999 Tommy Moe in de wolken Alles in het teken van Nagano 66b. mmÊÊÊÊmÊÊÊmÊmm^m Slech Sampdoi DE STEM Tonya Harding start op Winterspelen Amerikaan klopt Aamodt en ontnuchtert chauvinistische Noren Ajax komt goe 94 KORT Met raad en daad voor u paraat. Opel Centrum B.V. Oosterhout 1 Marihuana A.J. Kitt Lovend 'Stille krachten' Japan vliegen over het ijs van Vikingschip Persoonlijke records 500 m mannen Loting 500 meter Familie Zandstra vliegt 10.000 km Televisie Blikschade LILLEHAMMER94 UITSLAGEN SKILOPEN IJSHOCKEY LILLEHAMMER 94 OP TV ITALIË ZONDAGVQETRAI z; Sport Oregon City (anp/rtr/afp/ dpa) - Het Olympisch kunst- rijden voor vrouwen wordt in Lillehammer het verhaal van 'The Beauty and The Beast'; het verhaal van Nan cy Kerrigan en Tonya Har ding. De laatste heeft zater dag in Oregon City zes uur na de openinig van de Win terspelen in Noorwegen defi nitief het groene licht gekre gen voor haar deelneming. „Ik betreur de gang van zaken, maar nu kan ik de wereld be wijzen, dat ik een gouden me- daille kan winnen," zei de over gelukkige Harding, nadat ze op de hoogte was gebracht van het resultaat van een zeven uur du rende bijeenkomst tussen advo caten van de kunstrijdster en het Amerikaans Olympisch Co mité (USOC). Beide partijen vonden elkaar in een compromis. Harding liet haar eis tot schadevergoeding van 25 miljoen dollar vallen. Het USOC schrapte de hoorzit ting in Oslo, waarin de rol van de 23-jarige Harding in de aan slag op Kerrigan zou worden onderzocht, en het garandeerde haar met tegenzin een Olym pisch startbewijs. Een dag eerder had rechter Gil- roy van het Clackamas County Court de hoorzitting van het USOC alvast drie dagen ver schoven, naar vrijdag 18 fe bruari. „De zaak heeft een ex treem complex karakter," oor deelde hij na drie uur intensief overleg met beide partijen. Hij maande de raadslieden vóór maandag (vandaag), de dag waarop hij eventueel uitspraak zou doen in het conflict, tot een voor alle partijen bevredigende oplossing te komen. Het begon allemaal met de aan slag op Nancy Kerrigan. Een nog onbekende man sloeg 6 ja nuari in Detroit met een ijzeren staaf tegen haar knie. De voor malige echtgenoot van Harding heeft inmiddels een schuldbe kentenis afgelegd, in ruil voor strafvermindering. Hij had met de bodyguard van zijn ex- vrouw en twee vrienden de aan slag beraamd. Volgens hem was Harding op de hoogte van de plannen. Zij houdt vol pas vijf dagen na de aanslag door haar ex-echtgenoot te zijn ingelicht. Het USOC was hoogst ongeluk kig met de afloop. Manager Schiller las met een strak ge zicht een verklaring voör, waar in hij de ontzetting van het comité over de aanslag nog maals tot uitdrukking bracht. „De aanslag had Kerrigan voor het leven kreupel kunnen ma ken. Dit was niet alleen een aanslag op een atlete, maar ook een aanval op de principiële idealen van de Olympische be weging. De zaak is, hangende het onderzoek van FBI en poli tie, tijdelijk stopgezet, maar we sluiten de mogelijkheid van dis ciplinaire acties tegen Harding na afloop van de Spelen niet uit." Kvitfjell - Hoe de hel eruit ziet, wist Tommy Moe al. Gisteren waande de Amerikaanse skiër zich in de hemel. Op de top van de Kvitfjell-berg kon hij het hemelzwerk bijna aanraken. Eenmaal beneden aan de afdalingspiste voelde hij zich nog altijd in de wolken. Tien jaar na Billy Johnson won weer een Amerikaan het ko ningsnummer van de Winterspe len. Vier dagen voor zijn 24e verjaardag loste Tommy Moe eindelijk een belofte in. In zijn juniorentijd won hij twee we reldtitels. Een aansprekende overwinning bij de grote jongens bleef uit, tot de dag van gisteren. Hillary Clinton was één van de eersten om Moe aan de finish te feliciteren. Later op de dag volg den telefonisch de gelukwensen van haar man Bill, de president van de Verenigde Staten. De ski-sport heeft hem waar schijnlijk behoed voor een leven in de goot. „Ik was al op jonge leeftijd aan de drank, gebruikte marihuana, leefde als in een hel. Ik was helemaal verkeerd be zig." Tom Moe senior bracht hem weer op het juiste pad, dat leid de vanuit zijn geboorteplaats Missoula (Montana) naar Alaska. Hij heroverde er zijn plaats in de nationale juniorenploeg alpine skiën, waaruit hij verbannen was wegens het gebruik van softdrugs. In de omgeving van de Alyeska-berg verdient hij nu 's zomers de kost om met dagjes mensen wildstromende rivieren af te varen met een rubber vlot, ook wel rafting genaamd, 's Winters is hij gewend aan tem peraturen van zestien graden on der nul, zoals de thermometer gisteren in Kvitfjell aanwees. „Je moet ervoor zorgen dat je voor de start geen koude voeten krijgt, dan is er niets aan de hand." De triomftocht van Moe in Kvitfjell was even verrassend als die van zijn landgenoot in Sara jevo. In 1984 boerden de Ameri kaanse skiërs opvallend goed. De broers Phil en Steve Mahre won nen goud en zilver op de slalom, Debbie Armstrong en Christin Cooper haalden hetzelfde kunst stukje uit bij de vrouwen op de reuzenslalom. Een ongekend succes voor de Amerikaanse ski federatie. Daarna is het alleen maar berg afwaarts gegaan, vooral met de Amerikaanse mannen. In tien jaar tijd stond slechts één keer een Amerikaan op het hoogste podium bij een wereldbekerwed strijd. Dat was Alva Ross Kitt IV, beter bekend als A.J. Kitt. Hij won twee jaar geleden de generale repetitie voor de Win terspelen op de Olympische piste van Val d'Isère. Op het moment suprème, toen er Olympische medailles op het menu stonden in de Franse Alpen, moest Kitt aansluiten achter Patrick Ortlieb en nog zeven andere Europea nen. Tommy Moe was er toen ook al bij. Onopvallend skiede hij naar de twintigste plaats. De Zwitser Bernhard Russi kreeg destijds veel kritiek te ver duren. Hij had de piste van Val d'Isère uitgezet. Het traject zou te veel eisen van mens en materi aal. Van de 55 deelnemers vielen er negen voortijdig uit, onder wie Marc Girardelli, Paul Accola en Leonard Stock, toch niet de minsten in het metier. Russi was ook de architect van de afdaling in Kvitfjell. Het do delijk ongeval van de Oosten rijkse skister Ulrike Maier in Garmisch-Partenkirchen dwong de Zwitser tot een extra veilig- Tommy Moe op weg naar het Olympische goud. heidsinspectie. Hij vond het niet nodig het parcours te verleggen. De skiërs hadden vooraf ge klaagd dat de afdaling eerder te licht dan te zwaar was. Gisteren vielen slechts vijf deelnemers voortijdig uit. Grootste pechvo gel was Franz Heinzer. Al bij de start brak zijn rechterski af. De Zwitser, pas hersteld van een zware val tijdens de training voor de Hahnenkamm-afdaling in Kitzbühel, zag het nutteloze ervan in om zijn tocht op één ski te vervolgen en stond minuten lang troosteloos naar de sneeuw te staren. Logisch dat de nieuwbakken Olympisch kampioen zich in lo vende bewoordingen uitte over het werk van Russi. Maar dat deed hij ook al drie dagen voor de opening van de Winterspelen, op de persconferentie van de Amerikaanse skiërs. „Het beste parcours dat Russi ooit uitgezet heeft. Het is mij op het lijf geschreven. Al meteen in het begin vereist het veel van je. Het komt aan op kracht en agressie." Thuis in Alaska lagen de meeste mensen nog op één oor, toen Tommy Moe naar beneden suis de met startnummer acht. De te kloppen was 1.45,79 van de net voor hem gestarte Kjetil André Aamodt. De meer dan 40.000 toeschouwers waren uitzinnig van vreugde. Een deel van hen had zich al een stuk in de kraag gedronken voor de start. De an deren werden op slag dronken van geluk. Eén Amerikaan ont nuchterde ze allemaal. Met slechts 0,04 seconde hield hij Aamodt van goud af. Het deed de chauvinistische Noren goed te horen, dat Tommy Moe Scan dinavisch bloed door zijn aderen heeft vloeien. Hij behoort tot de vierde generatie van een Noorse emigrant. „En van mijn moe derskant heb ik een beetje Zweeds bloed. Ik heb nog familie wonen in Oslo. Moe is een popu laire naam in Noorwegen." Het zal het thuisfront in Alaska deugd gedaan hebben, dat Moe de Noren op eigen bodem klop heeft gegeven. Alaska had zich immers ook kandidaat gesteld voor de organisatie van de ze ventiende Winterspelen. Die race verloor het van Lillehammer. Uitslag: 1. Moe (VSt) 1.45,75, 2. Aamodt (Noo) 1.45,79, 3. Podivinsky (Can) 1.45,87, 4. Ortlieb (Oos) 1.46,01, 5. Girardelli (Lux) 1.46,09, 6. Burtin (Fra), Trinkl (Oos) 1.46,22, 8. Alphand (Fra) 1.46,25, 9. SkT- aardal (Noo) 1.46,29, 10. Thorsen (Noo) 1.46,34, 11. Rasmussen (VSt) 1.46,35, 12. Runggaldier (Ita)- 1.46,39, 13. Vitalini (Ita) 1.46,48, 14.- Mahrer (Zwi) 1.46,55, 15. Assinger (Oos) 1.46,68. Hamar - De persoonlijke records van de belangrijkste deelnemers aan de Olympische 500 meter voor mannen zijn: 1. Dan Jansen (VSt) 35.76 2. Junichi Inoue (Jap) 36.05 3. Hiroyasu Shimizu (Jap) 36.08 4. Manabu Horii (Jap) 36.09 5. Aleksander Gobulev (Rus) 36.14 6. Roger Ström (Noo) 36.15 7. Yoon Man Kim (ZKor) 36.27 Sergei Klevtsjenja (Rus) 36.27 9. Yasunori Miyabe (Jap) 36.40 10. Andrej Bakhvalov (Rus) 36.41 Gerard van Velde (Ned) 37.04 Arie Loef (Ned) 37.18 Nico van der Vlies (Ned) 37.97 Arjan Schreuder (Ned) 38.25 Wereldrecord: 35.76 Dan Jansen (VSt) '94 Calgary Olympisch record: 36.45 Uwe-Jens Mey (Dui) '88 Calgary Nederlands record: 36.76 Jan Ykema '88 Calgary Baanrecord: 35.92 Dan Jansen (VSt) '93 Winnaar 1992 Albertville: 37.14 Uwe-Jens Mey (Dui) '92 Hamar/Lillehammer - Het duurt nog vier jaar. De Zo merspelen van Atlanta '96 zitten er nog tussen, maar toch houdt alles wat Japans is zich tijdens de Winterspe len van het Noorse Lilleham mer bezig met Nagano '98. De plaats in het land van de rijzende zon, waar over 48 maanden de 18e Olympische wintersessie in de geschiede nis van het IOC zal plaatsvin den. Het wordt bijna vergeten, maar Japan vormt daar in dat verre Azië aan de andere kant van de aardkloot zo langzamerhand een belangrijke schaatsnatie. In Al bertville bijvoorbeeld graaiden Seiko Hashimoto, Toshiyuki Ku- roiwa, Junichi Inoue en Yukinori Miyabe twee zilveren en twee bronzen plakken van de rijk ge vulde prijzentafel. Weliswaar louter op de korte afstanden, maar toch. Vandaag vormen Junichi Inoue, Hiroyasu Shimizu, Manabu Ho rii en Yasonuri Miyabe de Ja panse 'horde', die jacht gaat ma ken op de absolute favoriet voor het goud op het kortste schaatsnummer, de Amerikaanse wereldrecordhouder Dan Jansen. 'Stille krachten' zijn het. Het Japanse viertal dat dagelijks de training plichtsgetrouw afwerkt, uit zich verbaal bijna nooit. „Dat ligt in onze aard," zegt hoofdcoach Akira Kuroiwa, zelf in 1988 bij de Winterspelen van Calgary 'goed' voor brons op de schaatssprint en een jaar eerder in het Canadese Sainte-Foy tot wereldkampioen over twee keer 500 en twee maal 1000 meter gekroond. Een herhaling van 1983 trouwens. Fijntjes wijst de 32-jarige Kuroiwa er echter wel op dat zijn viertal ontzettend hard gaat. „En daar draait het toch allemaal om," zo klinkt het nuchter. De Japanse delegatie hoopt van daag stilletjes op een inzinking van Dan Jansen. Mentaal dan. Feit is dat de superster uit de Verenigde Staten er tot nu toe nog nooit in slaagde Olympisch eremetaal op zak te steken. In Calgary was er het drama met zijn zus; in, Albertville bezweek hij onder de druk van de concur rentieslag met de Duitser Uwe- Jens Mey. Yasunori Miyabe, met zijn 27 jaar het meest ervaren binnen het Japanse kamp, kan daarover meepraten. „Jansen is mentaal kwetsbaar. Zodra het écht moet gebeuren, faalt hij nogal eens," legt de econoom van een papierfabriek in Toma- komai uit. „Jansen kent te veel ups en downs. Wij zijn constan ter. Dat bewijzen we gedurende dit hele seizoen. Al bewonderen we de Amerikaan wel. Twee keer een wereldrecord (35.92 em 35.76, RvD) binnen twee maan den, dat is ontzettend knap. Dan heb je goed getraind," aldus de nummer twee - achter de Witrus Igor Zsjelesovski - van het WK sprint van vorig seizoen. Met dat laatste bedoelt Miyabe iets heel anders dan het op het eerste gezicht lijkt. De beroemde en veel beschreven berg Fujisan neemt een belangrijke plaats in bij de voorbereiding van Japanse schaatsers op de dingen die op het ijs komen gaan. „Daar gaan we wat jullie noemen bidden. Ik kan op die voor ons heilige berg in gedachten vele 500 meters achter elkaar rijden. Concentre ren, slag voor slag. Daar wordt minachtend' over gedacht, maar ik ben echt doodmoe als ik zo'n meditatie achter de rug heb. Het voelt dan net in mijn benen of ik zo na een zware training van de baan ben gestapt. Wij Japanners geloven dat er meer in een mens zit dan alleen spierkracht. Dat je met je geestelijke vermogens ook veel kunt bereiken," vertelt Miyabe gloedvol. In Hamar moet het Japanse schaatsen een face-lift krijgen. De ploeg van de teamleiders Is- kihata en Osada bestaat uit liefst achttien sporters: tien mannen en acht vrouwen. Een grotere equipe dus dan Nederland voor het Olympische lange-baan- schaatsen op de been brengt. „Niet vreemd," weet Akira Ku roiwa zeker. „Een deel is hier om ervaring voor over vier jaar op te doen. Aan de ene kant hebben we kanshebbers op goud, aan de andere kant zeg maar schaats- studenten. Nagano '98 is heel belangrijk voor ons. De eer van het land staat dan op het spel. Daarom begint die campagne ei genlijk hier al." In het streven naar perfectie past ook het aanbod dat de Japanse schaatsbond de Nederlandse schaatscoach Ab Krook plus Bart Veldkamp deed. Omdat de 1. Liu (Chi) - Bouchard (Can), 2. Jansen (VSt) - Sean Ireland (Can), 3. Ström (Noo) - Kim (ZKo), 4. Kelly (Can) - Horii (Jap), 5. Inoue (Jap) - Zjelezovski (WRu), 6. Klevsjenja (Rus) - Yas unori Miyabe (Jap), 7. Bachvalov (Rus) - Van Velde (Ned), 8. Vostroknoetov (Rus) - Shimizu (Jap), 9. Goloebev (Rus) - Njös (Noo), 10. Cruikshank (VSt) - Funke (Dui), 11. Sjaksjakbajev (Kaz) - Loef (Ned), 12. Brunner (Oos) - Kyou-Hyuk Lee (ZKo), 13. Michael Ireland (Can) - Jaegal (ZKo), 14. Schreuder (Ned) - Adeberg (Dui), 15. Balo (Roe) - Markström (Zwe), 16. Enfeldt (Zwe) - Klepinin (Kaz), 17. Spiel- mann (Dui) - Carta (Ita), 18. Besteman (VSt) - Jae-Shik Lee (ZKo), 19. De Taddei (Ita) - Van der Vlies (Ned), 20. Kostromitin (Oek) - Mills (VSt). lange afstanden niet echt popu lair zijn in Japan, werd dat tweetal gevraagd de komende jaren een aantal keren les te komen geven. „Sprint is in Ja pan het belangrijkst, maar we willen over vier jaar meer. De duurtraining, die noodzakelijk is voor bijvoorbeeld de 5000 meter, wordt door onze jongeren als lastig en saai ervaren. Die opvat ting willen we graag doorbreken. En daar zouden Krook en Veld kamp als leermeesters perfect in passen," zo sluit Iskihata af. MAANDAG 14 FEBRUARI 1994 DEEL B Hamar - De ouders van Falko Zandstra en diens vriendin El len maken bijna 10.000 vlieg- kilometers om de wereldkam pioen in het Vikingschip van Hamar aan het werk te zien. Gisteren legden ze voor het eerst met een speciale charter vlucht een retourtje Amster dam-Oslo af voor de 5.000 meter, woensdag vliegen ze weer van Nederland naar Noorwegen voor de 1.500 me ter en volgende week zondag maken ze de laatste pendel- vlucht voor de 10 kilometer. De moeder van Falko heeft bovendien nog een functie als koerier. Ze neemt telkens fo torolletjes mee voor de Hee- renveense Courant. Lillehammer - Tijdens de Olympische Winterspelen zul len in Noorwegen ongeveer 2,5 miljoen werkuren verloren gaan. Dat blijkt uit een enquê te van het Noorse dagblad Verdens Gang. Het dagblad vroeg 1.047 men sen naar hun sportieve inte resse. En daaruit bleek dat de bevolking van het organise rende land massaal voor de buis zal zitten om de wedstrij- - v rm den te kunnen volgen. Mannen blijken gemiddeld twee uur langer naar de Olympische Winterspelen te gaan kijken dan vrouwen. Lillehammer - De overwegend jonge chauffeurs van de Olym pische vervoersdienst is opge dragen minder snel en roeke loos door de besneeuwde stra ten van Lillehammer te rijden. Nog voor de openingsceremo nie moesten honderd van de 1300 ingezette voertuigen naar de garage worden gebracht met blikschade. Volgens een official zijn de aanrijdingen vooral het gevolg van uitslove- rij- Eerste goud voor Manuela di Centa Lillehammer - Met twee jaar vertraging heeft Manuela di Centa haar Olympische belofte ingelost. Ze wilde goud in Albertville 1992, ze greep goud in Lillehammer 1994. Niet op haar favoriete 30 kilometer klassiek, maar op het openingsnummer van de cross-country, de 15 kilometer vrije stijl. Di Centa, 31 jaar, werd zondag de eerste Olympische kampioen. Ze schaatste op haar skies bij min twintig naar het duurste eremetaal in het Birkebeiner stadion, waarin 30.000 toeschou wers aanwezig waren. Ze was ruim één minuut sneller dan titelverdedigster Jegorova en Gravriloek, beiden uit Rusland. Accreditatie Paul niet in orde Hamar - Om haar pupillen Michael Hall en Neal Marshall gisteren tijdens de Olympische vijf kilometer op het kruisings vak bij te kunnen staan, heeft Ingrid Paul zaterdag toegangs kaartjes voor het Vikingschip in Hamar op de zwarte markt moeten kopen. De Nederlandse, sinds enige jaren coach van de Canadese schaatsploeg, schafte entreebewijzen aan voor de aangever van de rondetijden, de fysiotherapeut en voor haarzelf. Voor de drie kaartjes moest zij niet minder dan 3000 Noorse kronen (81) gulden) neertellen. De koop bleek noodzakelijk, omdat de accreditatie van de ex-Rotterdamse niet in orde bleek. Paul heeft alleen toegang tot het Vikingschip tijdens trainingsuren. „Een foutje van het Canadees Olympisch Comité. Er zijn voor ons verkeerde formu lieren ingevuld." Stasi-medewerker blijft welkom Lillehammer - Voor de tweede achtereenvolgende maal is de Stasi meegereisd in het Duitse team naar de Winterspelen. Twee jaar geleden in Albertville werd bobsleëer Harald Czudaj eruit gegooid, omdat hij voor de Oostduitse inlichtingendienst had gewerkt. Bob-trainer Gerd Leopold mag bijven, hoewel de Frankfurter Algemeine aan de vooravond van de plechtige openingsceremonie in Lillehammer het Stasi-verleden van het Duitse staflid oprakelde. De trainer uit Altenberg heeft zich als bob-coach van Dynamo Zinnwald ingelaten met Stasi-activiteiten en heeft zich boven dien beziggehouden met dopingpraktijken. De onder zijn hoede gestelde bobbers zouden van hem het anabole steroid Oral-Tu- rinabol hebben gekregen. RODELEN Mannen eenzitter, stand na twee manches: 1. Hackl (Dui) 1.40,856 (50,296+50,560), 2. Prock (Oos) 1.40,866 (50,300+50,566), 3. Zögge- ler (Ita) 1.41,042 (50,441+50,601), 4. Kennedy (VSt) 1.41,220, 5. Arnold Huber (Ita) 1.41,321, 6. Müller (Dui) 1.41,421, 7. Demtsjenko (Rus) 1.41,464, 8. Norbert Huber (Ita) 1.41,495, 9. Suckow (VSt) 1.41,517, 10. Schmidt (Oos) 1.41,534. Vrouwen, 15 km vrije stijl: 1. Di Centa (Ita) 39.44,5, 2. Jegorova (Rus) 41.03,0, 3. Gavriloek (Rus) 41.10,4, 4. Belmondo (Ita) 41.33,6, 5. Lazoe- tina (Rus) 41.57,6, 6. Valbe (Rus) 42.26,6, 7. Ordina (Zwe) 42.29,1, 8. Havrancikova (Slo) 42.34,4, 9. Vil- lesneuve (Fra) 42.41,3, 10. Moen (Noo) 42.42,9, 11. Aoki (Jap) 43.01,4, 12. Paruzzi (Ita) 43.05,1, 13. Nilsen (Noo) 43.19,8, 14. Wold (Noo) en Neumannova (Tsj) 43.25,1. GROEP A Finland - Tsjechië 3-1 (2-1 1-0 0-0). Doelpunten: Finland: Jutila, Oja- nen, Kapanen; Tsjechië: Kastak. Straf minuten: Finland 10, Tsjechië 12- n Rusland - Noorwegen 5-1 (2-1 1-® 2-0). Doelpunten: Rusland: Goes- manov, Berezien, Tarassenko, Kar- pov, Sorokin; Noorwegen: Ratn. Strafminuten: Rusland 14, Noorwe- gen 10. Duitsland - Oostenrijk 4-3 (1-1 0*D 3-2). Doelpunten: Duitsland: Ustori, Kummer, Doucet en Brandl; Oos tenrijk: Puschnik, Dallman en Strong. Strafminuten: Duitsland 6, Oostenrijk 26. GROEP B A Zweden - Slowakije 4-4 (2-1 O'2 2-1). Doelpunten: Zweden: Lood, Juhlin, Hansson, Jönsson; Slowa kije: Janos, Satan, Stastny en Kont- sek. Strafmihuten: Zweden 10, Slo wakije 16. Canada - Italië 7-2 (2-1 4-0 Mf Doelpunten: Canada: Nedved A Kontos 2, Werenka, Schreibed Hlushko; Italië: De Toni, Orlando. Strafminuten: Canada 16; Italië 14. Frankrijk - Verenigde Staten 4-4 (1-2 1-0 2-2). Doelpunten Frank rijk: Ville, Pajonkowski, Agnel, Maia; Verenigde Staten: LiM< Ferraro, Laviolette, Rolston. Strafminuten: Frankrijk 16, Vere nigde Staten 6. Maandag 14 februari 09.35-09.55 Nederland 2 Samenvatting zondag en vooruitblik 09.55-10.55 Nederland 2 Rodelen: mannen, 3e en 4e manche Cross-country: 30 km mannen 10.55-12.30 Nederland 2 Alpine skiën: afdaling mannen, combinatie 12.30-13.00 Nederland 2 Rodelen: mannen, 3e en 4e manche Cross-country: 30 km mannen 13.05-13.45 Nederland 2 Cross-country: 30 km mannen 13.45-15.20 Nederland 2 Schaatsen: 500 m mannen 15.20-17.25 Nederland 2 IJshockey: Duitsland-Noorwegen 20.30-21.00 Nederland 2 Hoogtepunten van de dag 21.00-22.00 Nederland 2 IJshockey: Tsjechië-Oostenrijk en Rusland-Finland 22.15-22.50 Nederland 2 Studio Lillehammer 22.50-23.15 Nederland 2 IJshockey: Rusland-Finland DESTEM Botterdam (anp) - Slecht voetballen, maar toch win nen. Dat kan alleen een toekomstige kampioen. Een week na het fiasco bij PSV (4-1) en de nietszeg gende bekerwedstrijd te gen Helmond Sport (7-1) •kwam koploper Ajax met werkvoetbal goed weg bij Sparta: 0-1. „Ik vind het nog te vroeg om van een mindere periode te spre ken," waakte trainer Louis van Gaal voor een mineur stemming. De coach van Ajax gaf ronduit toe dat zijn ploeg op het ijskoude Kasteel niet goed had gespeeld. „Maar er werd keihard gewerkt en dat is wel eens anders ge weest. Dit is een belangrijke overwinning voor ons. De uit wedstrijd tegen Sparta is voor Ajax traditiegetrouw lastig." De tweede thuisnederlaag van dit seizoen, eerder verloor Sparta met 3-4 van Feyenoord, viel Han Berger zwaar. De trai ner van de Rotterdamse midden moter sprak van een zure ver- liespartij. „We hebben goed en gedisciplineerd gespeeld. Ik kan mijn spelers geen verwijten ma ken. De nederlaag is misschien niet onverdiend, maar gezien de kansen wel onnodig." Ajax trad in Rotterdam met een 'drietal wijzigingen in de opstel ling aan. De vaste basisspelers Blind, Ronald de Boer en Finidi waren niet van de partij. Kreek, Van Vossen en Petersen kregen hun kans in de hoofdmacht. Aanvoerder Blind wilde in een ziekenhuis in Zaandam de ge boorte van zijn derde kind mee maken. Finidi moest op last van Van Gaal thuis blijven. De Nigeriaanse vleugelspits kampt gens was. altern even v Gaal t moete blijvei dat zi ken h standi Ronali serie eens Volger trumsj blessu „Daar hij als klaarc Bij ee: intern, warml punt Frank hij we' Gezier materi tegens speelw bijgest meer 'Van V keer b was of Het w. uit de om op drie a Van 1 Zeeuw gend r heeft c voeten Overm van ee: De op; niet. I povere sen. D Ajax-I in het helft o zich ti zicht v Rome (rtr/anp) - Slechts Ju- jventus eb' lijken de Tace om de titel met koploper AC Milan nog enigszins te kunnen volhouden. Door ne derlagen vielen Sampdoria en Inter afgelopen weekeinde weer verder weg. Juventus won overtuigend van Lecce met 5-1. De 'Oude Dame' is al acht duels zonder neder laag. Parma versloeg Samdoria met 2-1. Voor de zoveelste keer dit seizoen was de zege van AC Milan, dit keer tegen Cremonese, aan de nipte kant. Dank zij Simone werd het 1-0. Voor de treffer hadden Savicevic en Cos- tacurta van Milan een strafschop gemist. Het verschil tussen AC Milan en de achtervolgers Juventus en Parma blijft daardoor vijf pun ten. Sampdoria staat weer een punt achter de twee belagers van de koploper. Na de zege in de eerste van twee bekerduels tegen Parma woensdag werd het in Genua 2-1 - ging de ploeg, zonder Gullit, nu met dezelfde cijfers onderuit. „Een onverdiende nederlaag," zei Gullit, die met een spierbles sure toekeek. „Maar voor. ons is- dit verlies niet dramatisch. Wij hebben nooit beweerd mee te kunnen doen om het kampioen schap. Het gaat ons voorname lijk om plaatsing voor Europees voetbal." Het winnende doelpunt van Par ma viel pas in blessuretijd. Zola was, uit een vrije trap, de maker ervan. Door een treffer van Jug- ovic had 'Samp' bij rust nog op voorsprong gestaan. De gelijk maker kwam op naam van Mi- notti. Marini maakte een dramatisch debuut bij Inter. De opvolger van de onlangs ontslagen coach Hagnoli zag zijn ploeg verliezen di] Piacenza, 2-1. De nieuwko mer had weinig veranderd aan taktiek en elftal. Jonk en Berg kamp, beiden spelend met een "te blessure, konden niet im poneren. Vink r bij Ge: den in vembe tegen punt. na de 1-1. Uitslag Genoa ce 5-1, Milan Sampdi Udinesi giana 1 Stand: 23-31, 23-30,I poli 2: 23-23, 23-21, 23-20, Reggiai Lecce 2 Club I van de, vrijdag 1-0 ze de Bri Brusse gen h( lecht 1 het tw De pit blijft koplof genaal tieve weken laag t Serain lijk sp het b vrijdag in de t Het d< basic. eerste ternat: een lie kleedk De wil het ei allerm thuisp wedsti rend verdec geriaa dertiei gaatje Goossi De su hoofdklasse a OSV-UVV 3-0 aPendr. - Holland 1-4 Tonegido OSV Hollandia ADO AFC Holland ADO'20 Aalsmeer PaPendr Alphense B DWV UW RCH EDO 13 8 0 21 2 19 2 18 3 17 6 10 6 9 7 7 9 6 37- 13 27- 13 26- 13 22- 14 21- 15 24- 23 16- 19 22- 30 14- 23 15- 19 15- 20 16- 23 15- 31 11- 25 Ajax - Excel: ARC- Llsse Rijnst Katwi Kozal Katwij Lisse Quick Excels Rijnsb Marke Schev gen L

de Stem | 1994 | | pagina 6