd wordt van vrijdag 18 tot en met zondag 20 februari gehouden in café-restaurant 'Het Wapen van Renesse'. Zeeland is overigens nog met meer spelers vertegenwoordigd in deze titelstrijd. Als tweede plaatste zich Wim Brinkman van VEG/ABV uit Oost-Souburg en zijn clubgenoot Jo Schuit drong als achtste door tot deze eindstrijd. De wedstrijden beginnen vrijdag om 19.00 uur en zaterdag en zondag om resepectievelijk 12.00 en 11.00 uur. De finalepartrij wordt omstreeks 16.30 uur afgewerkt. DEELNEMERS 1. J. Brouwer (St.-Willebrord) algemeen gemiddelde 1,034, 2. W. Brinkman (Middelburg) 0,986, 3. R. Poulus (Bergen op Zoom) 0,948, 4. C. van Loenhout (Bergen op Zoom) 0,916, 5. B. Dallinga (Sluiskil) 0,887, 6. J. Simons (Bergen op Zoom) 0,884, 7. J. d'Hooghe (Klooster- zande) 0,863, 8. J. Schuit (Vlissingen) 0,859. Vlissingen - In Vlissingen worden zaterdag 19 februari de eerste officieuze Zeeuwse veldloopkampioenschappen in estafettevorm afgewerkt. Een initiatief van Ad Goudzwaard, trainer bij het Vlissingse Atletica, die de Zeeuwse atletieksport nieuwe impul sen wil geven en onder meer ook al de Ekiden (aflossingsmara thon) introduceerde. Ad Goudzwaard: „Wat is mooier in de atletiek dan zowel een beroep doen op je eigen persoonlijke prestatie als de prestatie in teamverband. We hopen dat we bij een volgende editie het predikaat officieel Zeeuws kampioenschap krijgen." De belang stelling voor deze primeur is goed, want er komen in totaal 64 viertallen in actie. Daaronder tien seniorenteams. Plaats van handeling is het 'Veerse Gat', beter bekend als het 'Veerse Bos' nabij Veere. De eerste start is om 12.00 uur. De senioren/vetera nen en recreanten gaan om 13.30 uur van start voor hun 4 x 6000 meter. De prijsuitreiking voor deze categorieën vindt plaats om 16.00 uur in restaurant 'De Waterherberg' nabij de jachthaven, waar het secretariaat is gevestigd. Terneuzen - De Zeeuwse afvaardiging naar de nationale indoor kampioenschappen voor senioren en C-junioren komend week end (19 en 20 februari) in de Haagse Houtrusthal is mager. Bij de senioren komt Revelino Rijk (Atletica) in actie op de 400 meter en Karin Bastian (Sporting Walcheren) op de 1500 meter. AV'56 is vertegenwoordigd met een drietal C-junioren. Laurens Roose (hoogspringen), Yoni Bantjes (60 meter) en Maritza op 't Hof (kogelstoten) komen in actie voor de Goese club. Van Atletica komt de inbreng van: Elcke Bogaarts (600 meter), Michel Schrier (800 en 1500 meter) en Wouter de Rijk (60 en 800 meter). Kapelle - Het Zeeuwse zwemloopcircuit wordt zaterdag 19 februari voortgezet met de derde en voorlaatste wedstrijd in Kapelle. Aan de start voor de 1000 meter zwemmen en 10 kilometer lopen komen onder meer de aanvoerder van het klassement en winnaar in Oostburg afgelopen zondag, Johan van de Branden. Voorts Ron Vermaat, die de openingswedstrijd in Vlissingen won, Jan-Bart Jasperse, Jan Louisse en Sjaak de Kok. Bij de vrouwen Bianca van den Kieboom, Terèse van Lare en Linda Thoen. De eerste serie gaat in zwembad 'Groenewoud' om 11.30 uur van start. De volgende serie staan gepland om 12.00 en 12.30 uur. Dick Fieret (rechts) shotokan karateclub. zoon Gertjan van de jubilerende FDTO CAMILE SCHELSTRAETE. Uitslagen junioren A-JUNIOREN Derde divisie C: Neptunus Al- SW Al 4-2, De Musschen Al- Sparta Al 1-3, Spartaan'20 Al- Oranje Wit Al 1-0, Dauwendaele Al-Zierikzee Al 2-0. Groep A2: Serooskerke Al-Mid delburg A2 9-4, DFS Al-Oostka- pelle Al 2-2. Groep A3: 's-Heer Arendskerke Al-Yerseke Al 2-1. Groep A5: Kapelle A2-Robur Al 3-2. A-juniorenbeker: SSV'65 Al-Ka pelle Al 2-7, Middelburg Al-Ril- landia Al 10-0. B-JUNIOREN Derde divisie C: Zierikzee Bl- Dauwendaele BI 2-2, Neptunus Bl-Spijkenisse BI 2-2, DFC Bl- Nieuwerkerk BI 3-1, Zwart Wit'28 Bl-Soccer Boys BI 2-0, Excelsior'20 Bl-Feyenoord B2 0-7. Groep B2: Oostkapelle BI-Vlis singen BI 1-4. Van onze sportmedewerker Kapelle - De wielrenstichting 'Trimbelangen Midden-Zee land' heeft voor dit jaar twin tig koersen op de wedstrijd kalender staan. Blikvanger is de EPZ-klassieker over 96 ki lometer, die op zaterdag 18 juni wordt gehouden. Evenals vorig jaar voert de route over Zuid-Beveland. Dit seizoen staat ook een uitwisseling op het programma met de Vlaamse Wieier Federatie (België). Op 23 mei gaan de TMZ-renners op bezoek bij onze zuiderburen, die op 20 augustus op hun beurt te gast zullen zijn in Goes. Op beide dagen worden wedstrijden verreden. Voor de aanvang van het wed strijdseizoen houdt TMZ vijf trainingsritten in de Willem-An- na-polder bij Biezelinge. Telkens op zaterdag, vanaf 12 maart tot en met 9 april. Op hetzelfde parkoers wordt op 16 april het TMZ-kampioenschap verreden. Tijdens de bijeenkomst in 'De Caisson' te Kapelle bleek dat TMZ niet te klagen heeft over de belangstelling van de zijde der renners voor de koersen boven de Westerschelde. Vorig jaar was het gemiddelde aantal deelne mers per wedstrijd 117. Voor dit seizoen is ook het aantal koersen toegenomen. Nieuwkomers zijn: Colijnsplaat, Oudelande, Kam perland, Oost-Souburg en Bigge- kerke. Voorzitter Jan Klooster man: „Ook IJzendijke toonde in teresse om onder onze vlag een koers te organiseren, maar daar zijn we niet op ingegaan omdat er daardoor een sneeuwbaleffect kan ontstaan. Wij als bestuur vinden dat onze prioriteit ligt boven de Westerschelde. Daarom besloten we, althans voorlopig, de boot af te houden wat betreft wedstrij daan vragen van de over kant." De Wieier Trim Bond Zeeuws- Vlaanderen, die voor deze verga dering was uitgenodigd maar verstek liet gaan, had een brief gestuurd met wat kritische kant tekeningen, die Kloosterman aanvankelijk alleen voor kennis geving wilde aanvaarden. Maar toen Leo Bakker, van het comité Heinkenszand, tijdens de rond vraag nadere informatie vroeg over de inhoud van dit schrijven bleek Jan Kloosterman bereidt om de brief in zijn geheel voor te lezen. De Zeeuws-Vlaamse Trimbond toonde zich teleurge steld over gemaakte afspraken met TMZ in het verleden, die deze stichting niet zou zijn nage komen. Zoals het afstellen op eikaars wedstrijdkalender en het instellen van een overkoepelend klassement van alle trimkoersen in Zeeland. Ook het Zeeuws kampioenschap zou men wel eens een keer in Zeeuws-Vlaan deren willen houden. Wat deze opmerkingen betrof kaatste Jan Kloosterman de bal terug door te stellen dat het juist de Trimbond in Zeeuws-Vlaanderen is ge weest, die geen gestalte gaf aan gemaakte afspraken met TMZ. Kloosterman: „Het hele organi satiepatroon ligt daar anders dan bij ons. Daarom blijft sa menwerking moeilijk. Overigens ligt dat bij ons niet zo zwaar op de maag. We gaan stug door op de ingeslagen weg en kunnen vaststellen dat we nog steeds in de lift zitten. Dankzij een krach tig bestuursbeleid dat er op ge richt is om in nauwe samenwer king met de bij ons aangesloten comités de wielersport voor trimmers in onze provincie te stimuleren." "WEDSTRIJDKALENDER 23 april: Lewederp, 7 mei: Kapelle, 12 mei: Wemeldinge, 14 mei: Ril land, 23 mei: Uitwisseling Vlaamse Wieier Federatie in België, 29 mei: Ovezande, 4 juni: Krabbendijke, 11 juni: Waarde, 18 juni: EPZ-klassie- ker met start en finish in Borssele, 24 juni: Hoedekenskerke, 25 en 26 juni: 24-uur van 's-Heerenhoek, 2 juli: 's-Heer Arendskerke, 3 juli: Kwadendamrae, 8 juli: Heinkens zand, 16 juli: Colijnsplaat, 23 juli: Oudelande, 30 juli: Kamperland (onder voorbehoud), 13 augustus: Souburg, 20 augustus: Goes, uitwis seling met de VWF, 27 augustus: Borssele (EPZ-koppeltijdrit en cri terium), 3 september. Hansweert, 10 september: Biggekerke.

de Stem | 1994 | | pagina 11