zen 'Nieuw proces incestzaak Epe' O!!. Nederlandse milieu-elite: Kroonprins mag vliegenmaar wel stil oegen AAT 'Bescherming op maat nodig bij curatele' 'Verklaringen kinderen juist heel betrouwbaar' Zus Jolanda wil vervolging ouders wegens baby moord SER: 'Uitkeringen worden komende jaren bevroren' Mensenrechten en handel Staat u weer met beide benen op de grond? Wij wel! BINNENLAND A3 DE STEM COMMENTAAR Indische Partij wil in de Kamer GroenLinks in de lift KIEZINGEN Veel interesse politieke aandelen Hulp voor politici BINNENLAND KORT RUARI 1994 DE STEM WOENSDAG 16 FEBRUARI 1994 ot aankomt. Dat er eens 'door zou glippen, kan ken, al neem ik aan, dal iet over hebben, maar re kist controleren?" jk, maar in dat geval 'n een zorgplicht. Dat in elke kist een briefje arop de herkomst of de vis staat. Drie of vier een proces-verbaal ge- 'n briefje kwijt was. Ik en, als er al eens iets p hele kleine schaal." cent. Ik heb niets te t ik heb niets gedaan niet kan velen. Dat is Deze hele affaire is veronderstellingen. De el bombarie binnen op derstellingen, een ver- e wijst met de vinger a en pas dan gaan ze Ondertussen zeul je- e. Ik ga liever meteen t met mijn twee vingers n kunnen ze antwoord t durven ze niet." raad kijkt een beetje ig toe, verklaart 'die n' voor gek. n laat ze: „Ze voelen een beetje ongemakke- kennen geen fractiedis- we zijn onafhankelijk, elbaar en dus .volgens politieke normen onbe- ar. Ik denk dat juist de "at als onze sterke kant Verpaalen willen die 'het protestsignaal' be et horen: „Dat is het an democratie: de pro- en gewoon afschrijven, laat die maar aan een de Parel of erger aan de ft u wel kansen?" me niet verbazen als edelijk grote partij wor- r of vijf zetels zou kun- je in de wijken komt, dat mensen dat gedoe huidige gemeentebestuur Jj taat u voor?" arheid en dat is geen als bij anderen maar dat t meer verlichting om een veilig gevoel terug te le winkels open na zes afés in de buitenwijken. ;ngt meer volk op pe leer sociaal contact, je it al dat éénrichtingver- ar het centrum. Nu heb- buitenwijken niks. Je gemeenschap daar lo- kleinschalig organise- de wereld, maar vooral )eter als Carel Verpaalen hang in de gemeenteraad et ik niet, maar ik hoop we de andere, gevestigde e partijen een duwtje g®' ie goede richting. Als de partijen hun leven ge°e~ bben, dan hou ik ermee poor Hans van den Broek pe0 Haag - 'Het zou helpen als joonprins Willem-Alexander stopt fflet vliegen.' 'De kroonprins mag vliegen als hij maar niet te veel kerrie maakt. I j[0eten vooraanstaande personen als de I kroonprins een voorbeeldfunctie ver- I juiien? Ja, vindt driekwart van Neer- lands milieu-smaakmakers. .Maar wie zijn die milieubeslissers dan u,el? Volgens het maandblad Mi lieustrategie mogen lieden als minister Alders, de burgemeesters Nijpels (Breda) en Welschen (Eindhoven), VNO-voorzitter Rinnooy Kan, SEP-di- recteur Kepping en de alom aanwezige goeroe Lucas Reijnders zich rekenen onder het selecte gezelschap van hon derd milieu-smaakmakers. Ze komen uit het bedrijfsleven, de we tenschap, de milieubeweging en de overheid. Wie deze smaakmakers van divers pluimage een vragenlijst voorlegt over het milieubeleid kan op z'n klom pen aanvoelen dat de uitkomsten geen enkele wezenlijk bijdrage leveren aan de milieu-discussie. De resultaten leiden slechts tot één heldere conclusie: de neuzen in milieu- land staan vele kanten op. Overbevol king een ernstig bedreigende milieu ramp? Ja, zegt 44 procent. Afschaffing van de kinderbijslag kan mogelijk een halt toeroepen, oppert een enkeling. Nee, vindt 46 procent. Nederland is niet te klein, maar we moeten met z'n allen minder vuil produceren. Dat is de op lossing. 'Nuttige signalen' had de enquête op moeten leveren voor de beleidsmakers. Maar wie van deze uitslag chocola kan maken, verdient een eremedaille bij de eerstvolgende lintjesregen. Nog een voorbeeld: felle kritiek van de onderne mers en de milieubeweging op de te ingewikkelde milieuregels wordt niet gedeeld door de overheidsdeelnemers aan de enquête. De laatsten zijn over het algemeen best tevreden, ook al 'is er nog veel te doen'. Zelfkritiek blijkt niet de sterkste kant van de ondervraagden. Met het aantal creatieve geesten onder de milieu-elite is het ook al niet best gesteld, gelet op de weinig sprankelen de ideeën voor de milieuslogan 1994. Spreuken als 'Verbeter het milieu, be gin bij de overheid', 'Kiezen of verlie zen' en 'Milieu, maak er werk van!' spreken boekdelen. De meest in het oog springende uit komst van de enquete is al met al nog dat driekwart van de ondervraagden veel waarde hecht aan de voorbeeld functie van bijvoorbeeld de kroonprins. Maar slechts een kwart van de milieu beslissers durft te beweren zelf het goede voorbeeld te geven. Dé slogan van de rijksoverheid 'Een beter milieu begint bij jezelf' heeft hen de laatste jaren kennelijk ook niet voor uit geholpen. Den Haag (anp) - Er komt misschien een nieuw proces faire. De 26-jarige zus van Jolanda, Evelien, wil onder Geen klachten over oefenbombardementen meer haar ouders vervolgd zien voor moord op haar voldragen kind in 1982. Eveliens advocaat mr. G. van Driem heeft inmiddels een klacht gedeponeerd bij het ge rechtshof in Arnhem. Ze heeft dat gedaan op basis van een artikel uit het wetboek van strafvordering, dat het mogelijk maakt het Openbaar Ministerie te dwingen verdachten te vervol gen. Volgens Van Driem heeft Jolan- da's zus al eerder aangifte ge daan van de babymoord en van verkrachtingen. Die verkrach tingen zouden zijn gepleegd door zes mensen die niet tot haar familie behoorden. Het Openbaar Ministerie heeft niets met die aangifte gedaan. Van Driem wil daarom nu via het hof het Openbaar Ministerie dwingen die zaken wel te onder zoeken. Krijgt zij daarin gelijk, dan zou dat mogelijk kunnen leiden tot een nieuw proces in de Eper incestaffaire. Het Openbaar Ministerie in Zut- phen, waar de Eper zaak diende, wilde gisterochtend niet reage ren op de klacht bij het gerechts hof. „Na de hele affaire hebben we het nu druk met andere din gen," aldus persofficier mr. But- tinger. Hij noch de behandelend officier van justitie mr. M. de Weert weet waarom indertijd niets met de aangifte is gedaan. Hoofdrolspeelster tot nu toe in de Eper incestzaak was Jolanda. Het waren ook vooral misdrijven ia haar zaak waarvoor haar ouders, haar ex-man, twee broers en een buurman vorige week veroordeeld werden tot ge vangenisstraffen van twee tot vijf jaar, al dan niet met terbe schikkingstelling. De rechtbank achtte bewezen dat de ouders en de ex-echtge noot van Jolanda met geweld zwangerschappen hebben afge broken zonder toestemming van de vrouw. De drie anderen zijn schuldig bevonden aan het ver krachten van Jolanda. De twee broers werden boven dien veroordeeld voor het plegen van ontucht met drie heel jonge kinderen. Eén van die jonge kin deren was het kind van Evelien. Het komt steeds vaker voor dat op grond van artikel 12 van het wetboek van strafvordering pro cedures worden aangespannen wegens het niet-vervolgen van mensen voor bepaalde strafbare feiten. Zo oordeelde het gerechtshof in Den Bosch begin dit jaar in zo'n procedure dat de Venlose briga dier D.K. (58) toch terecht zal moeten staan wegens zijn be trokkenheid bij de dood van de Turk H. Köksal. Die overleed begin vorig jaar in een politiecel, mogelijk door het geweld dat K. tegen Köksal zou hebben ge bruikt. Aanvankelijk besloot het Openbaar Ministerie de briga dier niet te vervolgen. Wanneer de brigadier nu terecht moet staan, is nog niet bekend. Van onze Haagse redactie Den Haag - De Sociaal-Economische Raad (SER) verwacht dat de uitkeringen de komende vier jaar bevroren zullen worden en dat bejaarden met een aanvullend pensioen premie zullen moeten betalen. goedkoper te maken. Vooral de loonkosten voor de laagstbetaal den moeten omlaag. Als dat niet gebeurt, kan Nederland rekenen op een blijvend hoge werkloos heid. De SER pleit verder voor grote terughoudendheid bij loonsver hogingen, voor meer verschillen in arbeidstijden, meer deeltijd en verkorting van de arbeidsduur. De werkgevers willen bovendien dat nog eens wordt gekeken naar de functie van het minimumloon. Voor de vakbeweging is dat ech ter niet aan de orde. Maar FNV en CNV kunnen zich op deze twee punten niet vinden in het ontwerp-advies van de SER. Deze vakcentrales willen dat het al of niet koppelen van de uitkeringen aan de lonen van jaar op jaar wordt bezien. Werkgevers, vakbeweging en on afhankelijke kroonleden zijn het er over eens dat in de komende kabinetsperiode alles op alles moet worden gezet om werk te scheppen aan de onderkant van de arbeidsmarkt. Er is vijftien miljard gulden nodig om werk N ONDER VRIENDEN moet de waarheid gezegd kunnen worden. Toch durft Nederland nauwelijks kritiek op Indonesië aan. Delegaties gaan op bezoek om de banden te verstevigen, maar over mensenrechten wordt vrijwel niets gezegd. De trotse en ongenaakbare toon die Indonesië tegen de vroegere kolonisator aangeslagen heeft en de dreiging de economische relatie te staken, zijn voldoende om Den Haag in zijn schulp te doen kruipen. Over de bezetting van Oost-Timor zwijgt Nederland bij voorkeur. Aan het bloedig neerslaan van protesten in Dili konden de Nederlandse hoogwaardige bezoekers echter niet voorbijgaan. Maar toen Jakarta niet van Nederlandse kritiek gediend bleek, besloten regering, parlement en zakenleven dat handel boven mensenrechten gaat. De berichten die ons nu via Londen bereiken dat de tweehonderd mensen die sinds de onlusten vermist worden in koelen bloede afgeslacht zijn, kunnen evenwel niet met een beroep op econo mische schade afgedaan worden. Buitenlandse Zaken heeft laten weten uit te zoeken of de informatie juist is. waarmee is aan onze verantwoordelijkheid echter geen recht gedaan. Informatie bij de Indonesische collega's zal niet meer an het bekende negatieve antwoord opleveren. Jakarta heeft er mmers geen enkel belang bij toe te geven dat er een massacre P'aats gevonden heeft. ^'and moet, zo mogelijk in samenwerking met andere b i^'.abhdringen op internationaal onderzoek. En wat nog eiangrijker is: de zaak Oost-Timor moet opnieuw en nu met IndrT n pl'ctltmatige aandacht op de internationale agenda, de Ifsie dit gebied gewapenderhand bezet en onderdrukt 00 P.®ats®''ike bevolking. De wereldgemeenschap heeft het stppri k i en,.st'lzwijgend toegestaan. Want Indonesië is een as belangrijker wordende handelspartner in Zuidoost-Azië. Jakartm0re26n worden ervoor geslachtofferd. Niet alleen door Vandaag presenteert de Vrije Indische Partij (VIP) het pro gramma voor de komende Ka merverkiezingen. De partij mikt op een of twee zetels. De doelstellingen van de VIP zijn lang niet allemaal puur Indisch, al staan de belangen van de Indische gemeenschap uiteraard voorop. Er is ook aandacht voor bijvoorbeeld het milieu. Adspirant-leden hoeven niet een Indische achtergrond te hebben: betrokkenheid bij de Indische gemeenschap is vol doende. Die heeft zich altijd wat verwaarloosd gevoeld en grijpt nu 'de laatste kans' aan om daar iets aan te doen. Lijst trekker is oud-ambtenaar R. Paulus. Verder staat S. Lapré van de Stichting Japanse Eres chulden op de lijst. De jongste Nipo-enquête voor spelt een verdubbeling voor GroenLinks: van 6 naar 12 ze tels. Dat is goed nieuws voor de milieu-partij, die tot voor kort nauwelijks wist te profiteren van de neergang van de PvdA. De sociaal-democraten zijn nog steeds niet op de weg terug. De PvdA komt niet verder dan 29 zetels, een verlies van 20. Ook het CDA blijft uit de kiezers gunst. Als er deze week verkie zingen zouden worden gehou den zouden de christen-demo craten 16 zetels moeten inleve ren en op 38 zetels uitkomen. Dat verlies is iets groter dan de winst die D66 wordt voorspeld: deze partij gaat van 12 naar 27 zetels. De WD weet 6 zetels aan het bestaande zeteltal van 22 toe te voegen. Klein rechts en ultra-rechts doen het ook goed. De kleine christelijke partijen gaan van 6 naar 9 zetels, de Centrum-De mocraten van 1 naar 5 zetels. Kennelijk heeft het publiek be langstelling voor een letterlijk aandeel in de politiek. Voor de vorige week geopende Politieke Aandelenmarkt hebben zich totnutoe duizend mensen ge- meld.De afgelopen week werd vooral gehandeld in het fonds GroenLinks. De partij zag de koers stijgen van 6,0 tot 7,3 cent per aandeel. Van de vier grote partijen boekte alleen het aandeel D66 enige winst (van 19,6 naar 20,0 cent). Op de aandelenmarkt kan ie dereen die over een computer met modum beschikt, handelen in aandelen van politieke par tijen. De koersen van die aan delen worden genoteerd in cen ten. Dat bedrag correspondeert volgens de organisatoren van de markt met de de percentages die de gezamenlijke handelaren voorspellen als einduitslag voor de Kamerverkiezingen. Ze doen er allemaal hun best voor, de kandidaten, om een plaatsje in de lokale, landelijke of Europese politiek te verwer ven. Maar wat betreft rechtsbe scherming is vooral de plaatse lijke en ook de provinciale poli tiek een hachelijk avontuur. Vanwege dit gat in de markt heeft J. van Halteren een Vere niging van Politieke Ambtsdra gers in het leven geroepen. De club presenteerde zich gisteren. „Het is geen vakbond," haastte Van Halteren te melden. Hij is op het gat in de markt gespron gen, omdat de belangstelling voor de politiek volgens hem achteruit loopt. De VPA heeft zichzelf een ac tieve rol toebedacht, ook rich ting politieke partijen, bij het bevorderen en (mede)bekosti- gen van bij voorbeeld loop baanplanning, outplacement en begeleiding na het afscheid van bestuurders. Van onze verslaggever Amsterdam - De rechtsbescherming van 'geestelijk gestoorden' onder curatele laat te wensen over. De huidige wettelijke regeling doet geen recht aan de individuele mogelijkheden, waarover de gestoorde nog wel beschikt. Het is de hoogste tijd voor een regeling 'op maat'. Dat betoogt de Houtense jurist mr. C. Blank man in het proefschrift 'Curatele voor perso nen met een geestelijke stoornis en bescher ming op maat'. Hierop promoveert hij mor gen aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. De promovendus bepleit een spoedige wets wijziging. De 'onder toezichtstelling', meestal aange vraagd door familie, is één van de ingrij pendste maatregelen in het Nederlands recht. De besluitvorming door de Familieka mer van een rechtbank (na raadpleging van geboorte- en curateleregister en medische verklaring) neemt gemiddeld twee maanden in beslag. De curatele is veelal van onbe perkte duur. Mensen met een geestelijke stoornis die onder curatele zijn gesteld, zijn op enkele uitzonderingen na volgens de wet volledig handelingsonbekwaam. Een kwalificatie, die wordt toegedicht aan veelal verstandelijk gehandicapten, psychiatrische patiënten, ernstig dementen, mensen in coma en in uitzonderlijke gevallen bij patiënten met afasie (geheugenstoornissen). Ze worden niet in staat geacht om hun belangen te behartigen. Dat betekent bij voorbeeld dat een koopovereenkomst die zij sluiten weer ongedaan kan worden gemaakt, dat ze geen testament mogen maken en geen stemrecht hebben. Alleen de curator, in de regel een familielid, kan in een bepaald geval beslissen om daarvan af te wijken. Per jaar worden ongeveer duizend mensen in Nederland onder curatele gesteld. In totaal vallen momenteel enkele tienduizenden mensen onder het strenge regime van de maatregel. De voornaamste bedoeling van de curatele is bescherming van het vermogen van de gees telijk gestoorde. Volgens Blankman is dat misschien historisch verklaarbaar (bescher ming van vermogen al in Romeins recht geregeld), maar vandaag aan de dag is dat aspect dankzij de sociale zekerheidswetge ving een stuk minder belangrijk geworden. Tegelijkertijd is de behoefte aan bescher ming voor andere zaken, zoals verzorging, door de toename van behandelingsmethoden en de opkomst van het patiëntenrecht ge groeid. De curatele-regeling in de wet is daar slechts mondjesmaat op ingesteld, zegt de promovendus. Het absolute karakter van de curatele is in slechts een enkel geval doorbroken. Als voorbeeld noemt Blankman het in 1982 ingevoerde beschermingsbewind dat de gees telijk gestoorde slechts onbevoegd maakt om te beslissen over zijn vermogen. Bij de Tweede Kamer ligt verder een wetsvoorstel waarin het aanstellen van een mentor wor den geregeld die uitsluitend de zorg voor de verpleging en begeleiding van de gestoorde op zich neemt, maar die niets te zeggen heeft over diens vermogen. Het blijven echter uitzonderingen op het negatieve wettelijke uitgangspunt dat de geestelijk gestoorde niets meer kan, terwijl het juist andersom zou moeten zijn, aldus Blankman. De promovendus pleit er onder meer voor dat een curator wordt verplicht om de onder curatele gestelde zelfstandig op te laten treden waar dat kan. Bij conflicten met de curator moet de geestelijk gestoorde boven dien makkelijk naar de rechter kunnen stap pen. Die Major, die denkt dat-ie Europa sir Leon Brittan in de maag kan splitsen als nieuwe voorzitter van de Europese Commissie. Onze Ruud Lubbers, officieel nog geen kandidaat, zou voor die Brit Brittan moeten wijken. Nou dat zal mooi niet lukken en daar hoeven we niet eens zo gek veel voor te doen. Eén telefoontje naar een Britse boulevardkrant is genoeg om wat details uit het privé-leven van die meneer Brittan in de openbaarheid te krijgen. Als dat carrouselletje eenmaal draait, zal Major wen sen dat-ie het nooit in zijn hoofd had gehaald om lieden uit zijn schandalig partijtje op het Europese toneel naar voren te schuiven. Het is dan natuurlijk wel te hopen dat Lubbers dan inmiddels nog geen last heeft gekregen van het zogehe ten Fokker-syndroom. Dat treedt op als je in potentie veel mogelijkheden hebt, maar de werkelijkheid zich alsmaar niet aan jou aan wil passen. Trouwens, zou dat zo'n gekke keus zijn, Lubbers als grootste baas bij Fokker als zijn Europese avontuur onverhoopt niet door mocht gaan? Hij heeft er destijds Nederland ook bovenop geholpen, dus waar om zou hem dat bij een vleugellamme vliegtuigfabriek niet lukken? MERIJN In totaal acht zware bommen zijn gisterochtend afgeworpen op het militaire terrein de Vliehors op Vlieland. De oefeningen in precisie-bombarderen worden ook de komende twee weken uitgevoerd door piloten van de vliegbasis Volkel, die na 1 april ingezet worden in Bosnië. De luchtmacht en de gemeenten Texel en Vlieland hebben geen enkele klacht ontvangen over schade of overlast van de oefenbombardementen. De effecten van de bombardementen werden gemeten door medewerkers van TNO. FOTO ANP Iraanse ambassadeur op het matje Den Haag - Minister Kooijmans van Buitenlandse Zaken heeft gisteren de Iraanse ambassadeur Khamyab op het matje geroe pen om nog eens krachtig te protesteren tegen het doodvonnis dat de Iraanse regering over de schrijver Rushdie heeft uitge sproken en dat maandag nog eens bekrachtigd is. Gedragscode bijklussende hoogleraren Den Haag - Staatssecretaris Cohen (Onderwijs) is akkoord met de gedragscode die de Vereniging van Samenwerkende Univer siteiten heeft ontworpen voor bijklussende hoogleraren. De code voorziet in een meldingsplicht voor hoogleraren en andere universitaire docenten van al hun nevenactiviteiten. De univer siteit bepaalt dan of ze toelaatbaar zijn. Containers Noordzee niet geborgen Rijswijk - Rijkswaterstaat ziet af van de berging van de containers die het schip Marine Trader in de nacht van maandag op dinsdag op de Noordzee heeft verloren. Het containerschip raakte 21 laadkisten kwijt. Drie laadkisten bevatten waterstof peroxide, één container bevat 2-ethyl-3- propylacroleine en azijnzuur, één bevat aardewerk en de rest is leeg, aldus de woordvoerder. De chemicaliën zijn onder omstandigheden brandbaar, licht explosief, bijtend en giftig. Gezien de verdun ning door het zeewater acht Rijkswaterstaat geen van de stoffen echter gevaarlijk voor mens of milieu. Omdat de geladen containers waarschijnlijk naar 45 meter diepte zijn gezonken, vormen zij evenmin een gevaar voor de scheepvaart. Zaïrezen worden uitgezet Amsterdam - Dertig asielzoekers uit Zaïre, waarvan enkelen met kinderen, mogen van de rechtbank in Amsterdam worden uitgewezen naar Togo. Vijf mensen kunnen in Nederland hun asielprocedure afwachten. De dertig worden vandaag op het vliegtuig naar Togo gezet. Voor hen bestaan volgens de recht bank geen persoonlijke feiten of omstandigheden die vrees voor vervolging rechtvaardigen en uitzetting in de weg staan. D'Ancona: abonnee-tv voor NOS Den Haag - De NOS krijgt de mogelijkheid om abonnee-tv aan te gaan bieden. Dat betekent dat bijvoorbeeld sportwedstrijden, die nu niet of slechts als samenvatting het scherm halen, door abonnees in zijn geheel kunnen worden bekeken. Dat zei minister D'Ancona (Cultuur) gisteravond tijdens een debat in de Tweede Kamer. Abonnee-tv is alleen te ontvangen door mensen die contributie betalen. De NOS wil abonnee-tv aanbieden om zich op die manier de aankoop van rechten voor het uitzenden van sportwedstrijden te kunnen blijven veroorloven. VERVOLG VAN VOORPAGINA De meisjes zouden door R. in Hoogerheide, Bergen op Zoom en Antwerpen op allerlei manie ren verkracht zijn. Ze werden hierover ondervraagd in de kindvriendelijke studio in Eind hoven. Een psycholoog, die was inge schakeld om de betrouwbaar heid van de verklaringen van de kinderen te toetsen, ontdekte daarin zoveel verschillen, dat de rechtbank in november besloot dat de kinderen nogmaals ver hoord moesten worden. De deskundige kwam tot de con clusie dat de verklaringen juist zeer betrouwbaar zijn. Hij zag geen aanwijzingen voor een ge programmeerd verhaal. De psy choloog oordeelde dat wat de twee meisjes over gebeurtenissen in Antwerpen hebben gezegd ten dele waar is. Volgens de meisjes zijn ze daar in een kamer verkracht en was er een vrouw bij. De psycholoog denkt dat R. met een hoer ge meenschap heeft gehad en dat die daarna met een kunstpenis bij de meisjes bezig is geweest. Het is volgens hem mogelijk dat de toekijkende R. zich daarna ook nog aan de kinderen heeft vergrepen. Mr. Bijvoet achtte dat laatste gisteren bewezen. Raadsman mr. Van Vliet noemde de verklaringen van de kinderen te chaotisch en ongestructureerd om er R. op te kunnen veroorde len. Volgens hem is er verder geen bewijs en moet R. vrijge sproken worden. Hij vond het verdacht dat de moeders hun aanvankelijke bereidheid om hun kinderen medisch te laten onderzoeken, hebben ingetrok ken. Bijvoet zei dat daarvan terecht is afgezien. Het zou voor de kinde ren heel belastend zijn en het ging om oude feiten waarvan de sporen mogelijk niet meer te zien zouden zijn. Hij vindt dat R. op een bijzonder ernstige wijze mis bruik heeft gemaakt van zijn positie als stiefvader/opvoeder en dat hij te veel heeft ontkend om nog geloofwaardig te zijn. Vonnis op 1 maart. (ADVERTENTIE) BEL NU VOOR DE BROCHURE VAN DE OIB OPLEIDINGEN BREDA 076-601936/215389 A»érl)fioplml4lnfn De stichting OIB is erkend door de Minister van Onderwijs en Wetenschappen op grond van de Wet op de onderwijs instellingen voor zover het onderwijs onder de reikwijdte van de wet valt

de Stem | 1994 | | pagina 3