'We zwichten niet voor Feyenoord' Amerikaanse skiërs slaan terug WK-aanloop leidt tot conflicten bij KNVB Startverbod voor Belgische skister UITSLAGEN standen Diann Roffe doorbreekt zwijgen met goud op Super G lillehammer94 UITSLAGEN Sörensen na zege op de vuist met fan sportnieuws kort O Zeeuwse titelst 6Tegenstanders verliezen respect voor Barcelona' Landau 3 kampioen DE STEM LILLEHAMMER db STEM NAC-bestuur vastberaden om slechts 1150 Feyenoord-fans toe te laten tot bekerduel Eerste medaille voor Russen WOENSDAG 16 FEBRUARI 1994 [J)l Van onze verslaggever Ad Pertijs Breda - De macht en de angst voor het Feyenoord-legioen of de vast beradenheid van het NAC-bestuur. De komende dagen zal blijken wel ke van de twee het duel wint om de verdeling van de 11.500 toegangs kaartjes voor het bekerduel (halve finale) tussen NAC en Feyenoord op woensdag 9 maart. NAC wil slechts 1150 kaartjes afstaan aan de Rotterdamse fans; bij de politie speelt men met de gedachte om net als bij het competitieduel de gehele Ei-tri- bune (capaciteit 2500 staanplaatsen) voor de bezoekers te reserveren. Gisteren werd duidelijk dat de twee ontlastende opties, tv-schermen in de Kuip of een rechtstreekse tv-uitzen- ding, niet haalbaar zijn. Feyenoord wees eerder het idee van de tv-scher men af ('Zoiets werkt niet op een koude woensdagavond begin maart.') en gistermiddag haalde de KNVB een dikke streep door de tv-plannen. De voetbalbond stelde definitief vier wed strijden vast op de bewuste avond, naast NAC-Feyenoord ook Ajax-NEC, RKC-MW en Roda-Groningen. „Daarmee maakt een rechtstreekse uitzending weinig kans," liet woord voerster Monique Kessels weten. De bond immers heeft de macht een uit zending te verbieden als andere wed strijden daarvan schade kunnen on dervinden. NAC en Breda zitten daarmee defini tief in hun maag met de verwachte grote toeloop vanuit Rotterdam. In politiekringen wordt gedacht aan het opnieuw beschikbaar stellen van de Ei-tribune, een overzichtelijk en daar mee beheersbaar vak. Politie-woord- voerder Van Kuik zegt dat dit nog geen keiharde eis is. „Afgesproken is om na carnaval met NAC om te tafel te gaan zitten en dan de situatie door te spre ken," aldus Van Kuik. NAC-voorzitter John Peek heeft zijn buik al aardig vol van alle supporters zaken die rond het bekerduel spelen. „Wij hebben een thuiswedstrijd geloot, Feyenoord niet," zegt hij fel. „Ik word een beetje ziek van alle argumenten die nu vanuit Rotterdam worden aan gedragen en de problemen die zij op ons bordje schuiven. Zelf krijgen de heren daar alle faciliteiten van de KNVB om een toernooit je te spelen in Japan, maar meewerken in deze zaak, ho maar. Van den Herik (voorzitter van Feyenoord, red.) durft nog voor te stellen om de wedstrijd maar naar de Kuip te verhuizen. En wat is dat nu voor een argument om geen tv-scher men te plaatsen omdat het koud kan zijn in de Kuip. Alsof het diezelfde avond in Breda warm zou zijn." John Peek zegt alles in het werk te stellen om zoveel mogelijk NAC-sup- porters tot het duel toe te laten. „We zwichten dit keer niet voor Feye noord," laat hij vastberaden weten. Bij de vorige thuiswedstrijd reserveerde NAC de gehele Ei-tribune (een staan- vak achter een van de doelen) voor de Rotterdammers. Een maatregel die de nodige kritiek uitlokte. NAC-suppor- ters die geen kaartje wisten te bemach tigen, voelden zich benadeeld. Het be stuur wil die fans niet een tweede keer in de kou laten staan. Peek: „Als het aan mij ligt, komen er niet meer dan 1150 Feyenoord-fans in. Het minimum vereiste aantal volgens de reglementen." Volgens hem is het goed mogelijk om die supporters 'be heersbaar' te herbergen in het NAC- stadion. „Achthonderd man kunnen we onderbrengen in het vaste bezoe kersvak en de overige 350 op de zittri- bune," zegt Peek. De noodzaak om de gehele Ei-tribune vrij te maken, is volgens hem dan ook niet aanwezig. „Ik wil best die hele Ei-tribune afstaan aan Feyenoord. Maar daarmee is niet gezegd dat het probleem opgelost is. Want stel dat er 5000 Rotterdamse fans naar Breda willen komen? Moet je dan ook de Beatrix-tribune beschik baar stellen. Waar houdt het probleem dan op?" Peek beseft dat snel een oplossing gevonden moet worden voor het pro bleem. Maandag 21 februari immers begint de voorverkoop. „Feyenoord- supporters die zonder kaartje naar Breda reizen, zijn zeker niet alleen de zorg van de politie. Het is een geza menlijk probleem, ook voor Feye noord," zegt Peek. Hij denkt nog een ijzer in het vuur te hebben: „Het verplaatsen van de wedstrijd, zodat een rechtstreekse uitzending weer mo gelijk wordt." Kvitfjell - Zes pagina's be steedde het toonaangeven de Amerikaanse blad Sports Illustrated in een Olympische special aan de neergang van het Ameri kaanse alpine-skiën onder de kop It's all downhill. Het gaat alleen maar berg afwaarts. What's wrong with U.S. skiing?, vroeg de auteur zich af. Helemaal niets dus. Want twee da gen na de triomftocht van Tommy Moe op de afda ling won zijn landgenote Diann Roffe gisteren in Kvitfjell de Super G voor vrouwen. Wat hadden ze zich binnen het Amerikaanse skiteam geërgerd aan de teneur van het artikel in Sports Illustrated. Een cynische opmerking als 'de helft van de koeien in Zwitserland zijn nog sneller dan onze vrouwen' raakte de teamleden tot in het diepst van hun ziel. Paul Major, direc teur alpine-skiën van U.S. skiing en tevens hoofdcoach van de vrouwen, zat danig in zijn maag met het verhaal. Prestaties „We hebben er met de trainers staf en de sporters over gedis cussieerd en afgesproken niet te reageren. We zouden onze pres taties voor ons laten spreken", aldus Major. Spreken is zilver, luidt een gezegde. Maar de Ame rikaanse skiërs gaan voor goud. Zij deden er dus het zwijgen toe. In navolging van Tommy Moe doorbrak Diann Roffe gisteren het stilzwijgen met een gouden plak om de nek. Paul Major heeft wel een idee hoe het komt dat Amerikaanse sporters zich kunnen focussen op één wedstrijd, in dit geval de Olympische Spelen. „Daarvoor moet je terug naar de oorsprong. De Amerikaanse samenleving is een smeltkroes van culturen. Om iets te bereiken moet je keihard werken. Dat is een Amerikaanse eigenschap. Het alpine-skiën is op de eerste plaats een Europees gebeuren. Wij zijn gedwongen om vier maanden uit een koffer te leven. Dan waardeer je alles wat ze je aanbieden. En als ze je de gelegenheid geven om te win nen, moet je die kans zeker niet laten liggen." Nummer één Diann Roffe greep die kans met beide handen aan. Ze droeg gis teren het startnummer één. Net als twee jaar geleden in Albert- ville. „Dat maakte me behoorlijk nerveus. Want toen ben ik ge crasht." Toch verliet Diann Rof- Kvitfjell - De nummer 35 won dinsdag de zilveren medaille op de Super G voor vrouwen. Dat was evenals het goud voor Roffe een verrassing. De Russin Svetlana Gladistsjeva schreef op de hellingen van Kvitfjell geschiedenis. Het was voor het eerst dat Rus land op de Super G een medaille pakte. De beste prestatie leverde de 22-jarige Russin in 1991 in Saalbach waar ze op de afdaling als derde eindigde. „Dit is ongelooflijk," zei ze na de race. „Na iedere bocht dacht ik een fout te maken." fe twee jaar geleden goed ge luimd de Alpen. Ze won een zilveren medaille op de reu zenslalom. Haar eerste grote succes na negen jaar. In 1985 werd ze in het Italiaanse Bormio eveneens op de reuzenslalom we reldkampioene. In datzelfde jaar behaalde ze ook haar enige over winning in een wereldbeker wedstrijd, in Lake Placid. Acht tien was ze toen. Daarna raakte ze in de versukkeling. Ze over woog zelfs te stoppen. Uit een vijfde en twaalfde plaats op de Winterspelen van 1988 in Calga ry putte de skister uit Potsdam, gelegen in de staat New York, weer moed. Paul Major: „Ik heb altijd ver trouwen in haar gehouden, om dat ik haar capaciteiten kende. Het moest er een keer uitkomen, de vraag was alleen wanneer. Ik vind het knap dat iemand die diep in de put heeft gezeten, die helemaal was afgeschreven, tot zo'n prestatie in staat is. Tijdens de wereldbekerwedstrijd in de cember in Tignes kwalificeerde ze zich op de reuzenslalom niet eens voor de tweede manche. Aangeslagen zat ze erbij. 'Kan het nog slechter dan dit?', vroeg ze. 'Nee', antwoordde ik. 'Dit is het absolute dieptepunt. We gaan nu werken aan de weg omhoog." Diann Roffe bekende dat ze on danks haar ervaring gistermor gen om elf uur toch met knik kende knieën aan de start stond. „Ik had buikpijn van de span ning. Omdat ik als eerste startte, moest ik het zonder informatie KUNSTRIJDEN Paren, vrije kür: 1. Gordeeva/ Grinkov (Rus) 1,0 punten, 2. Misj- koetienok/Dmitriev (Rus) 2,0, 3. Brasseur/Eisler (Can) 3,0, 4. Sjisj- kova/Naoemov (Rus) 4,0, 5. Me- no/Sand (VSt) 5,0. Eindstand: 1. Gordeeva/Grinkov 1,5, 2. Mishkoetienok/Dmitriev 3,0, 3. Brasseur/Eisler 4,5, 4. Sjis- jkova/Naoemov 6,0, 5. Meno/ Sand 8,0. RODELEN Rodelen, vrouwen, één persoon, stand na twee manches: 1. Weis- sensteiner (Ita) 1.37,630 (48,740/48,890), 2. Erdmaim (Dui) 1.37,882 (48,989/48,893), 3. Tag- werker (Oos) 1.38,118 (48,961/49,157), 4. Neuner (Oos) 1.38,207, 5. Obkircher (Ita) 1.38,298. SKIËN Kwalificaties freestyle-skiën, buckel, eerste zestien naar finale. Vrouwen: 1. Mclntyre (VSt) 25,23, 2. Hattestad (Noo) 24,91, 3. Ko- jevnikova (Rus) 24,70, 4. Monod (Fra) 24,16, 5. Gilg (Fra) 24,12, 6. Weinbrecht (VSt) 23,96, 7. Mitter- mayer (Dui) 23,81, 8. Battelle (VSt) 23,63, 9. Thomas (Can) 23,40, 10. Satoya (Jap) 23,32, 11. Karhu (Fin) 23,08, 12. Marciandi (Ita) 22,99, 13. Tsjerkassova (Rus) 22,60, 14. Dimtsjenko (Rus) 22,47, 15. Kubenk (Can) 22,24, 16. Koro- leva (Rus) 22,23. Mannen: 1. Brassard (Can) 26,78, 2. Grospiron (Fra) 26,65. 3. Tsjoepletsov (Rus) 26,64, 4. Cotte (Fra) 26,36, 5. Allamand (Fra) 25,89, 6. Smart (Can) 25,47, 7. Costa (Aus) 25,46, 8. Engelsen Eide (Noo) 25,06, 9. Paeaejaervi (Zwe) 24,90, 10. Jonell (Zwe) 24,75. IJSHOCKEY Groep B, tweede speelronde: ZWEDEN - ITALIË 4-1 (1-0 1-1 2-0). Doelpunten: Zweden: Due- Boje, Stillman, Juhlin, Svensson, Italië: Zarrillo. Strafminuten: Zweden 6, Italië 10. SLOWAKIJE - VERENIGDE STATEN 3-3 (1-1 1-0 1-2). Doel punten: Slowakije: Kolnik, Stast- ny, Svehla, Verenigde Staten: La- zaro, Ciavaglia, Lilley. Strafmi nuten: Slowakije 27, Verenigde Staten 22. CANADA - FRANKRIJK 3-1 (1-0 2-0 0-1). Doelpunten: Canada: Hlushko (2), Warriner, Frankrijk: Laporte. Strafminuten: Canada 10, Frankrijk 10. Stand: 1. Canada 2-4, 2. Zweden 2-3, 3. Slowakije, Verenigde Sta ten 2-2, 5. Frankrijk 2-1, 6. Italië 2-0. MEDAILLESPIEGEL resp. goud zilver brons Rusland2 3 1 Noorwegen 2 3 0 Verenigde Staten 2 0 0 Italië 1 1 2 Duitsland 1 0 0 Oostenrijk0 1 0 Finland 0 0 2 Canada 0 0 1 Japan0 0 1 Nederland0 0 1 Bijna anderhalf uur nadat ze zelf gefinisht was, weet Diann Roffe het zeker: ze heeft de gouden plak te pakken. foto epa doen van mijn coach over hoe anderen het er vanaf gebracht hadden. Ik moest helemaal af gaan op eigen waarneming. Gis teren heb ik voor het eerst het parcours gezien en gekeken waar ik vaart zou kunnen maken en waar ik snelheid zou kunnen verliezen. Dan komt toch de er varing om de hoek kijken." Roffe boekte haar winst de twee de helft van het 2035 meter lange traject. Bij de eerste tijd meting bleken liefst 28 deel neemsters sneller. Negen van hen verloren de controle over hun ski's en vielen voortijdig uit, onder wie Heidi Zurbriggen, Katja Seizinger en de sterke Slo- veensen Alenka en Spela Pret- nar. De Zwitserse Chantal Bour- nissen maakte zelfs een koprol en blesseerde haar knie. „Ik heb onderweg ook genoeg problemen gehad", wilde Roffe niets horen van een 'lucky' overwinning. De Italiaanse Deborah Compag- noni bleef wel op de been, maar werd slechts vierde. De als 35ste gestarte Russin Svetlana Gladis- jeva bleef verrassenderwijs nog het dichtst in de buurt van Rof fe. Het brons was voor de Itali aanse Isolde Kostner. Super G vrouwen: 1. Roffe (VSt) 1.22,15, 2. Galdisjeva (Rus) 1.22,44, 3. Koestner (Ita) 1.22,45, 4. Wiberg (Zwe) 1.22,67, 5. Gallizio (Ita) 1.22,73, 6. Gutensohn (Dui) 1.22,84, 7. Koren (Slv) 1.22,96, 8. Lee-Gart- ner (VSt) 1.22,98. 9. Wachter (Oos) 1.23,01, 10. Nobis (VSt) 1.23,02, 11. Cavagnoud (Fra) 1.23,13, 12. Pace (Can) 1.23,22, 13. Lindh (VSt) 1.23,38, 14. Masnada (Fra) 1.23,43, 15. Eder (Oos) 1.23,51. b Van onze verslaggever Kvitfjell - De Belgische skister Veronique Dugailly kreeg gistermorgen een kwartier voor de start van de Super G te horen dat ze niet goed genoeg was om mee te doen. De FIS, de internationale ski-federatie, kwam maandagavond al tot de ontdekking dat Dugailly niet voldeed aan de kwalificatie norm, maar verzuimde haar bijtijds in te lichten over het startverbod. Net als bij het schaatsen gelden voortaan bij het skiën interna tionale limieten voor deelname aan de Olympische Spelen. Dugailly voldeed wel aan de eis op de combinatie. De skister en de Belgische ploegleiding ging ervan uit dat ze daardoor startgerechtigd was op alle alpine-onderdelen. Op hoog niveau werd maandagavond binnen FIS-kringen vergaderd over de inschrijving van Dugailly en nog enkele andere krabbelaars. De niets vermoedende Veronique Dugailly trainde gistermorgen nog op Kvitfjell, de Witte Berg. Ze kreeg zelfs een startnummer uitgereikt. Een kwartier voordat de Amerikaanse Diann Roffe als eerste en snelste naar beneden suisde, vernam Dugailly dat ze haar startnummer weer in moest leveren. Door Henk Mees Zeist - De aanloop naar het WK voetbal gaat voor de top van de KNVB-sectie betaald voetbal gepaard met onder huidse conflicten. Vooral tus sen Theo Aalbers, penning meester van het sectiebestuur betaald voetbal, en sectie-di recteur Cees Wolzak lijkt het niet te boteren. „Cees, het is jij eruit of ik," citeert het weekblad Voetbal In ternational deze week uit de mond van Aalbers, die vorig jaar mei tot penningmeester van het nieuwe sectiebestuur werd geko zen. De uitspraak dateert van een maand geleden toen Aalbers en Wolzak bij de interland in Tunesië uitvoerig over hun on derlinge wrevel spraken. Sinds dien zijn de verhoudingen geens zins verbeterd. Aalbers voelt zich ongelukkig omdat hij onvoldoende volmach ten bezit. Het nieuwe vierjarige contract met bondscoach Dick Advocaat werd buiten hem om geregeld. Als penningmeester ziet hij op tegen de financiële consequenties wanneer de pres taties op het WK-eindronde de positie van Advocaat op korte termijn ernstig zouden onder mijnen. Snelle contractontbin ding zou dan een zware finan ciële last voor de KNVB kunnen betekenen. Aalbers hikt ook aan tegen de afspraken die directeur Wolzak vorige week maakte met het schoenenbedrijf Scapino om voor reclame-campagnes rond het WK gebruik van de naam 'Dutchie' veilig te stellen. Wol zak introduceerde de mascotte enige tijd geleden en sloot con tracten hoewel het eigendoms recht van 'Dutchie' bij het schoenenbedrijf lag. Nadat Sca pino afgelopen vrijdagmiddag na enkele weken onderhandelin gen liet weten elk gebruik van de naam 'Dutchie' te verbieden, kwam enkele uren later plotse ling een akkoord uit de bus. Volgens directeur Spetter van Scapino zou daar een bedrag van 'miljoenen' mee zijn ge moeid: mede opgebouwd uit gra tis reclameborden bij de komen de interlands. Penningmeester Aalbers heeft tot dusverre nog maar globaal Van onze verslaggever Laigueglia - Rolf Sörensen heeft gisteren zijn eerste wedstrijd van dit seizoen in de GP Laiguelglia niet alleen besloten met een over winning, maar na de eindstreep ging hij ook nog op de vuist met een supporter. Sörensen was na 158 kilometer in de openingswed strijd van het Italiaanse wielerseizoen de snelste van een kopgroep, die na 120 kilometer was ontstaan. Vijftig meter achter de eindstreep stond een sup porter midden op de weg en belemmerde de renners de doorgang. Sörensen, op volle snelheid, gaf de man een klap in het gezicht. Beiden tuimelden tegen de grond en werden naar het ziekenhuis overgebracht. De supporter klaagde over pijn aan het hoofd. Sörensen had last van zijn linkerschouder. Het tweetal werd gisteravond weer uit het ziekenhuis ontslagen. Uitslag: 1. Sörensen (Den) 158 km. in 4.01.35, 2. Chiurato (Ita), 3. Berzin (Rus), 4. Vandenbroucke (Bel), 5. Cassani (Ita), 6. Belli (Ita), 7. Bugno (Ita) 0.08, 8. Delia Santa (Ita), 9. Armstrong (Vst) 0.49, 10. Museeuw (Bel) 1.31. /7 FC Groningen huurt Faber van PSV Groningen - FC Groningen heeft Ernest Faber voor de rest van het seizoen gehuurd van PSV. De 22-jarige verdediger kwam Eindhoven de laatste tijd niet meer in aanmerking voor een plaats in de basis. Groningen had ruimte voor een nieuwe speler. Recentelijk vertrokken Djurovski en Van Kessel. Het is de bedoeling dat Faber zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Twente debuteert. Dubbelkampioenschap naar Jakarta Parijs - Voor de verdediging van hun wereldtitel in het dubbelspel moeten Paul Haarhuis en Jacco Eltingh aan het eind van dit jaar naar Jakarta. De tennisproforganisatie (ATP) maakte dinsdag bekend dat het toernooi van Johannesburg naar de Indonesische hoofdstad verhuist. Daar wordt het toernooi van 23 t/m 27 november in het Gelora Senayan stadion gehouden. De accommodatie beschikt over e® verschuifbare dakconstructie. Het prijzengeld bedraagt 2,6 miljoen gulden. Dat wordt in 1995 verhoogt tot 2,8 miljoen. Koolhof stopt aan eind van seizoen Veendam - Na zestien jaar betaald voetbal stopt Jurrie Koolhof aan het einde van dit seizoen. De 34-jarige spits heeft dat zijn huidige club Veendam laten weten. Koolhof, die eerder speelde voor PSV, FC Groningen, De Graafschap en Vitesse, werd vijl maal geselecteerd voor het Nederlands elftal. Na zijn actieve loopbaan hoopt hij als jeugdtrainer in het betaald voetbal aan de slag te kunnen. Schorsing Jalink gehandhaafd Zeist - De schorsing van vier wedstrijden voor Spartaan Nico Jalink blijft gehandhaafd. De commissie van beroep van de KNVB heeft dat dinsdagochtend besloten. Jalink kreeg de rode kaart in de wedstrijd tegen zijn oude club RKC. Op 10 februari werd hij door de tuchtcommissie voor vier duels geschorst. Tegen de straf ging hij vergeefs in beroep. Oranje op 1 juni tegen Hongarije Zeist - Het Nederlands elftal heeft het oefenprogramma ij voorbereiding op de wereldtitelstrijd voetbal aangevuld met eet wedstrijd tegen Hongarije. Het duel wordt op woensdag 1 juni in Eindhoven gespeeld. De datum lag open, nadat de Zwitsers hadden afgezegd. Voor het begin van het WK speelt Oranje daardoor nog de volgende duels: 23 maart: Schotland - Nederland (Glasgow); 20 april: Nederland - Ierland (Tilburg); 27 mei: Nederland - Schotland (Utrecht); 1 juni: Nederland - Hongarije (Eindhoven) en 12 juni: Canada - Nederland (Toronto). Op de officieuze wereldranglijst voor nationale voetbalploe gen van de FIFA is Nederland gestegen van de zevende naar de derde plaats. Duitsland, de wereldkampioen, blijft het klasse ment aanvoeren. Italië zakte van drie naar zeven, omdat het 1 land sinds november vorig jaar niet meer speelde. Ranglijst per 14 februari: 1. Duitsland 58,93 punten, 2. Brazilië 58,41, 3. Nederland 57,47, 4. Denemarken 56,96, 5. Noorwegen 56,95, 6. Spanje 56,78, 7. Italië 56,72, 8. Zwitserland 55,72, 9. Argentinië 55,01, 10. Zweden 54,43. Carrière Penev loopt gevaar door kanker Valencia - De voetballoopbaan van Luboslav Penev loopt gevaar. De 27-jarige Bulgaarse aanvaller van Valencia keert vandaag terug in Spanje van een familiebezoek in Sofia. In de Bulgaarse hoofdstad besprak Penev zijn gezondheidstoestand met familieleden. Naar verluidt heeft zich bij hem kanker in de teelballen geopenbaard. De clubleiding en medische staf van Valencia zullen vandaag na terugkeer van Penev mededelingen doen. Op voorhand liet de clubarts van Valencia al doorschemeren dat het kankervirus te bestrijden is, maar dat de Bulgaar dit seizoen niet meer zal kunnen voetballen. Het restant van de Spaanse competitie en het WK-toernooi in de Verenigde Staten moet hij missen. SCHAKEN Oranjestad (Aruba). Tweekamp Piket (Ned) - Poloegajevski (Rus) over acht partijen. Eerste partij: Poloegajevski - Piket 0-1. TAFELTENNIS Visby. Europese mannenliga, hal ve finales: Zweden - Duitsland 4-0. Eerste wedstrijd: 4-1. Zwe den in finale tegen de winnaar België - Engeland^ TENNIS Stuttgart. Mannen, 4,5 miljoen gulden Eerste ronde: Costa (Spa) - Emi- lio Sanchez (Spa) 6-3 6-2. Philadelphia, mannen, 1,5 mil joen gulden. Eerste ronde: Mattar (Bra) - Staf ford (ZAf) 6-2 6-4, Tsjesnokov (Rus) - Tarango (VSt) 6-4 1-6 6-4, Flach (VSt) - Lareau (Can) 6-4 6-3, Furlan (Ita) - Washington (VSt/6) 6-2 4-6 7-6, Yzaga (Per/8) - Braasch (Dui) 6-3 6-2, Hlasek (Zwi) - Adams (VSt) 6-3 7-5. Oklahoma City. Vrouwen, 190.000 gulden. Eerste ronde: Frazier (Vst/7) - McCarthy (VSt) 6-4 6-1, Fendick (VSt/3) - Watanabe (VSt) 6-4 6-1, Coetzer (ZAf/2) - Lee (VSt) 6-3 6-4, Gavaldon (Mex) - Brioekvetsj (Oek) 6-2 6-2, McGrath (VSt) - Mazzotta (Ven) 6-3 6-3, Austin (VSt) - Javer (GBr) 1-6 6-0 6-3, Kelesi (Can) - Keller (VSt) 6-4 3-6 6-3. VOETBAL Portugal, kwartfinales bekertoer- I nooi: Sporting - Trofense 3-1, Porto - Desportivo Aves 6-0, Rio Ave - Estrela Amadora 0-3, Lou- rosa - Belenenses 2-0. SPQRTPRIJSVRAGEN Toto 6: eerste prijs: 1 winnaar, bruto 50.918,30, tweede prijs: 61 I winnaars, 171,60, derde prijs: 638 winnaars, 41,00. Van onze tafeltennismedewerker Terneuzen - Effect 1 draait L niet in de nieuwe tafel- teiuuscompeütie van de afde ins Zeeland. De Terneuzena- en nog altijd zonder de ge blesseerde Ronnie de Jong, leden in de kampioensklasse He tweede nederlaag in drie wedstrijden. MZ 4 was met fi_4 te sterk. Toch kon Effect de strijd tegen He Middelburgers lang volhou den Twee zeges van Peter Fran- gehoord van de regeling die Wol zak heeft getroffen. Ook de fi nanciële commissie is daarvan nog niet op de hoogte. Voordat hij tot penningmeester werd ge kozen, was Aalbers (ex-voorzit- ter van FC Utrecht) voorzitter van de financiële commissie. Wolzak trad vorig jaar maart aan als directeur betaald voet bal, een fulltime-functie. Hij werd destijds nog aangesteld door het in januari vorig jaar weggestemde sectiebestuur-Van Rooijen. De activiteiten van Wolzak wek ken zo weinig vertrouwen bij Aalbers, dat de penningmeester op een tegenvallende WK-op- brengst rekent. Wolzak heeft de taak inkomsten uit sponsoring rond de WK-campagne van Oranje veilig te stellen. Tot nu toe zwijgt de KNVB over de resultaten van de sponsorwer ving en andere commerciële acti viteiten. Een groot deel daarvan komt aan de clubs toe, die be langstellend de resultaten af wachten met het oog op de be grotingen voor komend seizoen. Het bestuur van FC Barcelona staat echter nog volledig achter de Nederlandse trainer. Ondanks de uitschakeling in het beker toernooi tegen tweede klasser Betis. Ondanks dat het verschil met koploper La Coruna al tot zes punten is opgelopen. En on danks het feit dat Barcelona zes van de laatste zeven wedstrijden heeft verloren. De Spaanse pers is het over één zaak volmondig eens. Geen en kele trainer krijgt in Spanje en zelfs niet in de hele wereld zo veel krediet als Johan Cruijff. Voor Guus Hiddink betekende de 7-0-nederlaag met Valencia tegen Karlsruhe in het kader van het UEFA-cuptoernooi het einde van zijn verblijf in in Valencia. De club was op dat moment notabene nog koploper in de Spaanse eerste divisie. Cruijff heeft voor meer dan 100 miljoen gulden in de ploeg geïnvesteerd. En met de derde wedstrijd in het kader van de Champions League voor de boeg, is de vorm van Barcelona slechter dan ooit. Een vierde opeenvolgend kam pioenschap van Barcelona 'kan de Catalaanse club vergeten, al cke eii Fran™ kers I lijk ol Peter I zege tl 4-4 hl drukll De B Van onze schaakmedewerker Axel - Tijdens de slotdag van schaakkampioenschap voor de jej verrassing voor. In de jongste Andy de Bruijne kampioen in pij kanshebber Peter van de Linde. jj, He A-groep was alles al eerder beslist. Mark de Bruijne van SVWZV uit Oostburg was reeds kampioen bij de jongens en San dra den Engelsman bij de meis jes. Het 'lot' wilde dat dit twee tal elkaar in de slotronde trof. Voor Samdra den Engelsman stond er nog een derde plaats op het spel in de totale klassering en Mark de Bruijne wilde zijn ongeslagen status en maximale puntenscore vasthouden. Daar door gebeurde het dat dit twee tal tot het bittere einde (19.15 uur) strijd leverde. In de slotfase maakte Sandra den Engelsman een foutje en sloeg Mark de Bruijne toe. Door die winst beëindigde hij deze titelstrijd met een maximale puntenscore. In de B-groep stond de gehele competitie in het teken van de strijd tussen de titelkandidaten Bernard Meulenbroek (Middel burg) en Ralf Gommers (Terneu zen). Gommers redde het. Hij had overigens vrij veel moeite om Veerle Leenhouts in de slot ronde te verslaan. Meulenbroek won vrij simpel en snel van Roe land Alders. Door die uiutslagen Positie van Cruijff blijft onaantastbaar Van onze verslaggever Barcelona - Het klinkt onwaarschijnlijk. Maar hoe slechter FC Barcelona presteert, des te sterker lijkt de positie van trainer Johan Cruijff te worden. De 6-3-nederlaag van de regerende kampioen afgelopen weekeinde tegen Real Zarago- za is in de Spaanse pers nog steeds het voornaamste onder werp op de sportpagina's. Van onze schaakmedewerker Temeuzen - Landau 3 werd via winst in de slotronde kampioen van de eerste klas se zuid van de Zeeuwse Schaakbond. Door het duel in en tegen Terneuzen 3 met 2V2-5V2 te winnen passeerde de Axelse formatie De Sluisse Toren 1 in de rangschikking. Landau 3 komt nu in aanmer king voor promotie naar de pro motieklasse van de ZSB. Of het team daarvoor een promotie wedstrijd moet spelen met de kampioen van de eerste klasse noord is nog te bezien. Wordt Vlissingen 3 kampioen, dan pro moveert landau 3 direct, omdat Vlissingen 3 geen Interesse heeft in promotie. Wordt Souburg 3 kampioen van de eerste klasse noord, dan volgt er wel een pro motieduel. Het duel in de eerste klasse zuid tussen De Sluisse Toren 2 en HWP 4 wordt pas over enkele weken volledig afgewerkt. TERNEUZEN 3-LANDAU 3 2'/:-5'/: - Borduitslagen: P. de Braal-L. van Harn 0-1, E. Roose-W. Geertse V2-V2, J. Miedema-T. de Ruyter V2-V2, D. de Knecht-C. Schrandt 0-1, O. Gom- mers-C. Kuijper 0-1, J. Ephraïm-R. de Pooter 0-1, P. de Putter-S. Klaas- sen 1-0, J. de Groot-C. Sterk V2-V2. STAND EERSTE KLASSE ZUID Landau 3 7-20, De Sluisse Toren 1 6-20, Terneuzen 3 2-IAV2, De Sluisse Toren 2 2-7, HWP 4 1-10 (laatstge noemde twee ploegen hebben een wedstrijd minder gespeeld). mee OlgE groe kam als B ei tot deel inN In c strij van SW Lin( kop veel Lint op l Beic pari Bru won stan basi de i Strc mei jonj mei titel inl UIT A-g den aart Boo Mat B-g Met Vee Kot jen Roe (rej aar giet C-i He! Tol vaa var smt We Hu Jag Na Tir 0-1 Ma D-: vai ne- heeft Cruijff daar een andere mening over. In tegenstelling tol bij andere nederlagen geel' Cruijff dit'keer niet af op indivi duele spelers. „Barcelona is gewond, maar nog niet dood," zegt Cruijff. ,3e! heeft geen zin om de schuld bij anderen te gaan zoeken. De spe lers missen zelfvertrouwen, waardoor de tegenstanders het respect voor Barcelona hebben verloren. Maar ik denk toch dat de 6-3-nederlaag tegen Real Za- ragoza een positievere uitwer king zal hebben dan de 5-0-overwinning van Barcelona op Real Madrid." Ronald Koeman gaf, geheel te gen zijn gewoonte in, geen ver klaring voor het zwakke spel van Barcelona. Koeman werd in de Spaanse pers als dè grote zonde bok voor de nederlaag aangewe zen. De krantekoppen logen er niet om. „Barcelona werd bij vlagen door Zaragoza belache lijk gemaakt en Koeman blon* daar in uit. Het was de slechtste wedstrijd die Koeman ooit w Spanje voor Barcelona heeft ge speeld." Van onze tennismedewerker Terneuzen - Titelverdediger Animo uit Terneuzen deed in het streekduel tegen Drive uit Sas van Gent waar het - aan zijn stand toe verplicht was, namelijk winnen. Het 1 treffen in het Terneuzense 1 Racketcentrum kende een 9-3-eindstand. Doordat kop- j loper Schouwen Duiveland met 10-2 Souburg versloeg j bedraagt de voorsprong op Animo nu twee punten. i TENNIS De race om het kampioenschap zal pas op de laatste speeldag, 20 maart, beslist worden. Dan komen Animo en Schouwen Duiveland in Kapelle tegen el kaar uit. Op de voorlaatste speeldag dient Animo de rackets te kruisen met Hulster Ambacht, terwijl Schouwen Duiveland dan Sluiskil ont moet. Tegen Drive was captain Menno van den Hout van Animo het best op dreef. Hij gaf Menno Leeuwenburg geen schijn van

de Stem | 1994 | | pagina 8