L BV f Gemeente helpt W Breskens BEVEILIGING ME M/V ilacht Zes miljoen voor bouw Oostburgs sportcentrum en renovatie Ledel Voetbalvereniging kan forse schuldenlast niet op eigen kracht aflossen Station Hulst voorgoed uitgerangeerd PLAATSELIJK NIEUWS SPORT IN HET KORT Hartverwarmende Engelse muziek de STEM Brandweer Sas van Gent assisteert in Moerbeke Huldiging sportlieden Oostburg x 59 ZEELAND C3 !2! Aardenburgse raad akkoord met gift aan fonds Limburg het veiligste adres UsfiUnet0 Hulst scherpt regels paracommercie aan Rotterdamse band Debiele Eenheid in Kalashnikov Oostburg Hoek Sas van Gent Ador-tennis De Braakman Ador-mixed-tennis Tennis Terneuzen Terneuzenaar veroordeeld tot tbs met dwangverpleging Composities Sullivan en Gilbert ZATERDAG 12 FEBRUARI 1994 lis, waar Be mouwen Ige en toe ts dat een Initiatief- itinu zoekt en I salaris en garden die ning zijn, bdernste thnologische pruitzicht. Isen voldoet feiten te ermijn een fdeling te i wij u graag ef met CV Ie afdeling ter attentie fetbus 3, kunnen kinnen bij het pign, 1680 31911). In haar relaties te Ze- Ijfsadministratie en peconomie; i functie; lording voor alle in- Batie. Ihikken dan kunt u uw |tae binnen twee we- 3ostbus 135, 4920 AC fgeronde vormen, teit en een aantrek- Het slaapkamer- 'amanti" maakt bij nnismaking al een indruk. Met een a Hülsta kan U op apen. ideuren, bed met tjes. talogusprijs ER 57 D9-32-3-667 38 43 indaal-Essen-Antwerpen Oostburg - De gemeenteraad van Oostburg staat komende week voor de beslissing over twee forse uitgaven: het da gelijks gemeentebestuur vraagt bijna zes miljoen gul den krediet voor de bouw van een nieuw zwembad en nieu we sporthal in Oostburg en een kwart miljoen gulden voor de renovatie van het Ledeltheater in die plaats. De gemeenteraadsvergadering is donderdag 17 februari om 19.30 uur in de raadzaal van het stad huis. Het moet al gek lopen wil de gemeenteraad niet instemmen met de beide voorstellen. De meeste politieke fracties brach ten eerder tijdens commissiever gaderingen positieve adviezen uit over de oplossing van de zwembadproblemen en die rond theater Ledel. Oostburg krijgt een nieuw over dekt zwembad met wedstrijd bassin, een sporthal en een lig- weide. Het sportcomplex verrijst naast de sportvelden aan de Bal juw Veltersweg. Grootgrutter Unigro (moedermaatschappij van Aldi en Super) neemt de bestaande sportaccommodatie De Veerhoek over. Die blijft ove rigens open tot het nieuwe sport centrum gereed is. Wat het Ledeltheater betreft, komt het Oostburgse college niet tegemoet aan de gedane advie zen in de commissievergaderin gen. Politieke vertegenwoordi gers vroegen daarin om een vol ledige renovatie van het theater dit jaar in plaats van een gefa seerde aanpak. Van onze verslaggever Breskens - De gemeente Oostburg helpt de in financiële nood verkerende voetbalvereniging Breskens door ga rant te staan voor een geldlening van vijftigduizend gulden. Het geld heeft de voetbalclub nodig om rente en aflossing te kunnen betalen van de lening die in 1978 is afgesloten om een clubgebouw neer te zetten. Ook moet de W Breskens nog beta len voor de nieuwgebouwde kleedaccommodatie op het sportcomplex Baersande. De bank is alleen bereid een lening van vijftig mille aan de voetbalvereniging te geven als de gemeente Oostburg garant staat. Burgemeester en wethou ders doen dat liever niet maar zijn bij wijze van uitzondering wel bereid garant te staan. Contributie Want de W Breskens heeft on der meer de contributies inmid dels verhoogd om meer inkom sten te krijgen. Een maatregel die, zo blijkt uit het voorstel aan Van onze correspondent Sas van Gent/Moerbeke - Af gelopen donderdagavond om tien over acht werd de ge meentelijke brandweer van Zelzate opgeroepen voor een uitslaande brand in Moerbe ke. Vermoedelijk door smeulende resten van slijpwerkzaamheden Van onze correspondent Aardenburg - De Aardenburgse gemeenteraad gaat akkoord met een bijdrage van een gulden per inwoner aan het nationaal ram penfonds voor de watersnood ramp in Limburg. Ook de plannen van mevrouw J. Beun om aan de Valeiskreek een kinderboederij annex pannekoe- kenhuis te starten kregen van de raad alle steun. De uitbreidingsplannen van de heer Ongenae om een zeugenstal te bouwen aan de Boogaard- straat in St. Kruis zullen bin nenkort nogmaals uitgebreid in het KOR worden besproken. De milieuaanvraag is in behande ling, maar ten aanzien van de bouwaanvraag zijn er nog veel onduidelijkheden om een beslis sing te kunnen nemen. (ADVERTENTIE) INBRAAK Erkend Beveiligings- ^•5^ Installateur Oranjestraat 5 - Telefoon 011S5 - 62710 de gemeenteraad, op zichzelf niet afdoende is. „Ondanks de contributieverhoging zijn verde re kostenbesparingen noodzake lijk om tot een sluitende begro ting te komen." Want de voetbalvereniging uit het vissersdorp heeft ook nog eens te maken met een dalende kantine-omzet. De voetbalclub heeft in brieven aan de gemeente duidelijk gemaakt dat de ver minderde jaaropbrengsten te ma ken hebben met het feit dat zij de afgelopen jaren niet over een volledig bespeelbaar complex kon beschikken. De winst die in de kantine wordt gemaakt is daarom niet voldoende meer om de financiële tegenvallers op te vangen. De gemeenteraad besluit don derdag 17 februari over de me dewerking aan de voetbalvereni ging. De raadsvergadering is om 19.30 uur in het stadhuis. was er brand ontstaan in een garagebedrijf. Toen de Zelzaatse spuitgasten ter plaatse kwamen, sloegen de vlammen reeds aan alle kanten uit het pand. De brand ging gepaard met een flin ke rookontwikkeling. In het pand stond tevens een spuitcabine met de nodige lak ken en verdunningsmiddelen. Dit zorgde uiteraard voor extra brandstof, maar ook voor extra gevaar. De ontstnappende rook zou giftige dampen kunnen be vatten en tevens was er wellicht explosiegevaar door de uitstro mende brandbare stoffen. Om zekerheid te verkrijgen over deze zaken besloot bevelhebber kapitein De Jonge van het Zel zaatse korps de gemeentelijke vrijwillige brandweer van Sas van Gent op te roepen om te komen meten. De brandweer van Zelzate heeft namelijk geen meetploegen. Een meetploeg uit Sas van Gent kon na verkenning en meting melden dat er geen explosiege vaar was. Tevens bleven de con centraties van de gemeten stof fen in de rook ruim onder de aanvaarde waarde. Twee jaar geleden hebben de burgemeesters van Rest en Schenkels de overeenkomst ge tekend, waarin vermeld staat dat men elkaar, indien nodig, met brandweerbijstand helpt. Vorig jaar is de brandweer van Zelzate onder meer met haar ladderwa gen ter plaatse geweest bij de brand in de Priisslag. 'Statióóón, Hulst!' De bestemming staat nog nét te lezen onder de steiger, rechts. Maar'het fietsend stel op de voorgrond heeft er geen oog voor. Ook geen herinneringen aan, mag je aannemen, want de tijd dat er nog treinreizigers in Hulst uitstapten is al lang vervlogen. Op 27 augustus 1871 werd het station geopend, tachtig jaar later ging het dicht. Tot 1968 stopten er nog wel goederentreinen, maar daarna was het toch echt afgelopen. Vaatjes en kratten namen de ruimte in, hekwerk hield al te nieuwsgierigen op afstand. Elders zou het gebouw misschien als industrieel monument zijn aangemerkt. In het aan oudheid zo rijke Hulst werd het een doorn in het oog. Weg ermee, oftewel NS: netjes slopen. En als je wilt weten hoe het was, kun je er altijd nog Hesselinks 'Spoorlijn Mechelen-Terneuzen' op naslaan, of Roomers' 'Spoorwegarchitectuur in Nederland'. foto wim kooyman Van onze verslaggever Oostburg - Burgemeester J. Kruize van Oostburg huldig de gisteravond in de sporthal tè Cadzand-Bad de sportlie den die het afgelopen seizoen een puike prestatie neerzet ten. Verder werden er de monstraties gegeven door turnvereniging SV Volhar ding op de lange mat, paard en minitrampoline. De gehuldigden zijn: van tafel tennisvereniging ONA Eric de Bruijne, tweede opeenvolgende keer Zeeuws kampioen junioren en Sander van der Weyden, Zeeuws-Vlaams kampioen bij de welpen. Van tennisvereniging Ludo et Emergo Kelly Bouman en Andy de Bruijne, samen eer ste plaats Zeeuwse tenniskam pioenschappen, Kelly Zeeuws kampioen indoor en outdoor B- categorie, derde plaats Neder landse kampioenschappen, derde plaats KNLTB-ranglijst meisjes tot en met 14 jaar en zij maakt deel uit van de nationale selec tie. Van Schaakvereniging West- Lovende woorden van burgemeester Kruize voor het jeugdteam van Schaakvereniging West- Zeeuws-Vlaanderen. f0t0 camile schelstraete Zeeuws-Vlaanderen, jeugdteam (Pater, Andy, Koen, Evelien en Ruben) kampioen van Zeeland tot en met 12 jaar. Peter, Andy en Koen individueel kampioen in eigen leeftijdsgroep van Zeeland. Schaakteam openbare basis school Oostburg, Paul, Peter, Koen, Thijs en Jonathan, eerste plaats Westzeeuwsvlaamse kam pioenschap en Zeeuws kampioen KNSB, halve finalist Nederlands kampioenschap. D-pupillen voetbalvereniging Schoondijke, najaarskampioen. Van judosportvereniging Bres kens, Barry, Lisanne, Jesper, Jeffrey, Maurits en Martijn van Oostenbrugge, eerste plaats in eigen gewichtsklasse, Martijn Loonen derde plaats. Van Sport school Frans de Bevere, Martin van de Velde, Westzeeuwsvlaams en Zeeuws kampioen eigen ge wichtsklasse. Bl-junioren van SV Oostburg, kampioen voor jaarscompetitie. Van zwemvereniging Scheldes- troom, A-team zesde plaats lan delijke C-competitie en promotie naar B-competitie. B-team twee de plaats district 2e afdeling en promotie naar eerste afdeling. Daarnaast vele prestaties van leden individueel. Teveel om ze allemaal te noemen want het programma vermeldde maar liefst 61 namen. Van onze verslaggever Hulst - Alleen een hele droevige gebeurtenis mag, een uitvaart, of een hele blijde, een diamanten brui loft. Voor de rest moeten de ge meenschapscentra in de ge meente Hulst alle klanten die op een voordeeltje uit zijn doorverwijzen naar de plaatse lijke horeca. Voor sportkanti nes geldt geen enkele uitzonde ring. Met deze aanscherping van de gedragsregels voor sportkanti nes en gemeenschapscentra willen burgemeester en wet houders van Hulst de para commercie (oneerlijke concur rentie van gesubsidieeerde in stellingen) aan banden leggen. Huist is daar, net als alle ande re gemeenten, al jaren mee be zig. Maar het kwam tot nu toe niet veel verder dan het maken van mondelinge afspraken die niet altijd werden nageleefd. Omdat de meeste verenigingen zich via een overeenkomst met het Bedrijfschap Horeca al hebben verplicht zich te ont houden van para-commerciële activiteiten, is het in Hulst al leen voor de gemeenschapscen tra en tennisvereniging Hulster Ambacht nodig om de puntjes op de i te zetten. Het kan betekenen dat het nieuwe be leid negatief uitpakt voor het exploitatiesaldo van de diverse gemeenschapscentra en vereni gingen. „Wij achten dit aspect evenwel ondergeschikt aan de doelstelling om oneerlijke con currentie te voorkomen", schrijven B en W in een toe lichting op een beleidsnotitie aan de raad. De spelregels gelden zowel voor Hulst als voor de omrin gende dorpjes. De situatie ligt in de dorpjes iets anders omdat er minder horeca-bedrijven zijn. Het college wil voor de ge meenschapscentra slechts en kele uitzonderingen maken. Bij condoléances en koffietafels bij uitvaarten is het voor het colle ge ondenkbaar om de mensen te dwingen naar een grotere plaats te gaan. Dat geldt ook voor een gouden en een dia manten bruiloft. Bijzondere voorwaarde is wel dat mensen steeds moeten aangeven waar in ze niet in het plaatselijke café terecht kunnen. De beleidsnotitie over drank en horecazaken komt donder dag 24 februari in de maande lijkse raadsvergadering. Van onze verslaggever Terneuzen - Dat jazz en hardco- re-punk goed samen kunnen gaan is bij de meeste mensen nog niet bekend. De Rotterdamse band 'Debiele Eenheid', bewijst echter dat het kan. De vijf man/vrouw sterke groep is een van Nederlands langstbe- staande punkbands. Hun eerste optredens kenmerkten zich door chaotische punk en een compleet gestoorde podium-act. Dildo's, pindakaas en scheer schuim vlogen het publiek om de oren. Die tijd is voorbij en harde riffs en melodieën zijn er voor in de plaats gekomen. M et hun unieke mix van jazz en punk treden ze morgenavond op in jongerencentrum Kalashni kov. Het beging om 22.00 uur. De toegang is gratis. MULTIPLE SCLEROSE - De Multiple Sclerose Groep West- Zeeuws-Vlaanderen houdt maandag een praatmorgen in verpleegtehuis De Stelle. Tij dens deze bijeenkomst, die om 10.00 uur begint, laat men een video-opname zien over 'De Visserij'. Info: 01170-52600. OUD PAPIER - Leden van de supportersvereniging De Pur peren Hei halen vandaag van af 9.00 uur oud papier op. WIJZIGING - In tegenstelling tot het programma in de car navalskrant zullen de kinder middag van maandag en de bejaardenmiddag van dinsdag niet in De Speye, maar beiden dinsdagmiddag in De Vlaan- derenhal gehouden worden. Aanvang beide activiteiten om 15.00 uur. Hoek/De Braakman - SJEF 1 en Verplanke speelden tegen elkaar gelijk in de op één na hoogste poule van de Ador- tenniscompetitie voor vrou wen. Pauiien Verplanke en Ursula Corijn versloegen met 10-5 Paula van de Heyden en Lydie de Bruyn. Namens het Aardenburgse team waren Ria Vermeire en Myriam Trapman via 8-4 succesvol tegen Marie ke du Pon/Willy Sassen. UITSLAGEN Noordzuidkwartet-Nouveau 4-0, Aardenburg-TS Ador 3-1, Verhelst- TVS 0-4, Les Quatres-Vijverboom 4-0, Doesburg-De Keyzer 2-2, Bon- dewel-Nijsse 2-2, ZVH-Volhouders 2-2, Louwerse-Drive 3-1, Boskreek 1-Wït-wit-wit 0-4, SJEF-Verplanke 2-2. In de Ador-tenniscompetitie voor mannen kwamen in poule E Ador Sport 2 en Onze Zorg in de onderlinge confrontatie ieder tot drie winstpartijen. Voor Ador Sport won Kees van Vales met 10-5 van Johan Vermeulen en Aad Suzanne met 8-2 van Wim Carabain. Voor Onze Zorg was Ben San ders met 9-5 te sterk voor Eddy Kroes en Isgar Klaver met 8-6 voor Nico Scherbeijn. UITSLAGEN. SGZ 1-SGZ 2 11-1, Ador Sport 2-Onze Zorg 6-6, Ador Sport 3-Po- sitivo's 7-5, Oostburg-Wabeko 0-12. Boskreek zegevierde met 10-2 over ROB in de Ador-mixed- tenniscompetitie. In de dub bels wezen de combinaties Joop de Rechter/Charl van Leeuwe en Charlotte Adam/ Annelies de Buck met 8-6 en 9-3 Harold Albicher/Pierre Pieters respectievelijk Annie Pieters/Mireille Lambert te rug. Verder waren voor het team uit Breskens de mixed koppels Charlotte Adam/ Charl van Leeuwe, Addie Ca- rels/Joop de Rechter en Addie Carels/Charl van Leeuwe suc cesvol ten koste van Mireille Lambert/Lex van Hurck (10-2), Georgette de Vries/ Pierre Pieters (8-5) en Annie Pieters/Lex van Hurck (13-3). UITSLAGEN Zwiepers-Bouterse 6-6, GVD's-Tri cot-Luxe 12-0, Sukkels-De bock 7-5, Longueville-De Paepe 9-3, TC Dow-Ador Sport 8-4, Boskreek- ROB 10-2, Segers-Haheti 11-1, Phi- li-Akfaba 2-10. In de sterkste poule van de tenniscompetitie voor mannen in Terneuzen versloeg Veraart met 4-2 Van Halteren. De krachtsverschillen waren in de ondelinge partijen miniem. Zo kwam Jan Veraart tegen Bram van Dijk niet verder dan 7-7, terwijl Pieter de Klerk en Bob Hamelink via 5-5 eveneens een gelijkspel overeenkwa men. Doorslaggevend was de dubbelcombinatie Jan Ve- raart/Pieter de Klerk die met 7-6 ternauwernood aan de po sitieve kant van de score bleef tegen Peter van Halteren/Bob Hamelink. UITSLAGEN Poule 1: Veraart/De Klerk-Van Hal teren/De Klerk/Van Dijk 4-2. Poule 2: Van Amersfoort/Lokken- Nouwen/Cobben 5-1. Poule 3: Wisse-Kool/Huis 6-0. Poule 4: Deij/De Kort jr.-Koole/Den Haan 2-4, Körner/Van Doeselaar- Ysebaert/Peters 6-0. Poule 5: Balzereit/Tarant-Deij/Vo- gels 2-4, Doolaard/Doolaard-Pie- ters/Lambert 0-6. Poule 6: Kriekaard/Visser-Neve/ Rouw 4-2, Michielsen/Bommelijn- Bac/Schipper 2-4. Poule 7: Verschelling/De Pooter- Van Slegtenhorst/Oostvogels 4-2. Poule 8: Loonstijn/Proost-Van Aalst/Hayhurst 2-4. Poule 9: Broomchemie-Herrebout/ Pieters 3-3. Van onze correspente Middelburg - De 20-jarige Terneuzenaar A.W., die twee weken geleden in Middelburg terechtstond voor een aantal geweldsmisdrijven is conform de eis veroordeeld tot ter beschikking stelling (tbs) met dwangverpleging. De rechtbank volgt hiermee het advies, verbonden aan de conclusie van het psychiatrisch rapport waarin W. sterk verminderd toereke ningsvatbaar wordt genoemd. Verder werd, een maand onder de eis, een gevangenisstraf opgelegd van 8 maanden, terwijl W. ook nog de zes maanden moet uitzitten die hem bij een vorige veroordeling voorwaardelijk waren opgelegd. De Terneuzenaar pleegde de feiten op 25 juli, toen hij een jongeman onder bedreiging met een mes vijftig gulden afhandig maakte om hem vervolgens met hetzelfde wapen in de buikstreek te steken. Diezelfde dag bedreigde hij ook nog twee andere mannen met het mes, maar W. zei zich hier niets meer van te kunnen herinneren. Een drankprobleem lag ten grondslag aan de nieuwe feiten, evenals die in het verleden gepleegd. Terneuzen - Zuidlandtheater, Con cert met composities van Sullivan door het Kon. Filharmonisch Or kest van Vlaanderen, Mary Hegarty (sopraan), Richard Suart (bariton) en de Brussels Choral Society, voorbereid door Tom Cunningham. Muzikale leiding Simon Halsey. Gehoord op vrijdag 11 februari. Door Jeanette Vergouwen DE SAMENWERKING tussen componist Sullivan en de schrij ver/humorist Gilbert leverde een aantal komische opera's en ty pisch Engelse operettes op. Het programma in Terneuzen was samengesteld uit fragmenten van vier operettes: The Yeomen of the Guard, the Pirates of Penzance, Pineapple Poll en the Mikado. Het concert werd geopend met de Ouverture The Yeomen. In deze muziek wordt de Tower of London uitgebeeld en valt de invloed van Wagners Meistersin- ger op. Het was meteen duide lijk, dit moest een prettige avond worden met heerlijke, echt En gelse muziek, hartverwarmend en humoristisch. De composities zijn nooit echt ingewikkeld, maar lekker ontspannend, hoe wel er technisch heel wat moei lijkheden overwonnen moeten worden. Het orkest speelde met zwier en werd perfect geleid door Simon Halsey. Deze Engel se dirigent is volledig thuis in deze muziek en hij slaagde erin om zijn enthousiasme over te brengen. De selectie uit the Pirate bracht het koor en de beide solisten op de voorgrond. Natuurlijk stal Suart, een Suiltvanspecialist, met zijn amusante vertolking de show, volkomen terecht, zijn techniek is ijzersterk, de dictie perfect en bovendien zingt hij met schijnbaar gemak en doseert zijn humor op de juiste manier. Het koor zorgde voor goede re plieken, wel viel op dat de man nen zoveel beter en steviger dan de vrouwen zongen. Sopraan Hegarty miste iets souplesse in de hoogte in haar rol van Mabel. De staccati klonken stroef. Veel beter was zij in het tweede ge deelte (Mikado) waar een minder grote tessituur vereist wordt. Na de pauze werd de Suite uit Pineapple Poli gespeeld. Dit werk is samengesteld door Char les Mackeras aan de hand van een aantal minder bekende com posities van Sullivan. Halsey en orkest brachten dit werk, dat aan Offenbach doet denken, met zichtbaar plezier. Een selectie uit the Mikado, een van de bekendste operettes van Sullivan, vormde het pittige slot van het concert. Het is een fris werk, typisch Engels en zo werd het ook door de uitvoerenden vertolkt. Gewoon lekker spelen en op zijn tijd een extra scheutje humor erbij. Ze bewezen dat operette niet oudbollig is. Het publiek genoot en vroeg met een gescandeerd applaus om een (on verwachte) toegift.

de Stem | 1994 | | pagina 19