Optocht der Kloorianen trekt weer veel belangstellenden ondanks kou PËSTEM DE STEM CARNAVAL IN DE REGIO WOENSDAG 16 FEBRUARI Veel bekijks Kloosterzande Hulst - De kielen en feest neuzen kunnen weer voor een jaartje kast in. Carna val 1994 is voorbij. Om klokslag twaalf uur klonk het eindsein, maar de ech te feestvierders plakten daar nog wat uurtjes ach teraan. In Zeeuws-Vlaanderen ging gis teren de meeste aandacht uit naar de carnvalsoptocht in Kloosterzande. Tal van wagens die de afgelopen dagen al te bewonderen waren tijdens eer der optochten, maakten ook daar hun opwachting. Maar ook een heel stel nieuwe wagens. Gemaakt door ijverige bouw- ploegen uit Klóorianerüand. Wa gens die nog nergens anders te zien waren. maal in de geschiedenis van de Reizende Man slaagden zij erin om glansrijk de eerste prijs in de wacht te slepen en de 'Disco' naar de tweed plaats te verwij zen. Zij kregen 16 punten meer, dan de op de tweede plaats ein digende 'Disco Love'. Op de der de plaats bij de binnenwagens eindigde de 'Klepzeikers', ge volgd door Walsoorden en Fam. Vervaet. lonnenwedstrijd en een lampion- nenoptocht. In Clinge was het er traditionele carnvalsbal op De Sterre en prins en raad van elf, legden bezoekjes af aan limona debals en het bejaardenbal in Malpertuus. Carnavalsdinsdag stond in Sint- Jansteen in het teken van de kampioensmiddag. Ook al weer traditie. Evenals de boerenmaal- tijd. Nog een keer werd alle energie verzameld voor een laat ste dweiltocht. In Zuiddorpe vierde de jeugd carnaval. Prins Üle I hield in Aardenburg een marktcontrole en vermaakte zich met zijn hofdames en de Raad van Elf met etalages kiek'n. Ook brachten ze een be zoek aan Aardenburgers die in het Oostburgse Antoniuszieken huis verblijven. In de Jonge Leeuw was het een drukte van jewelste tijdens het Dolle Slaap mutsenbal. Vreugde Grote vreugde was er ook bij de Graauwse bouwploegen. Zij gin gen strijken met de vier eerste prijzen bij de buitenwagens: 1. Brandweerwagen, 2. Aladin, 3. Rattenvanger. De verdere uitslagen waren: Individuelen: 1. Droomprinces, 2. Pleuter, 3,Tandenborstel. Duo's: 1. Carnaval in Troetelland, 2. Piraterij, 3. Familie Neve. Groepen 3 t/m 8: 1. Vitamientjes, 2. Schilders, 3. Aladin. Groepen van 9 en meer: 1. Japanse toeristen, 2. Steense stekels, 3. De Bijdehandjes Ook maandagavond was er vol op feest en actie in het Klooria- nenrijk. Ruim 200 carnavalsvier ders deden mee aan het 'ouwe- wijvenbal'. Bij de enkelingen ging de prijs naar 'De Glazen wasser'. Bij de duo's was de eerste prijs voor 'Happu Valen- tijn' en de hoofdprijs bij de groe pen was voor de skieërs. Aon spuitgasten geen gebrek in de optocht van Kloosterzande. 0udere Stoet Ondanks alle koude trok de op tocht der Kloorianen weer veel belangstellenden. In tegenstel ling tot voorgaande jaren ston den de toeschouwers meer aan het eind dan aan het begin van de stoet. Er trokken tientallen individue len en 39 wagens vergezeld door een aantal muziekgezelschappen door de straten, waardoor de Kloorianen weer de grootste op tocht van Zeeland beleefden. Na afloop reikte Prins Ginus I de prijzen uit in zaal van Leuven. De grootste verrassing hierbij was voor de bouwploeg van 'De Reizende Man'. Voor de eerste Koeters De laatste dag van het carnaval was in Westdorpe traditiege trouw weer voor de ouderen. Ruim 75 oudere Koeters en Koe- terinnen waren naar cultureel centrum Concordia gekomen om daar samen met Prins Edwindo I en zijn Raad van Elf het feest te vieren. i Bejaardenbal In Hulst was het gisteren zoals gebruikelijk tijd voor de Boeren bruiloft. Verder was er een bal- Uiterste concentratie bij de carnavalszeskamp in Philippine. Leden van de Raad van Elf vermaken een patiënte bij hun bezoek aan het Oostburgse Antoniusziekenhuis. Een herendansje tijdens het ouderenbal in Westdorpe. Het boerenbruidspaar arriveert Veel lol bii het traditionele carnavalsbal ov De Sterre in Clinge. Het Fort van Sas sleept zich door de straten in de kinderoptocht. FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE EN WIM

de Stem | 1994 | | pagina 14