Transfer Van Gobbel van de baan Sprinters heersen in Ruta del Sol Tapie in staat van beschuldiging gesteld Eltingh verliest van Todd Martin België denkt aan verbod directe tv-uitzending WK-duels Marokko Kjvitfjell doorstaat eerste veiligheidstest UITSLAGEN STANDEN Jack Neefs in B-selectie Veiligheid rond ADO-NEC aangescherpt Tonya Harding wil een hoorzitting voorkomen pESTEM SPORT B2 Andre Paus tekent in Japan contract bij club van Hans Ooft en Gerald Vanenburg IOC wil astma-middelen verbieden Voorzitter Olympique kan eindelijk beginnen met organiseren verdediging SPORTNIEUWS KORT Falcao bondscoach Japan Haerts ontslaat Fashanu Zwitserland voorzichtig Onderzoek Braziliaanse fiscus F ey enoord-Aj ax waarschijnlijk op televisie *52 Op 9 februari 1994 is df,„ A. de Wit, gerechtsdeur' waarder te Breda, ten ve zoeke van de Wonit/" bouwvereniging Sint Lau" rentius, gevestigd te fire" da, een exploit ten la« van J.B.F. Smeekens, 2o„ der bekende woonplaat of werkelijk verblijf 2o in als buiten Nederland uitgebracht, bij welk ploit J.B.F. Smeekens ij gedagvaard om op woei» dag 16 februari 1994 t, 10.00 uur te verschijnen ter terechtzitting van d kantonrechter te Bre/ aan de Zijlstraat 9, j? welke dagvaarding o.m. ontbinding van de huur. overeenkomst en de ont" ruiming van de woning tj Breda aan de Talmastraat 84A wordt gevraagd. Geschiedende deze bete. kening ingevolge art. 4 lid 7 Wetboek van Burgerlijk,, Rechtsvordering. Een afschrift van het ex ploit kan door betrokkene worden verkregen bij: A. de Wit, gerechtsdeurwaarder, Wilhelminapark 9 4818 SL Breda. VRIJDAG 11 FEBRUARI 1994 Brussel (anp) - De Belgische „linister van binnenlandse zaken Tobback heeft het ad vies gekregen tijdens het WK voetbal rechtstreekse tv- en radio-uitzendingen van de interlands België-Marokko en Nederland-Marokko te verbieden. Op zo'n verbod wordt aangedrongen om te voorkomen dat onmiddellijk na afloop van de wedstrijden in Amerika in Brussel spon tane rassenrellen uitbreken. Het advies is afkomstig van top ambtenaar Van Lintbergen, al jarenlang Tobbacks persoonlijk adviseur op het gebied van de bestrijding van voetbalvandalis me. Van Limbergen geldt in Bel gië als een absolute autoriteit, die al heel wat publicaties over voetbalvandalisme op zijn naam heeft staan. „We onderzoeken de mogelijkhe den die wedstrijden niet recht streeks, maar wat later uit te zenden. Bij voorbeeld een half uur na afloop. Waarbij van te voren duidelijk in beeld wordt gebracht wat de uitslag is ge worden. Daarmee voorkom je dat een ongezonde spanning wordt opgebouwd," zegt Van Limbergen. „Brussel is toch al een kruitvat," vervolgt Van Limbergen. „In sommige wijken wonen meer buitenlanders dan Belgen. De onderlinge spanningen kunnen zo hoog oplopen, dat de kans allerminst denkbeeldig is dat we met enorme rellen te maken krij gen. Je moet dan denken aan Duitse toestanden. Door ex treemrechtse groeperingen ge organiseerde aanvallen op Ma rokkaanse huizen. Dat willen we voorkomen. Voetbal is het niet waard dat je het risico op ge wonden, misschien zelfs wel do den, moet lopen. Liever niet uit zenden dan oorlog." Van Limbergen erkent dat een Belgische solo-actie betrekkelijk zinloos is. Ook in België kan immers moeiteloos worden over geschakeld naar buitenlandse te levisiestations die geen enkele boodschap hebben aan eventuele rassenrellen in Brussel. „Landen als Nederland, Frankrijk, Duits land en Engeland moeten inder daad ook meedoen," geeft Van Limbergen toe. „We moeten dat binnen de Raad van Europa maar eens aan de orde stellen. Temeer omdat de praktijk leert dat na elk groot toernooi op verschillende plaatsen rellen uit breken. Na het WK in Italië gebeurde dat aan de Neder lands-Duitse grens, in Brussel, Antwerpen en Luik en in bijna alle Britse steden. Na het EK in Zweden waren er zware inciden ten in Hamburg en Neumünster, waarbij heel wat winkels werden geplunderd." De FIFA (wereldvoetbalbond) noemt het Belgische gedachten- spinsel om sommige WK-inter- lands niet rechtstreeks uit te zenden onzinnig. „Dat kan hele maal niet," zei donderdag een woordvoerder van de FIFA. „Dit is echt een belachelijk idee. Geen enkele instantie kan verhinderen dat wedstrijden worden uitge zonden." Ook NOS-directeur Van Westerloo neemt de Bel gische plannen niet serieus. „Zo'n verbod is onmogelijk," zegt hij. „Los daarvan: als je WK-wedstrijden uit de huiska mers haalt, krijg je misschien nog wel veel meer rellen." Van onze verslaggever Rotterdam - Volgens Feyenoord-voorzitter Jorien van den Herik is een transfer van international Ulrich van Gobbel naar het Engelse Newcastle United van de baan. rosser iekleur kers en antenne ro Service en kleppen (93 kW) e de Galant nu alt af te dingen. <opt, z'n prijs is u aan toe bent ïlant misschien? JF EVERS B.V., IJF BUURON p-66958. BEDRIJF ,,'T CENTRUM', Nadat een eerste bod van de club van manager Kevin Keegan al onmiddellijk in de prullenbak was verdwenen, sprak Van den Herik deze week opnieuw met een afgevaardigde van de club, toen hij voor zaken in Engeland verbleef. „Ik heb op het vlieg veld een kwartier met een van hun mensen gesproken. Na zijn nieuwe voorstel heb ik hem een hand gegeven en daarmee was wat mij betreft de zaak over. Het voorstel was namelijk absoluut niet interessant voor ons." Feyenoord overweegt om Gio vanni van Bronckhorst voor de rest van het seizoen te verhuren aan RKC, woensdagavond nog (verliezend) tegenstander van de Rotterdammers in het KNVB- bekertoernooi. De UEFA-inter- national speelt in Feyenoord 2 afwisselend laatste man en linkshalf. De Feyenoord-leiding, gisteren voor twee oefenduels met selec tie, trainers en begeleiders van het eerste elftal vertrokken voor een oefentrip naar Japan, staat volgens RKC's technisch mana ger Hans Verel niet onwelwil lend tegenover deze deal. „Vol gende week praten we verder," aldus Verel. Paus I Andre Paus, verdediger van FC Twente, heeft een akkoord bereikt met de Japanse club Ju bilo Iwata. De 28-jarige Paus Wam een verbintenis overeen voor één jaar met een optie van rog een jaar. Jubilo Iwata speelt het komend seizoen voor de eerste keer in de hoogste divisie, de J-league. Paus treft bij de club twee land genoten aan: trainer Hans Ooft en Gerald Vanenburg. Komend weekeinde vertrekt Jubilo Iwata voor een trainingskamp van twee weken naar Australië. Hierna zal Paus zich bij de selec tie voegen. De tuchtcommissie van het betaalde heeft de volgende schorsingen opgelegd: vier wed strijden: Jalink (Sparta), Ooster- veer (Heerenveen); een wed strijd: Heesen (ADO Den Haag), Van der Linden (Helmond Sport), Van der Weerden en Van Wonderen (beiden NEC), De Waal (Haarlem), De Jongh (Dor drecht '90). België Bondscoach Van Himst kan voor de oefenwedstrijd van het Belgisch elftal tegen Malta geen beroep doen op de drie basisspe lers: Degryse, Grün en Vande- relst. Aanvoerder Grün (Parma) staat sinds november langs de zijlijn met een knieblessure, Vanderelst (Club Brugge) herstelt van een spierscheuring en Degryse (An- derlecht) mist wedstrijdritme. De speler van Anderlecht kwam afgelopen zondag voor het eerst na vijf maanden twintig minuten in actie. Het duel met Malta, woensdag in La Valetta, is het eerste van vier oefeninterlands in de voorberei ding op het WK. In de eindronde is België ingedeeld in de groep met Nederland, Marokko en Saudi-Arabië. Na de wedstrijd tegen Malta vol gen nog interlands tegen Tunesië (4 juni) en Hongarije (8 juni). Op 12 juni wordt in Montreal een laatste oefenwedstrijd gespeeld. De tegenstander zal gekozen worden uit het kwartet Kame roen, Noorwegen, Nigeria en Zwitserland. De Belgische selectie voor Malta bestaat uit: doel: Preud'homme (KV Mechelen), De Wilde (Anderlecht); achter: Albert (Anderlecht), Emmers (Anderlecht), Medved (Club Brug ge), Smidts (PC Antwerp), Borkel- mans (Club Brugge); midden: Boffin (Anderlecht), Scifo (AS Monaco), Staelens (Club Brugge), Van Meir (Charleroi), Van der Heyden (Club Brugge); voor: Nilis (Anderlecht), Czerniatynski (KV Mechelen), Wil mots (Standard Luik), Oliveira (Cagliari). Den Haag (anp) - Bondscoach Hans Horn heeft met het oog op de Wereldruiterspelen, die van 27 juli tot en met 7 augustus in Den Haag worden gehouden, een A- en een B-selectie voor springruiters samengesteld. Van de B-selectie maakt de Bre- danaar Jack Neefs deel uit. De A-groep omvat negen ruiters en één amazone. Die doen van eind april tot en met half juli aan diverse grote concoursen mee om zich te bewijzen voor de definitieve nationale ploeg in de wereldtitelstrijd. De B-selectie telt dertien namen. Horn sluit niet uit dat bij goede prestaties een ruiter of amazone uit de tweede groep een overstap tan maken naar de elitegroep. Bovendien zijn enkele ruiters nog op zoek naar geschikte paarden. De concoursen, die leden van de selecties de komende maanden zullen aandoen, zijn: Luzern, Hickstead, Aken, Drammen, Geesteren, Falsterbo en La Baule. Na het CHIO van Aken, half juni, wordt de nationale ploeg voor de Spelen in principe aangewezen. A-selectie: Bril, Ehrens, Harmsen, Hendrix, Lansink, Van de Pol, Rayma- xers. Tops, Van der Vleuten en Jennie Zoer. "-selectie: Van de Broek, Van der Ent, Eras, Geerink, Lankester, Munster- huis, Neefs, Romp, Van der Schans, Voorn, Vrieling, Wilemsz Geeroms en Albert Zoer. Kjvitfell (anp) - De laatste twij fels zijn weggenomen. De veilig heid op de Olympische piste van Kjvitfjell, 55 kilometer ten noor den van Lillehammer, is naar wenselijk vermogen gegaran deerd. Lillehammer (dpa) - De loop- daan van Vegard Ulvang is in pvaar. Niet vanwege zijn pikan te uitspraken over IOC-baas Sa maranch, maar omdat de medi sche commissie van het Interna- wnaal Olympisch Comité over weegt de twee nog legale medi camenten tegen astma op de lijst van verboden middelen te plaat sen. r Het Noorse skiloop-idool maakt eüert jaren voor elke start ge- tuik van sprays tegen astma. Baffi (links) klopt Goenetxea met een banddikte. Links sprint Jeroen Blijlevens (TVM) naar de vijfde plaats. FOTO EPA Torrox Costa (anp) - De etappes van de Ruta del Soil blijven eindigen in massas prints, zo ook donderdag tij dens de derde rit. Baffi won voor de tweede opeenvol gende keer. De Italiaan blijft daardoor leider in het algemeen klassement. Opvallende taferelen speel den zich voorafgaande aan de massale aankomst niet af. De rit tussen Moron en Torrox Costa was een wan deletappe. Beste Nederlan der werd Rijenaar Jeroen Blijlevens, die als vijfde ein digde. In de vrij riskante eindsprint mengde zich ver rassenderwijs ook Theunis- se, die elfde werd. In het algemeen klassement steeg hij daardoor naar de negen de plaats. Waarmee de klim mer zich een aardige uit gangspositie verwierf voor de zware bergetappe, die vrijdag naar een hoogte van 2470 meter voert. Ook in de vierde etappe van de Ronde van de Middel landse Zee was er Italiaans succes. De rit van Marigna- ne naar Pierrefeu, over 100 kilometer, werd gewonnen door Cassani. Hij versloeg zijn landgenoot Baldato in de sprint. De Belg Museeuw volgde op drie seconden. Beste Nederlander was Knaven, die 14 seconden na de winnaar binnenkwam. Baldato voert het algemeen klassement aan. Ruta del Sol. Derde etappe, Moron - Torrox Costa: 1. Baffi (Ita) 202 km in 5.41.45, 2. Goenetxea (Spa), 3. Svorada (Tsj), 4. De Clercq (Bel), 5. Blijlevens (Ned), 6. Gutierrez (Spa), 7. Tsjoejda (Oek), 8. Coello (Spa), 9. Moreels (Bel), 10, Palacin (Spa), 11, Theunisse (Ned), 25. Cordes (Ned), 32. Rooks (Ned), 35. Schurer (Ned), 54. Nijboer (Ned), 78. Den Bakker (Ned), 87. Jonker (Ned), 88. Indurain (Spa), 95. Fondriest (Ita). Algemeen klassement: 1. Baffi 14.02.20, 2. Svorada, 3. Gutierrez, 4. De Clercq, 5. Blijlevens, 6. Edo (Spa), 7. Garcia (Spa), 8. Moreels 0.02, 9. Theunisse, 10. Hamburger (Den), 17. Schurer, 18. Rooks, 20. Fondriest, 21. Jonker, 42. Cordes 0.19, 53. Nijboer, 72. Den Bakker, 85. Indurain. Ronde van de Middellandse Zee. Vierde etappe. Marigagnane - Pierrefeu: 1. Cassani (Ita) 100 km in 2.13.17, 2. Baldato (Ita), 3. Mu seeuw (Bel) 0.03, 4. Sciandri (Ita) 0.04, 5. Peeters (Bel) 0.11, 6. Spruch (Pol) 0.14, 7. Knaven (Ned), 8. Tsjmile (Oek), 9. Sergeant (Bel), 10. Martinello (Ita). Algemeen klassement: 1. Baldato 9.11.33, 2. Cassani 0.06, 3. Mu seeuw 0.15, 4. Berzin (Ita) 0.35, 5. Argentin (Ita) 0.42, 6. Sciandri (Ita) 0.53, 7. Chiurato (Ita) 0.55, 7. Chiurato (Ita) 0.55, 8. Mottet (Era) 0.56, 9. Martinello (Ita) 0.57, 10. Jarmann (Zwi) 1.01. Donderdag werd voor het eerst de proef op de som genomen toen de mannen een trainings sessie voor de afdaling van zon dag afwerkten. Dat verliep zon der noemenswaardige ongeluk ken; alle botten bleven heel. De Oostenrijker Hannes Trinkl was de snelste in 1.45.66. Olympisch kampioen Patrick Ortlieb liet met 1.46.63 de zevende tijd re gistreren en de Noorse favoriet Kjetil-André Aamodt slechts de zestiende met 1.47,85. „De piste in Kjvitfjell is zo safe als de Bank van Engeland", pochte wedstrijdleider Svein Mundall donderdag. „De piste is veel sneller dan vorig jaar", voegde de Franse coach Michel Vion toe. „Maar ze is veiliger geworden omdat meer ruimte is gecreëerd." De Noren hebben ongeveer één miljoen gulden geïnvesteerd om een zo hoog mogelijke veiligheid voor de atleten te waarborgen. Door Wilko Voordouw Parijs - Bernard Tapie, de eigenaar van voetbalclub Olympique de Marseille is donderdag in staat van beschuldiging gesteld wegens corruptie en het omko pen van getuigen. Van reehter-commis- saris Bernard Beffy mag hij Frankrijk niet meer verlaten, staat hij onder juri dische controle. Dat houdt in dat Tapie onder meer het voorzitterschap van de voetbalclub, die vo rig jaar de Champions League won, voor 20 april moet opgeven. Volgens Tapie is er sprake van een complot tegen zijn voetbal club. Hij gaat in beroep. Gisteravond hadden zich al diverse belang stellenden voor overname van Olympique de Marseille aangemeld. Onder hen de 38-jarige Alain Pedretti, de voormalige eigenaar van voetbalclub AS Cannes en succesvol hande laar in onroerend goed aan de Azurenkust. Hij verklaarde de boeken van Olympique de Marseille te willen bestuderen om een bod op de club te kunnen doen. Er was donderdag goed nieuws en slecht nieuws voor het voormalige wonderkind Ta pie, die bekend werd door failliete bedrijven in Frankrijk voor de symbolische frank op te kopen en te reorganiseren. Na de verpletter- rende 5-1- overwinning van zijn club op Toulouse woensdag werd de 50-jarige Tapie eindelijk in staat van beschuldiging gesteld. Eindelijk, omdat hij hier al maanden om vroeg. Wie eenmaal is aangeklaagd heeft namelijk toegang tot het dossier van de rechter-commissaris. En kan beginnen met het organiseren van zijn verdediging. Het bijtende gevoel voor humor van Beffy bleek uit de borgsom, die Tapie moest beta len om vrijuit te kunnen gaan. De magistraat eiste 250.000 frank, 80.000 gulden. En dat is precies het bedrag dat vorig jaar zou zijn betaald om drie spelers van voetbalclub Valenciennes om te kopen. Het minder goede nieuws was dat rechter commissaris Beffy niet van plan is Tapie nog lang de voorzittershamer van Olympique de Marseille te laten hanteren. Hij eiste dat Tapie voor 20 april zijn functie bij de voetbalclub opgeeft. Voor de advocaat van de zakenman is het duidelijk dat de rechter commissaris uit is 'op de dood van voetbal club Olympique de Marseille. Vandaag is een masker afgevallen,' aldus een van zijn verde digers. Van onze verslaggever Nijmegen - NEC dient zich zondag gewoon in het Zuider park te melden voor de compe titiewedstrijd tegen ADO Den Haag. „Wij beschouwen de ge beurtenissen tijdens de beker wedstrijd van woensdag als een betreurenswaardig incident", zegt Wil van Rhee, de veilig heidscoördinator van de KNVB. Wel zullen de veilgeheidsmaat- regelen drastisch worden aan gescherpt. Zo huurt de Haagse eerstedivisionist een extra be- wakingsploeg die elke bezoeker aan fouillering zal onderwer pen, en komt de Haagse politie met extra mensen naar de wed strijd. Bovendien wordt de veelbesproken gracht voor de Aad Mansveldtribune, die woensdag een eenvoudig te ne men hindernis bleek, voor zon dag uitgediept. De gemeente dient voor deze laatste maatre gel echter nog haar toestem ming te geven. Eerder vond het stadsbestuur een diepte van drie meter te gevaarlijk en moest hij weer gedeeltelijk ge dempt worden. Daar werd woensdag dankbaar gebruik van gemaakt. Ruim honderd toeschouwers stroomden twee minuten voor tijd het veld op en gingen op jacht naar NEC'er Danny Hoekman die even daarvoor de beslissende 3-1 voorsprong op het bord had gebracht. De oud-voetballer van ADO Den Haag toonde zich gisteren nauwelijks gerustgesteld door de beloofde veiligheidsmaatre gelen. Hij wil zijn veiligheid gegarandeerd zien. „Met deze beloftes is het niet zonder meer zeker dat ik voetbal." Memphis - Jacco Eltingh is in de tweede ronde van het ten nistoernooi van Memphis uit geschakeld. De speler uit Heerde verloor in drie sets van Todd Martin, nummer twee geplaatst in de hoofdstad van Tennessee. Eltingh won de eerste set in de tiebreak (10-8) van de verlie zend finalist van de Australi an Open. Daarna was de Ame rikaan uit Lansing, Michigan, te sterk, 3-6 2-6. Paul Haarhuis, achtste ge plaatst, bereikte de derde ron de wel. Hij versloeg de Zuid afrikaan Nainkin in drie sets, 4-6 6-2 6-0. Het was voor de tweede keer binnen drie we ken dat beide spelers tegen over elkaar stonden. In de eer ste ronde van de Australian Open won Haarhuis eveneens. Milaan. Mannen, 1,6 miljoen gul den. Tweede ronde: Bruguera (Spa/2) - Siemerink (Ned) 6-4 6-4, Masur (Aus) - Kulti (Zwe) 6-3 6-2, Novacek (Tsj) - Leconte (Fra) 7-5 3-6 7-6, Agenor (Hai) - Stich (Dui/1) 6-2 6-7 3-6, Becker (Dui) - Mansdorf (Is) 6-3 3-6 6-3, Memphis. Mannen, 1,35 miljoen gulden. Tweede ronde: Martin (VSt/2) - Eltingh (Ned) 6-7 6-3 6-2, Chang (VSt/3) - Bryan (VSt) 6-7 6-4 6-3, Tsjesnokov (Rus/5) - Lundgren (Zwe) 6-3 6-4, O'Brien (VSt) - Stafford (ZAf) 7-6 6-0. Derde ronde: Haarhuis (Ned) - Stark (VSt) 6-7 6-4 6-4, Courier (VSt/1) - Randall (VSt) 6-3 6-3, Gilbert (VSt/7) - Adams (VSt) 6-3 6-0, O'Brian (VSt) - Caratti (Ita) 6-4 6-4. Chicago. Vrouwen, 800.000 gul den. Tweede ronde: Navratilova (VSt/1) - Keiler (VSt) 6-2 6-4, Magdalena Maleeva (Bul/5) - Werdel (VSt) 6-4 6-4. Osaka. Vrouwen, 300.000 gulden. Tweede ronde: Boogert (Ned/8) - Smylie (Aus) 6-3 6-0, Majoli (Kro/5) - Bakkum (Ned) 6-3 6-1, Maleeva-Fragnière (Zwi/1) Stubbs (Aus) 6-1 6-2, Kamio (Jap) - Nagatsuka (Jap) 6-4 6-3, Enao (Jap/3) - Henricksson (VSt) 6-0 6-1, Miyauchi (Jap) - Zivec-Skulj (Dui) 6-0 6-0, Sugiyama (Jap) - Li Fang (Chi) 5-7 6-4 6-1, Sung-Hee (ZKo) - Yoshida (Jap) 2-6 6-2 6-3. Linz. Vrouwen, 200.000 gulden. Tweede ronde: Appelmans (Bel) - Ligosteva (Kaz) 1-6 6-2 6-2. Achtste finales: Cecchini (Ita) - Richterova (Tsj) 6-4 5-7 6-4, Ma- karova (Rus) - Reinstadler (OOs) 6-4 6-3, Mesjki (Geo) - Callens (Bel) 7-5 6-3, Huber (Dui/1) - Singer (Dui) 6-3 6-2 Oregon City (rtr) - De Amerikaanse kunstrijdster Tonya Harding kan zich niet veroorloven op eigen kosten af te reizen naar Noorwegen waar volgende week over haar Olympische toekomst wordt beslist. Dat zegt zij donderdag in een beëdigde verklaring. Ze heeft bij het Clackamas County Circuit Court in Portland een zaak aan hangig gemaakt om een in Oslo te houden hoorzitting van het Amerikaans Olympisch Comité tegen te houden. Die hoorzitting begint volgende week dinsdag. Het Amerikaans Olympisch Comité hoopt vast te stellen of Harding al dan niet betrokken is geweest bij de aan slag op haar concurrente Nancy Kerrigan. Zij werd na de training met een ijzeren staaf op de knie geslagen. Harding heeft een claim van meer dan 20 mil joen dollar (veertig miljoen gul den) op tafel gelegd voor het geval het Comité haar mocht uitsluiten van deelneming aan de spelen. Harding stelt dat zij niet in staat is de overkomst van advocaten en getuigen naar Oslo te bekosti gen. In een aparte verklaring zegt haar coach Diane Rawlin- son, dat er nog een reden is om de hoorzitting niet door te laten gaan; deze zou Hardings training onderbreken en „de mogelijkhe den om een topprestatie te leve ren ernstig verminderen". De advocaten van Harding vin den dat het Amerikaans Olym pisch Comité door het vaststel len van de hoorzitting zichzelf de rol van aanklager, rechter en jury heeft aangemeten, zonder recht op beroep. Tokyo - Roberto Falcao wordt bondscoach van Japan. De Braziliaan tekende een contract voor acht maanden. Eerder had hij dezelfde functie in eigen land. Falcao wordt in Japan de opvolger van Hans Ooft. De Nederlan der vertrok enkele maanden geleden, nadat hij ternauwernood de kwalificatie voor het WK in de Verenigde Staten had gemist. Als voetballer maakte Falcao in de jaren tachtig met name furore met de nationale ploeg en bij AS Roma. Glasgow - Justin Fashanu is bij de Schotse eerste-divisieclub' Hearts met onmiddellijke ingang ontslagen. De leiding verwijt de 33-jarige voetballer 'onprofessioneel gedrag'. Maandag was Fashuna al geschorst. Dat gebeurde een dag nadat de spits in een zondagskrant verklaarde een homoseksuele relatie te hebben gehad met twee Britse ministers. Manager Clark zei echter dat deze uitlatingen niet de doorslag hebben gegeven. „Zijn privéleven interesseert ons niet. Belang rijker is dat hij geregeld niet op trainingen verschijnt. Hij stelt zich niet op zoals een eerste-elftalspeler dat zou moeten doen. Daarom komt hij na dit seizoen niet voor contractverlenging in aanmerking en maken wij deze competitie geen gebruik meer van hem." Bern - Zwitserland gaat er vanuit dat het bij de aanstaande' strijd om het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten niet de revelatie van het toernooi wordt. Bij afspraken over de premies voor spelers beperkte men zich tot de verdien sten bij plaatsing voor de tweede ronde. In de eerste ronde krijgen de Zwitsers 7.000 gulden per punt de man. Bij plaatsing voor de tweede ronde volgt een bonus van rond de 20.000 gulden. Verder werd niets geregeld. De Helveten zijn ingedeeld bij de Verenigde Staten, Colombia en Roemenië. Rio de Janeiro - De Braziliaanse belastingdienst is een onder zoek begonnen tegen 39 professionele voetballers. Ze worden verdacht van ontduiking van de belasting. Onder de verdachten bevinden zich tal van topspelers, van wie er vele tot de selectie van de nationale ploeg behoren. Het betreft onder meer Richardo Rocha, Braneo, Evair, Zinho en Zetti. Ze zouden de staat nog ongeveer tien miljoen gulden schuldig zijn. Volgens de belastingdienst zijn de spelers door hun voorzitters geadviseerd minder inkomsten op te geven. Ze gaven aan salaris maandelijks tussen de 9.000 en 20.000 gulden op. In werkelijk heid lagen de inkomsten tussen de 40.000 en 90.000 gulden. Den Haag (anp) - De KNVB heeft het aanvangstijdstip van de eredivisiewedstrijd Feye noord - Ajax op zondag 27 maart naar 18.00 uur verscho ven. De kans is groot dat het duel live via de NOS-televisie te volgen zal zijn. Boksen DE BRITSE bokser Chris Pyatt heeft woensdag in Londen zijn wereldtitel in het middengewicht (WBO-versie) met succes verde digd. BASKETBAL VOETBAL Europa Cup 1, halve finalepoules. Groep A: Mechelen (Bel) - Piraeus (Gri) 70-86 (46-33), Trevisio (Ita) - Limoges (Fra) 61-65 (32-28), Barcelona (Spa) - Guilford (Eng) 94-55 (43-27). Stand: 1. Piraeus 12-22, 2. Real Madrid (Spa) 12-20, 3. Barcelona 12-19, 4. Mechelen 12-19, 5. Li moges 12-19, 6. Trevisio 12-17, 7. Leverkusen (Dui) 12-16, 8. Guil ford 12-12. Groep B: Efes Pilsen Istanbul (Tur) - Virtus Bologna (Ita) 83-77 (43-37), Joventut Badalona (Spa) - Pau Orthez (Fra) 78-66 (34-33), Cibona Zagreb (Kro) - Benfica (Por) 75-63 (39-34). Stand: 1. Efes Pilsen Istanbul 12-22, 2. Panathinaikos (Gri) 21-21, 3. Vir tus Bologna 12-19, 4. Joventut Ba dalona 12-19, 5. Cibona Zagreb 12-19, 6. Benfica 12-17, 7. Cantu (Ita) 12-14, 8. Pau-Orthez 12-13. Hongkong. Vierlandentoernooi. DENEMARKEN - VERENIGDE STATEN 0-0. Denemarken wint na strafschoppen (4-2). HONGKONG - ROEMENIË 1-1 (0-0). 57. Dumitrescu 0-1, 71. Tem pest 1-1. Hongkong wint na straf schoppen (5-4). Tenenfe. Oefenwedstrijd. SPANJE - POLEN 1-1 (1-1). 19. Barjuan 1-0, 37. Kosecki 1-1. Toe schouwers: 23.600. IJSHOCKEY Mid-playoffs: Geleen - Tilburg 4-1 (1-0 1-1 2-0). ZAALHANDBAL Beker, kwartfinale, mannen: V&L - Aalsmeer 23-18.

de Stem | 1994 | | pagina 9