Jiteit Van de Griendt topfavoriet Plaats bij eerste twaalf haalbaar' «Ml D s (C \Y Titelstrijd bandstoten SPORT makelaardii IN MADE: Iƒ289.000.- k.k. WAGENBERG: Laatste wedstrijd Zeeuwse crosscompetitie ATLETITEK Rinse van Etten optimistisch naar NK schaatsen voor junioren in Groningen I WILLEMSTAD RUBRIEK Kabeljauw in aantocht SCHAAKRUBRIEK Jl S S Boekbespreking BRIDGERUBRIEK Viertallen SPORTNIEUWS KORT AR'1994 X 63 I DE STEM ZATERDAG 12 FEBRUARI 1994 B4 atisch meegekocht daar de rechter aan komen, is niet hele. luidend beslist als ukens aankomt. Eej e echt pasklaar voor ld huis is gemaakt derdeel van dat huij I schouwd. Maar rtto. bouwkeukens, die in de winkel worden n in vele woningen gemonteerd zouden I orden, mogen blijk, enomen worden, gaat het in uw geval I zo'n standaard in. en. Wel hoort er jn i iteraard een keuken, verkoper heeft daar I gezorgd, k is ook of het koop. I er iets over meldt, I standaardcontracten I st opgenomen van za-1 al dan niet worder,| rilt. Als er in uw geval I euken staat dat die I cht wordt, lijkt het 'jfel dat daarmee i edoeld wordt die u bij I htiging hebt gezien I er zeker aanleiding I pen tegen de verkoper I emen. s onderstreept dit g elangrijk het is om bij I p ook goed met te overleggen en op I te bevestigen wat er| cht wordt. en moet een hypo- llleen nu goed bij aar ook in de toe- zo'n hypotheek? let onze hvpotheek- Rabohank S 7 wee-onder-een-kapwoning Jgarage), gelegen op 229 m! Et gelegen, achtertuin op het 165. Glob, ind.: beg. gr. per, aparte keuken. 1e Verd.: I'S afm. resp. 205 x 203, moderne badkamer v.v. [/erd.: zolderberging. Riante ƒ219.000.- k.k. Straat 58 - Twee- garage gelegen op 275 m bb. ind.: beg. gr.: hai/entree, jï. 860 x 600/355 v.v. parket- pig keukenblok met inb.app afzuigkap, toegang tot ga- [Verd.: overloop, 4 slaapka- I toilet en wastafel, vaste trap przolder, 5e slaapkamer afm. Band woonhuis met bedrijfs- |rij) gelegen op 462 m2 grond, (■vestibule, kantoor, keuken kelder, woonkamer, portaal, Iloop, 4 slaapkamers, badka- |let en wastafel. 2e Verd.: zo - an steen opgetrokken, taaei- led. plat. Totaal beg. gr. 1'U ...ƒ450.000.- k.k. rijstaand woonhuis met grote 0x1300. Grondopp. 514 m rormige woonkamer (40 rrr). lukenblok met inb.app- keramische kookplaat, koei- aal, kelder, toilet kantoorruim- slaapkamers, badkamer v.v. Hei. 325.000.- k.R- Van onze atleti'ekmedewerker Kruiningen - In het Krui- ningse recreatiegebied 'Den jHkel* valt zaterdag 12 fe bruari het doek over de Zeeuwse crosscompetitie sei zoen 1993-1994. Het is trou wens voor de eerste keer dat er een wedstrijd van deze crosscompetitie in dit gebied wordt afgewerkt. Traditio neel de laatste jaren gebeurde dat op de Goese 'Hollandsehe Hoeve', maar aangezien de gemeente Goes daar alle pa den van een laag asfalt heeft voorzien is dit terrein voor de veldlopers taboe. Het organi serende AV'56 moest dus op zoek naar een nieuwe lokatie en die werd in 'Den Inkel' gevonden. „Het wordt een lastige klus," deelde een AV'56-woordvoerder tijdens de Braakmancross mede. Niet lastig genoeg wellicht voor Hans van de Griendt, die zater dag zonder ongelukken opvolger wordt van Sepp Vermeulen als provinciaal crosskampioen. In de Braakman was hij absent omdat zijn sponsor belangen had bij de mini-marathon in Apeldoorn. Van de Griendt bevestigde daar zijn huidige vorm door als zesde te eindigen in een internationaal sterk gezelschap. Om aan de voorgeschreven vijf wedstrijden voor de Zeeuwse crosscompetitie te komen moet hij zaterdag van start gaan. De ereplaatsen liggen trouwens toch vast. Achter van de Griendt wordt Niels Koole, die er even eens niet bij is omdat hij voor zijn HEAO-opleiding stage loopt in Engeland, tweede. Jan Guil- jam is zeker van zijn derde stek terwijl Theo Rabout en Martin Verburg op de plaatsen vier en vijf eindigen. In deze laatste wedstrijd moet Edwin de Leeuw (hij had overigens nog niet voor ingeschreven) de grootste con current worden voor Van de Griendt. In de Braakman bewees de jeugdige De Leeuw dat hij in topvorm verkeert. In de jongste veteranencategorie is Jan van Laarhoven de nieuwe kampioen. Hij wil dit in Krui ningen zeker op een waardige manier afsluiten en we zien niet in wie hem daarbij moet tegen houden, temeer daar een dag later in Apeldoorn de nationale crosskampioenschappen voor ve teranen worden afgewerkt en Sam Polderman dus absent is. In de oudste veteranencategorie is Ron Abuijs de nieuwe kampioen. Ook hij komt aan de start om dat te bevestigen. Karin Bastian wordt de nieuwe kampioene bij de vrouwen. Het programma in 'Den Inkel' wordt om 10.45 uur geopend met wedstrijden voor de pupillen. Om 12.00 uur start het junioren programma. De korte cross is gepland om 13.00 uur. Vrouwen senioren en vrouwen-veteranen worden om 13.45 uur wegge stuurd, de veteranencategorieën om 14.10 uur terwijl de mannen- senioren om 15.00 uur van start gaan voor hun 10.800 meter op het 1800 meter lange parkoers. De prestatielopers zorgen voor de afsluiting van het program ma. Dit om 15.45 uur. Inschrij ven en prijsuitreiking vinden plaats in de kantine van-de nabij gelegen camping waar tevens de was- en kleedaccommodatie aanwezig is. Van onze sportmedewerker Hulst - Nog een week had Rinse van Etten uit Hulst tijdens het onderonsje te gaan voordat hij richting Groningen koerste om daar uit te komen op de Neder landse kampioenschappen voor A-junioren. Een strijd op de 'Kardinge' op 12 en 13 februari. Rinse is er inmid dels al drie dagen. „Om te wennen aan de baan," zegt hij. Rinse van Etten is gek van zijn sport. Heel zijn familie overi gens. Want legde hij al vele kilometers af om op de diverse banen en meren te kunnen mee doen aan schaatswedstrijden of om te trainen. Zijn mede-gezins leden deden daar nauwelijks voor onder. De meeste malen koerste het gezelschap richting Eindhoven, de thuisbasis van Rinse van Etten. Daar worden tevens de meeste zweetdruppel tjes gelaten tijdens trainingen onder regie van zijn huidige trainster Aite de Jong. Het deert hem niet. Zeker niet nu zijn persoonlijke records op nieuw scherper zijn gesteld. De ze maal niet op de ijsbaan in Eindhoven, want daar is het mo menteel volgens de 19-jarige Hulstenaar door de vele wind en regen moeizaam trainen. Nee, Italië was het gastland waar hij dit jaar zijn beste resultaten boekte. Om precies te zijn in Kolaldo nabij Bolzano in het noorden van de 'laars'. Rinse was er rond de kerstdagen samen met de Zwitserse kern ploeg en de selectie uit het ge west Haarlem. „Het was er per fect. Zonnig weer, een goede baan en lekker wat wedstrij den," zegt hij over die trainings stage. Het mondde uit in vier persoonlijke records. Op de 500 meter liet Rinse 40,9 noteren, op de 1500 meter werd 2.04,1 ge klokt, op de 3 kilometer werd de chronometer op 4.22 stilgezet, en op de 5 kilometer bij 7.40. In vergelijk met zes jaar terug toen hij begon, zijn dat fikse verbete ringen. De 500 meter noteerde toen 59 seconden en de 1500 meter 3 minuten. In zijn totaliteit betekende het dat' zijn in Kolaldo neergezette tijden hem op de tiende plaats nationaal gezien brengen. Rinse, die in oktober in Inzeil trainde, is er tevreden mee. Zijn doel, zich kwalificeren voor de Neder landse kampioenschappen, is be reikt. Die staan nu voor de deur en vormen een uitdaging. Voor Rinse houdt het in: „Me plaatsen bij de eerste twaalf, omdat ik dan ook op de 5 kilometer uit mag komen." Dit betekent dus in dat hij in het totaalklassement na de 500 me ter en de 3 kilometer vandaag en I 43 - Vrijstaand landhuis me m! grond aan de rand va elegde tuin. Bouwjaar 11» entree, toilet fontein, ga™ imer v.v. marmeren vloer fpui, aparte keuken v-v- met inb.app. t.w. vaatwasser, ilektr. oven, koelkast, diepvnf vanuit woonkamer. 1e ve kamers afm. resp. 240 x 44=. badkamer v.v. bad, wastafe' ƒ450.000.- k-K' matie van deze panden Made 3 Made j.g. 82162 theken Taxaties Van het zeevisfront komt eigenlijk wei nig goed nieuws. Sterker nog, er wordt de laat ste weken zo weinig op en aan zee gevist, dat er niet veel nieuws is te halen. Heel op vallend daarbij is het feit dat niet alleen de grote bootvisse rij veel minder wordt beoe fend, maar de klad nog meer is gekomen in de kleine boot visserij. Er zijn dagen bij dat mijn vismaten en ik bijna al leen of helemaal alleen het zoute water ten westen van de Zeelandbrug bevissen. En dat is weieens anders geweest. Een belangrijke reden van dit alles is het weer. Heel veel mensen zijn absoluut niet meer weerbestendig. Als het maar even regent of waait, Wijven ze thuis. En waar niet wordt gevist, wordt ook niets gevangen. Een andere reden is dat veel zeehengelaars daardoor gaan denken dat er heel slecht wordt gevangen. Bij winderige regendagen is dat ook heel vaak zo. Voor zover ik mij kan herinneren, heb ik nog nooit zoveel grote scharren, steenbolken en ha ring als in deze wintermaan den bij elkaar gezien. Wie ervoor vist, krijgt ook dikwijls de beloning voor de inspan ning. Met andere woorden, de thuisblijvers hebben ongelijk. En dat geldt zeer zeker ook voor de gul. Toegegeven, de strandvisserij op gul was afge lopen wintermaanden drama tisch slecht. Slechts zelden zullen er zo weinig gullen (bo ven 90 cm lengte kabeljauw genaamd) op het strand zijn getrokken. Maar daar komt verandering in in de komende 'ijd. Eind februari tot in de maand april komen de gullen terug naar de kust. De groot ste vissen blijven hangen in mep water bij de wrakken. De kleinere (tussen de drie en de zeven pond) komen naar de kust. Daar vangen wij ze dan °P enige kilometers buiten de P'jlerdam of bij de stranden voor Vrouwenpolder of Wes- 'erschouwen. Vanaf het strand vangt men ze ook, al Z1)n de vissen dan vaak wat minder groot. Juist op die da gen dat de stroming fel is, oet de gul het ook goed. Op Plaatsen tussen de 17 en 25 ™eter diepte wordt dan ge- s Zwaar lood, 500 gram is lp ongewoon, en lange on- Door Rien van Nunen met derl teerd hjnen. Die worden gemon v'a een Seaboom (korte - °n afhouder met glijsys- j emj v'a een garay-afhou- r De onderlijn nemen we niet langer dan 70-80 cm. De truc van wel of niet gul van gen, zit in de wijze van be- azen. Wie 3 tot zelfs 7 zeepie- ren op de haak zet, vangt zeker zijn visje. Vissend met twee hengels met elk 1 of 2 haken, is dan helemaal niet zo oneconomisch. Immers elke vis die men zo vangt, is mee genomen en beter dan twee keer niks via mager met zee aas bezette haken. Echter, gul vangen doe je niet op de automaat. Elke knik van de hengel, hoe zacht ook, kan vis betekenen. Vanuit een schommelende visboot valt dat heus niet mee. Bovendien moet het weer meezitten. Wind uit het noordwesten is in het Deltagebied niet be paald geliefd. De golfslag kan dan, bij getij tegen, enorm oplopen en dat is geen pretje. Het materiaal moet tegen een stootje kunnen, want een gul die' tegenstrooms wordt bin- nengevist, geeft soms heel wat weerwerk. Het geheim zit hem in de rust waarmee men binnenvist. Er wordt heel wat vis verloren door te gehaast vastslaan en overhaast bin nenhalen. Gaffen of de vis landen met een net, is nog een verhaal apart. Aan boord van een schip doet alleen iemand dat die het kan. Heel vaak wordt bij het misprikken of scheppen van de vis de schuld van het verlies gegeven aan de 'hulp'. Ik heb sportvissers de gekste dingen zien doen bij het binnenhalen van hun eer ste dagvangst. De enige goede manier is: vanger houdt de vis tegenstrooms binnen het be reik van de gaaf. De 'hulp' slaat of steekt nooit naar de vis. Of de vis glijdt met de stroom mee in het net of er wordt rustig de haak gezet, zodra de gaff de buikzijde raakt. Met dezelfde beweging wordt hand over hand de vis over de reling getild. Vang ze de 1500 meter morgen, minimaal 14 deelnemers achter zich moet houden. Een opgave. „Ik ga er voor," stelt hij optimistisch. Want, weet ook hij, meer zit er voorlopig niet in. Dat denken is luchtfietserij. Dat ondekte hij onder andere tijdens de Neder landse kampioenschappen sprint begin januari. Rinse werd er der tiende en was er tevreden mee. Hij was al tevreden met het gegeven dat hij zich voor de sprint geklasseerd had. Temeer daar hij van huis uit geen ra sechte spurter is. Dat gemis houdt hem tevens van een veel hogere klassering af. „De kernploeg halen, in mijn geval dus jong oranje, is voor mij te moeilijk. Zoiets moet ik me zelf ook niet wijsmaken. Wat realistischer is proberen bij de sub-top te komen. Een niveau dat ik over twee jaar hoop te bereiken. Dan als senior," aldus Rinse van Etten, die in ieder geval nog enkele jaren doorgaat met het langebaanschaatsen. „De marathon," zegt hij, „is van latere zorg." Rinse van Etten, de jeugdschaatser uit Hulst wiens prestaties nog steeds verbeteren. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Door Theo Hommeles de oude Steinitz de 'overgeble venen' op geschiktheid voor de schaakhemel. Euwe geeft er een simultaanvoorstelling. Geen van de aanwezigen maakt ook maar een kansje, maar Bouwmeester houdt het het langst vol! Euwe - Bouwmeester e grote schaakdruk- te is weer even voorbij. Tijd om eens in de boekenkast te dui ken. Uitgeverij Schaaknieuws bracht vorig jaar het boek 'Grimmige en serieuze schaak verhalen' uit. Hans Bouw meester bespreekt er in 24 hoofdstukken een aantal zeer gevarieerde onderwerpen in. In enkele daarvan verweeft hij zijn rijke fantasie met histori sche feitelijkheden. Bekende personages uit de schaakwe reld worden op vermakelijke wijze gekarakteriseerd. Gelar deerd met diagrammen en fo tomateriaal is het een zeer leesbaar geschenk. In een van zijn verhalen is de Nederlandse equipe per boot naar de schaakolympiade in Groenland(?l) afgereisd. De boot vergaat. Voorbij Petrus aan de hemelpoort beoordeelt A 1 V W «MMb 81. c5-c6 'Bekijk het op je gemak.' zei Euwe. Hij begon zich kennelijk al aan te passen. (Zijn horloge had hij bij de ramp verloren. Het gebaar van 'klokje kijken' kon hij echter niet afleren.) 81. Pd7-e5; Niet 81. Pf6?; 82. Lh3+ Kb8; 83. Pc5 wint wit materiaal van wege de matdreiging 84. Pxa6+ gevolgd door 85. Lc8 en Lb7. 82. Lg2 - H3+ Kc8-b8; 83. Pb7 - c5! Pe5xc6; 84. Pc5 d7+ Kb8-b7; 85. Lh3 - g2 Zwart is in een dode lijke penning geraakt. Er dreigt natuurlijk 86. Pe5. 85. Lh4-g3; 86. Kb3-c4 Euwe keek zelfverzekerd rond. Zwart lijkt niets te kunnen doen tegen de manoeuvre Pd7- c5-a4 gevolgd door Lg2-d5 en de koningsmars naar d71! Bouwmeester dacht enige uren na en vond een verdedigings plan om trots op te zijn.86. a6 - a5!; 87. Pd7-c5+ Kb7-b6; 88. Pc5-a4+ Kb6-b7; Reeds strekte Euwe de hand uit naar zijn loper ten einde zijn plannen verder uit te voeren. Plotseling aarzelde hij en trok zijn hand terug. Even later zette hij van verba zing grote ogen op. Had hij mijn verdediging doorzien? Deze was inderdaad niet voor de poes: 89. Ld5? Lf2: 90. Kd3 a61; 91. Ke4 La71; 92. Kf5 Lb81; 93. Ke6 Ka71; en wit kan niet meer winnen! Euwe kreeg een kleur gelijk de weinige keren dat ik hem echt boos heb ge zien. Na tien lange uren van nadenken klaarde zijn gezicht op en speelde hij: 89. Kc4-d3! Lg3-f2; Om na 90. Ld5 a61; in de bovenvermelde variant te komen. 90. Kd3-e2ü Een ko lossale zet, waarvan de pointe straks zal blijken. 90. Lf2 - gl; 91. Lg2 -d5 a7-a6; 92. Ke2 - f3 Lgl - d4!; Deze tempozet is een belang rijk onderdeel van de verdedi ging. Na 93. Ke4 La7; loopt alles weer volgens plan. 93. Kf3-f4ü Deze geniale tempo zet wint de partij. Wit moest proberen een tempo te verlie zen, maar er is maar een goede methode. Na 93. Ke4? La7l; 94. Kf4 Lb8; 95. Pc5 Ka71; 96. Lxc6 Kb6; houdt zwart stand. 93. Ld4-a7; 94. Kf4 e4ü Nu blijkt laatsgenoemde va riant niet meer op te gaan, omdat wit met Kd5 beide stuk ken dekt. 94. La7-b8; Na 94.Lgl; 95. Kf5! is zwart niet op tijd terug. Wit vermijdt pat door met de koning op c6 te slaan. 95. Pa4-c5+ Kb7-b6; 96. Pc5-d7+ Kb6-b5; 97. a2-a4+ Kb5xa4; 98. Ld5xcó+ Ka4-b3; 99. Pd7xb8 a5-a4; 100. Pb8xa6 Totaal ontredderd wilde ik de partij opgeven, toen ik wakker werd van de telefoon- Het schaakfragment is een stu die van Kasparjan. Het boek zelf is verkrijgbaar door over making van 23,90 (excl. 3,00 aan portokosten) op giro nummer 3424094 t.n.v. Schaak nieuws Eindhoven. Ervaren spelers spelen in de regel liever een viertallenwedstrijd dan een parenwedstrijd, omdat een viertallenwedstrijd onder meer een eerlijker graadmeter voor speelsterkte is. Uit een viertallenwedstrijd voor senio ren het volgende: veronderstel eens dat je als Zuid in 3SA zit, waartegen West uitkomt met hartendrie, dat hartenvier van jouw dummy de slag maakt, omdat jezelf kunt bekennen met de twee en Oost ruitent wee weggooit. Dit biedverloop is voorafgegaan: Door Ruud van den Bergh West Noord Oost Zuid 1 «2 PAS «3 PAS 3 PAS 3 SA ALLEN PASSEN En dit is het hele spel: W gever NZkw. A3 A4 B 10 5 3 AH 1083 H V 8 6 H 108 1095 *- N 763 W O A87 H V Z 642 «6 *8542 B 7 4 2 V B 9 5 2 9 V97 Maar hoe maak je 3SA? Al was de eerste slag zo goedkoop mogelijk binnengekomen, dan gaf dat nog geen zekerheid op negen slagen. Zuid wilde met deze 22 punten zijn contract maken en telde als volgt: drie hartenslagen, vijf klaverslagen en een schoppenslag maken sa men negen. Er was echter een probleem. Als hartenheer eruit was gedwongen, was er nog een entree nodig in Zuid om de derde hartenslag te kunnen maken. Daarom was het nodig klaverboer bij Oost te veron derstellen en over Oost een klaversnit te nemen. De twee de slag was voor hartenaas en klaverdrie werd naar de zeven gespeeld. Met hartenvrouw werd de heer eruit geplaagd en klavervrouw was de benodigde entree voor de vrije harten boer; 600 voor NZ. Aan de andere tafel was het contract ook 3SA, maar hier kwam West uit met ruitenheer gevolgd door ruitenvrouw. Toen die hielden, vervolgde hij met schoppenheer. In Noord werd met het aas genomen, waarop Oost heel fraai met schoppennegen deblokkeerde. Hartenaas werd verzilverd en een kleine harten werd naar de boer gespeeld; die hield. Toen volgden klavervrouw, klaver aas en ruitenboer voor Oosts aas, die met schoppentien de boer van Zuid op de tocht zette. De tegenspelers kregen zeven slagen (drie ruiten- en drie schoppenslagen en een hartenslag) en 300 punten, zo dat hun viertal 15 imps op dit spel verdiende. Soms moet je een bod double ren om de tegenstanders van een beter bod af te houden en als ze dan redoubleren, vlucht je pijlsnel naar je eigen kleur. De tegenstanders zullen er dan alleen aan denken je te double ren en hun eigen betere bod over het hoofd zien. Aan de ene tafel gebeurde dit: 7Sch was potdicht en Noord was met een score van -1860 dik tevreden op dit spel: W gever V OWkw. V A H V 10 8 H V 6 9876 AHB62 - A B 9 2 AB 104 N W O Z 109 8 7 543 *763 87 H B 9 542 10543 V 5 3 2 En dit gebeurde aan de andere tafel: West Noord Oost Zuid 1 *2 *4 *5 6 PAS PAS *7 PAS PAS 7 ALLEN PASSEN West Noord Oost Zuid 1 2 *3 *5 *6 DOUBLET ALLEN «7 PASSEN Wests pas op 7Ha betekende eerste controle in harten en een invité voor 7Sch; anders had hij gedoubleerd. OW kreeg 2210 punten en 8 imps voor zijn viertal. In maart zijn er in Zuidwest- Nederland drie voorronden voor het nationaal kampioen schap seniorenviertallen, waar van twee op vrijdag (zie maandblad Bridge). Er zullen dan ongetwijfeld weer van dit soort listen worden uitgehaald. Agenda: 20 februari Nasi-Rames drive BC Up and Down Made. Eindstrijd derde klasse bandstoten Clinge - De biljartvereniging HBC/De Troubadour uit Clinge houdt van vrijdag 18 tot en met zondag 20 februari het kampioenschap derde klasse bandstoten van het district Zeeuws-Vlaanderen. Deze titelstrijd wordt gehouden in café De Troubadour te Clinge en begint vrijdag 18 februari om 19.00 uur. Zaterdag 20 februari gaat men om 13.00 uur verder en zondag start men - afhankelijk van de ontwikkeling van de voorgaande ronden - om 12.00 uur. Wedstrijdleider is Eddy Aerts. De kampioen van deze titelstrijd, mits hij aan de gestelde eisen voldoet, mag naar het kampioenschap van het gewest Zuid-Ne derland. Deze titelstrijd wordt eveneens afgewerkt in café De Troubadour te Clinge van vrijdag 25 tot en met zondag 27 maart. Dit kampioenschap wordt tevens in het kader van het 60-iarig jubileum van zustervereninging HBC'34 gehouden. Deelnemers: 1. Jo Boogaert (CBC Clinge) algemeen gemiddelde 2,25, 2. Harold Pluym (CBC) 2,22, 3. Ro Baart (WBC Walsoorden) 2,19, 4. Maan de Feijter (Ed Horemans Axel) 2,15, 5. Jef van den Bunder (Concordia Terneuzen) 2,09, 6. Kees Schijve (De Kastelein Eede) 1,92, 7. Jo leeraert (De Steense Carambole St.-Jansteen) 2,27, 8. Cees J. Wissel (Concordia) 1,95. Reserves: 1. Walter Koemans (De Smickel Hulst) 1,94, 2. Marcei van Britsom (CBC) 2,01, 3. Hugo Willaert (CBC) 1,97. Jo Leeraert naar NK libre Hulst/Kampen - Jo Leeraert, woonachtig te Hulst maar lid van de biljartvereniging De Steense Carambole te St.-Jansteen, neemt van vrijdag 4 tot en met zondag 6 maart deel aan het Nederlands kampioenschap tweede klasse libre. Op die dagen is Leeraert te gast in het clublokaal van de organiserende biljartvereniging KBC 1911 te Kampen. Hij heeft zich als zesde geplaatst voor deze nationale titelstrijd. Dit houdt in, dat hij in de eerste ronde (vrijdag 4 maart om 13.00 uur) uitkomt tegen L. Brouwer uit Vlaardingen. Deelnemers: 1. H. Vaanhold (Haaksbergen) algemeen gemiddelde 4,59, 2.1. Kooistra (Amsterdam) 4,45, 3. L. Brouwer (Vlaardingen) 4,38, 4. F. de Groot (Vugbt) 4,29, 5. L. Kelders (Bladel) 4,14; 6. J. leeraert (Hulst) 4,13, 7 D. van Wier (Leeuwarden) 3,89, 8. A. Biegstraaten (Breezand) 3,64. Programma jeugdselecties KNVB Terneuzen - Voor de jeugdvoetbalselecties jongens van de afdeling Zeeland start maandag 14 februari het programma na de winterstop. In dat programma zijn naast oefenwedstrijden ook de bekende kwalificatiewedstrijden voor het Nederlands kampioenschap tegen selecties van de andere afdelingen opge nomen. PROGRAMMA SELECTIE TOT 13 JAAR Woensdag 16 februari, 18.30 uur: Domburg BI-Zeeland, woensdag 23 februari, 19.00 uur: Veere BI-Zeeland, donderdag 3 en vrijdag 4 maart, 9.00 uur: Vijf Bondentoernooi in Goes, woensdag 30 maart, 18.30 uur: Zierikzee BI-Zeeland, maandag 11 april, 18.30 uur: Zeeland-AA Gent, woensdag 27 april, 18.30 uur: Hoedekenskerke BI-Zeeland, dinsdag 10 en woensdag 11 mei, 9.00 uur: toernooi Rijsoord, woensdag 25 mei, 18.30 uur: SKNWK Bl-Zeeland, zaterdag 28 mei, 9.00 uur: toernooi Haarlem. SELECTIE TOT 14 JAAR Maandag 14 februari, 19.00 uur: Kapelle Bl-Zeeland, maandag 21 februari, 19.00 uur; Zeeland-Dordrecht (in Kapelle), maandag 28 februari, 19.00 uur: Den Haag-Zeeland, maandag 7 maart, 19.00 uur: Dordrecht-Zeeland, woensdag 9 maart, 19.00 uur: Zeeland-Den Haag (in Veere), woensdag 16 maart, 19.00 uur: Zeeland-Gouda (in Yerseke), maandag 25 april, 18.30 uur: Zeeland-AA Gent, zondag 15 mei, 9.00 uur: internationaal toernooi Philippine. SELECTIE TOT 15 JAAR Woensdag 2 maart, 10.00 en 14.00 uur: GPC Al-Zeeland, maandag 14 maart, 19.00 uur: Zeeland-Rotterdam (in Kamperland), woensdag 23 maart, 19.00 uur: Dordrecht-Zeeland, maandag 28 maart, 19.00 uur: Den Haag-Zeeland, woensdag 13 april, 18.30 uur: Yerseke Al-Zeeland, maandag 18 april, 19.00 uur: Zeeland-Dordrecht (in Arnemuiden). Vogelwaarde slagvaardig Vogelwaarde - In een vriendschappelijk voetbalduel heeft Vogelwaarde met ruime 4-1-cijfers van Zaamslag gewonnen. Qua veldspel ontliepen de ploegen elkaar niet veel. Vogelwaarde kon bogen op een betere balcirculatie en was slagvaardiger. Toch ging Zaamslag met een 0-1-voorsprong rusten, door een eigen doelpunt van de thuisploeg. In de tweede helft nam Vogelwaarde afstand door treffers van achtereenvol gens Patrick van de Voort, Peter Collet, Patrick de Bruyn en Harold de Rijk. Vriendschappelijk voetbal Terneuzen - Enkele voetbalploegen spelen vandaag een vriend schappelijke wedstrijd om de scherpte vast te houden. Axel ontvangt (aanvang 14.30 uur) het Belgische SV Sottegem. Deze ploeg van trainer en ex-international Danny Veyt voert in de eerste klasse van het provinciale voetbal de klassering aan. Op hetzelfde tijdstip speelt Zaamslag thuis tegen Biervliet, treedt Breskens op eigen veld aan tegen Bruse Boys en gaat HW'24 op bezoek bij Arnemuiden. Een half uur later speelt AZW in Rilland-Bath tegen Rillandia. Beldo'79 verrast ABN-AMRO Terneuzen - In de derde klasse van het zaalvoetbalrayon Terneuzen verraste hekkesluiter Beldo'79 met een ruime over winning (5-1) op het beduidend hoger geklasseerde ABN-AM RO. In deze klasse maakte koploper Ron's Fashion geen fout en won in een spectaculair en doelpuntrijk treffen met 6-10 van Smit. Het treffen Witte/Boussen/De Bruin-W Dow 2 eindigde onbe slist (2-2) en Qutiiity won met 7-3 van W Dow 2. In de vierde klasse kwam Melk Bier terug op de tweede plaats door het inhaalduel tegen Maas 2 met 3-5 te winnen. Opvallend in deze klasse was de forse 1-6-zege van hekkesluiter Planten- markt tegen Instuif. STANDEN Derde klasse: Ron's Fashion 14-26, Qutiiity 14-20, Witte/Boussen/De Bruin 14-17, W Dow 2 14-15, W Crunchtime 13-13, ABN-AMBO 14-11, Sporting'88 3 13-10, W Dow 3 14-9, Smit 14-9, Beldo'79 14-8. Vierde klasse: W Dow 4 13-24, Melk Bier 13-20, Sporting'88 4 13-19, Maas 2 13-15. Gemeente 2 13-13, Atoom Boys 13-9, Instuif 13-9, W Terneuzen 2 13-7, Plantenmarkt 13-7, W De Zwaantjes 4 12-5. De Rijnvaart rekent af met De Spetters Sas van Gent - Welk team moet De Rijnvaart stoppen in de opmars naar de titel in het zaalvoetbalrayon Sas van Gent? Die vraag mag gesteld worden, nadat de koploper afgelopen week op duidelijke wijze (7-0) had afgerekend met naaste concurrent De Spetters. Alleen W 't Polderken, waarvan de Rijnvaart overigens in een eerder stadium met 8-0 won, vormt nog een bedreiging voor de koploper. W 't Polderken won verrassend ruim van Philippine 2: 5-1. Cerestar behaalde een monsterzege (0-13) op IZV 3. Ook de winst (13-5) van 't Brouwershuisje op Oudt Sas/Micky's mocht er zijn. Beduidend minder krachtsverschil was er tijdens het duel ADEG-Marinet. Dat treffen werd verrassend met 2-3 door Marinet gewonnen. Daarmee boekte dat team de eerste winst van de competitie. Stand: De Rijnvaart 15-27, W 't Polderken 14-24, De Spetters 14-22, 't Brouwershuisje 14-19, Cerestar 15-16, Philippine 2 12-11, ADEG 15-10, IZV 3 15-10, Oudt Sas/Micky's 15-8, De Tukker 13-4, Marinet 14-3. Wemeldinge - De biljartvereniging Scheldezicht uit Wemeldinge houdt van vrijdag 18 tot en met zondag 20 februari het kampioen schap derde klasse bandstoten van het district Walcheren en de Bevelanden. De wedstrijden in bar Micha, onder leiding van Bram de Waard en Nel Quakkelaar, beginnen vrijdag om 19.00 uur en zaterdag en zondag om 13.00 uur. De prijsuitreiking is zondagmiddag omstreeks vijf uur gepland. Deelnemers: 1. Leen van Boven (VEG/ABV Oost-Souburg) 2,40 2. Marco van der Hout (VEG/ABV) 2,39, 3. Bart Bos (OBK 's-Heerenhoek) 2,39 (allen promotie), 4. Piet Schrier (ALM Goes) 2,25, 5. Marien Vermuë (LBV Lewedorp) 2,22, 6. Bram Sandee (BVM Middelburg) 2,19, 7. Leen de Looff (TOG Kortgene) 2,08, 8 Chris Weering (VEG/ABV) 1,95. Reserves: 1 Jan Jacobs (Bruvano Rilland-Bath) 2,23, 2. Wim de Jonge (De Toekomst 's-Heerenhoek) 1,96, 3. Ko de Jonge (ALM Goes) 1,97.

de Stem | 1994 | | pagina 13