6Allemaal suggesties en geen bewijzen' 'Nieui Nederlandse 'De Parel van het Zuiden' groeit vanuit burgermans ongenoegen DE H KANDIDAAT -DE STEM- Vlissingse wethouder T. Meijers over vermeende visfraude: Zus Jolanda wil SER: 'Uitkering komende jaren DE STEM Mensenrechten DE STEM BINNENLAND BUITENLAND De tegenstem Werken in de gevangenis Minder aow nESTEM WOENSDAG 16 FEBRUARI 1994 Onze kieswet is aan uitbrei ding toe. Naast de mogelijk heid om voor een partij te stemmen moet er de moge lijkheid komen in plaats van een positieve stem een nega tieve stem uit de brengen. Vaak is er met goed fatsoen niet te stemmen voor een ver kiezingsprogram. De kiezer vindt zijn eigen program van wensen niet terug of maar ten dele. Het enige alternatief is tot nu geweest te gaan behoren tot de zwevende kiezers en niet- kiezers. Jammer, een poten tieel van mensen met een me ning zo aan de kant te zetten. Voor veel mensen die geen keus kunnnen maken uit wat .de partijen wel willen, is het overduidelijk dat er in poli tiek Nederland gebeurt wat zij niet willen. De tegenstem men kunnen op het saldo van voorstemmen in mindering worden gebracht. Met deze aanpassing van de kieswet wordt het mogelijk pertinent ongewenste partijen te weren zonder een voorkeur uit te hoeven spreken voor een matig alternatief. Par tijen hoeven zich niet op een glijdende helling te begeven in een poging de kiezers van een ongewenste partij binnen te halen. Dit voorstel is be doeld meer te zijn dan een creatieve hint. W. de Koning Roosendaal Met grote ergernis heb ik kennisgenomen van de uit spraken van J. van Zijl over het feit dat gedetineerden wellicht slechts 26 uur moe ten gaan werken van Kosto. Het ontbreekt Van Zijl aan realiteitszin als hij stelt, dat alle gedetineerden door geld gebrek proletarisch zijn gaan winkelen en daarom gedeti neerd zijn. In dezelfde krant lees ik namelijk ook over in- cestplegers, bankovervallers etcetera die in gevangenissen belanden. Overigens moet je het in Ne derland wel erg bont maken om niet voor een uitkering in aanmerking te komen, dus volstrekt brodeloos is nage noeg niemand. Helemaal kwaad word ik over de opmerking dat gede tineerden er niet om vragen vastgezet te worden. Als ie mand er voor kiest om te stelen dan vraagt hij er indi rect wel om en medelijden moet je hebben met het slachtoffer van de misdaad. Ik heb er niet om gevraagd dat anderen hun handen niet thuis kunnen houden en heb er derhalve zeker niet om gevraagd om ook nog eens voor hun detentie te betalen. Ook heb ik niet gevraagd om een hogere verzekeringspre mie te moeten betalen omdat ik in een stad woon waar zoveel 'proletarisch winke lenden' aanwezig zijn. Heeft Van Zijl in dit kader dan ook eens nagedacht over niet-criminele burgers die naar een verpleeghuis moe ten? Zonder dat zij iets ver keerds hebben gedaan, moe- te?rsreaS eren I °P De stem Een brief mag n/et if' I barken ^!0ma''scb dat de tan7lehe<™»» standpunt eens is. ten zij met vier personen in een ruimte verblijven met als enig eigendom een gebitsbak je en daar moeten ze ook nog voor betalen. Ik vind het dan ook schaam teloos dat Van Zijl over dwangarbeid durft te praten en tegelijkertijd van de maat schappij durft te verlangen dat zij als slachtoffer volledig voor de kosten op moeten draaien. Voor wie is er eigen lijk sprake van dwangarbeid? Y. Deijkers, Breda Dat het CDA de ouderen heeft afgeschreven is wel dui delijk. Brinkman, die samen met de WD de wao in een paar dagen tijd om zeep zou helpen, wil de aow voor vier jaar in het vriesvak stoppen. De PvdA krijgt echter de chippendaleprijs voor de draaikonterij, als het om ouderen gaat. Eerst moeten de bejaardenhuizen dicht. Toen dit al te grote conse quenties leek te hebben voor de volgende verkiezingsuit slag, werden de daarmee ge moeide bezuinigingen heel subtiel uitgesteld tot een jaar na de komende verkiezingen. Weet je nog wel... oudje? en nu ligt daar dan het 'aanbod' van de PvdA om van jaar tot jaar te bekijken of de aow'er, wiens inkomen sinds de jaren '80 steeds verder is achterge bleven bij de gestegen wel vaart en nu al onvoldoende is om rond te komen, nog even kan doorvergeteren achter de geraniums of nóg verder moet wegzakken beneden het be staansminimum. Dit is de zoveelste smoes van de Partij van de Aalmoes, want waarom is er wèl een meevaller van 4 miljard gul den (voor wie eigenlijk?), kan de overheid wel achteloos voor 370 miljoen gulden extra deelnemen aan de KLM, maar is er zogenaamd geen geld voor het welvaartsvast houden van de aow? U kunt niet van jaar tot jaar bekijken of partijen, die de aow laten wegrotten uw stem nog wel waard zijn, want u moet straks stemmen voor vier jaar. Het ligt veel meer voor de hand, de gevoelens voor der gelijke partijen tot ver bene den het nulpunt te laten da len en vervolgens voor vier jaar te bevriezen, want zo gaat dat: wao uitgezogen, aow-ers nu gepakt en coalitie straks gehakt. J. Vogels Breda Uitgave van uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Directie: drs. J.H.M. Brader. Hoofdredactie: H. Coumans - hoofdredacteur. C. Hamans en H. Vermeulen - adjunct-hoofdredacteuren. Hoofdkantoor: Spinveld 55, Breda. Postadres: Postbus 3229, 4800 MB Breda. 076-236911/Telefax 076-236405. Telefax redactie 076-236309. Bezorgklachten en abonnementenadministratie: (alleen voor edities Breda, Oosterhout en Etten-Leur; overige edities: zie rayonkantoor) Afdeling Lezerscontact 06-0226116 (gratis) ma. t/m vrij. 8.00-17.00 uur, zat. 8.00-12.00 uur. Kantoren: Bergen op Zoom, Steenbergsestraat 23-23a, 01640-36850, fax 01640-40731. Postadres: Postbus 65, 4600 AB Bergen op Zoom. Etten-Leur, Markt 28, 01608-21550, fax 01608-17829. Postadres: Postbus 363,4870 AJ Etten-Leur. Goes, Klokstraat 1, @01100-28030, fax 01100-21928. Postadres: Postbus 13, 4460 AA Goes. Hulst, Steenstraat 14, 01140-13751, fax 01140-19698. Postadres: Postbus 62, 4560 AB Hulst. Oosterhout, Arendstraat 14,® 01620-54957, fax 01620-34782. Postadres: Postbus 4023,4900 CA Oosterhout. Roosendaal, Molenstraat 45,® 01650-37150, fax 01650-44929. Postadres: Postbus 35,4700 AA Roosendaal. Terneuzen, Zuidlandstraat 32,® 01150-17920, fax 01150-96554. Postadres: Postbus 145,4530 AC Terneuzen. Vlissingen, Scheldestraat 7-9, 4381 RP, 01184-19910, fax 01184-11446. Postadres: Postbus 5051, 4380 KB Vlissingen. Openingstijden: Oosterhout 8.30-17.00 uur; overige kantoren 8.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Abonnementsprijzen per 1 januari 1994 (bij vooruitbetaling te voldoen): per kwartaal 87.20, per half jaar 173.45 óf per jaar 337.30. Voor abonnees die automatisch betalen: per maand 29.05, per kwartaal 84.70, per half jaar 168.45 óf per jaar 327.30. Voor posttoezending geldt een toeslag. Fotoservice 076-236573. Advertenties (tijdens kantooruren 8.30-17.00 uur): Rubrieksadvertenties 't Kleintje 076-236882 en bij Teuben, Gin- nekenweg 7, Breda. Grote advertenties uitsluitend 076-236881. Geboorte- en overlijdensadvertenties maandag t/m vrijdag tot 16.00 uur 076-236881, zondag van 18.30 tot 20.30 uur S 076- 236242/236911. Bankrelaties: Postgiro 1114111 - ABN/AMRO rek. 520538447. I „Ooit met een schurk ge sproken?" „Nee? Dan doe je dat nu." De Vlissingse visserij- wethouder T. Meijers weet zijn woede maar nauwelijks achter cynis me te verbergen. Meijers staat sinds deze week bij justitie te boek als moge lijk betrokken bij een grootschalige visfraude. Van onze verslaggever Paul de Schipper Wethouder T. Meijers: 'Ik heb niets te verbergen, want ik heb niets gedaan wat het dag licht niet kan velen. FOTO JAAP WOLTERBEEK „ZE PRESENTEREN het met veel bombarie alsof ik aan de top van een soort vismaffia sta. Die officier van justitie brandmerkt mij, maar ik denk dat ze met één grote luchtballon bezig zijn. Allemaal suggesties en geen bewij zen, want die moeten ze nog zien te vinden." Afgelopen maandagmorgen kreeg de Vlissingse wethouder T. Meijers geen tijd zijn eerste koffie op te drinken. Om half tien vielen ze bij hem binnen: twaalf opsporingsambtenaren. Zelfs de rommel uit zijn papiermand namen ze mee. Diezelfde avond ontkende persof ficier mr. Veurink niet dat hij een belangrijke verdachte was in een ver meende visfraudezaak. Daarmee was wethouder Meijers, die politiék verant woordelijk is voor de gemeentelijke vis mijn, gelittekend. „Ik denk," zegt hij, „dat er dingen aan de gang zijn, die heel groot zijn. Een andere verklaring heb ik er niet voor. Er zouden hier vrachtwagens met vis zwart verhandeld zijn. Het is toch een vreemde situatie met een AID die con stant op de vismijn aanwezig is. Dat ze overal met him neus bovenop staan, als er vis aan wal wordt gebracht, dat ze de schepen van boven tot beneden inspec teren, de kisten vis in de mijn nakijken en de vrachtwagens die op het terrein staan. Als er al zulke grote dingen fout gaan, dan hebben zij dat laten passeren. Hoe kan dat?" „Denkt u aan uitlokking?" „Dat zijn uw woorden." „Wat zijn de beschuldigingen aan uw adres?" „Als ik goed geinformeerd ben, gaat het om het verhandelen van grote partijen vis buiten de mijn om." „Dubbele boekhouding?" „Nee, daar is geen sprake van." „En die vrachtwagens." „Dat is uitgesloten, een suggestie van de officier van justitie en de AID, zonder enig bewijs. De AID woont hier sinds 1991 zo ongeveef op de vismijn, In die periode hebben zé nog nooit èén partij vis van enige importantie in be slag genomen. Als ze dan nu over vrachtwagens vis praten, dan vraag ik: AID, wat hebben jullie daar staan doen? Als het waar zou zijn, dan hadden ze die vis in beslag moeten nemen. Zoniet, dan hebben ze hun plicht verzaakt. Duidelijk toch, ze hebben hun werk niet goed gedaan of er is niks aan de hand." Gisteren kreeg de gemeente Vlissingen te horen dat men verplicht is de vrijwil lige veilplicht van de vissers te contro leren. „Onzin," stelt Meijers, „Hoezo controle? Het is geen wet. Er bestaat alleen een vrijwillige veilplicht binnen de visgroe- pen. En die moeten de groepsbesturen zelf controleren." Meijers meent dat justitie door de Alge mene Inspectiedienst op een verkeerd been is gezet. Wat hem het meest dwars zit, is het optreden van persofficier mr. Veurink in de NOS-actualiteitenrubriek Nova: „Zo iemand dient besef te hebben van het gewicht van zijn uitspraken. Als ze hem dan vragen: Is de wethouder van Vlissingen bij deze zaak betrokken en hij ontkent dat niét en zegt 'dat onder zoeken we' dan zet hij me door niet te ontkennen heer als een hoofdverdachte, terwijl daar geen enkel bewijs voor is. Die bewijzen probeerden ze uit mijn prullenmand te halen." Hij wijst in dat verband ook op een eerdere inval van de AID in de Bresken- se vismijn: „Met veel poeha binnenko men en niks vinden." Mijnmeester De Baere van de Breskense vismijn bevestigt desgevraagd: „Met vliegend vaandel naar binnen en toen ze niks vonden door de achterdeur naar buiten, met stille trom. Dan hoor je ze niet meer in de pers." De Vlissingse vismijn kreeg ook eerder bezoek van de AID. Na een inval in 1987 trof de gemeente Vlissingen een schikking met justitie. „Klopt," zegt Meijers, „voor 20.000 gul den. Toen werd onze directeur gebrand merkt. Ze kwamen zelf met een schik kingsvoorstel en een niet-schuldig-ver- klaring omdat ze geen harde zaak had den. Uit menselijke overwegingen, om die directeur te ontlasten, hebben we dat geaccepteerd. In tweede instantie ook om economische redenen, want ga je procederen dan beri je zo 20.000 gulden aan een advocaat kwijt." „Maar hoe zit het nóu? Kan er. op de vismijn gerommeld worden.?" „Week in, week uit staan er acht tot tien AID-ers op de kade als vrijdags de schepen met vis aankomen. Elke week checken ze een of twee schepen van onder tot boven. We hebben twintig schepen, dus elke tien weken is elk schip aan de beurt. Ze tellen de kisten die aan wal komen en staan bij het sorteren. Normaal staan er 4000 a 5000 kisten als de vloot aankomt. Dat er eel een kistje tussendoor zou glippen, kif ik me nog indenken, al neem ik aan, dit we het daar niet over hebben, mat| vrachtwagens?" „Kunnen ze iedere kist controleren?" „Nee, onmogelijk, maar in dat ge: heeft de vismijn een zorgplicht. Dafl betekent dat er in elke kist een brieijl moet liggen waarop de herkomst of dl eigenaar van de vis staat. Drie of w| keer hebben we een proces-verbi had omdat er zo'n briefje kwijt was. l| wil maar zeggen, als er al eens iet| gebeurt, is dat op hele kleine schaal." „Onschuldig dus?" „Voor 200 procent. Ik heb niets te verbergen, want ik heb niets gedakl wat het daglicht niet kan velen. Dat is I het vervelende. Deze hele affaire is 'gebaseerd op veronderstellingen. AID valt met veel bombarie binnen ej basis van veronderstellingen, een va moeden. Justitie wijst met de vinge naar verdachten en pas dan gaan i bewijzen zoeken. Ondertussen zeul je-l zelf die last mee. Ik ga liever meteal voor het gerecht met mijn twee vingers I in de lucht. Dan kunnen ze antwoord krijgen, maar dat durven ze niet." p00r Hans van den Broek Den Haag - 'Het zou helpen als kroonprins Willem-Alexander stopt „et vliegen.' 'De kroonprins mag vliegen als hij maar niet te veel herrie maakt. ,,.ptpn vooraanstaande personen als de froonprins een voorbeeldfunctie ver vullen' Ja, vindt driekwart van Neer- lands milieu-smaakmakers. Maar wie zijn die milieubeslissers dan wel? Volgens het maandblad Mi lieustrategie mogen lieden als minister Den Haag (anp) - Er komt missel over babymoord en verkrachtinge faire. De 26-jarige zus van Jolan meer haar ouders vervolgd zien voldragen kind in 1982. Eveliens advocaat mr. G. van priem heeft inmiddels een klacht gedeponeerd bij het ge rechtshof in Arnhem. Ze heeft dat gedaan op basis van een artikel uit het wetboek van strafvordering, dat het mogelijk maakt het Openbaar Ministerie te dwingen verdachten te vervol- gen. Volgens Van Driem heeft Jolan- da's zus al eerder aangifte ge daan van de babymoord en van verkrachtingen. Die verkrach tingen zouden zijn gepleegd door zes mensen die niet tot haar familie behoorden. Het Openbaar Ministerie heeft niets met die aangifte gedaan. Van Driem wil daarom nu via het hof het Openbaar Ministerie- dwingen die zaken wel te onder zoeken. Krijgt zij daarin gelijk, dan zou dat mogelijk kunnen leiden tot een nieuw proces in de Eper incestaffaire. Het Openbaar Ministerie in Zut- phen, waar de Eper zaak diende, wilde gisterochtend niet reage ren op de klacht bij het gerechts hof. „Na de hele affaire hebben we het nu druk met andere din gen," aldus persofficier mr. But- tinger. Hij noch de behandelend officier van justitie mr. M. de Weert weet waarom indertijd niets met de aangifte is gedaan. Hoofdrolspeelster tot nu toe in de Eper incestzaak was Jolanda. Het waren ook vooral misdrijven in haar zaak waarvoor haar Door onze verslaggever Paul de Schipper Er is geen woord Spaans bij: „Het failliet van de democra- .tie begint in Breda. Wat hier belangrijk is? Eerst geld, dan de burger! Eerst de schouw burg, dan de bejaarden." „Dienstverlening van de over heid aan de mensen staat hier op een tweede plaats. Niet voor niets dat Breda bij de vorige verkiezingen een van de laagste opkomstpercentages van Neder land scoort. Minder dan vijftig procent! Wat moet je ook met zo'n overheid?" Radicale woorden ook voor een Bredase advocaat, tevens lid van de hoogst liberale politieke broe derschap die WD heet. „Nee, ik ben nog niet geroyeerd," lacht mr. Carel Verpaalen, „liberaal hè." De activiteiten van Verpaalen hebben verder ook niet veel te maken met de lijst Bolkestein. Verpaalen is de nummer één van de partij met de wellicht de mooiste naam van beneden de rivieren: De Parel van het Zui den. „Een protestpartij," zegt hij, „helaas moest die er komen, want ik zit er niet om te sprin gen. Politiek is voor mij geen heilige drift en dat wordt het ook niet." Bredanaars kennen Verpaalen als buurtraadvoorzitter en als oprichter van de bewonersvere niging Binnenstad Breda, als man die zich beter thuisvoelt in de buurthuizen dan bij het maandelijks WD-borreluurtje in zaal Bouvigne, want zegt hij: „In dat overigens gezellige colle ge praten ze niet over de verloe dering van de wijken. Daar spre ken ze vooral diepgaand over de Haagse problemen en over grote partijen waar je één keer in de vier jaar op stemt, waarna de grote stilte weer uitbreekt." Toch stamt Verpaalen uit de we reld die materieel bezit als groot goed koestert. Op school kreeg hij geschiedenisles van de toen malige Bredase WD-senator Y. WD en ook niet bij de andere grote partijen. Binnen gemeente raden vinden ze elkaar in afspie gelingscolleges en regelen in de kamer van b en w de zaken: zesenhalve ton voor een ope ningsfeest van die nieuwe schouwburg. Daar gaat de ge meenteraad mee akkoord, maar wat hebben de mensen in Gee- ren-Noord eraan? Waanzin toch!" De beste parels^groeien vanuit Mr. Carel Verpaalen van der Werff: „Die prikkelde ons om na te denken over maat schappelijke problemen en dan niet alleen over problemen die in zijn eigen WD-straatje pasten." Al op zijn vijftiende trad Ver paalen toe tot de JOVD, de jon- gerenclub van de WD. Dat was in de jaren '60, toen de JOVD de grenzen van het liberale erfgoed verkende en kraamkamer was voor veel, nu prominente D'66- ers. Na zijn rechtenstudie in Leiden begon Verpaalen een praktijk aan de Seeligstraat in Breda. Joen er midden jaren '70 com motie ontstond rond de sloop van een aantal panden in de buurt zocht het opgerichte comi té een voorzitter. Dat werd be roepsprater Verpaalen. Na het buurtcomité kwamen de buurtraad en bewonersvereni ging. De ergernis over het gezag dat van inspraakprocedures een ondoorzichtig en zinloos ritueel maakte, stapelde zich op. Het Platform van Verontruste Breda naars werd de de aanloop naar een heuse politieke partij: De Parel van het Zuiden. Kan een advocaat, toch een beetje een elitair beroep, zich FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP wel het exclusieve begrip voor de burger toe-eigenen? „Ik ben niet alleen." Verpaalen laat de lijst zien van zijn mede-kandidaten. Er staan huisvrouwen, op, een magazijn bediende, ondernemers, ambte naren, een drukker. Hun ge meenschappelijk kenmerk: ze zijn allemaal aktief in bewoners verenigingen en buurthuizen. Het zijn mensen die al jaren opereren in de leegte tussen pu bliek en overheid. Verpaalen: „In de vier jaar tussen verkiezingen is er geen ruimte voor discussie met de gekozenen. Niet bij de beslotenheid, in dit geval vanuit het gevoel dat de inspraak in Breda in veel gevallen niet ver der gaat dan eenzijdig informe ren, waarna het bevoegd gezag gewoon voortdoet. Eenzijdige democratie, aldus Verpaalen, „nauwelijks discussie in de ge meenteraad omdat alles al tevo ren geregeld is, dus geen demo cratie." Burgermans ongenoegen, daar uit groeide de Parel van het Zuiden. „Het is eigenlijk allemaal voort gekomen uit de grote buurtop- stand in 1991. Toen is het plat form van verontruste Breda naars ontstaan. Ze zagen een overheid die haar afspraken niet nakwam, veel beloofde en on dertussen een eigen weg ging." „De mensen hier in Breda heb ben het gevoel dat ze niet ge hoord worden door de overheid. In de gemeenteraad klinken hun argumenten en zorgen niet door. Als je niet serieus genomen wordt, is dat vernederend en het wekt ergernis." Een club van teleurgestelde lie den? „Nee, een club van mensen, bur gers, die voor vol aangezien wil worden. We praten over annexa tiedrift, statusobjecten en een overheid die zich verschuilt ach ter een schaamlap die inspraak heet, maar vaak niet meer is dan informeren." De grijze concensus van de ge vestigde partijen in de Bredase Volgens Verpaalen willen partijen 'het protestsignaal' be- wust niet horen: „Dat is W failliet van democratie: de pr teststemmen gewoon afschrijven, zo van laat die maar aan club als de Parel of erger CD." „Dat geeft u wel kansen?" „Het zou me niet verbazen we een redelijk grote partij wor den, vier of vijf zetels zou kun nen. Als je in de wijken kom', merk je dat mensen dat ge*e van helftiuidige gemeentebestuur beu zijn." „Waar staat u voor?" „Leefbaarheid en dat is ge® kreet zoals bij anderen maar dat betekent meer verlichting mensen een veilig gevoel terugte geven, de winkels open na z® uur èn cafés in de buitenwijk® Dat brengt meer volk op ouder broer week vangt vijf j schik De dat c noot zwan brokt de vt schul kracl De dien van kindi derei Het op gi wetb cedu wege ment feite: Zo Den proc dier moe! trok! Turk begi: mog tege: brui! Opei dier de staai gemeenteraad kijkt een bf hooghartig toe, verklaart Verpaalen' voor gek. Verpaalen laat ze: „Ze voelen! zich ook een beetje ongemakke-l lijk. Wij kennen geen fractiedis-1 cipline, we zijn onafhankelijk. onvoorspelbaar en dus -volt de hun politieke normen onbe-1 trouwbaar. Ik denk dat juist dt I kiezers dat als onze sterke kant zien." yan onze Haagse redactie Den Haag - De Sociaal-Economisc dat de uitkeringen de komende worden en dat bejaarden met een as zullen moeten betalen. Maar FNV en CNV kunnen zich goe< op deze twee punten niet vinden looi in het ontwerp-advies van de den SER. Deze vakcentrales willen geb dat het al of niet koppelen van op de uitkeringen aan de lonen van heil jaar op jaar wordt bezien. De teri Werkgevers, vakbeweging en on- hog afhankelijke kroonleden zijn het in er over eens dat in de komende ver kabinetsperiode alles op alles De moet worden gezet om werk te dat scheppen aan de onderkant van de de arbeidsmarkt. Er is vijftien Vo< miljard gulden nodig om werk ter de been, meer sociaal contact, )e j voorkomt al dat éénrichting* keer naar het centrum. Nu bet ben de buitenwijken niks. JE moet de gemeenschap daar w* kaal en kleinschalig organise- ren." „Wordt de wereld, maar voor» Breda, beter als Carel Verpas16' met aanhang in de gemeenterad komt?" „Dat weet ik niet, maar ik b<W wel dat we de andere, gevestigd politieke partijen een duwtje g ven in de goede richting. Als andere partijen hun leven geD terd hebben, dan hou ik erri pp." ONDER VRIENDEN moet de waarhf Toch durft Nederland nauwelijks Delegaties gaan op bezoek om de t over mensenrechten wordt vrijwel ni De trotse en ongenaakbare toon die kolonisator aangeslagen heeft en c relatie te staken, zijn voldoende orr doen kruipen. Over.de bezetting van Oost-Timor z\ Aan het bloedig neerslaan van p Nederlandse hoogwaardige bezoek Maar toen Jakarta niet van Nederl besloten regering, parlement en z< mensenrechten gaat. De berichten die ons nu via Londen mensen die sinds de onlusten verrr afgeslacht zijn, kunnen evenwel nie mische schade afgedaan worden. B weten uit te zoeken of de informatie Daarmee is aan onze verantwoor gedaan. Informatie bij de Indones dan het bekende negatieve antwoo immers geen enkel belang bij toe t plaats gevonden heeft. Nederland moet, zo mogelijk in landen, aandringen op internatior belangrijker is: de zaak Oost-Tirru meer dan plichtmatige aandacht Indonesië heeft dit gebied gewaper de plaatselijke bevolking. De we oogluikend en stilzwijgend toeges steeds belangrijker wordende hand De Timorezen worden ervoor ges Jakarta.

de Stem | 1994 | | pagina 2